soest 50 Jaar geleden VEILING-SOEST .59? Dr. R. Russ opent op 23 november 'Medisch Centrum O verhees' d'Oude Enghel 2 November 1934 WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE J~[ vraagt uw aandacht voor: V erkeersmaatregelen Bouwzaken Openbare commissievergaderingen Raadsvergadering Te koop Verleende bouwvergunningen woensdag 7 november 1984 PUBLIEK VERKOPEN vrijetijdskleding SWEAT- SHIRTS alleen bij Fotokring Eemland ziet regio Eemland Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY Ingezonden stukken Burgemeester en Wethouders maken bekend dat zij hebben besloten tot het treffen van verkeersmaatregelen op de navolgende wegen - de Industrieweg en het Weteringpad in verband met de realisering van het verkeerscirculatieplan ten behoeve van het industrieterrein - Buntweg, Driftje, Korte Ossendam, Schoutenkampweg en de Verlengde Kolonieweg in verband met de realisering van het winkelcentrum Soest- Zuid. Van deze besluiten staat voor iedere belanghebbende beroep open tot het einde van een termijn van 30 dagen vanaf heden. Het beroepschrift wordt gericht aan Hare Majesteit de Koningin, doch ingediend bij de Commis saris van de Koningin van de provincie Utrecht. De besluiten liggen ter inzage in het Informatiecentrum aan de Steenhoff- straat. De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan Dhr. C. Kamhoot, Veldm. Montgomeryweg 53 te Soesterberg, ten behoeve van het plaatsen van een dakkapel op het woonhuis en het bouwen van een magazijn op het perceel Veldm. Montgomeryweg 53 te Soesterberg. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 1-11-'84, eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00-12.00 uur) ter gemeentese cretarie, afdeling 1, ter inzage. De openbare behandeling van de concept-begrotingen 1985 door de ver schillende raadscommissies vindt plaats volgens onderstaand schema: maandag 19 november - 08.30 -12.30 uur: Algemene Bestuurszaken 14.00 -17.00 uur: Bedrijven en Personeelszaken dinsdag 20 november - 08.30-10.00 uur: Ruimtelijke Ordening 10.00 -11.45 uur: Welzijn 11.45 -13.00 uur: Onderwijs 14.00 -17.30 uur: Financiën en Grondbedrijf De vergaderingen worden gehouden in de commissiekamers van het ge bouw Gemeentewerken, Lange Brinkweg. De openbare behandeling van de begroting door de raad is op 17 en 19 december De begrotingen en de aanbiedingsbrief liggen vanaf vrijdag 19 november ter inzage in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum. De eerstvolgende openbare raadsvergadering vindt plaats op donderdag 15 november, 's avonds om half acht in de aula van het Griftlandcollege, Noorderweg. In het gemeentelijk INFOrmatiecentrum kan men de stukken inzien van de punten die die avond behandeld worden. De agenda hangt op het pu- blikatiebord van het INFOcentrum en ook bij de hulpsecretarie Soester berg. Men kan ook telefonisch bij het INFOrmatiecentrum informeren welke agendapunten aan de orde komen. De half vrij staande woning, met garage, Verlengde Talmalaan 7, kada straal bekend gemeente Soest, sectie K, nr. 822 ged., groot 417 m2. Het object is te bezichtigen op vrijdag 9 november 1984 van 11.00 tot 12.00 uur. vi., De inschrijving staat open van 5 november 1984 tot en met 16 november 1984. Bekendmaking van de inschrijving op dinsdag 20 november 1984 om 16.30 uur. PlaatsGemeentewerken, Lange Brinkweg 77 te Soest. Inzage van stukken, nadere inlichtingen, alsmede inschrijfformulieren voor het object zijn verkrijgbaar bij de afdeling Grondzaken van de dienst gemeentewerken te Soest, Lange Brinkweg 77, dagelijks van maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur. (Niet gebonden besluiten) bouwen woonhuis, Beukenlaan 45 vergroten garage, Eigendomweg 92 bouwen garage, Turfstreek 75; bouwen woonhuis, Turfstreek, sectie G, nr. 4282 ged. bouwen woning met garage, Turfstreek, sectie G, nr. 4282 ged. bouwen woning met garage, Turfstreek, sectie G, nr4282 ged. bouwen berging, J. H. Insingererf 20. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. f INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9af TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Notarissen M. H. A. van Veeren en Mr. H. H. Elferink te Soest zullen op 's avonds 8 uur in het Wijkgebouw "De Rank", Soesterbergsestraat 18 te Soest ex art. 1223 lid2B.W. 1In samenwerking met notaris Mr. D. C. Hoevers te Amers foort: Het tot woonhuis verbouwde koetshuis met aangebouwde keuken en schuur en verder aanbehoren, gelegen aan de Laan van Blussé van Oud Alblas en bekend als Amersfoortsestraat 92a te Soesterberg kad. bekend gem. Soest, sectie E nr. 3953, groot 18.88 are. Onr. goed bel. 1984: f294,-eig.; f 234,-gebr. Het perceel heeft thans geen woonbestemming, maar in het voorlopig ontwerp van wijziging van het bestemmings plan heeft het woonbestemming voor een eengezinshuis. Het perceel is in gebruik bij de eigenaar. 2. Het appartementsrecht, rechtgevende op het uitsluitend gebruik van de flatwoning met berging Van Goyenlaan 193 te Soest kad. bekend gem. Soest, sectie K nr. 2630A-22. Onr. goed bel. 1984: f 109,-eig.; f87,-gebr. Servicekosten f 265,- per maand. De flat is in gebruik bij de eigenaar. Gegadigden dienen op de veiling desgewenst een verklaring betreffende hun financiële gegoedheid te kunnen overleggen. Bezichtiging: dinsdags en donderdags van 2 tot 4 uur. Betaling van de kooppenningen: vóór of op 5 december 1984. Aanvaarding bij betaling der kooppeningen. Nadere inlichtingen: ten kantore van voornoemde notaris sen, Van Weedestraat 2 te Soest, tel. 02155-12315, en voor perceel 1 tevens ten kantore van notaris Mr. D. C. Hoevers, Utrechtseweg 80 te Amersfoort, tel. 033-635164. v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Verkeersmaatregel Soesterbergsestraat Voor het gedeelte Soesterbergse straat, tussen de Birkstraat en de Vondellaan, is op donderdag 1 en vrijdag 2 november van 18.00 tot. 21.30 uur een tijdelijke verkeers maatregel van kracht. In verband met de feestelijkheden tér gelegen heid van de opening van het nieuwe winkelcentrum Hartje-Zuid is dat gedeelte van de Soesterbergse straat gesloten voor alle verkeer in beide richtingen, met uitzondering van voetgangers. Jan de Koning, bas. In verband met de grote belangstelling voor deze uitvoe ring is het van belang tijdig aanwezig te zijn. Het concert begint om half vier en de toegang is gratis. Aegon verwerft winkel centrum Zuidpromenade in Soest-Zuid Er is overeenstemming bereikt over de overdracht van het winkelcentrum "Zuidpromenade" in "Hartje-Zuid" te Soest aan het verzekeringsconcern Ae gon. Met de transactie is een bedrag van circa 8 miljoen gemoeid. Het complex bestaat uit 3.000 m2 winkeloppervlak, verdeeld over 21 winkeleenheden. Alle winkels zijn inmiddels verhuurd. Het op woensdag 31 oktober te openen centrum is in opdracht van Breevast ontwikkeld door Empeo en gereali seerd door Bredero Bouw. Vernielingen aan school Onbekenden hebben vorige week een aantal vernielingen aangericht aan de Mariaschool aan de Mariastraat. Ze vernielden o.m. een lichtkoepel, een aantal luchtkokers en de ruit van een binnendeur. (fantasie) 69.95 nu 59.95 nu Huisarts W. Cf. Bavinck en fysiotherapeute Els v.d. Graaf onder één dak In Museum Flehite: Enige jaren geleden werd in het mu seum de succesvolle fototentoonstel ling 'Werken op straat' gehouden. Le den van de Fotokring Eemland hadden met hun camera Amersfoorters met de meest uiteenlopende bezigheden vast gelegd. Ditmaal is het thema iets ruimer. Het biedt de gelegenheid aan de bezoeker om via verschillende invalshoeken en fotografische technieken geconfron teerd te worden met onder meer de na tuur, monumenten, mensen en hun werkzaamheden in de regio Eemland. Een 100-tal foto's op groot formaat van een 12-tal fotografen zal op deze ten toonstelling