MJc Toss wint tenniswedstrijd van d'Oude Enghe Pijnenburgcross op zondag 28 oktober 1984 SEC verstevigt koppositie Bondscompetitie Utr. Dambond SPORT SPORT V.V.V.-nieuws Oudheidkamer Soest TENNIS ATLETIEK A.G.A.V.S. wil water en elektra voor fietscrossbaan in Soesterberg Duiken met het duikteam BRIDGE Bridgeclub ONI Soest Fietscrossbaan ook voor internationale wedstrijden FIETSCROSS Goede pro ZWEMMEN |ties IRiders Geslaagde visdag van 'De Eemvissers' VISSEN BVC - SEC: 2-3 ZONDAGVOETBAL Zwart-Wit - SEC: 1-2 SEC kreeg loon naar werken ZATERDAGVOETBAL DAMMEN VISSEN J ubileum -visconcours bij 'De Eemvissers' tjiL Huisdammerstoer- nooi D.V.S.B. Sr>- WOENSDAG 17 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 13 "Zo gepiept" is de titel van de nieuwe One Man-Show van Robert Paul. "Lachen mag, ook in moeilijke tijden" zei Robert Paul eens. Hij treedt op in 't Spant in Bussum op maandag 22 ok tober. Aanvang 20.15 uur. Prijzen ƒ24,-, ƒ20,-, ƒ16,-. Donderdag 1, vrijdag 2 en zaterdag 3 november treedt André van Duin op in de Grote zaal van schouwburg Gooi land met zijn jubileumrevue, ,,'n Reis om de wereld in 180 minuten". Prijzen vanaf 23,-. Vanaf 18 oktober kunt u hiervoor kaarten bestellen aan ons kantoor. Voor de liefhebbers van het Franse chanson: Op donderdag 22 november treedt Gilbert Bécaud op in theater Carré in Amsterdam. De voorverkoop voor deze voorstelling start op maandag 22 oktober. Kaarten: 50,-, stalles, 40,-, balon, 30,-, le galerij en 20,-2e galerij. U kunt bij ons V.V.V.-kantoor boeken voor de dagtochten van de Gooilander. Een dagje winkelen in Keulen, Düssel- dorf of Essen voor 47,50; of een Herfsttintentocht, een prachtige tocht langs de door herfsttinten fraai ge kleurde gebieden, inklusief een heer lijke "aangeklede snert" voor 37,50 p.p. Tenslotte maken wij u er nogmaals op attent dat wij de Landelijke kadobon weer voor u hebben. De bon is verkrijg baar in waarden van 10,-, 12,50, 15,-, ƒ20,-, 25,-en 50,-. Het V.V.V.-kantoor aan de Steenhoff- straat 9a is elke werkdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur. Het telefoonnummer is 12075. Jongelui bouwen 'feestje' Een groep van ca. 15 jongelui uit Soest werd in de nacht van zaterdag op zon dag achter Honsbergen gesignaleerd, waar zij luidruchtig genoten van bier en de flesjes na gebruik 'gezellig' tegen de muren uit elkaar lieten spatten. De politie wist hen te bewegen de activi teiten te staken. De jongelui waren aanvankelijk te gast geweest bij een disco-avond voor de schooljeugd in een bedrijfshal aan de Industrieweg, waar zij echter geen bier konden krijgen. Uit ontevredenheid hadden zij zelf maar een paar kratjes aangeschaft en die in het park achter Honsbergen soldaat gemaakt. Het feest aan de Industrie weg verliep zonder wanklanken. Expositie A. Keus Veel kleine witte boerderijen stonden er vroeger op de Bunt. Ze zijn echter grotendeels verdwenen. Ook het huisje vart de Soester schilder Adriaan Keus, op (le hoek van de vroegere Ossendam- weg/Schoutenkampweg. Op veel van zijn schilderijen staat dit huisje. Ook Keus heeft zijn wat sombere periode en daarna wat lichtere tijd gehad, wat in zijn schilderijen is te zien. Een veertigtal schilderijen, welwillend in bruikleen beschikbaar gesteld, wor den geëxposeerd in de Oudheidkamer. Dit is slechts een klein gedeelte van zijn werk, maar juist het gedeelte dat hij in Soest geschilderd heeft. In de Oudheidkamer is echter nog veel meer te zien: veel oude voorwer pen en gereedschappen uit de tijd waarin de schilder Keus leefde. Trekt U er een paar uurtjes voor uit en kom naar de Oudheidkamer, Ferdi- nand Huycklaan 18. Openingstijden: zaterdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. FotorGoos