üak wan oren- kanten U zit helemaal goed bij 't binnenhuis f vereniging itü*r b3B TbiNNENklis Meningen L van lezers Beheerderswisseling: bij NMB Soest-Zuid eventjes extra voordelig! Amaryllisbollen moeten ton voor atletiekbaan volmaken Jacqueline van der Kley in boeken, platen en stripalbums Televisieopnamen in de Soester duinen ~\r Passé Partout A.V.Pijnenburg vraagt spulletjes voor Rommelmarkt/Kerstmarkt Vrouwen in de gevangenis: Kim, Alaide, Fatima en vele anderen Kinderfilmhuis met Fame FilmhuisFitzcarraldo Theater: 'Lopen tegen de lamp' PAGINA 8 er zo snel mogelijk van •neller u bent, hoe 1 inniilpryzen, zodat de aanbetaling. cal Klita (nui.v.de HiraSlar) 0TS. UW RIJPLEZIER. is weg'25,2102 LS HEEMSTEDE 7 n i best eens kunnen nt het kan niet genoeg 'rden dat een goede ikt verband houdt met an uw bed. leens bij stilgestaan n V3 deel van uw leven jrengt? Wooncentrum ïsteedt de komende andacht aan slapen mer. Maak kennis met in van de betere slaap- ;sen, (dons)dek- is, slaapkamertapijt iok ledikanten, kasten slaapkamers, 'urn Middelman vindt rr terecht voor elke Is u uw slaapkamer slaagt u in dezelfde v dekbed, uw hoofd- rens en uw tapijt. •uder worden kunnen "vinden van een wat et name het gaan liggen ordt daardoor een stuk interieur-adviseurs 1 Middelman weten dat. eciale show ingericht ïdikanten. Ze zijn er niet lat zult u zien. ddelman ^rote weg riersfoort. oest. avond WOENSDAG 17 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 9 Enige weken geleden zijn er in de Soes- terduinen televisie opname gemaakt voor een kinderserie. Ik weet niet. op wat voor condities onze natuur door de gemeente Soest voor dergelijke evene menten beschikbaar wordt gesteld. In leder geval is de ruïne die in de duinen werd opgebouwd met schuimplastic en hout nog goed te zien. Alleen met dien verstande dat het gesloopte 'decor' thans is verspreid over tientallen meters duin. Een troep, meer dan erg! Misschien een idee voor een televisie serie over het milieu? Hans Kraal. Per 1 oktober heeft zich bij de Neder landse Middenstandsbank in Soest- Zuid, op de "kop" van de Soesterberg- sestraat, een opmerkelijke verande ring voorgedaan. Per die datum heeft de beheerder van het kantoor, de heer A. van Noordenburg, zijn functie over gedragen aan mevrouw A. Berghuis (27), in verband met zijn benoeming tot chef-creditgelden aan het hoofd kantoor van de NMB in Soest, aan de Van Weedestraat. In zijn nieuwe functie zal de heer Van Noordenburg, die met zijn cliënten in Soest-Zuid in de afgelopen vijf jaar een uitstekende relatie heeft opge bouwd en daarom met een beetje wee moed naar de Van Weedestraat ver trekt, vooral te maken hebben met zakelijke rekeninghouders op het ge bied van rekening-courant en depo sito's. Ondanks het feit dat de heer Van Noor denburg uiteraard blij is met zijn pro motie, neemt hij toch node afscheid van "zijn" kantoor in Soest-Zuid. "De relatie met de cliënten is hier al tijd ontzettend fijn geweest. Dit is nu eenmaal een heel fijn kantoor; er zijn heel veel kontakten, ook in de menselijke sfeer. Dat laatste wordt door zijn opvolgster, mevrouw Berghuis, zonder aarzeling bevestigd. In de korte inwerkperiode die onlangs is afgesloten heeft zij volop kennis kunnen maken met het "eigen publiek" van de bank, en inderdaad gemerkt dat het een bank is met een eigen sfeer. "De mensen zijn hier erg vriendelijk en gezellig", aldus me vrouw Berghuis. De heer Van Noordenburg laat zijn plaats in Soest-Zuid dan