'Beter een bescheiden centrum dat goed draait, dan een groot centrum met leegstand! Donderdagochtend 'speciaal' Ook P.V.O. laat zich horen in Soest-Zuid De promotiecommissie buiten adem se n W. Hulsbergenproject-coördinator gemeente Soest: HARTJE-ZUID '«OESt* 'SOEST-ZUID' Blokker introduceert nieuwe huisstijl PAGINA 14 MAANDAG 29 OKTOBER 1984 door Arie Wandelaar die uitkomst een aantal plannen voor In zee te gaan vooral omdat deze de du Projectontwikkelaars, wat zijn dat ei genlijk voor mensen? Volgens Arie lie den met wat los geld op zak, die an deren ervoor proberen te interesseren in financieel opzicht een beetje lol te gaan maken. Dat is projectontwikke laar Empeo, die in Soest-Zuid een sma kelijke zakelijke speeltuin heeft neer gezet, aardig gelukt. Alle beschikbare ruimte is er besproken uitverkocht. Zo iets wil in een tijd dat het begrip reces sie met hoofdletters wordt geschreven wel iets zeggen. Soest heeft er vanaf a.s. woensdag een winkelcentrum bij: Soest-Zuid. In vergelijking met winkel centra in de grote steden lijken opzet en uitvoering bestemd te zijn voor za kelijke tuinkabouters. Schijn bedriegt. Alles is er bij de bouw en inrichting op afgestemd winkelen weer tot een gezel lige bezigheid te maken. Winkelcen trum Soest-Zuid, geen Soester ingeze tene die er nog omheen kan! Omdat hooggeplaatste personen bij de offi ciële opening ongetwijfeld nog meer en beter van hun waardering en bewon dering zullen getuigen schakelt Arie over op een ander onderwerp, Soest- Zuid betreffende: de nieuwe en omlig gende zakelijke bewoners. Er waren erbij die de dag van de opening niet wensten af te wachten. Neem nou bij voorbeeld de familie Luneschlorf. Ruim voor de officiële opening zijn ze uit hun wijn/kaaszaak vertrokken en met een rijdende winkel naar hun nieuwe vestiging gaan karren. Met grote vreugde nam Arie kennis van de mededeling dat de familie Deen in Soest-Zuid is neergestreken. Jarenlang een puik adres voor broodjes en sala des in de Van Weedestraat. Geruime tijd geleden naar elders vertrokken, m.i.v. 31 oktober a.s. weer te "behap pen." Het breien van truien, vesten en wollen sokken is in opmars, en dus kan "Hartje-Zuid" er ook niet omheen. Anja van Heerde, de meest attente ver koopster van Soest, vroeger werkzaam bij drogisterij Van Amerongen, zag een gat in de markt die ze met wol wil stoppen. Arie wenst haar daarbij alle sukses. Terug van weggeweest ook Tinie en Jan Kijzer. Hun "Tip-Top" zaak was vroeger in Soest-Zuid een be grip. Ze groeiden uit hun winkel van Sinkel en verkasten naar de Van Wee destraat. Zoon Kees wordt daar de nieuwe captain, het echtpaar Kijzer begint opnieuw bij af. De bloemen en planten van Scholten schuiven met de jaren steeds een eindje op. De ruikers uit de Soesterbergsestraat werden verplaatst naar het nieuwe winkelcentrum. Mooi dat 't er is. Wat de verplaatsing betreft speelt boekhan delaar Jan Wessels een thuiswedstrijd. Hij en zijn medewerksters konden het kostbare assortiment boeken en tijd schriften als 't ware naar de overkant blazen. In de nieuwe behuizing nog meer ruimte om ongestoord naar favo riete lektuur op zoek te gaan. De stam houder van banketbakker Dogterom gaat de vrijgekomen ruimte met aller lei heerlijks vullen. Foto-Optiek Van Essen b.v. is eveneens aan een groot scheepse verhuizing begonnen. Arie is .daar niet rouwig om. Deze speciaal zaak van Soest-Zuid leefde jarenlang onder stoplichten, hetgeen de bereik baarheid niet eenvoudiger maakte. Per 31 oktober a.s. komt aan dit onge mak een eind en zullen de vakmensen Van Essen en Wildschut nog meer in de belangstelling