van in Afgelopen zaterdag vond bij tennis park 'De Toss' aan de Bosstraat een sportief treffen plaats tussen personeel en bezoekers van bar-restaurant d'Ou de Enghe en leden van Toss (overi gens ook regelmatige bezoekers van d'Oude Enghe). Er werd o.I.v. Herman Duit een tennistoernooi geor ganiseerd, dat onder prima herfstweer en grote hilariteit werd gespeeld. De meeste deelnemers van d'Oude Enghe (sommigen hadden zelfs nog nooit een tennisracket gezien) hadden het zwaar te verduren tegen de geoe fende spelers van Toss. De inzet van het toernooi was een vat bier, beschik baar gesteld door Joke en Aalt Ploeg van d'Oude Enghe, en tevens een diner voor twee personen voor degene die de meeste games bij elkaar zou weten te tennissen. Na een aantal luidruchtig aangemoe digde partijen ging tenslotte Toss, met in totaal 269 games, het toernooi winnen. De ongeoefende spelers van d'Oude Enghe wisten toch nog een to taal van 104 games te halen. De Tossers waren zo sportief om het gewonnen vat bier niet alléén te le digen, zodat de bodem na afloop van het toernooi snel in zicht was. De overige prijzen, bestaande uit fles sen wijn en blikken met tennisballen, be schikbaar gesteld door Riet en Dick Renooy van Toss, gingen naar Henk van 't Klooster en Til de Zoete (Toss) en Robert Jan Herbold en Kitty Brien (d'Oude Enghe). Het diner werd gewonnen door Eric Borgts, die maar liefst 43 games bij el kaar sloeg. De poedelprijs (een uur gratis tennisles, aangeboden door Dick Renooy) ging naar Marjan Slagt, die toch nog 1 game had behaald. Nadat elke deelnemer als aandenken een handdoek met het embleem van d'Oude Enghe had ontvangen was men het erover eens dat een dergelijke sa menwerking tussen horeca en sport zeker navolging verdient. De rekreatieafdeling van de Atletiek vereniging Pijnenburg in Soest orga niseert op zondag 28 oktober a.s. haar jaarlijkse najaars-Pijnenburgcross. Het is sinds de eerste Pijnenburgcross in het najaar van 1977 voor de 15e keer, dat deze populaire cross wordt gehou den. De Pijnenburgcross is één van de zgn. Top-Tien-Lopen en de hiervoor geldende formule staat garant voor op timale kwaliteit. Het parcours van deze loop, waarvoor zich naar verwachting een duizendtal dpelnemers zal inschrijven, is als van ouds weerUitgezet in het prachtige na tuurgebied van het landgoed Pijnen burg. Goed begaanbare paden en een autovrij parcours zorgen weer voor veel aangenaam loopplezier. Men dient zich in te schrijven in de kantines van de sportakkommodaties gelegen aan het einde van de Bosstraat in Soest, waar ook de start en de finish zal plaatsvinden. De afstanden waar voor men zich ter plaatse vanaf 10.30 uur kan inschrijven zijn: 2%, 5, 10 en 21 km. De starttijden zijn: 11.30 uur - 2% km.12.00 uur - 21 km. en om 12.05 uur - 5 en 10 km. Gezien de vele deelnemers die ver wacht worden verzoekt de organisatie iedereen om vroegtijdig aanwezig te zijn. Voor iedere deelnemer is een fraaie voor deze cross ontworpen herinnering Alle raadsfracties hebben de vorige week een brief ontvangen van de Atle tiekvereniging A.G.A.V.S. in Soester berg met het verzoek aan het College van Burgemeester en Wethouders te Soest om geld beschikbaar te stellen voor wateraansluiting en elektra op de fietscrossbaan op het sportcomplex Kerklaan. Het gaat om een bedrag van f4.593,25, vermeerderd met 500,- aansluitkosten vanaf de meterput tot aan de toiletten voor wat het water be treft. en om een bedrag van 12.000,- voor elektra-aansluiting. Wordt het een aggregaat-generator, dan komt het "slechts" op 5.000,-. In augustus 1983 is A.G.A.V.S. begon nen met de aanleg van de fietscross baan op een stuk braakliggend terrein, met toestemming van het gemeentebe stuur. Met hulp van diverse bedrijven is de baan tot stand gekomen en hij blijkt in een grote behoefte te voorzien. In juli werd op het terrein een officiële K.N.W.U.