ook in vol vertrouwen aan mevrouw Berghuis over. "Ik heb goed kunnen merken dat we helemaal op dezelfde lijn zitten. Voor mij is dat een stukje geruststel ling, en natuurlijk ook voor de relaties van de bank." Mevrouw Berghuis heeft in de afgelo pen jaren op het kantoor van de NMB in Beverwijk gewerkt. Zij is erg geluk kig met het feit dat zij - als één van de weinige vrouwen in de bankwereld - een "eigen" kantoor heeft. Het is nog wel een mannenwereld. Het verandert langzamerhand wel, maar ik heb wel eens het gevoel dat ik er extra m'n best voor moet doen en er harder te genaan moet dan een man." Mevrouw Berghuis is de tweede vrouwelijke be heerder van een NMB-kantoor in het district Midden-Nederland. Samen met haar assistente Jeannette Beijer zal zij proberen de geheel eigen sfeer van het kantoor te handhaven. "Het ademt nog een beetje de sfeer van wat je een 'buurtwinkel' zou kunnen noemen. Dit kantoor denkt mee met de cliënt, dat is écht zo! De mensen zijn hier geen nummer, en dat wordt erg gewaardeerd. Dat merk je." Momenteel is mevrouw Berghuis druk bezig met de speciale spaaractie van de NMB, waarvan de maand oktober geheel in het teken staat. In verband met de feestelijkheden rondom de opening van het winkelcentrum in Soest-Zuid is de actie zelfs uitgebreid tot en met de eerste dagen van novem ber. Nieuwe spaarders bij de NMB ko men in het bezit van een vorstelijk V.l.n.r. de heer A. van Noorden burg, mevrouw A. Berghuis en Jean nette Beijer. Foto: Herman van Dam. boek met de titel: "Geld door de eeuwen heen", en kunnen gebruik maken van een bijzondere NMB-aanbieding op het gebied van oude munten. Zelfs uit de Romeinse tijd. Mevrouw Berghuis is vol vertrouwen aan haar werkzaamheden begonnen. Ook zij hecht veel waarde aan de per soonlijke relatie met de clieriten. Het feit dat de NMB-bank in Soest-Zuid onlangs voorzien werd van een veilig heidsglaswand hoeft dat kontakt niet te frustreren, vindt ze. "Dat glas is soms wel eens een barrière, maar als de mensen met een bepaald probleem zitten mogen ze toch wel binnen ko men. Trouwens, de sfeer komt door de ruit héén..." Hond bijt man Op de Klein Engendaalweg werd vo rige week een inwoner van Soest aan gevallen door een hond. Hij kreeg een beet in het bovenbeen en een gat in zijn broek. De eigenaresse van de hond, een bewoonster van de Nieuweweg, had de hond aan de lijn, maar kon een en an der niet voorkomen. De schade werd onderling geregeld. Bromfietster gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op de Beetzlaan is vorige week een 18-jarige bromfietster uit Soest gewond geraakt. Zij reed zon der licht en werd daardoor te laat opge merkt door de 29-jarige bestuurder van een auto uit Soest, die een inrit wilde inrijden. Het meisje werd met een beenwond per ambulance overge bracht naar Zonnegloren. Alleen van ma 15 t/m za 27 okt. en uitsluitend bij Passé Partout: wassen, knippen, drogen f voor slechts 9£50 aV« (atles inbegrepen) Leusden: Prinses Irenelaan 19 033 - 941153 Amersfoort: Muurhuizen 205 (bij 't Havik) 033 - 632168 Soest: Dorrestelnweg 8 02155-16966 Nijkerk: winkelcentr. Paasbos Hoefslag 65, 03494 - 56700 óók maandags geopend -Depositaire van Pierre Robert, natuurzuivere cosmetica uit Zweden. De Stichting Aanleg Atletiekakkommodatie Soest (S.A.A.S.organiseert op zaterdag 15 december in de hal van de firma Van Asch aan de Industrieweg een Rommelmarkt c.q. Kerstmarkt. Om deze Rommelmarkt tot een groot sukses te maken zijn