Winkelcentrum Zuid vol T cDecF^rkc6uirmu$, Chatoux 2 Va Miele JAPAN ontmoet Miele van Schoemaker van scliociimkcr de Korte Duinen T in Soest Geslaagde voorbereidingsbijeenkomst voor Efficiëncy-beurs ïd'Oude Enghe Gebruikersraad De Borg laakt eenzijdige kritiek op dorpshuis f/////////////// Finish vroegtijdig gehaald Topkwaliteit van een klassedealer Er is niet beter! HARTJE-ZUID RESTAURANT Diverse exposities bij Sebo Detmers houdt Kortingen op 55'^ANT a K GOUD ZILVER HORLOGES KAD0ART. BIJ0UX PARELS ETC. ALLES MOET WEG Gevulde roomboter speculaas UW EIGEN KLEURENFOTO ALS KERST-OF NIEUWJAARSKAART WOENSDAG 17 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 3 Blokker B.V Firma J.K.W Stoften en fournituren t Kruidvat De Snuif- 2 doos Foto- Optiek Van Reisbureau Es sen Schol ten Gerth Centra ClOOO 10 Damesmode Phildar JolaMa BV 12 De Bi2rkt BV Van de Ven's Horeca r, 13 Oeen Boekhandel BV Projektontwikkelaar Empeo kan te vreden zijn. Dezer dagen, dus ruim twee weken vóór de officiële opening op 31 oktober a.s., vonden de beide nog resterende winkelunits hun huurders. Achteraf praten is altijd gemakkelijk. Toch mag er in de ronde van "Hartje- Zuid" echt wel gesproken worden van een "bekeken race". Nimmer was er paniek, nimmer werd er getwijfeld aan het tijdige eindresultaat. Rustig en weloverwogen heeft Empeo vast gehouden aan het door vele deskun digen samengestelde branchepatroon en nu het dan zo ver is dat de laatste contractanten hun plaatsen onder de puntdaken aan de Zuid-Promenade heben ingenomen, kan vastgesteld worden dat de de invulling optimaal is. De vragen: wie hebben de laatste gaatjes gevuld en wat gaan ze de consument bieden, zouden vier antwoorden moe ten opleveren. Drie ervan kunnen ge geven worden; het vierde moet, op formele gronden, nog even achterwege blijven. Tussen Blokker en Bakkerij Boumans komt de nieuwste vestiging van Brouwer's Textiel en Mode b.v. uit Utrecht. Het grote en gevariëerde verkooppakket van Brouwer omvat dames-, heren- en kinderkleding, lin gerie en huishoudtextiel. Op het hoekje tegenover Bata en Jasper Herenmode, begrensd door huurlieden van Essen Foto-Optiek en De Snuifdoos komt een stoffen- en fourniturenzaak, een wel kome aanwinst voor Soest-Zuid En ondertussen kloppen de mannen van wegenbouwer Hendrikse onver droten steen na steen, in geometrische patronen in het vastgetrilde zand en krijgt de nieuwsgierige bezoeker, die er nu nog een paar vieze schoenen voor over moet hebben om overal bij te kunnen komen, toch al een aardig beeld van het aanstaande;eindprodukt;. Prestatieslag Het lijkt wel alsof- de frisgroene tele fooncel voor Het Kruidvat spontaan uit het nieuwe plaveisel omhoog is geschoten. Daar waar zich binnen enkele weken enige honderden auto's in keurige gelederen zullen gaan op stellen, bevindt zich nu nog één grote, grauwe zandbak. De Dienst Gemeen tewerken is er echter ook veel aan gelegen om in de prestatieslag niet achter te blijven. Als het weer nu nog even meewerkt! De magnolia's kobus hebben nu toch echt hun stand plaatsen ingenomen. Ze zijn al flink uit de kluiten gewassen. Als we bij Blokker naar binnen kijken en vaststellen, dat de in wit en oranje uitgevoerde winkelinrichting zich al in een vergevorderd stadium bevindt, vernemen we een zoevend geluid. Het blijkt afkomstig te zijn van de rollui ken, die door mevrouw Westerhof (J.K.W.) aan belangstellende familie leden worden gedemonstreerd. We Jl Miele maakt kwaliteitprodukten. Stofzuigers, wasautomaten, drogers, afwasautomaten. Schoemaker geeft service en drie jaar volledige garantie. Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 mogen even binnenkomen om te ver nemen, dat de inrichting tijdens het weekend van 13/14 oktober gereed zal komen. Hier zal de cliënt aanstonds een keuze kunnen maken uit een uit gebreide kollektie audio-, video- en t.v.- apparatuur, alsmede uit allerlei elek trische en elektronische toestellen en benodigdheden voor huishoudelijk gebruik. Er is een speciale tafel voor uitstalling^van huiscomputers. Metter tijd zal het programma uitgebreid wor den met personal computers. Doch ook buiten het nieuwe centrum gonst het van bedrijvigheid. Op een steenworp afstand wordt bij Wijnands Woonmode koortsachtig gewerkt aan de grote uitbreiding, die óók op 31 oktober gereed MOET zijn. Iedereen slooft, zwoegt en zweet om al het voor afgaande denkwerk in daden om te zetten. De hete koffie vloeit in stromen, een harinkje van Vermeer en voort gaat 't weer. Want op 31 oktober moe ten de lopers voor het publiek aller- wege uitgelegd kunnen worden. Kleurwedstrijd De vrolijke kleurplaat, die vorige week in ons blad stond afgebeeld, is inmid dels in het bezit van vele honderden schoolkinderen. Met rode oortjes, puntjes van de tong tussen de lippen, buigen zij zich vol concentratie over de tekening, die legio mogelijkheden tot het tonen van hun kleurtalenten biedt. Wie nog geen tekening heeft, haaste zich! Wellicht hebben de Hartje- Zuid-winkeliers, die ook bevoorraad werden, er nog enkele over. Bij in levering van de gekleurde plaat bij de RABO-Bank ontvangt ieder kind, zo lang de voorraad strekt, een toegangs kaartje voor het clownsprogramma van Henrico Colorenti op woensdag middag 31 oktober a.s. in Gebouw de Rank, -aanvang 15.00 uur. Bovendien krijgtiederkind er van de RABO- Bank nog een halsreflector bij. Gauw en goed gaan echter niet altijd samen. De kinderen, die er echt iets moois van gemaakt hebben, maken kans op een van de vele grote en kleine prijzen, die voor deze wedstrijd ter beschikking zullen zijn. En hun win nende platen worden tentoongesteld. Er zal nog bekend gemaakt worden waar dit zal gebeuren. Er wordt een aantal toegangskaartjes gereserveerd voor prijswinnaars, die nog niet in het bezit hiervan waren. Want het is na tuurlijk leuk om die prijs zelf uit han den van Carel Voges of Kirsten Klijn- sma, de beide juryleden, te mogen ont vangen. Alle kinderen krijgen aan het einde van de voorstelling een heerlijke versnapering aangeboden door de Har tje-Zuid fruitspecialisten Reehorst en De Goudreinet. En daarmee zijn de verrassingen in De Rank nog niet eens teneinde! Maar er moet ook iets te raden overblijven. Ballonnenwedstrijd Dat belooft een groots evenement te worden. René Grenden, de organisa tor, heeft het allemaal uitgedacht. Uiteraard na voorafgaand overleg met de Gemeentelijke instanties, want daar waar René optreedt zijn speciale maatregelen echt wel nodig. Wat gaat er allemaal gebeuren? Er zal een groot net gespannen worden over de Eikenlaan, tussen de panden van Hooijer en de Bondsspaarbank. Voor de deur Van Hooijer zullen ca. 1000 ballonnen gevuld worden door le den van de Wandelsportvereniging "Olympia", Die hebben uiteraard sterke en schone longen, doch daar op zal geen aanslag gepleegd worden. Het organiserend comité heeft voor zien in de aanlevering van een gas installatie met doseerventiel, zodat de ballonnen achter elkaar in een snel treinvaart kunnen worden gevuld en uitgedeeld. De kinderen, die een bal lon ontvangen, krijgen daarbij tevens een touwtje en een kaartje. Mama of