SPLINTER EEMLANDv Soester tenniskampioenschap 1984 Duinkikkers goed in vorm tijdens kompetitiewedstrijd Familie Dierendag St. R. C. Eldorado en H.V. Zoys Opening herfstseizoen bij Tempo Lundbeck SEC-zondag weer aan de leiding SPORT SPORT Clubkampioenschappen A.V. Pijnenburg Soester Schaakclub komt definitief in bezit van wisselbeker Moeilijke start tientallen DVSB u-u 3e Ed Mijnders Toernooi: gezellig en geslaagd Autorijschool Ed Mijnders Bridgeclub Soest bestaat tien jaar Soester teams in bridgecompetitie Afgelasting met bijsmaak WZ'49 - Huizen 1-2 Jeugdvoetbal WZ'49 VOETBAL PROGRAMMA WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 20 AL 50 JAAR OFFICIAL DEALER BAARN - SOEST BEUKENLAAN 80 (t.o. Sporthal Beukendal) SOEST-TEL. 12643 EEMNESSERWEG 16-22 - BAARN - TEL. 15555 ATLETIEK De Atletiekvereniging A.V. Pijnenburg hield afgelopen week-end haar club kampioenschappen op het Nationaal Sportcentrum Papendal bij Arnhem. Bij de heren werd Ard Vermeulen club kampioen, tweede werd Pieter ter Vaarwerk en derde Rolf van Kouwen. Bij de jongens A ging de eerste prijs naar Herman Breedewold. Tweede werd Paul van de Brink en derde Huug Weben. Clubkampioen bij de jongens B werd Bas van Os met op de tweede plaats Leo van Thuyl en op de derde plaats Dennis Esselman. Angelo van Leyenhorst ging bij de jongens C met de eerste prijs strijken. Hier werd Ned- ja Ensdorf tweede en Erik Jan Rans- dorp derde. Bij de jongens D werd Da- vid Brouwer eerste, gevolgd door Jan Jaap van Beest als tweede en Mare Eichhorn als derde. Bij de jongens pu pillen B werd Brit Gijtenbeek eerste, Egbert Jan Schutte tweede en Remco Braspenning derde. Eerste bij de jongens pupillen B werd Frans van de Berg, gevolgd door Onno Foekens en Justin Wühring. Christiaan Gijtenbeek werd eerste bij de jongens pupillen C met Christiaan Smits op de tweede plaats. Bi] de meisjes pupillen C werd Mo nique van Leek eerste, tweede Daphne van Hal en derde Wendy Wühring. Sel- ma Simonis werd eerste bij de meisjes ker werd eerste bij de meisjes D, tweede werd hier Valeska Janssen en derde Astrid Boerboom. Bij de meisjes C ging de zege naar Esther van de Bolt met als tweede Angelique van Oostrum en als derde Maartje Wevers. Marion van de Broek zegevierde bij de meisjes B met op de tweede plaats Petra Bur ger en op de derde plaats Suzanne Doeg. Bij de meisjes A werd Henriëtte van Schaaik eerste en Gisela van Kou wen tweede. Bij de lange afstandlopers ging de zege naar Ger de Ruygt, tweede werd hier Joop van Leyenhorst en derde Simon Schreur. In deze categorie ging bij de dames de zege naar Diny van de Berg met op de tweede plaats Marti van Hal en op de derde plaats Marieke Schreur. Onge veer hondertwintig atleten deden mee aan de clubkampioenschappen die be stonden uit een aantal onderdelen zoals sprint, kogelstoten, verspringen, speerwerpen en lange afstand. Met deze wedstrijd werd het zomerseizoen 1984 afgesloten. De atleten gaan zich nu opmaken voor het crossseizoen, waarna in mei de sporters weer de baan opgaan. SCHAKEN Vrijdagavond j.1. heeft de jaarlijkse massakamp plaatsgevonden tussen de schaakclubs uit Soest en Baarn, dit jaar te Soest. Er is aan 20 borden ge streden, zodat 40 schakers een prettige avond hebben gehad. Na een kort openingswoord van wedstrijdleider v. Vlierden werden de klokken aangezet pn kon de striid beginnen. Soest was nogal gehandicapt door het ontbreken van Chavannes en v. Tuinen, twee top- spelers, waarvoor nu Balvers en Swin- kels aan de borden 3 en 4 moesten in vallen. Vooral de jeugdige Swinkels speelde een goede partij tegen zijn sterke te genstander. Een bepaald ogenblik gloorda^^^fs>wi^LvoqFhqmi maar helaas overzag nijcegen het/'eincfé êen zet vafrdè Badrrf-spêier éndaarn'a ging het bergafwaarts met hem. Niettemin goed gespeeld door de Soestenaar, zoals ook vele van zijn clubgenoten, want uiteindelijk, toen na 3% uur spelen de rook van het slachtveld opge trokken was bleek Soest aan het langste eind getrokken te hebben. Zo als uit de gedetailleerde uitslag hier onder blijkt. Na afloop is de wisselbeker uitgereikt aan