enreklame is vervangen Teleurstellend weekend voor landelijke Shotteams Revanche Red Stars heren en winst voor dames en meisjes junioren BDC toont vechters mentaliteit en stunt tegen Sport Vereent 17-17 Heren 1 en dames 1 Olympia verliezen eerste wedstrijd Programma Beukendal, De Bunt en De Borg Winst voor het eerste damesteam van SVV/Stam wmmmmmm SPORT SPORT j." harrie toonen assurantiën TAFELTENNIS BRIDGE Bridgecompetitie begonnen ATLETIEK Erik Bos verrast op NK 25 km in Groningen BASKETBAL hotel heidepark HANDBAL VOLLEYBAL BDC-dames verliezen met 15-9 van Atilla VOLLEYBAL FIETSCROSS Goede prestatie van King's Road Riders PAGINA 16 WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 17 efst vlak voor het slapen gaan bere sprekers en duistere pro r de toverkast van: oprakende einig aardgas, een vuile Rjjn, laddenzee, minder vis, een oorlog, neutronen- en andere kten en honger, werkelozen, in Groningen en dat wat dé te rillingen nog meer over het igslll I speciaal voor najaar en win- n tuin of bloembak van 2,50 it. grootste assortiment geen n 2.00. doch slechts 1.60 ENS deze kwaliteit voor ZO beter is er niet, door recht- iort en bewerking gemiddeld S VERLAAGD. iS CONIFEREN in alle maten I IN PRIJS VERLAAGD -en- zijn zelfs met 50% verlaagd - en TUINTURF, GEEN FUT- 3TANTIE ZOALS HIER EN h HET BESTE WAT ER TE per 50 Itr. geen 6.75 doch .95 per zak. JKAS: JK een grandioos assortiment ITEN voor slechts 1 GULDEN timent droogbloemen nieu- kochten voordeling, U krijgt g nl. alle soorten van 5,- voor oer 5 bossen slechts.9 95 ASSORTIMENT BLOEM— een EXPORTKWALITEIT, 13 zakjes of meer kwantum- zelfs 20%. BEDRIJF; 't staat bol van 3EN EN ENTHOUSIASME, ren: ENIG IN ZIJN SOORT. maandagmorgen gesloten 'M de gehele week geopend VOND KOOPAVOND WEG 72A SOEST ON 02155-12883 OOGT EEN KLASSE ring t euil ank ).- ïnk De fijnste Europese ontwerpen met het Topform garantie- merk. De zekerheid van goede smaak, verantwoorde stijl, vakmanschap en allure voor een betaalbare prijs. Middelman grote weg van trsfoort. Soest. verzekeringen - hypotheken - financieringen 1 HBrtllELI klarinet 14 - 3766 gt soest-tel. 02155-18049 Terwijl de afdelingsteams met rede lijk veel sukses hun eerste competitie ronde afwerkten, lieten de landelijke Shotteams het grotendeels afweten. Van de 5 landelijke teams behaalde al leen het 2e herenteam een overwinning tegen De Blauwe Wereld 5. Het le herenteam verloor in Vught volgens verwachting van koploper JCV, maar de 9-1 nederlaag kwam toch erg hard aan. Ook de Shotdames verloren, het bezoekende Vitac bleek met 7-3 te sterk. De beide landelijke jeugdteams verloren met 8-2. Heren: JCV 2-Shot 1: 9-1 Een zonder enige zelfvertrouwen spe lend Shot 1 heeft in Vught de grootste nederlaag sinds jaren geleden. Op zich was het verlies tegen dit zeer sterke team geen ramp, maar het vertoonde spel van de Soestenaren kwam zelfs niet in de buurt van 3e Divisieniveau. In Vught werd Shot binnen ander half uur een 6-0 achterstand gezet, waarbij men zelfs niet tot gamewinst wist te komen. Pas op deze stand wisten de Shotspelers zich enigszins te herstellen en kon Berend Jonker via een winst partij op de verdediger Timmermans de eer redden. Dirk Schuiling en René Daselaar wisten beiden de sterke Jos Hendriks, vorig jaar nog uitkomend in de le Divisie, een game afhandig te maken. Voor Shot worden nu de ko mende twee weken erg belangrijk, wanneer aangetreden wordt tegen de mededegradatiekandidaten Hotak (in Hoogerheide) een Phoenix (in Soest). Shot 2 - De Blauwe Wereld 5: 6-4 In tegenstelling tot de vorige thuiswed strijd van Shot 2 werd het dit keer een vrij matige vertoning, waarbij het meest positieve aspekt was dat de twee punten in Soest bleven. Gerhard Busch en Bart Lefel bewezen andermaal graag hogerop te willen, want beiden bleven ongeslagen. Bert van Velzen speelde een wat ongelukkige wedstrijd, waarbij één keer zelfs een 11-0 voor sprong in de 3e game niet voldoende bleek voor de setwinst. Aanstaande zaterdag speelt Shot 2 om 15.30 uur