mid Pub f39?5 F Dierenbevrijdingsfront slaat ook in Soest toe Mag de kaasboer op zijn plek blijven staan? Commissie R.O. ziet nieuw bedrijfsterrein 't liefst noordwest van Nieuwe Gracht Sweaters •d'Oude Enghel i Grote kachelshow bij 'Haard en Hobby' 50 Jaar geleden in Soest WOENSDAG 10 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE vraagt: uw aandacht voor: Hinderwet Wijziging Woonruimteverordening Soest ter inzage Bouwzaken Verleende bouwvergunningen Openbare commissievergadering NAJAARSMODE AAN DE ZUIDSINGEL J. G. van ROUWENDAAL BAREETCAFE Weekmenu voor ƒ26,50 Betere wegaansluitin gen in Overhees 12 October 1934 Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan liggen ter inzage verzoeken om een oprichtings cq. revisie cq. uit breidingsvergunning van Menning B. V.t Industrieweg 39 te Soest voor inrichting voor het aan brengen van coatings op metalen objecten op het perceel Industrie weg 39 te Soest B. Strumpel B.V., Eigendomweg 105 te Soest voor een onderhouds werkplaats t.b.v. eigen wagen- en machinepark op het perceel Eigen domweg 105 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 10 oktober 1984. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 31 oktober 1984 om resp. 09.00 en 09.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben ingebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep in stellen, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is geweest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schrifte lijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet bekendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. Burgemeester en wethouders maken bekend, dat met ingang van heden ge durende drie maanden voor een ieder in het INFOrmatiecentrum, Steen- hoffstraat 9a ter lezing is nedergelegd: de verordening tot wijziging van de Woonruimteverorde ning Soest 1983 (eerste wijziging) Zoals deze op 20 september 1984 door de gemeenteraad is vastgesteld. Deze verordening treedt in werking op 1 oktober 1984. De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne- mens zijn op daartoe strekking verzoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan 1. A. W. v.d. Breemer, Korte Brinkweg 61 te Soest ten behoeve van het plaatsen van een voedersilo op het perceel Korte Brinkweg 61 te Soest; 2 R L Rutting, Lange Brinkweg 21 te Soest ten behoeve van het uitbrei den van het woonhuis en het bouwen van een berging op het perceel Lange Brinkweg 21 te Soest; 3. W. Endendijk, Hartmanlaan 50 te Soest ten behoeve van het uitbreiden van het woonhuis op het perceel Plasweg 51 te Soest. Tevens zijn burgemeester en wethouders voornemens op een daartoe strek kend verzoek met toepassing van artikel 7 van de voorschriften "vierde herziening bestemmingsplan Overhees" vergunning te verlenen aan J. H. Hilkens, Citer 13 te Soest ten behoeve van het plaatsen van een berging op het perceel Citer 13 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf 11 oktober 1984, eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wethouders m te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecre tarie. afdeling 1, ter inzage. (Niet gebonden besluiten) plaatsen erfafscheiding, Braamweg 3; bouwen woning, Lange Brinkweg 62a bouwen erfafscheiding, Mariastraat 14. Ingevolge de Wet Adminstratieve Rechtspraak Overheids Beschikingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtsreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. dinsdag 16 oktober - 20.00 uur uur - gebouw gemeentewerken: commissie Welzijnsplanning A Behandeld zal worden het voorstel tot bezuiniging in de sector welzijn en de hoofdlijnen van het te voeren welzijnsbeleidsplan. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Bij modehuis Aspens vindt u een uitgebreide mode-kollektie speciaal voor de vrouw die moeilijk kan slagen in de normale konfektiematen. U merkt het vanzelf! Modehuis Aspens is precies de zaak die u zoekt voor flatteuze damesmode in de maten 38-58. Zuidsingel7 (bij Varkensmarkt) Amersfoort Tel. 033-630452 MODEHUIS VOOR GROTE EN SPECIALE MATEN Enigszins vooruitlopend op Dierendag hebbben vorige week ieden van het Dierenbevrijdingsfront ingebroken bij de dierenhandelaar Van den Brink aan de Den Blieklaan in Soest. Zij stalen daar een groot deel van de admini stratie. Het front wil proberen de buitgemaakte gegevens via milieube schermingsorganisaties door te spelen naar de overheid. Men wil hiermee de praktijken van de handelaar aan de kaak stellen. Dit heeft het front vorige week bekendgemaakt. Volgens de daders zijn er al jaren sterke vermoedens dat Van den Brink, één van de grootste dierenhandelaren in ons land, de wet op uitheemse en beschermde diersoorten ontduikt. De actievoerders hopen dat Justitie, ge wapend met de aangedragen informatie, mogelijk strafrechtelijke stappen zal ondernemen. Volgens het Dierenbevrijdingsfront, dat een perscon ferentie over deze zaak gaf in de hoofdstad, maakten de inbrekers een voor- raadlijst buit, waarop volgens hen Marokkaase Atlaspanters voorkomen. Volgens de daders gaat het om een bijna uitgestorven diersoort, waarin de handel geheel is verboden. Of de buitgemaakte lijst van recente datum is wist men overigens niet te melden. Het front is van plan de gegevens aan te bieden aan de Stichting Natuur en Milieu en "Traffic", een organisatie, die toeziet op de naleving van de Con ventie van Washington inzake bedreigde diersoorten. Of de organisaties dit aanbod hebben geaccepteerd is nog niet zeker. SOEST Dorresteinweg Half vrijstaand woonhuis met C. V. gas, schuur en tuin. Ind.: woonkamer, keuken, toilet en hal. Verd.: 4 slaapkamers en doucheruimte. Totale grondoppervl. A 320 m. Vraagprijs f 146.000,- k.k. SOEST Klaarwaterweg Vrijstaand woonhuis met garage. Goed onderhouden met grote tuin en plantenkas. Vraagprijs f235.000,- k.k. SOEST Weegbreestraat Drive-in woning. Geschikt voor dubbele bewoning. Vraagprijs f 143.000,- k.k. SOEST Van Burenlaan Ruime luxe semi-bungalow met goed aangelegde tuin en garage. Ind.: L-vormige woonkamer met plavuizen en open haard, hal met open spiltrap, massief eiken open keuken met inbouwapp. 1 e verd3 slaapkamers en badkamer. Vraagprijs f360.000,- k.k. Burg. Grothestr. Ha Soest-Tel. 02155-16467 Wethouder drs. G. Plomp van Ruimte lijke Ordening zal het College van Bur gemeester en Wethouders adviseren af te zien van het raadsbesluit om de standplaats van kaashandelaar G. W. Schreur, naast Albert Heijn, op te hef fen. Dit naar aanleiding van de bezwa ren van de heer Schreur en de reacties daarop van de commissieleden. In een brief aan de gemeenteraad schreef Schreur zich niet te kunnen voorstellen waarom hij van de plaats, waar hij jie- gen jaar lang hard gewerkt fieëïlT zou moeten verdwijnen. Een gedwongen verhuizing op de zaterdagmorgen zou voor hem onherroepelijk een faillisse ment betekenen. Tijdens de commissievergadering zei hij: „Bederft een echt Hollands pro- dukt, een fris ingerichte kraam en een hard werkend echtpaar, dat drie kin deren van brood moet voorzien, het uiterlijk aanzien van Soest?" Hij ver wierp het argument, als zou hij de openbare orde verstoren en zijn stand plaats problemen opleveren voor het verkeer. „Ik heb niet de indruk dat ik ineens na negen jaar het verkeer zou hebben ontregeld. Ik sta in een parkeerhaven, en wat betreft het laden en lossen: dit gebeurt in goed overleg met mijn buurman Albert Heijn. Niemand heeft bij mij in die negen jaar ooit geklaagd. Handhaving van het nieuwe stand- plaatsenbeleid resulteert mijns inziens in één parkeerhaven voor de gemeen te, een respectabel aantal ontevreden Soesters, die hun kaasboer niet meer aantreffen op de vertrouwde plaats, en een kaasboer, die met zijn gezin tot een absoluut bestaansminimum wordt gedwongen. Sociale Dienst van Soest, wij komen eraan!", aldus Schreur, die vroeg om een herziening van het standplaatsenplan Hans Blom (CDA) vond het bezwaar van Schreur formeel terecht, maar stelde dat een raadsbesluit niet zo maar met een pennestreek ongedaan kan worden gemaakt. Hij vroeg zich af of er niet tot een schikking kon wor den gekomen met de minste conse- De meerderheid van de commissie Ruimtelijke Ordening heeft de voor keur uitgesproken voor