KRJE KftJE SSSSS iEN 10,- KING Soester bruidspaar in riksja Antiek-boutique Ermans maakt nieuwe start in Soest Hartje Zuid, race om de laatste units Jenny Allard mede-initiatiefneemster van Amersfoorts 'Centre de beauté' Soester- Prijzen bloembakkenwedstrijd veen uitgereikt HARTJE-ZUID VIDEOTHEEK ERT FEEST '«HIOTHEEK WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 15 PAGINAj7 Ook op doordeweekse dagen open op" TnLd™1*'"9' Adv.P'- Foto: Herman van Dam. De bruid was omdat Bij de WV Soest kan men weer voor verschillende uitgaansmogelijkheden boeken Toon Hermans treedt op in Carré van vrijdag 2 november t/m. zaterdag 8 december, alleen op dins dag, woensdag, vrijdag en zaterdag. Voorverkoop vanaf heden. Prijzen 35,-, 30,-, 25,-, 20,- en 15,-. Donderdag 1 november treedt op in Sportpaleis "Ahoy" te Rotterdam Mike Oldfield. Prijzen voor dit concert bedragen 35,-, 30,-, 27,50 en 25,-. Kaarten vanaf heden bij ons in de ver koop. Zondag 18 november geeft "Drukwerk" een concert in Carré. Prijzen 20,- voor alle rangen. Voorverkoop vanaf 18 oktober aan ons kantoor. In de herfstvakantie extra voorde lige uitstapjes voor het hele gezin Maandag 15 oktober: Phantasialand Europa's grootste fantasie-paradijs, kinderen t/m. 11 jaar 37,50, volwas senen 42,50, inkl. entree. Dinsdag 16 oktober: Rekreatiepark Beekse Bergen, kinderen t/m. 11 jaar 27,50, volwassenen 32,50. Inkl. en tree park, safari, filmtheater en kabel baan. Woensdag 17 oktober: Shetland-Pony- park Slagharen, kinderen t/m. 11 jaar 27,50, volw. 32,50, inkl. entree. Donderdag 18 oktober: Familiepark De Efteling, kinderen t/m. 11 jaar 27,50, volw. 32,50, inkl. entree. Vrijdag 19 oktober: Paleis 't Loo, het prachtig in oude glorie gerestau reerde Paleis, kinderen t/m. 11 jaar 27,50, volw. 32,50, inkl. entree en pannekoek met konsumptie. Het V.V.V.kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is elke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Vooral de laatste is in Soest bepaald geen onbekende. Als vertegenwoordig ster van D'66 bepaalde zij jarenlang het gezicht van de Soester democraten In de gemeenteraad en het is nog niet zo lang geleden dat ze haar politieke functies neerlegde om zich meer te kunnen wijden aan haar rechtenstudie. Haar plaats in de raad werd ingeno men door Adriaan Pothuizen, en Jenny verdween voor de meeste inwoners van Soest een beetje uit het zicht. De rechtenstudie verloopt alleszins voorspoedig en Jenny heeft in de afge lopen maanden ontdekt dat er toch nog weel een beetje tijd overschiet om daarnaast iets te ondernemen, in de letterlijke zin van het woord. Samen met haar vriendin Mieke - de dames kennen elkaar al zo'n 20 jaar - begeeft zij zich deze week in het ondernemers- bestaan: de leiding van de splinternieuwe parfumerie en het schoonheidscentrum Mique. "Het idee kwam van Mieke," vertelt Jenny in een kort vraaggesprek in het Amersfoortse pand, waar de laatste hand wordt gelegd aan een opvallend fraaie inrichting. "Zij vroeg of ik zin had om mee te doen. We hebben er een aantal maanden over gepraat, veel ge lezen en heel wat rondgekeken. Toen het idee eenmaal vaste vorm had aan genomen hebben we ons intensief be ziggehouden met de uitwerking. De vraag was vooral: kunnen we er iets leuks van maken? We kozen daarbij als uitgangspunt dat de zaak zich dui delijk zou moeten onderscheiden van het parfumeriegebeuren in de waren huizen, etc. De trend is toch duidelijk dat je goede huidverzorging niet in een supermarkt gaat halen. De mensen willen deskundig geadviseerd wor