J De promotie-commissie 'Hartje-Zuid' bedankt (in willekeurige volgorde) Nieuw bedrijfspand G. W. v.d. Grift feestelijk geopend Film van de week Psycho II m ^back-wedstrijd HARTJE-ZUID Het karwei is geklaard! Giften voor Oudheidkamer en atletiekbaan t I I S SILVER STAR VIDEO iLAviyiARKuQLASiB Postzegelverzamelen, een mooie hobby lis KETTING FORMULIEREN Speelgoedbeurs bij 'De Woelwaters' Wintersportmiddag van NRV- Soest WOENSDAG 7 NOVEMRFn ig84 Conny Vink met de winnarei playbackwedstrijdAnnela fo tbekkie") Kiellieger. Be SOESTER COURANT mheid van het openingsfeest, die ;rd gepresenteerd, luidt als volgt: 33,5 punten mr. H. H. Elferink op het grote po- 'kend van het grote Boodschappen- mers van Soest een kans maakten ïn die de ondernemers in Soest-Zuid n het winkelcentrum bij elkaar had nummer moet corresponderen met Dnderen met het nummer dat is af- De prijzen blijven één jaar geldig happenlijst met het winnende num- emene Bank Nederland (ABN) aan enlijst met het winnende num- ïmene Bank Nederland (ABN) aan rcBü MnivVI ffl "•tirm&teaH u eschikbaargesteld door: lg. Bank Nederland dama Mode 'h v. Amerongen Parf. en Drog lokker B,V. randsma Behang en Verf B V aison Borgts m Essen Foto/Optiek Auto Rooij Bondsspaarbank Bakkerij Boumans Ten Brinke, Groente en Fruit Jac. de Bruin Broodje Dam Dogterom. Banketbakkerij Amro-bank Prank-Mode -looijer, ijzerwaren ^via Nederland C.V. 1. K. W( esterhof) rolanda Mode pb Kareisen Sporthuis wia Nederland C.V. ^aVe, Doe Het Zelf Ie Meij, Banketbakkerij v.d. Linden Mode ^eijering, rookartikelen 'an Oosten Fotografie I.M.B. 'hildar Wolwinkel lethuisje "'t Pleintje" •via Nederland C.V. dama Mode |en Brinke, Groente en Fruit racticum-drukkerii abobank via Nederland C.V. ondsspaarbank r ank-Mode PAGINA 13 orkest pTSS' minirettes en de majorettes van het harmonie- êéweldlee müSïef g V3n Piet Dhalhuizen, die op vrijdagavond een mra?hrtihmi?» en J'suele show ten beste hebben gegeven en eens te f efn dorPsfeest he' niet zonder de vrolijke klan- 11e iSïsteM n an stellen- °°1< hartelijk dank aan de faml- rnnSek,,n„T Sfl de °veriSe P-V.O.- ensembles, die op het podium hun muzikale kunnen lieten horen. Graag tot een volgende gelegenheid! breiïlen v^6^^ T Wandelsportvereniging "Olympia" voor het aan- ZT feestverlichtingTechnische problemen werden op een SwlsverbZSl improviseren kunnen ze als geen ander. Het resul- De padvinders van de Hopman Masselmangroep voor hun gewaardeer- 3 uitdelen van de kleurige wedstrijdballonnen en voor degasbeUencering Van de vele honderden. in het grote pet verzamel- Ton Uyland voor zijn vakkundige, geluidstechnische verzorging bij elke voor omende gelegenheid. Een kabeltje hier, een snoertje daar en de zaak kwam steeds weer voor elkaar! hh^r6™6611'6^6 en P°litië,e diensten en instanties voor de vlotte ehandelmg van al onze aanvragen, voor de bekwame begeleiding van onze aktiviteiten en evenementen en zeker niet in de laatste plaats voor de snelle aanpak en oplossing van optredende problemen Darol Voges, Kirsten Klijnsma en Lies Zon voor de vakkundige en uiterst serieuze manier, waarop zij de door vele honderden kinderen in gezonden kleurplaten hebben gejureerd. Alle lof ook voor Kirsten en Carol d i" a1^ uitdelers van de prijzen tijdens de kindervoorstelling in "De Rank Een kostelijk schouwspel, hun beider benadering van de kolkende kinderschare Plaatsgenoot Jay Delmore alias Iwan Rebroff en Bernadette voor hun individuele en gezamenlijke zangtechnische prestaties in hun mee slepende programma "Showtime" De heer en mevrouw Wijnands van Wijnands Woonmode (en kado- shop.die hun erf en hun nieuwe interieur gastvrij openstelden voor