komen staan. Daarvan is, wat Arie betreft, ook sprake bij de nieuwe vestiging in Soest-Zuid van reisbureau Frits Gerth. In de Soester bergsestraat een zaak die je, zonder het te willen, makkelijk over het hoofd zag. In het nieuwe winkelcentrum voor al uw reizen en vakantietrips nadruk kelijk aanwezig. Compleet kan Arie's opsomming natuurlijk nooit zijn, ook al omdat er zich zaken gaan vestigen die het vertrouwen van het kopende pu bliek nog moeten waarmaken. Overigens is Arie er heel gelukkig mee dat giganten als Albert Heyn het win kelcentrum Soest-Zuid links hebben la ten liggen. Ze mogen dan wel op de kleintjes letten, maar 't heeft in het he den en verleden ook veel kleintjes ge kost. Marie vreest dat 't, ondanks de absentie van de heer Heyn, toch zal ge beuren. "De Centra en Reehorst, zie je 't zitten zo vlak bij elkaar?", wilde ze van Arie weten. "En wat dacht je van al die textielzaken en de twee drogis terijen die op eikaars lip zitten," voeg de ze er aan toe. Arie heeft er, wellicht in tegenstelling tot de betrokkenen, geen moeite mee. Hij vergelijkt het hele gebeuren met het betaalde voetbal in de ere divisie. De een kiest voor Ajax, een ander stemt Feijenoord, een derde zweert bij P.S.V. en zelfs een dreumes als Volendam staat hoog ge noteerd. Stuk voor stuk teams die het publiek aanspreken en iets te bieden hebben. In Soest-Zuid zal 't, als men de spelregel "leven en laten leven" in ere houdt, niet anders gaan. Dat laatste is in ieder geval de wens van ARIE WANDELAAR. Foto: Herman van Dam. 'De eemeente kijkt met grote tevredenheid naar de realisering heTniênwe winkelcfntrum in Soest-Zuid. Na,17 jaar jan onrust over het winkelbeleid in Soest is daar nu de laatste en belangrijkste stap gezet: een volwaardige wmkelpool in Soest- Met'"deze woorden maakt de heer W. Hulsbergen, project coördinator van de gemeente Soest en uit dien hooidezeernauw betrokken bij de totstandkoming van de plannen, duidelijk hoe de gemeente aankijkt tegen de realisering van het ™nkeleem tram aan de 'Zuidpromenade', dat a.s. woensdag 31 oktober officieel wordt geopend. Pra ten met de heer Hulsbergen is voor al terugblikken op de jarenlange voor geschiedenis, die in sommige opzichten meer overeenkomst vertoonde met een lijdensweg dan met een met rozen gcuoauu jiau. 'De geschiedenis begint eigenlijk al in 1967', aldus de heer Hulsbergen. 'De gemeente begreep toen dat er iets niet goed zat met het winkelapparaat van Soest. Er werd een inventarisatie ge maakt en daaruit kwam o.m. vast te staan dat zo'n beetje de helft van de winkels over heel Soest verspreid was. Dat werd terecht niet in het belang van winkeliers en consumenten gevon den. Het bleek danook nodig een nieuw winkelbeleid te formuleren' Het gevolg was de instelling van een 'winkelcommissie', waarin vertegen woordigers zitting namen van de win keliers en een aantal instellingen, zoals het Economisch Technologisch Insti tuut in Utrecht (ETIU), het Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf (CIMK), de Rijksconsulent van het ministerie van Economische Zaken en de Kamer van Koophandel. De com missie adviseerde B. en W. om te komen tot een beter winkelapparaat, hetgeen leidde tot een 'distributie-pla nologisch onderzoek'. 'Er is een hele stapel rapporten uit die tijd'aldus de heer Hulsbergen, die ten bewijze daarvan een inderdaad niet onaanzien lijke hoeveelheid papier uit zijn kast te voorschijn haalt. 