f DE SPEELDOOS: v|al (57v) Vernieuwde wasserij Zonnegloren officieel in gebruik genomen Si kantöör^^"^^ benodigdheden 'Der zigeunerbaron' op 16 en 17 nov. a.s. in 't Spant Ik dans zo snel ik kan Auteur: Barbara Gordon Vrouwen, mannen intimiteit Auteur: LillianRubin Uitgever: Maarten Muntinga Rainbow-pockets Nood aan de man Auteur. Marigt Schönberger Uitgever: Bigot Van Rossurn Koken als Kaatje Auteurs: Edzard Delstra, Anneke en Fons van Groeningen Uitgever: VVAA De Hollandse Keuken AuteursIna Drukker enRie Ykema- Steenbergen Uitgever: Elsevier Klederdrachten Samenstellers Constance Nieuwhoff, Willem Diepraam en Cas Oorthuys Uitgever: Elsevier Groot Astrologisch Handboek Menselijke Relaties Auteur: Linda Goodman Uitgever: Veen Zeven vertellingen Auteur: Johande Meester Monaco KETTING FORMULIEREN Musi-Canthus' in Maartensdijk begint concertseizoen Actie 'Jong Talent' van 't Nut werd succes Stripverhalen op de kinderzegels Najaarsconcert Groot Nicolaaskoor Baarn Harmonie Crescendo jubileert met uniek concert voor Baarn! KI/lflESC INKEL Politieke partijen gaan zich richten op buitenlanders 'Een vos' Toneelavond Friese Vereniging Hilversum Klachten over bezorging: tel. 14152 (18.00 -18.30 uur) PAGINA"^ WOENSDAG 7 NOVEMBER 1QS4 SOESTER COURANT PAGINA 15 Uitgever: Maarten Muntinga Rainbow-pockets Een aangrijpend auto-biografisch ver slag met voor deze tijd ongetwijfeld vele herkenningspunten. De schrijf ster Barbara Gordon vertelt over het instorten van haar wereld wanneer ze tenslotte de enige beslissing neemt die haar nog rest: stoppen met het inne men van alles verwoestende valium- tabletten. Een besluit dat haar leven volslagen uitzichtloos maakt, totdat de karaktervolle hoofdpersoon ontdekte dat de weg terug er is. Een boek als een dokumentaire, een boek dat art sen, die zonder verdere begeleiding va lium als schijnbaar redmiddel voor schrijven, tot heroriëntatie kan bren gen. Ruim twee jaar geleden gaf de Ameri kaanse schrijfster dr. Lillian Rubin in ons land een aantal lezingen aan uni versiteiten en vrouwvriendelijke in stellingen. De teksten van deze lezin gen en een deel van de daarop gevolg de discussies vormen de inhoud van dit zeer lezenswaardige boek. Lezens waardig en overtuigend vooral, omdat wij hier te maken hebben met een fe ministe die weliswaar strijdbaar is, maar niet of nauwelijks met haar vi sies op hol slaat. Daardoor is "Vrou wen, Mannen Intimiteit" volstrekt geloofwaardig geworden. Aanbevolen voor vrouwen die zich voorbereiden op de tweede helft van hun leven en. voor mannen die daarmee niet of nau welijks raad weten. In "Nood aan de man" tracht de schrijf ster de langzamerhand in bepaalde kringen verminkte situatie tussen vrouwen en mannen tot stilstand te brengen en om te buigen. De wijze waarop ze te werk gaat zal zonder twij fel een storm van kritiek losmaken in de wereld van de feministen. Ten onrechte. Margit Schönberger is niet behept met voorkeur en weet door het geven van feiten op de juiste wijze te relativeren. Ze roept in twaalf hoofd stukken vrouwen tot de orde die niet verder dan binnen hun eigen wereld kunnen kijken. Met veel wordt, niet zelden op zeer amusante wijze, afge rekend. In het laatste hoofdstuk van het boek geeft zij tien redenen aan waarom vrouwen van mannen zouden moeten kunnen houden. Redenen die kunnen scoren wanneer ook mannen voor deze lectuur openstaan. Wat be nadering van de relatie vrouw-man be treft wellicht het meest positieve boek dat tot nu toe in de tachtiger jaren is verschenen. Het werd overigens