natuurlijk veel spulletjes nodig. Wanneer men thuis huishoudelijke artikelen, meubels, boeken, aardewerk, speelgoed, elektrische apparaten, tassen en andere waardevolle spulletjes over heeft, houdt de S.A.A.S. zich daar gaarne voor aanbevolen. De opbrengst van de markt wordt gebruikt voor de aanleg van een atletiekbaan voor de A.V.Pijnenburg, voor welke aanleg over een aantal weken de benodigde vergunning binnen zal zijn. Men kan de spulletjes elke zaterdagochtend tussen 11.00 en 12.00 uur inle veren in de loods van Bouwbedrijf Smeeing, Wieksloterweg O.Z. 23. Daar zijn gedurende dat tijdstip mensen van A.V.Pijnenburg aanwezig. Wanneer men artikelen heeft die men niet zelf kan brengen, dan kan men hierover kontakt opnemen met René van Zee 's avonds na 19.00 uur - tele foon 11525en het wordt bij u opgehaald. Ook kan men kleine spulletjes door de week kwijt op de volgende adressen: Ereprijsstraat 209, Middelwijkstraat 20 en F.C. Kuyperstraat 9. HE Volop woonideeën voor 't klas sieke en 't moderne interieur. Ingevuld door topdesigners van Hülsta, Leolux, Gelderland, Koekoek, Cor, BW en vele andere grote meubelhuizen. k.deboer&zoontw adviseurs voor interieur en birmenhutsarchitektuur "Vrouwen in de gevangenis" is het thema van de najaarsactie die Amnesty Interna tional op 15 oktober start. Hoogtepunt van deze actie ligt in de week van 15 t/m 21 ok tober. Amnesty International besteedt jaarlijks aandacht aan een bepaalde groep slacht offers van mensenrechtenschendingen, tijdens de zogenaamde "Week voor de Ge wetensgevangenen". Gewetensgevan genen zijn gevangenen die opgepakt zijn vanwege hun godsdienstige of politieke overtuiging, ras, taal, sexe of ethiüsche af komst en die geen geweld hebben gebruikt of gepropageerd. Indien er sprake is van marteling en/of wrede, onmenselijke en vernederende be handeling in gevangenissen dan wordt er geen onderscheid gemaakt tussen man nen en vrouwen. Verkrachtingen en andere vormen van sexueel geweld zijn niet alleen in martelkamers maar ook in gevangenissen aan de orde van de dag. De gevolgen van deze sexuele martelingen kunnen voor vrouwelijke slachtoffers an ders zijn dan voor mannen. Zwangere vrouwen kunnen hun kind verliezen, ter wijl vrouwen die in verwachting raken, doorgaans èen abortus wordt onthouden. De redenen voor de gevangenschap van vrouwen zijn doorgaans dezelfde als die van mannen. Vaak worden vrouwen ech ter ook als gijzelaar gebruikt; de autoritei ten proberen inlichtingen van de vrouwen te krijgen over bijv. de verblijfplaats van een echtgenoot die wel gezocht wordt. Ook wordt de detentie van een vrouw wel ge bruikt om de gezochte familieleden onder druk te zetten. Bij deze actie voor vrouwelijke gewetens gevangenen wil Amnesty International aandacht besteden voor hun positie. In de week van 15 t/m 21 oktober worden 12 za ken van vrouwelijke gewetensge vangenen speciaal onder de aandacht ge bracht. Tal van vrouwenorganisaties heb ben inmiddels hun steun toegezegd. Voor verdere informatie: Ingrid Martens, voorlichter (tel. privé 030-623108). Oost-Tïmor: een vergeten tragedie? Amnesty International heeft eind augus tus van dit jaar een 'drieluik' uitgebracht over Oost-Timor. In deze brochure, die als subtitel "een vergeten tragedie" heeft, wordt ingegaan op de geschiedenis van deze voormalige Portugese kolonie en de ontwikkelingen na de Indonesische inva sie van 7 december 1975. Deze invasie heeft verstrekkende gevolgen gehad voor de bevolking van