te zien zijn. De tentoonstel ling is geopend van 10 november t./m. 9 december 1984 in Museum Flehite, Westsingel 50, Amersfoort. Tel. (033) 19987. Geopend: dinsdag t./m. vrijdag van 10.00 -17.00 uurzaterdag en zondag van 14.00-17.00 uur. Requim van Giovanni Paisiello - eerste uitvoering in Nederland In de reeks Zaterdagmiddagmuziek Domkerk Utrecht zal op 3 november in verband met het einde van het kerke lijk jaar het Requiem van Giovanni Paisiello (1740 - 1816) worden uitge voerd door het orkest en de koren van de Domcantorij en de Nederlandse Cantorij onder leiding van Maarten Kooy. Het is naar alle waarschijnlijkheid de eerste uitvoering in ons land. Paisiello was componist aan het hof van Napels en later vari Napoleon Bonaparte. Het orkest heeft een volledig sympho- nische bezetting. De solisten zijn Elisa- beth Oets, sopraan: Bernadette Bout hoorn, alt; Jaap Smit. tenor; en Kees Foto: Herman van Dam. verleners van verschillende disciplines worden behandeld, maar om een me disch centrum: de patiënten van de dokter zijn niet automatisch ook de pa tiënten van de fysiotherapeute, en andersom. De mensen komen dus ex pliciet voor degene die ze nodig heb ben. Hun vrijheid van keuze blijft strikt gehandhaafd," aldus dokter Ba vinck. Wel ligt het in de lijn der ver wachtingen dat er een vorm van sa menwerking gaat ontstaan, omdat het nogal voor d ehand ligt de patiënten als dat nodig is naar elkaar door te verwij zen. "Als je onder één dak zit consul teer je elkaar gemakkelijker. Voordelen De samenwerking onder dat ene dak biedt trouwens ook andere voordelen. Dokter Bavinck: "Je bent snel bereik baar voor elkaar, en omdat je samen dezelfde voordeur deelt is de drempel voor de patiënten ook lager. Bovendien kun je van elkaar ook een hoop leren. Als je alleen voor jezelf werkt in een eigen gebouwtje ben je misschien eer-v der geneigd alles voor jezelf te houden. Nu overleg je - uiteraard altijd met in stemming van de patiënt - veel gemak kelijker. Op die manier voorkom je oogkleppen en kun je waarschijnlijk ook beter werk afleveren. Zo komt het tenslotte vooral ten goede aan de ge zondheidszorg in bredere zin: uiteinde lijk is het voor de patiënt het beste. Organisatorisch brengt deze vorm van samenwerking wel het nodige met zich mee. onderstrepen zowel dokter Ba vinck als Els v.d. Graaf, maar zij heb ben het grote voordeel gehad om in een nieuwe situatie te kunnen beginnen. "In de gezondheidszorg is alles nu een maal veel meer gericht op samenwer king. Dat zie je op alle fronten. Er is veel meer overleg dan vroeger, en dan is het toch veel beter dat je zo dicht mo gelijk bij elkaar zit? Nogmaals: de vrijheid van de patiënt om zelf te kiezen wie hij als arts of als fysiotherapeut neemt, blijft volop be staan. "En het is ook niet zo dat we van onze gezamenlijke patiënten alles over en weer bespreken. De privacy blijft volstrekt gehandhaafd, en het overleg gebeurt altijd met zijn of haar goed keuring." Los Beiden wijzen er overigens op dat het Medisch Centrum Overhees geheel los staat (zij het dat de gebouwen wel tegen elkaar aangebouwd zijnvan het bejaardencentrum "De Vijverhof". "We zijn er in eerste instantie voor de hele wijk Overhees. Omdat aan de Vij verhof - net als bij Honsbergen - een dienstencentrum verbonden wordt lag het voor de hand dat ook op medisch gebied de verzorging dicht bij huis zou komen. "Daarom is ons medisch cen trum er tegenaan geplakt." Dat er al direct rekening is gehouden met de vestiging van een tweede arts ligt geheel in de lijn van de ontwikke ling van de wijk Overhees, die in de toekohist 9000 inwoners krijgt te her bergen. Ook de getalsmatige verdeling van de patiënten over de Soester huis artsen speelt daarin een rol. Het Medisch Centrum Overhees wordt op 23 november, 's middags om 17.00 uur, officieel geopend door iemand die gedurende een lange reeks van jaren