papa helpt wel even met het invul len van het kaartje en het bevestigen van het touwtje. Ieder kind houdt dan zijn eigen ballon goed vast. De ballonnen die geen eigenaartje heb ben gekregen blijven onder het net, dat goed bewaakt wordt door padvin ders van de Hopman Masselmangroep, die voor deze belangrijke taak op 't appel zijn gekomen. Om ca. 14.30 uur is 't dan zover! Eerst lopen de pad vinders met het grote net, dat gevuld is met de overgebleven, kleurige en van een Hartje-Zuid-vignet voorziene ballonnen naar het inmiddels door de politie afgesloten kruispunt. Na een teken van hun hopman laten ze ver volgens het net aan drie zijden los en de ontketende ballonnen kunnen hun vrije vlucht naar de zon( beginnen. Meteen daarna rukken de kinderen, die al enige tijd gewacht hebben in de tussen de Soesterbergsestraat en de Verlengde Kolonieweg door de politie voor het verkeer afgesloten gehouden Eikenlaan, in groten getale op naar het kruispunt om aldaar hun ballonnen eveneens de vrijheid te geven. En dan maar hopen, dat iemand achter het IJzeren Gordijn, de Oeral of de Chi nese Muur de van een lange vlucht buiten adem geraakte en amechtig neergestreken ballon vindt en dan ook nog de moeite neemt om het kaartje terug te zenden. Bij een Oostenwind zullen de ballonnen naar zee gedreven worden. Een kaartje uit Engeland, I: Firma J.K.W. (J.K.W. Westerhof) Radio/tv/elektrische huishoudelijke apparaten. 2: Blokker B.V. J. C. Kijzer) huishoudelijke artikelen/speelgoed/ tuinmeubelen. 3: Brouwer's Textiel en Mode B.V. dames-, heren- en kinderkleding/lin- gerie/huishoudtextiel. 4: Bakkerij Boumans (J. M. A. Bou mans) Brood-/banketbakkerij 5: De Goudreinet B.V. (S. G. van Ravenswaay jr.) Aardappelen/groente/fruit. 6/7: Bata Nederland B.V. Schoenen. 8: Jasper Herenmode J. P. van der Linden) 9: De Kaasspecialist B.V. (Ch. H. Luneschlorf) Noten/wijn/Jamin-assortiment. 10; Centra ClOOO (N. H. van de Graaf) Supermarkt. 11: Modehuis Jolanda B.V. J. M. de Wildt/A. H. van der Meijden) Damesmode. 12: Phildar Wolspeciaalzaak (Mw.jJ. A. vanHeerde) Wól-/haridwèrli. 13: Horeca Deen (W. R. Deen) Horeca. 14/15: Van de Ven's Boekhandel B.V. J. Wessels) Boek-/kantoorboekhandel. 16: Reisbureau Gerth (F. G. Gerth) Reisbureau. 16a: Hakkenbar Sjoe (S. Pel) Hakken-/sleutelbar/schoenreparatie. 17/18: Foto-Optiek Van Essen B.V. (R. G. van Essen/B. J. Wildschut) Optiek/foto/film/video. 19: stoffen en fournituren. 20: De Snuifdoos (R. van Nifterick) Kado-artikelen. 21: Scholten Bloemen en Planten (E. M. J. Scholten) Bloemen en planten. 22: De Birkt B.V. (Mw. Verhoeff) Damesbovenkleding, horlogerie, byoux, accessoires in lederwaren. 23/24: Kruidvat B.V. Drogisterij. Schotland of Ierland is echter ook zo gek nog niet. De ontvangen kaartjes dienen uiterlijk op 30 november a.s. bij de RABO-Bank te worden ingeleverd. Zo spoedig mo gelijk daarna zullen de prijswinnaars worden bekendgemaakt. Ook voor de gelukkige winnaars van deze wedstrijd heeft de promotie-commissie een aan tal fraaie prijzen in petto. Hartje-Zuid onthaalt ouderen en minder-validen Op donderdagmorgen 1 november be reidt de promotie-commissie, hierbij gesteund door Het Nederlandse Rode Kruis en de Zonnebloem, die ouderen onder ons die zich niet alleen op straat kunnen of durven begeven, een har telijke ontvangst in het nieuwe winkel centrum. Alle deuren staan wagenwijd voor hen open. Overal wordt gezorgd voor rustpunten en een bijzonder ge- zelig onthaal wordt hun geboden in Pe- tit Restaurant ,,'t Pleintje", zoals wij op 3 oktober j.1. reeds bericht