Oost-Timor. Het inwo nerstal is nadien met zo'n 100.000 mensen afgenomen. Het verzet, de gewapende vleugel van het Fretilin, werd vanaf eind 1976 steeds in tensiever door het Indonesische leger be streden. Na twee grootscheepse campag nes van het Indonesische leger lijkt de vernietiging van het verzet definitief. Bij Amnesty International zijn talrijke ge tuigenissen ontvangen over foltering in voornamelijk twee ondervragingscentra in de hoofdstad Dili. Er zijn ook mensen aan de gevolgen van foltering en mishan deling tijdens de ondervragingen overle den. Verder bestaat er geen enkele twijfel over dat het Indonesische leger zich schul dig heeft gemaakt aan buitengerechte lijke executies, ofwel politieke moorden. Amnesty beschikt over lijsten met namen van honderden Oosttimorezen die tussen december 1975 en eind 1982 na gevangen neming of overgave zouden zijn gedood of •verdwenen' zijn. Vooral in het oostelijk deel van Oost-Timor. In de periode juli-september 1981 zijn dui zenden Oosttimorezen gedwongen deel te nemen aan de zg. Operasi Keamananzij werden ingezet om vóór het Indonesische leger uit, slecht bewapend, tegen het Fre tilin op te trekken. Na deze actie zijn vele mensen in deplorabele toestand terugge keerd, als zij al terugkwamen. Sinds het begin van het grote offensief van het Indonesische leger in augustus 1983 heeft Amnesty International weer berich ten ontvangen over arrestaties, 'verdwij ningen' en executies. Ajmnesty Internation heeft in de afgelopen jaren bij herhaling haar bezorgdheid geuit over de diverse vormei! van schending van mensenrechten in Oost-Timor. In april 1980 heeft de organisatie in een brief aan president Suharto gevraagd om een onderzoek naar de verblijfplaats van 'ver dwenen' personen. De Indonesische re gering heeft nooit op deze brief gerea geerd. Voorts heeft Amnesty Internatio nal haar bevindingen met betrekking tot de schendingen van de mensenrechten regelmatig onder de aandacht gebracht van de Verenigde Naties: in 1980, 1981 en 1983. Eerste bol voor sportwethouder Plomp De SAAS (Stichting Aanleg Atletiek baan Soest) en de Atletiek Vereniging Pijnenburg zijn vorige week een nieuwe actie gestart, die voor de aanleg van de nieuwe atletiekbaan het nodige geld in het laatje moet brengen. In de ko mende dagen zullen Pijnenburgers de straat op gaan om 2000 amaryllisbollen aan de man te brengen, voor vijf gul den per stuk. De tienduizend gulden die men op die manier hoopt binnen te krijgen vormen een welkome aanvul ling op het saldo van de SAAS, dat intussen tot zo'n 90.000 gulden is aange groeid. Op die manier wordt het streef bedrag - een ton - mogelijk in decem ber al gehaald. Uit handen van SAAS-secretaris Nelle- ke Boissevain-Kapel ontving sport wethouder drs. G. Plomp vrijdagmid dag de eerste bol, waardoor hij niets hoefde te betalen. Op deze wijze brach ten SAAS en Pijnenburg hun erken telijkheid tot uitdrukking voor de wij ze waarop het gemeentebestuur van Soest de aanleg van de atletiekbaan heeft gesteund. "Net als deze bol is ook de atletiek baan op papier heel mooi", aldus Nel- leke Boissevain. "In december gaat de amaryllis bloeien, en we hopen dat 0 V.l.n.r. SAAS-voorzitter Ben van Os, secretaris Nelleke Boissevain en sportwethouder G. Plomp. Foto: Herman van Dam. we van de baan hetzelfde kunnen zeg gen." Wethouder Plomp trok eveneens vergelijkingen tussen de bol en de baan. "Ik heb begrepen dat-ie 't beste groeit op een ondergrond van rommel, en daar