den." Kennis van zaken Het onderscheid zit voor wat "Mique" betreft niet alleen in het moderne, maar sfeervolle pand aan de Kromme- straat, maar vooral ook in de kennis van zaken waarmee de verschillende artikelen worden verkocht. "Onze ver koopsters zijn allebei gediplomeerde schoonheidsspecialistes," aldus Jenny, "en zij kunnen door hun deskundigheid de juiste adviezen geven." In de parfumerie is een uitgebreide serie van de meest exclusieve merken Voor: GOEDE KWALITEIT - GOED ADVIES - GUNSTIGE PRIJS VELDWEG 4 - SOEST - TEL. 02155-14878 In een riksja - een in Soest en wijde omgeving vandaag-de-dag in het alge meen tamelijk ongebruikelijk middel van vervoer - zijn vorige week twee jonge Soesters, Lucille Karwoczik en Reinoud de Bruin, naar het gemeente huis aan de Steenhoffstraat gereden om daar door de ambtenaar van de burgerlijke stand plechtig in de echt verbonden te worden. Het scheelde overigens maar weinig of het jonge ipaar had ook nog "echt verbonden" moeten worden, omdat de riksja ter hoogte van de spoorbomen plotseling uit de koers schoot, maar dat moet te wijten zijn aan klimatologische om standigheden, die het de riksja-be- stuurder, afkomstig uit het Verre Oos ten, moeilijk maakten zijn voertuigje volgens de regelen der kunst te sturen. De bruid was verantwoordelijk voor deze opmerkelijke tocht naar het raadhuis, omdat zij altijd heeft be weerd dat zij, éls ze ooit al zou trou wen, dat op de fiets zou doen. Dat voor nemen was ze overigens bij het na deren van de trouwdag vergeten, maar de familie greep op tijd in en zorgde er voor dat het gezelschap in elk geval per tweewieler ging. Voor het bruidspaar zelf werd de originele oplossing van de riksja bedacht, overigens tot verras sing van het jonge paar zelf, dat eerder voor de fotograaf had geposeerd met een heuse Mazda RX Sport, afkomstig uit de garage van vader Karwoczik, waar de bruid op kantoor werkzaam is. Dat de bruidsstoet onderweg van de Laanstraat naar het gemeentehuis nogal wat bekijks had spreekt vanzelf. verkrijgbaar. Er zijn plannen om met enige regelmaat demonstraties te ge ven van de produkten. Ook de wat exotischer parfums - dat wil zeggen: uit andere landen dan Frankrijk, dat op dit gebied nog altijd toonaangevend is - zullen onder de aandacht worden gebracht. Juist op het gebied van de geuren heeft zich in de afgelopen jaren een enorme ontwikkeling voorgedaan, leggen Jenny en Mieke uit. Vroeger werden de geurstoffen vrijwel uitsluitend met or ganische stoffen, zoals bloemoliën en houtextracten geproduceerd, maar te genwoordig, nu de geuren vooral op synthetische wijze worden samenge steld, is het aantal variaties praktisch gesproken oneindig en bovendien be taalbaar. Mieke en Jenny spelen ook met de gedachte om in de toekomst zelf één of misschien wel meer geuren te laten ontwikkelen, speciaal voor J'Mique". c8 Allure Naast een parfumerie is "Mique" ook een centrum van activiteiten op het ge bied van schoonheid (of zoals het in het Frans nu eenmaal prettiger in het ge- merkelijke allure prettiger in het ge hoor ligteen 'centre de beauté Er is een schoonheidssalon: bij de opzet daarvan speelt uiteraard Jenny's eigen verleden als schoonheidsspe cialiste een voorname rol. De salon wordt "bemand" - ofschoon de term "bevrouwd" hier zeker toepasselijker is - door een schoonheidsspecialiste die over de gebruikelijke attributen en apparatuur beschikt. Verder is er een zonnekamer met een pigment-douche en zonnekanon, speciaal voor mensen die hun huid een gebronsde tint willen geven. Een andere