'Brandsma levert méér dan een bus verf of een rol behang' Verf- en Behang aanbieding van BRANDSMA BEHANG VERF B.V m I»1 MUI 111 MAANDAG 29 OKTQBErIqbT SOESTER COURANT PAGINA 23 HARTJE-ZUID 3M IsolerendeTochtstrip is de perfecte afsluiting van uw isolatie kies HIER UW k Hl OI1J ÖJ« II UI! II» HÖlil lïl'iilis I - cetabei/B Kies deWeur diebi\uposG m b®S!?e klêÜbEN- ïïgS5&*S 'Schilderswinkel'in Soest-Zuirl hPOft Uld heeft 9rootse toekomstplannen "Het is altijd fijn om je deskiinrti,.!.,.-., graag een babbeltje met de k?anfen künnen-Ik maak mee te lopen en ze adviezen te geven' FVn'S p'e3;,e"S om met ze eens bij de mensen thuis kijken ai« k ®nkele keer ga ik wel opknappen. Dan weet ik gelijk waar r- heIemaal willen je tot een goed kontakt. Aan het woord is de heer A. Pot in het dagelijkse leven bedrijfsleider (met de heer C. Walter van Lorette Hilhorst als medewerkers) van Brandsma Be hang en Verf B.V. aan de Soesterberg- sestraat 52, op een kleine steenworp af stand van het nieuwe winkelcentrum in Soest-Zuid. Brandsma (de naam is een begrip, niet alleen in Soest maar ook ver daarbuiten) heeft in de loop van zo'n dertig jaar een geweldige reputa tie opgebouwd. "We verkopen kleur merkt hij op. "En daar hebben we een zeer groot aanbod in. En vanzelfspre kend op een kwalitatief hoog niveau Een korte rondgang door de winkel maakt de bezoeker duidelijk wat de heer Pot precies bedoelt. Om een voor beeld te noemen: het aantal kleurmo- gelijkheden op het gebied van verf is bijna duizelingwekkend. "We hebben inderdaad een zeer breed assortiment "Voor elk verfprobleem, binnen of bui ten, hebben we een oplossing - dat kun nen we zonder overdrijving vaststel len. En voor wat het kleur-aspect be treft: we beschikken hier over meer dan 2200 verschillende kleurmoge- lijkheden." Dat laatste wordt bereikt door twee imposante mengmachines, die de mogelijkheden vrijwel onbe perkt maken. Kleursysteem Het aanbod is vooral opgebouwd rondom de twee bekende verfmerken Flexa en Histor, licht hij toe, en geba seerd op een ontwikkeling van de laat ste jaren, waarbij een geheel nieuw kleursysteem is opgezet. De "gewone" verf is bij Brandsma ui teraard in de verschillende soorten le verbaar, zoals hoogglans, zijdeglans en muurverf. Daarnaast is er nog een heel scala van kleuren op het gebied van structuurverf, zowel in kwarts structuur, rauhfaserverf en plafond- coating, in zo'n 400 verschillende, meestal lichte kleuren. Brandsma heeft zich daarnaast in de loop der jaren gespecialiseerd in het buitengebeuren, waarbij de Sikkens- verven Rubbol-EPS en Rubbol-AZ een toonaangevende rol spelen, in een kleine 1000 kleuren. Het eerste is voor al bedoeld voor houtwerk, het is vocht- regulerend, goed dekkend en gemakke lijk verwerkbaar: een passende oplos sing voor minder betrouwbare onder gronden. De laatste staat voor duur zaamheid in hoogglans, universeel bruikbaar maar vooral als uiterst duurzame afwerking van hout en staal. Spuitbus Bijzondere vermelding verdient ook het assortiment jachtlakken ("spe ciaal bedoeld voor alles wat met water in kontakt komt'-'j, waarvan Brands ma het compléte systeem in huis heeft, of de indrukwekkende serie autolak- ken, waarvan het bedrijf er zo'n 700 in spuitbussen in voorraad heeft. Brands ma beschikt daarbij ook over de lakken die in de auto-industrie de laatste jaren in opmars zijn, en waarbij de lak in twee verschillende lagen/kleuren wordt aangebracht: eerst de metaal kleur, die vervolgens met een extra harde lak wordt afgewerkt. "Voor re paratie-doeleinden moet dat systeem dus ook beschikbaar