alle artiesten en commissieleden en die er niet over klaagden dat hun splinter nieuwe winkelpui en luifel door de "king size" trailer voor hun deur aan het oog werden onttrokken. Die beiden óók de (via de schoenen van enige bezoekers) door pony vijgen op hun nieuwe vloerbedekking veroorzaakte bevuiling met een glimlach afdeden en met enige schoonmaakmiddelen wegwerkten. Grote klasse Plaatsgenote Conny Vink voor de charmante wijze, waarop zij de play- back-show en de kwis heeft gepresenteerd en uiteraard voor haar eigen wervelende optreden. Ook haar intense belangstelling voor de overige, door de promotie-commissie georganiseerde aktiviteiten heeft bij het comité een fijne indruk achtergelaten Notaris Mr. H. H. Elferink van het welbekende plaatselijke notaris kantoor Van Veeren en Elferink voor zijn rechtskundige adviezen bij de voorbereiding van het "GROTE BOODSCHAPPENFEEST", alsmede voor zijn omvangrijke werkzaamheden met betrekking tot de trekking en de bekendmaking van de prijzen. Elders in dit blad treft de lezer de officiële trekkingslijst van notaris El- fennkaan; rü..iHfH!^ra,eU^ Va" Rcek yan "La grande Boufïé" voor zijn smakelijke i omlijsting van de Proost-Instuif" op woensdagavond, de dag van de opening. Een koud buffet, dat door alle gasten in alle toonaarden werd geroemd en dat dus als "tongstrelend" werd beleefd. Gastheer Van Beek ^n^jeZljn 200 gasten ook n°g een gratis en bijzonder tintelend welkomst- j De firma Roest Soest b.v., het befaamde, nationaal en internationaal opererende transportbedrijf, voor het opnieuw, en nog wel gedurende twee dagen, ter beschikking stellen van een grote trailer, waarop zich vele shows en muzikale evenementen konden afspelen. Een grandioos gebaar De kinderen uit de hoogste klas van de De Savornin Lohmanschool voor de ijver, waarmee zij een kwartet moeraseiken een nieuwe stand plaats aan de Soesterbergsestraat, voor het Winkelcentrum Zuidprome nade, verleenden; Alle "Hartje-Zuid"-Ondernemers, die de prijzenpot spekten met tal loze waardebonnen en kado's, waardoor het mogelijk werd gemaakt alle evenementen op een royale wijze van prijzen te voorzien Het Trio Romance voor zijn muzikale en inspirerende begeleiding van Bernadette en Jay Delmore De Soester Courant en Soest Nu, alsmede de drukkerijen Smit Soest en Onnes Amersfoort voor de geweldige samenwerking tijdens de span nende race met de tijd, die heeft mogen uitmonden in de uitgave van twee daverende extra edities Alle meisjes en jongens uit Soest en omgeving, die met hun enthousias me, hun blijheid en hun zonnige aanwezigheid een extra dimensie hebben gegeven aan de ballonnenwedstrijd, de kleurwedstrijd, de boomplanting, de kermis, de kindervoorstelling en al het overige gebeuren in "Hartje- Zuid"; De dames N. Borreman en A. van Hoorn als vertegenwoordigsters van Het Nederlandse Rode Kruis en De Zonnebloem voor hun gesmeerde organisatie rondom de ontvangst van onze speciale donderdagmorgen- gasten. Uiteraard gaat onze hartelijke dank ook uit naar alle lieve dames en beste heren beider organisaties, die aan dit bezoek hun medewerking hebben verleend Het winkelend publiek, dat in grote getalen is komen opdagen en dat voorgoed bezit heeft genomen van het vernieuwde "Hartje-Zuid". Vele tienduizenden moeten het er zijn geweest, uit Soest en uit de regio. Waar mee het bewijs is geleverd dat de Soesters en de "buitenlui" op een kom pleet winkelcentrum, dat thans vanaf de Birkstraat tot aan de Vondel laan is ontstaan, hebben zitten te wachten; De medewerksters en medewerkers van de Stichting Jeugdzorg o.l.v. Johan Baks, die veel en goede hulp verleenden bij het kanaliseren van de