zal de relatie met de rommel markt (15 december) dan wel liggen." Zowel de bol als de baan moeten ook op dezelfde plaats blijven staan, aldus de wethouder, en beide hebben het no dig af en toe in het zonnetje te staan. "Ik weet zeker dat iedereen hiermee in z' SA(A)S zal zijn", besloot de heer Plomp. De winkelwaarde van de bollen ligt tussen de 9 en 11 gulden. Het gewicht van de bol bepaalt de kwaliteit. De bol die de SAAS verkoopt heeft die kwaliteit en heeft een doorsnede van 28-30 cm. Dat betekent ook dat uit de bol twee stengels zullen komen met in elk geval minimaal vier bloemen. Verwacht wordt dat over een aantal weken de vereiste vergunningen bin nen zijn, zodat nog dit jaar met de daadwerkelijke aanleg van de atletiek baan begonnen kan worden. Nieuwe 'tweedehands-winkel'aan de Torenstraat Sinds vorige week is Soest een nieuwe "tweedehands-winkel" rijker gewor den, en wel aan de Torenstraat num mer 21. Het is een opmerkelijk initia tief van de jonge Soester Jacqueline van der Kley, die in het pand waarin een jaar of zeven geleden nog een slagerij gevestigd was, maar dat sinds die tijd leeg heeft gestaan, een winkel is begonnen waar zij tweedehands boeken, platen en stripalbums in- en verkoopt. Op de achtergrond van dit initiatief staat het feit dat Jacqueline, die in de psychiatrische verpleging werkzaam is geweest en later werd omgeschoold voor kantoorwerk, zoals ze zelf zegt, op de arbeidsmarkt geen plaats kon vinden. Een lot dat haar overigens niet alléén treft. "Maar ik heb geen zin om elke dag- yoga-oefeningen te doen of om te gaan zitten mediteren", aldus Jacqueline. Daarom heeft ze haar geld gestoken in de nieuwe winkel. Momenteel is alleen nog het voorste del van het pand in gebruik, maar Jacqueline is hard aan het werk om ook het achterste deel gereed te ma ken. De bedoeling is dat de boeken en de stripalbums straks in het voorste deel worden uitgestald, en dat de platen een plaatsje achterin krijgen. "Ik ben maanden bezig geweest om het hier op tè knappen", vertelt ze. "Er moest zo ontzettend veel in ge beuren, want het pand was erg ver waarloosd." In de afgelopen maanden is ze druk in de weer geweest om de startvoorraad voor haar winkel in te kopen. Van de meeste titels beschikt ze over één exemplaar. Voorlopig houdt ze zich be zig met de verkoop van boeken en platen in alle genres, maar ze hoopt over een jaar zover te zijn dat ze wat gerichter te werk kan gaan. "Dan wil ik eens kijken waarvoor in Soest nu eigenlijk de meeste belangstelling be staat." De prijs die zij voor de boeken vraagt varieert in het algemeen gesproken van ongeveer tot van de winkel prijs, "Maar dat hangt natuurlijk ook af van hoe het eruitziet." Voor litera tuur geldt in het algemeen een wat hogere prijs. "Daarvoor ben je zo af hankelijk van het aanbod, en ik heb er nog niet zo veel van." In het algemeen geldt voor de inkoop van boeken een prijs van de helft van de verkoopprijs, behalve als het om echt heel dure boe ken gaat, zoals plaatwerken. "Die ver koop ik op consignatiebasis, zo'n 25 a 30 procent", aldus Jacqueline. Ook voor de platen gelden aantrekke lijke prijzen. Er staan heel veel LP's voor prijzen van 6, 7 8 of 9 gulden per stuk, meestal in het populaire genre. "Klassiek ligt wat moeilijker, dan moeten de platen van absoluut goede kwaliteit zijn", aldus Jacqueline. Stripsalbums koopt Jacqueline door gaans voor 1,50 in. De verkoopprijs ligt op het dubbele3 gulden Haar belangstelling voor het boeken