het gebied ten noordwesten van de Nieuwe Gracht als lokatiemogelijkheid voor een nieuw bedrijfsterrein in Soest. Het gebied heeft een oppervlakte van 8 hectare, en is in het streekplan aangeduid als stedsdeeipark/stadrandgebied. Raads lid Jan Visser (Prog. Soest) ziet lie ver dat het gebied ten zuidoosten van de hockeyvelden wordt ingericht voor de industriële uitbreiding, maar hij verwees naar een uitspraak van Ge deputeerde Blom, dat Soest niet zozeer hoeft uit te breiden. Wethouder Plomp zei dat dit uit economisch standpunt wél noodzakelijk is. Gert Beyer (VVD) en zijn partijge noot Willem Blaauw zien het meeste heil in locatie 4 (noordwesten van Nieuwe Gracht), eventueel aangevuld door locatie 5, het gebied ten zuid westen van de Nieuwe Gracht. Ook J. van Garderen (SGP) had deze mening al vond hij dat er ook moest worden uitgezien naar locaties in Soesterberg, te meer daar de ontsluitingsmogelijk- heden daar 'goed zijn vanwege de rijks- weg. Adriaan Pothuizen (D'66) sprak zijn schrik uit voor de richting van de adviezen van de commissieleden, die duidelijk kenbaar maken dat men de industrie verkiest boven het 'groen'. Hij vond dat van de genoemde locaties punt 6 het eerste in aanmerking komt, en dat er eventueel een klein stukje van locatie 4 („het liefst met kleine 'schone' kantoren) voor de uitbreiding zou kunnen worden gebruikt. Ries van Logtenstein (CDA) meende dat een alternatief op het voorstel van b en w (keuze uit zes locaties) aanwe zig is. Omdat aan alle gebieden voor- en nadelen verbonden zijn, dacht hij aan het inrichten van gedeeltes van de locaties 4, 5 en 6. Hij vroeg om een be leid, waarbij de locaties zodanig wor den ingericht dat de schaarse grond wordt benut voor nieuwe en bestaan de kleine bedrijven onder het mom van'liever tien kleine dan één grote' Project-coördinator, W. Hulsbergen zei dat men voorzichtig moest zijn om op dit moment door grote en kleine afwegingen een locatie te bepalen. „De situatie kan in de toekomst altijd veranderen". Verder vestigde hij de aandacht op de werkgelegenheids- factor voor de Soester bevolking bij een uitbreiding van het bedrijfster rein in Soest. „Daar moeten we ons geen illusies over maken", zei CDA-raadslid Hans Blom. „De nieuwe werkgelegenheid levert vrijwel geen arbeidsplaatsen voor de Soester bevolking op. De meeste inwoners van Soest werken buiten de gemeente, terwijl mensen van buitenaf in Soest werken. Tegen woordig vind men het geen probleem meer om te mofiten solliciteren in een straal van 20 tot 30 kilometer. Op de vacatures komen dus opk veel men sen van buiten Soest af", aldus Blom, die voorstelde om een verdere industria lisatie aan de grotere steden over te laten, en het groene karakter van Soest te handhaven. Hij pleitte dan ook voor de grootst mogelijke voorzichtigheid. J. M. Veenstra, secretaris van de Soes ter Zakenkring, stelde vanaf de spre kerstribune, dat men voorzichtig moet zijn met het gebied rond de Nieuwe Gracht. Mocht er binnen tien jaar uitbreiding nodig blijken dan is daar gezien het streekplan volgens hem geen ruimte voor. Hij adviseerde de commissie te zorgen voor een 'voor raadje' industrieterrein. Rijverbod De politie hield in de nacht van maan dag op dinsdag op de Birkstraat een 52- jarige automobilist uit Soest aan, die opviel door zijn rijgedrag. Hij onder ging de blaastest en kréég een rijver bod. quenties voor de kaashandelaar. „Voor het individu heeft een dergelijk be sluit grote consequenties, voor de gemeente kleine", zei Blom. Jan Visser (Prog. Soest) sloot zich daarbij aan: hij vond dat niet vol doende was aangetoond dat de verkeers veiligheid bij de standplaats in het gedrang zou komen. Hij meende dat de wethouder niet zomaar kon zeggen of het alternatief voor Schreur (een plaats bij Jac. Hermans) goed was. „Ik vind zowel het bezwaar van Schreur als het argument van het College over trokken, maar we moeten samen met Schreur een voor hem aanvaardbare oplossing vinden" zei PvdA-raadslid Joop van den Brakel. WD-er Willem Blaauw vond uit ver keerstechnisch oogpunt de plek bij Jac. Hermans niet een gelukkige