thuis tegen streekgenoot Victoria uit Hilversum, waarbij toeschouwers natuurlijk weer van harte welkom zijn. Shot 4 - Bunshot 2: 6-4 Een nipte maar verdiende overwinning voor het hoogste 3e klasteam van Shot. Edo Fransen debuteerde bijzonder sterk bij de senioren door ongeslagen te blijven. Jan Fransen en Frans Mark Schut kwamen niet verder dan één winstpartij, maar verloren hun andere partijen zéér krap. Een gewonnen dub belspel zorgde er toch voor dat Shot met de winst ging strijken. Dames: Shot 1-Vitac 1: 3-7 Tegen koploopster Vitac uit Vinkeveen heeft Shot wel goed partij kunnen ge ven, maar puntenwinst zat er toch niet in. Zoals zo vaak was José Daselaar met twee winstpartijen weer de sterk ste speelster bij Shot. Vooral haar winstpartij op de ex-le Divisiespeel ster Elly van Senten was van een uit stekend gehalte. Wilma Geleijnse bracht het 3e Shotpunt op het score bord en zag haar 2e enkelspel met 21-19 in de 3e game verloren gaan. Jeugd: Tempo Team 1 - Shot 1: 8-2 Het le jeugdteam van Shot is in Am sterdam tegen de eerste nederlaag aangelopen. Bij Shot toonde alleen Ro nald Busch geen enkel ontzag voor zijn tegenstanders en met twee persoon lijke overwinningen kon hij terugzien op een uitstekende wedstrijd. Shot 2 - 't Hooghe Huys 2: 2-8 Een matige verrichting van het 2e jeugd team, dat de nederlaag vooral aan mentale tekortkomingen mocht wij ten. Tegen de Alkmaarders wisten alleen Aksel van Elteren en Remco Schimmel een partijtje te winnen. Wij hebben nog plaats voor jongens en meisjes in de leeftijd van 8 t/m 13 jaar op woensdag van 17.00-18.30 uur en voor jongens en meisjes van 13 t/m 17 jaar op vrijdag van 18.30-20.00 uur. Kom gerust eens langs in de Shot zaal aan de Valeriaanstraat. Heb je vragen dan kun je terecht bij Gerhard Busch, Lange Brinkweg 20, tel. 13794 en Dirk Schuiling, Tolakkerweg 228, Maartensdijk, tel. 03461-1471. Overige uitslagen senioren: Victoria 6-Shot 7: 7-3, Huizen 16-Shot 8: 0-10, Shot 11-Bunshot 3: 0-10, Shot 12- Tivu 3: 9-1, Shot 13-Overhees 3: 9-1, UBTV 12-Shot 144-6. Overige uitslagen jeugd: Shot 3-Buna 1: 3-7, SHot 6-ATC 1: 3-7, Quick 5-Shot 7: 4-6, Shot 8-De Furs 1: 10-0, Shot 9-Good Luck 6: 6-4, Shot 10- ATC3: 8-2. De bridgeviertallencompetitie is weer begonnen. Van de drie Soester bridge clubs komt ONI met 7 viertallen uit, Eemland met 4 en Soest met 1. De re sultaten in de eerste ronde waren ver deeld. ONI deed het in het algemeen heel goed: vijf overwinningen, één gelijk spel en één nederlaag. Helaas was deze laatste voor het eerste team dat met 3- 17 tegen het Amersfoortse Vrienden kring 1 ten onder ging. ONI 2 won met 16-4 van 't Gooi 1, ONI 4 met 19-1 van 't Gooi 3, ONI 5 met 11-9 van Hoogerheide 6. ONI 6 met 15-5 van Leusden 6 en ONI 7 eveneens met 15-5 van Bridgegooiers 4. ONI 3 speelde 10-10 gelijk tegen Leusden 1. Eemland boekte drie overwinningen en één nederlaag: het eerste viertal ver sloeg Leusden 5 met 20-0, het tweede 't Gooi 4 met 14-6 en het vierde Leusden 7 met 13-7. Eemland 3 verloor met 3-17 van Bridgegooiers 3. Tenslotte Soest (dat volgende maand zijn tienjarig bestaan viert)het eerste viertal van deze vereniging versloeg Leusden 3 met 16-4, maar het tweede ging met min 4 tegen 20 tegen Scherpenzeel 1 kansloos ten onder. Voor de Nederlandse kampioenschap pen 25 km hardlopen op de weg, die za terdag j.1. in Groningen werden afge werkt, had A.V.Pijnenburg een sterke 4-mans afvaardiging in de atleten Eef van den Brink, Joop van Leijenhorst, Harry van Brummelen en Erik Bos. Laatstgenoemde atleet is bezig aan een sterke opmars. Zaterdag benadrukte hij nogeens, dat dit geen uitschieter was en liet in een goed opgebouwde en sterke race blij ken, dat er in de nabije toekomst nog veel meer van hem te verwachten valt. Hij plaatste zich op de 20e plaats in de eindrangschikking in een nieuwe per soonlijke recordtijd van 1 uur 28 min. en 13 sec. Zijn tijd biedt goede perspec tieven voor Essen Dld., waar hij over enkele weken zijn eerste marathon zal lopen. Een gerenommeerd loper