ïl Programma II S UBISHI Red Stars meisjes junioren bekeren verder! Schoolkorfbaltoernooi bij de Eemvogels groot succes Jm SPORT SPORT Belangrijke winst voor Shotdames en heren Uit 5 versnel- af Sassenheim. Recreatief zwemmen in 'De Turf' in de herfstvakantie Successen voor KRR Wederom succes voor eerste damesteam SVV/Stam Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg Succesvolle competitiestart Selby Eerste nederlaag BC Badso Eerste thuiswinst BDC16-15 tegen Internos Zowel eerste herenteam als eerste damesteam Olympia op winst PAGINA^ WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 in Hagen. m van icht op ba kkcti ieid als >p deze Stomerij,, iA. TELEFOON Ó21S4-, w VOOR GOED EN sN 'S' CHEMISCH REng| I Manege^Ba^ SOESTER COURANT PAGINA 19 Voor al uw PAARDRIJLESSEN tevens PENSIONSTALLING. Nü leren paardrijden betekent al het komend voorjaar zelfstandig een BOSRIT MAKEN! elke MAANDAGAVOND en VRIJDAGAVOND BEGINNERS- LESSEN Speciale KINDERLESSEN OP WOENSDAGMIDDAG EN ZATERDAG SPRINGLESSEN OP ZATERDAGMIDDAG EN WOENSDAGAVOND Lessen in PAARDEN VER. ZORGING en OMGANG MET PAARDEN (5 lessen, beginnende op dinsdagavond 30 oktober) Kom eens bij ons langs, of bel even op voor meer infor matie, manege DE BOSHOEVE Beckeringhstraat 45 Soest Tel. 02155-13457 WLTTYQRCLE PRODUCED. Na de teleurstellende prestaties van I vorige week hebben de landelijke Shot- teams zich meer dan uitstekend her steld. Het le herenteam won in Hooger- heide het vier-puntenduel tegen Hotak •68 met 6-4, terwijl de Shotdames met dezelfde cijfers wonnen van het Culem- 1 borgse Gispen 1. Het 2e herenteam toonde zich In de streekderby tegen Victoria Hilversum veruit de sterkste met een 8-2 overwin- ning. Een gehandicapt le jeugdteam verloor met 8-2 van SVO 1, terwijl het 2e jeugdteam koploper Ilac 1 uit Gouda met 6-4 versloeg. Heren: Hotak '68 1 - Shot 1:4-6 Een wedstrijd met enorme belangen want de verliezer zou in een tamelijk hopeloze positie terechtkomen. In het verre Hoogerheide bleek Shot in een duel van 4^ uur het best tegen deze druk opgewassen. De eerste 2 wedstrij- den werden zeer nipt door Shot uit het vuur gesleept, waarbij Berend Jonker zelfs twee matchpoints wist te overle ven. Vervolgens scoorde Hotak tegen maar winst in het dubbel (na twee keer 18-12 achter) en de 2e winstpartij van de goed spelende René Daselaar brachten een 4-1 pauzestand op het scorebord. Bij een 5-2 tussenstand bracht Dirk Schuiling in een zeer spectaculaire wedstrijd het beslis sende 6e punt binnen, waarbij een 16-19 j achterstand in de 3e game omboog in een 21-19 overwinning. In de laatste twee wedstrijden verzuimde Shot ver der weg te lopen van de tegenstanders, waardoor er een 6-4 eindstand uit dé bus kwam. Aanstaande zaterdag 13 ok tober speelt Shot opnieuw een zeer be langrijke wedstrijd, wanneer men thuis het sterke Phoenix uit Delft ont vangt. Deze wedstrijd begint om 15.30 uur en toeschouwers die Shot willen steunen zijn van harte welkom in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat. Shot 2 - Victoria 18-2 Het 2e herenteam zet haar zegereeks onverdroten voort, waarbij dit keer streekgenoot Victoria uit Hilversum met een verrassend ruime marge werd verslagen. Ook voor de Victoriaspelers bleek Bart Lefel weer een onneembare hindernis, met drie ruime overwinnin gen toonde hij geen enkel medelijden tegen zijn oude vereniging. Ook Ger- hard Busch bleef weer ongeslagen, al zat daar wel een zeer krappe driega- mer tegen de Hilversumse kopman Eugène Staffhorst bij. Evenals vorige week speelde Bert van Velzen wel weer een goede wedstrijd, maar miste bij weer één partij de koelbloedigheid om het karwei af te maken. Positief was tenslotte het feit dat voor het eerste de; competitie het dubbel gewonnen kon worden. Dames: Shot 1 - Gispen 16-4 De dames van Shot wensen zich deze kompetitie kennelijk niet te mengen in de traditionele degradatiewedstrijd, want