kinderstroom tijdens de ballonnenwedstrijd en de kindervoorstelling, die ook als volijverige parkeerwachters optraden en die op donderdagavond ook nog even het "Wijnands-straatje" veegden; Cees Schilperoort, wiens aanstekelijke lach in het stralende zonlicht guller klonk dan ooit. Hij flitste op donderdagmorgen van Eethuisje '"t Pleintje" naar Eltheto en weer terug om de gasten te verwelkomen, met zijn jolige kwinkslagen te amuseren en hen blij te maken met de goede gaven van vele "Hartje-Zuid" ondernemers; Tony Mouse Music Service voor de perfecte geluidstechnische bege leiding van Conny Vink tijdens haar grandioze optreden op donderdag avond j.1. René Grendel, toegevoegd commissielid (en wat voor een!), voor de ludieke wijze, waarop hij de ballonnenwedstrijd heeft georganiseerd. Als er een blij was met het strakblauwe uitspansel en de stralende zon, was hij het wel. Kleurwedstrijd, kindervoorstelling, ontvangst van ae donderdagmorgen-gasten, René organiseerde mee en was steeds ter plek ke. Ga niet weg, René De heer en mevrouw Ott voor de door hen aan de jury van de kleur wedstrijd (bestaande uit Kirsten Klijnsma, Carol Voges en Lies Zon) ver leende gastvrijheid en voor de hun voorgeschotelde lunch. De juryleden waren het er eenstemmig over eens: dit was zien, proeven en savoureren! Enrico Lorenti en zijn charmante partner Leila voor hun bruisende clownsprogramma in "De Rank". Het was een daverend feest, dat de kinderen met gloeiende oortjes en gevulde handen verlieten. Gerrit den Braber voor zijn vlotte en humorvolle presentatie van het donderdagavondprogramma, ditmaal zonder limericks; Het duo Tjitske de Schipper en Bianca Lenarduzzi, leerlingen van Hans C. Janssen (regionale muziekschool) en leden van de accordeonclub Ani- mato voor hun leuke en onbevangen accordeonspel tijdens de vrijdag avondshow Allard Faas voor zijn trefzekere play-back-vertolking van 'Danny de Munck'. Volgende keer even zélf aan de stoel denken, Allard! Willeke Slingerland en leerlingen van dansschool Slingerland voor hun deelneming aan de playbackshow op donderdagavond j.1. Het was voor de jury niet eenvoudig om de prijswinnaars vast te stellen, zó gering waren de onderlinge verschillen in prestatie. De Weergoden voor hun weergaloze optreden! Met een gouden zon hebben zij "Hartje-Zuid" overgoten en het vierdaagse openingsgebeuren gemaakt tot wat wij ervan gehoopt hadden: een grandioos festijn! Hoe weerloos zouden wij zonder hun medewerking geweest zijn! Al diegenen die ondanks de lange opsomming wellicht toch niet ver meld werden. Aan hen allen ook onze hartelijke dank! Wij maken ons nu al weer op voor het Sint-Nicolaas-feest. Tot spoedig ziens dus, in "Hartje-Zuid"! Uw promotie-commissie "Hartje-Zuid" Met veel feestelijk vertoon is vrijdag middag het nieuwe bedrijfsgebouw van het Soester aannemingsbedrijf G. W. van de Grift aan de Ferdinand Huyck- laan geopend en tevens het 25-jarig ju bileum van het bedrijf gevierd. Het was wethouder drs. G. Plomp van Ruimtelijke Ordening en Volkshuisves ting die de officiële openingshandeling verrichtte. Hij deed dat in twee instanties: eerst door met een druk op de knop een "ech te" bouwschutting - compleet met graf- fitti - te verschuiven, en vervolgens door van een min of meer compleet huis tevoorschijn te brengen. Aan de "afbouw" te verrichten. Dat gebeurde - ook via een druk op de knop - door de schoorsteen uit het inwendige van het huis te voorschijn te brengen. Aan de wand van de hal prijkten de woorden "G. W. van de Grift B.V. 25 jaar bou wen". De heer G. W. van de Grift zelf bracht in herinnering dat er sinds het einde van de oorlog ongeveer 10.000 wonin gen