ïbiNNENkjis Soest nam hartelijk afscheid van ambulanceman C. Klomp PéDénieuwe zaak in gebruikte kleding en speelgoed aan de Nieuwstraat 'Binnen en Buiten' haakt in op lampen ontwerpwedstrijd te Kom zaterdag met uw pompoen naar de Bollenmarkt! Klapstoel design. Tevredenheid bij zilveren jubileum dierentehuis 't Hart Cursusprogramma najaar 1984 v» doet BENT U NOG NOOIT BIJ LAMBIEK GEWEEST? avïaI WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 13 In de feestelijke versierde instructie zaal van de brandweerkazerne aan de Lange Brinkweg is vorige week op feestelijke wijze afscheid genomen van de heer Cees Klomp, bij veel Soesters bekend als "de witte reus", die tot voor kort als chauffeur/ziekenverzorger in dienst was van de GGD Eemland en jarenlang in Soest een markante ver schijning is geweest mét zijn ambulan ce, waarmee hij vele honderden plaats genoten naar het ziekenhuis moet hebben gebracht. Een groot aantal belangstellenden had gehoor gegeven aan de uitnodiging voor de afscheidsreceptie, onder wie velen met wie de heer Klomp in zijn lange loopbaan al dan niet beroeps halve te maken heeft gehad, huis artsen, de EHBO, het Rode Kruis, het ziekenhuis en vanzelfsprekend ook de politie en de brandweer. Dr. J. C. G. Boomsma, directeur van de GGD, noemde het in zijn toespraak een afscheid van historische betekenis, omdat de heer Klomp vooral de over gang van het ambulancevervoer-oude- stijl naar de moderne aanpak, "met alle toeters en bellen", aldus de heer Boomsma, heeft meegemaakt. Een overgang die voor hem persoonlijk ook inhield de overstap van zelfstandig ondernemer naar werknemer, in eer ste instantie bij de gemeente Soest, later bij de gewestelijke gezondheids dienst. De heer Boomsma schetste de levensloop van de heer Klomp en wist uit zijn verleden een aantal opmerke lijke anekdotes te verhalen, zoals het feit dat de kinderen zondags nooit bij de telefoon wegmochten en dat hij slechts een vrije dag in de drie weken genoot. "U kon dat alles volhouden dankzij een ijzersterke motivatie, en door een groot praktisch inzicht en kennis van zaken." Ook vertelde de heer Boomsma dat Klomp in vroeger jaren zonder een modern alarmeringssysteem toch heel vindingrijk was. "Als bij bepaalde adressen het buitenlicht brandde wist u dat u naar huis moest bellen." Hij noemde de heer Klomp iemand die altijd buitengewoon cor rect in zijn optreden was, maar ook zeer begaan met het lot van de patiën ten die hij vervoerde. "Duizenden kun nen dat beamen", aldus de heer Boom sma. Hij schetste de heer Klomp ver der als een mens met veel humor en een spreekwoordelijkheid bescheiden heid, ondanks het feit dat hij in zijn ambulance zelfs leden van het ko ninklijk huis heeft vervoerd, en als een behulpzaam collega. Sprekende over de eventuele privati sering van het ambulancevervoer, waarvoor hier en daar stemmen op gaan, merkte de heer Boomsma op dat het daardoor gevreesde kwaliteitsver lies uitgesloten zou zijn met een instel ling als die van de heer Klomp. Dat het ambulancevervoer met beperkte middelen te maken heeft maakt in dat opzicht niet veel uit: "De kwaliteit hangt voornamelijk van het personeel af. De heer Klomp is wat dat betreft altijd een voorbeeld geweest voor zijn collega's." De heer Boomsma wenste de scheidende functionaris nog een succesrijke periode in zijn "oude vak": de rijwielbranche, en overhandigde hem een envelop met inhoud. Dankbaar Burgemeester P. Scholten hield zijn gehoor voor dat wie weten wil wie Klomp eigenlijk is, door hem vervoerd moet zijn. "Dat zijn de mensen die echt dankbaar zijn. Zij hebben ervaren wat het betekende as iemand zich bij ongeval of ziekte over hen heenboog en hen wilde helpen. Veel Soesters heb ben dat zo ervaren." Namens hen be dankte de heer Scholten Cees Klomp voor deze inzet en voegde hem even eens lovende woorden toe voor zijn loyaliteit bij de overgang van gemeen