als Eef van den Brink wist hem maar net voor te blijven. Eef, die normaliter nog iets sneller is, kwam ditmaal tot een tijd van 1 uur 26 min. en 30 sec., goed voor een 15e plaats. Voor Joop van Leijenhorst was deze wedstrijd een bevestiging, dat hij zich nog steeds goed kan handhaven tussen de jongere generatie. Hij liep zich ver dienstelijk naar een 18e plaats in een tijd van 1 uur 27 min. en 53 sec., tevens een persoonlijk record. Harry van Brummelen was naar Gro ningen gekomen voor een zeer snelle tijd. Door het verspelen van veel ener gie in de snelle openingsfase, viel hij later vele plaatsen terug. Harry reali seerde een tijd van 1 uur 31 min. en 25 sec. en kwam als 33e binnen. Ook tijdens de Schipholloop, een inter nationale halve marathon voor politie ambtenaren, die afgelopen vrijdag plaatsvond, werden de kleuren van A.V. Pijnenburg hoog gehouden. Hiervoor zorgde Simon Schreur, die zeer goed voor de dag kwam. Hij toonde weer vorm en liep vastberaden naar een mooie 6e plaats in een tijd van 1 uur 15 min. en 45 sec. Verder deed Gert de Ruygt zaterdag mee aan een 10 km baanwedstrijd op het kunststof van Ookmeer te Amster dam. Hij realiseerde met 33 min. en 21 sec. één van de snelste tijden van het seizoen. In hun streekderby tegen de uit Hil versum afkomstige Dunckers hadden de Red Stars dames veel problemen, echter het meer ervaren Red Stars kon met pover spel de winstpunten in huis halen. De heren 1 gaven duidelijk toe, dat de wedstrijd van vorige week snel ver geten moest worden. Een strijdbaar Red Stars heren sprong zeer snel naar een ruime dertig punten voorsprong en gaf deze niet meer uit handen. Heren 1 - Hagenaars RB 99-61 Vanaf het begin namen de heren het initiatief en de tegenstanders konden pas in de vijfde minuut tot scoren ko men. Via snelle fast-breaks kon de stand verder worden uitgebouwd. Een ontketende Peter Wildeman gaf het team de spirit om een goede wedstrijd te spelen, gesteund door een op schot zijnde René Lansaat. De eerste helft werd beëindigd met een stand van 51- 26 in het voordeel van de Soester heren. Daar de wedstrijd reeds in de eerste helft was beslist kregen de jeugdspe lers meer speeltijd, die zij ook gretig gebruikten. De tweede helft gaf het zelfde beeld. Een beter spelend Red Starsteam tegen een zwak opererend Hagenaars. De eindstand werd 99-61 in Soester voordeel. Dames 1 - Dunckers 149-38 Hadden de heren te kampen met wei nig tegenstand. De dames mochten rekenen op veel strijd van de tegen stander, hetgeen duidelijk bleek uit de start van de Dunckers dames. In de vijfde minuut had men een voorsprong van 7 punten op de Red Stars dames. Zienderogen hervonden de Soester dames zich en de achterstand werd omgezet in een voorsprong. Met nog drie minuten te spelen in de eerste helft hadden de Red Stars dames een stand van 21-13 bereikt in hun voor deel. De Hilversumse dames konden echter hun achterstand wegwerken. Bij het rustsignaal stond de stand ge lijk: 21-21. De start van de tweede helft was identiek aan de eerste helft een weinig initiatief rijk Red Stars en een fanatiek spelend Dunckers. Duidelijk waarneembaar is de invloed, die het spel van, Sandra Embricqs op de overi ge dames heeft. Met de eindstand van 49-38 in het voordeel van de Red Stars dames plaatsen zij zich op de kopposi tie van hun klasse. Jongens junioren - Binnenland junioren 70-75 Het uit Barendrecht komende Binnen land startte evenals het Soester team met pover basketbal. In de eerste helft konden de Red Stars jongens de tegen standers tot aan de 11e minuut goed tegenstand bieden. Maar in twee mi nuten tijd gaven de jongens junioren van Red Stars alle vrijheid aan de te genstanders. De Binnenland jongens namen een voorsprong van tien pun ten, die tot het einde van de eerste helft bijna in stand bleef. Ruststand: 33-42. In de 7e minuut in de tweede helft was de stand weer in evenwicht. De Soester jongens namen zelfs een voorSprong.echiër hief lang, want van af de 17e minuut namen de jongens uit Barendrecht alle initiatief