in hoog tempo worden de punten binnengehaald. Met de wedstrijd tegen het nog puntloze Treffers Bovenkars- pel voor de boeg, zal halverwege deze competitie zelfs een 3e plaats ingeno men worden. Tegen Gispen legde José Daselaar met haar eerste hattrick van dit seizoen de basis voor de zege, waar bij Wilma Geleijnse met twee overwin ningen en Wilke Schut met één zege de zes punten volmaakten. TAFELTENNIS Jeugd: SVOl -Shot 1:8-2 Omdat kopman Ronald Busch wegens een enkelblessure ontbrak, speelde het le jeugdteam in Vleuten een vrij kans loze wedstrijd tegen het sterke SVO. Ronald Huigen wist nog wel twee knap pe overwinnigen te behalen, maar Re- mi Balvers en invaller Michiel van Raadshooven kwamen beiden niet tot winst. Shot 2 - Ilac 1:6-4 Zeer verrassend heeft het 2e jeugd team koploper Ilac 1 uit Gouda de eerste twee punten afhandig gemaakt. Dit resultaat was des te verrassender omdat kopman Remco Schimmel niet tot winst kwam en Hugo Blom (3x winst) en Aksel van Elteren (2x winst) voor de gehele Shotproduktie zorg droegen. Zondagmiddag: tafeltennissen bij Soest Alle jongens en meisjes die op zondag middag niet weten wat ze moeten doen, kunnen in de maanden oktober en no vember elke zondagmiddag bij Shot te recht. Zij spelen in de gymzaal van de Ivo) van de Huchtmavo aan de Va leriaanstraat. Van 14.00 -17.00 uur stelt de vereniging Shot elke zondagmiddag een aantal tafels beschikbaar, waarop een ieder die dat wil geheel gratis kan komen tafeltennissen. Het enige wat je mee hoeft te nemen is sportkleding en eventueel een eigen batje. Voor alle in lichtingen over de jeugdafdeling van Shot kan men terecht bij Dirk Schui ling, tel.: 03461 - 1471 en Gerhard Busch, tel.:13794- Overige uitslagen senioren Shot 3 - Elan 1:4-6, ATC 2 - Shot 4:1-9, Shot 7 - Sukses 2:6-4, Shot 8 - Bunshot 4: 9-1, Shot 9 - Victoria 9:7-3, Elan 7 - Shot 11: 3-7, Nederhorst 6 - Shot 12: 6-4, Fox- boro 2 - Shot 13:3-7, Shot 14 - Tivu 4:7-3, Shot 15 - Bijmaat 6:8-2. Overige uitslagen jeugd Shot 3 - Victoria 1: 5-5, Shot 4 - Buna 2: 5-5, Huizen 4 - Shot 5:1-9, Shot 6 - Bij- maat 1: 3-7, Shot 7 - Good Luck 3: 9-1, Shot 8 - Bunshot 4:6-4, UBTV 2 - Shot 9 0-10, Shot 10 - UBTV 410-0. Maandag 15 oktober:09.00-14.45 uur en 21.00-22.00 uur. Dinsdag 16 oktober, 09.00-15.15 uur. Woensdag 17 oktober, 08.00-12.30 uur, 14.00-16.30 uur en 19.00-22.00 uur. Donderdag 18 oktober, 12.00-15.30 uur, 19.00-20.00 uur en 21.00-22.00 uur. Vrijdag 19 oktober, 09.00-15.15 uur. Zaterdag 20 oktober, 13.00-15.45 uur. Zondag 21 oktober, 10.00-14.00 uur. Na de herfstvakantie komen er, buiten de reeds bestaande re creatie-uren, ejikele nieuwe zwemuren bij, nl.maandag van 07.30-08.30 uur, woensdag van 07.00-08.00 uur en vrijdag van 10.00-11.00 uur. Drie van de vier rayonteams van de Rode Sterren nemen deel aan de beker competitie. De heren ontmoetten het Rijswijkse Lokomotief, uitkomende in de rayon le klasse. De meisjes-ju nioren speelde tegen Uitsmijters uit Al melo en de jongens-junioren traden aan tegen AMVJ Amsterdam. De da mes speelden een competitiewedstrijd in Voorne en oefenen tegen eerste- divisie's Akrides. Heren 1 - Lokomotief72-96/79-90 Zaterdagavond speelden de heren de eerste wedstrijd in Rijswijk. Met zes spelers werd vertrokken uit Soest. Door werkzaamheden konden de he ren niet compleet zijn. De start was, hoewel gehandicapt, veelbelovend. De tegenstanders konden slechts een minimale voorsprong nemen van twee punten. Maar halverwe ge de eerste helft tegen de Rijs wijkse heren meer greep op het spel. Een marge van 15 punten werd bereikt. Na een juist gekozen time-out konden de Soester heren terugkomen tot 4 pun ten, maar door een plotseling wis selend verdedigingssysteem van Lokomotief viel Red Stars terug. Rust- I stand: 52-39. De tweede helft gaf hetzelfde beeld als de eerste te zien: en sterker Lokomo tief en een spartelend Red Stars. Ver moeidheid en verlies