l\4 'Leuke ledenwinst' voor 't Nut fi Herfstflora in Singer te Laren o5 co co Welf are werk: samen gezellig bezig zijn WOENSDAG 3 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 20 uwl Met de winter voor de deur moet u weer extra zorg besteden aan -bestelwagens - zéker als die al wat ouder zij n. En dat betekent: extra kosten makea Voor een stel nieuwe bandea Een grote winterbeurt Een reparatie zus en een revisie zó. Weet u zéker dat dit goed besteed geld is? Dat uw auto dan zonder problemen de winter doorkomt? En reali seert u zich bovendien dat uw bestelwagen na de winter minder waard is? Vandaar: schuif de aanschaf van een nieuwe bestelwagen niet voor u uit Koop nü een nieuwe Volkswagen Transporter of LT. Daarmee komt u zoigeloos deze èn vele volgende winters door. Want de Volkswagen Transporter en LT zijn sterk, degelijk en robuust De helse streken van kou en vocht hebben geen vat op hen. Bovendien bent u met Volkswagens altijd goedkoper uit Zij bieden u een hoog vervoersrendement met lage, vaste onderhoudscondities, die resulteren in zeer lage exploitatiekostea Want zij zijn zuinig met brandstof- of dat nu dieselolie, benzine of LPG is. Zij kennen héle lage onderhoudskosten en schrijven zeer weinig af. Hoe laag die exploitatiekosten zijn, kunt u aflezen aan de uiterst gunstige leasetaneven van de Volkswagen Transporter en LT. Kom langs en rij vóór de winter nog zorgeloos nieuw: Volkswagen! De Volkswagen Transporter en LT zijn leverbaar in talloze variaties. Er is geen vervoerstaak of Volkswagen levert u een Transporter of LT perfect op maat De LT is verkrijgbaar in de uitvoeringen van 3180 tot 5400 kg GVW, met motoren van 75 pk tot en met 102 pk turbo. De Transporter is leverbaar met motoren van 50 pk, 60 pk, 78 pk en 90 pk. U hebt een Volkswagen Transporter al vanaf f19.055,- en een Volkswagen LT vanaf f 26.600,- VOLKSWAGEN,BEROEPS IN VERVOER. Generaal Berkhof in Zeist over 'De verdediging van West-Europa' Kinderpostzegelactie van start Tentoonstelling 'Koningin Emma lm Inbraak Amersfoortse- straat Diefstal uit auto Vechtpartij CO 1— co O) 09 N CD CO G9 09 CO 09 .2, 09 Dorstige dief Schui bestel aanschaf nieuwe gen niet uit. ffrSgsSisS Prijzen zijn vrijblijvend, af Leusden, exclusief BTW Ondanks de winst van veertig leden in het afgelopen jaar, werd de jaarver gadering van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen ('t Nut), vorige week in dorpshuis De Borg, door maar vijf leden bijgewoond. Voorzitter G.T.KIei- berg stelde dat bij een grotere opkomst van de leden de besluitvaardigheid van het departement groter zou zijn. In zijn jaarverslag liet hij de evenementen van het vorig winterprogramma nog eens de revue passeren. Met name de try-out van de Martine Bijl-show in oktober 1983 had veel nieuwe leden op geleverd. Het totaal aantal leden is nu 202. ..Terugkijkend op het afgelopen jaar", zei voorzitter Kleiberg, ..kunnen we spreken van een geslaagd seizoen, een gevarieerd winterprogramma en een leuke ledenwinst. Het bestuur stelt zich voor om het dit jaar gevoerde be leid voort te zetten Het financiële verslag van penning meester C.G. Meerhoff leverde geen probleem op, en de begroting voor het komende seizoen werd unaniem goed gekeurd. Het afgelopen seizoen had een nadelig saldo van ruim duizend gulden als gevolg. Dit tekort wordt betaald uit reserves, waardoor de tota len uitgaven van 9.398.49 gulden slui tend worden gemaakt. Voor komend jaar sluit de begroting op 7.500 gulden. Er zal dan minder geld worden uitge trokken voor honoraria aan optredende artiesten, terwijl de gemeentelijke subsidie iets daalt ten opzichte van het afgelopen seizoen. Het tekort in de begroting zou te niet kunnen worden gedaan door de contributie per lid met vijf gulden te verhogen, maar het bestuur stelt zich als doel om een nadelig saldo te voor komen door middel van grotere be zoekersaantallen bij de activiteiten van het winterprogramma 1984-'85. Winterprogramma Een aantal activiteiten van het afge lopen seizoen wordt dit jaar opnieuw georganiseerd gezien het succes in het verleden. Zo komt op vrijdag 23 no vember de cabaretgroep