in han den en de Red Stars jongens hadden het nakijken. Eindstand: 70-75. Meisjes junioren - Grasshoppers junioren 75-64. De einduitslag laat het al zien. De Red Stars hebben geen makkelijke wed strijd gehad. Het karaktervolle Kat- wijker team keek in de 10e minuut nog tegen een achterstand aan van 10 pun ten, echter het tij keerde en men nam een voorsprong van 7 punten op de Soester meisjes. Ook in de tweede helft konden de Red Stars meisjes moeilijk een vuist maken tegen de Grasshop pers meisjes. Pas in de 12e minuut was de stand gelijk en wederom een slagvaardig spelende Sandra Embricqs deed de wedstrijd op 75-64 eindigen. In sporthal Beukendal werden be halve de rayonwedstrijden ook jeugd wedstrijden verspeeld Red Stars JC 1-Bourgondië JC1 56-32 Red Stars MB 2-Keizer Otto MB1 24-66 Red Stars MB 1-Green Giants MB 178-13 Red Stars MA 2-Stoepie Shooters MA 1 56-53 Red Stars JA2-Irene JA1 117-53 Red Stars 3-BVH 1 48-58 Programma 6 en 7 oktober Het komende weekend komen drie teams uit in de Bekercompetitie. De 'heren 1 spélen* zaterdag om 19.30 uur in Rijswijk tegen Lokomotief, uitko mend in de rayon heren le klasse. Een klasse hoger spelen dan de heren van Red Stars. De return van deze beker- A.s. zaterdagavond: diner-dansant m.m.v. Skyray-Kombo. Bel Bilthoven: 030-782477. Foto: Goos van der Wilt wedstrijd wordt op zondagmiddag om 15.45 uur verspeeld. De jongens junioren reizen zaterdag middag naar Amsterdam, waar zij spelen tegen het sterke AMVJ Amster dam. De return wordt gespeeld op zon dagmiddag om 13.30 uur in sporthal Beukendal. De meisjes junioren ondernemen zon dag een lange reis, daar zij moeten spelen tegen de Uitsmijters in Almelo. Echter zaterdag om 17.00 uur spelen de meisjes in sporthal Beukendal hun thuiswedstrijd in de bekercompetitie. De dames spelen door hun overladen competitie-programma geen beker wedstrijden, maar spelen in Voorne tegen de vereniging met dezelfde naam. Stoepie Shooters MC1- Red Stars MCI (23-29) Na de overwinhi,ng van vorige week vertrokken de Jt^d Stars-pupillen vol goede moed naar Spakenburg. Evenals tegen Green Giants begon Red Stars Sandra Embricqs (l.) van Red Stars onderneemt een aanval op de basket van Dunckers. de ontmoeting tegen Stoepie Shooters met een halve veld man-to-man verde diging. De eerste helft liep aardig ge lijk op, maar doordat de Spakenburgse meisjes een aantal malen slordig de bal verloren kon Red Stars een voor sprong bij rust bewerkstelligen16-21 In de tweede helft startte Stoepie Shooters met een nieuw aanvalsspel- letje, waar de Soester meisjes veel moeite mee hadden. Tevens gingen de Shooters wat voorzichtiger met de bal om, waardoor ze gelijk konden komen en zelfs een voorsprong opbouw den (23-21). Na een time-out in de vijfde minuut begon Red Stars weer enigszins wat op het spel te krijgen. Gevolg was dat de tegenstanders totaal niet meer scoorden. Red Stars won uiteindelijk met 23-29. Een verdiende overwinning. Na zich afgelopen woensdag moeizaam geplaatst te hebben voor de 2e ronde van de NHV beker, met 14-13 winst op HV. Amsterdam, moest BDC zaterdag avond weer aantreden in Utrecht tegen het altijd onvoorspelbare Sport Ver eent. Dat BDC het in grote getale meege reisd publiek wat goed had te maken, na het slechte spel tegen Amsterdam, bleek wel in de eerste minuten van deze streekderby. Door 3 doelpunten op rij van Hans Hom wist BDC een 1-3 voorsprong te creëren. Sport Vereent wist hierna het spel te dicteren maar kon dankzij goed kee perswerk van Edwin Zoetelief niet verder komen dan 7-7 waarbij voor BDC Cleem Diemers tweemaal, scoor de en de ex-junioren Arjan Roest en Marcel Boumans. Dit was het moment waarop BDC verder moest spelen zon der aanvoerder Jan Bunt, die naar een ziekenhuis werd vervoerd waar een op 3 plaatsen gebroken kuitbeen werd geconstateerd na een wat onbezonnen aktie van een Sport Vereent-verdedi ger. Na dit oponthoud van ongeveer 15 mi nuten was BDC volkomen van slag wat tot gevolg had dat Sport Vereent ging rusten met een 10-8 