Kampioenschappen 1984 p.v. De Vriendschap Soest Einder-rommelmarkt Vangrail: 201 gulden voor Rwanda-project Nieuwe tassen voor BDC-heren aan de Veel mensen bij actie in Soesterberg Lunchroom 't Hoekje één jaar jong Spectaculaire karate-demonstratie in 'De Korte Duinen' Zin om te werken in natuur? Trainersdiploma's bij BDC ÊsSEBittS KETTING- FORMULIEREN PAGINA 16 WOENSDAG 31 OKTOBER~Ï984~ SOESTER COURANT PAGINA 17 3au Gerth, Soest BDC dames behalen tweede overwinning iFoto! Goos van der Wilt. Lia v.d. Hoek aan de nieuwe bakwand bij 't Hoekje. Foto: Goos van der Wilt. HANDBAL DUIVENSPORT Vitesse: 1. D. de Zoete. 2. Altenaar- Reijerse. 3. Sukel-v. Klooster. 4. J. Koster. 5. J. Kamerbeek. Aangewezen: 1. J. Kamerbeek. 2. Su- kel-v. Klooster. 3. D. de Zoete. 4. Al- tenaar-Reijerse. 5. C. Vaessen. Duif kampioen: 1. J. Kamerbeek. 2. Su- kel-v. Klooster. 3. Altenaar-Reijerse. Midfond: 1. Altenaar-Reijerse. 2. C. Bokma. 3. A. Meesters. 4. J. Wijnands. 5. J. Koster. Aangewezen: 1. Altenaar-Reijerse. 2. J. Koster. 3. Bokma. 4. Sukel-v. Klooster. 5. J. Kruseman. Duifkampioen: 1. J. Koster. Fond: 1. Altenaar-Reijerse. 2. Sukel- v. Klooster. 3. Huizinga-v. Doorn. 4. H. Rauch. 5. J. Kamerbeek. Aangewezen. 1. Altenaar-Reijerse. 2. Sukel-v. Klooster. 3. H. Rauch. 4. J. Wijnands. 5. Huizinga-v. Doorn. Duif kampioen1. Sukel-v. Klooster. Totaal oude duiven: 1. Altenaar-Reijer se. 2. Sukel-v. Klooster. 3. H. Rauch. 4. A. Meesters. 5. J. Kamerbeek. Aangewezen: 1. Altenaar-Reijerse. 2. Sukel-v. Klooster. 3. J. Wijnands. 4. J. Kamerbeek. 5. J. Koster. Jonge duiven: 1. W. Hoffmann. 2. Al tenaar-Reijerse. 3. C. Bokma. 4. C. Vaessen. 5. Huizinga-v. Doorn. Aangewezen: 1. Altenaar-Reijerse. 2. W. Hoffmann. 3. Huizinga-v. Doorn. 4. J. Koster. 5. W. Veenendaal. Duifkampioen1. W. Hoffmann. 2. J. Koster. Navluchten: 1. J. Koster. 2. J. Wij nands. 3. C. Bokma. 4. Altenaar-Reijer se. 5. J. Kamerbeek. Aangewezen: 1. C. Vaessen. 2. D. de Zoete. 3. T. Kok. 4. J. Wijnands. 5. Al tenaar-Reijerse. Duif kampioen: 1. Altenaar-Reijerse. 2. J. Koster. 3. H. Rauch. in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 In het kader van de Japanse weken gaf een groep karateka's van de Soester sportschool "Budo Ryu" zondagmid dag een druk bezochte demonstratie in restaurant 'De Korte Duinen' aan de Birkstraat. De bezoekers van 'De Korte Duinen' konden een week na de theeceremonie opnieuw genieten van een uniek gebeu- 'Jeugd geeft goede voorbeeld' lestelde vliegtuig bedraagt. SRTH OMDAT ade 21. kan het heel goed gebruiken. De g van een baan kost veel geld; de ente heeft het niet. dus de ver- ig moet het zelf bijeen zien te krij- ipen gooien ruiten in ners van de Klaarwaterweg ont- n vorige week tot hun ongenoegen maar liefst 9 ruiten waren inge- van hun woning en een schuur, ns omwonenden waren de vernie- i aangericht door een viertal Jge knapen in de leeftijd van 8 fl De politie werd later gebeld door an de moeders van de knaapjes, ook de anderen achterhaald kon orden. Met de verschillende ou s afgesproken dat zij de schadt vergoeden. Chris Uiterwijk op de plek waar zaterdag de wilgen geknot moeten worden.' Het fraaie woonhuis van de heer Grift, tevens hoofdkantoor van het ijf aan de Kerkstraat. die alles kan "behandelen", straks It dat toch een stuk moeilijker, st het vak zelf heb je kontakten iderhouden, moet je naar congres- zorgen dat je bij blijft. Het woord nager" valt en de beide Van de ten weten dat je naast bouwvak- ook commercieel leider dient te Eri met meer personeelsleden ook sociaal werker. Dat vereist eigen- jen tweemanschap: "Als je te laat bij een klant staat een ander al juwen en je kunt in je eentje niet •al tegelijk zijn." Regeren is voor- en. Er wordt nu al gedacht hoe dat t straks. Bedrijfsleiding is een apart. Maar Ad van de Grift ziet och wel zitten. komt wel goed. Eerst maar eens t vieren a.s. vrijdag. Er is een of- Ie opening waarbij wethouder Drs. i. W. G. A. Plomp een rol zal ver- jn en er is aansluitend Open Huis. de Ferdinand Huycklaan, in dat \ternieuwe pand, waar de genodig- best een paar verrassingen staan achten. de Grift, 25 jaar steengoede bou- 3. Van de Grift senior glimlacht ;n maar fijntjes. "Kon best eens r zijn! Tot vrijdag dan maar?" i bedrijf. 