6?8 Van Kloosters uit Molenstraat verdreven Wie'n goeie maat zoekt is Ti vriend van Adama. adama rVAN 5?8 rVAN DAM /lande Heren van Soest m^zo gezien INLIJSTEN? Federatieve Raad wil dienstverband met projectleidster beëindigen INLIJSTEN? Twee doden bij schietpartij aan Koningsweg Soest hield vorig jaar bijna twee miljoen over B0LLENMARKT ™r l2.9 Ambachtelijke slagersham SCHOUDER KARBONADE Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen NU OOK UW MOOISTE FOTO Fotoshop 't Hartje Hilversum 5 via C.A.I. Lees op pagina. 2 Hoe indukan u aan tijdelijk werk kan helpen 'PoutiquejErneStme Groot assortiment in truien, jacks, vesten, broeken, shirts, e.d. f&.ÏKdoor GemrdPaul Kaartenkring Café deProvence Rosaki druiven Prei Per 4169 WITTE REUS JONGE KLASSE KAAS GEHAKT Honsbergen WORTELEN Honsbergen ;Foto: Goos 10x15cm. Weedestraat 85 WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 63 JAARGANG NO. 7 Kantoor voor redactie j en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57, 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Gecontr.opi. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Alleen donderdag (Ouderwets lekker) 100 gram van 1.85 voor Alleen donderdag KILO Maximaal 2 kilo per klant. De kinderen Annemarie, VVilma en Alex-Jan van Klooster hebben gister middag hun huis aan de Molenstraat 119 op last van de deurwaarder verla ten. Tot aan het tijdstip dat de deur waarder hun zijn formele aanzegging deed ("ik wil dat u eruit gaat") bleven de kinderen in de woning aanwezig. "Dat doen we niet," antwoordde Anne marie, waarop de deurwaarder repli ceerde: "U zult wel moeten, er is een vonnis." Pas nadat de politie het bevel van de deurwaarder ondersteunde - er waren twee politiemannen met hem meegeko men - gaven de kinderen hun verzet op en verlieten zij de woning. Eerder al moest de pers zich op last van de deur waarder verwijderen, omdat zij zich anders - althans volgens de deurwaar der - schuldig maakten aan huisvrede breuk. Direct nadat de Van Kloosters de wo ning hadden verlaten werd begonnen met het naar buiten brengen van de laatste huisraad, die op het troittoir werd neergezet. Op straat bevonden zich op dat moment enige tientallen buurtbewoners, die de ontwikkelingen merendeels gelaten gadesloegen. Uitwendig schijnbaar onbewogen zagen de Van Kloosters toe hoe perso neel van een verhuisfirma uit Soest hun spullen buitenbracht, alleen Wil- ma werd de spanning te machtig. In de naburige huizen gingen de renovatie werkzaamheden intussen onverdroten door. Andere omwonenden konden hun ver ontwaardiging over de gang van zaken toch niet bedwingen. "Zet maar met een grote kop in de krant dat de wo ningbouwvereniging Sint Joseph haar e De Van Kloosters verlaten het huis aan de Molenstraat dat zij tenslotte toch hebben moeten opgeven. Conflict over uitvoering werkplan bejaardenbeleid Tussen het bestuur van de Federatieve Raad Welzijnswerk Ouderen in Soest en de projectleidster, mevrouw J. Hu- kema, is een conflict ontstaan, dat vo rige week naar buiten is getreden. Het bestuur heeft op 24 september met overgrote meerderheid besloten dat het dienstverband met de projectleid ster moet worden beëindigd en men zoekt naar een manier waarop de wegen zich - via een "minnelijke schik king" - kunnen scheiden. Het bestuur heeft mevrouw Hukema inmiddels ont heven van haar leidinggevende functie. De andere beroepskrachten wérken nu onder directe verantwoor delijkheid van het bestuur. Op de achtergrond van het conflict staat een diepgaand verschil van in zicht over de uitvoering van het bejaar denbeleid, zoals dat is vastgelegd in het werkplan dat in januari vorig jaar tot stand kwam. Dat gebeurde mede op aandrang van de overheid en de ge meente Soest. De Federatieve Raad mocht destijds twee vacatures vervul