telijke naar gewestelijke ambulance dienst. "U was daarin een buitenge woon inspirerend voorbeeld voor heel velen", aldus de burgemeester. "U hebt een enorme indruk gemaakt en uw plaats volledig waard getoond. De heer Scholten wees er nog op dat Klomp vrijwel elke week zeven dagen lang 24 uur in dienst was geweest. "Daar hebben we tegenwoordig vijf ploegen voor nodig, en u deed dat lan ge tijd in uw eentje." De heer Schol ten onderstreepte ook het grote gezag dat Klomp, ook in medische kring, genoot, al was dat eerder gebaseerd op ervaring en toewijding dan op di ploma's. "U straalde rust en zelfver zekerdheid uit, die voor het werk het beste zijn. Soest is u dankbaar, en ve len daarbuiten ook. Weet dat u een van ons bent geweest, nog bent en zult blijven", aldus de burgemeester. Hij overhandigde de heer Klomp eveneens een envelop. Eén van de collega's bij de ambulance dienst, de heer M. Onwezen, haalde herinneringen op en bedankte de heer Klomp vooral voor alles wat hij zijn vakbroeders had geleerd. Ook roemde hij Klomps opgewektheid, en attendeer de hij zijn toehoorders op het feit dat de heer Klomp zijn laatste rit met zijn ambulance - ook wel "'t Klompenhok" genoemd, zojuist had voltooid. De collega's boden een aantal cadeaus aan, waaronder een foto-album, een miniatuur-ambulance en een fraaie fo to van de heer Klomp met zijn wagen. Brandweercommandant J. Th. Bakker sprak eveneens woorden van erkente lijkheid voor de wijze waarop de heer Klomp zich als collega had doen ken nen. "U was niet alleen acitiverend, maar ook heel inspirerend en hebt daardoor een grote invloed gehad op de ontwikkelingen bij de brandweer." De heer Bakker merkte verder op dat juist de brandweer als vrijwilligers organisatie goed weet wat het betekent om op de meest onvoorspelbare tijden klaar te moeten staan. Hij overhandig de de heer Klomp een in fraaie bloe men verpakte alarmontvanger. Gave tijd Tenslotte werd het woord gevoerd door dokter B. C. A. Nicolas, namens de gezamenlijke Soester huisartsen. Jaren geleden had iemand hem eens gezegd dat Soest maar een raar dorp Met ingang van deze week is Soest weer een nieuwe kledingzaak rijker, die zich toelegt op de verkoop van ge bruikte kleding en speelgoed. Het is "PéDé", gevestigd aan de Nieuwstraat nummer 13 (naast de groente- en fruithal 't Hart)De zaak is opgezet door de dames Carolien Peilis en Wil van den Deijssel, die het publiek mor gen - donderdag 11 oktober - graag ver welkomen tijdens het "open huis", dat tussen 15.00 en 19.00 uur wordt gehou den. Vrijdag 12 oktober is dan de officiële start van de verkoop, die verder op de doordeweekse dagen (met uitzon dering van de maandag) gaat plaats vinden tussen 10.00 uur en 16.30 uur. Op zaterdag blijft de winkel ook dicht. PéDé gaat zich vooral richten op de verkoop van dames- en kinderkleding. Dat gebeurt op basis van consignatie, dat wil zeggen dat de dames Peilis en Van den Deijssel gebruikte kleding in kopen ("redelijk modieus, goed en draagbaar", aldus de dames) en die in overleg met de "leveranciers" voor een bepaalde prijs weer ten verkoop aanbieden. Overigens beperkt het aan bod van PéDé zich niet tot uitsluitend gebruikte kleding, maar zijn er ook partijen nieuwe kleding, vooral op kindergebied, die tegen een uiterst aantrekkelijke prijs worden verkocht. In dergelijke gevallen gaat het door gaans om voorraadrestanten van gere nommeerde kledingfabrieken, leggen de dames uit, zoals broeken, rokken, truitjes, bloesjes en wat dies meer zij. Voor wat het assortiment betreft kan dat het beste worden omschreven met de samenvatting "voor elk wat wils". Dat geldt in zekere zin ook voor de af deling speelgoed, waarin het assorti ment bij de start van de verkoop wel licht nog wat beperkt is, maar die naar verwachting in de komende tijd zeker zal groeien. Er zijn voorlopig wel aller lei stripboeken, autootjes en A-teamfi guren