3verhees 2 grotendeels door V.d. t gebouwd karakteristieke voet- lersbrug, door de heer V.d. Grift honken en die in de volksmond dan ie "V.d. Griftbrug"heet. Bijna zonder uitzondering hebben de vijftig kinderen, die vorige week za terdag meededen aan de kinder-rom melmarkt op de Koninginnelaan, een deel van hun verdiensten afgestaan aan de Derde Wereldgroep in Soest. Deze voert momenteel een actie met als doel in Kurusomo, een plaatsje in de Afrikaanse staat Rwanda, een ge meenschapshuis van de grond te krij gen. Initiatiefneemster Leidje To- niassen-Holzheimer nam vorige week woensdagmiddag het bedrag van de eerste officiële actie voor Rwanda in Soest in ontvangst: 201 gulden. De overhandiging van het bedrag ge beurde in het clubhuis De Vangrail, waarvan vrijwilligers medewerking verleenden aan de markt op de Ko ninginnelaan. Alle bezoekertjes kre gen een plank als symbool van hun bijdrage aan het gebouwtje voor Kurosomo. Elke plank stelde een bedrag van vijf gulden voor. Veertig planken en een kleintje werden op een hoop gelegd, waarna Johan Baks, hoofdleider van de Stichting Jeugdzorg Soest, het bedrag in envelop aan Leidje Tomassen overhandigde. Voorbeeld 'Ik wordt er helemaal verlegen van. Het is echt fantastisch', zo reageerde ze. Ze zei erg blij te zijn dat ook kinderen in Soest zich het lot aantrek ken van een groep mensen die in de grootste armoede leven en die eigen lijk niets hebben. Ze waardeerde de bijdragen van de kinderen des te meer, omdat het zaterdag zulks slecht weer was. 'Als je dan toch iets verdient, is het best moeilijk om er een deel van weg te geven', meende ze. Mevrouw Tomassen zei tenslotte dat dit initiatief van de jeugd voor de Derde Wereld- groep een steun is en een stimulans betekent om verder te gaan. Daar naast sprak ze de wens uit, dat het goede voorbeeld van de jeugd ook an deren ertoe zal brengen een bijdrage te leveren aan de Rwanda-actie. Vervolgens vertelde Leidjes Tomas sen iets over het project. Het gebouwtje wordt multifunctioneel. Er kan les in gegeven worden, er komt een kamer voor de dokter, de jeugd kan er terecht etc. Aan de hand van foto's, meege bracht door Lucy de Zeeuw uit Soest die al drie jaar als ontwikkelingswerk ster in Rwanda probeert de levensstan daard van de allerarmsten enigszins te verbeteren, en gebruiks- en sier voorwerpen, toonde zij iets van de omstandigheden waaronder de mensen in het armste deel van Rwanda leven en de primitieve hulpmiddelen die hun 0 Leidje Tomassen van de Derde Wereldgroep neemt de opbrengst van de Kinderrommelmarkt in ontvangst. ten dienste staan.Gok liet ze speelgoed zien, waarin de kinderen erg geïnteres seerd waren. Ze hadden zonder uit zondering het gevoel met hun bijdrage tenminste iets te hebben gedaan om het leven van de mensen in Kurusomo wat te veraangenamen. Op zondag 28 oktober om 12.00 uur ver zamelen zich zo'n honderd mensen op de plek van het voormalig vrouwenvre- deskamp bij de vliegbasis Soesterberg. Zij komen uit verschillende regionale vredesgroepen, waaronder ook Vrouwen voor Vrede uit Soest. Zij her denken de grote demonstratie, nu pre cies een jaar geleden, in Den Haag. Er is koffie, appeltaart en pannekoe ken. Er worden vredesliederen gezon gen. Om één uur begeeft de groep zich naar de ingang van de basis. Daar aan gekomen blijken de hekken té zijn ge sloten, zodat men zich niet binnen de poort kan melden. Door de gesloten hekken heen wordt een brief aan de of ficier van de wacht overhandigd. In de ze brief vertellen de mensen die aan deze samenkomst mee doen wat hun motivatie is. Tevens worden de men sen van de basis uitgenodigd om op 22 november a.s. een ontmoeting