in Soest zijn gebouwd. Daarvan heeft hij er zeker zo'n 999 voor zijn rekening genomen en hij verzocht de wethouder dan ook het huis in de hal als zijn duizendste te beschouwen. Groot was de verrassing toen de heer V.d. Grift ("Er moet wat tegenover het 25-jarig jubileum en die 1000e wo ning staan") twee chèques te voor schijn toverde van elk 5000 gulden. De eerste werd overhandigd aan de heer B. van Os, voorzitter van de SAAS, die zich inspant voor de aanleg van de atletiekbaan voor Pijnenburg, en de tweede aan de heer A. J. van den Dijssel, voorzitter van de Stichting Oud-Soest die de Oudheidkamer onder haar beheer heeft) Goede wijn... De heer Plomp wenste de heer V.d. Grift op zijn beurt geluk met het jubi leum en het nieuwe gebouw, uit naam van het gemeentebestuur. In zijn toe spraak maakte de heer Plomp een ver gelijking tussen de wijnbouwer en de huizenbouwer: beiden moeten het hebben van goede grond, beiden wer ken doorgaans met de gehele familie, beiden zijn afhankelijk van een goed klimaat, en evenals goede wijn geen krans behoeft gold dat evenzeer voor de goede produkten van de huizen bouwer V.d. Grift. De eerste kijkers komen pas als het produkt "gerijpt" is, aldus de wet houder, waardoor het het ene jaar beter loopt dan het andere, al is dat ook nog zo afhankelijk van externe facto ren. "Als het slecht gaat mag de wijn bouwer geen water bij de wijn doen, maar moet hij de kwaliteit juist hand haven", aldus de wethouder, die het zelfde van toepassing verklaarde op de woningbouw. Hij wenste de heer en mevrouw V.d. Grift nog vele goede jaren toe en sprak de hoop uit dat velen het produkt van het bouwbedrijf nog zouden tegenkomen. Als geschenk van het gemeentebestuur overhandigde de heer Plomp een fraaie ingelijste kaart van Amersfoort en om geving. Voor mevrouw V.d. Grift wa ren er bloemen. De heer V.d. Grift bedankte de heer Plomp tenslotte en bood hem een wel zeer toepasselijk geschenk aan: een fles wijn en een wijnkoeler. De heer B. van Os merkte in zijn dank woord op dat de SAAS zeer vereerd was met het geschenk én deelde en passant mee dat Gedeputeerde Staten van Utrecht de dag ervoor hun toe stemming voor de aanleg van de atle tiekbaan hadden gegeven. Hij schert ste verder dat na de realisering van de atletiekbaan er een stichting SAGS in het leven geroepen zou worden, die zich gaat inzetten voor de bouw van een nieuw gemeentehuis. Wethouder Plomp (m.) bood de heer en mevrouw Van de Grift een kaart aan namens het gemeentebestuur. De heer A. J. van den Dijssel bedank te de heer V.d. Grift onder het motto: "een goede buur is beter dan een verre vriend". Hij wees erop dat de stichting Oud-Soest zelf geen cent bezat ("maar wel ideeën") en hield het gemeente bestuur voor dat de vorstelijke gift niet mocht inhouden dat er geen sub sidie meer nodig was. Na het officiële deel van de bijeen komst konden de talrijke genodigden een rondgang maken door het nieuwe gebouw. Onder hen bevonden zich vertegenwoordigers van de gemeente, de bouwwereld en veel relaties van de firma V.d. Grift. '0 p Gl ARHANDFI FN Hl A'--7FTTERI.I voor GLASREPARATIES i en levering van o.a. THERMOPANE, ,-J SANCO ISOLATIEGLAS, ,.w '4? VOORZETRAMEN M Varenstraat 74 - Soest - Telefoon: 02155-10731 In teamverband beter dan alleen: Nu het weer vroeg donker wordt mag toch eens gewezen worden op een mooie hobby, namelijk het verzame len van postzegels, in vaktermen ge noemd philatelie. Wat heeft het donker worden te maken met postzegelen? Rustig thuis in de huiskamer, zondedr overlast aan derden "spelen met je postzegeltjes". Baarn heeft een bijan 45 jaar be staande Vereniging, de "Philatelisten- vereniging Baarn", aangesloten bij de officiële Bond van Ned. Philatelisten Verenigingen", met ruim 70.000 leden. De Baarnse Vereniging heeft ca. 180 leden, waarvan een flink aantal uit Soest. Voorzitter is de heer H. C.C. N. van der Feer Ladèr en de secretaris is de heer N. Pigge, Malvastraat 11, 3742 CB te Baarn, tel. 02154-16470. Geïnteresseerden kunnen zich op dit adres opgeven, als lid van deze Ver eniging, of kunnen gewoon eens ter oriëntatie langskomen. Wat wordt een lid van de Vereniging geboden? 