mid Pub TbilNNEINhuis Borg-gebruikersraad voelt niets voor samengaan met Artishock OR-Howson gaat op zoek naar alternatief Welterusten! Toewijzing van de 98 Bemog-huurwoningen in Overhees \d'Oude Enghe* 69I5 50 Jaar geleden in Soest vraagt uw aandacht voor: Bestemmingsplan 'Nieuwe Gracht' Hinderwet Verleende bouwv ergunningen 'Politieke wil om dorpshuis te laten voortbestaan ontbreekt' 'Handhaaf voortbestaan van De Borg!' Zojuist ontvangen! Misplaatst telegTam door fout ambtenaar 9 November 1934 WOENSDAG 7 NOVEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE De burgemeester van Soest maakt ter uitvoering van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raadsbesluit van 21 april 1983 vastgestelde bestemmingsplan "Nieuwe Gracht" voor gronden gele gen te Soest ten zuiden van de Koningsweg en ten noordwesten van de Dorresteinweg, door Gedeputeerde Staten van Utrecht gedeeltelijk is goedgekeurd bij besluit van 17 juli 1984, afd. RO nummer 383RO/1653. Goedkeuring is onthouden aan gedeelten van twee voorschriften. Overi gens is het plan goedgekeurd. Het besluit van Gedeputeerde Staten ligt met het bestemmingsplan, met ingang van 9 november 1984 gedurende één maand ter gemeente-secreta rie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werk dag van 9.00 tot 12.00 uur), in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoffstraat 9a, alsmede in de plaatselijk bibliotheken (gedurende de gebruikelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaren heeft tegen genoemde onthouding van goedkeuring beroep instellen. De beroepschriften dienen aan Hare Majesteit de Koningin te worden gericht en kunnen worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings- c.q. revisie- c.q. uit breidingsvergunning van: W. R. Deen, de Akkeren 11 te Soest, voor een restaurant en snackbar op het perceel Zuidpromenade 7 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het College van Burgemeester en Wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 7 november 1984. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen College, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zitting wordt gehouden op woensdag 5 december 1984 om 09.00 uur en het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest (tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het College van B. en W. worden ingediend. (Niet gebonden besluiten) bouwen woonhuis met garage, Van Lenneplaan 50 bouwen 18 premie-huureenheden, Beetzlaan/Nieuwstraat, sectie K. nr 426; bouwen carport, Bloemheuvel 93 bouwen schuurtje, Heuvelweg 22 splitsen 12 HAT-woningen in 24 HAT-eenheden, Smitsweg en omgeving: uitbreiden woonhuis/bergruimte, Plasweg 27. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT TELEFOON 02155 -22555. c ;'T<: i'10 T.ï >4 'wo OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN.9.Q0 tot 17.00 uur.' - £>2 j „We hebben sterk de indruk, dat het met het oogmerk bezuinigen aan de politieke wil ontbreekt om De Borg voor de totale Soester gemeenschap te laten voortbestaan. Bij de goedkeuring voor de bouw van De Borg heeft men zich destijds waarschijnlijk niet ge realiseerd, dat het stichten van een dorpshuis, een jaarlijkse subsidie voor de exploitatie vraagt." Dat zei voor zitter G. T. Kleiberg vorige week, tijdens de halfjaarlijkse vergadering van de gebruikersraad van het dorps huis, namens het stichtingsbestuur ,De Borg". De gebruikersraad zegt overigens „nee" tegen het voorge stelde samengaan in De Borg met Artishock. Secretaris W. Verhart gaf een toe lichting op de exploitatiecijfers over het eerste halfjaar van 1984. Vooral de sporthal blijkt qua bezettingsgraad matig en wat bezoekersaantallen be treft, ronduit slecht te scoren. Het bestuur zou dan ook graag zien dat de beheerder van de hal, de Sportstich ting, publiekstrekkende sporten naar Soest haalt. Het merendeel van de 25.000 bezoekers aan het wijkcentrum komt overigens veelal 's avonds, met alle gevolgen van dien voor overdag. Zuiver beeld ,,Het zou passen in het totale gemeen telijke bezuinigingsplan als het Col lege van B. en W. gesubsidieerde in stellingen zou verplichten om naar De Borg te