wel tijd. En dan nog uit onverdachte hoek! De kleine Zuiderzeehaven Blokzijl is sinds tien jaar in het culinaire nieuws. Dat heeft niet iets, maar alles te ma ken met het echtpaar Fons en Anneke van Groeningen die er in 1974 zijn neergestreken. In de Brouwerstraat 20 hebben ze restaurant "Kaatje bij de Sluis" hoof boven alle in Nederland bestaande restaurants uitgetild. In culinair opzicht een zeer smakelijk ..voorgeborchte" van de hemel, laten wij zeggen een voorschot op het beloof de paradijs." In tegenstelling tot het werkelijke hemeldse paradijs is Kaatje bij de Sluis" in principe toe gankelijk voor iedereen, mits men over de benogdigde contanten beschikt. Helaas, naarmate de tachtiger jaren van deze eeuw gestalte krijgen hebben steeds meer fijnproevers minder te besteden. Om daaraan tegemoet te ko men verscheen dit jaar Koken als Kaatje", geschreven en samengesteld door Edzard-Delstra, Chef de Cuisine restaurant Kaatje bij de Sluis, en An neke en Fons van Groeningen die de direktie van het gelijknamige restau rant vormen. In meer dan een opzicht een zeer smaakvol boekje met recep ten van start tot finish. Leerzame lec tuur voor iedereen die zijn of haar gas ten met de komende feestdagen eens bijzonder wil verrassen. „Koken als Kaatje" is te bestellen door overma king van 40,- op 83.45.86 NMB - Zwol le, met de vermelding „Koken als Kaat je". Een kookboek waar menigeen naar heeft uitgekeken. Wij weten en kennen langzamerhand alle bestaande specia liteiten uit andere Europese keukens, maar wat er aan nationale gerechten thuis op tafel kan komen lijkt in het rf£h?etboe^ te zii" geraakt. Ten on rechte, zoals de samenstellers van De Hollandse Keuken aantonen. Naee- noeg alles wat er over typisch vader landse gerechten te zeggen valt komt in dit boek aan bod. De indeling is zeer overzichtelijk, de voorlichting t.a.v. de samenstelling van de recepten begrijpelijk voor iedereen. Bovendien maakt deze „Hollandse Keuken" dui delijk dat er in eigen land meer spe cialiteiten zijn dan wij veronderstel den. Ooit gehoord van het warme voor gerecht slaapmuts? Wel eens gedacht aan restjessoep of aan stompesoep?" „De Hollandse Keuken" houdt niet op bij wat wij verstaan onder de pot van alledag, maar besteedt uitvoerig aan dacht aan typische streekgerechten, en biedt garanties voor smakelijke en vooral niet alledaagse maaltijden. Met 500 afbeeldingen, waarvan 300 in kleur, is Klederdrachten dit jaar een van de meest geslaagde kijk- en lees boeken geworden. De inhoud is afge stemd op het wat klederdrachten be treft fenomeen Nederland, waar dage lijks nog zo'n 13 verschillende streek- en plaatsgebonden drachten gedragen worden. Naast zeer fraai fotowerk is het vooral interessant kennis te nemen van de historische achtergronden van bepaalde klederdrachten. Klederdrach ten is niets meer of minder dan een cultureel monumentje over kleding in Nederland van toen tot nu. Een stuk je vaderlandse geschiedenis. Prettig om naar te kijken en te lezen. Astrologie lijkt op weg te zijn een vorm van „religie" te gaan worden. Naast de boulevardpers zijn het nu ook de serieuze week- en maandbladen die re gelmatig ruimte reserveren voor wat de sterren en planeten ons te vertel len hebben. Gezien deze belangstelling is het niet verwonderlijk dat uitgeverij Veen besloot Linda Goodman' Groot Astrologisch Handboek van de Mén selijke Relaties in een integrale her druk te laten verschijnen. Wie in astro logie gelooft mag dit boek niet missen. Wie twijfels kent moet aan dit astro logisch