Programma IVVZ De Harskamp' geeft tennisliefhebbers de ruimte Hoogste teams SVV/Stam laten punten liggen Olvmpia dames blijven op winst st l1 IETBAL 10GRANMA Shot 1 pakt 2e plaats na zege op Treffers Arnhem SPORT SPORT TAFELTENNIS Shot organiseert Soester Basis- scholenkampioenschap tafeltennis Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg BDC-dames verliezen nipt van SVM Weer winst voor Eemvogels Selby's jubileumtoernooi geslaagd badmintonfeest badminton Herf strit BAC DAMMEN Jeugdafdeling DVSB KORFBAL HANDBAL VOLLEYBAL VOLLEYBAL BDC verliest in matige wedstrijd van Pius X SCHAATSEN Eemland-schaatsers starten seizoen met persoonlijke rekords HANDBAL ATLETIEK A.V.Pijnenburg opent cross-seizoen PAGINA 18 kracht. WZ in Lelystad te- elf gaan proberen de /en. De wedstrijdbal 9 - Candia werd be er de heer E. Zaal. ïnter Zaal. Beuken- stond voor de Al- 49 de uitwedstrijd de ranglijst staan- ogramma. ap gelijk de aanval, en snelle openings- n Breukelen. Voor- ch te hersteilen van oal was het Jeroen n schitterend schot Doordat na deze WZ enigszins ver lig in de wedstrijd stand terugbrengen schrokken door dit opnieuw het heft in en Raymond Brou- gestopte bal van de fte, zorgden ervoor met een comforta- g de thee konden de tweede helft gaf d TOV te zien dat er stander in de verde- Een goed genomen de tweede Baamse te moed uit dit doel- hevig aanvallen de verwarring maar vooral laatste man n keeper Hielke Ol- r onheil voorkomen iitgevoerde counter door Jan Stoon, be- sve beslissing in de TOV zich neerlegde WZ het zocht in te pel, viel er in het van de wedstrijd ven. VVZ'49 hebben nu 9 strijden en nemen nglijst een midden- it elftallen van WZ zaterdag een over- jelijk spel en slechts een nederlaag. Een ieerd is in het jeugd- i wordt aangeraden nsdag naar de Eem- ïneer onder leiding i, Bobby Haarms en aeciale trainingsde- worden gegeven. eugd yVOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 L 2-5 'oortse Boys A2 3-2 leervogels B2 5-0 6B4 4-2 :i 0-4 :2 5-1 3-0 veld Dl 3-0 iD2 1-1 aken D3 1-2 /Z'49 El 5-2 S'49 Fl 1-1 F2 0-3 19-jeugd ber: /VZ'49 Al - VVZ'49 A2 L - VVZA B2 2 - De Glind Bl L - Hoevelaken C2 2-SECC2 -WZ'49 C3 ïrv. D2 - VVZ'49 Dl 2 - De Glind Dl WZ'49 D3 1 - Spakenburg El L - WZA Fl 2 - IJsselmeerv. F4 november: wz elystad 2 DC(P.) 4 oda2 WZ5 DVB 7 kwartier 9 - WZ 7 SV OSV 2 EC3 erwer ioevelaken 2 4 - Hees 3 ;en 4 - Hees 4 reensche Boys 4 srg - Bunnik izeel 4 - Soesterberg2 erg 3 - De Merino's 8 ivember: ctoria Vlaarssen 2 2 - Soest 3 stator 2 land 3 - Soest 6 est 7 l's 4 - Soest 8 Soest 9 oest10 9 - Soest 11 Achterveld 7 mse Boys 7 - Soest 13 Victoria 11 12 - Soest 15 -SEC elox 2 SEC 3 VOG 5 SEC 5 19- SEC 6 erg - Utrecht - Soesterberg2 Soesterberg 3 /it 4 - Soesterberg 4 oesterberg 5 >al iber: s- WZ er: iterveld .estum JVSU2 SOESTER COURANT PAGINA 19 Louter positieve berichten over de lan delijke Shotteams, want de 5 op natio naal niveau uitkomende Shotteams lorgden allen voor zeer aansprekende prestaties. Het le herenteam speelde Arnhem een bijzonder goede wed- sirijd en won dan ook verdiend met 7-3 van de Treffers. Het 2e herenteam ver pletterde Tempo Team met 9-1, terwijl een gehandicapt damesteam gelijk speelde tegen Taverzo. Het le jeugd- team won in Culemborg erg knap met 7.3 van Gispen, terwijl het 2e jeugd- team koploper Tempo Team op 5-5 hield. Heren: Treffers (A) 1 - Shot 1:3-7 pe wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 in de 3e divisie is door een uitstekend spelend Shotteam overtuigend in haar voordeel beslist, waardoor Shot tevens de 2e plaats van de Arnhemmers over nam. Shot begon, na het onnodige ge lijkspel van vorige week, zeer gemoti veerd aan de wedstrijd en had boven dien het geluk dat in de beginfase alles meezat. Renè Daselaar won de le wed strijd met 22-20 in de 3e game. Berend jonker versloeg de Arnhemse kopman en Dirk Schuiling wist de 3e partij na een zeer grote achterstand toch nog uit het vuur te slepen. Tegen de aange slagen Arnhemmers liep Shot ver volgens uit naar een beslissende 6-0 voorsprong. Op deze stand