G. W. van de Grift, 25 jaar een steengoede bouwer 'Pants en Pants'betaalbare mode van goede kwaliteit Prijsvraag reisbureau Gerth aan de Zuidpromenade Kinder Rwand Veel m€ Zin om 1 Een jubileum en een nieuwe basis Soester Applaus in De Borg met 'Bemoeial' Prijsvraag Reisbureau Gerth, Zuidpromenade 21, Soest A.V.Pijnenburg zoekt artikelen voor rommelmarkt 'Jeugd geeft Zaterdag 3 no WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT Hij woont in die mooie gerestaureerde boerderij aan de Kerk straat. Hij verleent iedereen op Hemelvaartsdag gratis over pad. Rustige man aan de buitenkant. Innerlijk altijd druk met alles wat met bouwen van doen heeft. Beschouwend, degelijk, helder denkend, relativerend, geen praatjesmaker, 'to the point', zoals dat heet tegenwoordig. Recht door zee. Het gaat om G. W. van de Grift. Soester in hart en nieren, ver liefd op zijn hebben en houwen in en om de prachtige boerderij, en op zijn werk. Vijf en twintig jaar bestiert hij een florerende onderneming, die deze week een nieuw basis betrekt aan de Ferdinand Huycklaan. Samen met zijn vrouw, zijn oudste doch ter en zijn zoon begint hij aan een tweede kwart eeuw succesvol ondernemen. Althans daar gaan we maar van uit, want van de Grift ziet de toekomst scherp omlijnd op zich af komen en heeft geen halve maatregelen genomen om goed aan de bak te blijven. Een man met redelijke, conventionele opvattingen, die hij heel goed weet te plaatsen in het kader van de moderne tijd, de ver schralende markt, de flitsende verkooptechnieken en de mensen zelf. Van de Grift gaat voor niets in de wereld onnodig opzij. 1959 De heer G. W. van de Grift heeft het atlijd gewild: zelfstandig zijn. Dat zat er al heel jong in. Hij komt niet uit een bouwgezin. Vader werkte bij de PUEM. Met vier broers en een zuster groeide hij op in Soest, ging naar de Ambachtschool en kwam daar als leer ling timmerman vanaf. Dat was na tuurlijk niet genoeg. Dus werd de stu die 's avonds voortgezet, want wie het in zijn hoofd heeft eigen baas te worden heeft in deze maatschappij nu eenmaal zijn papiertjes nodig. In 1959 kwam er een heleboel rond. Van de Grift startte niet alleen zijn eigen zaak, hij trouwde een paar maanden ervoor ook, zodat je zou kun nen zeggen dat de zaak compleet klaar was om een heel eigen leven te begin nen. Ervaring in de bouw had hij opgedaan bij zijn eerste baas na school. Op 15-jarige leeftijd ging hij als leer ling timmerman werken bij Gerard Schalkx. Dat bedrijf bestaat nu niet meer. Zijn tweede baantje vond hij bij firma Van Egdom. Daar hield van de Grift het acht jaar uit. De drang naar een eigen zaak werd alsmaar sterker. De studie vorderde - dat werd allemaal in de avonduren in Amersfoort gedaan - en zodra het vakdiploma 'aannemer' binnen was gehaald, was Van de Grift er de man niet naar om langer te wachten. De nodige zaken werden snel geregeld en zijn eerste zelfstandige woonadres was ergens op de Vosse- veldlaan. Dat was toendertijd wel in wonen geblazen, maar dat mocht de pret niet zo drukken. De belangrijke eerste stappen waren gezet. En die waren al even stevig als alle funderin gen van de huizen die Van de Grift in de volgende 25 jaar in en om Soest zou gaan bouwen. Woningbouw Het mag al lang duidelijk zijn dat de direkteur van het huidige Aannemers bedrijf in Soest, dat in de wijde om trek een grote bekendheid geniet, niet iemand is die trots op zijn borst slaand een succesverhaal wil over de achter hem liggende 25 jaar. "Het is goed gelopen, mag je wel zeggen" en dat is een eenvoudige uitspraak van een man, die verantwoordelijk is voor de bouw van duizenden woningen (en we doen slechts een greep) in Blaricum, Huizen, Hilversum, Almère, Bilthoven, Utrecht, Woudenberg, Amersfoort en natuurlijk Soest. A.s. vrijdag is het feest in verband met een mijlpaal en een