handboek niet al te gemakke lijk voorbij gaan. Inhoudelijk heeft de ze astrologische gids veel positieve vertrekpunten, daarnaast is het frap pant hoe sterrenbeelden worden ont leed en welke eigenschappen "sterve lingen" worden toegekend. Achtenze ventig combinaties van relaties tussen mannen en vrouwen worden in dit handboek beschreven, hetgeen er op neerkomt dat iedere lezers zich zelf in dit boek zal ontmoeten en wellicht her kennen. Linda Goodman schreef dan ook een regelrechte ontdekkingsreis. Uitgever: L. J. Veen Johan de Meester, dankzij een sobere Amstelpaperback van uitgever L. J Veen, terug uit de vergetelheid. Te recht, want Johan de Meester is een meesterlijk verteller. Geen schrijver die het leven fleur geeft en z'n lezer met een „pluk de dag" op weg stuurt. Het tegendeel is eerder waar. Al zijn verhalen zijn, hoe voortreffelijk ook van situering, in mineur geschreven. Twijfel, wanhoop en onmacht; ze wed ijveren in ieder van de zeven vertel lingen met elkaar. Johan de Meester, een „volkse" schrijver, geleefd heb bend in een tijd die weinig perspectie ven bood. Zou 't daarom kunnen zijn dat hij met z'n beschouwende levens visie ook vandaag iets te zeggen heeft? Auteur: Marcellus Emants Uitgever: L. J. Veen Eveneens een uitgave in de serie Am- Amstelpaperbacks. Marcellus Emants, vele jaren geleden een bijna must op de boekenlijst van het voortgezet on derwijs, beschrijft in Monaco kommer en kwel van Europa's casinostad nr. 1: Monte Carlo. Monaco maakt duidelijk dat de auteur allerminst daarbij toe schouwer kan zijn geweest. De nala tenschap van zijn vader stelde hem in de zeventige van de vorige eeuw in staat zich aan de letteren te wijden, zijn reislust bot te vieren en de speel zucht in Monte Carlo te proeven. De smaak die hij er aan overhield is in Monaco achtergebleven. Marcellus Emants keek in een wereld die onver anderlijk zal blijven. Hij ontmoette daarin mensen met één passiespeel zucht. Mannen en vrouwen die daaraan alles opofferden. Speelzucht lijkt in dit boeiende drieluik de enige reden waar om mensen op deze planeet tijdelijk verblijven. in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033 -18747 Het eerste concert van de Stichting Musi-Canthus' zal op zondag 11 no- vbember worden gehouden, aanvang 12.00 uur, in Galerie 'Acanthus' aan de Dorpsweg te Maartensdijk. Het con cert wordt verzorgd door het ensemble 'Sanssouci', bestaande uit: Pieter Ver- wijmeren - fluit, Saskia van der Wel - cello en Rob Goorhuis - clavecimbel. Het ensemble verwierf nationale en in ternationale bekendheid door de zeer doorleefde vertolkingen van muziek uit de perioden van barok en rococo. Bij zondere aandacht geeft het ensemble Sanssouci aan de werken van de com ponisten, die rondom Frederik de Grote van Pruisen hebben geleefd en gewerkt. Hiertoe behoren onder meer J. J. Quantz en C. Ph. E. Bach. Van deze beide componisten deed het en semble een grammofoonplaat ver schijnen, die door de pers zeer gunstig werd beoordeeld. De musici hebben reeds van veel mu ziekliefhebbers het hart gestolen door hun meeslepende interpretaties en aanstekelijk muzikaal vertier. Concer ten werden gegeven in vele belangrijke muziekcentra in Nederland en daar buiten. Ook enige radio-optredens bracht hun spel dichter bij een groot publiek. In 1985, het jaar van de mu ziek, viert het ensemble zijn tweede lustrum met een toernee door Neder land en optredéns in buitenlandse festi vals. Het programma vermeldt werken van Geminiani, Cambini, de Fesch en C. Ph. E. Bach. De