op lossing. „Als ik de bezwaren van Schreur een maand eerder had geweten, had ik anders gereageerd. Is het alternatief voor de kaashandelaar niet levensvat baar, dan vind ik dat de beslissing moet worden teruggedraaid", aldus Blauw. J. van Garderen (SGP) vond dat Schreur te laat had gereageerd. Hij meende dat de kaasboer tijdelijk moest pro beren of een exploitatie bij de NMB mogelijk is. Mocht dit niet zo zijn, dan kan dat altijd nog worden her zien. Alle commissieleden vonden dat Schreur geen nadelige gevolgen mocht ondervinden van het besluit, en zij verweten het college hem onvoldoen de te hebben ingelicht. Plomp wilde niets weten van deze kritiek, omdat, zo zei hij, „het College te maken heeft met een raadsbesluit. De raad was op de hoogte van het over leg met de betrokkenen, van de moge lijkheid om te reageren en van de ver- keersveiligheidsplannen. Het besluit van de raad is op basis van volstrekt heldere gegevens genomen". Niettemin voelde hij zich geroepen, gezien de mening van de commissie leden, de handhaving van de stand plaats van Schreur te verdedigen. Hij zei zich te realiseren dat Schreur geen genoegen zou nemen met een ander alternatief, zodat een nieuw gesprek met hem geen verandering in de (ge wenste) situatie zou brengen. in nieuwe felle kleuren Bijpassende RIEMEN vanaf Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 van 10 t/m 16 oktober Ardenner ham met meloen en toast Entrecóte met champignon pepersaus Diverse groenten Geb. aardappelen en frites Coupe d'Oude Enghe Koffie Iedere woensdagavond LIVEMUSIC Donderdag, vrijdag en zaterdag: De komende drie dagen - donderdag 11, vrijdag 12 en zaterdag 13 oktober - staan bij 'Haard en Hobby' aan de Ko- ninginnelaan 48 weer helemaal in het teken van de hout- en kolenkachels. Dat is niet zo verwonderlijk als men bedenkt dat het stookseizoen weer voor de deur staat (al kan men zich afvra gen of het dit jaar eigenlijk wel even géén stookseizoen is geweest) Traditioneel is begin oktober toch de periode waarin veel mensen een be sluit nemen over de manier waarop ze in de voorliggende herfst en winter hun huis zullen verwarmen. En steeds meer mensen stellen zich niet langer tevreden met de centrale verwarming, die wel voor warmte zorgt maar nau welijks bijdraagt aan de sfeer in huis. Veel mensen keren dan ook terug naar de knusse gezelligheid van "vroeger", toen men zich om de haard of de kachel kon scharen en daardoor alleen al een sfeer van huiselijkheid ervaren kon, die in de latere jaren soms node werd gemist. Kees en Adrie Frank van 'Haard en Hobby' hebben dat goed begrepen. Zij haken in op deze duidelijke trend en zorgen ervoor dat de klanten die de aanschaf van een kolen- of houtge stookte kachel of haard overwegen een ruime keus kunnen maken, voordat ze tot een definitieve aanschaf overgaan. Met het oog daarop wordt in het bedrijf aan de Koninginnelaan in de komende drie dagen opnieuw een grote kachel show gehouden, waar enige tientallen kachels in en bulten de winkel worden getoond. De paradepaardjes die dit jaar het beeld van de show beheersen zijn bij voorbeeld de "Vermont Castings"-mo- dellen (in twee uitvoeringen), waarvan ook een opengewerkt model is te zien, zodat de bezoekers een kijkje in het in wendige kunnen nemen en het verbran dingsproces als het ware op de voet kunnen volgen. Bijzonder is ook de spekstenen Hearthstone-haard; spek steen is een enigszins "vettige" natuursteensoort, die als opvallende eigenschap heeft dat de warmte uiterst lang wordt vast gehouden, zowel van binnen als van buiten. Ook van de bekende WESO-Kachelöfen staan een aantal uitvoeringen opge steld tijdens de show. Deze zijn vooral populair bij een groeiend publiek van wege de behaaglijke sfeer die van deze betegelde haarden uitgaat. Een opmer kelijke eigenschap van deze kachels Is dat de buitenwarmte nooit hoger komt dan 60 graden, zodat geen kind er zijn handjes aan kan branden. De kachelshow van 'Haard en Hobby' toont verder ook een groot aantal open haarden, die ingebouwd kunnen wor den en eventueel op de C.V. aangeslo ten, en natuurlijk ook "gewone" open haarden." Inzethaarden zijn er ook: dat zijn haarden die in het bestaande open haard kunnen worden geschoven, zonder dat er allerlei hak- en breek werk moet worden verricht. Iets heel opvallends tijdens de kachel show is het "turtibrooster", een spe ciaal rooster voor de open haard, met een ventilator uitgevoerd die zorgt voor een traploos regelbare bediening. Een voordeel is dat de aslade en het sierwerk van de bestaande open haard gehandhaafd kunnen blijven. Het spreekt vanzelf dat de kachelshow zich niet beperkt tot het tonen van al lerlei haarden en kachels, in al hun variaties. Ook het toebehoren en de ac cessoires, zoals haardstellen, haard schermen, poken en tangen en hout- bakken zijn te zien, in diverse soorten en maten. Tijdens de show verstrekt "Haard en Hobby" op de getoonde modellen vaak 0 Adrie Frank te midden van haar kachels. FotoHerman van Dam. heel interessante kortingen. Enkele modellen worden zelfs voor honderden guldens minder verkocht dan de prijs waarvoor ze gewoonlijk worden aange boden. Dat maakt een bezoek aan de Kachelshow van "Haard en Hobby" in de komende dagen buitengewoon in teressant! Inbraak Ferdinand Huycklaan Een inbreker dacht vorige week zijn slag te slaan in een huls aan de Ferdi nand Huycklaan. Hij forceerde een draairaam en kwam op die manier het huis binnen. Het staat vast dat hij in elk geval in de badkamer is geweest. Daar vond hij niets van zijn gading en waarschijnlijk heeft hij de moed direct al opgegeven omdat zich in de keuken naast de badkamer een hond ophield, die hem met zijn geblaf wel op de vlucht gejaagd zal hebben. Eind dit jaar of begin volgend jaar zal in de wijk Overhees een aantal wegen een betere aansluiting krijgen. Zo zal de Y-aansluiting Clemensstraat/Di Lassostraat gewijzigd worden in een T-aansluiting. Verder zal de aanslui ting van de Sweelinckstraat op de Di Lassostraat veranderd worden in een inrit-constructie. Tevens zal een voet gangersoversteekplaats (v.o.p) met fiuoriscerende borden ten noorden van deze aansluiting op de Di Lassostraat worden aangebracht. Tenslotte zal het noordelijke nulpunt nabij het winkel centrum Overhees worden aangelegd, zodat het doorgaande verkeer "ge remd" wordt in snelheid. Alleen het busverkeer kan direkt doorrijden. „Het meisje met de blauwe hoed" te Soest Zaterdagmiddag kreeg onze politie de mededeeling, dat een ongewoon schouwspel plaats greep op de heide nabij „Zomers Buiten". Dat dit bericht geen fantasie was bleek aldra, toenonze ijverige politieman- rter plaatse aankwajggnSftgLwas eeffjMMrerschijnsel. Militairen buigufll WPhlun hie^samenTwaarom men het noodig oordeelde inlichtingen te vragen bij de Luchtvaart-afd. Ook daar kwam dit op treden niet weinig verdacht voor, waarom ook een afdeeling militaire politie op onderzoek uit ging. Nadat op voorzichtige wijze de verdach te lieden waren omsingeld, werd een verklaring van dit optreden en uitlevering der wapens geëischt. Toen bleek het, dat de heer Tuschinski met verschillende tooneen- en filmspelers, w.o. Lou Bandy, Willem v. d. Veer, e.a. bezig waren een gedeelte van de film „Het meisje met de blauwe hoed" te verfilmen. De geweren bleken schitterend nagemaakt, doch konden niet als vuurwapen worden gebezigd. Ook de andere wa pens bleken niet bruikbaar. Het geheel was een onschuldig geval. Wan neer de nimopnëmer actief is geweest, heeft hij een prachtig moment voor een komische film te pakken. Ter ontnuchtering ingesloten Door de politie werd ter ontnuchtering ingesloten zekere E. G. de R„ zwerver, die in kennelijken staat van dronkenschap op een bouwter rein werd aangetroffen. Na ontnuchterd te zijn werd hij door de poli tie ontslagen, waarbij hij luidkeels zijn misnoegen te kennen gaf, omdat hij niet was bekeurd! Huiselijke twist Politie-assistent werd ingeroepen voor een huiselijke twist, tengevolge waarvan een onderzoek zal worden ingesteld naar een gepleegde mis handeling. „Soest Zuid" Deze buurtvereeniging vergaderde in „de Gouden Ploeg" onder pre sidium van den heer Van der Plas. Een groot aantal leden waren opge komen. Na opening met 