komen", aldus voorzitter Kleiberg, die dit jaar wel weer tegen een tekort van ruim tweeëneenhalve ton (zeventienduizend gulden minder dan begroot) aankijkt. Het bestuur is overigens van mening dat De Borg apart, buiten de welzijnssfeer, moet worden bekeken zodat „een zuiver beeld op het specifieke dorpshuisgebeuren wordt verkregen' Volgens de heer Kleiberg heeft „het verleden voor een belangrijk deel het heden bepaald". Al in de eerste jaren werd met verlies gedraaid. Tot het voorjaar van 1982 had De Borg echter geen gemeentelijke subsidie nodig, omdat deze verliezen op een fiscale meevaller (van maar liefst achthon derdduizend gulden) konden worden afgeboekt. Met de eerste gemeente lijke hulp kwam gelijk het verzoek om een nieuw bestuur, dat dientengevolge in januari 1983 aantrad. Geen tovenaars Kleiberg: „Wij hebben B. en W. en de raad toen duidelijk laten weten een aantal jaren nodig te hebben om De Borg weer op verantwoorde wij ze te laten functioneren. Men diende niet de illusie te hebben dat wij als een soort tovenaars binnen de kort ste keren de verliezen zouden hebben weggewerkt. Oriëntatie in het land leerde namelijk, dat er vrijwel geen dorpshuizen en culturele centra zijn, die zonder subsidie kunnen werken. Bovendien had De Borg een slecht imago". Dat imago werd trouwens ook al niet opgekrikt door de gedwongen uittocht van Artishock en de Stichting Maatschappelijke Dienstverlening. Doordat de gemeente voor een deel de subsidiekraan dichtdraaide, konden zij de huur niet meer opbrengen, wat voor De Borg een strop van vijftig mille betekende. Het verlies liep dus alleen maar op. Het gevolg was dat de politieke discussie over de te ver strekken subsidie aan de Borg hoog oplaaide. „De dan in de pers begrijpe lijkerwijs verschijnende negatieve berichten breken de moeizaam opge bouwde public relations dan weer vrij snel af", aldus de heer Kleiberg. Modellen Vanaf het eerste kwartaal van 1983 hebben er regelmatig (persoonlijke, dan wel schriftelijke) gedachten- wisselingen plaatsgevonden. Er werd zelfs een werkgroep gevormd, die zich een mening moest vormen over de toekomst van De Borg". Begin september was het rapport van die werkgroep klaar, met als resultaat drie mogelijke modellen. Het eerste model gaat er van uit dat de huidige exploitatie wordt voortgezet, terwijl het tweede een samengaan met de Stichting Kunstzinnige Vorming Arti shock voorschrijft. Plan drie houdt in dat De Borg wordt afgestoten en dat het complex dus verkocht zal worden. Het stichtings bestuur kiest duidelijk voor het eerste model, mits er sprake is van een meer jaren-subsidie, zodat er ook op lange termijn (in verband met af te sluiten contracten) gepland kan wor den. Het stichtingsbestuur denkt daar bij aan een door de gemeenteraad vastgesteld maximum-subsidie be drag op jaarbasis. Dit jaar zou die subsidie 250.000 a 275.000 gulden moe ten gaan bedragen. Model twee wordt afgewezen, omdat de verhuizing van Artishock naar de Willaertstraat zou betekenen dat alle overige activiteiten in het dorpshuis dan kostendekkend moeten zijn en dat is een illusie, volgens het bestuur. „Het zal betekenen dat de huurprijs omhooggaat". De heer Heerkens van de gebruikers raad vroeg zich af wat het afstoten van De Borg voor de gebruikers be tekent. „Verkopen is het minst reëel. Het is bijna niet te verkopen. Een serieuze koper moet te veel geld op tafel leggen", aldus voorzitter Klei berg. Waakhond Vorige week zouden B. en W. een voor stel formuleren voor de gemeente raad, die naar alle waarschijnlijkheid in de vergadering van november een beslissing zal nemen. „Het bestuur van de Borg kan niets meer doen dan als een waakhond op de stoep bij B. en W. gaan liggen. U bent straks de bena deelde", waarschuwde de heer Klei berg de aanwezige leden van de ge bruikersraad. Namens de gebruikersraad bood de heer N. A. J. Carrière een dag later een brief aan het College van B. en W. aan. Gebruikersraad, schrijft B. en W. In een brief aan het College van Burgemeester en Wethouders schrijft de gebruikersraad van het dorpshuis De Borg erop te vertrouwen dat het College een zo belangrijk project als De