-wedstrijd georganiseerd waar bijna 200 renners en 200 bezoe kers aanwezig waren, zodat volgens de briefschrijvers het initiatief duidelijk is aangeslagen. Als noodvoorziening voor water maakt A.G.A.V.S. thans gebruik van 100 meter tuinslang, aangesloten bij een huis. "Tot nu toe hebben wij alles zelf gefinancierd en nimmer een beroep be hoeven te doen op u. Gezien echter het feit dat onze financiële middelen op geen enkele wijze toereikend meer zijn om genoemde noodzakelijke voorzie ningen aan te kunnen brengen, zijn wij nu zo vrij om in dit geval aan u een ver zoek te doen ons een bijdrage te ver strekken teneinde een en ander te kun nen realiseren," aldus de secretaresse, mevrouw W. B. Torn, namens het be stuur. Op 18 oktober in Baarn: beschikbaar. De kosten van inschrij ving zijn: 2V6 km. - 3,50; 5 en 10 km. - 5,-- en 21 km. - 10,--. Voor deelne mers, die geen prijs stellen op een her innering, staat de mogelijkheid open om in te schrijven tegen een gering be drag aan administratiekosten. Meer informatie is te verkrijgen via: Jan Veen, tel.: 02155-17313 en Nelleke Boissevain, tel.02155-18641. Attentie: In het trimloopboekje staat de Pijnenburgcross vermeld op 27 ok tober dit moet dus zijn28 oktober De voorlaatste ronde van de eerste serie bekerwedtrijden is gespeeld en de promotie- en degradatie kandidaten beginnen zich nu af te tekenen. Lijn A: 1. Fam. den Hollander 54.13% 2. Fam. Landstra 53.82% 3. HH. Hielckert-Verkade 51.78% 4. HH. Rijkhoek-Veldhuis 51.63% 5. Mw. Schoof-Hr. Zwiers 50.65% 6. Mw. Zeeman-Hr. Broekhof 49.37% 7. Ds. v. Welzen-Zwiers 49.13% 8. Fam. Blom 48.96% 9. Fam. v.d. Wielen 48.57% 10. Mw. Wissing 46.91% 11. HH. Coren-Schaap 46.12% 12. Ds. Fransen-Post 41.45% 13. Fam. Klaassen 14. Hr. v.d. Burch LijnB: 1. HH. Sickenga-v. Walen 58.13% 2. HH. Riemens-Visser 55.74% 3. HH. Haarlemmer-Keetbaas 53.20% 4. Ds. Kloet-Oosterbaan 52.12% 5. Ds. Pronk-Simons 52.06%. 6. Ds. v.d. Burch-Schoor 51.92% 7. Fam. Luyben 48.67% 8. Ds. ten Herkei-Wolf 48.06% 9. HH. v. Dijk-Landmeter 47.65% 10. Mw. de Boer-Hr. Simons 45.48% 11. Ds. Oothout-Stoon 44.26% 12. Fam. Sprink 13. Hr. Bart-Zwiers LijnC: 1. Mw.v.d. Kant-Hr. Zwiers 58.98% 2. Ds. v. Walen-Ahronheim 54.63% 3. Fam. de Wilde 54.01% 4. Ds. Bentum-Seegers 52.66% 4. Fam. Santen 51.48% 6. Mw. Riemens-Hr. Evenblij 50.81% 7. Hr. Butzelaar 49.15% 8. Mw. v. Erp-Hr. Lodder 49.01% 9. Fam. Jurg 49.01% 10. Mw. Sonneville-Hr Mellema 48.15% 11. Mw. Nieuwenhuis 47.86% 12. HH. Pronk-v.d. Feerlader 46.35% 13. Ds. Beken-Grob 43.52% 14. Fam. Hagen 40.07% King's Road Riders: we;Roa Op 18 oktober a.s. zal het nieuw opge richte duikteam zijn start maken in het zwembad 'De Trits' in Baarn. Het duik team zal hier het publiek in de gelegen heid stellen kennis te maken met één van de meest fascinerende waterspor ten, de onderwatersport. Het duikteam gaat medio november van start met de opleiding tot sportduiker. De opleiding zal op iedere donderdagavond zijn van 22.00 - 23.00 uur. Deze duurt ca. 4 maan den verdeeld over de donderdagavon den. Het duikteam geeft zijn instructie volgens een modern Amerikaans systeem, zodat een brevet eenvoudiger te behalen zal zijn. Bij andere duikver- enigingen duurt een dergelijke oplei ding ca. 9 maanden. Het duikteam heeft naast een erkende instructeur dhr. Aad Kegel, een aantal assistent- instructeurs en 20 leden tussen de 15 en 20 jaar. Het duikteam beschikt over een aantal persluchtsets die ingezet worden zowel bij de opleiding in het zwembad als bij buitenduiken. Hierdoor is het voor