voorsprong ondanks het nog één keer scoren van Arjan Roest. De start van de tweede helft was ge heel in het voordeel van Sport Vereent dat de stand al snel op 13-8 had. Pas na het voor 2 minuten wegsturen van een Sport Vereent-verdediger wist BDC wat terug te doen. Door snel le tegenaanvallen wist eerst Marcel Boumans en vervolgens driemaal op rij Hans Hom tegen te scoren, wat de stand bracht op 13-12. Door het brutale spel van dit jeugdige BDC werd routi nier Cleem Diemers via een strafworp in staat gesteld 13-13 te scoren. Wie had dit nog verwacht na die 5 doelpunten achterstand. De strijd was nu, met nog 5 minuten te spelen weer geheel open. Na scores van opnieuw uitblinker Hans Hom (8 doelpunten) en Cleem Diemers was de stand met nog 2 minuten te spelen 17- 15 in het voordeel van Sport Vereent, echter, door het tonen van de juiste vechtersmentaliteit wist eerst Arjan Roest en vervolgens een halve minuut voor tijd wederom Hans Hom de stand om te buigen in 17-17. Dit resultaat geeft perspektieven voor de toekomst! Komende zaterdagavond speelt BDC haar 2e thuiswedstrijd tegen Internos uit Etten-Leur. Aanvang 19.15 uur. Het eerste herenteam moest naar Vor- den om daar tegen Hansa te spelen en verloor terecht met 3-0. Het eerste damesteam deed het niet beter en ging met 3-0 tenonder bij Pugna in Lely stad. Het tweede herenteam verloor in een spannende wedstrijd met 3-1 van Pugna. Het derde herenteam won verrassend hun eerste wedstrijd met 3-1 van Spirit 2. Heren Olympia 1 - Hansa 0-3 Het eerste herenteam moest naar Vor- den tegen Hansa. Deze wedstrijd werd er aan Olympia-zijde slecht gespeeld, alleen de tweede set konden de Soes- ters Hansa bijhouden. Na een spannen de strijd ging deze set met 15-13 ver loren voor Olympia. De derde set ging voor Olympia ook verloren. Setstan den: 15-9, 15-13, 15-7. Zaterdag hopen de heren het in Nijmegen beter te doen tegen Tiemstra/Nijmegen. Olympia 6 - SH'711-3 De eerste wedstrijd van Olympia 6 was tegen het eerste team van SH'71. De eerste set werd verloren met 15-5. Olympia deed haar best maar kon niet meer dan 5 punten scoren. In de twee de set raakten de heren beter op elkaar ingespeeld, maar werd deze set toch verloren met 15-13. In de derde set werd er voornamelijk door een sterk blok winst behaald. (15-10). Ondanks maximale inzet ging de vierde set met 15-8 verloren. Olympia 3 - Spirit 2 3-1 Ais debutant in de eerste klasse moest Olympia 3 in hun eerste wedstrijd aantreden tegen Spirit 2 uit A'foort. In de eerste set leek het erop dat er een ruime overwinning behaald zou worden. Met afwisselend spel en dege lijk volleybal speelde Olympia Spirit finaal van het veld (15-5). In de tweede set een heel ander Olym pia. Alles wat er in de eerste set goed ging, ging nu fout. Spirit maakte hier gebruik van en trok deze set gemak kelijk naar zich toe (15-9). De derde set een gelijkopgaande strijd waarin Olympia met 15-12 de gelukkige win naar was. De laatste set leek het erop daT het een gelijk spel zou worden. Olympia kwam met 0-6 achter, maar toen ging alles weer draaien en vooral door Wim Endedijk werd ook deze set via 10-10 in een 15-11 winst omgezet. Ai met al een nipt maar verdiende overwinning. Olympia 2 - Pugna 1-3 Het tweede team moest naar Lelystad waar men een goede partij leverde. In het veld stonden twee gelijkwaar dige ploegen. In de eerste set moest Olympia na een inhaalrace toch het hoofd buigen (14-16). Door een inzinking in deze tweede set kon Pugna deze makkelijk winnen (15-9). Maar in de derde set verkeek Pugna zich m Olympia met een goede pass en een goed blok won Olympia deze met 15-12. In de vierde set ging het tot 12-12 gelijk, maar toen maakte Olympia drie kostbare fouten waar door men de wedstrijd weggaf en men met lege handen moest terugkeren. Dames Olympia 1 - Pugna 0-3 Het vorig jaar naar de Promotie-klasse gedegradeerde dames 1 team van Olympia speelde zaterdag hun eerste wedstrijd tegen Pugna. Deze wedstrijd speelde het jonge Olympiateam te krampachtig en te nerveus. Mede door een slechte pass en een slechte aanval ging deze wedstrijd voor de Olympia dames met 3-0 verloren. Setstanden 15-10, 15-7, 15-8. Vrijdag hopen de da mes het in Harderwijk beter te doen. Programma: Dames: 5 oktober 21.00 uur: Harderwijk, Har derwijk 2 - Olympia 1 4 oktober 19.00 uur: Beukendal, Olym pia 2-SVV 4 4 oktober 21.30 uur: Beukendal, Olym pia 3 - Vollkei 6 4 oktober 21.30 uur: Beukendal, Olym pia 4 - SVV 6 6 oktober 15.30 uur: Amersfoort, Spi rit 5 - Olympia 5 5 oktober 18.45 uur: Amersfoort, Voll kei 8 - Olympia 6 6 oktober 15.00 uur: Soesterberg, AGAVS 3 - Olympia 8 Heren. 