vak heeft ze niet "van huis uit", ver telt ze. "Maar ik heb een tijdje ge holpen in een antiquariaat. Zo is het Jacqueline van der Klei j. Foto: Herman van Dam. eigeniijK gekomen. "Ik zie het wel zitten", vertelt ze ver der. "Als je heel rijk wilt worden moet je dit niet doen, maar als je er een beetje plezier in hebt moet er toch een redelijke boterham mee te verdienen zijn." Behalve boeken in alle denkbare gen res, vooral romans (oorlogsboeken, thrillers, science fiction, kunst, hobby- boeken, kookboeken, plantenboeken, etc. etc.) is er ook een hoeveelheid antiquarische werken, zoals een eer ste druk van Louis Couperus en de complete serie "Romantische werken" van Van Lennep. Voor liefhebbers is er bij Jacqueline ongetwijfeld wat van hun gading te vinden. De winkel is (behalve op maan dag) dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur, zaterdag tot 17.00 uur, en op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Donderdag 18 oktober 11,. 00 uur: Het Kinderfilmhuis Artishock heeft be sloten om in de herfstvakantie een extra film te draaien voor de iets ouder jeugd, de speelfilm Fame. Het is deze speelfilm -van Alan Parker- geweest, die aan de basis stond van de uiterst succesvolle reeks televisieafle veringen. De film is het complete ver haal van de Kid from Fame. Het wel en wee van een aantal leerlingen aan de "School of Performing Arts" wordt op de voet gevolgd. Het zijn Ralph, Hila- ry, Coco, Montgomery, Doris, Lisa en natuurlijk Leroy, die keiharde zwarte ghetto-bewoner. die de hoofdrollen in deze geweldige speelfilm vervullen. De film duurt ruim twee uur, en is Neder lands ondertiteld. Aanvang 14.00 uur. Entree 4,-. Reserveringen tel. 02155-19037/19577. Donderdag 18 oktober 21.00 uur: In de herfstvakantie is op donderdag 18 oktober om 21.00 uur de omstreden spektakelfilm van Werner Herzog Fitz carraldo, in Filmhuis Artishock te zien. De film is zowel positief (magni fiek epos van de fantasie) als negatief (de vele tegenslagen, konflikten en on gelukken bij de realisatie) door de cri tici in 1982 ontvangen. De hoofdpersoon gespeeld door Klaus Kinski, is een aan lager wal geraakte Ier, die in het begin van deze eeuw onder de bijnaam Fitz carraldo in een indianen dorp in Peru leefde. Hij is bezeten van opera. Met geld van de bordeelhoudster Molly (Claudia Cardinale) koopt hij een boot. Hij wil met deze boot een lucratieve handel in rubber beginnen. Op zoek naar een geschikte rubberplantage moet Fitzcarraldo (met boot!) de no dige "hindernissen" bedwingen. Deze reis met als klapper het bedwingen van een berg, wordt door Herzog in tweeën half uur breed uitgemeten. De tocht over de rivier in de realistische en te gelijkertijd ook absurde wereld, is her haaldelijk van een adembenemende schoonheid. De bezieling en overtui gingskracht van Herzog is indirekt voelbaar. De produktie van de speelfilm Fitzcar raldo heeft de Duitse regisseur Werner Herzog vier jaar gekost. Het is niet be paald de meest vreugdevolle periode uit zijn carrière geworden. Herzog kreeg te kampen met een portie tegen slagen die zijn weerga in de geschie denis van de film waarschijnlijk niet kent. Het centrale thema en hèt pro bleem van de film is, de bedwinging van een berg door een 300 ton wegende stoomschip! Gevraagd aan Herzog waarom hij voor deze film geen spe ciale effecten gebruikte, antwoordde hij: "Als ik een plastic model van een schip over een plastic model van een berg had laten slepen, zou het weer