Twee zeer bekende presentatoren bij Wijnands voor de deur Wijnands Woonmode: het complete woongebenren, van kelder tot zolder Op donderdag- en vrijdagavond bij de opening Echte 'robot' in Soest-Zuid Conny zingt en babbelt Gerrit den Braber op vrijdagavond Jay Delmore vrijdagavond op het podium Black &White Woonwinkel onderging ingrijpende verandering PAGINA 16 UOIANAN*! tCMMS A.s. woensdag komt het promotie-team van Philip Morris naar Soest-Zuid om het publiek kennis te laten maken met een nieuwe sigaret, Philip Morris Super Lights genaamd. Hierbij zal een echte 'robot' te zien zijn, die niet alleen kan bewegen en lopen, maar ook kan spreken. De 'robot', die .luistert naar .de naam 'Philip', is te zien aan de Zuidprorhenade in het nieuwe winkelcentrum MAANDAG 29 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 17 We kennen haar allemaal. Jong zowel als ouder. De vrolijke, kittige zangeres van 'De Toeteraar,' 'Ik wil jou in een kooitje,' en ook 'Samen.' Conny Vink, heeft een uitgebreid zangrepertoire, maar doet veel meer. Vooral de jeugd en de ouderen onder ons hebben haai speciale aandacht en wie haar toevallig heeft gehoord in het radioprogramma van Edward Niessing op vrijdag 19 ok tober j.1., weet dat ze net zo gemakke lijk praat als zingt. Ze babbelt aan één plezierig stuk door en is vooral bedreven in het verbinden van diverse onderdelen over b.v. een hele avond. Daar tussendoor zingt ze zelf, en wat is er idealer dan zo iemand in je midden te hebben! We hebben het uitgebreid samen met haar kunnen voorbereiden. Want zo is ze ook nog: "Kom maar gezellig even langs, jongens, dan kijken we samen wat er allemaal kan. Ik heb nog een prima kwisje over voor jullie. En Tony Maus, die altijd bij me is met de banden, wil ook best nog wat voor jullie doen. Re- klameteksten roepen en dat soort din gen. En wat zou je ervan vinden als iemand mij play-backt? Ga ik er zelf "levend" naast staan zingen. Moet je iemand voor zien te vinden, die dat kan. Enig joh!En zo is het gekomen. We vonden die iemand en als we goed zijn geïnformeerd wordt het die roem ruchte 'Toeteraar' van Conny die mee gaat dingen naar de eerste prijs in de Hartje-Zuid-play-back-wedstrijd. Trouwens de winnaar van de wedstrijd van een paar weken geleden in de Van Weedestraat dingt ook mee. Een Danny de MunkConny krijgt het wel rond donderdagavond. Ze doet ook dat kwisje met vragen waarop drie ant woorden mogelijk zijn. Allemaal vra gen uit het centrum. Dingen die in de krant staan, in het huis-aan-lïuis-pak- ket enz. Er worden formulieren op straat voor het podium uitgedeeld en iedereen kan winnen, want wie alles goed leest moet ook alle antwoorden weten. Het gaat wél snel. Zorg dat u er bij bent. Bij Wijnands voor; het begint om 7 uur. Alles wat daar gebeurt is overigens via alle luidsprekers in de hele Soesterbergsestraat en de Zuid promenade te horen. We kennen de plek al van de zeven Bra derieën: bij Wijnands Woonmode voor de deur komt een kar. Het lijkt wat on eerbiedig geschreven, maar zo is dat zeker niet bedoeld. Het podium waarop Dick Paschier jaar in, jaar uit, de men sen boeide met zijn rappe tong en Rad van Avontuur vormt ook nu weer de verrolbare basis voor twee corifeeën uit omroepland: Conny Vink op donder dagavond en Gerrit den Braber op vrij dagavond. Conny presenteert niet al leen zichzelf als zangeres, maar vooral ook een aantal goede play-backers. Gerrit den Braber praat het optreden van Bernadette en Jay Delmore, beide uitnemende vocale stemmingmakers, en 'het-grote-Hartje-Zuid-boodschap- penfeest" aan elkaar. Twee avonden die u niet mag missen. Er is trouwens veel te winnen en te doen. Per slot is er ook nog Kermis in de buurt. Het kan niet op hoor, rondom Vink en Den Bra ber! Gerrit den Braber, bekend van o.a. zijn populaire radioprogramma van een tijdje geleden vanuit het American Ho tel in Amsterdam, "Hartje-Amster- dam," samen