'Uit dat onderzoek bleek, dat er in Soest (de verwachting was toen nog dat we boven de 60.000 inwoners zou den groeien) zeker ruimte was voor een hoofdwinkelcentrum. Het gemeen tebestuur ontwikkelde op grond van die uitkomst een aantal plannen voor zo'n centrum, op de Eng gesitu eerd moest worden. Het eerste globale plan voorzag in de bouw van het cen trum tussen Kolonieweg en Veldweg; het tweede in bebouwing van de 'Zui- dereng' (noordelijk van de Nieuweweg), en het derde - het zogenaamde 'Cen- trumplan', zou gerealiseerd worden in het gebied van Parklaan en de Klein Engendaalweg. Onhaalbaar Vooral bij het laatste plan bleek in 1978 dat het 'maatschappelijk onhaal baar' was. 'De geschiedenis is over bekend', aldus de heer Hulsbergen. ■Toen het plan ter visie werd gelegd waren er bijna 6000 bezwaarschriften! Het is misschien een beetje nakaarten', voegt hij eraan toe, 'maar in het ont wikkelingsplan voor Soest waren al verschillende mogelijkheden opge nomen, waarin de gedachte uitging naar een tweede winkelcentrum op wijkverzorgend niveau, en daarvan was het derde plan een uitwerking. Maar toen er zoveel bezwaren rezen werd besloten eerst na te gaan hoe de win kelstructuur van Soest er uit zou moeten zien. Dat gebeurde in overleg met het adviesbureau Stad en Land schap en een inspraak-adviesbureau, waarbij per wijk informatieavonden werden georganiseerd om te inventa riseren wat nu eigenlijk de meest ge wenste winkelstructuur voor Soest zou zijn'. Omstreeks 1980 koos men, aldus de heer Hulsbergen, voor een twee-polige structuur, waarbij de Van Weedestraat en een 'uitgebouwde' Soesterbergse straat de twee polen zouden vormen, ondersteund door enkele bestaande winkelcentra op buurtverzorgend ni veau KoninginnelaanSmitshof, Hons- bergen ven Overhees,De raad zei daar 'ja' tegen", gaat de heer Hulsbergen verder, "en de volgende stap was het kwantificeren van de verschillende onderdelen. Daarbij kwamen in het onderzoek vragen aan de orde als: wat besteedt het publiek en waar; hoe is de verdeling tussen voedings middelen en duurzame gebruiksgoede ren; wat is de gemiddelde toonbank besteding?, etc. Het inkomensniveau van de Soester bevolking bleek daarbij iets boven het landelijk gemiddelde te liggen'. Verontrustender was, dat duidelijk bleek, dat er een enorme koopkracht afvloeiing uit Soest plaatsvond. In de voedings- en genotmiddelensector wel iswaar ongeveer tien procent, maar in de sector van de duurzame ge bruiksgoederen maar liefst vijfen veertig procent! Pijn 'Daar zat de pijn!' aldus de heer Huls bergen, 'al ligt het natuurlijk wel een beetje voor de hand, met winkelcen tra als Hoog-Catharïjne, Amersfoort- centrum, Baarn en Hilversum op relatief korte afstand. Maar uit het onderzoek bleek toch dat er, mits de verspreide winkels konden worden te ruggedrongen, ruimte was voor 3000 vierkante meter winkelvloer in Soest- Zuid. Dat is 't dan ook geworden', merkt hij terzijde op. "In elk geval ging de raad ook met deze tweede fase akkoord." "De derde fase was vervolgens die van de 'concrete plannen,' aldus de heer Hulsbergen. "In november 1981 werden de eerste contacten gelegd met de twee projectontwikkelaars, die beide acceptabel waren voor de ge meente: de Amro en Empeo. In ja nuari 1982 werd besloten met Empeo in zee te gaan, vooral omdat deze de meest concrete indeeën had en ook het meest inspeelde op de ge dachten die in Soest zelf leefden." Gat Vervolgens werd de 'werkgroep Wm kelpool Soest-Zuid' geïnstalleerd, waarin zowel de gemeente als Empeo, de consumenten en de winkeliers van Hartje-Zuid vertegenwoordigd waren. "Toen werd het plan ontwikkeld om op de plaats van het busstation het nieuwe centrum te bouwen. Dat het die plaats werd lag voor de hand', aldus de heer Hulsbergen. 