zo'n ordinaire Hollywoodfilm zijn ge worden. "Het over een heuvel heen sjorren van een 300 tonsschip stelde Herzog uiteraard voor gigantische pro blemen. Maar voordat het zover was, kreeg Herzog al de nodige tegenslagen te verwerken. De bezetenheid van de hoofdpersoon in de film, Fitzcarraldo, lijkt halverwege het projekt te zijn overgevloeid in Herzog die het haast onmenselijke karwei koste wat het kost wil klaren. Nadat circa 40 procent van de film klaar was, raakte de hoofdrol speler Jason Robards ernstig ziek en kon Herzog, nu met Klaus Kinski, op nieuw beginnen. Met de nieuwe rolbe zetting (ook Mick Jagger bleek op een gegeven moment niet meer beschik baar) zijn de problemen nog lang de wereld niet uit. Kommer en kwel grij pen daarna vrijwel dagelijks uitge breid om zich heen. De meeste el lende komt voort uit de onvoorspelbare jungle. Het dieptepunt in die misère wordt bereikt als een indianenstam Herzog en de zijnen verdrijven en hun kampement plat branden. Dat Fitzcar raldo in november 1981 uiteindelijk werd voltooid, mag een wonder heten. Herzog: "Als ik in Satan geloofde, zou ik zeggen dat hij het op deze film heeft gemunt." Agenda: donderdag 25 oktober: Nest in the Wind van Olav Neuland (USSR 1979)donderdag 1 november: De witte waan van Adriaan Ditvoorst (Ned. 1984); donderdag 8 november: My brother's wedding van Charles Burnett (USA 1982). Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,-. Zaterdag 20 oktober 21.00 uur: Op zaterdagavond 20 oktober start de Vereniging Artishock weer met een nieuwe serie theateravonden. De spits wordt afgebeten door Kobi Bruinzeel met haar soloprogramma "Lopen tegen de lamp". Zij zal om 21.00 uur in de grote zaal van het Artishock-ge- bouw haar opwachting maken. "Lopen tegen de lamp" is de eerste (solo)-voorstelling van Kobi Bruinzeel. Het was haar afstudeer-projekt voor de Akademie voor expressie door woord en gebaar in Utrecht. De voorstelling speelt zich af in een vuurtoren. De vuurtorenwachtster leeft een keurig en geordend leven. Maar het duiveltje in haar zou dat graag willen veranderen: ze zou eens lekker uit de band moeten springen. In middels is een reizigster bij de vuur toren gekomen. Zij vindt de vuurtoren een uitstekende plaats om te overwin teren. Van geen kwaad bewust raakt de reizigster in de intrige va de vuur- wachtster betrokken. Het uitgangspunt van deze voorstelling is het kwade en het goede in de mens. Kobi zegt hierover: "Er bestaat kwaad en er bestaat goed. Je kunt proberen zo goed mogelijk te leven en je kunt pro beren zo kwaad mogelijk te leven. In mijn voorstelling heb ik gekozen voor de acceptatie van beide kanten. Je moet de verschillende kanten binnen jezelf accepteren, want anders doe je meer kwaad dan goed. Het ene is niet vast te stellen zonder de andere." Kobi Bruingeel heeft dit gegeven niet alleen bijzonder nauwkeurig en inven tief uitgewerkt, maar weet bovendien de drie door haar vertolkte figuren ieder een eigen karakter te geven. Deze figuren, de vuurtorenwachtster, de duivel en de reizigster, blijven daardoor het gehele spel herkenbaar. Ook de vormgeving valt op door haar simpelheid en doelmatigheid. Let tij dens de voorstelling eens op het ontste ken van de olielamp. De muziek (zeer functioneelwordt uitgevoerd door de groep Duin, bestaande uit Hans Spin en Joost Vuurs. De regie tenslotte is in handen van Robert Ceelen. Aanvang: 21.00 uur. Entree7.50/leden, CJP en 65 4,-.

Soester Courant | 1984 | | pagina 9