met de Ramblers, kan met verve de avond in Zuid naar zijn geroutineerde hand zetten. Als Hoofd Amusement van de AVRO weet hij van wanten. Ook de vrijdagavond is onmis baar voor u. Wie blijft er trouwens thuis als je op zo'n avond al je bood schappen terug kunt winnen? Gerrit den Braber en Hartje-Zuid rekenen op u. Neem de hele familie mee! Vergeet het boodschappenlijstje uit het Huis- aan-huispakketje niet. Dat is genum merd en houd dat goed in de gaten. No teer alles nauwkeurig en laat elke win kelier aftekenen. Kassabonnen erbij, anders gaat uw feest, als u een win nend nummer hebt, nog niet door. Suc ces met uw boodschappen. In 1980 gestart als solist na meer dan dertien jaar deel te hebben uitgemaakt van de 'Millionaires'. Het begon al met een prima toen Jay werd uitgenodigd door 'good old' Lou van Rees om deel uit te maken van het Nederlandse team voor de 'Knokke Cup '80'. Het heeft po sitief gewerkt voor Jay. Uitnodigingen in binnen en buitenland voor zowel ra dio als T.V.-shows bleven dan ook niet uit. Zijn eerste single 'Never give in' kreeg ondanks lovende kritieken niet de aandacht die hij verdiende. Veel beter ging het met de tweede sing le 'Because I love' welke nog steeds op zijn repertoire staat. Na de gezellige single 'Ow what a night' kwam dan de uitnodiging van Ivo Niehe om de Rebroff-persiflage sa men met het Ulfter Mannenkoor ten gehore te brengen in de T.V.-Show. Ook hier werd een grammofoonplaat van ge maakt. De directeur-Artistiek van het Amsterdams 'Lido' is een van de men sen, die echt talent op zijn juiste waar de schat en Jay is er dan ook trots op gedurende de zomermaanden 1983 in de grote 'Lido' show Paradise to Paris te hebben mogen staan. Door ook enkele Nederlandstalige stukken op zijn repertoire te zetten, vergeet hij niet om tegemoet te komen aan de wens van zijn publiek. De titels 'Merci' en 'Laat maar gaan,' zullen dan ook zeer snel op de plaat verschij nen. De waardering en de erkenning van zijn talent zorgen ervoor dat hij elke show opnieuw tot het uiterste kan gaan. Het applaus maakt dat alles meer dan de moeite waard. Velen onderkennen dit en boeken optredens met deze sympathieke zanger/enter tainer. Ook Gerrit den Braber zal de stem ming erin weten te krijgen. Niet alleen zal hij aan het eind van de avond samen met notaris mr. H. H. El ferink de winnende nummers bekend maken van het grote 'Hartje-Zuid- Boodsehappen-feest," ook is hij gast heer voor de charmante zangeres "Bernadette" die een paar jaar gele den deelnam aan het Eurovisie Song festival, en de zanger/entertainer Jay Delmore, die overigeris, net als Conny Vink 'ergens' in ons eigen dorp woont. Ook Jay heeft er veel zin in en was op recht blij met de uitnodiging mee te mogen werken aan de opening van het nieuwe centrum. Hetzelfde geluid kwam ook al van Con ny Vink èn dat betekent dat'de stem ming-er al in móet fitten vóór het feest is begonnen. Muzikaal staat ver der.nog het trio 'Romance' op het programma. ciers,onderstreept de heer Wijnands. Kadoshop Ook op het gebied van badhanddoeken, theedoeken en al het andere "huis- houdtextiel" vindt bij de firma Wij nands een belangrijke uitbreiding plaats, nu de ruimte daarvoor meer mogelijkheden biedt. Nieuw is verder de inrichting van een complete kado shop, midden in de winkel, waarover dochter Ellen de scepter gaat zwaaien. In deze shop draait alles om het "Cand- lelighf'-assortiment, een complete lijn van Engels serviesgoed en andere za ken: kop en schotels, glazen, bestek, maar ook tafellinnen, voorraadpotten, etc. "Het complete tafelgebeuren," licht Ellen toe, "in een niet te dure prijsklasse, maar wel van het net even sjiekere soort." Candlelight staat voor een hele reeks bij elkaar passende huishoudelijke artikelen, waarvan ook exclusieve verlichting en meubelbekle ding deel uitmaken. "In deze hoek van Soest is totaal niets op dit gebied," aldus de heer