de aspirant sportduiker niet een absolute noodzaak om direct een uitrusting aan te schaffen. Wat aan het begin van de opleiding bij het duikteam dient te wor den aangeschaft beperkt zich tot zwemvliezen, duikbril, snorkel, een loodgordel en een theorieboekje. Na de opleiding kan men lid worden van het duikteam. Mensen die reeds in het bezit zijn van een duikbrevet zijn ook van harte welkom bij het duik team! De onderwatersport is beslist niet alleen voor stoere mannen, ook de dames zijn welkom! Op genoemde datum zal een aantal demonstraties gegeven worden door het duikteam. De leden van het team zijn vanaf 20.30 uur in het restaurant van het zwembad 'De Trits' aanwezig om de bezoekers alles te vertellen over de duiksport. Tevens wordt er een zelf-gemaakte videofilm vertoond over duiken, zowel boven- als onder water. Er is een informatiestand waar een aantal uitrustingen voor het duiken te zien zullen zijn. Om 22.00 uur start de demonstratie in het zwembad. Neemt u in ieder geval uw zwemkleding mee, want u krijgt om 22.30 uur de gelegen heid om zelf met een persluchtset onder water te gaan, uiteraard onder leiding van een ervaren duiker. Wie dus interesse heeft voor al wat zich af speelt onder de waterspiegel, kan pro fiteren van de mogelijkheid die op 18 oktober wordt gehouden. De King's Road Riders vergaderden maandag 8 oktober in de Hees-kantine. De opkomst was geweldig. De baan aan de Koningsweg wordt weer ver anderd, zodat er ook internationale wedstrijden verreden kunnen worden. De club telt op het ogenblik tachtig le den, van 5 tot 17 jaar. Dat is wat minder dan in het begin, maar volgens voorzitter Klarenbeek is dat te wijten aan het feit dat de baan al driemaal moest worden veranderd, zodat de jongens vaak' onder ongeschikte om standigheden moesten trainen. De lotenverkoop van de Grote-Club-Ak- tie is een succes geblekener werden veertienhonderd loten verkocht. De finan ciën werden ook besproken, de pen ningmeester kwam tot een positief eindsaldo, dankzij het gratis "shove- len" van het terrein door een donateur. Het bestuur was niet zo te spreken over het KNWU-districtsbestuur. Op het ogenblik zijn het vooral de wielrenners die de dienst uitmaken, terwijl het Zaterdag j.1. hebben de King's Road Riders dèelgenomen aan een clubwed strijd in Hoogland. Omdat de baan daar dit seizoen voor het eerst wordt gebruikt was hij nog wat mul, maar de fietscrossers konden er goed rijden. De King's Road Riders wisten opnieuw een behoorlijk aantal prijzen in de wacht te slepen. In de Open Klasse voor 12- en 13-ja- rigen behaalde Tonnie Vredenbregt de derde plaats. Bij de Junioren behaalde Robin v.d. Wolk de 2e plaats bij de 6-jarigen; Matthias Noorlander de 3e plaats bij de 7-jarigen; Sander Meesters de le plaats bij de 10-jarigen; en Arnoud Hilhorst de 4e plaats bij de 13-jarigen. Bij de Powder Puffs (8 en 9 jaar) leg de Jessica v.d. Wolk beslag op de eer ste plaats. De volgende dag '(zondag) waren de licentierijders van KRR te gast in Zeist, waar de laatste "puntentellen- de" wedstrijd werd gereden. Het werd een spectaculaire wedstrijd, waarin het hard tegen hard ging. Iedere rij der die nog punten nodig had zette alles in wat hij nog in zich had. Tevens werd er voor het districtskampioen schap gereden. In de finales klasseerden zich de vol gende rijders: Órjan Kers (10 jaar) werd 3e en tevens districtskampioen Gabi Walet (11 jaar) werd le en ook districtskampioen Fred v.d. Bunt (15 jaar) behaalde de 2e plaats Peter v.d. Brink (16) legde beslag op de le plaats en werd eveneens dis trictskampioen; Pieter Jak legde in dezelfde categorie beslag op de 3e plaats. KRR-expert Gregor Landman moest verstek laten gaan, omdat in het zie