de eerste bordspeler van Soest, de heer K. J. Vegter, die in een korte toe spraak meedeelde, dat alhoewel door 3 achtereenvolgende overwinningen het kleinood definitief in het bezit van Soest was gekomen, om dezelfde beker in de komede jaren verder zal worden gestreden. Een prettige avond, prima sfeer verlopen, die tot in de kleine uurtjes van zaterdag heeft ge duurd. Mocht u belangstelling hebben voor schaken loopt u dan eens op een vrijdagavond binnen bij "Credo" aan de Julianalaan 19 (achter de kerk) of bel 23072. Uitslagen massakamp Soest-Baarn Vegter - Hut Vennik - Foppele 1-0 Balvers - v.d. Laan 0-1 Swinkels - Overbeek 0-1 Goes - Möhlman 0-1 Braf - v. Hall 1-0 DAMMEN Na twee competitiewedstrijden voor de Utr. Prov. Dambond hebben de vier tientallen van de Damvereniging Soest- Baarn hun draai nog niet kunnen vin den. Door afgewezigheid en ziekte van enkele leden moest er nogal wat ge ïmproviseerd worden om alle tiental len volledig achter de borden te krijgen. Zo ging DVSB 1 met maarliefst vier invallers naar Vriendenkring in Utrecht en behaalde toch nog een 10-10 eind stand, hetgeen van inzet en motivatie getuigt. Het 2e tiental, ook al niet te sterk, moest met 9-11 in Loosdrecht 3 zijn meerdere erkennen. De 3e tientalspelers ontmoetten de andere avond Loosdrecht 2 en ook hier werd verlies geleden. DVSB 4 tenslotte ontving het 2e tien tal van Driebergen thuis. In dit 4e tiental spelen meest leden met nog geen wedstrijdervaring, zodat de 17-3 nederlaag tegen het sterke Driebergen 2 wel te verklaren is. Op maandag 1 oktober stond voor DVSB 1 het sterke UDG 1 uit Utrecht .op het programma. Er is heel goed te genstand geboden door de DVSB-ers, maar tegen het eind van de avond gin gen ook hier de punten mee naar Utrecht (6-14). Beter verging het DVSB 2, dat in Nieu- wegein met maar liefst 19-1 won en zodoende de eerste punten van DVSB binnenhaalde. De uitslagen van de tot en met 4 ok tober gespeelde wedstrijden zijn: Vriendenkring 1-DVSB1 10-10 DVSB 2-Loosdrecht 3 9-11 Loosdrecht 2-DVSB 3 14-6 DVSB 4-Driebergen 2 3-17 DVSB 1-UDG1 6-14 DVSB 3-UDG 3 10-10 DVSB 4-UDG 4 9-11 MDG 2-DVSB 2 1-19 Bakker - v.d. Hoorn U-U v.d. Hammen - Majoor U-U v. Dijk - Portier U-U Weenink - Hakvoort U-U v. Vlierden - Hadida 1-0 de Gier Sr. - Hut 1-0 v.d. Berg - Theunissen U-U Suyk - Hut 1-0 Gerth - Andriessen U-U Wolzak - Pater 1-0 de Gier Jr. - Blankert 0-1 Schipper - Bree 1-0 Fugers - Hentenaar U-U Gerrits - de Vries 11U-SU TENNIS Het door het wedstrijdcomité 'Drie S' georganiseerde kampioenschap is op 7 oktober afgesloten op de banen van LTC Soest. Vier verenigingen stelden hun banen beschikbaar n.1. LTC Soest, TV Soest-Zuid, LTV Soesterberg en TV "De Toss". Deze laatste vereniging deed voor het eerst mee onder de nieuwe naam en heeft zeer enthousiast meegewerkt. Door de niet meewerkende depressies zijn er meer wedstrijden gespeeld op week- avonden.dan de bedoeling was. Zonder de hulp van de sponsors Nic. van Dam en de N.M.B. en van scheidsrechters en kantinebeheerders zou het kam pioenschap niet georganiseerd hebben kunnen worden,. Na afloop sprak de heer W. de Boet, voorzitter van LTV Soesterberg, enige woorden waarmee hij de organisatoren bedankte. Verder werd afscheid ge nomen van de leden van het wed strijdcomité. De heren H. v.d. Vegt (bondsgedelegeerde) en P. Koppenol (voorzitter)., Daarna gaf de heer De Boet het woord aan wethouder drs. G. Plomp, die weer bereid was de prijzen uit te reiken, zowel voor de wedstrijd als voor de recreatie afdeling. Er zou om 11.00 uur begonnen worden met de enkelspelfinales, maar dat werd later omdat „men" er niet was, iets wat in geen andere sport zonder meer wordt geaccepteerd. Helaas ging het 's middags regenen en werden anderen er min of meer de dupe van. Alle finalisten zijn lid van LTC Soest, behalve Edwin Abbring, lid van TV Soest-Zuid. Dames-enkelspelfinale Helen Blokpoel-Jeanet Luten: 6-3, 6-3. In het begin had Helen de grootste moeite met de moeilijke ballen van de tegenspeelster. Maar dat werd beter, bovendien hadden ze wel meer tegen elkaar gespeeld. Heren-enkelspelfinale