hebben. Er kunnen zich nog enkele gasten aan melden. Mevrouw N. Borreman, se cretaresse van het Ned. Rode Kruis/ Afd. Soest en Soesterberg, neemt de aanmeldingen gaarne, echter alleen nog t.e.m. donderdag 18 oktober 21.00 uur in ontvangst (tel. 13201). Demonstraties op 't pleintje Als het "spreekgestoelte" op het plein tje aan de Zuid-Promenade aan alle VIP's de mogelijkheid heeft geboden om hun zegje te zeggen, blijft het nog tot donderdagavond 1 november staan. Op donderdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur geeft de fa. J.K.W., met de vak kundige hulp van Philips-medewerk- ster Ria Greenen, demonstraties met, en informatie over een nieuw keuken wonder. Als er nog gegadigden zijn die menen iets in dezelfde geest of in andere vorm op woensdagmiddag of donder dagmorgen te kunnen ondernemen, laten zij zich dan in verbinding stel len met D. Koblens, (tel. 15417), die ook beschikbaar is voor alle andere vragen, die op het Hartje-Zuid-gebeu- ren betrekking hebben. Playback-wedstrijd De promotie-commissie roept gegadig den op, die aan de op donderdagavond van 21 oktober t/m 4 novembe Langs BIRKSTRAAT 108-SOEST-02155-13720 J 'Dame' biedt diensten aan, Soester belt politie Een bewoner van de Kamperfoelie straat keek vorige week donderdag avond uiterst verbaasd op, toen zich aan zijn voordeur een niet onaantrek kelijke dame meldde, die hem haar 'diensten' aanbood. De man wist van niets en gaf de vrouw te verstaan dat zij bij hem aan het verkeerde adres was. Daaruit ontstond enig geharre war, dat er niet beter op werd toen zich achter de dame twee door de politie als "kleerkasten" omschreven mannen vertoonden, die van de bewoner een be drag van 650 gulden eisten, als tegen prestatie voor de diensten van de da me, die overigens niet verleend werden en waartoe de man ook niet de ge ringste behoefte gevoelde. De heren gaven hem te verstaan binnen 24 uur met het geld op de proppen te komen. De bewoner voelde daar niets voor en stelde de politie op de hoogte. Overigens heeft hij noch van de dame, noch van de haar begeleidende heren meer iets gehoord. In het atelier van de Soester kunst schilder Sebo Detmers, aan de Klein Engendaalweg 24, worden tot 28 ok tober a.s. exposities gehouden van ver schillende vormen van beeldende kunst. Behalve werk van Sebo Detmers zelf is er ook werk te zien van mevrouw A. van Ginkel (borduurwerk), me vrouw B. van Houten (naaiwerk) en van Cees Gramsma (beeldhouwwerk). De exposities zijn te bezichtigen op woensdag en donderdag van 15.00 tot 18.00 uur en op, zaterdag en zondag van 11.00 tot 18.00 uur. Ook kan men telefo nisch een afspraak maken: tel. 13427. Op donderdag 4 oktober vond in res taurant "Darthuizen" een voorberei dingsbijeenkomst voor de Efficiëncy- beurs plaats. Deze unieke bijeenkomst werd tot stand7 gebracht door de inzet van twee jonge ondernemers uit onze regio, te weten de heer F. N. Bron- gers, directeur van Manorex Com puter B.V. uit Soesterberg, en de sinds kort benoemde directeur van Advisie Computer Consultants B.V. te Soest, de heer A. C. J. Bart. Beide bedrijven meenden er goed aan te doen om de ondernemers in Soest en omgeving nader kennis te laten maken met respectievelijk de voor- en nadelen van de hardware als de software in automatiseringsland. In hun praktijk worden zij namelijk dagelijks gecon fronteerd met de problemen die ont staan doordat bedrijven (te) vaak niet juist zijn voorgelicht en soms over haaste beslissingen nemen. Tijdens de Efficiëncy-beurs zullen tenslotte hon- juwelier BURG.GROTHESTRAAT13 