kenhuis ligt. i Aanmeldingen vóór de King's Road Riders: tel. 19597of 10347. Visclub "De Eemvissers" bestaat 5 jaar. Daarom organiseerde zij een speciale Visdag voor haar leden op zondag 7 oktober. Vijf jaar geleden besloot een aantal Vissers een speciale visclub op te rich ten voor wedstrijd vissers. Daar zij al tijd op de Eem vissen besloten zij zich "de Eemvissers" te noemen. Het wedtrijdhengelen is de laatste jaren enorm toegenomen en zodoende heb ben "de Eemvissers" een geweldige groei in het ledental meegemaakt. Meestentijds wordt er gevist op de zondagmorgen. Men kan de Eemvis sers dan bezig zien bij zowel Bestevaer als achter Boerderij Daatselaar. Zondag 7 oktober op de Visdag van de Eemvissers waren twee viswed strijden uitgeschreven. De eerste wedstrijd werd gehouden bij de voormalige camping Bestevaer. Verzameld werd er om 6.30 uur. Zo goed als alle leden waren aanwezig, in elk geval de leden die vanaf de op richting bij de Eemvissers zijn. Om 7.30 uur werd het sein vissen ge geven. De eerste wedstrijd duurde tweemaal anderhalf uur. Het was een grandioze vismorgen; er werd heel goed gevangen en wat belangrijk was: het was fantastisch weer. Na de eerste viswedstrijd ging men naar Café Soestdijk, waar men een broodmaaltijd kreeg aangeboden. De tweede wedstrijd duurde van 13.45 uur tot 16.30 uur. De vangsten waren iets minder dan 's morgens; ook het weer werd slechter, maar een leuke weer werd slechter, maar het werd toch een leuke viswedstrijd. Daarna ging men weer terug naar Café Soest dijk, waar de prijsuitreiking plaats vond. De heer Th. Bosman bedankte het be stuur van de Eemvissers namens alle wedstrijdvissers voor deze zo goed ge organiseerde Visdag. Vervolgens ging men over tot de prijsuit reiking. Alle vissers kregen een prijs. Winnaar Visdag: Punten: Gewicht: 1. Ben de Bes 4 8.820 2. Jan v. Lambelgen 8 7.820 3. Gerard Schopping 12 7.190 4. Gerard Kasius 12 6.950 5. Bert de Bruin 14 6.640 6. Aart de Bruin 17 5.410 7. Gerrit van de Hoef 18 5.630 8. Hans de Bree 21 4.840 9. Willem van Soeren 21 4.790 10. Henk Lentelink 22 5.800 fietscrossen toch vijftig procent van het fietsgebeuren uitmaakt. Het regle ment wordt op het ogenblik gemaakt door mensen die geen verstand hebben van fietscrossen. Daardoor zal de vol gende KNWU-vergadering door leden van 18 verenigingen in het district wor den bezocht. Verder werd er over de nieuwe baan gesproken, die zeventig meter breed gaat worden, met doublé- jumps, springbulten, table-tops en kom- bochten. Ook is er in de toekomst een kantine nodig (op het ogenblik is er een sta-caravan). De King's Road Riders zijn dus op zoek naar een bouwkeet of zoiets, aldus de nieuwe vice-voorzitter Landman. Ook moet er een geluidsin stallatie komen, om mee te kunnen blijven tellen voor grote wedstrijden. De toiletwagen moet ook aangepast worden aan de eisen van de KNWU. Er kwam ook een verzoek voor een trick- team, maar dat wordt iets voor de toe komst, als de baan klaar is. In een bijzonder enerverende wed strijd heeft SEC twee punten gepakt tegen BVC uit Bilthoven. De Bilthovense club speelde bijzonder fel en agressief en wist de SEC-de- fensie steeds weer in moelijkheden te brengen. Vooral het laatste half uur deed BVC er alles aan om op gelijke hoogte te komen. Scheidsrechter Epskamp had zijn han den vol. Hij noteerde Heykamp in eer ste instantie en stuurde dezelfde spe ler kort voor het eindsignaal zelfs uit het veld. Ook Bert Holwarda kreeg een boeking vanwege aanmerkingen op de leiding. BVC begon met zeer snelle aanvallen en speelde direkt voetbal. De eerste minuten was er meteen al volop sen satie: twee corners van SEC binnen twee minuten, een geblesseerde Eric Heemskerk en een