Arndut Voogel - Edwin Abbring: 7-5, 6-3. In het begin aardig gelijk op, maar de veel fellere vechter" trok toch aan het langste eind. Damesdubbel finale: Yvonne Hofman/Desirée Voogel - Jea- net Luten/GreetGroart: 6-3, 6-4. Midden in de tweede set ging het rege nen en werd de wedstrijd in de hal uit gespeeld. Het iets jeugdiger dubbel won. Herendubbel finale Gerrie Ter Meulen/Arnout Voogel - Ton Stalenhoef/Rob Westland: 6-2, 5-7,7-5. De partij die voor het publiek eigenlijk het leukste was om te bekijken. Dwa ze slagwisselingen die soms door een simpele misser eindigden, dan weer keihard werden afgemaakt. Gemengddubbel finale: Helen Blokpoel/Oncoysseldijk - Lisette BOWLING Zondag 7 oktober was het, voor de derde keer in het vijfjarige bestaan van de Soester Bowling Bond de Borg, weer zover. Het Ed Mijnders toernooi ging in de namorgen van start. Zowel leden als oud-leden uit het seizoen '83/'84 zouden deelnemen. Het was ech ter opmerkelijk dat, op één na, er zich geen oud-leden in de voorronde plaat sten voor de finale, ondanks het feit dat deze groep veel vedetten van weleer telde. Na een lange middag met voorronden kwam de finale in zicht. Eerst speelde men de dames finale, daarna die van de heren. Bij de dames behaalde Anja Zomer, de enige van de oud leden, met een totaal van 1273 punten een zesde plaats. Als vijfde eindigde Mieke Ter- voren met 1311 punten. Ineke Brand werd met 1336 punten vierde. En toen werd het moeilijk. Zowel Karin La Feber als Peggy Bertus eindigden met 1386 punten. Deze strijd om de der de en de tweede plaats werd, na het gooien van een negende en tiende frame, beslist in het voordeel van Ka rin met 1422 punten. Peggy werd spor tief derde met 1420 punten. Marina van Karlelenberg was, na een matige voor ronde te hebben gespeeld, buitenge woon goed op dreef en werd verdiend eerste met 1472 punten in totaal. Bij de heren eindigde Willem Ruizen- daal op de zesde plaats met 1304 pun ten. Jan Hoed werd vijfde met 1345 punten. Vierde werd Rijn Westra met 1380 punten. Als derde eindigde Rob Huitema met 1391 punten en als tweede eindigde Charles Westra met 1408 pun ten. Ben van Kleef werd eerste met 1439 punten en dat werd deze bowling specialisten van harte gegund. De hoogste serie scratch kwam op naam van Rijn Westra (met 729), de hoogste gamescratch op naam van Wil- iem Ruizendaal (2000). Ed Mijnders overhandigde de prijzen, onder grote publieke belangstelling aan de finale deelnemers. Het gezellige, sportieve gebeuren werd in goede banen geleid door de wedstrijdcommissie die door Peter Venrooy met zijn computer werd bijgestaan. De vereniging bedankte Ed Mijnders voor bewezen diensten en het personeel van de Borg voor hun grandioze ser vice en medewerking. Het eerst volgende toernooi wordt het Kersttoer nooi op 22 en 23 december. 15jaar ervaring EERSTE LES GRATIS 10 uren autorijles f 275,- EREPRIJSSTRAAT 5 Tel. 22266 b.g.g. 23212 Aanbieding tot 18-10-'84 ZWEMMEN De Soester Zwemvereniging de 'Duin- kikkers' heeft een goede start van de zwemkompetitie gemaakt. De trainin gen zijn pas 7 weken geleden begonnen, zodat de verwachtingen niet al te hoog gespannen waren. Niets was echter minder waar. Tijdens de wedstrijden in Zeist bleek, dat bij de meeste leden de vorm al flink aanwezig is. In totaal werden 16 officiële persoonlijke re cords verbeterd en werd de ploeg 2 keer in de 4 x 100 meter wisselslag- estaffete. De resultaten waren als volgt: 100 m. vrije slag: Nieuwe persoonlijke records voor: Christine Buist 1.09.8, Sandra Uyland 1.12.2, Ralph Hellebrand 1.04.1, Evert Jan v.d. Hengel 1.25,9, Xander Bremer 1.20,1, Janine v.d. Hengel 1.25.2, Dick Moonen 1.22.6, Sebastian Borsje 1.27.7, Marco Brans 1.12.1, Monique Egdom 1.35.7. Op deze afstand werd Christine 2e, An- net 3e, Axel le, Ralph 2e, Ronald 3e, Xander le. De overige resultaten warenAnnet de Kievit 1.12,1, Axel de Zoete 1.03.6, Ro nald SMits 1.07.5, Antonio v.d. Hengel 1.23.0, Laurent Uyland 1.21.6, Anuschka Spelbos 1.30.1. 100 m. schoolslag: van deze afstand werden slechts 3 series gezwommen. Erwin Overgoor zwom met een betere techniek dan vroeger 1.27.2 en Steven Uyland noteerde 1.29.9. 