aan concentratie van de Soester heren deden Lokomotief uitlopen. Eindstand:72-96. De return vond plaats op zondagmid dag in sporthal Beukendal. Het heren team, nu aangevuld met een tweetal juniorenspelers, startte overtuigend. In de vijfde minuut stond op het score bord een stand van 7-2. Het initiatief bleef aan Soester kant.' Een ruststand van 41-33 werd bereikt in Red Stars- voordeel. Maar het noodlot sloeg toe in de tweede helft. In de vijfde minuut kwamen de heren uit Rijswijk gelijk te staan en drukten direct door. De geno men voorsprong bouwden ze gestaag uit en de eindstand van deze wedstrijd werd 79-90. Jongens junioren - AMVJ Amsterdam: 67-100/75-78 De uiteindelijke beslissing in deze be kerwedstrijd was al bereikt in de eerste wedstrijd in Amsterdam. De AMVJ-jongens namen in de eerste helft een ruime voorsprong. Rust stand: 27-54 in Amsterdams voordeel. .In de tweede helft kwamen de Red Stars-jongens meer in hun spel en konden meer grip op het spel krijgen, echter de voorsprong die de tegenstan ders hadden opgebouwd was te groot om nog een vuist te kunnen maken. Eindstand eerste wedstrijd: 67-100. De tweede wedstrijd, op zondag ver speeld in Soest, gaf een identiek beeld. Een zwak startend Red Stars en en ruime voorsprong voor AMVJ. Een ruststand van 22-38. Door een zeer sterke start in de tweede helft kromp de voorsprong aanzienlijk van de AMVJ junioren. In de laatste mi- nuut hadden de Soester jongens nog een mogelijk om langszij te komen, maar dit mislukte. Eindstand: 75-78. BASKETBAL Meisjes junioren-Uitsmijters: 83-44/71-54 Aan de uitslag kan men aflezen dat de Red Stars meisjes-junioren de vereni ging zullen blijven vertegenwoordigen in de bekerstrijd. Zonder coach Hans de Rond, die afgelopen donderdag aan zijn knie is geopereerd, maar met plaatsvervangend coach Jan Mulders, startten zaterdagmiddag de meisjes in sporthal Beukendal tegen de meisjes uit Almelo. Een zeer sterk spelend meisjesteam kon een ruststand van 42- 12 op het score-bord doen noteren. Misschien door de grote overmacht, die de Red Stars meisjes hadden werd de concentratie minder en konden de Uit smijters-meisjes redelijk veel scoren. Een eindstand van 83-44 voor de eerste wedstrijd geeft altijd zeer goede per spectieven voor het verder bekeren, echter dan dient de tweede wedstrijd niet verloren te, worden. In Almelo wer den de meisjes plotseling uit hun spel gehouden door een fanatiek spelende tegenstander. Men keek zelfs tegen een achterstand aan van tien punten, maar de grip op de wedstrijd kwam stukje voor stukje weer in handen van de Soester meisjes. Met een goed slot offensief kon een eindstand van 71-54 worden bereikt. Dames 1 - BC Voorne 147-42 Dames 1 - Akrides63-52 Zoals reeds voorspeld een tegenstan der, die van wanten weet. Men liet zich niet afdrogen door de Soester dames, die binnen het rayon als kandidaat worden genoemd om te promoveren, want men liet Red Stars niet in het spel komen. De eindstand van 47-42 in Soester voordeel doet de dames neste len aan de kop, samen met Grasshop pers uit Katwijk en Hurricanes uit Spij- kenisse. Coach Marcel Bart wilde de zondag ge bruiken om een oefenwedstrijd te spe len tegen Akrides uit IJmuiden. Dit team uitkomend in de eerste divisie kon in zijn geheel geen vuist maken tegen de Red Stars-dames. Door snel en aanvallend te spelen werd een rust stand van 33-24 bereikt. De tweede helft was identiek aan de eerste helft: De Soester dames fanatiek hun syste men spelend en een toekijkend Akri des. Door het hoofd koel te houden kon de tegenstander niet dichterbij komen en kon een eindstand van 63-52 worden bereikt. Vreugde bij de Welpen De eerste overwinning is een feit voor de kleinsten in de vereniging. Door een slechte communicatie binnen de vereniging kwamen de tegenstanders een uur te laat opdraven. Vriendschap pelijk werd er nog gespeeld, maar de eerste winstpunten kunnen de welpen