splinternieuwe hal, annex werkplaats die Van de Grift bouwde aan de Ferdinand Huycklaan. Vorige week werden de grote gele let ters aangebracht. Vlak ernaast, aan de weg, startte Van de Grift en passant ook nog even met de bouw van een rijtje woningen, dat al een flink eind de grond uitkomt. Velen zullen Van de Grift feliciteren èn vanwege de nieuwe hal, maar vooral omdat het bedrijf deze maand 25 jaar bestaat. Hart voor woningen Of het nou komt omdat de familie Van de Grift in het eerste jaar zelf moest gaan inwonen, of gewoon omdat wo ningen 'de baas' om welke reden dan ook fascineren, is niet duidelijk, maar het liefst is men met woonhuizen bezig. Van de Grift zegt daarover: "Kijk, wo ningen die hebben altijd èên ding ge meen: er moet goed in gewoond kun nen worden. Om zo'n produkt, waar mensen toch een fiks deel van hun le ven goed en gezellig in willen ver toeven, kwalitatief op een zo'n hoog mogelijk peil te brengen, moet je je een groot brok ervaring eigen maken. Dat kan alleen in de praktijk gebeuren. Het is voor mij een serieuze sport om zo goed mogelijk te bouwen tegen een zo laag mogelijke prijs. Dat bedoel ik niet als een soort reklametekst, ik meen dat net zoals ik het zeg. En dat sparen op de kosten kan alleen goed gebeuren als je een uitgebreide kennis van alle zaken hebt, die met de bouw van welke projekt dan ook van doen heeft. Woningen zijn woningen en dan mogen ze er wel steeds anders uit zien; de grote lijn blijft en daardoor zijn we in staat te perfectioneren. Als je anderssoortige bouwwerken tot stand brengt, zijn de problemen per bouw werk steeds anders. Steeds nieuw. En ben je minder in de gelegenheid om ervaringen te verwerken. Daarom heb ik mij altijd zoveel mogelijk bij woningbouw gehouden. O ja, ik hèb wel andere dingen gedaan. En met plezier hoor, daar niet van, en laat men vooral niet denken dat ik anders soortige bouw niet zou willen aan nemen, natuurlijk wel! Als we naar een paar voorbeelden vra gen komen er wat bouwtekeningen en foto's op tafel. Bekend zijn: het Confe rentie-oord "Renova" in Bilthoven, nog niet zo lang geleden in gebruik genomen, en het Studie- en Opleidings centrum van de Nationale Woningraad in Nunspeet. Grote complexen, waar- Bij V.d. Grift wordt gewerkt volgens de modernste methodes. 9 Het nieuwe bedrijfspand van V.d. Grift aan de Ferdinand Huycklaan. in veel tijd werd geïnvesteerd. Bij zonder is ook de wetenschap dat Van de Grift nog al wat militaire tehuizen heeft gebouwd. Daarmee was hij ook over de grens bezig. In Seedorf, waar onze eigen militairen veel op oefening zijn, staat ook een "Van de Grift-KMT". Zijn eigen zoon heeft in dat dorp "ge legen" en wellicht dat het één iets met het ander van doen heeft? We heb ben daar niet naar gevraagd. Wonen en werken Van de Grift heeft zijn inwoning aan de Vosseveldlaan maar een jaar volge houden. Hij verhuisde naar de Nieuwe- weg. Vandaaruit is ook de eigen zaak pas echt goed van start gegaan. Der tien volle jaren werd er getimmerd aan een volwaardige B.V., waarna de woning van de Van de Griften werd geruild van een huis aan de Helling- weg. "in 1977 werd de boerderij aan de Kerkstraat gekocht. In ongeveer vier en een halve maand vond daar een metamorfose plaats. Van de Grift: "Het was echt een bouwval toen ik ermee begon, na vier en een halve maand was het wat het nu nog steeds is: een mooie boerderij, die prachtig past in de omgeving en waar ik het liefste nóóit meer weg wil. We wonen er heerlijk en er is genoeg ruimte voor een kantoor vanwaaruit de zaken ge regeld kunnen worden. We hebben daar de planning en de administratie - die heb ik op de computer. Daar wer ken 4 man. Mijn vrouw en mijn oudste dochter doen mee in de zaak. Mijn vrouw heeft altijd heel hard meege werkt. Nu we hier wonen heeft ze veel tijd nodig voor de woning en zo en ze