100 m. rugcrawl. Bij deze slag hadden de zwemmers last van de gladde start blokken en kanten, zodat ze slecht konden afzetten. Desondanks waren er toch nog 6 per soonlijke records voor: Xander Bre mer 1.28,6, Sebastian Borsje 1.33.3, Petra Rademaker, i.19.0, Dick Moonen 1.26,8, Anuschka Spelbos 1.31.0, Susan v.d. Hengel 1.29.8. Xander werd 2è en haalde een B-llmiet, Petra werd 2e en ook een B-limiet, In geborg 3e, Frits le, René 2e, Anuschka le, Sandra le, Sonja 3e, Annet 3e, Christina le, Lauret 3e, Axel le en Ro nald 3e. De overige tijden waren: Antonio v.d. Hengel 1.31.6, Janine v.d. Hengel 1.38.6, Ingeborg Uyland 1.13.6, Frits Wibbelink 1.16.8 en 1.17.9, René van Walsen 1.19.3, Anuschka Spelbos 1.31.0, Monique v. Egdom 1.45.4, San dra Uyland 1.21.6, Sonja Fugers 1.23.6, Steven Uyland 1.17.8, Annet de Kiewit 1.23,6, Christina Burst 1.20.8, Lauret Uyland 1.31.0, Ralph Hellebrand 1.22.3, Axel de Zoete 1.09.7 en Ronald Smits 1.19.2. Over een maand volgt de 2e kompeti tiewedstrijd. Het is duidelijk dat als de stijgende lijn doorgetrokken wordt, er ongetwijfeld weer een heleboel zwem mers nieuwe persoonlijke records gaan vestigen. De ploeg traint hiervoor 4 keer in de week in "De Turf". Op maandagavond, vrijdagavond en za terdagmorgen. v.d. Kolk/Pieter Verbrugh7-5, 3-1. Deze partij werd in de hal gespeeld, maar wegens tijdgebrek moest na de eerste set een regeling worden getrof fen, vandaar deze uitslag. Een goede wedstrijd, met goed tennis van belde kanten, die helaas zo eindigde. De recreatie-afdeling Hier speelde men dit jaar gemengde dubbels met vaste partner, ingedeeld in vier poules naar „sterkte". Omdat dat nooit precies te bepalen is werd er ook gepromoveerd en gedegradeerd. Ieder dubbel heeft in deze twee weken acht partijtjes gespeeld van drie kwar tier en de overgrote meerderheid was zeer enthousiast bezig. De prijswinnaars, met de dames voor op: A. 1) N. v. Campen/K. Hilhorst 2) G. v. Kooten/W. Roorda B. 1) R. v. Soest/B. Uffen 2) M. Prins/E. Deurhof C. 1) S. Schaap/W. Korlaar 2) M. Vodegel/J. Simons D. 1) M. J. Jacobs/T. Rademaker 2) Echtpaar L. Stuitje Prijs voor runner-up: R. Waterreus en partners. Prijs voor meest gewaardeerde inval ster: Mevr. E. Stam. Honderden toeschouwers hebben zon dag ter gelegenheid van Dierendag in manage Eldorado aan de Bosstraat ge noten van de verrichtingen van de jeugdige ponyruiters en de demonstra ties van de Hondenvereniging Zoys. Het was een echte Familie Dierendag, welke uitmuntte door een prima or ganisatie. Om 9.30 uur werd gestart met een springconcours voor de beginnende ruiters. Van de 27 deelnemers wisten er zich 6 in de barrage te plaatsen. Uitslag: 1. Monique Bart op Charman- ta. 2. Marjan Pashley op Foxy. 3. Bart Hoenders op Funny Face. 4. Mutje Kwatter op Corrie. 5. Aletta Peelen op Charmanta. 6. Nicole Krijger op Foxy. Dit gebeuren werd afgewisseld door een komisch springnummer van de clown Hellen Haring, dat veel bijval oogstte. Na de prijsuitreiking werd het par cours verhoogd tot 60 cm., waarvoor zich eveneens 27 meer gevorderden hadden ingeschreven. Hiervan wisten er zich 9 in de barrage te plaatsen. Omstreeks 12.00 uur kon de heer Fred Pols aan onderstaande deelnemers de prijzen uitreiken. 1. Annelies de Lange op Chester. 2. Monce Strengen op Blezie. 3. Yvonne Bakkum op Boefie. 4. Marjella Fugers op Charmanta. 5. Sandra Groeneveld op Charmanta. 6. Cynthia Cornelissen op Sunny. De jury was in goede handen van Olga Wit uit Zeist, bijgestaan door de schrijver Richard de Gier. De mooie prijzen, waaronder diverse bekers, wa ren beschikbaar gesteld door: Zadel makerij Fugers, de heer G. van Duin kerken, Hondenvereniging Zoys en Stichting R. C. Eldorado. De leiding berustte bij de bedrijfsleider/instruc teur de heer Fred Pols. Nadat het hindernis-materiaal was verwijderd werd exact om 13.00 uur door de hondenvereniging Zoys met de demonstraties van gehoorzaamheid en gedrag begonnen. De gehoorzaamheid werd onder meer getoond door het volgen, het rustig door elkaar heen