te koop. In de afgelopen weken is er door de beide wineliersters - met de onschat bare hulp van hun echtgenoten - heel hard gewerkt in het pandje, dat tot dus ver een normaal woonhuis was, maar dat met een aantrekkelijke inrichting in korte tijd is omgetoverd tot een fraaie winkel, compleet met een etalage en een sjieke toonbank. Carolien Peilis liep al jaren rond met het idee zelf een kledingzaakje te be ginnen, en toen zij hoorde dat ook Wil van den Deijssel dergelijke plannen koesterde hebben zij niet lang geaar zeld en de handen ineen geslagen om het denkbeeld in werkelijkheid om te zetten. Dat ze intussen niet de enige zaak voor gebruikte kleding in Soest zijn vinden ze geen bezwaar. "Het is een opko mende markt, en er mag ook best een beetje concurrentie zijn. Er is een nog steeds groeiend aanbod op dit gebied, en wij hebben er hier, met zo'n 35 vier kante meter, alle ruimte voor." De kleding die in consignatie wordt verkocht blijft in principe twee maan den hangen, vertellen Carolien en Wil. De verdeling van de opbrengst ge schiedt op de gebruikelijke 50/50-basis. Als er enigszins tijd voor overblijft wil- 0 Carolien Peilis (l.) en Wil van den Deijssel voor de winkeldeur van PéDê. FotoHerman van Dam. len zij ook gaan toeleggen op het zelf maken van kleding. Daartoe wordt er in de winkel ook een speciale naaitafel ingericht, waaraan ze in de rustige uurtjes plaatsnemen. Van huis uit zijn de dames altijd zeer geïnteresseerd ge weest in kleding, en nu de kinderen wat groter zijn, vertellen ze, voelden ze er allebei veel voor deze weg in te slaan, in de hoop op een redelijk succes. Wat dat betreft zijn ze overigens vol ver trouwen. Voor wat de kleding betreft die PéDé aan de vrouw en het kind gaat brengen hanteren ze de volgende stelregel: "Het moet niet al te mode-achtig zijn, maar ook niet te ouderwets. Het gaat ons om de spulletjes die de mensen ge woon graag dragen. FotoHerman van Dam. hferlanaspïan *°'n typ fan indn P "Jef enri" ontweror °ol< aar'tyinaeaal^ 'tyeui^nZ^" >ren 'ng van De bekende verlichtingsspeciaalzaak "Binnen en Buiten" aan de F.C. Kuyperstraat in Soest haakt in de ko mende weken in op een opmerkelijke wedstrijd, die wordt georganiseerd door de firma Indoor, ontwerpers van exclusieve lampen, die zich de laatste jaren in toenemende mate heeft bezig gehouden met het ontwikkelen van Ne derlandse ontwerpen. Indoor heeft in de loop der jaren een goed in de belang stelling liggende collectie opgebouwd, en wil met een bijzondere wedstrijd de aandacht voor de Nederlandse ontwer pers versterken. Under het motto "Goud voorbeeld doet goed volgen" worden kopers van een Indoor-lamp, zoals die ook bij "Binnen en Buiten, worden aangeboden, aange moedigd om mee te doen met de wed strijd. Zij krijgen daartoe voor een lut tel bedrag 12,50) een zgn. "inspira tiedoosje", waarvan de inhoud bedoeld is om de mensen aan te zetten tot het zelf ontwerpen van een lamp: "de lamp waarnaar u in gedachten al jarenlang op zoek bent maar die u nergens, zelfs bij Indoor niet, heeft kunnen vinden. Kort om: üw ideale lamp." Wie in staat is deze lamp zo te concretiseren door middel van een tekening of door middel van een al dan niet werkend model, dat de jury zich er een goed beeld van kan was, omdai aaar de fietsenmaker op de ambulance reed. "Maar daar waren wij nu juist zo trots op", aldus dokter Nicolas, "omdat we wisten hoe goed u het deed en omdat we ons door u gesteund wisten. Hij merkte op dat Klomp het meestal won van de arts, als het ging om de vraag wie er het eerst bij een ongeval was, of bij de mensen thuis. "Dan wa ren we wat blij als we die witte auto en die man met die witte kop tevoor schijn zagen komen." Met het afscheid van de heer Klomp is er een periode afgesloten, aldus dokter Nicolas, "een gave tijd in dat rare dorp". Hij bood de heer Klomp een fraaie oude kaart van Soest aan. De heer Klomp