6 oktober 13.35 uur: Nijmegen, Tiem stra/Nijmegen 2 - Olympia 1 5 oktober 21.00 uur: Harderwijk; Har derwijk 2 - Olympia 2 6 oktober 16.15 uur: Hoogland. SVH - Olympia 3 4 oktober 20.15 uur Beukendal, Olym pia 4 -LEOS 2 4 oktober 19.00 uur: Beukendal, Olym pia 5 - Vollkei 7 3 oktober 19.00 uur: Baarn, BG&SV 4 - Olympia 6 Meisjes Junioren 5 oktober 18.45 uur: Leusden, LEOS A2 - Olympia Al 6oktober 13.30 uur: Huizen, Huizen A2 - Olympia A2 4 oktober 19.00 uur Beukendal, Olym pia A3 - Vollkei Al Meisjes Aspiranten 6 oktober 9.00 uur Beukendal, Olympia BI - SVV BI 11.00 uur Beukendal, Olympia B2 - SW B3 11.00 uur Beukendal Olympia Cl - SW Cl 12.00 uur Beukendal, Olympia C2 - SWC3 Bentinck Stars: 6 oktober 12.30 uur: De Bunt, Ben tinck Stars - Olly B I Afgelopen weekend is in verschillende delen van ons land de zaalhandbal competitie voor de dames van start gegaan. Voor de dames van BDC, die dit jaar onder leiding staan van trainer/coach Jan Koops, betekende dit een eerste uitwedstrijd tegen Atilla uit Utrecht. Atilla, nam direkt na het fluitsignaal de leiding. Door deze snelle tegenstoot kwamen de Soester dames niet in hun spel en zo doende liepen de gastdames uit tot 5-1. Na 15 minuten kwam BDC beter in haar spel maar Atilla was en bleef de ploeg, die het spel dikteerde. Met een stand van 8-3 in het voordeel van de gastdames werd de rust bereikt. Na rust kregen wij een ander BDC te zien. Het team was feller en kreeg hierdoor veel meer kansen. Ondanks 2 treffers van Atilla (10-3) kwamen de dames uit Soest zeer goed terug tot 10-9. Alles leek erop dat de laatste 10 minuten zeer spannend zou den worden, maar het tegendeel was waar. De Utrechtenaren die de over rompeling van BDC in de tweede helft net op tijd te boven waren, brachten hun voorsprong weer op 2 punten (11-9) hetgeen voor BDC betekende dat hun nederlaag definitief vast stond. De einduitslag van 15-9 was dan ook verdiend. A.s. zaterdagavond zal het de dames er alles aan gelegen zijn om zich de er alles aan gelegen zijn om zich te revancheren tegen Hercules uit Rijs wijk en hopen daarbij op veel publiek om hen daarbij te steunen. Zaterdag 6 oktober 1984 Beukendal08.30 -13.00 uur NeVoBo volleybalcompetitie 13.00 -19.30 uur The Red Stars basketbal 19.30 - 23.00 uur B.D.C. handbal De Bunt 09.00 uur -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uurNeVoBo volleybal De Borg ).00 uur -17.00 uur Selby badminton Zondag 7 oktober 1984 Beukendal 13.00 -18.00 uur The Red Stars basketbal De Bunt 09.00 uur -17.00 uur Badso badminton De Borg 10.00 -15.00 uur Selby badminton Op woensdag 10 oktober 1984 start de bouw van de tribune in de sport. hal Beukendal. Hierdoor komt NeVoBo-competitie op donderdag 11 oktober 1984 en basketbalcompetitie op zaterdag 13 oktober 1984 te vervallen. Training zal slechts in de halve zaal kunnen worden gehouden. De start van de competitie is succes vol geweest voor het eerste dames team van SVV/Stam. Het tweede da mesteam moest helaas een verlies in casseren. Ook de overige teams haal den praktisch allemaal de volle twee punten binnen. 