len, op voorwaarde dat er gestalte zou yvorden gegeven aan het beleid zoals dat volgens de nieuwste inzichten moet worden uitgevoerd. Tempo en methode Mevrouw W. C. van Luijn. voorzitter UWNKXMSTEDIA van de Feratieve Raad, noemt het con flict in de eerste plaats een verschil van mening over tempo en methode van de uitvoering van het werkpla. "Het bejaardenbeleid is sterk ver anderd; er zijn andere inzichten ge groeid in wat een bejaarde is, wat hij wil, waar hij recht op heeft. In elk ge val is het inzicht gegroeid dat hij of zij geen object van betutteling is. Ook het feit dat de overheid zich als financier van het. welzijnswerk anders opstelt, vooral met het oog op de beteu geling van de uitgaven en een efficiën ter besteding van de gelden, heeft ertoe bijgedragen dat het werkplan moest gaan voorzien in een aangepast beleid, aldus mevrouw Van Luijn. Als belang rijkste veranderingen noemt zij o.m. de wijksgewijze opzet van het werkde opzet van projecten die door project groepen (vnl. vrijwilligers) moeten worden geleid; de aandacht voor "flan kerend bejaardenbeleid" (zoals bijv. de warme-maaltijdvoorziening)meer zeggenschap voor de vrijwilligers; meer zeggenschap van de bejaarden zélf; en tenslotte de andere rol van de beroepskrachten in deze nieuwe structuurniet meer daadwerkelijk uit voerend, maar begeleidend, adviserend en steunend. Pijnlijke zaak Volgens het bestuur van de Federatie ve Raad onderschreef mevrouw Huke ma het werkplan weliswaar, maar liet zij na er uitvoering aan te geven, het geen leidde tot een steeds stroevere verstandhouding, die tenslotte resul teerde in het bestuursbesluit van sep tember. "Een buitengewoon pijnlijke zaak," aldus mevrouw Van Luijn, "die echter om een oplossing vroeg, ook al omdat er als gevolg van het conflict al lerlei werk bleef liggen." De autoriteiten hebben in de afgelopen periode sterk aangedrongen op een re geling van het conflict, aldus mevrouw Van Luijn. "Zij stonden achter ons, maar herinnerden ons natuurlijk ook steeds aan onze beloften. De overheid mocht terecht verlangen dat wij aan het werkplan uitvoering zouden geven, maar ook als bestuur maakten wij ons ernstig ongerust. Het is toch niet niets als je zo'n 600.000 gulden per jaar door je vingers laat gaan, en je ziet dat 't dan geen vruchten afwerpt. Dan word je wel onrustig," aldus mevrouw Van j Luijn. "We hebben ook duidelijk I gemaakt aan de medewerkers dat we het gevaar liepen op die manier de sub sidie te verliezen. Te geduldig "We konden niet anders handelen dan we gedaan hebben," merkt mevrouw Van Luijn tenslotte op. "Het is een lange, droeve zaak geworden, en we zijn helemaal niet happy met deze af loop. Het is afschuwelijk dat we deze maatregel hebben moeten nemen. We hadden echter geen keus. We zijn zeer geduldig geweest, té geduldig zelfs, naar de mening van de autoriteiten. Mevrouw Hukema verricht momenteel taken ("op haar niveau, daar hebben we niet aan gerommeld", aldus mevrouw Van Luijn) thuis. Desge vraagd gaf zij te kennen zonder rugge spraak met haar raadsman geen com mentaar op de kwestie te willen geven. Bij elke bestelde lijst een authentieke reproduktie van "OUD SOEST" kado. (Geldig t/m 31 oktober) Vakkundig gemaakt Zeer grote sortering 80 modellen) Snelle levertijd Inlijsten GRATIS Eigen lijstenmakerij Koninginnelaan 11 Telefoon 23737 - Soest eigen leden uit hun huis laat zetten!" klonk het. In de commentaren moest vooral PvdA-wethouder Frans Kingma het ontgelden. "Dit is een ongekend schandaal. Daar zal hij nog meer van horen! Is dit socialisme? Nee, dit is neo-fascisme". Toen alle spullen van de Van Kloosters naar buiten waren gebracht en de deurwaarder aanstalten maakte om te vertrekken, namen Wilma en Alex-jan nog even een kijkje in het ontluisterde huis. Opnieuw greep