bijzonderheid van het nieuwe Amersfoortse "centre de beauté" is de kunstnagelstyliste, een "vak vrouw" op het gebied van kunst harsnagels. Het gaat daarbij niet al leen om vrouwen die echt problemen met hun nagels hebben, maar voor ie dereen die graag mooie nagels heeft. "Nagelverzorging is toch net zo belangrijk als huid- en haarverzorging. In Amerika vind je bij wijze van spre ken op elke straathoek een nagelbar, zoals bij ons een hakkenbar," aldus Jenny. "Het is daar heel gebruikelijk dat je een nagel die plotseling afbreekt even laat herstellen." De kunstnagels (van hars) worden in vloeibare vorm opgebracht. Na enige tijd wordt het materiaal hard - "harder dan een ge wone nagel," aldus Jenny - en kan dan in elke gewenste vorm worden bijge vijld. De behandeling duurt voor 10 na- els.dus ook voor lirekt, want het feest eindeloos Burg. Grothestr. 11 Soest ag open van12.00 tot 17.00 EKTROFORNUIS M« 2 pannendra- trisch grill-element, ker, draaispitmotor pr. 1225,- RACK ST-2163 'PXEN. Heeft tuner fl/MG/LG, versterker 7,5 Watt, semi-autom. fel met element, Metal- ïdeck met autom. op- ■geling, inklusief boxen Adviesprijs 875- 1 ONS VOOR f~~ vooral die artikelen die sfeer geven en bovendien als gebruiksvoorwerp kun nen dienen, zoals oud bestek en andere zaken, die in het antiek vaak voorde liger in aanschaf zijn dan wanneer ze nieuw worden gekocht, en dan boven dien nog exclusief zijn ook," licht me vrouw Ermans toe. In de winkel Is een zeer grote verschei denheid aan artikelen te zien, ofschoon er in de keuze toch heel duidelijk een "eigen gezicht" te ontdekken is. "Elke zaak heeft z'n eigen cliëntenkring," merkt mevrouw Ermans daarover op. "Wij hebben weer een ander publiek dan de andere antiekzaken hier. Een assortiment wijzigt zich ook nooit zo snel, al wordt het natuurlijk voortdu rend aangevuld. Het is vaak een kwes tie van goed zoeken om de stukken te krijgen die bij je eigen vaste klanten in de smaak vallen, maar na ettelijke ja ren inkoop in dit vak weet je natuurlijk wel in welke richting je moet zoeken. Voor de meeste klanten die op zoek zijn 0 Mevrouw Ermans in het interieur van de antiek-boutique. Foto: Goos van der Wilt naar grotere stukken is het een kleine moeite om eventueel ook in de zaak in Laren te gaan kijken, heeft mevrouw Ermans gemerkt. "Maar we zijn graag bereid om ze eventueel van Soest naar Laren te brengen, als er in teresse voor is." Overigens benadrukt mevrouw Ermans nog eens: "We zijn natuurlijk niet écht weggeweest. De binding met onze klanten is altijd blij ven bestaan, en in de weekeinden ont stond er toch altijd een prettig kon- takt. De mensen belden ook dikwijls op, als ze iets moois in de etalage ge zien hadden. Dan reserveerden we dat tot het eerstvolgende weekend. Voor wie geïnteresseerd is in antiek en in mooie sieraden is een bezoek aan de fraai ingerichte winkel aan de Burge meester Grothestraat 30 zeker opnieuw de moeite waard. nqst van r.toe1s, enz 430/ p Nieuws uit Soest-Zuid: NIEUWE KEUKENMODELLEN 1985 NU AL TE ZIEN BIJ VELDWEG 4 - SOEST - TEL. 02Ï55-1 4878 Er is goed nieuws voor de antieklief hebbers in Soest. De bekende antiek- boutique Ermans aan de Burgemees ter Grothestraat 30 heeft een nieuwe start gemaakt en is weer vaker ge opend dan de klanten de afgelopen ja ren gewend waren. "Acht jaar geleden zijn we hier begonnen," aldus me vrouw C. Ermans, die samen met haar vriendin mevrouw J. Sanders afwisse lend de zaak gaat runnen. "Maar drie jaar terug werd het ons hier veel te klein. De klanten moesten als het ware