verslapte de concentratie toch enigszins, waardoor de Treffers de volgende drie partijen wonnen. De laatste wedstrijd was weer voor Shot, zodat een 7-3 overwinning werd geboekt. Bij Shot wonnen René Daselaar, Berend Jonker en Dirk Schuiling alledrie twee partijen. Aan staande zaterdag om 15.30 uur speelt Shot 1 thuis tegen de ongeslagen koplo per JVC uit Vught, dat kan kampioen kan worden. Toeschouwers zijn op 10 november van harte welkom in de Shotzaal aan de Valeriaanstraat. Shot 2 - Tempo Team 3:9-1 Het 2e herenteam heeft niet de kans ge kregen om echt revanche te nemen voor de eertijds in Amsterdam geleden nederlaag. De Amsterdammers ver schenen zonder hun kopman, die in een hoger team moest invallen, en konden zodoende geen vuist meer maken. Hierdoor kon Bart Lefel in een nieuw I snelheidsrecord zijn partijen in winst omzetten en kon Bert van Velzen zijn eerste hattrick van dit seizoen laten no teren. Gerhard Busch was verantwoor delijk voor het enige tegenpunt, omdat Hilversummer start park aan Dorresteinweg hij opnieuw kansloos was tegen "angst- gegner" Rustenburg. Door dit resul taat heeft Shot in ieder geval de 2e plaats veiliggesteld, terwijl door de halve misstap van koploper SKF de kampioenskansen nog niet helemaal zijn verkeken. Dames Shot 1 - Taverzo 15-5 Met Gonnie de Rie als invalster voor de geblesseerde Wilke Schut hebben de Shotdames een verdienstelijk gelijk spel behaald tegen Taverzo uit Zoeter- meer. Tegen Taverzo wonnen José Da selaar en Wilma Geleijnse ieder twee partijen en samen het dubbelspel, waarmee de vijf Shotpunten verklaard zijn- De Shotdames blijven door dit ge lijke spel op de 3e plaats staan. Jeugd: Gispen 1 - Shot 1:3-7 Na de winst van vorig week, wist het le jeugdteam ook in Culemborg tot een knappe zege te komen. Ronald Busch bleef als enige ongeslagen, maar Re- mi Balvers en Ronald Huigen deden met ieder 2 winstpartijen nauwelijks voor hem onder. Shot 2 - Tempo Team 2:5-5 Het op de 2e plaats staande 2e jeugd team heeft de ongeslagen koploper Tempo Team erg goed partij gegeven. Met wat meer geloof in eigen kunnen had er zelfs een overwinning ingezeten, nu bleef het bij 2 overwinningen van Aksel van Elteren en Remco Schimmel en één zege van Hugo Blom. Jongens en meisjes die zin hebben om eens te komen tafeltennissen kunnen elke zondag van 14.00 - 17.00 uur in de Shotzaal aan de Valiaanstraat terecht. Voor het volgen van tafeltennistrai- ningen is men van harte welkom op woensdag van 17.00 tot 18.30 uur en op vrijdag van 18.30 - 20.00 uur. Voor alle inlichtingen over de jeugdafdeling van Shot kan men terecht bij Gerhard Busch, Lange Brinkweg 20, tel.13794. Overige uitslagen senioren: Niké 3 - Shot 3: 6-4, Elan 3 - Shot 5: 8-2, Metac 1 - Shot 6:8-2, Bijmaat 2 - Shot 7: 10-0, Niké 7 - Shot 9:6-4, Shot 13 - Huizen 1:9-1, Shot 14 - UBTV 125-5. Overige uitslagen jeugd Shot 4 - Quick 2: 3-7, Victoria 1 - Shot 5: 3-7, Shot 6 - Bunshot 2: 4-6, Shot 7 - Huizen 10: 8-2, Shot 8 - Huizen 11: 6-4, Vitus 1 - Shot 9:0-10, Shot 10 - Huizen 16: 0-10. Voor de 7e keer in successie organi seert de tafeltennisvereniging Shot de Soester voorronde van het Neder lands kampioenschap tafeltennis voor Basisscholen. Uit deze plaatselijke voorronde worden de beste teams uit gezonden naar de regionale ronde in Huizen, waaruit dan weer de beste teams overgaan naar de landelijke fi nale in Culemborg. De laatste jaren zijn de Soester basisscholen steeds dicht bij een finaleplaats geweest, wel licht lukt het dit jaar. De Soester voorronde wordt op zater dag 15 december gehouden in de Shot zaal aan de Valeriaanstraat. Aan alle Soester basisscholen zijn inmiddels uit nodigingen gestuurd en Shot hoopt ui teraard op een grote deelname. Voor alle inlichtingen over dit toernooi kan men terecht bij Dirk Schuiling, Tolak- kerweg 228, Maartensdijk, tel: 03461- 1471. John van Harskamp zal eind deze maand beginnen met de aanleg van een nieuw tennispark aan de Dorre steinweg. Nadat eerder de gemeente raad positief heeft besloten en de Hil versummer 8900 vierkante meter grond