toegangsprijs be draagt 10,--, kinderen 5,--. Reser vering vooraf is gewenst: 03461-2227. De door de afdelingen Baarn en Soest in het begin van dit jaar gehouden actie Jong Talent, die een succesvol verloop had, krijgt een vervolg. Tijdens de ten toonstelling op 16 maart j.1. in het Baarns Lyceum zijn de prijswinnaars bekend gemaakt. Van deze winnaars mogen er vier werkstukken ingeleverd worden voor de landelijke tentoonstel ling. Ingezonden zijn de stukken van Ilse Houtgast, die in onze regio de hoofdprijs kreeg, leerlinge van het Griftland College; Eddy Monsjou, de eerste prijswinnaar, leerling van de scholengemeenschap Eemland; Marjo lein Wetzlar en Petra Waayer,. die de tweede resp. de derde prijs kregen. Beiden zijn leerling van Het Baarns Lyceum. De landelijke tentoonstelling wordt ge houden tijdens de viering van het 200- jarig jubileum van 't Nut op 16 novem ber a.s. ïn de Ridderzaal te 's Graven- hage. Een jury bestaande uit de direk tie en docenten van de Academie voor Beeldende Kunst te 's Gravenhage wijst drie prijswinnaars aan. Na afloop van de jubileumviering zal er in Geldermalsen een eindtentoon- stelling worden ingericht. Voor een feestelijke middag zullen alle jonge kunstenaars, van wie werk in de Rid derzaal tentoon is gesteld, worden uit genodigd om op 24 november naar Gel dermalsen te komen. Op die dag zal ook de publieksprijs uitgereikt worden, die bestemd is voor diegene, van wie het werk de voorkeur van de aanwe zigen op 16 november krijgt. Caravan uitgebrand Door onbekende oorzaak ontstond vo rige week brand in een Caravan, die ge parkeerd stond aan de Ereprijsstraat. De brandweer moest eraan te pas ko men om het vuur te blussen, maar kon niet voorkomen dat het voertuig vrij wel geheel uitbrandde. Brandstichting wordt niet uitgesloten. Fietser gewond bij aanrijding Bij een aanrijding op het kruispunt Dalweg/Beukenlaan raakte vorige week een 21-jarige fietser uit Soest zo danig gewond, dat hij met ademha lingsmoeilijkheden per ambulance naar Zonnegloren moest worden over gebracht. De aanrijding ontstond door dat de fietser geen voorrang kreeg van een auto, bestuurd door een 36-jarige inwoner van Soest. Met een druk op de knop, waarmee hij de uiterst moderne "wasstraat" in de onlangs vernieuwde wasserij van Zon negloren in werking stelde, heeft drs. J. Th. Oudemans, wethouder van Soest, vorige week donderdagmiddag de wasserij officieel heropend. Enige tijd geleden was de complete vernieu wing van de installaties al tot stand ge komen, in een weekeinde, om daardoor oponthoud zoveel mogelijk te voorko men. De wasserij werlït1 inmiddels al lang niet meer alleen voor Zonnegloren, maar doet ook de was voor een groot aantal instellingen in de regio, zoals de ziekenhuizen Maarschalksbos in Baarn, de Lichtenberg en het St. Elisa- beth ziekenhuis in Amersfoort, het Van Arkel-instituut, Braamhage en de Wijngaard in Bos en Duin, en nog een aantal kleinere opdrachtgevers. Een groot aantal mensen - personeels leden, oud-medewerkers, leveranciers, staf en personeel van Zonnegloren - woonde de officiële plechtigheid bij. Zij werden welkom geheten door econo misch directeur ffrs. G. W. J. Bol (op volger van de heer Oudemans, die vóór zijn wethouderschap dezelfde functie vervulde bij de stichting Maar- schalkbos/Zonnegloren). De heer Bol wees erop dat de vernieuwde wasserij nu voldoet aan de modernste eisen en dat het, mede dankzij efficiëncy-maat- regelen en energiebezuiniging, moge lijk is geweest de prijs voor het wassen stabiel te houden, ondanks de