1. Elke maand ontvangt men het of ficiële maandblad van de Bond van Philatelisten Vereniging, waarin zeer veel gevarieërde informatie over alles op het gebied van postzegels, nieuwtjes, veilingen in den lande, nieuws over binnen en buitenlandse postzegels, nieuwe uitgiften, plaatfouten, tentoon stellingen, aanbiedingen van de han del, etc., vermeld staan. 2. Elke derde maandag van de maand is er een bijeenkomst in gebouw "De Schakel", Nassaulaan 17 te Baarn. Inbraak Kerkdwarsstraat Bij een inbraak in een woning aan de Kerkdwarsstraat heeft de dader in het afgelopen weekeinde voor totaal 2500 gulden aan sieraden buitgemaakt. Hij verdween met twee paar gouden oor bellen met steentjes, een gouden scha kelarmband, drie gouden halsket tinkjes en een zilveren zakhorloge. Hij kwam het huis binnen door aan de ach terzijde de schuifpui van de woonka mer te forceren. Toiletwagen vernield De toiletwagen bij de crossbaan van de King's Road Riders aan de Konings weg werd in het afgelopen weekend be zocht door tot dusver onbekende ver nielers. Niet alleen werden er 11 ramen kapot gemaakt, maar ook het interieur moest het ontgelden. Insluiping Van Weede- straat Een insluiper heeft in het weekeinde zijn slag geslagen in een woning aan de Van Weedestraat. Hij verdween met een bedrag van ongeveer 1000 gulden, een duikershorloge en twee kenteken bewijzen. Vermoedelijk heeft de dader de woning weten binnen te dringen door een openstaand raam aan de ga lerij. Auto gestolen Een bewoner van de Generaal Winkel manstraat in Soesterberg meldde de politie begin deze week de diefstal van zijn auto. Het betreft hier een rode Toyota Celica met het kenteken KK-50- PJ. De wagen stond geparkeerd bij de woning van de eigenaar. De schade be draagt ca. 12.000 gulden. Horloge gestolen Een inwoner van Soest deed begin deze week bij de politie aangifte van de diefstal van een horloge. Het voorwerp was ontvreemd uit de broek van de ei genaar, die in de kleedkamer van een sportzaal aan de Smitsweg hing. Ook verdween er een bedrag van 13 gulden. Hardrijders op de bon Maandag j.1. hield de politie op drie plaatsen in Soest een controle op de na leving van de voorgeschreven maxi mumsnelheid. 's Morgens gebeurde dat aan de Birkstraat, waar 320 auto's werden gecontroleerd. Daarvan kregen 9 bestuurders een bekeuring, 's Middags volgde een controle aan de Koningsweg. Hier passeerden 200 auto mobilisten de apparatuur, waarvan er eveneens 9 te hard reden. Later was de Soesterbergsestraat aan de beurt. Van de 194 hier gecontroleerde automobi listen waren er 15 in overtreding. De hoogst gemeten snelheid bedroeg resp. 77, 80 en 98 km. per uur. Caravan gestolen Vorige week werd aan de Industrieweg een tot keetwagen omgebouwde cara van gestolen. De eigenares, een be woonster van de Industrieweg, deed aangifte bij de politie. Aanhanger gestolen Een bewoner van de Heideweg stelde de politie vorige week op de hoogte van de diefstal van zijn aanhangwagen. Het voertuig stond geparkeerd bij de woning van de eigenaar. Vernieling aan woning Een bewoonster van de Willaertstraat ontdekte vorige week dat onbekenden de ruit in de voordeur van haar woning