2e divisie Dames SW1 - Boemerang: 3-2 In deze wedstrijd moesten de dames van SVV vechten voor de punten. Het was een spannende wedstrijd tegen een gelijkwaardige tegenstander. De uitslag getuigt daar ook van. De eer ste set was voor SVV, de tweede set voor de tegenstander, de derde set weer voor SVV, de vierde set voor de tegenstander. In de vijfde en beslis sende set hielden de dames van SVV het hoofd koel en sloten deze verdiend winnend af. 3e divisie Dames SW2-Utrecht2: 2-3 Het tweede team van SVV moest de eerste wedstrijd een verlies incasse ren. Zij wonnen weliswaar twee sets, maar moesten de laatste set aan de tegenstander laten. Promotieklasse Dames SW 3 - Almère Haven 1: 3-2 De eerste set werd vrij makkelijk met 15-3 gewonnen. In de tweede set ging het aanvankelijk gelijk op, maar door een slordige serve en slechte concen tratie verloren de dames deze set met 15-8. De derde set werd eveneens ver loren, omdat de tegenpartij goed ge bruik maakte van de terugval. In de vierde set kwam de vechtlust gelukkig weer terug bij de SVV dames. Vooral het blokken ging beter en de aanval liep soepel. Deze set werd dan ook ge wonnen met 15-11. In de vijfde set ke ken de dames eerst tegen een achter stand aan van 7-3, maar door wilskracht wonnen ze toch nog met 15-7. le klasee Dames SVV 4 - Lovoc: 3-0 Na de eerste niet zo goed gespeelde competitiewedstrijd wilden de dames duidelijk iets beters laten zien deze keer. De aanval verliep soepel en ze wonnen deze. set met 15-8. De tweede set werd vooral door een goede service makkelijk met 15-4 gewonnen. De der de set verliep iets rommelig in het be gin, maar de dames herstelden zich op tijd en wisten ook deze te winnen. 2e klasse Dames Keizer Otto 1 - SW 5: 2-2 Voor de eerste wedstrijd moesten de dames in Naarden aantreden. Het nogal gewijzigde team had in de eerste set duidelijk wat problemen. Ze kregen geen vat op de wedstrijd en verloren de eerste set met 15-2. In de tweede set kreeg SW het zelfvertrouwen weer terug en kwam het spel weer beter uit de verf. Deze set werd nipt verloren met 15-13. In de derde set kreeg SVV de tegenstander door goed achterin te serveren en een gespreide aanval in de greep. Een setwinst van 15-3. In de vierde set werd de spanning soms te groot en het initiatief losgelaten. Toch won SVV deze set net met 16-14. 2e klasse Dames Keizer Otto 2-SVV 6: 3-1 Deze eerste wedstrijd voor de dames van SVV 6 begon met een goede eerste set, waar goede passes voor een mooie aanval zorgden. SVV won deze set met 15-12. In de tweede set was de concen tratie weg en deze werd verloren met 15-7. In de derde set probeerden SW er vol goede moed van alles aan. Het werd heel spannend en er waren over en weer leuke rally's; de stand bleef lang op 14-14 staan, maar helaas ging deze set met 15-13 naar de tegen stander. In de vierde set was SVV dui delijk vermoeid. Er werd te weinig be wogen en de aanval lukte niet. Deze werd ook verloren met 15-12. 3e klasse Dames SW 7 -BG&SV 3: 3-1 De dames hadden er duidelijk zin in, want de eerste set werd gelijk al met 15-0 door goed spel gewonnen. De twee de set verliep echter wat moeizamer. De service lukte niet en het zelfvertrou wen viel weg; setstand 13-15 voor de te genstander. De derde set was wat wis selvallig, maar de wilskracht kwam weer terug en daarmee een goede aan val. SVV won met 15-6. In de vierde set hadden de dames van SVV het weer helemaal in de hand en beslisten deze ook winnend: 15-2. Een aantal crossers van de Soester fietscrossvereniging King's Road Ri ders waren zondag 30 september jl. aanwezig bij de eerste KNWU-wed- strijd van IJsselstein. Zij troffen daar een fantastische baan aan, maar het weer werkte niet erg mee, ondanks de redelijke voorspellingen van het KNMI. Ondanks de overvloedige regen bereikten de volgende King's Road Riders de finale, ondanks vele val partijen. Bij de experts haalde Gregor Landman de vijfde plaats. Bij de junio ren behaalden KRR-leden de volgende klasseringen: Robin v.d.Wolk 6e, San- cho Kers 5e, Orjan Kers le, Gabi Walet le. Fred v.d.Munt 4e, Peter v.d. Brink le, en Rienks v.d. Broek 2e> 4e klasse Dames SW 9 - Leos 10: 3-0 Vollkei 4 - SW 9: 0-3 In de eerste wedstrijd hadden de da mes van SVV een paar gastspelers. Het heeft de wedstrijd geen afbreuk gedaan, want er werd overtuigend ge wonnen vooral door goed samenspel; setstanden 