lopen, het op de plaats blijven liggen ook als de baas zich bui ten het gezichtsveld verwijderd had. Uit alles bleek, dat er niets afgedwon gen was. Ook werden de door enige kin deren aangeboden stukjes kaas cate gorisch geweigerd. Vervolgens werd er een parcours met diverse hindernissen, bestaande uit een kattenloop, bezemsprong, wip, cavaletti, schutting en een zig-zag parcoursgebouwd Het was duidelijk zichtbaar, dat de honden (evenals hun resp. bazen) er veel plezier aan beleefden. Alles en iedereen was enthousiast en een leek kon zien, dat de honden volledig ver trouwden op hun baas. Een tijdwed- strijd op dit parcours leverde het vol gende beeld op. 1. Bas Burger met Anoek. 2. Jan Kaats met Boef. 3. Bob Veerman met Fonny. 4. Anneriet Groe- nensteijn met Fasja. 5. Nicole Veer man met Scossy. Vervolgens veroverde Mirjam Slogoza met het schitterend opgetuigde cir cuspony Feira de harten van jong en oud met haar show. Een klaterend applaus alsmede een bouquet bloemen vielen haar ten deel. Dit optreden werd om 15.00 uur ge volgd door een behendigheidswedstrijd voor kinderen tot 12 jaar met hun hond. Ze moesten in een zo kort mogelijke tijd een parcours afleggen, waarin di verse behendigheidsspelletjes waren opgenomen. De uitslag hiervan was: 1. Eddy Groen met Ierse Setter. 2. Remco Groenen- steijn met Mechelse herder. 3. Jannie Pieper met Poedel. 4. Anita Bloemen- daal met Whippit. 5. Bianca Groenen- steijn met Mechelse herder. Hierna gaf de heer Pols een demon stratie van een ponyles met acht com binaties die o.m. een keurige carrousel ten beste gaven. Namens de hondenvereniging Zoys bedankte de heer Van Leeuwen alle medewerkers, in het bijzonder die van manege Eldorado en bood een her inneringsvaantje aan. Ook dankte hij de sponsors De Gou den Snaar, de dierenspeciaalzaken Hilhorst, Langhout, Spruijt en Weikoop voor het spontaan beschikbaar stellen van de mooie prijzen. Tenslotte werden de kinderen, die nog nooit op een pony gezeten hadden in de gelegenheid ge steld om gratis te ervaren hoe dat nu voelt. Hiervan werd dankbaar gebruik gemaakt. BRIDGE De bridgeclub Soest bestaat tien jaar en viert dit jubileum deze week met een top integraalwedstrijd op de weke lijkse clubavond (donderdags in De Rank) en een groots middag- en avond feest op a.s. zaterdag in café-restau rant Darthuizen. Dat laatste is voorbe reid door een commissie van drie da mesleden. 's Middags wordt er weer gebridged, onder leiding van het echt paar Mimi en Ton Schneider de heer Schneider is ook de "instructeur" van de club) daarna een gezellig onderons je bij kegelbaan, sjoelbak en een glaas je. En dan als klap op de vuurpijl om 20.00 uur een groots diner-dansant. In een speciaal voor deze gelegenheid verschenen nummer van het clubblad "Het Bruggetje" vertelt wedstrijdlei der (en bestuurslid) Piet van den Berg van de geschiedenis van de club, die op 14 december 1974 officieel werd opge richt. Maar in december heeft vrijwel iedereen het te druk om er nog een feest bij te vierendaarom deze viering al twee maanden voordien. "Soest" werd op initiatief van de heer van den Berg opgericht omdat deze in Soest naast de al lang bestaande club ONI (waarvan hij ook lid was) ruimte zag voor een vereniging die ook speciale aandacht zou schenken aan een gezel lige sfeer binnen de vereniging. Boven dien breidde de gemeente Soest zich uit, met name in het Soesterveen. In goede verstandhouding met ONI werd dan ook de tweede Soester bridgeclub opgericht, die lange tijd met haar le dental tussen de 60 en 70 schommelde, maar het laatste jaar door toetreding van nogal wat jongeren het ledental tot 92 zag stijgen. Daarmede werd de nu bijna tienjarige vereniging de grootste bridgeclub van Soest. Tweeëntwintig van de leden zijn dit al van de oprich ting af. Onder hen de bestuursleden P. van den Berg en K. Grln. Voorzitter is nu de heer J. Koppen, secretaresse me vrouw J. Jetten-Haarmans en penning meester de heer G. Wiersema. Soest in primair altijd een "gezellige" club gebleven, waarin het wedstrijd element wel meespeelt maar niet mag overheersen. Dit