te heb ben met de basisgroep 'Narrewar' uit Amersfoort, die deze actie coördineert. Er volgt een toespraak door Dicky Go- bets uit Soest,- waarin zij vertelt dat er vanaf het ralrettenbesluit in juni elke zondag om 12.00 uur een groep mensen van verschillende vredesgroepen bij de vliegbasis aanwezig is. Dicky: "Wij willen laten zien dat wij waakzaam zijn. Wij willen elkaar stimuleren en ondersteunen in onze strijd tegen de bewapening. Elke zondag komen wij terug. Wij melden ons bij de poort de hekken zijn dan wél openen lopen of fietsen daarna geheel of gedeeltelijk rond de basis. Onze aktie is geweldloos en openlijk. Er doen soms weing, soms veel mensen aan mee. Het getal is niet het belangrijkste, onze vastberaden heid wel. Aantallen lijken ook geen in vloed te hebben, maar ons aanhoudend verzet kan de druppel zijn die de steen uitholt." Daarna verspreiden de mensen zich, sommigen gaan verder lopen of fietsen, anderen gaan naar huis. Het was een goede, inspirerende aktie, zeg gen de Vrouwen voor Vrede uit Soest. Er is elke zondag om 12.00 uur bij de vliegbasis Soesterberg de gelegenheid om mee te doen en de bezorgdheid om de wapenwedloop te uiten. Afgelopen zondag hebben de dames van BDC hun tweede overwinning be haald (15-16). Dit gebeurde in een uit wedstrijd tegen DVO uit Sittard. Beide partijen begonnen erg zenuwachtig waardoor in het begin veel balverlies werd geleden. Het duurde dan ook 5 mi nuten voordat de score door DVO ge opend werd (1-0). Deze voorsprong werd naarmate de le helft vorderde langzaam vergroot tot 3 doelpunten (8- 5). BDC zat echter ook niet stil en trachtte d.m.v. gevarieerd spel langs zij te komen, wat echter niet lukte. Na rust behoefde men niet lang te wachten op de scoreopening. B.D.C. verkleinde de achterstand en nam langzamerhand het initiatief in handen maar een zeer goede keepster van DVO en het ontbreken van de factor ge luk waren de redenen dat dit niet werd omgezet in doelpunten. De score liep gelijkmatig op van 12-12 tot 14-14 en hiermee braken de laatste 3 minuten aan. Het spel werd rommeliger waar van BDC profiteerde. In de laatste minuut waren het de Soes- tenaren die aan 't langste eind trokken met een stand 15-16. Hun tweede over winning. A.s. woensdag spelen de dames thuis de bekerwedstrijd tegen de eredivisie- ploeg PSV uit E'ndhoven. Door de overwinning tegen DVO en met veel publiek belooft het een spannende wed strijd te worden. De wedstrijd begint om 21.00 uur. Volgende week zondag spelen de dames thuis tegen de koplo per S.V.M. P. v.d. Breemerweg tijdelijk gestremd Het verkeer over de P. v.d. Bree- merweg van en naar Amersfoort is de komende drie weken tijdelijk ge stremd. De weg "Birkt" - de verbin dingsweg tussen de P. v.d. Bree- merweg/A.P. Hilhorstweg en de Heliumweg in Amersfoort - kan na melijk gedurende die periode slechts door fietsers en sporadisch door auto's bereden worden. Er komt namelijk een nieuwe aanslui ting van de Birkt op de Heliumweg en er komt een afslag naar het op slagterrein van de Nederlandse Spoorwegen. De werkzaamheden vinden plaats op het grondgebied van Amersfoort. Door middel van borden op de P. v.d. Breemerweg zal een en ander aangegeven wor den. Het is inmiddels alweer precies één jaar geleden dat Lia en Bert van de Broek hun lunchroom 't Hoekje open den. Kreeg de zaak op de hoek Laan- straat/Kostverlorenweg voor de opening al een flinke opknapbeurt, nu we zo'n jaar verder zijn kent men de oude Rob's Corner niet meer terug. In iife Hoekje begonnen de 'van de Broe ken' aanvankelijk geheel gericht op de 'kleine' snacks, waar zij al gauw ont dekten dat er tevens een behoorlijke vraag was naar dagmenu's. Zodoende werd er een gevarieerde menulijst sa mengesteld waarvan vele trouwe gas ten graag gebruik maken; 't Hoekje ging zijn naam als lunchroom steeds meer eer aandoen. Zaterdag 3 november a.s. start knotseizoen Wethouder J. Menne opent zaterdag 3 november om 9.30 uur het