defensie van SEC die nog warm moest lopen. Treuzelen van Johnny Derksen werd SEC al in de twaalfde minuut nood lottig. Igmar de Jong strafte dit goed af: 1-0. Enkele minuten later trok Jan van Rees ten aanval, maar hij trof scheidsrechter Epskamp op zijn weg, die de bal tegen zijn benen kreeg met het gevolg dat BVC direkt overnam en Eric Heemskerk op de proef stelde. De vele SEC-supporters zagen ht spel met lede ogen aan tot plotseling in de 22e minuut Robbie Embricqs op links de bal voorzettte op Arie Posthuma die direct inschoot: 1-1. Dezelfde Arie Posthuma maakte het de BVC-achter- hoede danig moeilijk; hij werd her haaldelijk getackled. Na een half uur spelen noteerde scheids rechter Epskamp BVC-er Heykamp wegens te ruw spel. SEC kreeg daarna veel meer vat op het spel. Het mooiste doelpunt scoorde Arie Posthuma tien minuten voor rust. Hij ving op de middenlijn de bal op en zag de Bilthovense11 goalie ver voor zijn doel staan. Zonder aarzeling loste hij van zeker vijftig meter afstand een schot dat tot ieders verrassing achter de verbouwereerde doelman verdween: 1-2. Bert Holwarda kreeg meteen een kans de voorsprong te vergroten, maar trof de doelman op zijn weg. Drie minuten voor rust legde de aktieve Arie Posthu ma opnieuw de bal op Bert Holwarda, die beheerst 1-3 scoorde. Dezelfde Bert Holwarda maakte een minuut la ter 1-4, maar tot ieders verbazing werd het doelpunt wegens buitenspel afgekeurd. Na de thee zag Ruud Donselaar kans opnieuw een foutje van de SEC-defen- sie af te straffen: 2-3, waardoor er een heel andere situatie ontstond. BVC stelde nu alles in het werk om SEC op de knieën te krijgen. In de He minuut gind de bal ternauwernood langs de paal. Het stevige duel bracht met zich mee dat BVC moest wisselen: Nol Kühler kwam in het veld. De gelijkmaker hing in de lucht, maar de SEC-voor- waartsen lieten zich ook niet in de hoek drijven. Opnieuw brak Arie Posthuma door en schoot tegen de uitgelopen kee per op. Vervolgens ontging het de scheidsrechter dat Posthuma letterlijk tegen de vlakte wordt getrapt door de Bilthovense doelman, met als gevolg dat hij op een brancard het veld moest verlaten. Hans Berkhof viel in. De BVC-aanval- len werden steeds harder, maar SEC stoorde goed; vooral Fred Bos zwoeg de. Met nog vijf minuten te spelen werd Heykamp, die al een waarschu wing had gekregen, uit het veld ge stuurd SEC speelde nu tegen tien man en kreeg nog enkele goede kansen. De spanning bleef aanhouden. Bert Holwarda werd nog genoteerd omdat hij het niet met een beslissing van de scheidsrechter eens was. SEC bleef overeind, maar had het heel wat makkelijker kunnen hebben als het vierde doelpunt niet was afgekeurd. Door deze overwinning gaat SEC in de 4e klasse 6 met 9 uit 6 aan de leiding. In de uitwedstrijd van SEC tegen Zwart wit begon de thuisclub wat afwach tend, maar SEC maakte niet de fout om massaal op te rukken. Het midden veld, bezet door 4 man, verdeelde het spel goed en ook verdedigend was er genoeg mankracht op de been. Zwart wit trachtte de groenwitten te over rompelen maar onder leiding van de sterk spelende laatste man Piet Hunen hield SEC gemakkelijk stand. De beste kansen waren er dan ook voor SEC, dat met gevaarlijke counters de ver dediging van Zwart-Wit diverse keren verraste. Maandagavond 8 oktober j.1. speelden alle vier tientallen van de Damver eniging Soest-Baarn hun 3e competitie wedstrijd. Het le tiental van D.V.S.B. was op bezoek bij O.G. Zeist 1. Beide clubs hebben nog weinig gescoord en er mocht een gelijkopgaande strijd wor den verwacht. Tot laat in de avond hielden ze elkaar in evenwicht en bij het afbreken om 24.00 uur was de voor lopige stand 9-9. De afgebroken partij is inmiddels gespeeld en door de Bruijn gewonnen. In het clublokaal van D.V.S.B., 'De Zwaluw' aan de Schrikslaan, speelden de tientallen D.V.S.B. 2 en D.V.S.B. 3, beide ingedeeld in de 2e klasse West, tegen elkaar. Gezien de speelsterkte zou het 2e tiental een gemakkelijke overwinning moeten behalen, maar de eerste verliespunten waren al spoedig voor D.V.S.B. 2 genoteerd. Evert v. 