Boemerang andermaal naar De Borg, en is er op dinsdag 26 maart wederom een boekenmarkt tijdens de nationale boekenweek. Andere evenementen zijn het optreden van theatergroep Purper 3, waarbij muziek, dans, zang en caba ret centraal staan; een lezing over "De wereld achter de krant" van professor C.J. Swart, terwijl op dins dag 23 oktober de heer H.A. Bosshardt spreekt over het onderwerp ,,Het onbe kende Spanje". Een enquête heeft onlangs uitgewezen dat de communicatie tussen het hoofd bestuur van 't Nut, het algemene sec retariaat en de departementen uiter mate slecht verliep. Men is bezig om de communicatie vlotter te laten ver lopen, en volgens voorzitter Kleiberg gaat dat voorspoedig. Door de lage contributies, variërend van 12,50 tot 20 gulden is het niet moge lijk om regelmatig een periodiek te doen verschijnen voor alle leden. Terminologie De statuten van de maatschappij wor den gewijzigd, omdat de terminologie te sterk verouderd blijkt te zijn. In houdelijk verandert er niets aan de doelstelling van 't Nut, al deede de heer Kleiberg mee dat deze wel op een ruimer gebied betrekking hebben dan voorheen. „Eigenlijk op alles wat met welzijn te maken heeft", aldus Klei berg, die aan het einde van de jaarver gadering een envelop met inhoud over handigde aan de heer C.G. Meerhoff, die aftrad als penningmeester. Hij typeerde Meerhoff als een goede pen ningmeester, waarbij hij aan de hand van enkele anekdotes zijn stelling ver duidelijkte. De heer Meerhoff legt zijn functie neer wegens langdurig ver blijf in het buitenland op het moment dat het winterprogramma draait. Me vrouw mr. A.Muntz-van der Woude vertrekt eveneens naar het buitenland, maar zij zal het bestuur van haar ad viezen blijven voorzien totdat zij weg gaat. Van haar wordt daarom op een later tijdstip afscheid genomen. Per 31 december 1984 legt ook mevrouw M. van de Haver haar functie neer. Ook zij gaat ons land verlaten. Hiermee is het aantal bestuursleden teruggebracht naar twee. De heer Klei berg zal voorlopig de werkzaamheden van het secretariaat op zich nemen, terwijl de heer J.J. Vermeer tijdelijk voorzitter wordt. Mevrouw H. van Rossem-Brattinga is de nieuwe secre taresse. Zij zal worden ingewerkt. Er waren niet meer kandidaten voor het bestuur. Hier zal naar worden uitge keken zodat het bestuur weer uit het minimaal voorgeschreven aantal van vijf leden komt te bestaan. Motorfiets gestolen Een bewoner van de Smitsweg ont dekte vorige week dat zijn motorfiets was gestolen. Het voertuig vertegen woordigde een waarde van 3500 gulden. De eigenaar deed bij de politie aan gifte. Glaasje op, toch gereden Op de Middelwijkstraat hield de politie vorige week een 27-jarige automobilist uit Soest aan, die door zijn rijgedrag de aandacht had getrokken. Na de blaas- tests en de bloedproef bleek hij teveel alcohol te hebben genoten. Hij kreeg een rijverbod en een proces-verbaal. Op de Nieuwstraat hield de politie een 37-jarige Soester aan, die zijn auto op nogal opvallende wijze door het ver keer loodste. Hij onderging de blaas- test en kwam er vanaf met slechts een rijverbod. Bromfietser aangehouden Op de Laanstraat werd de politie vorige week een 18-jarige bromfietser uit Soest gewaar, die veel te hard reed. Zijn bromfiets verkeerde bovendien in slechte staat, zodat de politie die voor een technisch onderzoek in beslag nam. De jongeman kreeg een proces verbaal. Op donderdag 4 oktober spreekt bri gade-generaal G. C. Berkhof in Zeist over "De verdediging van West-Euro pa", op uitnodiging van het ICTO. Door de grote bevolkingsdichtheid, de sterke industrialisatie, en de ge ringe strategische diepte vormt West- Europa, militair gezien, een heel kwets baar gebied. De dreiging, die van het Oostblok uitgaat, wordt zeer verschil lend beoordeeld. Af en toe duiken er in de pers berichten op over nieuwe tactieken van de Russen, en over ge weldige voorraden chemische wapens. De Franse generaal Copel verwacht, dat de NAVO als het er op aan komt geen gebruik zal kunnen maken van zijn kernwapens. Generaal Rogers be pleit regelmatig een krachtige ver sterking van de conventionele westerse