knotsei zoen '84/'85 in het weiland naast de boomkwekerij van de fam. De Bruin aan de Peter van den Breemerweg. Hij neemt de eerste wilgetakken voor zijn rekening. Het legioen vrijwilligers wordt op hetzelfde tijdstip daar ver nacht. De werkgroep "Bijltjesdag", de zelf standig werkende loot van I.V.N. Eemland, bestaande uit vrijwillige na tuurbeheerders, hoopt in 1985 haar 10-jarige bestaan te vieren. Met deze opening beginnen de vrijwilligers aan hun jaarlijks terugkerende taak, en dat nu dan alweer voor het negende achtereenvolgende jaar. Het gaat daarbij om het knotten van wilgebomen en het afzetten van elzen en berken; het afplaggen van heide- veldjes, werk dat noodzakelijk gedaan moet worden om de natuur in stand te houden. Zoals alle voorgaande jaren zal het seizoen dan weer afgesloten worden met werkzaamheden in de twee natuurreservaten, die de gemeen te Soest rijk is. Ook dit jaar wordt weer begonnen met de wilgen aan de Peter van den Bree merweg en verder worden in overleg met de Gemeentelijke afdeling "Groen en Rekreatie" onderhoudswerkzaam heden gedaan aan andere bomen en het struikgewas aan dezelfde weg. In het natuurreservaat zullen de werk zaamheden bestaan uit het afzetten van de zachte berken, waardoor een verjonging van het bomenbestand ont staat. Steeds meer burgers zijn gelukkig met het beheer van ons milieu en land- schapschoon begaan. Maar dan moet er ook wat voor gedaan worden en dan niet alleen met woorden, maar juist met daden. Zoals alle voorgaande jaren is Chris Uiterwijk weer de coördinator van de Soester "Bijltjesdag". Hij heeft ge zorgd voor goed gereedschap en voor een verzekering van de vrijwilligers gedurende de werkzaamheden. En dankzij belangeloze medewerking van de bottelarij Soest kan ook een ver frissing aangeboden worden. Voor informatie kan men terecht bij Uiterwijk: tel. 02155-11381. Foto: Goos van der Wilt. terieur en ae als vanouds bekende kwaliteit van hun,,produkten zal hun eerste jaar in 't Hoekje voor Bert en Lia van de Broek ongetwijfeld slechts een aankoop zijn geweest voor een lange periode van 'complete eet - ser vice'. ren. De karateka's lieten zien, dat karate niet alleen een leuke sport is, maar ook een zeer doeltreffende ma nier van zelfverdediging. Eerst zag men een aantal verdedigingsvormen tegen slagen en schoppen. Eén karate- ka toonde vervolgens een schijnge vecht (kata) zonder en mét tegen standers. Foto: Goos van der Wilt. a.ca spectaculair onderdeel van de de monstratie vormden de doeltreffende verdedigingen tegen onder andere stok- en mesaanvallen. De vele bezoekers van 'De Korte Dui nen' beloonden de karateka's van 'Budo Ryu" met een daverend ap plaus. De Japanse weken duren nog tot en met zondag 4 november. Het jonge herenteam van BDC, dat tot dusver zeer succesvol drqait onder leiding van de heer Harry Schrik, werd vo rige week verrast met nieuwe tassen, geschonken door Philip Schaap Assurantiën Soest, de sponsor van het team. Vorige week vond bij de Soester handbalvereniging BDC de uitreiking plaats van een aantal officiële trainersdiploma's van het Nederlands Handbal Ver bond. De nieuw gediplomeerden volgden een éénjarige cursus, die gegeven werd door de heer P. Diemei. Op de foto de geslaagden, de dames A. Roest en D. v.d. Heiden en de heren Gert Stavast en Arjan Roest. Op de foto ontbreekt mej. I. Pronk, die het diploma eveneens behaalde. Met een bloemetje werden de be geerde papieren tijdens een informeel BDC-feestje uitgereikt door BDC-voor- zitter Th. van Fulpen. Het klantenbestand breidde zich steeds verder uit en zo werd enkele maanden geleden besloten tot de aan schaf van een nieuwe bakwand, omdat met de 'oude' apparatuur de wachttij den in 't Hoekje te lang werden. Toen dit gevaarte twee weken geleden geplaatst werd, werd ook het interieur direct grondig onder handen genomen, waardoor het geheel als nieuw oogt. Met de vernieuwingen aan het in-

Soester Courant | 1984 | | pagina 17