achter de hockeyvelden heeft ge kocht, is de afgelopen week toestem ming afgekomen van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Van Harskamp wil de potentiële leden dan ook niet langer de mogelijkheid onthouden om zich bij hem op te geven als lid van tennispark 'De Harskamp'. Het voornemen van Van Harskamp heeft nogal wat voeten in de aarde gehad. De bestaande tennisverenigingen vre zen kennelijk de hete adem in de nek en hebben zich daarom duchtig geweerd in politieke kringen. Te ontkennen viel echter niet, dat er behoefte bestaat aan meer banen in Soest en omgeving. Dat wordt ook aangetoond door de bestaan de wachtlijsten. De Sportstichting heeft die behoefte ook onderkend. Zeven van de elf stem men vielen uit in een positief advies voor Van Harskamp aan de gemeente raad. Die zag vervolgens geen bezwa ren meer. Het initiatief biedt niet al leen ruimte aan de wachtenden, maar geeft degenen die de hoop op een lid maatschap reeds hadden opgegeven nieuwe moed. Recreatie Het zwaartepunt van Van Harskamps opzet komt op de recreatie te liggen. Vandaar dat hij ervan overtuigd is in Soest en omgeving in een grote be hoefte te kunnen voorzien. John van Harskamp liep als kleine jon gen al met een tennisracket rond. Ster ker nog: zijn wieg stond op het tennis park, want zijn ouders waren eige naars van een accommodatie in de buurt van het Hilversumse sportpark. Zijn broer Hans is bij een groot deel van de Soester tennisliefhebbers geen onbekende: hij bezat ooit het huidige park van 'Soest-Zuid' aan de Bos straat. John zelf is een zeer verdienstelijk spe ler. Hij maakte in het afgelopen sei zoen deel uit van het eerste Rapid - team, bij welke Hilversumse ver eniging hij ook trainer is. Faciliteiten Alle trainingsfaciliteiten - zowel voor ervaren tennissers als voor beginners - zullen straks bij 'De Harskamp' aan wezig zijn. Bij de lessen maakt John van Harskamp gebruik van de modern ste middelen, zoals de ballenmachine en zelfs video! Vrij spelen kan bij 'De Harskamp' straks gedurende drie kwartier, hetgeen heel uitzonderlijk is want bij de meeste verenigingen is dat beperkt tot een half uur. De gravelbanen aan de Dorresteinweg komen in een L-vórm te liggen, en wel twee-aan-twee. Als die fase, waarmee eind november zal worden begonnen, achter de rug is volgt de bouw van het clubhuis en de kleedaccommodatie. Als laatste volgt dan de aanleg van de parkeerplaats. Zoals gezegd: recreatie komt voor John van Harskamp op de eerste plaats: "Daarmee is onverbrekelijk gezelligheid verbonden. Daarom komen er een ruim terras en een bar waar het goed toeven is, en komt er zelfs een zonnebank. Kortom: op di- John van Harskamp op de plek vxtar zijn tenniscomplex aangelegd wordt. Foto: Herman van Dam. verse manieren is er straks sportieve ontspanning mogelijk," aldus John van Harskamp. Verstandige tennisliefhebbers wachten dan ook niet lang om zich voor 'De Harskamp' te laten inschrijven. Dat kan bij John van Harskamp, Frans van Mierislaan 4, 1213 EN Hilversum, tel. 035-47822. Zaterdag 10 november 09.00 -16.00 uur KNKV korfbalcompetitie 16.00 - 23.00 uur The Red Stars basketbal Zondag 11 november 09.00 -18.00 uur BDC handbal 18.00 - 23.00 uur MHC Soest hockey Zaterdag 10 november 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur SVV volleybal Zondag 11 november 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 10 november 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 11 november 10.00 -15.00 uur Selby badminton 15.30 -17.30 uur MHC Soest Ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van B.C. Selby organiseerde de jeugdcommissie een tweedaags toer nooi voor de badmintonjeugd van Soest en omgeving. Door een vakkundige or ganisatie werd het een waar badmin tonfeest voor ruim 70 deelnemers en een talrijk publiek op de tribunes. De meeste finalisten werden geleverd door Selby en het Baarnse Inside. Sel- by's jeugdkampioen Frits Visscher zorgde voor een extra verrassing voor de jubilerende vereniging. Hij be haalde niet alleen drie finales, maar wist ze ook te