niet meer worden afgenomen. Overige uitslagen Red Stars JB1 - Quick Runners JB156-35 Red Stars 5 - Quick Runners 3 70-20 Red Stars MA 2 - Top Stars MAl 38-41 Red Stars JA2 - SVA JA1 51-21 Red Stars 6 - Green Giants 3 53-63 Red Stars 4 - Sparta 2 57-69 Red Stars 2 - Quidam 1 69-66 Foto: Herman van Dam. KORFBAL Woensdagmiddag 3 oktober organi seerde de Eemvogels een korfbal- toernooi voor de basisscholen van Soest. Op het korfbalveld aa de Sta ringlaan kwamen 11 scholen met één of meer teams in actie. Er waren 18 ploegen met leerlingen uit klas vijf en zes en 4 ploegen met derde en vierde klassers. In totaal speelden 228 kinderen hun wedstrijden o.l.v. Eemvogelscheidsrechters. De Soester korfbalvereniging, die dit seizoen haar 10-jarig bestaan viert, had zo'n grote opkomst tevoren niet verwacht. De organisatie verliep echter vlekkeloos en het enthousiasme van de kinderen, leerkrachten en ouders was groot. Het mooie weer zat deze woensdagmiddag natuurlijk ook erg mee. De Eemvogels hadden eerder al de meeste teams getraind en op ver schillende scholen was ook de nodige aandacht aan het korfbalspel gegeven. De kinderen waren dus niet geheel on bekend met deze gemengde balsport en dat bleek ook wel uit het spelpeil, dat dit jaar hoger lag dan andere jaren. De teams waren in verschillende poules ingedeeld. En de resultaten waren Poula la: le S.Lohmanschool l, 2e De Achtbaan 1, 3e O.B.S. Overhees 1, 4e Da Costaschool 1, 5e Insingerschool 1. Poule lb: le De Wegwijzer, 2e K.B.S. Soestdijk 1, 3e De Schakel 1, 4e Ingen- hof 1, 5e De Bron 1. De winnaars van beide poules speelden nog een echte finale om de wisselbe ker. De spannende wedstrijd tussen de Sav. Lohmanschool en de Wegwijzer eindigde in 1-1. Dus moesten er straf - worpen genomen worden. Na de eerste serie was er nog geen winnaar. Maar in de tweede serie bleek de Sav. Lohman school over het beste schot te beschik ken en heroverde deze school de wissel beker, die ze vorig jaar ook al in haar bezit had. De standen van de andere vijfde en zesde klassers waren: Poule 2a: le S.Lohmanschool 2, 2e O.B.S. Overhees 3, 3e De Achtbaan 2, 4e De Schakel 2. Poule 2b: ie K.B.S. Soestdijk 2, 2e O.B.S. Overhees 2, 3e Insingerschool 2, 4e De Schakel 3. Ook hier werd er om de wisselbeker een finale gespeeld. In een leuke wed strijd was het weer de Sav. Lohman school die aan het langste eind trok. K.B.S. Soestdijk werd, na goed tegen stand geboden te hebben, met 4-2 ver slagen. Bij de derde en vierde klassers speelde ieder team drie wedstrijden. De win naar mocht de laatste wisselbeker meenemen naar school. De eindstand werd le O.B.S. Overhees 4. 2e De Bron 2, 3e De Achtbaan 3, 4e Gr. v. Prinsterer- school 1. Alle spelertjes keerden met een vaantje en een Eemvogelpen na een in spannende middag huiswaarts. FIETSCROSS Zaterdag gingen de Kings Road Riders met 10 man naar Vianen voor een onderlinge clubwedstrijd. Er was een zeer sterke bezetting met rijders uit Brabant en Gouda. De baan was pri ma, waardoor er voor de start nog snel wat tandwielen verwisseld moesten worden naar een zwaarder verzet. Bij na alle rijders konden zich plaatsen in de finale, maar alleen Robin van de Wolk wist een derde plaats te halen, zodat hij de beker mee naar huis mocht nemen. Gabi Walet had de pech dag van zijn leven en kwam tweemaal ten val, waarna een andere rijder hem gelijk als springbult gebruikte en over hem heen reed. Gelukkig werd hij slechts licht gewond. Zondag moesten de licentie-rijders van de Kings Road Riders aantreden in Almére-stad. Hoewel er een keiharde wind stond bleef het droog tot de fina les en wisten alle K.R.R. zich te plaat sen voor de finale en verschillende be kers mee naar huis te nemen. Tijdens de finales begon het echter te regenen, waardoor de IJsselmeerklei veranderde in een spiegelgladde sub stantie waardoor de slip- en valpartij en niet van de lucht waren. VOLLEYBAL spel ging beduidend beter. Helaas te laat om nog een goed resultaat op het score-bord te zetten. Setstanden: 15- 6.15-5,15-11. 