15-615-2: 15-0. De tweede wedstrijd was uit voor de dames van SVV 9. Aanvankelijk zag het er naar uit, dat het een moeilijke wedstrijd zou worden. In de eerste set kwam SVV na een achterstand toch terug en won met 15-12. De tweede set werd vooral op de service vrij mak kelijk met 15-3 gewonnen. In de derde set verliep het wat trager. De concen tratie was een beetje weg, maar door een goede aanval kon ook deze set winnend afgesloten worden: 15-7. le klasse Heren Hellas SW 1: 3-0 Het door blessures getergde team stond de eerste set wat onzeker op het veld. Hoewel het aan het eind van de set beter begon te lopen verloren de heren van SVV deze set met 15-6. De tweede set ging veel beter. SVV stond met 11-14 achter, maar wist door tref zeker spel op 14-14 te komen. Na veel spanning werd deze set onverdiend verloren met 16-14. In de derde set ging het niet meer. De aanval lukte niet en de pass kwam niet goed aan. Deze set ging ook naar de tegenstander met 15-2. 2e klasse Heren VIF2-SW2: 3-0 Een zwakke start voor het tweede he renteam van SVV. De eerste set ver liep zeer rommelig voor SVV en daar van profiteerde VIF goed; stand 15-3 voor de tegenstander. In de tweede set deed SVV het beter en er was een aantal goede rally's. Toch werd ook de ze set verloren met 15-6. In de derde set ging het met een gelijkopgaand score-verloop. Af en toe stond SVV voor, maar de tegenstander bleek toch beter en haalde ook deze set met 15-13 naar zich toe. 2e klasse Heren SW3 -Huizen 3: 3-0 Een goede start voor de heren van SVV 3. Er werd goed gespeeld. Vooral in het achterveld was SW sterk en er werd snel en nauwkeurig aangevallen. De tegenstander had duidelijk moeite met de goed geplaatste ballen. De set standen waren er dan ook naar: 15-10; 15-10; 15-9. 4e klasse Heren SW 4 - Leos 73-0 De heren van SVV 4 zijn dit seizoen gestart met een overwinning. Met na me de pass was erg goed. De eerste en tweede set werden dan ook makke lijk gewonnen met 15-0 en 15-2. In de derde set kon de tegenpartij iets terug komen, omdat de concentratie bij SVV verslapte. Toch hielden de heren van SW 4 het hoofd koel en wonnen ook deze set ruimschoots met 15-6. Meisjes: SWbl - BG&SV: 3-0 Het meisjesteam Bl bestaat uit negen speelsters en speelt dit jaar voor het eerst op b-niveau. Technisch werd er deze wedstrijd goed gespeeld; taktisch speelden de meisjes nog erg wisselvallig. De meisjes van SVV beheersten het spel bij deze wed strijd volledig. Vooral de aanval over het midden was goed en de serve ver liep prima. De wedstrijd werd dan ook welverdiend gewonnen; setstanden: 15-5,15-8,15-10. Jongens junioren: SW Al - Huizen Al: 0-3 Vier jongens van de C-jeugd zijn over gegaan naar de A-jeugd. Desondanks was er toch een team. Weliswaar werd met 3-0 verloren door SVV, maar de techniek was wel aanwezig. In de twee de en derde set hadden de jongens net nog niet genoeg zelfvertrouwen een kleine voorsprong in winst om te zet ten, maar er is duidelijk hoop dat er in de toekomst wedstrijden gewonnen zullen gaan worden. Setstanden: 12-5, 13-15,12-15. Wedstrijdprogramma voor de komen de week Donderdag 4 oktober Beukendal: Dames 19.00 uur SVV 4 - Olympia S2 19.00 uur SVV 9 - Limvio 3 20.00 uur SVV 3 - Pugna 20.15 uur SVV 5 - Vollkei 4 21.30 uur SVV 6 - Olympia 4 Heren 20.15 uur SVV1-ASVD 21.30 uur SVV 2 - GVC/Paloma 2 Vrijdag 5 oktober Dames 21.00 uur Leos 5 - SVV 8, Leusden, de Korf Heren 19.00 uur Almère Haven 2 - SVV 3, Almère Haven 21.00 uur Leos 9 - SW 4, Leusden, De Korf 21.00 uur Spirit 6 - SW 5, Midland, Amersfoort Zaterdag 6 oktober Dames 15.00 uur SVV 1 - Utrecht 1, De Bunt 17.00 uur SVV 2 - Utrecht 2, De Bunt 13.00 uur Unicornus 3 - SVV 7, Midland- Amersfoort 13.00 uur SVVA1 - SHVA1. De Bunt 09.00 uur SVV Bl - Olympia Bl, Beu kendal 12.00 uur SVV B2 - Leos Bl, Beukendal 11.00 uur SVV B3 - Olympia B2, Beu kendal 11.00 uur SW Cl - Olympia Cl, Beuken dal 09.00 uur SVV C2 - Leos C2, Beukendal Jongens 10.00 uur SW Cl - Set Up Cl, Beukendal

Soester Courant | 1984 | | pagina 17