TELEFOON 02155-23271 SOEST ©00) o.l.v. Connie Vink te houden "play- back"-wedstrijd, op het podium bij Wijnands Woonmode, willen deelne men. "The Star Sisters" hebben al la ten weten, dat zij van de partij willen zijn, terwijl de momenteel met vakan tie zijnde ouders van "Danny de Munck" waarschijnlijk ook wel hun goedkeu ring zullen hechten aan de deelneming van hun beroemde zoon. Ook hier weer fraaie prijzen. Aanmeldingen: tel. 15417. Zilveren Corrie en Sjaak de Bruin Ter gelegenheid van hun 25-jarig hu welijk vierden Corrie en Sjaak de Bruin zaterdagavond 13 oktober j.1. in Restaurant "De Soester Duinen" in in tieme familiekring feest. Op de hier aan voorafgaande, druk bezochte re ceptie, waar de jong ogende bruid en bruidegom breed lachend de vele ge lukwensen, bloemen en geschenken in ontvangst namen, kwamen ook vele Hartje-Zuid-bekenden elkaar tegen, hetgeen uiteraard tot het uitwisselen van de laatste nieuwtjes leidde. Zo deed eerst het opzienbare nieuws de ronde, dat Sjaak de bekende radio presentator Kees Schilperoort op don derdagmorgen 1 november a.s. op een van zijn nieuwe oma-fietsen uit Hil versum zou ophalen. Uit een later be richt is echter komen vast te staan, dat er een misverstand in het spel is. Sjaak haalt en brengt Kees met een van zijn luxe trouw-limousines. Het bloed kruipt nu eenmaal, waar het niet gaan kan! Er is inderdaad allerhande aan de hand, daar in Hartje-Zuid. En als het aan de promotie-commissie ligt, zal dat ook zo blijven 'Handelaars' actief Een bewoonster van de Noorderweg kreeg zaterdagavond twee mannen aan de deur, die haar, tegen een "ui terst scherpe prijs" lappen stof aanbo den. Volgens zeggen was het materiaal afkomstig van een tentoonstelling in Zwitserland en kon zij de spullen voor het luttele bedrag van 450 gulden aan schaffen. De vrouw slaagde erin de mannen de deur uit te werken maar stelde onmiddellijk de politie op de hoogte. Men zij gewaarschuwd. Schooltelevisie start met serie uit Soest De NOS schooltelevisieserie "Save Planet X", die enkele maanden geleden op verschil lende lokaties in Soest werd op genomen, wordt vanaf maandag 22 oktober uitgezonden. Het eerste deel van de zesdelige serie begint om 14.15 uur. Op maandag 12 november volgt het tweede deel. Deel drie wordt op maandag 3 december op het scherm gebracht. De overige drie delen worden in het voor jaar van 1985 uitgezonden. Van alle delen komt een herhaling, de dag na de eerste uitzending. Speciaal voor de opnames van de serie werd in de Soesterdui- nen een ruimteschip gebouwd. Andere opnames vonden onder meer plaats in de Kerkebuurt en op de Paardenkamp aan de Birkstraat. derden leveranciers van hard- en soft ware eenieder trachten te overtuigen van de voordelen van hun produkten. De heer F. Brongers gaf een duidelijke uiteenzetting van de huidige stand der techniek en de binnenkort te verwach ten ontwikkelingen. Manorex B.V. is fabrikant/leverancier van o.a. de Bul- let microcomputer, Wyse terminals en diverse andere grote merken hardwa re. Als gast van beide bedrijven heeft drs. R. Bosman, registeraccountant te Soest, een zeer overzichtelijke en over duidelijke uiteenzetting gegeven van 'de mogelijkheden van de microcom puter en de financiële software. Juist hierin schuilen volgens hem nog al wat problemen die met name door de eerste gebruiker niet worden (of kunnen worden) onderkend. Aan de hand van de door Manorex en Advisie verstrekte checklists werden vele pro blemen én oplossingen door de heer Bosman behandeld. Uit de vele vragen van de talrijke aan