heeft geen hulp! Ze regelt veel voor me, zorgt voor koffie en broodjes als er wordt vergaderd, altijd bezig, net als wij allemaal". Van de Grift heeft vier kinderen. Twee ervan in de zaak. Ook de jongste broer van Van de Grift is al jarenlang vast lid van het nu 55 man tellende mede werkersbestand. "Als we volop draaien, en dat doen we gelukkig bijna altijd, mag je erop rekenen dat wij, met on deraannemers inbegrepen, tussen de 150 en 200 mensen aan het werk kun nen houden." Enerzijds dus een familiezaak, ander zijds een bedrijf dat grote waarde heeft voor de werkgelegenheid van vele an deren in Gooi en Eemland. Iets waar ze bij Van de Grift best een beetje trots op kunnen zijn. De toekomst Tussen het eerste huis dat werd ge bouwd aan de Nieuweweg (voor meel handelaar Cees de Bruin) en het aller laatste kant-en-klare-projekt, (zijn eigen nieuwe hal aan de Ferdinand Huycklaan) ligt een periode van hard werken. De mannen van het eerste uur weten daar van mee te praten. De allereerste drie vieren ook binnen kort hun zilveren jubileum. Van de Grift: "Ja, we hebben weinig verloop, het schijnt goed te bevallen. Het voordeel is, naast dat het me ge woon als mens deugd doet, dat de meesten, vooral die er al lang zijn, net zo denken en doen als ikzelf. We houden van perfektie. Dat is misschien wel één van de allerbelangrijkste voorwaarden die je in de gaten moet houden. Het moet natuurlijk niet over dreven worden, dan verdien je niks meer. Nee, ik bedoel dat je alle ont wikkelingen op de voet moet volgen, je op tijd moet investeren, in nieuwe machines bijvoorbeeld, en dat je de weegschaal van kosten en baten daar bij steeds vlak naast je neer moet zetten. Van huis uit zijn wij traditionele kalk- zandsteenbouwers. Vroeger was zo'n steen niet groter dan laat ik zeggen een normale metselsteen. Er is een ontwikkeling gaande geweest die een tijdje resulteerde in kalkzandsteen blokken en nu zijn het grote lijmele- menten. Een techniek in bouwen die je niet meer met de hand kunt regelen. We hebben speciale machines die de te lijmen elementen keurig op de plaats zetten. Prachtig werk en snel en goed! Dat bedoel ik. Zo kunnen we goed bouwen tegen lage kosten. Ieder jaar blijkt dat de gerealiseerde projekten steeds in minder uren tot stand kunnen komen. Dat scheelt in de bouwkosten, de lonen maken een griezelig groot deel uit van het totaal, hoewel ik iedereen dat salaris natuur lijk graag gun." Woningbouwverenigingen Van de Grift is een ras-aannemer/uit voerder. "Toch", zegt hij daarop, "zijn ook wij bezig met een voorzichtige vorm van projektontwikkeling. Dus zelf grond kopen, zelf bouwen en ver kopen. Dat betekent meer eigen risico, maar het waarborgt wel een stuk werk gelegenheid. Je moet je werkterrein niet alleen verleggen, je moet ook nieu we dingen gaan doen. Projektontwik keling is zo'n ding, maar ook renovatie en onderhoud komen steeds meer in ons pakket voor. We hebben altijd - en nog - goed samengewerkt met diverse Woningbouwverenigingen. Dat is pret tig. Het betreft altijd grote series wo ningen, die je goed, planmatig in gang kunt houden. Je hebt dan met één op drachtgever te maken en daar geldt dat de kontakten door de jaren heen ge leid hebben tot een geweldig stuk ple zierig vertrouwen. Ook dat soort om standigheden komt de kwaliteit ten goede." Grote hoeveelheden Het gaat te ver om alles op te noemen wat er in de 25 jaar in de regio tot stand is gebracht. Alleen in Overhees al staan 640 Van de Grift-woningen. Een bekend bouwwerk is het complex op de plaats waar vroeger het stam café "De Gouden Ploeg" stond. Vers in de herinnering liggen de renovaties aan "Groot Engendaal" en "Braam- hage" en wie kent niet het lollige brug getje in de vijver langs de Koningsweg, recht tegenover het complex wonin gen, o.a. aan het Spinet? Van de Grift