grote in vesteringen die met dit werk waren ge moeid. Ook memoreerde hij de voor beeldige samenwerking met de tech- niche dienst, waardoor de installatie in recordtijd was volbracht. Integrerend onderdeel De heer Bol noemde de wasserij een in tegrerend onderdeel van de moderne ziekenhuis-organisatie. Ook als de nieuwbouwplannen voor het ziekenhuis gerealiseerd zijn draagt de wasserij er toe bij dat een goede directe en indi recte patiëntenzorg in Baarn en Soest gehandhaafd kunnen blijven, aldus de heer Bol. De heer Oudemans memoreerde dat de wasserij al een belangrijk onderdeel van Zonnegloren Was toen dit nog een sanatorium was. 'Zonnegloren was destijds volledig self-supporting, met allerlei eigen werkplaatsen en zelfs een eigen boerderij en slagerij. Hoewel de uitbesteding' de laatste jaren sterk is toegenomen is de wasserij altijd blij ven functioneren en zelfs uitgegroeid tot een zaak van regionale betekenis, op veel grotere schaal. De wasserij is duidelijk gegroeicj, terwijl het zieken huis zelf kleinschaliger is geworden," aldus de heer Oudemans. Van Zonneveld Hij onderstreepte het belang van een goed samenspel tussen personeel en machines en memoreerde in dat ver band ook het feitj dat de heer K. van Zonneveld een dag later exact 19 jaar in dienst was als bedrijfsleider van de wasserij. 'De wasserij van Zonneglo ren is de wasserij jv£tn Van Zonneveld," aldus de wethouder. "Hij heeft altijd op de bres gestqajn vooruitbreiding van de activiteiteq." v|£ De wethoude^ wees erop dat in de zes tiger jaren 'nog ton wasgoed per week werd verwerkt, maar dat dit ge tal gestegen is tot 30 ton per week.' De vernieuwing getuigt van energie en moed, vond de wethouder, speciaal met het oog op de grote investerings kosten. 'Ofschoon de toekomst van Zonnegloren niet geheel en al onbe wolkt is, is er toch vertrouwen in de toekomst. Stilstand is achteruitgang, volledige stilstand is afbraak, maar de risico's zijn bewust aanvaard. Hij feliciteerde bestuur en personeel namens het College van Burgemeester en Wethouders. 'Wij leven, zowel in Baarn als in Soest, met u mee, we den ken met u mee en als dat nodig mocht zijn vechten we met u mee.' De nieuwe installatie is sterk geauto matiseerd. Niettemin biedt de wasserij 26 arbeidsplaatsen. Wethouder Oudemans stelt de in stallatie met een druk op de knop in werking. Achter hem de heer Van Zon neveld en directeur Bol van Zonne gloren. Foto: Herman van Dam. Expositie Amerikaanse patchwork quilts Tegen de kleurrijke achtergrond die de herfst op Landgoed Ewijckshoeve uit straalt, wordt op zaterdag 10 en zondag 11 november de overzichtstentoon stelling gehouden van Amerikaanse patchwork quilts. Ongeveer 45 quilts, vervaardigd door Ewijckshoeve-quil- ters, zullen op deze tentoonstelling te zien zijn. Het Amerikaanse patchwork dankt zijn ontstaan aan de Engelse en Ierse vrouwen, die de patchwork-traditie meenamen naar Amerika. Onder de zeer moeilijke omstandigheden van die tijd leerden de immigranten zuinig en inventief te zijn met de schaarse mid delen. Versleten rokken en hemden werden omgetoverd in dekens. Omdat het maken van patchwork een zaak van de hele familie was, werd de traditie van de ene generatie op de andere overgeleverd. Het is een boeiend spel om aan traditionele des sins een eigentijds gezicht te geven. De tentoonstelling is geopend: zater dag 10 november van 10.00 tot 17.00 uur en zondag-11 november van 10.00 tot 17.00 uur. Landgoed Ewijckshoeve ligt aan de Soestdijkerweg 12 de weg tus sen paleis Soestdijk en