sprak ten slotte zelf een kort dankwoord, waarin hij opmerkte blij te zijn voor zovelen iets te hebben kunnen betekenen. "En als de GGD me nodig heeft, dan kom ik gewoon nog even. Na afloop namen de talrijke aanwezi- 0 Cees Klomp, verguld met de minia tuur-ambulance die hij van zijn colle ga 's kreeg aangeboden. Foto: Herman van Dam. gen nog persoonlijk afscheid van de heer en mevrouw Klomp. Inbraak Beetzlaan Een bewoner Van de Beetzlaan moet een geldbedrag van 500 gulden en een portefeuille met oude munten missen. Een en ander werd hem ontstolen door een inbreker, die vorige week zijn woning bezocht. Hij kwam binnen door het forceren van de achterdeur. "RESTAURANT BURG. GR0THE5TRAAT16 SOEST. 02155-17249 KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Jubilerend Groei en Bloei heeft haar tenten dit keer opgeslagen op het par keerterrein achter de Oude Kerk, te genover Restaurant-boerderij 't Hoog- je. Wat is er zaterdag allemaal te doen en te zien? Bollenmarkt Van 10.00 uur tot 14.00 uur zult u in de diverse kraampjes een keur van bloembollen, vaste planten, heide, snij bloemen, droogbloemen en kamerplan ten, maar ook kleine heesters en coni feren aantreffen. Let u hierbij vooral op de speciale aanbiedingen. De volgende Soester bedrijven verlenen hun medewerking Firma Van Oest, Kwekerij de Bruin, Bloemisterij Scholten, Het Soester Tuincentrum. Iets bijzonders zult u aantreffen bij mevrouw van der Zalm. Zij komt met een bijzonder assortiment "bijgoed," zoals botanische narcissen en tulpen, blauwe druifjes in diverse variëteiten en de "specialiteit van het huis"meer dan 15 verschillende soorten sieruien (allium). Dat zal uw tuin het komende voorjaar een ander gezicht geven Najaars - ruilbeurs (van 10.00 uur tot 14.00 uur). Hebben de planten in de huiskamer of in de tuin het dit jaar bijzonder goed gedaan en heeft u nu ruimte tekort in de border of op de vensterbank? De ruilbeurs is dan dé gelegenheid om een ander met uw overtollig materiaal blij te maken en zelf; thuis te komen met in teressante aanwinsten uit andermans assortiment. Het materiaal kunt u bij een speciaal hiertoe opgestelde tafel inleveren, indien mogelijk voorzien van naam, hoogte, bloeitijd en kleur. Mocht dit niet lukken, dan zullen onze medewerkers het ruilgoed van etiket ten voorzien. Overigens zijn ook zaden van een- en tweejarigen, bloembollen en knollen van harte welkom. De "Plantendökter" (van 10.00 uur tot 14.00 uur). Dit voorjaar heeft mevrouw de Haas- Bootsman vele Soesters aan een behan- vormen, dingt mee naar een aantal waardebonnen, die bij de Indoor- leverancier besteed kunnen worden aan Indoor-artikelen. De jury bestaat uit een aantal BNI-architecten en In- door-officials. Er zijn aan de wedstrijd vijf hoofdprij zen en 20 troostprijzen verbonden. De eerste prijs is een waardebon van 1000 gulden, en zo resp. afdalend naar 750, 500, 350 en 250 gulden, de troostprijzen zijn een waardebon van 25 gulden. In het "inspiratiedoosje" bevindt zich een hoeveelheid materiaal, waar schijnlijk niet voldoende om de be hoefte van elke deelnemer te dekken, maar wel genoeg om hem of haar een heel eind op weg te helpen. Kopers van een Indoorlamp bij "Binnen en Buiten" kunnen het wedstrijdformu lier tot eind oktober inleveren. De in zendingen zelf dienen uiterlijk 30 no vember a.s. te worden ingeleverd bij de firma Indoor. In de etalage van "Binnen en Buiten' is de komende weken een groot aantal In- door-lampen te zien. delplan voor hun zieke (kamer)-plant kunnen helpen. Ook a.s. zaterdag is zij bereid gratis uw zorgenkind te onder zoeken. Als de plant of boom te groot is, neem dan een deel ervan, dat de te kenen van ziekte vertoont, mee. Prijsuitreiking pompoenen wedstrijd U heeft het de afgelopen weken kunnen lezen: op diverse plaatsen in Soest en Soesterberg zijn er pompoenen tot ware reuzen uitgegroeid! Iedereen, die denkt met haar