bewapening. Generaal Berkhof, bekend van radio en TV, is als weinig anderen op de hoogte van wat er op dit gebied gaande is. Zowel de recente politieke en mili taire geschiedenis als de op stapel staande nieuwe projecten vormen zijn specialiteit. Momenteel is hij werk zaam op het Nederlands Instituut voor Internationale Betrekkingen "Clingen- dael'te Den Haag. Deze bijeenkomst van ICTO-afdeling Zeist wordt gehouden in gebouw Cal- vijn, Bergweg 6, en begint om 8 uur. Iedere belangstellende is van harte welkom. Woensdag 3 oktober gaat de kinder postzegelactie weer van start. De leer lingen van meer dan 8000 scholen in het hele land bellen dan aan om bestellin gen van kinderpostzegels en kaarten op te nemen. Zij verkopen velletjes kinderzegels ter waarde van 5,-. Op de kinderzegels staan stripverhaaltjes, voor het eerst in de geschiedenis van de postzegel. De vier zegels zijn ontworpen door Joost Swarte, een bekende Neder landse striptekenaar. Eén van de map jes wenskaarten is getekend door An- ton Pieck. De mapjes kosten 2,50 per stuk. Vanaf 14 november worden de ze gels en kaarten bezorgd en afgerekend. Dan zijn de kinderpostzegels ook in de postkantoren verkrijgbaar. Met de hulp van al deze kinderen èn van veel volwassenen wil het Neder lands Comité voor Kinderpostzegels proberen de opbrengst te verhogen. Een opbrengst die jaarlijks wordt ge bruikt om verbetering te brengen in het leven van kinderen in binnen- en buitenland. Hulp die nu, meer dan ooit, hard nodig is. "Meisje met bestelenveloppe, dat aanbelt bij voordeur. In de maand maart van dit jaar is het 50 jaar geleden dat H.M. Koningin Emma overleed, en tevens ter gelegen heid van het tienjarig bestaan van de Historische Kring "Baerne", wordt van 19 t/m 28 oktober een tentoon stelling gehouden onder de titel "Koningin Emma en Baarn in haar tijd". Deze tentoonstelling wordt gehouden in het koetshuis van Kasteel Groene- veld en zal geopend zijn op vrij dag 19, zaterdag 20 en zondag 21 oktober, alsmede op zaterdag 27 en zondag 28 oktober tussen 11.00 en 17.00 uur. In de tussenliggende week van 22 t/m 26 oktober zal de tentoon stelling - uitsluitend na afspraak voor af - geopend zijn voor scholen en ande re groepen. De toegang is vrij. Dubbele bromfiets diefstal Uit de bromfietsenstalling van Hons- bergen aan de Wiardi Beckmanstraat werden vorige week twee bromfietsen gestolen. Een ervan had een waarde van maar liefst 1300 gulden. De beide eigenaressen deden aangifte bij de po litie. Aanhangwagen gestolen Een inwoner van Soest meldde de poli tie vorige week dat zijn aanhangwa gen, die geparkeerd stond aan de Ei kenlaan, was gestolen. De schade be draagt ca. 1200 gulden. v k De jaarlijkse Herfstflora, die al meer dan vijfentwintig jaar in het Singer Museum gehouden wordt, zal op vrij dag 5 oktober haar deuren openen. De tentoonstelling duurt tot en met zondag 14 oktober. De bloemarrangementen zullen dit jaar gericht zijn op de interieurversie ring en in het bijzonder de tafeldeco ratie. Gekozen zal worden voor zeer verschillende voorstellingen, zoals een japanse zaal, een zaal met als dekor, de vijftiger jaren, een modern ita- liaans interieur en een zaal uit de Lode- wijkentijd. Verder zal ruim aan dacht worden besteed aan de patio- en inte- rieurtuin, waarbij veel grote en kleine waterpartijen een rol spelen. Alles zal worden gekombineerd met zeer uiteenlopende kunstvormen, die goed passen bij de gekozen interieurs. Op de Herfstflora '84 zal tevens de, mode voor het komende seizoen te zien zijn en zal er uitgebreide informatie zijn over alles wat tentoongesteld wordt. De Hoofdarrangeur Johan Weisz zal met de Gooise bloemisten en hove niers, in samenwerking met het Mu seum, de tentoonstelling gestalte ge ven. De tentoonstelling is geopend van vrij dag 5 oktober tot en met zondag 14 ok tober, dagelijks van 10.00 tot 10.00 uur, weekeinddagen van 10.00 tot 17.00 uur. De bloemen worden dagelijks bijge houden en ververst. Inbrekers hebben in het af gelopen weekeinde veel moeite gedaan om buit te bemachtigen bij een meu belzaak aan de Amersfoort- sestraat in Soesterberg. Zij slaagden