Borg niet in de steek zal laten. Daarbij wijst de gebruikersraad het College op de verplichting en mede verantwoordelijkheid die de gemeentelijke overheid op zich nam, toen in 1978-'79 werd besloten tot oprichting van De Borg. Met grote klem verzoekt de gebruikersraad het College "namens vele Soesters" al die maatrege len en besluiten te nemen, die zullen leiden tot handhaving van bestaan en functie van De Borg. Bij de gebruikersraad is door de bezuinigingsmaat regelen van de gemeente grote ongerustheid ontstaan met betrekking tot het voortbestaan van het dorpshuis. Volgens de gebruikersraad bevesti gen de afgelopen twee jaar het nut en de noodzaak van De Borg. "Het stichtingsbestuur en de gebruikersraad verrichten veel arbeid en denk werk om te komen tot een acceptabele exploitatie. Helaas was en is niet te verwachten dat die werkzaamheden zullen leiden tot een sluitende be groting. Nochtans meent de gebruikersraad dat het dorpshuis als zodanig moet blijven bestaan en funtioneren. Dat dit slechts kan met uw mede werking middels jaarlijkse subsidie, is ieder duidelijk", aldus de gebrui kersraad in de brief aan B. en W. 'Ontslag ten behoeve van méér winst onaanvaardbaar' De''ondernemingsraad van Howson Eu- aidus Drost. Van de 234 werknemers rnno R V ,.,il hulsta 2 laanstraat 22 Mollerusstraat 7 3743 BW Baarn tel. 02154-12797 Uw lichaam verdient een gezonde nachtrust In een goed bed, niet te hard en niet te zacht Precies daar ondersteunend waar uw lichaam dat vraagt Komt u eens 'proefslapen' op zo'n ideaal bed. Wij adviseren u deskundig en desnoods fluisterend! k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en bimenhuisarchitektuur svm rope.B.V. wil nog dit jaar met een al ternatief komen voor de plannen van de directie, die voorzien in sluiting van de produktie-afdeling van offset-platen in het bedrijf aan de Koningsweg en waarbij 138 werknemers ontslagen zouden moeten worden. Het personeel is vorige week akkoord gegaan met een voorstel van de O.R. om zo'n alterna tief te ontwikkelen, waarbij de produk- tie niet wordt gestaakt en er dus ook geen arbeidsplaatsen vervallen, maar waarbij wel een "redelijke" winst kan worden gemaakt. Voor het opstellen van het alternatieve plan wordt de hulp ingeroepen van o.m. de Stichting On derzoek Multinationale Onderne mingen (SOMO) in Amsterdam, die de nodige deskundigheid kan inschakelen. Ruim honderd werknemers verza melden zich vorige week woensdag in de kantine van het bedrijf, waar O.R.- voorzitter Henk Drost een korte uiteen zetting gaf over de voornemens van de directie. Hij maakte duidelijk dat de O.R. het ontslag van 138 werknemers om de winst van het bedrijf omhoog te schroeven niet kan aanvaarden. Slui ting van de produktie-afdeling heeft enorme sociale consequenties, die de directie volstrekt over het hoofd ziet, zouden er nog maar 96 overblijven, om dat de gevolgen ook doorwerken naar een groot aantal andere afdelingen. Drost maakte duidelijk dat de directie plannen ook voor de O.R. als een com plete verrassing waren gekomen, al had de ondernemingsraad in de afge lopen periode al "een grote mate van onwilligheid" geconstateerd bij de di rectie om zich in gesprekken over de toekomst vast te leggen op afspraken. "Gezien de halsstarrigheid van de di rectie nam bij ons het besef toe dat er ernstige zaken op het spel stonden, maar toen het plaatje werd gepresen teerd was het toch een compete verras sing. Onzekerheid De ondernemingsraad heeft zich in de afgelopen dagen zeer intensief beraden over de nu te volgen strategie, aldus Drost. Daarbij is in eerste instantie niet gekozen voor de juridische weg, enerzijds omdat eerdere ervaringen (bij vorige reorganisaties) hebben aangetoond dat het geenszins vaststaat dat men langs die weg altijd het gelijk kan binnenhalen, anderzijds omdat die weg te lang duurt. "Het is duidelijk dat er grote onzekerheid is ontstaan, en daarom moeten we de zaak niet langer Om in aanmerking te komen voor één van de 98 huurwoningen die thans in de wijk Overhees gebouwd worden, en waarvan de tekeningen in het gemeen telijk INFOrmatiecentrum hangen, moet men voldoen aan de