winnen. Samen met Lau- rette van Halen zorgde hij bovendien voor een schitterend sluitstuk van dit toernooi door in een spectaculair duel Koos Poll en Judith Smids in drie ga mes te verslaan. Na afloop overhandigde Selby's voor zitter Nico Ortlep de winnaars van de enkelspelen een unieke Bondsspaar banksporttas. De andere finalisten ont vingen een platenbon. De 4-jarige Rolf Ortlep reikte heel spontaan de door de Bondsspaarbank beschikbaar gestelde bloemen uit. Uitslagen groep 1 vanaf 13 jaar Herenenkel: Frits Visscher Gruyters 11-15,18-15,15-11: Damesenkel: Barbara Klerks rette v. Halen - Koos Poll - Judith Smids 12-15,15-5,15-9. Groep2 (tot 13 jaar»: Herenenkel: Milo Godschalk - Arjen Huisman 15-0.15-2; Damesenkel: Nijnke de Jong-Fiona v. Looyengoed 11-12.11-0; DamesdubbelNijnke de Jong - Fiona v. Looyengoed - Danielle Posthuma - Karin v.d. Weerd 17-14,15-3; Herendubbel: Arjen Kuyer - Jeroen de Voogt - Meivin Hamaker - Stephan v. Wijk 15-10-18-6; GemengddubbelJeroen de Voogt - Fiona v. Looyengoed - Mark v. Woer- kom - Patricia v. Meeteren 15-6,15-8. - Rob Inge Gruyters 11-7,11-4; Damesdubbel: Barbara Klerks - Inge Gruyters - Laurette v. Halen - Yvonne Verhart 15-0,15-5; Herendubbel: Frits Visscher - Rob Gruyters - Arjen Stroo - Rudi Brouwer 15-1,15-6; Gemengddubbel: Frits Visscher - Lau- De Baarnse Autoclub houdt op donder dag 8 november a.s. haar jaarlijkse herfstrit. Het betreft een routebeschrij- vingsrit, over 21 kilometer, door de gemeente Baarn. De uitzetters, Rob Pit en Jos Bakker, hebben hun best gedaan om het een ieder naar het zin te maken. Een enkel valletje zijn ze echter niet uit de weg gegaan. Ook aan hen die nog "drempelvrees" hebben is gedacht. Vanaf 19.00 uur kunt u zich in Café 't Wapen van Beerestein, Zandvoort- weg 132 Baarn laten inschrijven aan de starttafel en om 19.30 uur vertrekt de eerste equipe. Voor informatie kunt u bellen: tel. 02154-11266. i In groep A hadden we afgelopen derdagavond sensationele uitslagen. Koploper D. Knijpinga verloor van nieuwkomer uit Groep B S. Prinsen- berg. H. Davelaar kon nog maar net remise maken tegen J. Verweij, en B. Heek verloor van het nieuwe lid J. Wuring. Alle uitslagen dus gewoon heel onverwacht. Je wordt dus niet zomaar kampioen van de jeugdaf deling. En toch presteerde D. Knijpinga het in Nijkerk bij de kwart finales alle 4 partijen te winnen, met nog 2 partijen te gaan maakt hij een goede kans om in de halve finale terecht te komen. Stand tot nu toe op de jeugdafdeling: GroepA: Gesp.: Punten: 1. D. Knijpinga 6 10 2. B. Heek 6 7 3. H. Davelaar 4 6 S. Prinsenberg 4 6 5. J. Verweij 5 5 6. B. Tuinman 5 4 7. M. Leeuwenkamp 4 3 A. Kielliger 5 3 9. J. Wuring 4 2 10. J. Tuinman 3 0 J. Tuinman kan beter dat weten we nog van vorig jaar. Groep B: Gesp. 1. S. Beusekom 9 2. R. Delsman 6 3. R. de Vries 9 4. L. Buitendijk 9 5. L. Vorderhake 7 6. S. Prinsenberg 8 7. S. Brons 2 8. H. Stuyvenberg 3 4 9. R. de Waard 7 2 10. D. Vorderhake 6 0 Sinds twee weken meldde zich een nieuw lid(je) aan en wel R. Delsman die nog geen wedstrijd verloren heeft. Nieuwe leden zijn altijd van harte welkom iedere donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur in de Open Hof, Veenbesstraat 2. De Soester korfbalvereniging speelde afgelopen zaterdag op het eigen veld aan de Staringlaan weer een fantas tische wedstrijd tegen Minerva. Het lijkt of de Eemvogel-sectie haar draai gevonden heeft. In ieder geval is de ploeg sterk gemotiveerd. De wedstrijd was van grote klasse. Weer draaiden de vakken prima. De juiste combinaties spelers lijkt ge vonden te zijn. Minerva speelde in een lager tempo dan de Eemvogels. In de rust was het 3-1 voor de Eemvogels, terwijl de eindstand uitkwam op een 7- 1 voorsprong. Dit ook, omdat de Eem vogels naast het feit dat de wedstrijd gewonnen moest worden een extra ze kerheid wilden inbouwen voor een posi tief doelsaldo. Dit betekent dat een groter aantal doelpunten gemaakt moet worden dan dat er tegen de ploeg gescoord zijn. Totaal 44 doelpunten werden er gescoord en 42 tegen. Al met al weer een