'n welkomstwoord, in 't bijzonder tot de nieuwe leden, werden de notulen, de uitgegane en ingekomen stukken voorge lezen. Hieruit bleek, dat in de actie-commissie tot behoud van den pri- mairen weg dóór Soest, was aangewezen het bestuurslid van Soest Zuid, de heer Ran. Daarna volgde een bespreking over het 's Rijkswe genplan, wat betreft den primairen weg dóór of langs Soest. De Voorzitter meende, dat 't gemeentebestuur in de practijk geen voor stander was van 't behoud van den primairen weg dóór Soest. En mocht de verkeersweg, zooals thans 't plan is, langs Baarn naar Hoevelaken worden gelegd, dan zal Soest een doode plaats worden met alle gevolgen daaraan verbonden. Soest is nu een vooruitgaande, mooie gemeente. Soest zal dan worden een vergeten oord, waarvan het aantal inwoners zal slinken. Dat moet voorkomen worden. We dienen daarom allen me de te werken tot verbreeding van den rijksweg door Soest. Dan zou het Rijk zich nog wel eens kunnen bedenken, om een nieuwe weg door de polders aan te leggen, die volgens de practijk 500.000 of 1.000.0000 per strekkende K.M. zal kosten. Besloten werd met algemeene stem men de actie tot behoud van den primairen weg door Soest te steunen. Vervolgens deed de Voorzitter enkele mededeelingen, hoofdzakelijk over de ervaringen met het gemeentebestuur opgedaan. Het bestuur had met B. en W. geconfereerd en verschillende zaken Soest-Zuid be treffende, aangesneden. De resultaten waren evenwel bedroevend, waarvan spr. vele voorbeelden gaf. Nadat nog vele grieven naar voren waren gebracht, stelde de Voorzitter voor een motie aan te nemen en die ter kennis te brengen van den Raad. Met algemeene stemmen werd daartoe besloten. Deze motie luidt als volgt: De Ver. „Soest Zuid", in openbare vergadering op 5 Oct.'34 bijeen, overwegende, dat de verlichting van de openbare wegen en straten in het Zuidelijk deel onzer gemeente niet aan de minimum eischen voldoet, dat diverse wandel- en trottoirpaden in slechten staat van onderhoud verkeeren dat de beplantingen van de Van Lenneplaan en Bartholottilaan en het niet verwijderen van de aan iepziekte lijdende boomen getuigen van on juist inzicht en slordigheid, verzoekt Uwen Raad een bindend besluit te nemen tot het bepalen van een uitersten afstand tusschen lichtpunten van 100 Meter aan de be woonde op bebouwde straten of wegen, alsmede tot het plaatsen van een lichtpunt aan het begin of snijpunt der bewoonde en bebouwde straten of wegen, tot het verharden voorloopig met leem en grint, zooals dit bij de rijwiel paden geschiedt en in werkverschaffing, a. van het voetpad langs de Soesterbergschestraat van het begin dezer straat tot de Van Beuningenlaan b. ter weerszijden aan de Torenstraat. c. daar waar zulks noodig mocht blijken, o.a. langs den Nieuwenweg, een en ander uit te voeren vóór den aanvang van het winterseizoen, de ingeplante wilgenslieten aan de Van Lenneplaan te doen vervangen door behoorlijke laanboomen, aan de Bartholottilaan de boomen, die door hun sterk uiteenloopend karakter niet bij elkaar passen, noch in de toekomst een behoorlijke laan zullen vormen, geleidelijk te vervangen door boomen, die in groei wijze meer overeenstemming vormen, verzoekt voorts te besluiten tot het in orde brengen van het uurwerk in den gemeentetoren, verandering te brengen in de beplanting van den Ossendamweg, de steenen te verwijderen op de hoeken van vele lanen, uitloopende op de Soesterbergschestraat, het hekwerk te verwijderen bij den ingang van de Vondellaan, de verbreeding van de Eikenlaan en Nieuweweg nabij de „halte Nieu- weweg" mogelijk te maken door vulling met zand van de groote diepten ter weerszijden van deze wegen. Deze motie werd in afschrift gezonden aan alle raadsleden. Na de pauze werd de heer Van der Plas met op een na algemeene stemmen herbe noemd tot voorzitter. De heer Ran zag zich met groote meerderheid herkozen als bestuurs lid, terwijl in een vacature werd benoemd de heer Speerstra. De rondvraag leverde niets op, zoodat om half elf deze geanimeerde vergadering werd gesloten.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5