de deurwaarder, nu duidelijk geïrriteerd in: "Ik verzoek u hier nu niet meer te komen. U hebt hier niets meer te zoeken en u moet mij niet tot het uiterste dwingen. De Van Kloosters, die de flatwoning aan de Varenstraat toegewezen hebben gekregen, werden in de afgelopen week daar geconfronteerd met het probleem dat zij volgens de Woningbouwver eniging Soest nog geen recht hadden op de woning, omdat zij het huurcontract - in afwachting van de dingen die zouden gebeuren - nog niet hadden ondertekend. Er werd zelfs een ander slot op de deur gezet. Volgens de kinderen een weinig bemoedigend begin van een nieuwe fase. Maandagmorgen heeft zich even na 8.30 uur aan de Koningsweg in Soest een schietpartij voorgedaan, die uitein delijk aan beide betrokkenen het leven heeft gekost. De politie werd in eerste instantie telefonisch gewaarschuwd dat zich een ernstige aanrijding had voorgedaan. Voorbijgangers hadden in de grasstrook aan de onbebouwde zijde van de Koningsweg een man op de grond zien liggen, bij een auto die daar geparkeerd stond. In de auto waarvan de lichten nog brandden en het portier openstond, bevond zich een vrouw. Bij onderzoek bleek dat zowel de man als de vrouw schotwonden hadden op gelopen. De man was reeds overleden; de vrouw werd in uiterst zorgwekkende toestand naar De Lichtenberg in Amersfoort vervoerd, waar zij tegen de avond overleed, zonder bij kennis gekomen te zijn. De politie tastte aan vankelijk in het duister over de toe dracht, omdat er van de schietpartij zelf geen getuigen waren. Nader onderzoek bracht aan het licht dat de vrouw, een 44-jarige inwoonster van Achterveld, die werkzaam was bij een bedrijf aan de Koningsweg, haar auto maandagmorgen daar geparkeerd moet hebben om naar haar werk te gaan. Direct na haar aankomst werd zij klemgereden door de man, een 43-jarige Frans man uit Rambouillet, met wie zij enige jaren lang in Frankrijk had samenge woond. De vrouw had de relatie onlangs verbroken, waarna de man haar - zoals uit ingewonnen informatie kwam vast te staan - voortdurend bleef achtervolgen, om haar over te halen de relatie opnieuw aan te knopen. Vorige week kwam de Fransman naar Nederland en zocht opnieuw kontakt met de vrouw, waarbi hij haar enige malen sprak en haar ook telefonisch bedreig de. Toen de man haar bij haar werk op wachtte moet hij de cylinderrevolver hebben getrokken, die bij de slacht offers op de grond lag, waarmee hij eerst vijf kogels op de vrouw afvuurde en vervolgens zichzelf door het hoofd schoot. De vrouw had schotwonden in het achterhoofd, de linker bovenarm en tussen de schouderbladen. Na jaren van tekorten heeft de gemeente Soest vorig jaar voor het eerst een belangrijk bedrag overgehouden op de gemeenterekening. In 1983 werd volgens voorlopige cijfers een bedrag van niet minder dan 1.880.000 gulden als positief saldo op het "huishoudboekje" overgehouden. "We zijn nog bezig met een analyse van de oorzaken van dit overschot. al dus wethouder JMenne van Financiën vorige week tijdens de vergadering van de financiële raadscommissie, waar hij deze verrassende mededeling deed. "Soest is kennelijk op weg naar een financieel gezonde situatie," al dus de heer Menne. die er overigens waarschuwend aan toevoegde: "We zijn er nog lang niet. "Zo gezond is het blijkbaar niet. als je zó slecht begroot." zette Jan Visser Prog. Soesteen domper op de vreugde. De wethouder wilde niet ingaan op vragen van de raadsleden om meer dui delijkheid over de wijze waarop dit overschot is ontstaan. Hij beperkte zich tot de mededeling dat hij het plezierig vond om. "na alle ellende die over ons is uitgestort als gevolg van de bezuinigingsperikelen", dit resultaat te kunnen melden. Verschillende sectoren hebben aan het overschot hun steentje bijgedragen, aldus de wethouder, al is er ook sprake van een aantal "autonome facto ren" die dit resultaat hebben bewerkstelligd. Wel liet hij doorschemeren dat alleen de post personeelskosten al goed is voor enkele honderddui zenden guldens. Hij zegde de commissie toe dat nog vóór de behandeling van de begroting 1985 - in december - een uitgebreide analyse op tafel zal liggen. 