ondergaat een compli ment met een glimlach: "We willen nog andere dingen ook hoor. Wij heb ben nu bijvoorbeeld in voorbereiding een plan rondom de Brink in Baarn. Prachtig stukje stadsvernieuwing met 58 woningen en 200 m2 winkelgebied. Als rasechte aannemer blijft Van de Grift' s hart uitgaan naar woningbouw- projekten, dat is wel duidelijk. "En", bevestigt hij "ik wil er geen doekjes om winden, dat ik bijvoorbeeld graag meer in en om een stad als Amersfoort aan de gang zou willen, want ik weet dat daar nog veel te doen is." Wat in het Gooi zo goed kon, kan ook in Amersfoort denken wij dan maar. De- geen die Van de Grift uitnodigt om huizen te komen bouwen moet een ver standige ondernemer zijn. Opvolging Daar wordt in de Van de Grift-kringen best al over nagedacht. Maar de baas zelf is nog jong, net vijftig, en zijn zoon Ad pas 23. Maar die wil wel. Die ziet, samen met pa, de toekomst met vertrouwen tegemoet, alhoewel bei den weten dat zoonlief niet op dezelfde manier aan de gang kan als pa heeft gedaan in 1959. Het heeft nooit in de be doeling gelegen zo groot uit te groeien; Van de Grift sr. wilde alleen maar eigen timmerman zijn toen, maar dat is wel even anders gelopen. Door van de grond af aan mee te doen, alles te weten, overal in mee te beslissen, is de direkteur van vandaag de sterke Het fraaie woonhuis van de heer V.d. Grift, tevens hoofdkantoor van het bedrijf aan de Kerkstraat. man die alles kan "behandelen", straks wordt dat toch een stuk moeilijker. Naast het vak zelf heb je kontakten te onderhouden, moet je naar congres sen, zorgen dat je bij blijft. Het woord "manager" valt en de beide Van de Griften weten dat je naast bouwvak man ook commercieel leider dient te zijn Eri met meer personeelsleden ook nog sociaal werker. Dat vereist eigen lijk een tweemanschap: "Als je te laat bent bij een klant staat een ander al te bouwen en je kunt in je eentje niet overal tegelijk zijn." Regeren is voor uitzien. Er wordt nu al gedacht hoe dat moet straks. Bedrijfsleiding is een zorg apart. Maar Ad van de Grift ziet het toch wel zitten. Dat komt wel goed. Eerst maar eens feest vieren a.s. vrijdag. Er is een of ficiële opening waarbij wethouder Drs. G. A. W. G. A. Plomp een rol zal ver vullen en er is aansluitend Open Huis. Aan de Ferdinand Huycklaan, in dat splinternieuwe pand, waar de genodig den best een paar verrassingen staan te wachten. Van de Grift, 25 jaar steengoede bou wers. Van de Grift senior glimlacht alleen maar fijntjes. "Kon best eens waar zijn! Tot vrijdag dan maar?" Mooi bedrijf. 0 Overhees 2 - grotendeels door V.d. Grift gebouwd - karakteristieke voet gangersbrug, door de heer V.d. Grift geschonken en die in de volksmond dati ookde "V.d. Griftbrug"heet. "Pants en Pants", zo heet het nieuwste kledingwinkeltje in Soest. Het is ge vestigd op de plaats waar tot voor kort de kinderkledingboetiek "'t Kevertje" was, in het pandje op het trottoir voor Honsbergen aan de Wiardi Beekman- straat, vlak bij Van Dam Super. De heer M. Herweijer, een Eemnesser die naar Soest is uitgeweken om hier met "Pants en Pants" te beginnen, verkoopt betaalbare kwaliteitskleding, zoals hij laat weten. Het gaat daarbij vooral om broeken, zoals een blik in het winkeltje aantoont, maar ook om jasjes, jacks, sweaters, jogging-pak- ken, winterjassen, colberts, etc. De voorraad is overwegend afgestemd op de heren, maar een aantal artikelen zijn ook voor de dames heel geschikt om te dragen. "Ik koop veel overproduktie in en ook faillisementspartijen", aldus de heer Herweijer. "Broeken heb ik continu in het aanbod, en de andere spullen afhankelijk van wat ik kan inkopen. Zo heb ik hier nu nog wat jacks en winterjassen, maar de voorraad wis selt heel snel, soms om de veertien dagen, soms ook tweemaal per week." De heer Herweijer koopt alleen kleding in waarvan