op hun kant door de winkel. Er waren zoveel artikelen. Je kocht tenslotte in waar de klanten naar vroegen, ook meubels." Mevrouw Ermans vertelt dat de zaak een paar jaar geleden "uitweek" naar het Noordhollandse Laren, althans voor een deel, want op vrijdagavond en zaterdag bleef de winkel in Soest open voor de vaste klantenkring. "Toch hoorden we dikwijls dat het zo jammer was dat we niet vaker open waren," aldus mevrouw Ermans. "En dat is al met al aanleiding geweest voor deze nieuwe start." Mevrouw Sanders, een goede vriendin van me vrouw Ermans, verklaarde zich bereid tot assistentie, en daardoor is hét mo gelijk geworden de winkel vaker te openen. De openingstijden zijn vanaf heden dan ook: maandag, dinsdag, donderdag en vrijdag van 13.00 tot 18.00 uur, op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur en natuurlijk ook op de vrij dagse koopavond van 19.00 tot 21.00 uur. Het assortiment heeft uiteraard ook enige verandering ondergaan, licht mevrouw Ermans toe. "De grote stuk ken staan allemaal in Laren. Wat we hier hebben is vooral het kleine goed: zilver, kristal, kleine meubeltjes, etc. Nieuw is overigens wel de uitbreiding van het assortiment met sieraden, zowel antieke als occasions." Antiek en oud Voor wat betreft de keuze van de arti kelen in het assortiment wordt vooral gemikt op antiek (d.w.z. ouder dan honderd jaar) en "oud," hetgeen in houdt dat het artikel dan minstens vijf tig jaar oud moet zijn. Spulletjes "uit grootmoeders tijd" zijn dan ook niet aanwezig in de winkel, omdat die nog niet echt oud genoeg zijn. "Er moeten twee generaties voorbij zijn, dan is het voor ons Interessant. Wij brengen Soester ex-raadslid gaat in zaken Sierdoppen gestolen Een bewoner van de Koninginnelaan deed bij de politie aangifte van de dief stal van vier sierdoppen van zijn auto, die op de inrit bij zijn woning stond ge parkeerd. De schade bedraagt ca. 1000 gulden. de andere vele prachtige prijzen win nen, dan dient men dat lijstje wel bij zich te hebben. De winkeliers tekenen de gekochte goederen af en een kassa bon dient te worden overlegd. Alles gaat heel precies, en zo hoort dat ook. Promotiebijeenkomst Op maandag 8 oktober j.1. werd een promotiebijeenkomst georganiseerd in De Rank aan de Soesterbergsestraat, Alle winkeliers waren uitgenodigd en het was er dan ook gezellig druk. Ie dereen loopt op zijn tenen om alles in orde te krijgen voor de grote dag, 31 oktober a.s. Er werd een dia-serie ver toond, aan de hand waarvan men duidelijk kon zien hoever alles was ge vorderd. De advertenties liggen klaar, de kleurplaat is gedrukt en wordt ver spreid, de huis-aan-huis-materialen zijn volop in produktie, de stickers lig gen al bijna klaar, de vlaggen zijn on derweg. De toegangskaarten voor de kindermiddag in De Rank, woensdag 31 oktober, na het bomenplanten en de ballonnenwedstrijd, zijn voorradig, maar die kunnen best nog eens voor een klein probleem zorgen. Er kunnen ongeveer 500 kinderen in De Rank. Beetje inschikken en dan lukt dat wel. Maar er gaan duizend ballonnen de lucht in en er zullen ook best heel veel kinderen aan de kleurwedstrijd meedoen. Wie nou de kleurplaat snel inlevert bij één van de kantoren van de Rabobank maakt de beste kans op een toegangskaart. Op-is-op, is het devies, en er moet ook een aantal worden gere serveerd voor diegenen, die de ballon nen op gaan laten. De commissie hoopt het zo eerlijk mogelijk te kunnen vei^ r(telen^s. Kermis Een feest zonder kermis is geen feest. Hartje-Zuid heeft alle zeilen bijgezet om toch ook voor