of zijn pompoen een prijs in de wacht te kunnen slepen kan de pompoen (en) tussen 10.00 uur en 11.00 uur komen inleveren op de Groei en Bloei-bollenmarkt. Tussen 11.00 en 14.00 uur zal een jury de moeilijke taak hebben 6 winnende pompoenen te selecteren. De juryleden zijn: De heer H. Bas, voorzitter van de jubi leumcommissie mevrouw B. Sillevis Smit, secretaresse van de jubileum commissie; de heer P. J. Kooij, direc teur van de NMB, de sponsorende bank achter deze pompoenenwedstrijd. Omstreeks 14.30 zal de prijsuitreiking plaatsvinden. Voor de categorie "mooist versierde pompoen" zijn de volgende prijzen be schikbaar: eerste prijs: boekenbon van 50,-; tweede prijsboekenbon van 25,-der de prijsboekenbon van 15,-. Voor de categorie "grootste en zwaar ste pompoen" zijn de prijzen: eerste prijs: boekenbon van 75,-; tweede prijsboekenbon van 50, -der de prijsboekention van 25,-. Iedere Soester of Soesterberger die een pompoen inlevert, ontvangt na de prijsuitreiking in ieder een geval een Certificaat van Deelname. De win nende pompoenen zullen nog ge durende een week te bewonderen zijn in de hal van de NMB aan de Van Wee- destraat. In oktober kan de nachtvorst toeslaan: bescherm uw pompoen hiertegen met een strodek, takken, of desnoods met een stapeltje oude kranten. Voor alle duidelijkheid: deze Groei en Bloei-markt is beslist niet alleen be: doeld voor de leden van deze ver eniging. Iedereen is op 13 oktober vanaf 10.00 uur van harte welkom op het parkeerterrein achter 'de Oude Kerk. U mag overigens ook zonder pompoen naar de markt komen. TECTYLEREN Een goede antiroest-behandeling moet U laten verrichten door: TECTYL ML-SPECIAAL STATION DE KORTE DUINEN Birkstraat 108 - Soest Tel.: 02155-1 7224 Bel voor Inlichtingen of kom eens langs. modem: laanstraat 22 3743 BG Baam tel. 02154-12797 Een eenvoudige klapstoel mag best heel mooi van vorm zijn, dacht Rinaldi. En hij ontwierp zijn Dafne van ovalen buizen en vormde een zitting van hout Stootvast afgewerkt met lak in diverse kleuren. k.deboer&zoon bv adviseurs voor interieuren bimenhuisarchitektuursvrri "Voor wat de behuizing betreft hebben we op het ogenblik geen onvervulde wensen meer. Wat we wel graag zou den zien is dat zich voor onze ver eniging nog meer leden en donateurs opgeven, omdat we dat financiële steuntje in de rug best kunnen gebrui ken." Aldus reageert de heer C. J. 't Hart, voorzitter van de Soester afde ling van de Vereniging tot bescher ming van dieren en groot animator van het dierentehuis aan de Klein Engen- daalweg, op de vraag hoe het in de af gelopen dagen is gegaan tijdens het "open huis". Dat werd op donderdag, vrijdag en zaterdag gehouden en voor al donderdagmiddag en zaterdagmid dag was er sprake van een zeer redelij ke belangstelling, aldus de heer 't Hart. "We hebben daardoor weer veel nieu we kontakten kunnen leggen en er heb ben zich enkele tientallen mensen op gegeven als donateur. Dat is vooral het resultaat geweest van de brochure over ons werk, die we vorige week huis aan huis in Soest hebben laten be zorgen." De heer 't Hart memoreert overigens met grote dankbaarheid het feit dat een inwoonster van Soest het dierente huis enige tijd geleden met een fors le gaat bedacht. "Daarvan hebben we het tehuis helemaal kunnen renoveren, en Record-opbrengst collecte: ƒ22.057,85 De huis-aan-huiscollecte voor het Soester Dierentehuis 't Hart, die vorige week werd gehouden, heeft dit jaar een record te zien gegeven. Niet minder dan 22.057,85 was het resultaat. Vo rig jaar was de opbrengst ƒ20.067,90. je ziet het: het resultaat is het aankij ken meer dan waard De renovatie, die nog niet zo lang gele den is afgerond, heeft ervoor gezorgd dat het dierentehuis inderdaad weer aan de eisen des tijds kan voldoen. "De erfenis is trouwens ook helemaal op," benadrukt de heer 't Hart, die in de af gelopen dagen heel wat gesprekjes met belangstellenden heeft gevoerd. De bezoekers hebben tijdens de open dagen een kijkje kunnen nemen achter de schermen van het dierente huis waar ongeveer 15 honden, 40 kat ten en ook twee konijnen een prima on derdak hebben gevonden. 