3e klasse Heren Leos9 - SW 4: 2-2 In een zeer spannende wedstrijd wisten de heren van SVV 4 een gelijk spel te behalen. Met een aantal invallers moest men opboksen tegen een jong team van Leos. In de eerste set moesten de heren van SVV duidelijk nog aan elkaar wen nen en zij verloren deze ook: 15-13. In de tweede set verliep het spel veel be ter en werd er orde op zaken gesteld: setstand: 7-15. De derde set werd eveneens gewonnen door SW. Er wa ren mooie reddingen aan SV V-zij de, maar Leos kwam toch weer goed terug en won de vierde set. Setstanden: 11- 15, 15-13. Al met al toch weer een punt voor SW 4. SVVbT Olympia bl: 0-3 De wedstrijd had een zeer hoog tempo en het niveau lag beduidend hoger dan de eerste wedstrijd van de meisjes. De tegenstander was zeer sterk en de meisjes van SVV probeerden dapper stand te houden, maar de overmacht was (nog) te groot. Er werden nog te veel individuele fouten gemaakt. Een heel duidelijk pluspunt in deze wedstrijd was de werklust van de meisjes van bl. Een verlies met ere. Setstanden: 8-15,13-15, 5-15. Het eerste damesteam van SVV heeft in het afgelopen weekend wederom de twee volle punten binnengehaald. Het tweede damesteam van SW ver loor in een zeer spectaculaire wed strijd. Ook Heren 1 verloor. 2e divisie Dames SW 1-Utrecht 1: 3-0 De dames van SW 1 begonnen de eer ste set zeer overtuigend. Er was een zeer goed samenspel en de tegenstan der wist geen raad met de snelle aan val van SVV/Stam. De eerste set werd dan ook gewonnen met 15-7. In de twee de set kreeg Utrecht iets meer vat op het spel en liep de stand gelijkma tig op. Toch sloot SW deze set weder om winnend af met 15-13. De derde set gaf eenzelfde beeld als de eerste twee sets. SW speelde zeer zeker met ge varieerde aanvallen. De tegenstander had vooral veel moeite met het goede blok van de dames van SVV/Stam. Wederom setwinst: 15-9. 3e divisie Dames SW2-Utrecht2: 2-3 De start van SVV 2 was erg goed. In de eerste set werd de tegenstander overklast door het zelfverzekerde spel van de SW-dames. Setstand 15-7. In de tweede set kwam Utrecht echter sterk terug en SW had hier geen goed antwoord op. Over en weer waren wat misverstanden en de aanval liep niet meer. Utrecht won deze set met 15-4. In de derde set kwam de vechtlust bij de dames van SW/Stam gelukkig weer terug en zij wonnen deze vrij makke lijk met 15-4. De vierde set werd een spannend gevecht van beide kanten. Utrecht sloot de set winnend af met een stand van 15-11. De vijfde en laatste set was zeer spectaculair. Beide dames vochten voor wat ze waard waren. Bij de SW-dames was vooral de ver dediging erg goed. De meest moeilijke ballen werden gered. Een tijdlang stond de stand op 14-14, maar uiteindelijk moest SW deze set toch aan de tegen stander laten. Setstand: 16-14. Distriktsklasse Dames SW 3 Pugna 1: 0-3 De eerste set was snel bekeken voor de dames van SVV. Binnen korte tijd konden ze een setverlies noteren van 0-15. In de tweede set was de start beter en bouwde SW een voorsprong op tot 4-0. De tegenstander kwam ech ter weer terug en er werd over en weer geknokt voor de punten in deze set. Toch bleek Pugna sterker en won de set met 15-12. De derde set verliep net als de tweede. Ook hier bleek de tegenstander de langste adem te heb ben. SW moest ook deze set aan de tegenstander laten: 10-15. 3e klasse Dames Unicornus 3 - SW 70-3 In een zeer tamme wedstrijd wisten de dames van SW 7 weer twee punten binnen te halen. De eerste set verliep zeer rommelig; men liep elkaar in de weg en er werd veel te weinig geroe pen. Toch setwinst voor SW: 3-15. De tweede- en derde set verliepen on geveer gelijk aan de eerste. De tegen stander kon niet tegen het beter tech nisch spelende SVV op. In deze sets verliep zowel de service als het smashen beter dan in de voorgaande set. Weder om werden deze sets makkelijk gewon nen door SW 7. Setstanden: 5-15 en 3-15. 