't Klooster vloerde Riewald al heel snel op bord 4, maar veel verder kwamen de 3e tientalspelers ook niet. De eind uitslag werd bepaald op 15-5 voor D.V.S.B. 2. Het 4e tiental was de gastheer van O.G. Zeist 2. Dit 4e tiental heeft een zeer zwaar programma af te werken en ook nu werd tegen O.G. Zeist 2 verlies ge leden en wel met 4-16. De spelers A. Breukelen, H. Hulshof wisten hun par tij tot winst te brengen. Deze he ren, die nog niet zo erg lang lid zijn van D.V.S.B., hebben laten zien dat ze goed meedraaien in dit competitiege- beuren. Na 3 wedstrijdavonden bezet D.V.S.B. 1 de 9e plaats met 1 afgebroken wed strijd. D.V.S.B. 2 in de 2e klasse West een 4e plaats, terwijl het 3e tiental een gedeelde 8e en 9e plaats inneemt in eveneens de 2e klasse West. In de 2e klasse Oost tenslotte D.V.S.B. 4 dat samen met Doorn 1 op het ogenblik hekkesluiter is. Uitslag competitiewedstrijd E. Donath - R. M. Entken P. Swinkels - Chr. Bakker M. Rebergen - J. J. den Os C. v.d. Kolk - G. L. de Bruijn K. Grondelle - H. Schouten H. Zoonen - H. Oostenrijk M. Otten - C. v. Oosterom A. v. Egdom - J. Hogenaar J. v. Setten - A. v. Oosterom R. Rentema - M. Lambrechts 0-2 1-1 9-11 Op zaterdag 20 oktober a.s. organi seren 'De Eemvissers' een groot ju- bileum-visconcours vanwege het 5-jarig bestaan van de visclub Deze wedstrijd zal worden gehouden op de rivier de Eem te Baarn. Iedereen kan deelnemen. Veel vissers uit de omtrek zullen naar ,de Eemvissers" komen om te doen aan het grootste visevenement van de afgelopen jaren. De club heeft er alles aan gedaan om een geweldige prijzen- tafel te krijgen! Enkele hoofdprijzen zijn ondermeer: - een stofzuiger t.w.v. 250,- - een visplateau t.w.v. 150,- - een Carbon matchhengel graphite molen t.w.v. 250,- - een viskoffer t.w.v. 150,- en dat is nog meer een kleine greep uit de prijzentafel Gedurende de wedstrijd wordt alle vis gewogen. Een hengellengte van 11 me ter is toegestaan. De visplaats wordt door middel van loting toegewezen. Er kunnen maximaal 100 personen deelnemen, dus geeft U tijdig op om teleurstelling te voorkomen. Bij vol doende gegadigden sluit de inschrij ving! Het verzamelpunt Voor deze wedstrijd is: hoek Doormanlaan-Willem Barendsz- weg (kruispunt Bestevaer) om 06.45 uur. Voor opgave en inlichtingen kan men zich wenden tot: - de heer A. Schipper, Apolstraat 2, telefoon 02154-20479 - de heer T. Post, Leestraat 34, telefoon 02154-14156. Jeugdafdeling Met het aantrekken van de heer De Waard als trainer voor de gevorderde spelertjes van de Jeugdafdeling van D.V.S.B. heeft de leiding van deze af deling een goede greep gedaan. De heer De Waard, zelf een topdammer en deelnemer aan het onlangs in Soest ge houden M.N.P.-Toernooi, traint de kin deren thans voor het op 20 oktober te houden kampioenschap voor pupillen en aspiranten in Nijkerk. Van de D.V.S.B.