hadden vernield. De schade bedraagt ca. 100 gulden. Het vervolg op de adembenemende klassieke thriller Psycho (I) van "the master of suspense" Alfred Hitchcock. De rechtbank heeft Norman Bates, de gestoorde moordenaar van zijn moe der en zes andere personen uit dat eer ste deel, officieel genezen verklaard. Na 22 jaar verlaat hij de psychiatri sche inrichting waarin hij is verpleegd en keert terug naar het oude familie motel waarin zich in het verleden zo veel gruwelijke taferelen hadden af- HET IS 22 JAAR LATER EN NORMAN BATES IS WEER THUIS Aldaar voltrekt zich opnieuw een aan tal moorden, waarbij soms slechts de damesschoenen en de jurk van de da der te zien zijn. Is Norman weer bezig? De hoofdrol wordt ook nu weer gespeeld door AnthonyPerltins (voor zijn rol in "Goodbye Again" kreeg hij de Gou den Palm in Cannes), zoals veel rollen opnieuw worden vertolkt door dezelfde acteurs die destijds onder Hitchcock hebben Vernielingen Van een woning aan de Schaepman- straat werd vorige week een isolatie- ruit vernield. Namens de woningbouw vereniging Soest werd bij de politie aangifte gedaan. De schade bedraagt 193 gulden. Inbraak Varenstraat Bij een inbraak in een woning aan de Varenstraat heeft de dader een geldbe drag van 950 gulden en enige antieke voorwerpen buitgemaakt. Niet on waarschijnlijk is dat men gebruik heeft gemaakt van een valse sleutel. Autoslot vernield Een inwoner van Amersfoort, die zijn auto had geparkeerd aan de Foeken- laan, ontdekte vorige week dat een on bekende het portierslot had vernield. Hij stelde de politie op de hoogte. Lantaarnpalen beschadigd Onbekenden hebben vorige week van een drietal lantaarnpalen aan het Minstreelpad de bollen vernield. Na mens de dienst Gemeentewerken werd daarvan bij de politie aangifte gedaan. Getuigen gezocht van doorrijding na aanrijding Een inwoner van Gorinchem, die zijn auto had geparkeerd aan de Vondel laan, ontdekte vorige week dat zijn wa gen was aangereden door een andere weggebruiker, die echter had ver zuimd zich te melden. Twee meisjes wisten te vertellen dat de auto van de Gorinchemmer was aangereden door een witte auto, die achteruit de P.C. Hooftlaan was komen uitrijden. De po litie wil graag in kontakt komen met deze meisjes, van wie naam en adres niet bekend zijn, of met eventuele an dere getuigen. De aanrijding vond vorige week dinsdag plaats. Gasfles valt om in rijdende auto Een 22-jarige inwoner van Soest be merkte vorige week tot zijn schrik dat de butagasfles die hij in zijn auto ver voerde omviel, waarbij de afsluiter opensprong en de auto vol gas stroom de. Het voorval gebeurde op de Eiken laan. De man velriet terstond zij wa gen en zocht een goed heenkomen. De gewaarschuwde politie nam om elk ri sico uit te sluiten treffende maatre gelen. Zij zette de Eikenlaan tussen Birkstraat en Soesterbergsestraat af voor alle verkeer. De brandweer zorg de ervoor dat het gevaar snel geweken was. Schoorsteenbrandje Vermoedelijk door het te hoog opsto ken van de open haard brak vorige week brand uit in een schoorsteen van hotel "Het Witte Huis" aan de Birk straat. De brandweer was snel ter plaatse en hoefde nauwelijk in actie te komen. Wel werden er maatregelen ge troffen om herhaling van het gebeurde te voorkomen. Schoolruiten vernield Van de openbare basisschool 'De Scha kel' aan de Klaarwaterweg werden vo rige week zes ruiten vernield. De poli tie twijfelt eraan of de ruiten'werden stuk gegooid of stuk geschoten. FBir in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 3. Er is een rondzendingsverkeer, met mooie rondzendingen, die men drie da gen op zijn gemak thuis kunt bekijken, er al dan niet uit kopen en de zending dan doorsturen naar het volgende me delid. 