'Het was in feite het enige gat, en anders had er veel te veel ge sloopt moeten worden. Een alternatief plan, dat op initiatief van enkele particulieren werd ontwik keld, werd door de gemeenteraad una niem verworpen,' aldus de heer Huls bergen. 'Dat plan zou veel te groot wor den, hetgeen om twee redenen niet aan vaardbaar wasde vierkantemeter- prijs per winkel zou te hoog worden en planologisch was er slechts ruimte voor 3000 m2. Gelijktijdig met de ontwikkeling van het plan ging ook de procedure voor het bestemmingsplan 'Winkelpool Soest- Zuid' van start. ('Dat ligt overigens nog bij Gedeputeerde Staten ter goed keuring,' aldus de heer Hulsbergen). Toen het plan zijn definitieve vorm had gekregen werd een selectie-commissie insteld, bestaande uit de gemeente, Empeo, de Kamer van Koophandel en de Rijksconsulent voor Ambachten en Diensten van het ministerie van Eco nomische Zaken. 'Een onpartijdige commissie,' aldus de heer Hulsbergen, 'die een procedure opstelde, aan de hand waarvan de werving en de selec tie zouden plaatsvinden. Criteria daar bij waren o.m. dat er voorrang ge geven zou worden aan Soester onderne mers, dat de ondernemers zoveel mo gelijk moesten passen in het aangege ven branche patroon, óf branche-aan vullend zou zijn, d.w.z. nog niet in Soest-Zuid vertegenwoordigd, en na tuurlijk eisen als vakbekwaamheid, li quiditeit en presentatie. Het college van burgemeester en wet houders had daarbij een soort veto recht, aldus de heer Hulsbergen. 'Maar is er nooit spake geweest van enige spanning over die selectie.' Geen trekker de duurzame goederen en daarin zijn we aardig geslaagd. Op dit moment is het winkelcentrum ook vol. In sommige branches hebben we lang moeten zoe ken, maar voor andere was enorme belangstelling. Zo hebben zich bijvoor beeld meer dan tien supermarkten gemeld voor een plekje in Soest-Zuid! In elk geval beantwoordt het totaal beeld zoals het nu geworden is heel goed aan het globale branchepatroon dat destijds is opgesteld'. Het grootste probleem waarmee de selectiecommissie te maken kreeg was het ontbreken van een echte 'trekker', zoals een warenhuis. 'Ondanks alle in spanningen lukte het niet die naar Soest-Zuid te krijgen', aldus de heer Hulsbergen. 'De Hema, om er maar één te noemen, vreesde dat een vesti ging in Soest-Zuid ten koste zou gaan van de vestigingen in Baarn en Amers foort. De bezwaren waren vooral ge richt tegen de omvang van het centrum en het voor hen bescheiden 'voedings- gebied'. In overleg met de firma De Graaf (Centra) en het Schuitema- concern ontstond toen de gedachte om de supermarkt van de Soesterbergse straat naar het nieuwe winkelcentrum te verplaatsen en daarover is tenslotte overeenstemming bereikt' Een en ander had wel tot gevolg dat het branchepatroon in het nieuwe centrum enigermate moest worden bijgesteld. 'We streefden naar een 50/50 verdeling tussen de voedingssector Verschuiving De heer Hulsbergen onderstreept het feit dat een flink aantal plaatsen in het centrum inderdaad door Soester ondernemers wordt ingenomen. 'Wel heeft zich een verschuiving voorge daan; met name het criterium van branche-aanvulling is niet helemaal gelukt. In sommige branches is dat niet zo'n ramp, omdat de winkels el kaar kunnen versterken, maar in an dere zou het wel eens minder positief kunnen uitpakken' In dit verband merkt de heer Huls bergen op dat de gemeente uitslui tend zeggenschap heeft over vesti ging in de nieuwe winkels, op basis van een speciaal beding. 