Bilthoven Woensdag 14 november start officieel de verkoop van kinderpostzegels en wenskaarten 1984. In veel postkantoren zijn door de plaatselijke comités ver koopstands ingericht, waarin naast de kinderpostzegels een uitgebreide collectie wenskaarten wordt aange boden. De kinderpostzegels hebben dit jaar als thema 'Kind en Stripverhaal' en zijn getekend door Joost Swarte. Elke postzegel vormt een stripverhaaltje compleet met tekstballon. De waarden van de serie kinderzegels zijn 50 25 cent, 60 20, 65 20 en 70 30 cent. Voor degenen die het nog te vroeg vin den om kerstkaarten te versturen: het comité .verkoopt ook leuke St. Nico- laaslabels om pakjes en surprises mee te versieren. En een serie kinderpost zegels, met op elke zegel een strip verhaaltje, is misschien een leuk Sinterklaascadeau? Het plaatselijk comité voor kinderpost zegels verkoopt ze u graag van 14 november tot 22 december in het post kantoor te Soest,Steenhoffstraat 11, geopend maandag t/m vrijdag van 9 tot 16.00 uur. De dames van heMJ:V.V. zijn u graag behulpzaam bij het maken van uw keu- iKKimi» yciciuy» Op zondag 11 november a.s. vindt in de Nicolaaskerk in Baarn het najaarscon cert plaats van l^et Groot Nicolaas koor onder leiding van dirigent Hans Linnartz. Het concert begint om 14.30 uur. Uitgevoerd wordt het Magnificat van Carl Philipp Emanuel Bach (1714- 1788), de tweede zoon van de grote componist Johann Sebastian Bach. Hij componeerde het werk in 1749, toen hij clavecinist was aan het hof van Frederik de, Grote. De streng contrapuntische componeertrant die zijn vader hem bijbracht, verliet hij in dit llagnificat. Het resultaat is een vrije, maar op het sentiment gerichte stijl, die duidelijk invloeden vertoont van Italiaanse en Franse tijdgenoten. De meioaiscne expressie is kenmer kend voor het gehele werk, dat tot Bachs beste vocale composities kan worden gerekend. In de imposante dubbelfuga "Sicut erat in pincipio", waarmee het Magnificat eindigt, zal de opmerkzame luisteraar een grote verwantschap opvallen met het "Ky rie" uit Mozarts Requiem, dat overi gens tientallen jaren later werd ge schreven. Aan het concert werken mee: Maaike Suurmond (sopraan); Heieen Resort (alt); Robert Coupe (tenor) en Frans Lambour (bas), het Groot Nicolaas koor en het Baarns Begeleidingsen semble o.l.v. Hans Linnartz. Toegang 12,50Pas 65 en CJP 7,50. Harmonie Crescendo uit Baarn, onder leiding van Wim Vedder, viert dit jaar haar 90-jarig jubileum. Voor vele men sen is dit jubileum het gehele jaar al niet onopgemerkt gebleven, door de ve le aktiviteiten die de harmonie in het voorjaar heeft georganiseerd. Met name de muziekdag op de Brink en de Taptoe met medewerking van de Baarn- se Muziekkorpsen door het centrum van Baarn trokken veel belangstelling. Als laatste aktiviteit van het jubileum jaar staat een groot concert op het pro gramma. Dit concert zal worden gege ven in samenwerking met het ongeveer 130 man lellende Baarns Dames- en Mannenkoor onder leiding van Majel Lustenhouwer en zal plaats vinden op vrijdag 9 en zaterdag 10 november in de aula van het Baansch Lyceum (in Baarn). De aanvang van beide avon den is 20.00 uur. Het programma dat uitgevoerd wordt zal hoofdzakelijk be staan uit klassieke- en operette mu ziek, maar ook enkele moderne werken zulle niet ontbreken. Toegangskaarten a 7,50 per persoon, per avond, te re serveren op het volgende adres: Har monie Crescendo, de heer van Wouden berg, Verbindingsweg 19, Baarn, tel. 02154-13800. van pictogram tot publikatiebord van machinelint tot kopieerpapier van overheadsheets tot badge opmerkelijk kompleet Verkoop ook aan particulieren. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg v Amersfoort. 033-631824* VIDEO VERHUUR SERVICE Zin om vanavond thuis een film te be kijken, maar geen zin of tijd om naar de videotheek te gaan? Geen nood, bel Vial 22339 Wij brengen zes dagen per week vi deofilms aan huis en halen deze ook weer op. Ruime sortering in alle genres met vele toppers. Bel Vial en vraag naar de uitgebreide katalogus (VHS Beta). De Werkgroep Politieke Scholing Bui tenlandse Werknemers gaat alle poli tieke partijen, die in Soest deel uitma ken van de gemeenteraad, benaderen en verzoeken nu zelf verder de voor lichting aan de buitenlanders ter hand te nemen. t>rie jaar lang heeft de werkgroep cur sussen georganiseerd in maatschappe lijke oriëntering. Thans acht de werk groep het moment aangebroken, met het oog op de gemeenteraadsverkiezin gen van 1986 waaraan de Turkse en Marokkaanse medeburgers gaan deel nemen, dat de politieke partijen duide lijk maken waar ze voor staan en wat ze willen met de etnische minderheden in Soest. "Wij hebben steeds gepoogd geen partijpolitieke voorlichting te ge ven, maar in algemene zin de buiten landers wegwijs te maken in het stelsel van maatschappelijke structuren. De partijen in de Soester gemeenteraad moeten zelf maar uitleggen wat het verschil is tussen liberalisme, socialis me, etc.," aldus de heer Eit Algra (CDA), secretaris van de werkgroep. De leden van de Werkgroep willen graag bij de voorlichting behulpzaam zijn, gezien hun praktische ervaring, en helpen bij de coördinatie van deze acti viteiten. Dit hebben zij de Soester par tijen schriftelijk meegedeeld de vorige week. CDA, WD en Progressief Soest hebben al positief gereageerd op het voorstel. Maandagavond zouden drie leden van de werkgroep op bezoek gaan bij de christen-democraten om hun plannen uiteen te zetten. Jaarlijkse traditie Gooise Operette gehandhaafd Onder leiding van hun dirigent Hans C. Janssen en regisseur Robert Bon repeteren de leden van de Gooise Ope rette momenteel, dat de stukken er vanaf vliegen. Nog ruim een week, dan is het weer zover! Dan gaat het doek weer open in Theater 't Spant in Bussum en staat het gezelschap voor de zoveelste keer in zijn thans 18-jarig bestaan ook in oog met een jaarlijks terugkerende schare van operette-lief hebbers. Op dat beslissende moment moeten de elementen motivatie, muzikaliteit en discipline, die gedurende een heel jaar de voedingsbodem aller inspan ningen hebben gevormd, in een zang en spelprestatie tot verwezenlijking komen. "Der Zigeunerbaron" van Johann Strauss Jr., waarop dit jaar de keuze is gevallen, wordt met "Die Fleder- maus" (eveneens van Strauss) en "Der Bettelstudent" van Carl Millöcker. die de Gooise Operette vorig jaar ver tolkte, tot de muzikale hoogtepunten van de Weense Operette gerekend. Deze bijzonder geliefde operette, biedt de toehoorders en de kijkers tevens, een rijkdom aan sprankelende me lodieën en verrassende spelsituaties. Ruim vijftig enthousiaste leden van de Gooise Operette, waaronder solisten uit eigen gelederen, aangevuld met leden van de Nederlandse Opera Stich ting, staan op 16 en 17 november a.s. in 't Spant in Bussum gereed, om op het eerste teken van hun dirigent, die ook leiding zal geven aan het Gooise Operette Orkest, te beginnen met de verklanking en de verbeelding van het muzikale verhaal, dat "Der Zigeuner baron" heet. Verdere informatie bij het secretariaat; Mevr. Bea Folkers (tel. 02151-52420). Boeg 28,1276 BN Huizen. I Rembrandtlaan 35 - Baarn - Telefoon 02154-180501 Zaterdag 10 november - 20.30 uur Een toneelstuk van Allan Miller, naar de novelle 'The fox' van D. H. Lawren- ce. Geregisseerd, vertaald en bewerkt door Sam Bogaerts, met Marlous Fluitsma, Geert de Jong en Lucas Van- dervorst. 