wezigen bleek al vrij spoedig dat ook in onze regio nog velen te "onbekend" zijn met alle voor- en nadelen van het invoeren van de alom bekende automatisering. Na afloop van deze middag was dan ook iedereen van me ning dat dit initiatief herhaald moest worden. Voor informatie met betrekking tot dit onderwerp kan men zich wenden tot beide bedrijven: Manorex Soesterberg, tel. 03463-3467. Advisie Soest, tel. 02155-11434. DADCrTrACC BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 17.00 en 20.00 uur Woensdag 17 oktober Champignonsoep Osselap - Andijvie Gek. ofgeb. aardappelen Donderdag 18 okt. Haas-karbonade Sperziebonen Gek. of geb. aardappelen Vruchtenyoghurt Vrijdag 19 oktober Kippesoep Panfish (Dit is een originele visstoofschotel van Ierse afkomst) Maandag 22 oktober Biefstuk - Sla Geb. of gek. aardappelen Vanillevla Dinsdag 23 oktober Tomaten-groentesoep Stuk kip a la bonne femme Geb. of gek. aardappelen Woensdag 24 oktober Hachee - Puree Appelmoes - Sinaasappel Diefstal uit auto Uit een auto die geparkeerd stond aan het Zeisterspoor heeft een onbekende dader in het weekeinde een polstasje, een damestas met een inhoud van 75 gulden, een portefeuille en een porte monnee, alsmede betaalpasjes en au topapieren gestolen. Een en ander ge beurde op klaarlichte dag. Bij de poli tie werd aangifte gedaan Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY 100 gram van 2.60 Q QC vopr L.&O VAN WEEDESTRAAT 76 De Gebruikersraad van het dorpshuis De Borg zal zich op maandag 29 okto ber a.s. in zijn vergadering buigen over de eerste halfjaarcijfers van 1984. Het bestuur van de raad heeft de vaste ge bruikers met nadruk opgeroepen deze vergadering bij te wonen, vooral daar het voortbestaan van de Borg als dorps huis nog steeds onderwerp van discus sie in de gemeente Soest is. "De meesten van de vaste gebruikers zouden door sluiting van de Borg als dorpshuis gedupeerd worden", aldus het bestuur. "Het zal het voortbestaan van de Borg ten goede komen als op de komende vergadering duidelijk tot uitdrukking komt dat de Borg mo menteel een nuttige functie in Soest vervult. De waardering van de ge bruikers zal een goede tegenhanger vormen van de vaak te eenzijdige kri tiek op het financiële tekort van de Borg. Immers, tegenover dit tekort staat het profijt dat vele regelmatige gebruikers van de Borg hebben. Bo vendien willen we er nog eens op wij zen dat geen enkel dorpshuis in staat is zonder enige vorm van subsidie rond te komen'aldus het bestuur. De heer G. T. Kleiberg, voorzitter van het Borg-bestuur, zal tijdens de ver gadering een toelichting geven op het reilen en zeilen van de Borg in de perio de januari-juli 1984. Verder staat ook de kandidaatstelling en benoeming van een nieuwe secretaris van de Gebrui kersraad op de agenda, omdat de hui dige secretaris, mevrouw A. Muntz- Van der Woude, naar het buitenland vertrekt. De vergadering begint om 20.00 uur. l7cUif>r Kmldagai Voonpotdig Nieuwj Verras uw vriendenkring. Stuur dit jaar eens héél originele kaarten rond. Met een leuke, éW mooie sfeervolle foto van uzelf, van uw gezin of vakantieherinnering. V A Kom met het negatief van uw keuze naar onze fotovakzaak (niet los- knippen s.v.p.Dan drukken we 10 of méér prachtige kerstkaarten a voor u af. Met een kerst- of nieuwjaarswens naar keuze. y A Encompleet met enveloppen Voordeliger dan een gewone kerstkaart. WA Bii grotere aantallen extra korting. Uiterste besteldatum 15 december ^A WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT (85)

Soester Courant | 1984 | | pagina 3