betrokken is geweest bij de gezond heidszorg in Soest: dr. R. Buss, voor malig chirurg van Zonnegloren en de laatste jaren verbonden aan het zie kenhuis van Almere. Dokter Bavinck (r.) en fysiothera peute Els v.d. Graaf voor de ingang van het nieuwe medisch centrum. Begin oktober is in Soest officieel een nieuw initiatief op het gebied van de gezondheidszorg van start gegaan. Het is het "Medisch Centrum Overhees", gelegen aan de Di Lassostraat (al is het officiële postadres Klarinet 37). Vooralsnog wordt het medisch cen trum "bemand" door de huisarts Wil lem Bavinck en fysiotherapeute Els v.d. Graaf, die er beiden intussen hun domicilie hebben gekozen. In de naaste toekomst (begin 1985) zullen nog meer "geledingen" uit de gezond heidszorg in het Medisch Centrum Overhees vertegenwoordigd zijn, zoals het Consultatiebureau, van de kruis vereniging dat een aantal ochtenden per maand onderdak in het centrum zal vinden, en het Centrum voor Maat schappelijke Dienstverlening, dat er een dépendance gaat vestigen. Tot het zover is zullen uiteraard vooral de patiënten van dokter W. G. Bavinck en fystiotherapeute Els v.d. Graaf het centrum bezoeken. Zij delen het ge bouw - waarin overigens ook nog een plaats is gereserveerd voor een tweede arts - althans voor wat een aantal geza menlijke voorzieningen betreft, zoals de gemeenschappelijke wachtruimte. Die is modern ingericht, maar heeft door de lage muurtjes en de enorme hoeveelheid groen een besloten, gezel lige sfeer. In de wat verdere toekomst behoort ook de vestiging van een vroedvrouw ("Hier in Overhees worden nu een maal de meeste kinderen van Soest ge boren," aldus dokter Bavinck) tot de mogelijkheden. Een aanvraag voor de vestiging van een tandartsenpraktijk is onlangs echter afgewezen, omdat daarvoor geen vestigingsvergunning wordt verstrekt. Tot voor kort had dokter Bavinck zijn praktijk aan huis, aan de Draailier, niet ver bij het nieuwe centrum van daan. "Maar het huis was daarvoor nauwelijks geschikt, zoals in de loop van de vier jaar dat we daar gewoond hebben wel is gebleken." Uitkomst Voor dokter Bavinck en zijn vrouw is de verhuizing naar een nieuwe woning in Overhees en de ingebruikneming van de praktijkruimte in het Medisch Centrum dan ook een uitkomst en een hele vooruitgang, ook al omdat de da gelijkse gang van zaken in de snel groeiende artsenpraktijk niet langer behoeft te worden gecombineerd met het privé-leven van de Bavincks. Aan de andere kant woont hij op zo korte af stand van het medisch centrum dat hij er als het ware met een paar stappen kan zijn. In de praktijk werd dokter Bavinck tot dusver geassisteerd door zijn echtgenote, maar met ingang van morgen (donderdag 1 november) treedt Janny Westdijk op als part-time assistente. Fysiotherapeute Els v.d. Graaf had tot dusver haar domicilie in De Borg, al sinds 5 jaar. Daarvoor werkte zij aan de Speenkruidstraat samen met me vrouw Moonen. Ook zij is woon ingenomen met :het, nieuwe derdak", vooral omdat er in De geen ruimte voor uitbreiding was omdat het nieuwe medische centrum een stuk toegankelijker is dan het dorpshuis. Met nadruk stelt dokter Bavinck vast dat het hier niet gaat om een "gezond heidscentrum", waarbij het gaat om dezelfde patiënten die daar door hulp- Roomboter amandel- staaf a 75 van 5.75 voor1*. Roomboter amandel speculaas 250 gram A 50 van 5.40 voor 1. VAN WEEDESTRAAT 76 Inbraak Heideweg Een onbekende dader heeft vorige week ingebroken in een woning aan de Heideweg. Hij kwam het huis binnen door met vermoedelijk een schroeve- draaier de achterdeur te forceren. Hij doorzocht een aantal laden, maar bleek niets van zijn gading te hebben aangetroffen. De bewoners missen al thans niets. Snelheidscontrole Bij een controle op de naleving van de maximumsnelheid, die de politie vorige week woensdag uitvoerde op de Soesterbergsestraat, kregen 21 auto mobilisten een bekeuring. In totaal werden 292 auto's gecontroleerd. De top lag op 82 km. per uur. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU voor ƒ26,50 van 31 okt. t/m 6 nov. SJibtong met bearnaisesaus Diverse groenten Diverse aardappelen Fruitsalade met room Koffie Iedere woensdagavond LIVE MUSIC N.S.B.-Soest Donderdagavond vergaderde de afd. Soest van de N.S.B. in het Stations koffiehuis. De opkomst was ditmaal niet groot. Een 60-tal personen waren aanwe zig. De zaal was met vlaggen opgesierd, terwijl de portretten van H.M. de Koningin en Ir. Mussert waren aangebracht. Met een pittige rede opende den heer Porthein, groepsleider, deze ver gadering, waarin hij o.m. wees op de groote onbillijkheden in het ambte naren-reglement, hetgeen tot gevolg had het adres der 19 predikanten aan de regeering en volksvertegenwoordiging. Spr. wijst er op, dat dit reglement tegen de N.S.B. gekomen is door de S.D.A.P. Spr. hoopt dat de regeering spoedig de weg terug zal nemen. Hierna geeft spr. het woord aan den heer Spelt uit Hoevelaken, voor de behandeling van zijn onderwerpCrisis Landbouw-politiek. Na een inleiding over wat de N.S.B. wil, wijst spr. op den oorsprong der beweging, welke teruggaat tot de Fransche revolutie, waarna gekomen is het Liberalisme en weer later de S.D.A.P. Hoewel door de laatste groep veel is verbeterd, strijden de leiders voor eigen portemonnaie en daartegen strijdt de N.S.B. Hierna komt spr. tot zijn eigenlijke onderwerp en wijst er op, dat nage noeg alle crisis-maatregelen voor den boer niet voordeelig maar zelfs nadeelig zijn. Van de tarwewet hebben de boeren in deze omgeving niet geprofiteerd, omdat dit een product is voor de klei. Zij die er van profiteeren zijn groot-grond bezittende boerenin Groningen waren er die 30.000,- opstreken. Waarom werd geen steun verleend voor rogge bouw? De suikersteunwet heeft evenzoo gefaald. De steun hiervoor be droeg 17.000.000,-, maar de accijns werd met 10 ct. per K.G. verhoogd, waardoor 80 miljoen wordt opgebracht. Tegen de varkens-crisiswet zijn volgens spr. alle boeren gekant. Een prijs van 18-20 ct. werd toegezegd, doch nimmer betaald. Het is de Cen trale die 'n goede regeling in den weg staat, laat daarom de boeren zelf deze zaken regelen. Met de zuivelwet ging het al evenzoo. Een prijs van 5-7 ct. was in het vooruitzicht gesteld, in werkelijkheid werd het 3^-5 ct. Aan de verbruikers hebben deze wetten veel geld gekost. Zij betalen om het buitenland goedkoop te kunnen leveren. In Engeland wordt onze be ter verkocht voor 45 ct., hier betalen de verbruikers 86 ct. per K.G. Ook hekelt spr. de crisis-veewet. Hoe het staat met de 115.000 koeien, die vorig jaar tot vleesch in blik werden verwerkt, weet een ieder. Nu moe ten weer 150.000 jonge beesten worden afgestaan, maar spreker meent, dat deze beesten niet vrijwillig zullen worden afgestaan. De 10 miljoen winst wordt betaald door den boer en den consument. Aan Duitschland werd 4 miljoen en aan Frankrijk 100 miljoen geleend, maar de rente betalen de land- en tuinbouwers. Gaat dit zoo door, dan gaan wij ten gronde aldus spr. Spr. dringt aan op aansluiting bij de N.S.B. De vele partijen van nu brengen de ondergang van ons volk. Na beantwoording van enkele vragen, werd de vergadering met het zin gen van het Wilhelmus gesloten. Kleeding voor het schoolkind In de zaal van hotel "Eemland" had Vrijdagavond een bijeenkomst plaats van verschillende personen, daartoe uitgenoodigd door den heer Van Peurssen en Amesz, welke personen plannen hadden ontwikkeld tot verstrekking van kleeding en schoeisel aan schoolkinderen. Aanwezig waren leden der oudercommissie der beide openbare scholen, het bestuur van Volksonderwijs alsmede verschillende dames en hee- ren, w.o. den heer Van Wely, hoofd der school. De heer Van Peursen, het doel besprekende, doet daarbij mededeeling, welk voorbereidend werk reeds werd verricht. Naast