'Maar als andere winkels vrijkomen kan iedere wille keurige winkelier zich daarin vestigen. Dat heeft de gemeente niet in de hand. Die omstandigheid is gebaseerd op het beginsel van het vrije ondernemer schap. Alleen als het bestemmingsplan wordt gewijzigd kan de gemeente in vloed uitoefenen, maar ook dan geldt altijd nog het overgangsrecht'. Al met al is de heer Hulsbergen zeker ingenomen met het winkelbeleid zoals dat nu definitief vorm heeft gekregen. 'De gemeente is ook niet bepaald on gelukkig met de bescheiden opzet van het centrum, omdat de koopkracht - en daardoor de 'toonbankbesteding' van de consument - de laatste tijd nogal onder druk staat en het ziet er niet naar uit dat daarin al spoedig verbetering zal optreden. Gezien het verwachte groeipatroon van de bevolking van Soest denken we dat het huidige win kelapparaat onder de gegeven omstan digheden optimaal kan functioneren. Alleen in Overhees is nog zo'n 500 vier kante meter voor winkels gereserveerd, als er behoefte ontstaat aan uitbreiding. Dit is de komende decennia misschien niet ondenkbaar, omdat de groei zich toch voornamelijk in het Soesterveen zal voordoen' Dat de gemeente Soest met tevreden heid naar het winkelcentrum aan de Zuidpromenade kijkt, ondanks de be scheiden omvang ervan, maakt de heer Hulsbergen ten slotte duidelijk met zijn opmerking: 'Beter een bescheiden centrum dat goed draait, dan een groot centrum met leegstand Veur de oorlog haadde we bie ming thuus wel un stuk of vief baakkers an de deur. Die kwoame aallemoal om stebeurt un moand laang ongze brood- veurroad anvulle. Op zoaterdoage hong d'r daan nog weer un aangdere waarme middestaangder an de bei. Bie ut wissele vaan de moand zoate we eeuwug en aaltied 's oaves zong- der brood, waant daan waas de aaf- lossing weer niet komme opdroave. Ze wiste vaan mekoar nooit wie of daat- ter an de beurt waas. Vrogger haajje waat un baakkers op Soest! En aallemoal waarme. Kouwe haadde ze toeng nog niet uut 'evong- de. Krujeniers en sloagers woare d'r ok zaat. Omtrent op elke hoek vaan de stroat waas t'r wel un winkeltje. Ajje daan us bedenkt daat Soest toeng rongd de 20.000 inwoonders haad en daat aal die middestaangders d'r un (zunige) boterhaam an moste hebbe, daan is daat wel effe un verschil met op hede. Noeng zitte we met veertigduzend Soesders en veul mingder winkels. Vrogger haajje aallemoal plukkies winkels. Vaan Soestdune tot op in 't Haart, laangest de grote weg en "aach- terom" ok nog. De buurt kon aaltied wel aargus terecht as t'r op ze onver- waachts waat nodig waas. En daan wier je aaltied met "Waat wouw u ge- haad hebbe?" ontvaange, aal waas ut 's oaves om nege ure aachterom, waant: "Me moeder waas nog een ongs koas vergete! In veertig joare is t'r heul waat ver- aangderd met de winkelstaangd. Noeng moewe noar winkelcentroa's en winkelkringe om ongze cengte kwiet te roake. Op Soest hewwe d'r daan ok nog us un winkelpool bie 'ekrege. De Zuudpool- prommenoade, zouw ik hoast zeige. Zo kaajje winkele op de Zuudpool. 't Is veur de ongdernemers te hope daatter moar veul ontdekkingsreizi gers maagge komme, waant in zo'n expedisie stoppe ze veul geld en daat motter ok weer uutkomme. En ok moar hope op goed weer. De tied legt nog aordig goed. Ajje voortemee in de winter met un iesbreker te veld zouw motte, is 't ok niet zo angenoam. 'k bin veurige week moar us weze kieke op de pool. 't Zaag t'r aal knaap uut. En drok daat die maanne doar woare! Hoechtum nog an toe! 