schitterend resul taat. Toch moeten zij het hoofd koel houden want er moeten nog 2 wedstrij den tegen koplopers gespeeld worden voordat de eerste 6 bekend zijn. Deze koplopers zijn Tiel en Fortis. Aan een gelijkspel zouden de Eemvogels in principe voldoende hebben maar ui teraard moet geprobeerd worden ook deze wedstrijden te winnen. De doelpunten afgelopen zaterdag wer den gemaakt door Claudia Touw slager, Ton Kraaikamp, Marga van den Hoed, Wim van Rheenen via een mooie combinatie met Saskia Smelt, en daarna nog een straf worp, Marco Kuil en Simon Luyckx. In de laatste minuut forceerde Saskia Smelt nog een strafworp doch deze werd gemist, mist. Zaterdag vinden er weer oefenwed strijden in de zaal plaats, vanaf 9.00 uur voor de jeugd en vanaf 11.45 uur voor de senioren. Vanavond speelt het 2e team nog een oefenwedstrijd tegen Mia 2 om 17.45 uur in Beukendal. Punten: 16 Zowel het eerste herenteam als het twee de damesteam van SW/Stam liet deze week de punten liggen. De wedstrijd van dames SW/Stam 1 tegen Thornax ging niet door in verband met het niet beschik baar zijn van speelruimte in Woerden. 2e Divisie Dames Thor-SVV 2:3-0 Tegen een zeer goed spelend Thor konden de dames van SW 2 niet op. De tegen stander van SVV wist in een korte wed strijd overtuigend te winnen, getuige de setstanden 15-8, 15-3 en 15-7. In de eerste en laatste set kon SW nog enige tegen stand bieden, maar moest toch het hoofd buigen voor het veel sterkere Thor. Distriktsklasse Dames Woudenberg - SW Jj:3-0 In het uitwedstrijd tegen Woudenberg moesten de dames van SW 3 de eer aan de tegenstander laten. In de eerste set werd er ongeconcentreerd gespeeld aan SW-zijde en vooral de passes kwamen niet goed aan. Setstand 15-5. In de tweede en derde set was er sprake van enig her stel bij SW Beide partijen liepen gelijk op en soms stond SVV zelfs voor. Toch had Woudenberg de langste adem16-14 en 15- 13. Afgelopen zondag stond voor de dames van BDC de belangrijke wedstrijd te gen SVM uit Munstergeleen op het programma. Het beloofde, gezien het feit dat SVM nog geen enkele verlies- punt had en bij BDC de laatste wed strijden de stijgende lijn duidelijk zicht baar was, een spannende wedstrijd te worden. BDC speelde een uitstekende eerste helft en de gasten konden slechts met grote moeite te overeind blijven. SVM slaagde ondanks het verrassend sterke en goede spel van de Soester- dames toch nog kans om met een geringe voorsprong (6-7) de laatste 30 minuten in te gaan. De tweede helft werd een zeer, span- De Damesploeg van BDC, die on fortuinlijk van SVM verloor. Foto: Goos van der Wilt. nende gebeurtenis waarbij het geluk kig talrijke publiek duidelijk winnaar werd. Er werd gestreden om elke bal en mede hierdoor liep de stand ge lijkmatig op waarbij de gasten steeds kans zagen om 1 punt voor te blijven. Even zag het er naar uit dat BDC het heft geheel in handen zou gaan nemen maar door domme pech lukte dit niet. De uiteindelijke uitslag werd bepaald op 12-13, maar met wat meer geluk was andersom niet ondenkbaar geweest. Over twee weken spelen de dames van BDC thuis tegen Animo uit Rijswijk, en als de dames deze stijgende lijn kunnen vasthouden dan staat het pu bliek nog wat te wachten dit verdere seizoen. 1 - wonnen deze Het eerste damesteam van Olympia speel de zaterdag tegen NVC en kon deze wedstrijd winnend afsluiten. Het eer- ste herenteam verloor met 3-1 van HAVOC. Het tweede herentram W"n in een spannende wedstrijd van Het derde herenteam. dat jaar ongeslagen was. moest donderdag zijn eerste nederlaag werd met 3-1 verloren van Wilhelma. Heren: 01 vnipia 1 - HAVOC 1-3 Het eerste herenteam sPeeld® ^f^e in De Bunt tegen Havoc. De eerste set kwam de Soesters al Ét3-" P 0-12 achterstand. Olympia p beerde wel wat terug te doen, imaai de achterstand bleek te groot te zijn. Olympia verloor deze set met De tweede set nam Olymp a het™ tiatief over. Deze set werd leuk en goed gevolleybald door Olympia. Havoc kwam er deze set niet pas. Olympia won °vert;"g^ 15-11. De derde set waren de Olympia heren nog In de 'winning