3e klasse Dames Leos5-SVV8: 0-3 Een gehavend SW 8 moest op bezoek in Leusden. Een bijzonder sterke te genstander, waar SVV 8 veel moeite mee had. De verdediging was wel goed van de dames, maar de bal ging vaak meteen terug 'naar de tegen partij, die dan weer konden aanval len. In de laatste set kreeg SW iets meer vat op het spel en stond zelfs even voor, maar Leos kon toch weer terugkomen en verdiende dan ook te winnen. Setstanden: 15-10,15-10,15-13. 4e klasse Dames SW 9 - Limvio 33-0 In de derde wedstrijd van de dames van SVV 9 werden wederom twee volle punten binnengehaald. De wedstrijd verliep vrij rustig en de tegenstander kon niet goed tot aanvallen komen. Bij SW 9 ging dat beter en de eerste twee sets werden dan ook vrij mak kelijk gewonnen. In de derde set was de concentratie bij SVV echter wat weg en kon de tegenstander iets meer terug komen. Gelukkig kwam het enthousias me van de SW-dames weer op tijd terug en konden zij ook deze set win nend afsluiten. Setstanden 15-4, 15-4, 15-7. le klasse Heren SW1-ASVD1: 0-3 Een zeer goed spelend ASVD kon al leen in het eerste gedeelte van de eerste set nog enigszins door de heren van SW tegenhouden worden. Daarna overklaste de zeer goed draaiende tegenstander de heren van SW volko men. SW had geen antwoord op de zeer snelle en harde middenaanval van ASVD en verloor deze wedstrijd met de setstanden: 9-15, 5-15, 2-15. 2e klasse Heren SW 2 CVC/Paloma 21-3 Na een moeizame start - eerste set stand 6-15 - deed SVV er in de tweede set van alles aan. Het werd een zeer spannende strijd. De aanval liep goed en passes kwamen beter aan. De tegen stander won deze set toch nog met 17-15. In de derde set kwamen de heren van SW sterk terug. Dankzij goede set-ups konden de heren goed scoren en sloten deze set winnend af: 15-13. In de vierde set bleek GVC toch de sterkere te zijn en SW verloor deze dan ook met 11-15. 2e klasse Heren Almére 2 SVV 33-0 De heren van SVV 3 hadden veel moei te met deze sterke tegenstander. Door de sterke aanval van Almère kwam er bij SW geen goede pass uit, waardoor men niet goed in het spel kon komen. In de laatste set leek het er even op, dat de veteranen van SW een betere conditie hadden dan Almère, want het Overige uitslagen: Sames SW 4 - Olympia 2 3-1. Setstan den: 16-14,15-9,11-15,15-9. Dames SW 5 - Vollkei 4 3-0. Setstan den: 15-8,15-1,15-5. Dames SVV6 - Olympia 4 2-2. Setstan den: 15-12,13-15,15-9, 11-15. Meisjes SWA 1 - SVHA 1 3-0. Setstan den: 15-4,15-9,15-4. Wedstrijdprogramma voor de komen de week: Woensdag 10 oktober 19.00 uur Heren Limvio 3 - SVV 4 De Trits-Baarn Vrijdag 12 oktober 19.45 uur Dames Vollkei 6 - SW 5 Midland-Amersfoort 21.30 uur Heren Lovoc 2 - SW 2 Loos- drecht 19.45 uur Jongens Leos Al - SWA 1 De Korf-Leusden Zaterdag 13 oktober Dames 16.00 uur Gemini - SVV 1 Zeist 14.30 uur Leos - SVV 2 De Korf-Leusden 13.00 uur Vollkei 2 - SVV 3 Midland- Amersfoort 16.30 uur Odis - SVV 6 De Kwakel-Kor- tenhoef Meisjes 09.45 uur Vollkei bl - SVV bl Midland- Amersfoort 09.00 uur Vollkei b2 - SVV b2 Midland- Amersfoort 09.00 uur Vollkei b3 - SVV b3 Midland- Amersfoort 09.00 uur Vollkei cl - SW cl Midland- Amersfoort 09.00 uur Leos cl - SW c2 Groenhouten- Leusden Jongens 11.45 uur Spirit c2 - SVV cl Midland- Amersfoort Zaterdag 13 oktober Zondag 14 oktober Geen gebruik Zaterdag 13 oktober 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 21.