O!9 Sint Nicolaas komt op 17 november! odamci ^otoshop 'taartje 3 Stuntaanbiedin en in onze slagerij Wordt 't wat, en wat dan? m^zogezien Botsing eist zwaargewonde pravw/ya INLIJSTEN? Kil° Uien Winterpeen Magere varkens rollade Magere varkens lappen Granny Smith Studenten haver Kip- carbonade SPRUITEN Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Per trein op station Soest-Zuid De damp in Extra Hartje-Zuid Soester Courant hartelijk ontvangen m Koopavonden Vt o Sint Nicolaas Nieuweweg 37 (werkplaats) - Soest WAARDEBON WAARDEBON Maandag, dinsdag en woensdag en kilo samen Alleen donderdag 8 november Donderdag 8. vrijdag 9 en zaterdag lOnov. Donderdag, vrijdag en zaterdag Alleen donderdag 250 gram slechts Maandag 12. dinsdag 13 en woensdag 14 nor KILO Alleen donderdag PER KILO 2 KILO KILO KILO WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57| 3760 AB Soest Telefoon 02155-14152* Postgiro 126156 63e JAARGANG NO. 12] Abonnement per halfjaar f 12,- Buiten Soest per halfjaar f 24,- Gecontr.opl. 6950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Sint Nlf/llflA.4 knmt Hi» fan. _1_ Sint Nicolaas komt dit jaar ais vanouds weer met de trein in Soest aan. Op za terdag 17 november arriveert de Goedhei- ligman, 's middags om 13.30 uur, per openbaar vervoer (de trein!) op slation Soest-Zuid. Daar wordt de Sint op Soester grond verwelkomd door de heer J. H. Heerkens, die met zijn bolhoed inmiddels een zeer vertrouwde verschijning is ge worden, zowel voor de bevolking van Soest als voor de Sint en zijn gevolg. Van het station waar Sint Nicolaas de tocht door Soest zal voortzetten in een fraaie koets van de firma Kraaij, waarbij ook de oude paardetram wordt ingescha keld voor het gevolg, en het muziekkorps van Bronswerk uit Amersfoort plaats zal nemen op een grote wagen van de firma Roest, begeleid door een achttal ruiters van 'Eldorado' - gaat het met min of meer gezwinde spoed door Soest. De route die Sint Nicolaas, zijn Zwarte Pieten en het gevolg in deze "mobiele" optocht zullen afleggen volgt hieronder. Route Buntweg - Schoutenkampweg - Ossendamweg - Nieuweweg - Ei gendomweg - Weegbreestraat - Dalweg - De Akkeren - Gerrit v.d. Veenstraat - Wiardi Beck- manstraat - Laanstraat - Beetz- laan - Nieuwstraat Koninginne- laan - Nieuwerhoekplein - Burge meester Grothestraat - Van Wee destraat - Steehoffstraat - Mid delwijkstraat - Torenstraat - Kerkstraat - Soesterbergse- straat. De officiële ontvangst door het gemeente bestuur zal dit jaar niet plaatsvinden op het bordes van het gemeentehuis aan de Steenhoffstraat, maar in het nieuwe cen trum in Soest-Zuid, door loco-burgemees ter drs. G. Plomp. Sint Nicolaas en de zijnen worden daar om ongeveer 15.15 uur verwacht. Na de plechtige ontvangst volgt een kinderfeest mogelijk gemaakt door de winkeliers van Hartje-Zuid, in gebouw 'De Rank" aan de Soesterbergsestraat ÖA door GerantPaul Mensen die voor het eerst bij mij in de auto stappen merken soms op dat het daarbinnen nog zo nieuw ruikt, terwijl ik er al zo'n jaar of vijf in rond rijd. Dat komt doordat er in die periode nog nooit in is gerookt. Dat geeft blijkbaar een speciale geur. Iedereen die ik daar een plezier mee doe mag met mij mee rijden, ook lifters tenzij ze er al van verre echt onguur uitzien, maar de atmosfeer in dat kleine kamertje waar ik zelf de meeste tijd in doorbreng, laat ik niet door anderen verpesten. Wie niet buiten roken kan, rookt maar buiten. Ik heb vrienden die niet op mijn verjaardag kunnen komen omdat an dere vrienden hun dat door de smog onmogelijk maken. Op kantooruren zie je wel eens een sticker die er uit ziet als een roodomrand verbodsbord zoals dat langs de straat staat. Er loopt een rode streep door een brandende sigaret. Of een sticker met de vriende lijke uitnodiging: binnen zonder roken. Miljoenen niet-rokers hebben er echt last van en in die zin is deze slechte gewoonte niet alleen schadelijk voor de aktieve en niet-aktieve rokers, maar is het steeds meer ook een so ciaal probleem geworden. Rokers en niet- rokers kunnen niet even vrij zijn in dezelfde kamer. In mijn auto kan ik zelf de wet stellen, in de huiskamer of op kantoor wordt het al heel wat moeilijker. In openbare gelegenheden en tijdens vergaderingen komen de problemen pas goed boven water. De meeste rokers zullen inmiddels wel afgehaakt hebben en mijn verhaal deze week voor gezien houden. Ik weet het, want ik ben zelf net zo halsstarrig en verslaafd geweest en werd ook kribbig door dat eeuwige gezeur over roken. Ik zei dat ik geen zin had om te stop pen, terwijl de waarheid was dat ik het niet laten kon. De aktie onder het motto "Wie rookt is niet gezien" is hard aangekomen. Wie wil nou diep in zijn hart niet een beetje aardig ge vonden worden? Toch is zelfs het als a-sociaal betitelen in dezelfde aktie ontoereikend geweest om een sterke omzetdaling in de nicotinehandel