komt ook tot uiting in een vrij bescheiden deelname aan de bondscompetities: hoogstens drie, mo menteel zelfs maar twee viertallen. Toch streeft men wel naar verbetering van het spelpeil, waartoe o.a. de lessen van de heer T. Schneider een belang rijke bijdrage leveren. In de begintijd kwam men wekelijks bijeen in het Medisch Centrum aan de Nieuweweg, later in Honsbergen en De Borg en nu sinds ongeveer vier jaar in De Rank aan de Soesterbergsestraat. De club beschikt ook over een kleine bridgebibliotheek en een eenvoudig clubblad, dat de voor bridgers toepas selijke naam "Het Bruggetje" draagt. Van de drie Soester clubs die aan de dis trictsviertallencompetitie meedoen, ging het in de tweede ronde Soest het meest voor de wind. Beide teams wonnen: Soest 1 met 14-6 van Amersfoort 2 en Soest 2 met 13-7 van Amersfoort 3. Soest 1 staat nu op een gedeelde tweede en derde plaats in de tweede klasse C. ONI, dat met zeven viertallen uitkomt, heeft er drie op kop staan. ONI 2 in de hoofdklasse A na een prima 2-18 zege op NBC 1 uit Nijkerk, ONI 4 na een welis waar krappe overwinning (9-11) op Zuid vogels 3 Huizen in de tweede klasse A en ONI 6 na min 2-20 op Amersfoort 4 in TTT R Verder wonnen ONI 3 (1-19 tegen Vrien denkring 4 uit Amersfoort) en ONI 5 (3-17 tegen Zuidvogels 6 uit Huizen). ONI 1 verloor met 14-6 van Hilversum 1 en staat in de hoofdklasse B voorlopig op de laatste plaats. ONI 7 verloor in TTT R met 9-11 van Vreeland 3 in de derde klasse J. Van de vier Eemland-teams won er slechts één: het derde van Zuidvogels 5 met 6-14. Eemland 1 speelde 10-10 gelijk tegen Zuidvogels 1 en de beide anderen verloren: Eemland 2 met 17-3 van Hoo- gerheide 8 (Hilversum) en Eemland 4 met 18-2 van NBC 2. WIELRENNEN De regio ren- en toerver. Tempo Soest begint het herfstseizoen op zaterdag 13 oktober a.s. Voor alle harde werkers van het afgelopen jaar is er een koud buffet hiervan kan men genieten als genodigde tussen 17.30 uur en 19.30 uur in het clubhuis. Na 19.30 uur staan de deuren open voor alle Tempo leden en hun aanhang/sup porters. Eerst wordt de jeugd in het zonnetje gezet en worden de prijzen uitgereikt van de zomercompetitie. Ook wordt de "In Memoriam Benny Kaatstroffee" overhandigd aan de meest succesvolle jeugdrenner. Daarna is er gelegenheid om gezellig deel te nemen aan wat spelletjes. Hier mede zijn mooie prijzen te winnen. Het batig saldo van deze aktie komt ten goede aan de 30e Kerstcross van Tem po. Sportkeuring Voor alle leden oud en nieuw bestaat de gelegenheid om zich te laten keuren is verplicht in het Tempo-clubhuis. Er zijn voorlopig 2 avonden beschikbaar op 16 en 18 oktober. Wel een afspraak maken met Henny Dijkstra, tel. 02155-11258. Klaverjassen De bekende Tempo klaverjasavonden beginnen ook weer op 25 oktober, aan vang 19.30 uur. Afsluiting toerseizoen Als afsluiting van het toerseizoen is er weer een gezellige korte familietocht. Afstand ongeveer 30 km. Iedereen kan hier aan meedoen, ook op gewone fiet sen. DatumZondag 28 oktober. Start in het Tempo-clubhuis om 10.30 uur. Na een niet verdiende nederlaag tegen 't Gooi vorige week, moest SEC koplo per DSO verslaan teneinde geen vier punten achterstand op te lopen in het nog prille seizoen. Onder leiding van scheidsrechter T. H. Bakker werd het een sportieve en span nende wedstrijd die uiteindelijk zeer verdiend door SEC werd gewonnen. Vooral in de tweede helft had de DSO- verdediging met ex Utrecht-speler Ries Cotè het erg moeiiyk, met de beweeglijke SEC-spitsen Postema en Holwarda. DSO begon energiek en drong de eer ste vijftien minuten sterk aan. SEC had weinig in te brengen. Pas na ene kwartier kwam de eerste SEC-aanval, die echter meteen door DSO werd beantwoord. De uitgelopen doelman Heemskerk was bij deze aan val niet onfortuinlijk, de bal ging over. Uiteindelijk was SÊC, geheel tegen de verhouding in, de gelukkige die het eerst mocht scoren en naar later bleek het enige doelpunt. In de drieëntwintigste minuut legden Embricqs en Postema de bal terug op de ingekomen Bert Holwarda die onge looflijk hard uithaalde. 