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 14 oktober 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 13 oktober 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 14 oktober 10.00 -15.00 uur Selby badminton BADMINTON Het eerste team van badmintonclub Selby, dat in de eerste klas uitkomt, startte de competitie met een hoopvol le 6-2 overwinning. In het begin van de wedstrijd zag het er niet naar uit, dat de Eagles uit Soesterberg royaal ver slagen zouden worden. De beide Selby-heren verloren hun single zonder dat zij er veel tegen kon den inbrengen. In het herendubbelspel revancheerden Henk van Woerkom en Johan Veltman zich door hun tegen standers in drie games aan de kant te zetten. In het damesenkelspel hield Gerdie van Kooten haar opponente zo onder druk, dat ze alle gelegenheid kreeg doeltrefend toe te slaan. De uitslag 11-7 en 11-3 liet dan ook niets te raden over. Tweede dame Maria Riupassa had meer moeite met haar tegenstandster. Ze won de eerste game op het nip pertje, maar de tweede verloor zij dik. De beslissende derde game pakte ze met grote overmacht. Voor de ge mengde dubbelspelen traden voor de Eagles vader en dochter en broer en zus Beekman la Pré aan. Deze bekende badmintonfamilie kon echter niet ver hinderen, dat Selby de overwinning pakte. Het damesdubbelspel was voor de Soester dames slechts een formaliteit. Met 15-3 en 15-11 brachten zij de eind stand op 6-2 voor Selby. Derde lustrum Selby Het 15-jarig bestaan van Selby zal door leden en introducées op 3 november ge vierd worden. Selby is de competitie dit weekend gestart met 7 senioren en 5 junioren teams. Op de woensdagavon den spelen 5 teams een onderlinge re creantencompetitie, die tot medio april duurt. Geïnteresseerden in de badminton- sport kunnen zich opgeven bij Nico Ort- lep, telefoon 02155-10823. Uitslagen Senioren Selby 1 - Eagles 1 6-2 Selby 2 - Sjeve Sjuttel 1 3-5 Selby 3 - Inside 3 5-3 Kantjils 4 - Selby 4 8-0 Irene 7 - Selby 5 8-0 Junioren Eemnes 1 - Selby 1 2-6 't Gein 2 - Selby 2 1-7 Selby 3 - Badso 3 7-1 't Slot 6 - Selby 5 4-4 Na driemaal een 8-0 overwinning is het Soesterbergse Badso tegen haar eerste nederlaag opgelopen. Het 2e team van A.B.C.A. uit Amersfoort kwam afgelo pen zondag op bezoek. Dat dit jeugdige team sterker was dan Badso bleek al na de 4 singles. Alleen winst voor Clau- dine Schüssler en dus een 3-1 achter stand. Ook in de dubbelpartijen werd slechts één wedstrijd gewonnende he- rendubbel van Rob Stomp en Roy van Gestel in een enerverende 3-setter. Dat de overwinning van A.B.C.A. niet zo gemakkelijk tot stand kwam, blijkt wel uit het feit, dat van de 8 partijen er vijf pas na 3 sets beslist werden. Einduit- Badso 1 - A.B.C.A. 2 2-6 HANDBAL Na twee gelijke spelen wist BDC in haar 3e wedstrijd de volle winst te pakken. Via een overrompelende start tegen Internos kwam BDC al spoedig op een 5-2 voorsprong, na 11 minuten spelen door doelpunten van Marcel Boumans, Arjan Roest en driemaal Hans Hom. IN de volgende 5 minuten kreeg BDC de gelegenheid de voor sprong door goed aanvalspel te ver groten tot 8-4 door doelpunten van Cleem Diemers en wederom tweemaal Hans Hom. Internos werd nu wakker en ging uit een ander vaatje tappen, waardoor BDC aanvallend in de resterende 12 minuten geen vuist kon maken. De voorsprong van BDC slonk met de minuut, hetgeen tot uitdrukking kwam in de 8-7 ruststand. De tweede helft gaf eenzelfde spel- beeld te zien. De jonge BDC ploeg wist al snel twee punten voorsprong te nemen door doelpunten van Hans Hom, maar kon verhinderen dat Internos langzij kwam en zelfs een 10-11 voor sprong kon nemen. BDC nam het initiatief weer in handen en door 2 doelpunten van Marcel Boumans en 1 van Cleem Die mers wist het weer een 13-11 voor sprong op te bouwen. Het spel van In ternos werd wat agressiever waar door BDC 10 minuten lang niet meer tot scoren kwam. Bij BDC lukte niets meer en Internos wist haar achter stand om te zetten in een 13-15 voor sprong. De slotminuten beloofden weer zeer spannend te worden doordat BDC via een doelpunt van Ton Beemer weer aansluiting kon krijgen. Met nog 5 mi nuten te spelen was de strijd weer hele maal open. Door de goede steun van het publiek en het uitstekende keepen van Gerrit Stavast scoorde BDC de gelijkmaker door een doelpunt van Cleem Bunt. De