de jeugd wat leuke kermisattracties naar Soest te krijgen. Behalve de al een beetje traditionele poffertjeskraam, komen er op het par- keerterreintje op de Gallenkampweg, naast Adama, de volgende attracties: een suikerspin, een schiettent, een 9 Duidelijk is te zien dat de bouw van het winkelcentrum bijna voltooid is. Foto: Goos van der Wilt snoepwagen, een "hollycrane" en een kleine draaimolen. Alles blijft van woensdag tot en met de zaterdag staan. Tijdens één van de dagen zullen er 's avonds ook 8 pony's, rondlopen, die door de manege "Eldorado" wor den aangevoerd en begeleid. De kin deren kunnen daar dan ritjes op maken door de hele Soesterbergsestraat en over de Zuidpromenade. Een leuk ini tiatief voor groot en klein, want in de meeste gevallen zullen Pa en Ma wel in de buurt blijven als zoon of dochterlief op het lage rugje door Zuid deint. Conny Vink Conny Vink komt de hele donderdag avond. Op een verwarmd podium, bij Woonmode Wijnands voor de deur, zal ze een play-backwedstrijd leiden, zelf zingen en een vrolijke kwis doen. Daar is dan weer veel te zien en te horen. De luidspeakers staan op de hele omge ving aangesloten, zodat iedereen overal kan meegenieten. Bijzonder- heidje is dat één van de deelneemsters Conny Vink zal play-backen. Indien het lukt zingt Conny dan zelf, terwijl het lijkt alsof het een paar meter verderop op het podium aan het gebeuren is. Nieuw voor Zuid, denken wij. Verder zal een aantal geroutineerde play-bac- kers van Danscentrum Slingerland, dat regelmatig met groot succes dit soort wedstrijden organiseert, deelne men. Er wordt voor een goede variëteit gezorgd. Het kwisje gaat met formulie ren die door assistenten aan het pu bliek worden uitgedeeld. Leuke prijsjes te winnen. Men kan bij^de vra gen steeds kiezen uit drie antwoor den. Conny Vink, die zei het enig te vin den aan de opening van het nieuwe cen trum mee te kunnen doen, werkt sa men met geluidsman Tony Maus. Tus sen de bedrijven door verzorgt hij re- klameboodschappen en mededelingen. Wie daar wat meer van wil weten, of andere zaken over het centrum, kan bellen met de heer D. Koblens, op werkdagen tussen 9.00 en 22.00 uur. Jenny Allard en Mieke Kollen. Foto: Goos van der Wilt gels ongeveer een uur. De filosofie achter "Mique" omschrijft Jenny als volgt: "We hebben gestreefd naar een stukje kleinschaligheid, met een intieme, sfeervolle beslotenheid, waar vrouwen maar ook mannen het gevoel wordt gegeven dat ze belangrijk zijn, want dat zijn ze ook. Mannen Traditioneel nemen vrouwen nog altijd de belangrijkste plaats in bij het be zoek aan parfumerie of schoonheidssa lon, maar het aantal mannen dat hun voetsporen drukt neemt nog altijd toe. Een onderzoek heeft onlangs uitgewe zen dat er zowel door vrouwen als door mannen, ondanks de recessie, niet wordt bezuinigd op zaken als huidver zorging en cosmetica. Juist omdat ook de Nederlandse man in toenemende mate belangstelling heeft gekregen voor zijn uiterlijk, is er zelfs sprake van een groeimarkt. "Dat geldt voor huidverzorging, maar niet minder voor geuren," merken Jenny en Mieke op. Ook het feit dat de gemiddelde leeftijd belangrijk is gestegen is een factor. "De mensen worden ouder en doen dus langer met hun huid dan vroeger het geval was. Ook zaken als luchtveront reiniging spelen een rol, en bijvoor beeld de centrale verwarming, die ei genlijk een ramp is voor je huid," al dus Jenny. Dat mannen gebruik maken van after-shavelotions is een heel nor maal verschijnsel. "Waarom zou dat dan ook niet gelden voor andere lotions