zijn," aldus de heer Pot'Die hébben weDaarnaast is er een flink aantal lakstiften, spe ciaal voor het wegwerken van kleinere beschadigingen. "Nu zijn er in de auto-industrie enige duizenden kleuren in gebruik. Die kun je niet allemaal op de plank hebben staan en daarom beschikt Brandsma over een ingenieuze mengmachine, speciaal voor autolakken, waarmee kleuren zijn samen te stellen. Voor de juiste mengverhoudingen is een blik op de tabellen, die per microfiche lees baar zijn, voldoende. De basislakken, bij Brandsma aanwezig, worden elke ochtend via een vernuftig systeem automatisch opgeroerd. "We maken de kleur waar de klant bij is," aldus de heer Pot. "En als de klant de lak persé in een spuitbus wil hebben, dan zorgen we daar óók voor.Brands ma beschikt daartoe over speciale ap- r ze over spreken, en dan kom spuitbus, niet alleen voor de auto, maar ook voor andere dingen, bijvoor beeld rieten stoelen. Het gas en de ver dunning bevinden zich al in de spuit- bus; wij voegen daar alleen de onver dunde verf bij." Uiteraard is bij Brandsma ook de hele lijn van bijbehorende materialen ver krijgbaar zoals siliconenreinigers, po lyester vulpasta, primer en plamuur, etc. "Het complete grondmateriaal," verduidelijkt de heer Pot. "Ook ban- denzwart en witte verf voor de letter tjes, en natuurlijk de body-coat (tectyl), zowel in spuitbussen als in bussen die verkwast kunnen worden." Als voorbeeld van wat er op dit gebied allemaal te koop is wijst hij op een in genieus verfspuit je, dat nog geen 35 gulden kost. Het opvallende daarvan is dat de spuit niet alleen werkt op een flesje samengeperste lucht, maar eventueel ook kan worden aangesloten op een autoband (bij voorkeur natuur lijk de reserveband). Deze verfspuit heeft natuurlijk talloze toepassingsmo gelijkheden. paratuur om lege spuitbussen te vul len. "Veel mensen hebben graag zo'n ook voor de kinderkamer. Verder is er heel wat behang leverbaar dat direct aansluit op gordijnen, dekbedden etc. "Die stoffen leveren wij overigens ook," aldus de heer Pot. In dit verband noemt hij speciaal het zgn. "Jong Wo- nen"-gebeuren, waarin pasteltinten overheersen, maar ook wel primaire kleuren gebruikt worden. "We zijn al weer bezig met de nieuwe collectie van 1985, waarin een duidelijk nieuwe trend zich aftekent. De hoofdkleuren zijn nog lichter dan vorig jaar. De lichte tinten komen veel meer naar voren. Ook de druktechniek is de laatste jaren steeds meer verfijnd." Naast de normale collectie biedt Brandsma van tijd tot tijd aantrekke lijke behang-aanbiedingen, tegen lage prijzen. En natuurlijk is er in de winkel ook het nodige "aanvullende" ma teriaal te vinden, zoals zonweringen, raamdekoraties, rolgordijnen, jalouet- tes en verticale lamellen. Opvallend is verder ook het isolatie pakket dat Brandsma biedt: voorzetra men (zowel met kunststof als alumi- niumprofielin vaste en draaiende uit voering, die tegen een vaak geringe meerprijs compleet gemonteerd kun nen worden. Vanzelfsprekend wordt ook het dubbel-glas als thermoverre geleverd en niet te vergeten de "hobby hoek," die een compleet assortiment kunstschildersmateriaal biedtolie verf, waterverf, plakkaatverf, ook de speciale verf voor de "volksschilder kunst", die tegenwoordig zeer populair is. Betere spullen Uiteraard is Brandsma ook het aange wezen adres voor alle mogelijke ge reedschappen en accessoires, in de breedste zin van het woordkwasten in alle soorten en maten en al het andere dat men bij het opknappen van een wo ning nodig heeft. "Soms moet je de mensen er wel eens op attenderen dat het echt