4. Op ded maandelijkse bijeenkomsten staan altijd gevarieërde programma's op de agenda, zoals een veiling, een verloting, quizzes, al dan niet dia lezingen over postzegels, soms kienen, een ladderwedstrijd, en steeds met mooie philatelistische prijzen en nog veel meer. Een gezellig samenzijn, met als één belang de gezamenlijke hobby: "Postzegels". 5. Ruilen, verkoop en inkoop en ad viezen over alles wat men over post zegels wilt weten. Bestuur en vele le den van devereniging zijn graag be reid alle adviezen te geven over het opzetten van een verzameling, spe cialisatie motief verzamelen, stempel verzamelen, landen specialisatie en nog veel meer. Men kan profiteren van jaren lange ervaring van "oude rotten in het vak" en waardevolle tips krijgen van hen die hun kennis graag willen overdragen. 6. Op de bijeenkomsten zijn altijd ver kopers aanwezig die noodzakelijke at tributen aanbieden zoals albums, catalogi, nieuwtjes, hawidstroken, pin- cets, FD-enveloppen, en verder alles wat op dit gebied te koop is, en tegen zeer aantrekkelijk prijzen. Als er één rustige huiselijke hobby is, die het gezinsleven niet verstoort, is dathet verzamelen van postzegels. Het is ook nog een goede geldbelegging, want goede postzegels behouden hun waarde, ze stijgen zelfs constant. De vereniging is niet gesubsidieerd door rijk of gemeente, ze bestaat al jaren uit particulier initiatief en ze draait nog steeds en in een stijgende belangstelling. De leden van de Philatelistenvereni- ging "Baarn" keren elke derde maan dag van de maand met plezier huis waarts zonder ergernis en zonder hatelijkheden, want ze hebben een gezamenlijke hobby: het verzamelen en vergaren en uitwisselen van de hobby postzegels verzamelen. SILVER STAR VIDEO TOP 10 1. Ciske de Rat 2. An officer and a gentleman 3. War Games 4. Tootsie 5. Le Professionnel 6. Stripes 7. Schatjes 8. Trading Places 9. Jaws III 10. Psycho II Sinterklaas komt er weer aan, dus ook dure tijden. De peuterspeelzaal de Woelwaters aan de Beetzlaan 32 probeert het sinterklaasfeest niet zo duur te laten worden. Zij organiseert op woensdag 14 november a.s. een speelgoedbeurs. Op die middag van 14.00 uur tot 16.00 uur kan men goed 2e hands speelgoed kopen tegen heel lage prijzen. Verder is ook wat kleding, snuisterijen etc. te koop. Alles met het doel veel geld bij elkaar te krijgen om voor de peu ters van "de Woelwaters', nieuw ste vig speelgoed te kopen. Wekelijks komen er 60 peuters in de speelzaal spelen. Fietsjes, klim- materiaal, auto's, poppebedje moeten van goed materiaal zijn. Papier, krijt, verf, ook die gaan snel op met zoveel peuters. Het zou dus heel fijn zijn, als veel mensen op deze beurs komen. Met hun bijdrage kunnen er weer leuke dingen voor de peuters gedaan worden. Snelheidscontrole Bij een controle op de naleving van de maximumsnelheid, die de politie vorige week uitvoerde op de Burge meester Grothestraat, werden 21 van de 240 passerende automobilisten be keurd. De top lag op 86 km. per uur. Glas op wegdekravage Een ravage ontstond vorige week bij de spoorwegovergang Ossendamweg/- Nieuweweg, waar een vrachtwagen van een Soester glasbedrijf een flinke hoeveelheid glas verloor. Het verkeer ondervond daarvan langdurig hinder. De wagen werd bestuurd door een in woner van Bunschoten. De politie maakte proces-verbaal tegen hem op. Voetganger gewond bij aanrijding Op de Van Weedestraat deed zich vo rige week een ongeval voor, toen een 56-jarige voetganger uit Soest plotse ling de weg overstak. Op het fietspad werd hij aangereden door een brom fiets, bestuurd door een 16-jarige jonge man uit