hij zeker is dat hij het weer kan verkopen voor een bedrag dat niet meer dan de helft van de win kelprijs is. "Vandaar dat betaalbare. Anders doe ik 't niet." Voorbeelden: een flannel broek met een normale win kelprijs van 189 gulden die voor 79,50 de deur uitgaat, of een corduroy panta lon die in plaats van 148,50 niet meer dan 69,50 kost. "De gang zit er al behoorlijk in", ver telt hij. "Ik zit hier nu vanaf begin oktober, maar heel wat mensen heb ben de weg al gevonden. "Veel mensen komen de wintergarderobe aanschaf fen, en dat kan hier voor een prijs waar ze elders alleen een broek en een jasje voor kopen." Wel beperkt het aanbod van "Pants en Pants" zich tot de maten 44 t/m 56. "Pants en Pants" is op woensdag, donderdag en vrijdag geopend van 10.00 tot 18.00 uur, op zaterdag van 9.00 tot 15.00 uur en natuurlijk ook op vrijdagavond van 19.00 tot 21.00 uur. Op vrijdag en zaterdag wordt de heer 0 M. Herweijer en Rijan van Ever- dingen voor de deur van 'Pants en Pants Gons van der Wilt. Herweijer geassisteerd door zijn vrien din Rijan van Everdingen. Wie op het punt staat zijn gardero be voor de komende winter aan te vul len en belangstelling heeft voor zeer betaalbare mode van goede kwaliteit, moet beslist een kijkje gaan nemen bij "Pants en Pants". Vrijdag 9 en zaterdag 10 november Toneelvereniging "Soester Applaus" zal op vrijdag 9 en zaterdag 10 novem ber a.s. weer een toneeluitvoering brengen in de grote zaal van 'De Borg.' Op dit moment wordt er met veel zorg en plezier door de spelers en speelsters gewerkt om zo goed mogelijk voor de dag te komen. Ook wat het decorwerk betreft is men druk bezig om het be staande decor te vernieuwen, zodat de toeschouwers straks fris en fraai kunnen worden ontvangen. Het stuk dat in studie is genomen is van oorsprong Engels, vertaald door Al- fred Pleiter. De Nederlandse naam is 'Bemoeial'. Het is een stuk waarin twee elementen, n.1. spanning en hu mor, om beurten de boventoon voeren. Moord en de oplossing hiervan zorgen voor de spanning en de vraag: wie is de dader? Doordat de werkster zich met deze vraag gaat bezighouden, zeer tot onge noegen van de dienaar der wet, komt ook de humor in het spel. "Soester Applaus" denkt dat het zeker een leuke avond kan worden, dus wees van de partij en laat die t.v. eens een avondje voor wat hij is Kaarten a 7,50 (65 en kinderen tot 12 jaar ƒ5,-) zijn te koop op de volgende adressen: Sigarenmagazijn Meijering, Soesterbergsestraat 11Boekhandel Immerzeel, Van Weedestraat 7; bij de pennningmeester, Nieuweweg 57, tel. 22498, en aan de zaal van De Borg. In de gloednieuwe zaak van Reisbureau Gerth aan de Zuidpromenade 21 wordt tijdens de feestdagen ter gelegenheid van de opening van het nieuwe winkel centrum een bijzonder aardige prijs vraag georganiseerd. In de etalage vindt men van 31 oktober tot en met 3 november een fraai schaalmodel van een Jumbo-vliegtuig. Het is de bedoe ling dat de deelnemers aan de prijs vraag het juiste aantal stoelen waar mee het vliegtuig is uitgerust tellen en die op het wedstrijdformulier invul len. Daarbij wordt hun tevens gevraagd de volgende slagzin af te maken in ten hoogste 20 woorden: "Ik boek mijn reis bij Reisbureau Gerth omdat. De inzendingen worden beoordeeld door een onafhankelijke jury. Er zijn drie zeer aantrekkelijke prijzen te ver dienen. De eerste prijs is een reis- cheque van 500 gulden, de tweede een van 250 gulden en de derde een van 100 gulden. De deelnemers kunnen ook ge bruik maken van onderstaande wed strijdbon. Het aantal stoelen in het in het reisbureau opgestelde vliegtuig bedraagt. Mijn slagzin luidt: IK BOEK MIJN REIS BIJ REISBUREAU GERTH OMDAT Naam Adres: Telefoon: Inleveren bij Reisbureau Gerth, Zuidpromenade 21. De Atletiekvereniging Pijnenburg is op zoek naar artikelen voor de door haar op zaterdag 15 december