1-0. SEC kwam beter in haar spel en lang zaam maar zeker werd het DSO over wicht kleiner. In de zevenendertigste minuut kreeg DSO de kans om op gelijke hoogte te komen. Jan van Rees was de twii- felachtige overtreder, hij viel van ach teren aan. Ronald Cornet zag echter zijn schot op fantastische wijze door Erik Heemskerk gestopt. Vijf minuten later kwam SEC op 2-0, maar het doelpunt werd volgens de scheidsrechter uit buitenspelpositie gemaakt en afgekeurd. Na de rust een aantal SEC-aanvallen ZONDAGVOETBAL die niet zonder gevaar waren. DSO kreeg weinig kansen. DSO bleef op de counter spelen en had vaak de moge lijkheid de bal te onderscheppen. SEC kreeg een prachtige kans om op 2-0 te komen toen Robbie Embricqs door brak en Fred Bos alleen voor de uitstekende DSO-keeper Van Essen verscheen. Helaas voor de grote SEC aanhang zag hij geen kans te scoren. DSO deed nog verwoede pogingen maar slaagde er niet meer in de stand te wijzigen. A.s. zondag speelt SEC uit in Bilthoven tegen BVC, dat slechts één punt ach terstand heeft op SEC en DSO. Het reserve team van SEC-zondag moest aantreden tegen DOS uit Utrecht. Het is echter niet zover gekomen. Al heel vroeg werd de SEC-wedstrijd sekretaris zondagmorgen gebeld, d.w.z. 8.15 uur door een vertegenwoordiger van DOS uit Utrecht met de medede ling dat de wedstrijd door de consul was afgelast. SEC nam hiermede geen genoegen en verzocht de vertegenwoordiger van DOS de consul rechtstreeks naar het SEC clubhuis te laten bellen, waar voorzitter D. van Leenen zijn SEC ochtenddienst uitoefende. Een half uur later werd de heer Van Leenen inderdaad door de consul ge beld met de mededeling dat de wed strijd was afgelast! Wie schetst de verbazing bij SEC toen DOS later belde waar SEC bleef. Een onsmakelijke grap. ZATERDAGVOETBAL Na enkele goede wedstrijden moest WZ'49, uitkomen tegen Huizen. De Soesters begonnen zeer aanvallend, wat binnen een minuut al een doelpunt kon opleveren, maar Olivier Noordam kon het beslissende tikje niet geven. Drie minuten later was het Gunther Buxloff die op een haar na miste. Langzamerhand kwam Huizen onder de druk vandaan, maar mede door het goede keepen van Wout Mout bleef het nog 0-0. Tien minuten voor rust kon VVZ toch nog bijna een voorsprong pakken toen Erik Toonen alleen op de keeper af kwam, maar deze reageerde attent en voorkwam het doelpunt. Vooral de voorhoede van Huizen was na de rust razendsnel. Hierdoor ont stond hei.eerste doelpunt van Huizen. De spits maakte enkele schitterende bewegingen, en haalde uit, de bal ging langs de keeper het doel in. 0-1. Na dit doelpunt begon WZ een ge weldig, offensief, en Huizen werd meb denrug i tegen de müuto igedrukt. lOvér 9 rechts kwam Bert den Breejeh goed door gaf voor op Olivièr Noordam. Deze schoot onhoudbaar in 1-1. Huizen was wat van slag. Met nog 5 minuten te spelen zette WZ alles op alles om 2 punten te pakken; maar het geluk was niet aan hun zijde. Wel aan de kant van Huizen, want één minuut voor tijd dribbelde een speler van Huizen door de verdediging van WZ, en haalde binnen het strafschop gebied uit en de bal verdween via de vingertoppen van Wout Mout in de goal 1-2. Volgende week uit tegen Majella uit Utrecht. Uitslagen WZ-jeugd 6 oktober Roda'46 Al-VVZ'49 Al afgelast WZ'49 A2-Baarn A3 2-2 WZ'49 Bl-Hoevelaken B2 SEC B2-WZ'49 B2 WZ'49 Cl-Roda'46 C2 Baarn C3-WZ'49C2 WZ'49 C3-IJsselmeervogels'C6 SEC Dl-VVZ'49 Dl WZ'49 D2-IJsselmeervogels D4 WZ'49 D3-TOVD2 WZ'49 El-WZA E2 HVCF1-WZ'49 Fl Achterveld F2-WZ'49 F2 ZATERDAGVOETBAL Van de 13 jeugdwedstrijden die voor afgelopen zaterdag op het programma stonden konden, ondanks de matige weersomstandigheden, er toch nog 11 doorgaan. Tot de twee afgelastingen behoorde de wedstrijd van de Al-ju nioren, die op bezoek zouden gaan bij Roda. Gespeeld werd er wel door de A2-ju- nioren op eigen terrein tegen Baarn. Het werd een wedstrijd met een saaie eerste helft, maar dit werd ruimschoots goedgemaakt na de rust, toen zich een enerverend spelletje voetbal ontwikkelde. De eerste 45 minuten werden afgeslo ten met een 0-0 stand en boden een ge- lijkopgaande strijd met