-jeugd doen er 10 kinderen mee aan deze kampioenschappen. Deze week is er geen clubavond in ver band met de herfstvakantie, maar op donderdagavond 25 oktober is er weer clubavond in de Open Hof, Veenbes straat 2. Nieuwe jeugdleden zijn ook weer welkom, van 19.00 tot 20.00 uur. De uitslag van de op donderdag 11 okto ber gespeelde partijen zijn: L. Buitendijk - S. Prinsenberg R. de Waard - R. J. de Vries S. v. Beusekom - L. Vorderhake D. Vorderhake - L. Buitendijk A. Selectie: B. Tuinman - H. Davelaar J. Verwey - S. Prinsenberg J. Wuring - A. Kielliger B. Heek - M. Leeuwenkamp J. Tuinman - D. Knijpinga 0-2 Na ongeveer 20 minuten spelen kon Ruud Teerlink uit een pass van Jan Kuyvenhoven de eerste goal voor SEC laten noteren. De keeper van Zwart wit was kansloos. SEC verslapte ook na dit doelpunt geen moment. Vooral de rechterspits van SEC, Erwin Meer- ding, bezorgde zijn tegenstander met grandioos spel nachtmerries op klaar lichte dag. Tien minuten na de eerste goal passeerde hij twee spelers van Zwart-Wit en trok bij de achterlijn de bal keurig terug voor Albert Posthu ma, die deze kans keihard benutte. Op aanwijzingen van de grensrechter van Zwart-Wit keurde de scheidsrechter deze goal ten onrechte af. Ook hier door liet SEC zich net uit zijn spel ha len. Ruststand: 0-1. Na rust probeerde Zwart-Wit met meer mensen voorin de stand gelijk te trek ken. SEC, dat Edward Tol verruilde voor 'newcomer' John van den Bra- kel, ging terug, maar verloor niet de greep op het spel. Eén keer kon Zwart- Wit echt gevaarlijk worden, toen één van de spitsen vrij kon schieten op de SEC-goal, maar keeper Van Duinker ken redde tot twee keer toe fantastisch. Na een half uur in de 2e helft kon Zwart- Wit echter toch scoren toen bij SEC de buitenspelval niet op tijd dichtklap te. De druk op SEC werd nu nog gro ter en even leek het erop dat het voor de groen-witten opnieuw slecht zou aflopen. Vijf minuten voor het einde kreeg SEC een corner. Deze werd door een Zwart-Wit verdediger weg- gekopt. De bal kwam terecht bij Jan Kuyvenhoven, die op schitterende wij ze de buitenomgekomen Victor Witte in stelling bracht. Met een prachtige draaibal (buitenkant voet) verschalk te deze de Zwart-Wit-goalie en de stand was 1-2. Zwart-Wit probeerde door nog een aan valler in te brengen opnieuw gelijk te komen, maar SEC kon niet meer ka pot. Albert Posthuma en Ruud Teer link kregen nog kansen, maar in het eerste geval werd een doelpunt voor komen door vermeend buitenspel en Teerlink stuitte dit keer op de Zwart- Wit-doelman. SEC speelde zaterdag slim en vooral het middenveld liet zien dat het tot veel in staat is. Met nog twee speelavonden te gaan is de spanning in het door D.V.S.B. ge organiseerde huisdammerstoernooi nog steeds volop aanwezig. De heren Lups uit Baarn en Butzelaar uit Soest hebben resp. 22 en 21 wedstrijdpunten verzameld, terwijl de andere deelne mers op afstand blijven volgen. De stand t.e.m. maandag 15 oktober is geworden 1. Hr. Lups Baarn22 pt. 2. Hr. Butzelaar 21 pt. 3. Hr. Stins 16 pt. 4. S. v. Beusekom 16 pt. 5. v. Dijk 15 pt. 6. Fr. Davelaar 10 pt. 7. Mevr. de Ruig 10 pt. 8. E. v. Brummelen 8pt. 9. Mej. C. v.d. Meij 6pt. 10. Hr. Schalkwijk 3 pt. 11. Mej. E. de Wit 2pt. Jeugdnieuws Uitslagen van zaterdag 13 okto ber A-junioren: IJsselmeervogels A2 - SEC Al 2-1 B-junioren: SEC BI - CJW BI 3-2 SEC B2 - Hoevelaken B3 2-9 C-junioren SEC C2 - Baarn C3 10-1 Hoogland C4 - SEC C3 5-4 D-pupillen: SEC Dl - Amerfoortse Boys Dl 0-5 WZ'49 D3 - SEC D2 1-2 E-pupillen: Roda'46 E2 - SEC El 1-3 SEC E2 - Sperwer El 0-5 F-pupillen: Hoevelaken F1 - SEC F1 2-1 Baarn F2 - SEC F2 0-0 Dames 's Graveland - SEC 7-0 Wedstrijdschema voor zaterdag 20 oktober A-junioren 15.00 uur Roda'46 Al - SEC Al 15.00 uur Achterveld A2 - SEC A2 B-junioren: 13.00 uur SEC BI - Amersfoortse Boys Bl 12.00 uur SEC B2 - Roda'46 B4 C-junioren 11.00 uur SEC Cl - Roda'46 C2 10.00 uur IJsselmeervogels C4 - SEC C2 10.00 uur IJsselmeervogels C6 - SEC C3 D-pupillen: 11.00 uur Baarn Dl - SEC Dl SEC D2 vrij E-pupillen: 10.00 uur SEC El - Quick El 12.45 uur Zebra's El - SEC E2 F-pupillen: 12.00 uur S.O.Soest F2 - SEC Fl 10.00 uur SEC F2 - WZA F3

Soester Courant | 1984 | | pagina 13