Soest. De voetganger liep daarbij een aantal schaafwonden op en moest zich onder doktersbehandeling stellen. Televisie gestolen Bewoners van de Koninginnelaan meldden de politie vorige week dat uit hun huis een zwart-wit televisietoestel was gestolen. De dader moet de woning zijn binnengedrongen via het balkon en een openstaand raam. Containerbrandje De brandweer moest zondagmiddag in actie komen bij het blussen van een containerbrandje. De container, die geparkeerd stond aan de Weegbree- straat, was door nog onopgehelderde oorzaak in brand geraakt. Ekster valt vrouw lastig De politie heeft vorige week een ekster kunnen vangen, die het al enige dagen lang gemunt had op een bewoonster van de Thorbeckestraat. Zodra zij het huis verliet vloog het beest op haar in. De vrouw waarschuwde tenslotte de politie die een poging deed het dier te vangen. Dat mislukte in eerste instan- te, hoewel de vogel ook op de beide poli tiemannen invloog. Later slaagde de politie erin het beest alsnog te vangen. De politie bracht de ekster over naar het dierenopvangcentrum van me vrouw De Muinck aan de Van Weerden Poelmanweg. Wie weet betert hij zijn leven. Tijdelijke verkeersmaatregelen In verband met vernieuwing van de spoorwegovergang Van Wee- destraat/Steenhoffstraat en van de spoorwegovergang Molen straat gelden volgende week twee tijdelijke verkeersmaat regelen. Voor de nacht van zaterdag 10/ zondag ll november is de overweg Van Weedestraat/Steen- hoffstraat tussen 23.00 en 09.00 uur gesloten voor alle verkeer in beide richtingen. De overweg Molenstraat kan in de nacht van zondag 11/maandag 12 no vember tussen 23.00 en 07.30 uur niet gebruikt worden door al het verkeer in beide richtingen. Wel kunnen voetgangers van de overwegen gebruik blijven ma ken. Autobanden doorgeprikt Aan de Anthonie van Leeuwenhoek laan in Soesterberg werden in het afge lopen weekeinde van een aantal auto's de banden lek gestoken. De eigenaars deden aangifte bij de politie. Smeerpomp gestolen Een bewoner van de Johannes Post- straat ontdekte in het afgelopen week einde dat een onbekende dader uit de garage in de buurt van zijn woning een hoge-druk smeerpomp had weggeno men. Hij deed aangifte bij de politie. Op zondag 18 november geeft de afd. Soest van de Nederlandse Reisver- eniging in het kader van haar 25-jarig jubileum een middag in restaurant Darthuizen aan de Prins Hendriklaan in Soest. Deze middag staat in het te ken van de wintersport in Oostenrijk. Er worden onder meer twee schitteren de kleurenfilms vertoond over Vorarl- berg, Tirol, Salzburgerland, Öberoster- reich enz. Deze films zijn afkomstig van het Oostenrijkse Verkeersbureau. Verder zal in samenwerking met het sporthuis Eb Kareisen wintersport- kleding worden geshowd Wintersport is vakantiepret Wintersport betekent méér dan het sportief bezig zijn op de lange latten. Bij het alpine-skiën en het langlaufen voelt men zich gezond en plezierig, maar er zijn ook tal van andere activi teiten mogelijk. De gehele ambiance van mooie natuur, vrolijke bezige mensen in de sneeuw, de zon hoog aan de hemel, dit alles werkt prikkelend op lichaam en geest. Après-ski bekroont de dag, ook voor niet-skiërs. Maar ook wandelaars kunnen volledig aan hun trekken komen. Leeftijd en conditie spelen hierbij geen rol. Of men er alleen of met een groep op uit gaat het is altijd een ware belevenis om door het prachtige besneeuwde land schap te lopen en de longen vol te halen met zuivere lucht, zodat het bloed ook beter gaat stromen. Deze wintersportmiddag begint om 15.00 uur. De toegang is voor NRV-le- den 2,50 en voor niet-leden 3,50 incl. koffie.

Soester Courant | 1984 | | pagina 13