'k Haad nooit 'edaacht daatter zo veul zoake bie mekoar zouwe kunnen op de vrog- gere bushaalte. D'r vaalt hul waat te kieke. En kiekers worre kopers, zeige Gelukkig komt t'r ok ploats zaat veur de auto's, waant op Soest wille ze met de auto veur de toonbaank, en dat kaan omtrent op de Zuudpool. Wel effe noa- kieke of t'r wel aantivries in je moter zit. Ajje 't ming vroagt, daan mok zeige daa'k vin daat de gemeengte wel un kedoo maag geve. Op un end ben ze toch mooi vaan daat stukkie grongd aaf 'ekomme. Waat zouwe jullie zeige vaan un Ploa- kette met de woorde: "un plaan op Soest daat deurgong?" HANNES VAN DE NENG De vestiging Blokker aan de Zuidpromenade is één van de eerste "Blok kers" in Nederland (en er zijn er heel wat!die geheel wordt uitgevoerd in de nieuwe huisstijl. In plaats van het gebruikelijke Biokker-bruin en- oranje is gekozen voor de frisse kleuren wit, oranje en rood. Bovendien wordt in de nieuwe Blokker-vestiging een opmerkelijke manier vanafde lingsaanduiding gebruikt', met pictogrammen (symbolische voorstellingen die het publiek in één oogopslag de juiste route naar de gewenste afde ling wijzen)Ook een unicum voor Soest! De donderdagochtend, 1 november, is speciaal gereserveerd voor de mensen uit ons midden die zich door allerlei omstandig heden wat minder gemakkelijk bewegen in het dagelijks leven. Daarbij is niet alleen aan invaliden gedacht, maar ook aan ouderen die het nu eenmaal niet zo op grote drukte hebben voor zien. Toch willen ook zij kennis maken met wat er tot stand is ge komen en Hartje-Zuid wil ze daar dolgraag bij helpen. Er zijn diverse instanties, die veel ervaring met dit soort begeleidmgs- werk hebben, t.w. het Nederlandse Rode Kruis, het Bentinck- fonds en de 'Zonnebloem'. Specialisten op het gebied van hulp aan minder-validen en ouderen, die spon taan hun medewerking hebben willen verlenen aan het organiseren van een ochtend waarop er tijd en ruimte is voor al diegenen die het op hun manier kalmpjes aan willen bekijken. Het be zoek wordt in twee delen gesplitst. Dat is gedaan omreden van ruimtegebrek bij 'Het Pleintje'. Dat is het gezellige cafetaria van de heer Deen op de hoek van één van de twee pleintjes, dat niet berekend is op massaal bezoek in één keer. De heer Deen biedt iedereen die ochtend een gratis kopje koffie aan, terwijl bakker Boumans uit het cen trum er een lekkernij aan toevoegt. Dat doet Slijterij Van der Linden trou wens ook, hij beloofde een echt Soester Slokje te zullen offreren, en Bloemisterij 'Jasmijn' de nieuwe loot aan de Schólten-stam, zorgt voor een gezellig tuiltje bloemen. Al met al kan dat een beste ochtend worden, waar voor wij alle hulpverleners en goede gevers nu alvast heel hartelijk dank zeggen. De promotiecommissie 'Hartje-Zuid Tel. 02155-15417 op werkdagen tussen 9.00 en 22.00 uur. (voor inlichtingen over deze ochtend) De majorettes van P. V.O. in hun 'oude uitmonstering. Vrijdagavond treden ze voor het eerst in hun nieuwe tenue op. De Soester muziekvereniging komt op volle sterkte, compleet met het orkest, de drumband en de showgroep. Wat dat laatste betreft: Soest-Zuid beleeft vrijdagavond een primeur. De majorettes van de showgroep treden voor het eerst op in hun nieuwe cos- tuums. Hoe die eruitzien blijft nog een verrassing, maar wel staat vast, dat ze het aanzien meer dan waard Geen feest compleet in Soest zonder onze eigen, onvervalste muziekvereniging P.V.O.Op vrijdagavond 2 november, als er op muzikaal gebied in Soest-Zuid toch al een heleboel te beleven is, komt P.V.O. vanaf 19.00 uur 'in de benen'. Dat gebeurt op de 'kop' van de Soesterbergsestraat, die vervolgens ('op-en-neer wordt overstroomd met pittige, vrolijke muziek, zoals we dat in Soest van P.V.O. gewend zijn, tot 19.30 uur. Na een pauze volgt om 20.00 uur een show van een half uur bij het nieuwe I winkelcentrum. Individuele leden van P.V.O. laten zich trouwens ook horen op het 'concert podium' bij Gerrit den Braber. Zo valt er ondermeer een klarinetkwartet te beluisteren waarin de jonge P.V.O.