een bespreking met verschillende raadsleden en hoofden van scholen, heeft een onderhoud met den burgemeester tot gevolg gehad, dat toestemming tot het houden van een collecte werd verleend. Verschillende dames werden voor dit doel reeds aangezocht. Ook een eere-comité werd reeds gevormd, waarin zitting hebben genomen de heer en mevrouw Deketh, de heer en mevrouw Dammers, de heer en mevrouw De Vos en mevrouw Van Veen-Honschoten. Uit de aanwezigen werd een commissie gevormd, bestaande uit de hee- ren Frieling, Voorzitter, Van Lenneplaan 30; A. Bult, Secretaris, Bos straat 15; J. J. Amesz, Penningmeester, Nieuweweg 39; Van Peursen, 2e Voorzitter; De Nies, A^sink en Kraaijenhage. Besloten werd nog dat vanaf 5 November zal wórden gecollecteerd, zoowel op straat, als langs de woningen. Deze collecte bevelen wij ten zeerste aan, in het belang van het behoef tige schoolkind. Buiten verantwoordelijkheid der Redactie. Kleeding en schoeisel Naar aanleiding van een bespreking van de Commissie van kleeding en schoeisel aan het behoeftige schoolkind, moeten ondergeteekenden me- dedeelen, dat zij, hoe zeer zij de onderhavige zaak een warm hart toe dragen zich tot hun zeer groote spijt genoodzaakt zien uit deze Commissie te treden, daar een vruchtbare samenwerking met den heer Van Peursen niet mogelijk bleek en ondergeteekenden meenen, dat het kind van zulks niet de dupe mag worden. B. J. Frieling, Voorzitter van Volksonderwijs afd. Soest. A. J. Bult, 2e Secretaris van Volksonderwijs afd. Soest. G. H. Assink, Ouder Commissielid Openb. Lag. School Beetzlaan. Joh. Kraaijenhage, Ouder Commissielid Openb. Lag. School Kerke- buurt. Soest 29 October 1934. Bellamy Vrijdagavond sprak de heer Veenstra uit Amersfoort, in de kleine zaal van "Religie en Kunst' voor een aandachtig gehoor voor de Intern. Ver. "Bellamy" afd. Soest, over "Quo Vadis." Allereerst noemt de heer Veenstra verschillende vraagstukken, welke allen wijzen op de ontredderde maatschappij, om zoodoende te geraken tot zijn eigenlijke onderwerp "Quo Vadis" (waarheen gaat gij? In dit verband wijst spreker op de verdeeldheid der volkeren, de bewa pening, de enorme bewapening op technisch gebied enz. Bellamy zal redding brengen, aldus spreker. Volgens de Bellamy-gedaehte zal er een nieuwe staat komen, met economische gelijkheid en vrijheid van Godsdienst en zal er niet zijn het spook der werkloosheid en van den ouderdom. Voortgaande zegt spreker, dat er bij toepassing van 't Bellamy-systeem geen sprake is van een vernietiging van overproductie en bovendien de productie en distributie niet behooren te worden overgelaten aan wille keurige personen, die hun positie slechts beschouwen als een middel tot vermeerdering van eigen bezit. Tentoonstelling Nat. Hist. Ver. De groote hoeveelheid paddestoelen, opgezette vogels en vlinders, steensoorten, vruchten, bloemen enz. welke door genoemde vereeniging waren bijeen gebracht en j.1. Zaterdag en Zondag in "Religie en Kunst" ter bezichtiging waren, vormden tezamen een tentoonstelling van bij zondere beteekenis. Op keurige en zeer overzichtige wijze was alles gerangschikt. Vooral de paddestoelen, waaronder vele eetbare en niet-eetbare soorten, waren legio en vormden nagenoeg een tentoonstelling op zichzelf. Ook was er een mooie collectie opgezette vlinders bijeengebracht, waaronder zeer mooi geteekende exemplaren, die bijzondere aandacht vroegen, hetgeen ook het geval was met de opgezette vogels w.o. de in onze streken zeer weinig voorkomende buyzerd, de steen- en kerkuil enz. Ook de steenen, waaronder exemplaren, gevonden in de omgeving van ons Natuurbad, hadden de bijzondere belangstelling der kenners. Jammer was het, dat niet meerderen een bezoek hebben gebracht aan deze met zooveel zorg samen gevoegde natuurproducten, welke zooveel schoons en leerzaams te zien gaven.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5