vlam sloeg nu in de pan en het BDC publiek liet zich horen/ toen BDC met nog 2% minuut te spelen weer op voorsprong kwam door een uitstekende lob van Cleem Diemers. Internos, vechtend voor tenminste 1 punt, ging nu man-to-man spelen maar BDC wist het hoofd koel te houden en de voorsprong te handhaven. Met 4 punten uit 3 wedstrijden gaat BDC ko mend weekende naar Eindhoven om tegen het uit de eredivisie gedegra deerde Meteoor te spelen. VOLLEYBAL spelen. De Olympia-dames wonnen respectievelijk met 15-5 en 15-6. De derde set gaf Harderwijk meer tegen stand, maar Olympia liet zich niet van haar stuk brengen en won met 15-12. Een 3-0 overwinning voor het jonge da mes team uit Soest. SW 4 - Olympia 2 3-1 Olympia 2 ging in de eerste set redelijk van start. Met goede aanvallen wist men een 13-9 voorsprong op te bouwen. Doordat er onzekerheid in het team kwam en door eén goede serve van SW ging deze set alsnog verloren met 16-14. De tweede set gaf eenzelfde beeld. Olympia 2 kwam door slechte passes in te scherpe set-ups niet in haar spel. Deze set werd verloren met 15-9. In de derde set gaf Olympia de opgebouwde voorsprong wederom uit handen. Door het inbrengen van een wisselspeelster kwam er meer vuur in het spel. Ze wonnen deze set met 11-15. Halverwege de vierde set kwam Olym pia niet meer aan aanvallen toe. Ze verloren met 15-9. Programma Het programma dat onderdag a.s. in Beukendal zou gespeeld worden kan in verband met de bouw van de nieuwe tribune helaas niet gespeeld worden. Deze wedstrijden worden naar een an der tijdstip verschoven. Heren 13-10.15.00 uur De Bunt uiympia - Set Up 13-10.19.00 uur De Bunt Olympia 2 - Unicornus 13-10.14.00 uur Hilversum Olympia 4 - GVC/Paloma 2 Dames: 13-10.17.00 uur De bunt Olympia - Set Up 12-10. 21.30 uur Almere Haven Olympia 3 - Almere Ha ven 2 12-10.19.45 uur Amersfoort Olympia 6 - Spirit 4 Jeugd 12-10.18.45 uur Amersf. Olympia A3 - Mintonet Al 13-10. 9.45 uur Amersf. Olympia Bl - Surf Bl 13-10.10.45 uur Amersf. Olympia B2 - Surf B2 13-10. 9.00 uur Amersf. Olympia C2 - SVH C3 Dit weekend moest het eerste heren- team naar Nijmegen, waar men een 3-1 overwinning behaalde. Ook het eerste damesteam was succesvol. Zij wonnen met 3-0 van Harderwijk 2. Het tweede herenteam deed het minder goed, zij verloren in drie sets. Ook dames 2 moest met een 3-1 nederlaag genoegen nemen. Heren: Tiemstra/Nijmegen - Olympia 1 1-3 Het eerste herenteam van Olympia moest naar Nijmegen tegen het tweede herenteam van Tiemstra/Nijmegen. De Olympianen die vorige week een trainerswisseling hadden gehad, be gonnen de wedstrijd gemotiveerd. Maar door een paar slordige fouten moesten ze toezien hoe de eerste set verloren werd. De daarop volgende sets speelde Olympia agressief en scoorde veel punten. De derde set walste Olympia Nijmegen plat door veel hoge aanval len en geconcentreerd spel. Het was een terechte overwinning voor de Olympia-heren die met een 3-1 over winning naar huis gingen. Olympia 5 - Vollkei 7 2-2 Het vijiae nerenteam speelde zijn eerste wedstrijd tegen Vollkei 7. Na een gespannen begin kwamen de Olympia-heren op een 8-0 achterstand. Maar op karakter en met veel vecht lust kwam Olympia terug en na een spannende slotfase moest. Olympia toch het loodje leggen en verloor deze set met 19-17. De tweede set was Olym pia oppermachtig, door grote inzet werd deze met 15-12 door Olympia ge wonnen. De derde set werd er slecht verdedigd, waar Vollkei goed gebruik van maakte. Olympia kwam er deze set niet aan te pas en verloor met 15-5. De vierde set gaf een tegenovergesteld beeld. Het was nu Vollkei dat slecht verdedigde. Het jonge Olympiateam profiteerde hiervan door gemakkelijk met 15-5 te winnen. Dames Olympia 1 - Harderwijk 2 3-0 Het damesteam moest naar Harder wijk om te spelen tegen Harderwijk. De Harderwijkse dames lieten de Olympiadames de eerste twee sets vrij

Soester Courant | 1984 | | pagina 20