en voor crèmes? Eigenlijk zouden mannen, zeker als ze een gevoelige huid hebben, alleen maar alcoholvrije aftershavelotions moeten gebruiken, of een lotion die de door het scheren geïr riteerde huid rust geeft en ontstekin gen tegengaat. Daarna een dun laagje (onzichtbare) beschermende crème, en je voelt de huid genieten! Bovendien: niemand vindt het toch meer vreemd dat mannen zich voor het zonnebaden in het openbaar insmeren met een zon nebrandcrème Voor Jenny, die niet dagelijks maar wel dikwijls in het in grijs, wit en zwart (met af en toe een tintje roze) uitgevoerde pand aan de Krommestraat te vinden zal zijn, is de betrokkenheid bij de zaak een goede aanvulling op haar studie. "Die komt me hier uitstekend van pas. Je hebt te maken met allerlei vergun ningen, concurrentiebedingen, branche-afspraken, etc., en ik ben mo menteel toch al in de weer met het ven nootschapsrecht. Ik leer daarvan ook het nodige in de praktijk; je hebt hier casussen te over.Daarnaast vindt ze het buitengewoon plezierig om iets nieuws op te starten, al speelt ze voor namelijk een ondersteunende en advi serende rol. Accentueren "Cosmetica is zo oud als de wereld," zegt Mieke. "Ik ben pas nog in Afrika geweest, waar de mensen zich op een schitterende manier mooi weten te maken. Mensen willen nu eenmaal graag mooi zijn, zich van anderen on derscheiden en hun persoonlijkheid ac centueren. Dat kun je doen door kle ding, maar ook door je make-up. Jenny vult aan: "Schoonheid is iets ongrijpbaars, maar als je merkt wat cosmetica kan doen, accenten leggen of juist verdoezelen, en als je ziet dat mensen zich daar goed bij voelen, dan is het gewoon toch fijn dat dat kan. Hoe belangrijk geuren in het leven van de mensen zijn wordt volgens haar uit stekend geïllustreerd door de be roemde ontwerper Carl Lagerfeld (van het fameuze merk Chloé): "Voor de vrouw van nu is een parfum hetzelfde als de waaier voor de vrouw van vroe ger - een boodschap zonder woorden," of door de uitspraak van de niet minder bekende Italiaanse ontwerpster Krizia: "Geuren zijn een belangrijk onderdeel van de garderobe, om aantrekkelijk heid en charme te accentueren De nieuwe zaak aan de Krommestraat ("Dit wordt de P.C. Hooftstraat van Amersfoort, als het aan ons ligt") is behalve op maandag alle werkdagen geopend van 9.00 tot 18.00 uur (za terdag tot 17.00 uur) en od de donder dagavond (koopavond) van 19.00 tot 21.00 uur. Na de officiële opening van morgen wordt "Mique" a.s. vrijdag 12 oktober voor het publiek opengesteld. Jenny en Mieke verwachten heel wat belangstelling, ook uit Soest. Het is voor de projektontwikkelaar op alle fronten bijna gepiept. Dan is het karwei geklaard en kunnen ze ergens anders in den lande aan een volgend centrum beginnen. Voor de beide laat- i ste winkels is men momenteel met I meerdere kandidaten in onderhande ling. Empeo doet hierover erg geheim zinnig, spreekt van belangrijke aan winsten en wil ons kennelijk nog even in het ongewisse laten om de verras sing aanstonds des te groter te maken. 