'Een vos'. Een opgewekte tragedie. 1918, de eerste wereldoorlog is ten ein de. Twee vrouwen leven in moeilijke omstandigheden samen op een afgele gen boerderij. Een vos, die zijn natuur volgt en 's-nachts hun schrale kippen rooft, vormt voor de vrouwen een ob sessie. De meest onafhankelijke van de twee wil de vos doden, maar als ze het dier uiteindelijk onder schot krijgt, kan ze het niet, ze raakt erdoor gefascineerd. Op een avond brengt het toeval een jonge soldaat aan de deur. De meest kwetsbare van de twee vrouwen nodigt hem uit te blijven. Het blijkt een uitste kend jager, hij vult hun schaarse voed selvoorraad. aan en hij doodt de vos! Maar al snel neemt de man voor de vrouwen de plaats in van de vos; hij wordt een obsessie. Fascinerend voor de één, een bedreiging voor de ander. De emoties laaien op, het noodlot lijkt onafwendbaar. Als de man uiteindelijk één van de vrouwen onder schot krijgt, volgt hij zijn natuur. Een ongewoon liefdesverhaal, diep bewogen, vol spanning en subtiele humor. De kaartverkoop is ma. t./m. vrijdag van 11.00 -12.30 uur. Telefonisch bestel len via tel.nr. 11623 (geen extra kosten). Toegang 10,-/Pas 65/CJP 8,--. Op vrijdag 16 november wordt weer een toneelavond gehouden in de grote zaal bij de Oosterkerk, Minckelerstraat 161 te Hilversum. De aanvang is als ge woonlijk om 8 uur 's avonds. De bekende toneelploeg van de Friese Vereniging uit Amersfoort, speelt het origineel Friese Toneelstuk "De Nijboer fan Lyklemastate" van de be kende schrijver Abe Brouwer. Dit stuk is ontstaan nadat de gelijknamige roman van deze schrijver-declamator, een daverend sukses bleek te zijn. Het stuk is in het Nederlands vertaald en heet "Harten en Hectares". Naast het toneel zal ook de literatuur vertegenwoordigd zijn in de vorm van de Friese boekentafel. Daarnaast zul len ook andere Friese specialiteiten verkrijgbaar zijn. De avond wordt be sloten met een gezellig "Efternei dünsjen" ofwel "Bal na." Inlichtingen worden gaarne verstrekt door J. Dijk stra, Meidoornweg 9, Soest (02155- 15942). Televisie in brand Waarschijnlijk als gevolg van kortslui ting raakte vorige week het televisie toestel van een familie aan de Smits- weg in brand. De gewaarschuwde brandweer zette het toestel op de ga lerij en bluste het vuur. De schade bleef beperkt tot het apparaat. Zegelring gestolen Een bewoonster van de Albert Cuyp- laan meldde de politie vorige week de diefstal van een massief gouden zegel ring, bezet met een saffier. De waarde van de ring is ca. 850 gulden. Onze bezorgers hebben de strikte opdracht de krant elke woensdag uiterlijk om 18.00 uur bij de abon nees af te leveren. Hebt u de krant op dat tijdstip nog niet ontvangen, dan kunt u zich in verbinding stellen met de abonnementenafdeling, uit sluitend bereikbaar op ons kantoor, tel. 14152. De abonnementen-afdeling is daar toe speciaal tot 18.30 uur 'bemand'. AJs u uw klacht dus tussen 18.00 en 18.30 uur doorgeeft wordt de krant diezelfde avond alsnog bezorgd. Belt u later dan 18.30 uur, dan kunt u uw klacht inspreken op ons ant woordapparaat. (Noemt u dan wel duidelijk uw naam en adres?) De krant wordt in dit geval echter pas de volgende dag bezorgd.

Soester Courant | 1984 | | pagina 15