mood maar Havoc wilde wraak voor het verlies mi de tweede set Het tncomplete Olympia kwam er deze set niet aan te nas. Mede door veel opslagfouten werd verloren met 15-5. Na een ige - E dat^e winst Havoc ua over kon omzetten, 15-id. tiei gehele wedstrijd een terechte 3-1 ne derlaag voor de Olympiaheren. iU. AGAVS 3 - Olympia 5 2 Het vijfde herenteam heeft zater dag een zeer wisselvallige wed strijd laten zien. In de eerste set keken de heren al snel tegen een 11-4 achterstand aan, die niet meer op tijd werd weggewerkt. De tweede set werd met veel meer overtuiging gespeeld en dat resulteerde al snel in een grote voorsprong. Deze voorsprong werd nog bijna weg gegeven omdat Olympia 5 moeite had om de laatste punten te maken. De laatste twee punten werden de Soester heren in de derde set wel zeer nood lottig want deze set werd op be schamende wijze met 18-16 verloren. In de vierde en laatste set stonden de Olympianen al vlot op een 13-2 voor sprong, maar zij lieten de tegenstan ders onnodig terugkomen en weer had den zij moeite met de laatste twee punten; dit is helaas karakteristiek voor dit team. Toch een terechte uit slag. Dames: Olympia 1 - NVC 3-1 De Olympiadames moesten tegen het Nijkerks NVC. Deze twee ploegen wa ren goed tegen elkaar opgewassen, dat blijkt wel uit de eerste set. Olympia speelde speels en er werd goed ver dedigd en aangevallen. Na een span nende slotfase was het Olympia dat de winst naar zich toe trok, 16-14. De tweede set waren het de dames van Olympia die gemotiveerd en over tuigend speelden en de paradepaardjes wonnen deze set met 15-10. De derde set lieten de Soester dames een steek vallen. Door ongeconcentreerd vol leybal ging deze set met 11-15 verloren. De vierde en laatste set wilden de Olympiadames de schande van de derde set uitwissen. De Soester dames dreven de Nijkerksen in het nauw. NVC was helemaal weg en de Olympia dames wonnen met 15-4. De Olympiadames wonnen deze wed strijd terecht met 3-1 en zijn nu al vier wedstrijden achtereen ongeslagen in de Promotieklasse. Programma Dames 8 oktober Beukendal 20.15 uur Olympia 2 - Sportcentrum 2 20.15 uur Olympia 4 - Nederhorst, Beu kendal 21.30 uur Olympia 6 - SVV 7, Beukendal 19.00 uur Olympia 8 - SH'71, Beukendal 9 oktober 19.30 uur Olympia - Almere Haven, Beukendal Almere Haven 21.30 uur Olympia 5 - Leos 7Leusden Heren 8 oktober 21.30 uur Olympia 4 - Voleem, Beukendal 9 oktober 21.30 uur Olympia 2 - Almere Haven, Almere Haven 10 oktober 15.00 uur Olympia - US, Amsterdam 17.30 uur Olympia 3 - Vollkei 3, Amers foort Lovoc 2 - SW 5:0-3 Een uitwedstrijd die gezien de competitie stand gewonnen moést worden. Dit ge beurde weliswaar, maar moeilijker dan verwacht werd. SVV had veel moeite met het spel van de tegenpartij en de eigen aanval kwam daardoor niet zo goed uit de verf, zodat de zwakke plekken in de verde diging van de tegenpartij onvoldoende be nut werden. Toch is de overwinning niet echt in gevaar gekomen: 11-15,13-15 en 9- 15. 3e Klasse Dames SW 7-Leos 8:3-0 Het blijft goed gaan met SW 7, want het presteerde het weer een 3-0 overwinning te boeken. De dames startten hun wed strijd met enige angstgevoelens, omdat zij in het verleden vaak hadden verloren van Leos. Deze angst bleek echter ongegrond, want de eerste set werd door een goed draaiend SW snel met 15-6 gewonnen. Na een kleine achterstand van SW in de tweede set kwam de spirit weer boven en dankzij een goede verdediging en ge varieerde aanval eindigde deze set in een 15-10 setoverwinning voor SVV 7. De derde set was slechts een formali teit en werd zeer snel gewonnen met 15- 5. 4e Klasse Dames Wilhelmina 7 - SW 9:1-3 Dames 9 heeft ook zijn vijfde wedstrijd gewonnen en blijft dus tot nu toe onge slagen. De eerste set werd vlot gestart en al gauw stond SVV voor met 10-4, maar toen kwam de tegenpartij terug tot 9-10 en ging door tot 10-12. SVV nam nog een voorsprong met 13-12, maar verloor toch nog net met 15-13. De start van de tweede set was ook niet sterk. Tot de eerste zes pun ten ging het moeizaam. Daarna de omme keer. Het geloof en de durf kwamen terug en Wilhelmina werd opgerold. Vandaar de setstanden 6-15,4-15 en 0-15! 