0 Belangstelling voor de poezen tij dens het "open huis" in het Dierente huis. Foto: Goos van der Wilt Füftii KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Dit najaar heeft de Soester afdeling van Groei en Bloei weer een aantal in teressante cursussen voor u in petto. Om deel te nemen aan deze cursussen hoeft u beslist géén lid te zijn van Groei en Bloei. Wel zijn de cursuskosten voor leden lager. U kunt zich nog opgeven voor de volgende cursussen Zelf ochideën kweken Deze (mini) cursus, die in twee avon den gegeven zal worden start op 24 oktober a.s. Twee enthousiaste leden van de Nederlandse Orchideënver- eniging, mevr. Smit en mevr. Bernelot, zullen de eerste avond de theoretische kant van de kweek belichten: wat komt er kijken bij cultuur in de vensterbank, welke materialen heb je nodig en waar zijn die verkrijgbaar, hoe en waarin pot je orchideeën op etc. Deze cursus avond zal plaatsvinden in de Gemeen tekwekerij aan de Molenstraat. De tweede avond, woensdag 31 oktober, zal worden gehouden in het Canton- park te Baarn waarna u een rondlei ding krijgt in de indrukwekkende orchideënkas van het park. De beheer der van de orchideënkas, de heer J. Nieuwenhuis, is uw gastheer/docent. De kosten van deze cursus bedragen voor de leden van Groei en Bloei 16,-; voor niet leden 20,-. In de cursus Bloemschikken voor be ginners zijn nog enkele plaatsen be schikbaar. Deze cursus, die onder lei ding staat van de ervaren bloemsier- kunstenaar J. Amesz, begint op 29 ok tober a.s. en omvat 6 lessen, die alle op de maandagavond gehouden worden. De data zijn: 29-10, 5-11,12-11,19-11, 26- 11 en 3-12. Juist nu is het een ideale tijd om iets aan bloemschikken te doen. Behalve een grote aanvoer van bloe men levert de natuur dit jaargetijde een overvloed aan materiaal waarmee op eenvoudige wijze een bos bloemen omgetoverd kan worden tot een smaakvol bloemstuk. De heer Amesz leert u omgaan met "dood" materiaal, zoals steekschuim (oasis), draad, gaas etc., waarnaast hij combinaties en composities van het "levende" ma teriaal zal bespreken en demonstreren. Overigens heeft u tijdens het volgen van deze cursus iedere week een zelf gemaakt bloemstuk in huis! De kosten van deze cursus bedragen voor leden van Groei en Bloei 50,-. Niet leden. 60,-. Alle cursusavonden zullen worden gehouden in de Gemeentekwekerij aan de Molenstraat. De cursus Grondverbetering en bemes ting start op dinsdagavond 6 november. Misschien bent u van plan komend voorjaar iets aan uw tuin te veranderen of om een stuk van de tuin waar de planten en struiken het niet zo goed lijken te doen een opkikker te ge ven. Najaar en winter zijn voor de voorbereiding van de grond uitermate geschikt. Deze cursus, die onder lei ding staat van de heer J. van Geffen, praktijkleraar aan de Tuinbouwschool te Utrecht, komt dan voor u op een goed moment. Het programma ziet er (beknopt) als volgt uit: 6-11Inleiding, water- en luchthuishou ding en bodemstruktuur. 13-11: De zuurgraad van de grond, wat zegt een analyserapport van een grondmonster en wat kan men ermee doen? 20-11Organische en anorganische be mesting, composteren. 22-1-1985: Bemesting van gazon, bor der, heesters en kleinfruit. 29-1-1985: Bemestingskalender voor het hele jaar. 5-2-1985: Gereserveerd voor het beant woorden van uw vragen en het bespre ken van specifieke problemen. De kosten voor deze cursus, die even eens plaatsvindt in de Gemeentekwe kerij aan de Molenstraat bedragen voor leden van Groei en Bloei 60,-. Niet-leden 70,-. U kunt zich voor deze cursussen op geven en nadere informatie verkrijgen bij mevr. A. Mees-Lubberman, tele foon: 03463-3279.

Soester Courant | 1984 | | pagina 14