1 Al9 dan het gehele assortiment bij el kaar opgeteld wordt kom je toch tot een zeer interessant geheel. En daar ko men dan alle bestaande winkeliers nog I bij. Voorwaar een compleet gebeuren straks aan de Zuidpromenade. Boodschappen terugwinnen De promotiecommissie loopt zo'n beet- I je op haar laatste benen. Met enorm veel krachtsinspanning is het gelukt alle aanbiedingen die in het "Rondje-Voor- 1 deel", dat huis-aan-huis in alle Soester bussen zal worden gedeponeerd, hele maal op tijd binnen te krijgen. De drukker is inmiddels al aan de gang en het pakketje ziet er straks fleurig uit en belooft veel nieuws en voordeeltjes. Erbij zit ook een zgn. "boodschappen lijstje". Daar staan alle aangesloten winkeliers op vermeld. Op de vrijdag avond, de normale koopavond 2 no vember, wordt Soest in de gelegenheid gesteld in Zuid in te kopen met de kans diezelfde avond het totaal bestede be drag tot een maximum van 2000,- terug te winnen. Cees Van Drongelen, van Avro's "Jonge Mensen op het Con certpodium" en Televizier, zal, samen met notaris Mr._H. H. Elferink, de win nende boodschappennummers bekend maken. Op het podium om een uur of negen bij Wijnands Woonmode voor de deur. De boodschappenlijstjes zijn al lemaal genummerd en wil men de boodschappen van die avond of een van Inbraak Nachtegaalweg Een bewoonster van de Nachtegaal- weg meldde de politie vorige week dat haar huis bezoek had gehad van een inbreker. Voor zover kon worden nage gaan werd er echter niets vermist. Morgen, donderdag 11 oktober, vindt in de Amersfoortse binnenstad, om pre cies te zijn aan de Krommestraat 12 (een zijstraat van de Langestraat), een opmerkelijke gebeurtenis plaats. Het is de officiële opening van parfumerie centre de beauté 'Mique', een ge zamenlijk initiatief van Mieke Kollen uit Amersfoort en Jenny Allard uit Soest. De wedstrijd was georganiseerd door het bestuur van de bewonersvereni ging. Voorzitter W. M. van de Hoed wijt de geringe belangstelling aan het grote verloop in de flats. "Veel mensen verhuizen naar Overhees of Leusden, terwijl de nieuwe bewoners minder be langstelling voor de vereniging heb ben," aldus de heer Van de Hoed bij de prijsuitreiking, vorige week in restau rant Darthuizen. "Wat de bloembakkenwedstrijd be treft was de eerste prijs gauw bekeken. Voor de rest is het veel puzzelen ge weest," aldus Van de Hoed die tevens, samen met mevrouw Ross (van de Soester afdeling van Groei en Bloei), jury-lid was. De eerste prijs en de wis selbeker gingen, in aanwezigheid van het voltallige bestuur, naar het echt paar Knobelsdorff van de Varen straat dat zo een diner voor twee personen en een avondje kegelen bij el kaar tuinierde. "Bij u heb ik echt geno ten," zei mevrouw Ross, die naar haar zeggen geheel onverwacht het balkon was komen bekijken. Zij noemde de bloembakkenwedstrijd dé gelegenheid om eens andere "balkonvrienden" te ontmoeten. Ook voor de tweede prijswinnaars, de familie Bakker van de Weegbree straat, was er een beker. Tevens mo gen zij op kosten van de sponsor naar een eethuisje. De derde prijs (panne koeken eten en een beker) tenslotte werd gewonnen door de familie Braaksma van de Smitsweg. Alle andere deelnemers kregen een bos bloemen en een aandenken in de vorm van een medaille. De vereniging heeft nog steeds geen vast onderkomen gevonden. Er wordt uitgekeken naar een ruim te in de wijk waar van tijd tot tijd 0 Voorzitter V.d. Hoed met de prijs winnaars: mevrouw Knobelsdorff (l.) en mevrouw Bakker. gekaart en gesjoeld kan worden. "Het moet echter wel een ruimte in de wijk zijn, anders komen de mensen niet meer," aldus Van de Hoed. "Vol gend jaar nopen we weer een bloem bakkenwedstrijd te organiseren. Maar eerst komt er aan het einde van het jaar een kerstbingo. Hopelijk wordt die beter bezocht. De bloembakkenwedstrijd, die de afge lopen maanden is gehouden in het Soes- terveen, is slechts ten dele een succes geworden. Maar elf mensen hebben er aan deelgenomeneen gering aantal op een totaal van negenhonderd flats.

Soester Courant | 1984 | | pagina 16