2e Klasse Heren Limvio - SW 2:3-0 In een uitwedstrijd tegen Limvio heeft SW 2 het niet kunnen waarmaken. Voor al in mentaal opzicht ontbrak er wel het één en ander aan bij SW. De heren kwa men in verdedigend opzicht niet uit de verf en de eerste set was dan ook snel ver loren: 15-4. In de tweede set kreeg SW nog even een voorsprong van 1-6, maar daarna stokte het weer en Limvio won door een goede aanval met 15-12. De derde set was een kopie van de tweede. Eerst voorsprong voor SW (7-2), daarna weer de inzinking en de overwinning voor de te genstander: 15-11. 4e Klasse Heren SW 4 - Surf 5:3-1 De setstanden (15-9, 13-15, 15-4 en 15-11) doen vermoeden dat het voor SW een makkelijke wedstrijd was. Niets is min der waar. De eerste set ging vlot naar SW 4. In de tweede presteerden de heren van SW 4 het om bij een 10-2 en 13-8 voor sprong toch nog de tegenstander te laten winnen met 13-15. Blijkbaar vergat men dat er nog gevolleybald moest worden om punten te scoren. De derde set verliep echter weer goed en werd door goed spel makkelijk gewonnen door SW. In de vier de set vergaten de heren van SW 4 even, dat een set bestaat uit 15 punten, want bijna werd deze ook weer uit handen gegeven, maar het besef kwam op tijd terug en het werd een 3-1 overwinning voor SVV 4. 4e Klasse Heren SW 5-SH'713:3-1 De eerste set begon voor SW 5 zeer slecht en SW stond al snel met 4-11 achter. Na een time-out begreep SW 5, dat zij het spel moesten maken met als resultaat een 15-11 overwinning. Dit spel zette zich door in de tweede set en SW won makkelijk met 15-3. In de derde set werd aan beide kanten zwak gespeeld, waarbij SH'71 het lukte de setwinst te boeken 12-15. In de vierde set pakte SW de draad weer op en speelde redelijk makkelijk naar de over winning: 15-6. SW 5 heeft door deze winst nu 6 punten uit 5 wedstrijden. Overige uitslagen le Klasse HerenSW 1 - SVH1-3 2e Klasse Dames: Almère Haven - SW 6: 3-0 setstanden15-4,15-10,15-9. 3e Klasse Dames: SW 8 - SVH 3:2-2 set standen11-15, 16-14,7-15,15-6. 2e Klasse heren: Sportcentrum 2 - SW 3: 3-1 setstanden6-15,15-1,15-11,15-1. Jongens Al: Nederhorst Al - SW Al: 3-0 setstanden15-9,15-8,15-12. Programma komende week Donderdag 8 november 1984 Beukendal Dames: SW 3 - Voleem 20.00 uur SW 4 - GVC/Paloma 19.00 uur SW 5 - GVC/Paloma 2 21.30 uur SW 6 - GVC/Paloma 3 21.30 uur Olympia 6 - SW 7 21.30 uur Heren: SW 3 - Nederhorst 20.15 uur Jongens: SW Al - SSS A2 19.00 uur Vrijdag 9 november 1984: Dames: Wilhelmina 4 - SW 8 Deze week moest BDC aantreden in de thuiswedstrijd tegen Pius X uit Eind hoven. Na een aanvankelijk zenuwach tig begin van beide partijen was het Heren: Pauwervoll - SW 1 Vollkei 9 - SW 4 Leos 8 - S W 5 20.15 uur Schuilenburg 19.30 uur Ermelo-Calluna 19.45 uur Midland-Amersfoort 21.30 uur De Korf-Leusden Zaterdag 10 november: Dames: SW 1 - VCV De Bunt SW 2 - SSS De Bunt Meisjes: SW Al - Olympia Al 15.00 uur 17.00 uur SW C2 - Surf Cl 13.00 uur De Bunt 10.45 uur Midland-Amersfoort De afgelopen week zijn er weer ver schillende wedstrijden verreden, waar bij de Eemland-schaatsers goed voor de dag kwamen, getuige het feit dat er veel persoonlijke rekords gereden werden. Dat dit al zo vroeg in het sei zoen valt is o.a. te danken aan de in tensieve zomertraining, die de schaat sers gevolgd hebben. Het ijs was door de hoge temperatuur erg zacht. Vorige week zondag kwamen 4 Eem- landers aan de start voor een 500- en een 1500 mtr. Senior Gerrit Dekker reed een 500 mtr. in 44.4 sec. en een 1500 mtr. in 2.19.7 min. Junior B: Jan van Maanen no teerde een persoonlijk rekord op de 500 mtr. van 49.1 sec. en eveneens een pers. rekord op de i500 mtr. van 2.41.6 min. Bij de junioren A reed Igor Zweers op deze beide afstanden ook persoon lijke rekords van respektiefelijk 44.5 sec. en 2.19.9 min. André Bosboom no teerde 48.2 sec. op de 500 mtr. en ook voor hem een pers. rekord op de 1500 mtr. van 2.28.9 min. Vorige week dinsdag reed Edwin Groe- neveld bij de