nauwelijks kansen voor beide doelen. Na de rust was het VVZ dat geleide lijk aan meer greep op de wedstrijd begon te krijgen en dan ook terecht al snel op een 1-0 voorsprong kwam Na deze openingsgoal bleven de betere mogelijkheden voor VVZ en hing een tweede Soester goal in de lucht. Deze bleef echter uit, zodat Baarn terug in de wedstrijd wist te komen en zelfs, zeer verrassend, binnen twee minuten de achterstand in een 2-1 voorsprong wist om te buigen. Het laatste kwartier van de wedstrijd gaf een offensief van WZ te zien, hetgeen resulteerde in riante mogelijkheden voor de gelijk maker die echter door fantastische reddingen van de Baamse doelman niet benut konden worden. Luttele mi nuten voor het laatste fluitsignaal moest echter ook bij capituleren voor de verwoede aanvalspogingen van de groen-witten, zodat na een spannende tweede helft de wedstrijd eindigde in een terechte puntendeling 2-2. Van de overige 10 WZ-teams die za terdag in actie kwamen wisten er maar liefst 8 de overwinning in de wacht te slepen. De grootste zege kwam op nieuw op naam van de c3-junioren, die niet minder dan 16 keer raak schoten en daarmee hun doelpuntentotaal op 59 brachten, na 6 wedstrijden. Winst was er zaterdag ook voor het nieuwe F2-team, dat zijn eerste wed strijd speelde en met 3-0 de baas bleef over Achterveld. Overigens zijn nieuwe F-pupillen (leeftijd 6 tot 8 jaar) van harte welkom bij VVZ. Kennismaken met de vereniging kan elke woensdag middag van 14.00 tot 15.00 uur. VVZ is nu twee F-teams rijk, die alle twee nog best versterking kunnen gebrui ken. Voor informatie over het jeugd voetbal bij WZ'49 kan men ook terecht bij de heer Smink, tel. 24332. 4-1 1-4 4-0 afgelast 16-0 0-2 2-3 2-4 2-0 0-4 0-3 Wedstrijdprogramma WZ-jeugd 13 oktober 15.00 uur APWC Al - WZ'49 Al 15.00 uur WZ'49 A2 - Roda A2 13.45 uur WZ'49 BI - APWC Bl 15.00 uur Limvio B2 - WZ'49 B2 15.00 uur WZ'49 Cl - WZA C2 13.45 uur WZ'49 C2 - IJsselmeervogels C4 13.45 uur Roda C6 - WZ'49 C3 13.00 uur WZ'49 Dl - Baarn Dl 12.00 uur Hoevelaken D2 - WZ'49 D2 11.00 uur WZ'49 D3 - SEC D2 13.00 uur APWC El - WZ'49 El 12.00 uur WZ'49 Fl - Roda Fl 10.00 uur Baarn F3 - VVZ'49 F2 KLAVERJASSEN Klaverjassen VVZ'49 Uitslagen: 1. Hr. v. Bennekom 5934 pnt. 2. Hr. Renes 5726 pnt. 3. Hr. Visscher 5726 pnt. 4. Hr. Huyting 5717 pnt. 5. Hr. G. Stolwijk 5039 pnt. 6. Mej. J. v. Riet 5000 pnt. 7. Dik Bovenkamp 4907 pnt. 8. Jan de Bree 4873 pnt. 9. Hr. Kok 4836 pnt. 10. Bert v. Asselt 4813 pnt. Troostprijs: Wim v. Riet 2405pnt. Aantal deelnemers 48. Zaterdag 13 oktober: WZ 14.30 uur WZ-VRC 12.00 uur FC Majella 2 - WZ 2 12.00 uur VVZ 3 - Huizen 5 14.00 uur WZ 4 - Baarn 2 14.30 uur Baarn 4 - WZ 5 15.00 uur Hulshorst 6 - WZ 6 14.30 uur Zuidvogels 10 - WZ 7 SEC-zaterdag 15.00 uur Zwart-Wit - SEC 12.00 uur BVC 2 - SEC 2 13.00 uur SEC 3 - OSO 3 HEES 14.30 uur Hees SVM'Boys 12.00 uur Hees 2 - SVM Boys 2 11.00 uur Loosdrecht 4 - Hees 3 11.30 uur Cobu Boys 3 - Hees 4 14.30 uur Hees 5 - Stroe 5 SOESTERBERG-zaterdag 14.00 uur Soesterberg - Minerva 12.00 uur SVMM 2 - Soesterberg 2 12.00 uur FCMM 3 - Soesterberg 3 Zondag 14 oktober: S.O.SOEST 14.30 uur Soest - Argon 11.00 uur Soest 2 - DWSV 2 11.00 uur Stichtse Boys 2 - Soest 3 11.00 uur Hooglanderveen 2 - Soest 4 9.30 uur Soest 5 - Sparta (L.) 2 12.00 uur WOG 4 - Soest 6 11.30 uur EMM 4 - Soest 7 11.00 uur BVC 4 - Soest 8 11.00 uur Hoogland 5 - Soest 9 11.00 uur Quick 8 - Soest 10 14.30 uur FAK 7 - Soest 11 14.30 uur EMM 8 - Soest 13 14.30 uur Soest 14 - Delta 6 14.30 uur BW 9 - Soest 15 SEC-zaterdag 14.00 uur BVC-SEC 11.00 uur SEC 2 - CDN 2 I.30 uur SEC 3 - Achterveld 3 II.30 uur KWA 4 - SEC 4 11.30 uur SEC 5 - De Kieviten 3 11.30 uur SEC 6 - Quick 11 SOESTERBERG-zondag 14.30 uur Soesterberg - APWC 11.30 uur Soesterberg 2 - Amsvorde 3 11.30 uur Limvio 3 - Soesterberg 3 11.30 uur Soesterberg 4 - SVF 5 11.30 uur Patria 7 - Soesterberg 5 Damesvoetbal Zaterdag 13 oktober: 10.00 uur Eemdijk - WZ Zondag 14 oktober: 11.30 uur 's Graveland - SEC 9.30 uur Soest - Hilversumse Boys 11.30 uur Soest 2 - Maarssen 3

Soester Courant | 1984 | | pagina 21