er wel in een brand kast ter waarde van 3500 gulden mee te nemen, maar daarin bevonden zich slechts contracten en andere za kelijke papierenin elk ge val geen geld. De brandkast bleek met veel moeite uit de wand te zijn gehaald en met een palletwagentje van onbekende herkomst, dat door de politie werd aangetroffen, naar een laad- perron te zijn vervoerd. Waarschijnlijk is de brand kast vandaaraf verder per auto vervoerd. Het vermoe den bestaat dat één van de daders zich in het pand heeft laten insluiten. Overigens betraden de inbrekers door het gat in de wand waaruit zij de brandkast hadden verwijderd een ander deel van de meubelzaak, waar zij een kast forceerden maar verder niets van waarde wegnamen. Een inwoonster van Soest, die haar auto had gepar keerd bij de sportzaal De Bunt aan de Ossendamweg, bemerkte bij haar terug komst dat het slot van het portier was geforceerd en dat de radio-cassetterecor der ter waarde van 350 gul den was weggenomen. Zij deed aangifte bij de politie. Twee jongens uit Soest van resp. 12 en 11 jaar meldden zich in het weekeinde bij de politie omdat zij door een groepje andere jonge lui waren geslagen en ge trapt. Na een bezoek aan de bibliotheek aan de Al- bert Cuyplaan hadden de beide knapen ontdekt dat de reflectoren van hun fiet sen waren weggenomen. Daarop spraken zij het groepje aan, waarna de klappen vielen. De politie zoekt de zaak verder uit. Van een balkon van een flat woning aan de Varenstraat heeft een onbekende dader in het weekeinde een krat met tien literflessen bron water, chocolademelk en limonade weggehaald. De schade bedraagt 16 gulden. "Ik vlieg hier vaak tegen de muren op. Door de stilte. De eenzaamheid. Deze buurt is heel stil. De mensen zijn ook erg terughoudend. Het lijkt wel of ze geen behoefte hebben aan gezelligheid. Iets van 'mijn wereld' daar kom je niet in.' Of misschien zijn ze bang dat ze iets voor je moeten doen." Opmerkingen als deze zijn geen uitzon deringen in onze maatschappij. Ze worden niet alleen gemaakt door ge handicapten, bejaarden en zieken. Er zijn zo veel redenen waarom iemand aan huis gebonden en sociaal geïso leerd kan raken, en daardoor niet (meer) of moeilijk kan voldoen aan de eigen behoefte aan contact met an deren, aan prettig en gezellig bezig zijn. Opmerkingen als bovenstaande wijzen op een leegte in iemands bestaan en een behoefte die leegte zinvol op te vul len, ondanks de omstandigheden die de mogelijkheden beperken. Er zijn veel manieren om zinvol bezig te zijn. Eén daarvan is het vrijwillige welfare- werk van het Nederlandse Rode Kruis. De vrijwillige welfare organiseert acti viteiten om mensen in de gelegenheid te stellen gemakkelijker in contact te komen met anderen. Hetzij als vrijwil liger, hetzij als deelnemer. Zo bezoeken welfare-vrijwilligers van het Nederlandse Rode Kruis wekelijks duizenden mensen die dat graag wil- lenThuis en in tehuizen. In diensten, centra en sociëteiten. Iedereen legt 'zinvol bezig zijn' 0p zHn eigen manier uit. Vandaar dat het wel. farewerk vele vormen van bezigheid kent. Daarbij wordt uitgegaan van de wensen en belangstelling van de deel nemers. Zo vallen onder welfarewerk activiteiten als werken met textiel hout. verf of ander materiaal; voorle' zen; naar muziek luisteren; tuinieren Een heel waardevol aspect van het welfarewerk is het samen bezig zijn het samen een interesse delen en daar plezier aan beleven. Een welfare-acti- viteit blijft daarom zelden beperkt tot puur en alleen de bezigheid Samen bezig zijn is een vorm van con tact, van gezelligheid en biedt een ge. legenheid om over van alles en nog wat van gedachten te wisselen, om zo nodig je hart uit te storten. Samen bezig zijn betekent ergens bijhoren. Het welfarewerk vormt een regelma. tige contactbrug tussen ruim 12 000 door het Nederlandse Rode Kruis opge lelde vrijwilligers en meer dan 38 000 deelnemers. Is het misschien ook niet iets voor u? Voor inlichtingen kunt u terecht bij de afdeling Vrijwillige Welfare van het Hoofdbureau van het Nederlandse Rode Kruis, postbus 28120, 2502 KC Den Haag, tel. 070-80COCO

Soester Courant | 1984 | | pagina 20