junioren een persoon lijk rekord op de 500 mtr. van 49.3 sec. en noteerde na een val op de 1000 mtr. een tijd van 1.48.0 min. Cora van de Berg noteerde op beide afstanden respektievelijk 63.0 sec. en 2.15.3 min. Afgelopen vrijdagavond waren er ju nioren A-B en Baanselektiewedstrijden. Voor de Baanselektiewedstrijd kwam Bert v.d. Weerd aan de start en reed de 500 mtr. in 43.2 sec. en noteerde op de 1500 mtr. een tijd van 2.11.7 min. Bij de junioren B reed Arie v.d. Berg een persoonlijk rekord op de 500 mtr. van 49.0 sec. en eveneens een pers. rekord op de 1500 mtr. van 2.39.3 min. Arnoud Donker noteerde ook een per soonlijk rekord op deze beide afstan den van respektievelijk 52.5 sec. en 2.41.8 min. Petra Olthof reed de 500 mtr. in 55.5 sec. en ook voor haar een pers. rekord op de 1500 mtr. van 2.55.5 min. Janneke Leber noteerde op bei de afstanden respektievelijk 61.4 sec. en 3.18.0 min. Afgelopen zondagmorgen slaagde Ed win Groeneveld erin zijn persoonlijk rekord en het clubrekord te verbete ren op de 500 mtr. en de 1000 mtr. n.1. de 500 mtr. in 48.9 sec. en de 1000 mtr. in 1.39.9 min. Walter te Kloese reed op deze afstanden ook 2 pers. rekords n.1. 56.0 sec. en 1.56.6 min. Marcel v.d. Deijssel reed een pers. rekord op de 500 mtr. van 53.8 sec. een op de 1500 mtr. eveneens een pers. rekord van 3.04.7 min. Voor Jan Krik ken betekende 59.9 sec. op de 500 mtr. en 3.13.1 min. op de 1500 mtr. ook 2 persoonlijke rekords. Cleem Diemers die via een lob uit de hoek de score wist te openen. Pius X liet er geen gras over groeien en wist in dezelfde minuut nog langszij te komen. Dat beide partijen gezien de stand op de ranglijst, vierde en derde, niet wilden verliezen was vooral te zien in de over matige aandacht bij beide verdedigin gen, wat tot uiting kwam in de russtand van 5-6 in het voordeel van Pius X. De tweede helft gaf in eerste instantie eenzelfde spelbeeld maar bij een stand van 12-12 was het Pius X dat uitein delijk afstand kon nemen met 2 doel punten verschil 12-14. Door gemotiveerd aan te vallen wist BDC nog een keer gelijk te komen maar daarna was het vooral het oudere Pius X dat de jonge BDC-ploeg wist te overtroeven, wat resulteerde in een 16- 19 eindstand in het voordeel van Pius X uit Eindhoven. Volgende week gaat BDC op bezoek bij de koploper Loreal uit Venlo. Na een succesvol seizoen met wegatle- tiek hebben de lange afstandslopers van A.V.Pijnenburg zich op het cross- gebeuren geworpen. Afgelopen zondag deed een drietal atleten mee aan te tra ditionele Maple Leafcross in de omge ving van Anna's Hoeve te Hilversum. Gert de Ruygt liet hier zien, dat hij zeer hoge ogen gaat gooien in het ko mende winterseizoen. Gert finishte zeer dicht achter de sterke winnaar Joost Borm op een 4e plaats in de tijd van 29 mi. 43 sec. over 9.000 meter. Rob de Haas voerde 8.500 meter strijd met college-veteraan Wim van Riemsdijk uit Amsterdam. In de laatste fase plaatste Rob zijn beslissende demar rage en werd winnaar in zijn klasse in een tijd van 31 min. 24 sec. In het alge meen klassement eindigde hij als 12e. Voor Harry van Brummelen was het ook een geslaagde test. Harry werd 16e in 32 min. 18 sec. Ook op de Grebbeberg werd een cross georganiseerd over 8.100 meter, waar aan ook drie atleten van A.V.Pijnen burg deelnamen. Snelste man was hier Joop van Leijenhorst, die 32 min. 16 sec. voor zijn parkoers nodig had. Trai ner Ton Duits werd 4e in de veteranen- klasse in een tijd van 34 min. 23 sec., terwijl Dick Kamerbeek 35 min. 13 sec. noteerde. Ook bij de jongens B werd goed gepres teerd. Angelo van Lijenhorst liep hier naar een keurige 4e plaats in 11 min. sec. over de 2.700 meter. Leo van Tuyl deed het ook goed: hij kwam als 7e binnen in 11 min. 56 sec. Zaterdag was Boskoop ook het strijdto neel van een sterk bezette cross. Eef van den Brink liep de 7.800 meter in een tijd van 29 min. 32 sec. en werd 25e. Trainer Ton Duits was ook hier reeds van de partij. Hij draaide zeer goed mee bij de veteranen en werd 8e in een tijd van 32 min. 16 sec.

Soester Courant | 1984 | | pagina 19