- leden Jorinna Nijhof, José van 't Kloos ter, Henriètte Davelaar en Jochem van Stempvoort hun muzikale kwali teiten tonen. Ook P.V.O.'s eigen K. W. Jaarsveld geeft acte de presence, met twee dochters en een kleindochter. Het Jaarsveldkwartet bedient zich van drie klarinetten en een hoorn. Mogelijk volgen ook optredens van een trompet-trio en van een drietal trom slagers. In elk geval, P.V.O. is er bij en zal zich laten horen! V Het lijkt allemaal zo eenvoudig: je ploegt een busstation om (dat laat je doenen daar zet dan iemand even een nieuw winkelcentrum op. Klaar toch? Beetje wel, eigenlijk. Want wat een rap stuk werk is er geleverd door de projectontwikkelaar Empeo. Razend snel schoot het plotseling de grond uit. En dat is zo doorgegaan tot op de dag van vandaag. Nog steeds is men bezig de puntjes op de vele i's te zetten. Pro berend een puntgaaf stuk werk af te le veren. Natuurlijk, samen met al die anderen die "binnen" voor de nieuwe winkeliers bezig zijn geweest. Maar overmorgen is het echt helemaal klaar. Klasse! En daar was en is dan die promotiecommissie. Die zat steeds ergens anders. Die was nooit ter plekke in het zand. Die worstelde met een reeks van openingsaktiviteiten. Die keek tegen oktober/november aan, die kreeg niemand warm voor een optre den in de open lucht. Die sjouwde win kel in - winkel uit met het bulletins, die organiseerde voorlichtingsverga- in de krant, die liet drukken, die bedacht de krant, die liet drukken, die bedacht en bedacht en bedacht en bedacht. De promotiecommissie bestond uit de heren Waller, Hiddink en Ketelaar van Empeo, de heren Boumans en Keizer van de nieuwe Winkeliersvereniging en mevrouw van Welzenis, de heren Ada- ma, Meijer, Hooijer van de "oude club," zoals ze dat zelf plegen te zeg gen en de heren Koblens en Olthuis als toegevoegden, waarvan de heer Ko blens de uitgebreide taak van secreta ris koppelde aan die van kontaktman met iedereen en alles. De hele club werd effektief terzijde gestaan door een paar "free-lancers", zoals me vrouw Hooijer en mevrouw Adama en Jennifer de Goede, (zusje van Silly Hair), terwijl de u allen bekende René Grendel (jawel, van voorheen 'René for Fashion' aan de Korte Ossendam). de organisatie en de uitvoering voor zijn rekening nam van de ballonnen wedstrijd, de kleurwedstrijd en het Kinderfeest in de Rank, woensdagmid dag 31 oktober a.s. Voorwaar geen klein gezelschap, maar zoals dat vaak gaat. de een neemt wat meer hooi op de vork dan de ander, maar als team, als klankbord voor el kaar, mag worden vastgesteld, dat ze het uitstekend geklaard hebben. De vergaderingen, en het waren er veel, werden gekenmerkt door een uiter mate plezierige sfeer en vonden wisse lend plaats, dan bij die, dan bij die. De foto hiernaast toont een druk maar geanimeerd tekenen van de contracten met de diverse artiesten en instanties in de Soester Duinen. Er hoeft bepaald geen bijschrift bij de foto. Er wordt hard gewerkt en met véél plezier. Als je aan wie dan ook vraagt, wat de liefste wens is, dan krijgt u prompt als antwoord: "goed weer, meneer, want dat is zo ongeveer het enige wat we niet in de hand hebben." En het is per slot al november, nietwaar? Heel Soest duimt wel voor die Promotiecommis sie. Een goed. droog sfeertje op woens dag 31 oktober, donderdag 1, vrijdag 2 en zaterag 3 november is toch wel het minste dat deze dames en heren toe komt. i

Soester Courant | 1984 | | pagina 15