te houden Rommelmarkt. Met de opbrengst van deze rommelmarkt hoopt de Stichting Aanleg Atletiekbaan Soest (S.A.A.S.) die gelden binnen te krijgen die haar nog scheiden van het voor dit jaar be oogde doel om een ton voor de aanleg van een atletiekakkommodatie bijeen te krijgen. Het inzamelen van de twee de-hands-artikelen vindt dan ook plaats onder het motto "De laatste loodjes". Elke zaterdag tussen 11.00 en 12.00 uur kan men artikelen die men wil afstaan kwijt in ue iuuuo van ue nrma omeeing, Wieksloterweg O.Z.23. Wanneer men liever heeft dat de spulletjes gehaald worden, kan men bellen naar René van Zee, tel. 11525 's avonds na 7 uur). Ook kan men artikelen inleveren op de adressen Ereprijsstraat 209, Middel wijkstraat 20 en F.C. Kuyperstraat 9. Dus wanneer men spulletjes heeft die men kwijt wil, zoals snuisterijen, boe ken, platen, kleding, huisraad en speel goed; de Atletiekvereniging Pijnen burg kan het heel goed gebruiken. De aanleg van een baan kost veel geld; de gemeente heeft het niet, dus de ver eniging moet het zelf bijeen zien te krij gen. Knapen gooien ruiten in Bewoners van de Klaarwaterweg ont dekten vorige week tot hun ongenoegen dat er maar liefst 9 ruiten waren inge gooid van hun woning en een schuur, volgens omwonenden waren de vernie lingen aangericht door een viertal jeugdige knapen in de leeftijd van 8 a 9 jaar. De politie werd later gebeld door ee" Yan de moeders van de knaapjes, zodat ook de anderen achterhaald kon den worden. Met de verschillende ou ders is afgesproken dat zij de schade zullen vergoeden. Bijna zonder uitzond yjjftig kinderen, die terdag meededen aai melmarkt op de Kon deel van hun verdie aan de Derde Werel Deze voert momente als doel in Kurusomo de Afrikaanse staat 1 meenschapshuis van gen. Initiatiefneems massen-Holzheimer n woensdagmiddag het eerste officiële actie Soest in ontvangst201 De overhandiging var beurde in het clubhu waarvan vrijwilliger verleenden aan de rr ninginnelaan. Alle be gen een plank als sy bijdrage aan het Kurosomo. Elke pla bedrag van vijf gulde planken en een kleintj hoop gelegd, waarru hoofdleider van de Stic Soest, het bedrag in en Tomassen overhandigt Voorbeeld 'Ik wordt er helemaa Het is echt fantastisci ze. Ze zei erg blij t kinderen in Soest zich ken van een groep m grootste armoede leve lijk niets hebben. Ze bijdragen van de kinde omdat het zaterdag zv was. 'Als je dan toe) is het best moeilijk c van weg te geven', meer Tomassen zei tenslotte van de jeugd voor de groep een steun is en Op zondag 28 oktober o. zamelen zich zo'n hont de plek van het voorma deskamp bij de vliegba. Zij komen uit verschil vredesgroepen, wa; Vrouwen voor Vrede ui denken de grote demon cies een jaar geleden, ir Er is koffie, appeltaar ken. Er worden vredes gen. Om één uur begeei naar de ingang van de b gekomen blijken de hel sloten, zodat men zich poort kan melden. Do hekken heen wordt een ficier van de wacht over ze brief vertellen de it deze samenkomst mee motivatie is. Tevens w sen van de basis uitgen november a.s. een ontr ben met de basisgroep Amersfoort, die deze ac' Er volgt een toespraak bets uit Soest, waarin z vanaf het rakettenbesl Wethouder J. Menne 3 november om 9.30 i zoen '84/'85 in het wi boomkwekerij van de aan de Peter van de Hij neemt de eerste w zijn rekening. Het legi wordt op hetzelfde tij wacht. De werkgroep "Bijltjt standig werkende lc Eemland, bestaande u tuurbeheerders, hoop 10-jarige bestaan te v opening beginnen de hun jaarlijks terugkt dat nu dan alweer v< achtereenvolgende ja£ Het gaat daarbij om wilgebomen en het af en berken; het af pla veldjes, werk dat noo< moet worden om de te houden. Zoals alle zal het seizoen dan worden met werkza twee natuurreservate te Soest rijk is. Ook dit jaar wordt we Chris Uiterwijk op d

Soester Courant | 1984 | | pagina 16