0 Wethouder J. L. Menne (CDA). De radiozepder Hilversum 5 is voor aangeslotenen op het C.A.I.-net te toeluisteren op de radiofrequentie 104.8 Mhz. De aansluitingen óp het DKS-net nog enkele straten op de Eng en in het Smitsveenontvangen Hilversum 5 op de frequentie 97 Mhz. De ontvangst is in alle gevallen mono. uitzendburo KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE Merken: o.a. Paul en Shark, Pringle, John Slim, Desch, Pulligan, enz. herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest 13okt. a.s. Nu de zomertijd voorbij is kunnen we er niet meer omheen: we duiken de nachtschuit in. Wie buitenshuis werkt gaat binnenkort 's morgens de deur uit als het nog donker is en hij komt er pas weer in als de zon is onderge gaan. Nog is alles niet verloren, want de herfst kan adembenemend mooi zijn. En als het eenmaal zo ver is heeft de winter ook heel wat te bieden met zijn hoogtijdagen en lange winter avonden. Wie zijn tijd een beetje ef ficiënt indeelt komt wellicht toe aan een goed boek of besteedt wat extra tijd aan zijn hobby's. Een heel aardige hobby die ook veel voldoening schenkt is het zelf maken van Kerst- en Nieuw jaarskaarten. Maanden van tevoren zie ik van zeer nabij hoe die wens kaarten met de grootste zorg worden uitgedacht en klaargemaakt. Er wordt geknipt, geplakt, getekend of gestem peld tot aan de dag waarop de handel verzonden kan worden. En soms nog daarna voor wie ons een kaart stuur de en die wij waren vergeten. Het zal de geregelde lezer van deze rubriek in middels duidelijk zijn, ik schrijf alleen in de wij-vorm als mijn vrouw kaarten maakt. Omdat niet iedereen over voldoende creativiteit en handvaardigheid be schikt zou je zoiets heel goed met een klein groepje kunnen doen. Nodig eens wat vrienden of vriendinnen uit en probeer het gewoon maar eens. Het valt best mee. Iemand heeft een idee, een*ander vult het aan en de volgende verbetert het. Je inspireert elkaar en voordat je het weet zit je samen driftig te plakken en te knippen en zo ont staan dus eigenhandig gemaakte Kerst kaarten. Wie eenmaal de smaak te pakken heeft kan ook na de feestdagen de aldus op geborrelde creativiteit benutten voor het maken van kaartjes voor allerlei blije of droeve dagen. Tot je eigen ver bazing blijk je opeens creatief bezig te zijn. Daar kun je zelf vreemd van opkijken. Net als van het verrassings effect dat veel groter blijkt te zijn dan je voor mogelijk hield. Want wat is er nu aardiger dan het ontvangen van een door de afzender eigenhandig gemaak te wenskaart? Ze zelf maken misschien, maar dat moet ik nog even navragen. Verfijnde kookkunst voor een vriendelijke prijs Driegangen menua 7, f 37,50 per couvert.J WESTERHEIDE 2.1251 ET LAREN TELEFOON 02153-8 79 74 Geopend van s ochtends 11.00 tot 24.00 uur. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handenvol geld bespaart. A Peters bv, voor wonen in de groene zone. GROTE SORTERING met vakmanschap voor U op maat gemaakt in eigen atelier. Snelle service Koninginnelaan48 Soest 02155-12245 Alleen donderdag De allerlaatste Griekse kilo U Dit weekend VAT a 3 kilo nu voor Alleen donderdag De knaller van de week KILO van 10.25 voor (Alleen tegen inlevering van deze bon) WAARDEBON Maandag 15, dinsdag 16 en woensdag 17 okt. KILO h.o.h. van 9.98 voor (Alleen tegen inlevering van deze bon) WAARDEBON Maandag 15, dinsdag 16 en woensdag 17 okt. 500 gram GESCHRAAPTE

Soester Courant | 1984 | | pagina 1