de moeite waard is om met be- Foto: Goos van der Wilt. Glasbewerking door middel van de modernste machine in het bedrijfspand aan de Industrieweg. Foto: Goos van der Wilt. Ook op het gebied van metaallakken biedt Brandsma het nieuwste van het nieuwste. "Die maken menie en grond verf absoluut overbodig en zijn ge schikt voor alle soorten metaal, zelfs aluminum." Behang Brandsma doet meer dan in verf alleen zoals iedere Soester weet. Ook behang vormt een belangrijk onderdeel van de activiteiten in de winkel. "De moge lijkheden zijn wat dat betreft vrijwel onbeperkt," aldus de heer Pot. "In voorraad hebben we zeker zo'n 100 soorten. Daarnaast kunnen we leveren aan de hand van bepaalde themaboe ken, waarmee bijvoorbeeld een link wordt gelegd met woningtextiel. Het is zelfs mogelijk banken en stoelen in dezelfde dessins als behang en gor dijnstoffen te leveren. Verder is er spe ciaal behang met sport-motieven ten nis, surfing, motorcross, etc.), maar Foto: Goos van der Wilt. Modelslijpen met de modernste ap paratuur, waardoor een schitterend stuk slijpwerk wordt geleverd. tere spullen te werken," aldus de heer Pot. "Dan kopen ze dure verf, maar dan vragen ze er een weggooikwastje bij. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor de verf zelf: de mensen zijn geneigd te kij ken naar de inhoud van een bus, en dan denken ze soms: wat is dat duur! Maar als je even verder leest en ziet hoeveel vierkante meters je ermee kunt be strijken, dan ligt het al heel anders. Dan zie je dat je met wat duurdere verf vaak zelfs een stuk voordeliger uit bent." Brandsma probeert de klanten méér te leveren dan alleen maar een bus verf of een rol behang, aldus de heer Pot. "Het is plezierig als je je verhaal kwijt kunt en de mensen kunt adviseren. Het is toch knap vervelend als de mensen veel geld uitgeven, terwijl ze mis schien door er even over te praten veel hadden kunnen besparen." De behoefte aan professionele, hoog waardige produkten die de doe-het-zel- ver gemakkelijk zelf kan toepassen neemt nog steeds toe, aldus de heer Pot. Daarop inspelend zijn er grootse plannen voor de uitbouw van de zaak aan de SoesterbergsestraatIn het na bije prille voorjaar van 1985 wordt de winkeloppervlakte zo goed als verdub beld: zo'n 200 vierkante meter, waarin het verfgebeuren nog verder wordt uit gediept. "Het wordt een schilderswin kel waar alle professionele hulpmid delen nog beter bereikbaar zijn voor de amateur, om het zo maar eens te zeg gen," merkt de heer Pot op. "Nog ver der gespecialiseerd. Voor goed schil derwerk en onderhoud is dat onmis baar. Wat is er nu mooier voor een doe- het-zelver die z'n huis opknapt, en dat dan ook aardig voor elkaar krijgt. De deskundigheid daarvoor is hier compleet aanwezig. Glas Praten over Brandsma houdt overigens nog méér in dan alleen over verf, behang en toebehoren. Ook glas is een uiterst belangrijk onderdeel van de Brandsma-activiteiten. "Er wordt hier al zo'n 30 jaar glas verkocht," merkt de heer Pot op. "En de mensen zijn daardoor nog wel eens verrast. Dat komt omdat het hele glasgebeuren nu nog een beetje verstopt is. Wat glas bij Brandsma voorstelt maakt hij duidelijk met een uitstapje naar de enorme bedrijfshal aan de In dustrieweg in Soest, waarvan de win kel aan de Soesterbergsestraat als een soort "voorpost" dienstdoet. Behalve de levering van alle soorten glas-in- het-groot (Brandsma verzorgt de com plete beglazing van een groot aantal gebouwen in het hele land, waarbij de laatste tijd vooral de nadruk is komen te liggen op veiligheidsglas: kogel werend gelaagd