Wijnands. In de kadoshop is ook een flink aantal plezierig geprijsde kadootjes (ook voor kinderen verkrijgbaar zoals stukjes zeep, wat klein glaswerk en spulletjes voor de badkamer, in prijzen vanaf ƒ1,-tot 2,50. Ook als het om meubels gaat is Wij nands Woonmode het aangewezen adres voor Soest. Dat blijkt niet alleen op slaapkamergebied het geval te zijn, maar ook voor gewone meubels. Die bevinden zich echter niet in de zaak aan de Soesterbergsestraat, maar in een toonzaal van zo'n 2000 vierkante meter aan de Koninginneweg in Hoeve laken. "Voor het complete woongebeu- ren, van de kelder tot de zolder, kan men bij ons terecht," aldus de heer Wijnands, die zichzelf vooral bezig houdt met wat hij noemt "het grotere werk." Verplaatsen Vooral adviseert hij graag op het ge bied van de inrichting van de woning. "Ik ben geen binnenhuis-architect, maar wel een binnenhuis-adviseur. Ik probeer me altijd zoveel mogelijk te verplaatsen in de situatie van m'n klanten. Dan kan ik meedenken en de ideeën die ze zelf meebrengen uitwer ken, zodat we samen iets opbouwen. De klanten accepteren dat, ze vinden het zelfs prettig, heb ik gemerkt." In de afgelopen 18 jaar heeft de heer Wijnands wel de nodige verschuivin gen opgemerkt. "Het publiek is dui delijk veeleisender geworden en ook de koopgewoonten zijn veranderd. Je moet goed bijblijven om daarop te kun nen inspelen. Ik probeer zoveel mo gelijk bij te houden waar de belangstel ling naar uitgaat. Dat zie je ook op beurzen, waar je wat dat betreft goed geïnformeerd wordt." De eigenlijke reden van de verbouwing formuleert de heer Wijnands zo: "Weet je, er is veel ouds dat ik gaag wil hou- De gevel van 'Wijnands Woonmode' toas op het moment dat de foto werd ge nomen nog niet helemaal klaar, maar de fraaie luifel tekent zich al duidelijk af. Foto: Herman van Dam. bouwer, en die zei tegen z'n vijf kin deren Als jullie ooit 't lef hebben in de bouw te gaan breek ik jullie de be nen. Aan de buitenkant is het meest opval lende van de veranderingen bij Wij nands Woonmode de geheel ver nieuwde voorgevel. In de afgelopen ja ren is er daarachter trouwens al vaker verbouwd, maar dat beperkte zich in het algemeen tot interne aanpassin gen. Nu heeft de heer Wijnands de za ken werkelijk groot aangepakt, waar door een belangrijke uitbreiding van de activiteiten kan plaatsvinden, die gepaard gaan met een aantal verschui vingen in het inwendige van de zaak, waardoor de presentatie van het ge heel veel beter tot zijn recht komt. Een belangrijk deel van de "oude" zaak en van de uitbreiding wordt inge nomen door het "bedde-gebeuren", zo als de heer Wijnands het noemt. "Het gaat daarbij om de totale witgoed-pre sentatie: het beddegoed, dat overigens niet alleen maar wit is, natuurlijk." Heel bijzonder in dit verband is het feit dat de heer Wijnands voor deze zaken gekozen heeft voor een "hangende pre sentatie": uniek voor Soest, zoals hij opmerkt. "Net als de gordijnen wordt het beddegoed - uit de verpakking - hangend gepresenteerd, zodat de klant duidelijk ziet wat hij of zij koopt. 'Proef slapen' Behalve het "witgoed" biedt de bed den-afdeling bij Wijnands Woonmode een groot aantal complete slaapka mers, inclusief matrassen, ledikanten, kussens en wat er zo verder nog komt kijken bij het inrichten van het slaap vertrek. Op de eerste etage van het winkelpand vindt de bezoeker daarvan een voortzetting: ook hier slaapka mers, met diverse bedden waarop men zelfs kan "proefslapen." "Dat is uniek voor Soest," aldus de heer Wijnands, die wel begrijpt dat de mensen dat niet zo gemakkelijk zullen doen op de bed den die op de benedenetage staan. In totaal vindt men op de begane grond en op de eerste verdieping ruim 20 com pleet ingerichte slaapkamers. Op de tweede etage is een groot aantal bedden voor de jeugd te zien, in alle soorten en maten: van een kinderledi kant tot een complete jongerenslaap- kamer; combinaties