te be werkstelligen, terwijl je gevoel voor eigenwaarde toch een aardige opkik ker krijgt als je het besluit genomen hebt om niet meer afhankelijk te zijn van een dagelijkse portie verdovend» middelen. Eerst word je uitgelachen door dam pende vrienden en moet je vertellen hoe vaak ja al gestopt bent, maar als je volhoudt hebben ze respect voor je doorzettingsvermogen. Dan zijn de rollen ineens omgedraaid. Zo hoort het ook, want er is stands verschil tussen een slaaf en een vrije. Sinterklaas-Puzzelronde Wm- Op de dag van de feestelijke intocht van .JjjtV Sint Nicolaas in Soest wordt ook het start- sein gegeven voor de grote Sint Nicolaas- actie van de gezamenlijke winkeliers van M 'af Soest. De organisatie daarvan is in han- |ÉnB1 den van de Stichting Manifestaties Soest {/- (SMS), onder het bezielende voorzitter- f I schap van de heer Heerkens. De Sint Ni- II colaas-Puzzelronde wordt gesteund door 1 1 het overgrote deel van de winkeliers van V Soest en biedt dan ook een formidabel ii prijzenpakket, met drie hoofdprijzen: jj. /f Ie prijs: 1000 gulden! 2eprijs: 500guiden! 3eprijs^250gulden! De complete prijzenlijst wordt in de Soester Courant van volgende week (14 l,.\ J november) gepubliceerd. 11U ft De actie ziet er als volgt uit: wV X-' f j Bij elke tien gulden die bij de deelnemen- S l de winkeliers wordt besteed ontvangt de - L- consument een stukje van een legpuzzel. m. In totaal worden er twaalf verschillende L puzzelstukjes in omloop gebracht, elk in evengrote hoeveelheden. Bij de winkeliers en dezelfde winkel in ontvangst kan ne- is een gesorteerde hoeveelheid aanwezig, men. Voor elk tientje méér dat wordt be- zodat men in principe alle stukjes bij één steed ontvangt de consument een extra puzzelstukje. Bij de deelnemende winkeliers zijn ook "stramienen" verkrijgbaar, waarin de 12 verschillende puzzelstukjes moeten worden ingeplakt. Wie één (of meer) van deze gevulde stramienen inlevert bij de hierna te noemen inleveradressen, voor zien van zijn of haar naam en adres, dingt mee naar de gigantische hoeveelheid prij zen, met de hoofdprijzen. De gevulde stramienen kunnen uiterlijk op woensdag 5 december worden inge leverd bij: Slagerij De Bruin - Overhees Super Van Dam - Honsbergen Kerver supermarkt - Smitshof Van Haren supermarkt - Nieuwer hoekplein Slijterij V.d. Linden - Burg. Grothe straat; Bxilcentrum - Van Weedestraat Slijterij V.d. Linden - Soesterbergse straat; C-1000 Voordeelmarkt - Zuidprome nade. Spoedig na 5 december (in het weekeinde van 7 en 8 december) zal notaris Elferink de trekking verrichten, waarbij de prijzen onder de inzenders van de juiste puzzel- stramienen worden verloot. De SMS rekent erop dat de puzzelactie weer een groot succes wordt, dat de fiets- sleuteltjes-actie van vorig jaar zeker zal overtreffen. Niet uitgesloten is dat er (per winkelgroep) weer ruilbeurzen worden georganiseerd, omdat men een levendige "ruilhandel" tussen de bezitters van de puzzelstukjes, die misschien nog juist dat éne stukje nodig hebben die een ander over heeft, verwacht. Foto: Herman van Dam. Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. Peters bv, voor wonen in de groene zone. kj woensdag 28 november jr donderdag 29 november PJ vrijdag 30 november maandag 3 december ëTa dinsdag 4 december Sint Nicolaas-optocht 1985 Dit jaar kan het niet meer, maar volgend jaar is er bij de intocht van Sint Nicolaas in Soest zeker plaats voor groepen die aan de optocht willen deelnemen. Wie daarvoor belangstelling heeft kan zich nu al opgeven bij de Stichting Manifestaties Soest, postbus 3053, 3760 DB Soest. Bij elke bestelde lijst een authentieke reproduktie van "OUD SOEST" kado. Bij een botsing die vorige week vrijdagmiddag op de Torenstraat plaatsvond raakte de bestuurster van een van de betrokken auto's zodanig gewond dat zij per ambulance moest worden overgebracht naar het zieken huis in Baarn. De automobiliste, een Foto: Goos van der Wilt. 38-jarige inwoonster van Baarn liep o.m. hoofdletsel, inwendige kneuzin gen en zwaar letsel aan de elleboog op. Het ongeluk ontstond doordat van de Heerweg een auto, bestuurd door een 75- jarige inwoner van Oosterbeek, zon der voorrang te verlenen de Toren straat opreed. Hij botste in volle vaart op de auto van de Baarnse, die zeer zware schade opliep en total loss werd verklaard. Ook de andere auto liep zware schade op. De politic heeft het verkeer enige tijd over één weghelft moeten leiden. Knotwilgkaboutertje Uiterwijk nam bij de flatschildertjes 'n kritische kijk. Zijn uitspraak kwam ras „FLATS ZONDER DUBBEL GLAS zijn povertjes in plaats van steenrijk." herenmode Bij ons hypotheek v.a. 20 jaar vast 8 10 jaar 7.795 5 jaar 7.5 %i. J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -164 67 Soesterbergsestraat 51 Soest Tel. 02155-12400 Koninginnelaan 11 Soest tel. 23737

Soester Courant | 1984 | | pagina 1