glas, zelfs tot 26 mm dik, waarnaar vooral voor banken, post kantoren, etc. veel vraag is) is er ook de slijperij, waar de opvallendste pres taties worden geleverd. "We kunnen als het moet met één dag alle soorten en maten leveren," klint het, "ook een tafelblad van 2 centimeter." Hetzelfde geldt overigens ook voor sierglas, spie gelglas en de bekende glasherstélser- vice. - Het winkelteam van Brandsma Verf en Behang. V.l.n.r. de heer Walter, mevr. Hilhorst en de heer Pot. Brandsma - met 12 vestigingen in het land - heeft op glasgebied intussen een geweldige reputatie opgebouwd. De heer E. R. Hagenaars: "Er wordt hier een perfect stuk werk geleverd, en de markt vraagt een goed produkt, dat snel geleverd wordt. We zijn daarop hier helemaal ingespeeld, vooral voor wat het veiligheidsaspect betreft. Het is wel eens verbazend om te zien hoeveel geld er wordt uitgegeven aan bevei liging, zoals sloten- en alarmsystemen, terwijl de mensen het glas in dat op zicht zo gemakkelijk over het hoofd zien." Ook de ontwikkeling van het isolatie glas worden bij Brandsma op de voet gevolgd en via speciale import uit Amerika en assemblage in eigen iso latieglasfabriek (in Veenendaal) wordt het produkt Thermolow E mét een zeer lage K-waarde van 1,3 (normaal iso latieglas heeft een K-waarde van 2,6) al zeer veel toegepast. Na het voorgaande zal duidelijk zijn dat de firma Brandsma in Soest-Zuid een belangrijke functie vervult, die in de toekomst zeker nog zal toenemen. Nergens anders wordt de doe-het-zel- ver met zoveel vakkennis terzijde ge staan, waardoor teleurstelling en onnodig geknoei worden voorkomen. Voor vrijwel elke klus in huis geldt dan ook het devies: Eerst paar Brandsma, .en dan pas aan het' werks' Brandsma In één dag kunt u uw ramen zélf isoleren met: Isovltre Draa voorzetraamprolieten Qrangan Simpele montage. Door pertekte HARTJE-ZUID luchtspou mogelijke legen geluid. Daarbij tol 66% ande systemen de goedkoopste dubbele beglazing net enige u bij bevestiging nodig hebt schaar ROL 5.5 METER ISOVITRE, lengte 2.5 meter in wit en bruin per lengte 12.75 17.75 KADER PROFIEL SCHARNIER WIST U DAT BIJ BRANDSMA ALUMINIUM VOORZETRAAMPROFIEL LENGTE 3 METER ZILVER 18.90 —25% BRONS/WIT 28.50 25%21.40 een enorme partij voordelig behang op u ligt te wachten? B.v mooi effen behang v a. f9.95 per rol; kleine partijen v.a. f 3.75 per rol. Vinyl struktuurbehang f 19.95 enz., enz 14.15 Ceta-Bever f Speciaal rolborsteltje voor Flexa Uni-dé<or Glitsa voor uw paricet Schrootjesbijts Dekkend Vloerbi|ts - wit Walerverdunbore, zijdematte grotere vlakken: die moeilijke deuren binnenshuis bijvoorbeeld ledereen kon er mee overweg Kan worden aongebracht speciaal rolborsteltje. Droogt snel. Verkrijgbao kleuren, in verpakking 500 ml U kunt voor parket afwerking kiezen uifGlitsa Glans of Glitsa Eiglons. Beide staan borg voor beschermende slijtlaag Het aanbrengen kost g Twee of drie lagen Ceta-Bever Vloerbijts in wit, en u heeft moderne vloerbedekking Mooi makkelijk En heel goedkoop Eenvoudige en goedkope afwerking von verkleurde geelde schrootjes In'6 kleuren verkri|gbaar De struktuur von hel hout bli|ft onder de zi|deglonzende dekkende kleur aoed zicht- Verpokking: 750 ml en 2,51. Met dit speciaal vervoordigd -olborstellje en bijbehorend erfbakje loot Flexo Uni-dèco ch moeiteloos uitrollen op moeilijke, grote vlakken als deuren En Glitsa is zo gemokkelljk schoon te houdenl Cetabei/0" 8 pour pl sl<3Qche Aanbiedingen zijn geldig t/m vrijdag 3 november 1984 SOESTERBERGSESTRAAT 52 - TELEFOON 02155-12563

Soester Courant | 1984 | | pagina 23