met een bureau, hoogslapers, stapelbedden, etc. De heer Wijnands heeft er speciale ka mertjes van gemaakt, die een goed beeld geven van wat er op dit terrein zo al te krijgen is. Een groot deel van het nieuwe onderko men bij de firma Wijnands wordt ge vuld met woningtextiel en tapijt, dat vooral in het achterste stuk van de zaak aan te treffen zal zijn. Ook op dit gebied biedt Wijnands een enorme i eu- ze, zoals gordijnen, vitrage en alles wat daarbij verder komt kijken, zoals rails, toebehoren en allerlei andere fournituren. "We brengen op dit gebied artikelen van meer dan 100 leveran- den, maar ook heel veel nieuws wat ik er graag bij wil hebben. Onze kracht is dat we hier zoveel mogelijk uit voor raad kunnen leveren. Dat weten de klanten, en wat dat betreft wordt het in de toekomst alleen nog maar beter. In de afgelopen weken is de verkoop bij Wijnands Woonmode - ondanks de in grijpende verbouwingswerkzaamhe den - vrijwel normaal doorgegaan. Dat is voor de familie Wijnands zelf (naast vader Wijnands en dochter Ellen wer ken ook mevrouw Wijnands en zoon Al- bert hard mee in de zaak) niet altijd even plezierig geweest, maar ze heb ben het er graag voor over gehad omdat het eindresultaat in alle opzichten de moeite waard is. Daarvan kan zich ook de ruime klantenkring van Wijnands Woonmode overtuigen. Ter gelegenheid van de opening, die verder zonder ceremonieel plaats vindt, heeft de heer Wijnands ook een aantal aantrekkelijke aanbiedingen in petto, zowel op het gebied van tapijt en gordijnen als op slaapkamers, dekbed den en overtrekken. Men zie daarvoor de advertenties van Wijnands Woonmode. Nogmaals: wie tijdens de komende "feestdagen" in Hartje-Zuid eens een kijkje in het fraaie pand wil nemen, is op de Soesterbergsestraat 37 van harte welkom. Een blik op één van de vele fraaie slaapkamerinterieurs. FotoHerman van Dam. Tegelijkertijd met de officiële opening van het nieuwe winkelcen trum aan de Zuidpromenade vindt op luttele meters afstand daarvan aan de Soesterbergsestraat nog een opmerkelijk gebeu ren plaats. Het is het "open huis" bij Wijnands Woonmode aan de Soesterbergsestraat 37, ter gelegenheid van de ingebruikne ming van het vernieuwde en sterk uitgebreide pand van deze bij zondere "woonwinkel" in Soest-Zuid. Mevrouw Wijnands (r.) en dochter Ellen in de nieuwe kadoshop bij 'Wij nands Woonmode'. Foto: Herman van Dam. Net als de feestelijkheden rondom het winkelcentrum duurt het "open huis" bij Wijnands Woonmode ook vier da gen: 31 oktober en 1, 2 en 3 novem ber. "En ik hoop van harte dat de men sen ook écht op hun gemak eens een kijkje komen nemen, zonder het idee te hebben dat ze gelijk iets moeten ko pen," merkt de heer A. G. Wijnands, de "ziel" van het bedrijf dat al 18 jaar in Soest gevestigd is, op. "Als ze in een warenhuis komen kijken de mensen toch ook op hun gemak rond? Waarom zou dat hier dan niet kunnen Sinds half augustus is er aan de Soes terbergsestraat met man en macht ge werkt aan een grootscheepse verbou wing. De bedrijfsoppervlakte wordt met 100 procent uitgebreid, naar ach teren toe, waar de tuin deze mogelijk heid nog bood. "We zijn er zo'n negen jaar mee bezig geweest,aldus de heer Wijnands. "Destijds kregen we geen toestemming om deze uitbreiding te realiseren, omdat dit gebied geen win- kelbesteming had. In het kader van de opzet van het winkelcentrum ver anderde dat weer, precies tot en met dit stukje. Anders was het nooit gelukt, dus je kunt wel nagaan dat we er ontzet tend mee in onze schik zijn. Hoewel de heer Wijnands een geboren Soester is heeft hij niet zijn hele leven in onze plaats doorgebracht. Voordat hij 18 jaar geleden de zaak aan de Soesterbergsestraat opzette werkte hij in Naarden. Evenmin is het woning-in richterschap (in de ruimste zin van het woord overigens) hem met de paplepel ingegoten. "Welnee. Mijn vader was

Soester Courant | 1984 | | pagina 17