vestigings eisen en de distributiekriteria. Deze eisen en kriteria zijn samenge vat de volgende 1. Vestigingseisen De woningen worden gebouwd door de eigen woningbehoefte van de gemeen te Soest. Dit betekent, dat alleen zij die ingeschreven zijn of kunnen wor den ingeschreven als woningzoekende in aanmerking komen. Om ingeschreven te kunnen worden moet men 18 jaar of ouder zijn en aan eèn van onderstaande eisen voldoen i. Tenminste 3 jaar in de gemeente Soest wonen en gedurende die tijd ook in het bevolkingsregister opgenomen zijn; b. Ten minste voor halve dagen (20 uur per week) bij een bedrijf of instelling in de gemeente Soest in vaste dienst werkzaam zijn c*. Maatschappelijk gebonden aan de gemeente Soest zijn; Dit bent u indien: U gepensioneerd, voor 50% of meer .irbeidsongeschikt of langer dan 2^é jaar werkloos bent of - U wegens een echtscheiding woon ruimte zoekt; - U uit de gemeente Soest naar het buitenland vertrok en daaruit terug wil keren; maar daarnaast ook: - moet u eerder tenminste 5 jaar on afgebroken in de gemeente Soest ge woond hebben of - moet er een familielid in de le of 2e graad - dus: (groot)vader, (groot) moeder, (klein)zoon, (klein)dochter, broer of zuster- van u al langer dan 3 jaar in de gemeente Soest wonen. 2. Distributiecriteria Dit zijn de regels die gebruikt worden bij de toewijzing van woningen aan de ingeschreven woningzoekenden. Om voor een toewijzing in aanmerking te komen moet u aan alle drie de onder delen voldoen. Deze onderdelen zijn: a. de verhouding tussen het type en de grootte van de woning en uw huishou denssamenstelling Door het geringe aantal eengezinshuur- woningen en het grote aantal woning zoekenden komen voor eengezinswo ning met 3 slaapkamers in principe al leen huishoudens met 1 kind tot maxi maal 4 kinderen in aanmerking. Ver wacht wordt dat een voldoende aantal gegadigden hieraan zal voldoen. b. de verhouding tussen de huurprijs van de woning en uw inkomen De woningen, waar het hier om gaat worden gefinancierd door een pen sioenfonds en worden verhuurd door de makelaardij Govaert. Anders dan bij een woningbouwvereniging loopt het pensioenfonds wel risico's. Bij de verhuur van woningen wordt het fonds niet bijgestaan door de overheid met bijdragen voor eventuele risico's. Men zegt wel: "De woningen worden ge bouwd door een risicodragende ver huurder". Dit betekent dat die risicodragende verhuurder redelijke eisen mag stel len aan degene aan wie hij een woning verhuurt. Met name op het punt van het inkomen van de huurder. Het pen sioenfonds dient verzekerd te zijn van een regelmatige en vlotte betaling van de huur en een goede bewoning. In het overleg tussen het pensioen fonds en de gemeente Soest is overeen gekomen dat de huurders een bruto- inkomen moeten hebben van ca. 2700,- per maand. In sommige gevallen kan ook rekening gehouden worden met het inkomen van de echtgeno(o)t(e) of partner. Op basis van het gemeente lijk woonlastenbeleid zal bezien wor den of personen met inkomens boven de 4000,- bruto per maand in aan merking komen, c. de urgentiebeoordeling Zoals in veel gemeenten gebeurt de vaststelling van de urgentie in de ge meente Soest met behulp van een pun tensysteem. De afzonderlijke argu menten om aan u als woningzoekende (andere) woonruimte toe te wijzen worden uitgedrukt in punten. Het to taal aantal punten per woningzoekende maakt het mogelijk om woningzoeken den in een volgorde te plaatsen. Van iedere ingeschreven woningzoe kende is de puntenscore bekend bij bureau huisvesting. Ieder, die nog niet ingeschreven is, dient er voor te zor gen, dat -naast het aanmeldingsfor mulier van de makelaardij Govaert - ook een aanvraagformulier om in schrijving als woningzoekende in het bezit is van bureau huisvesting. Zon der dit laatste formulier kan de ur gentie niet worden vastgesteld. Toewijzigingsprodure Aanmelding: Ingeschreven woningzoekenden van de gemeente Soest: - zij dienen het aanmeldingsformulier van makelaardij Govaert aan het ma kelaarskantoor toe te zenden hun inschrijfnummer en -datum dienen zij in het formulier te vermelden. Niet-ingeschreven woningzoekenden van de gemeente Soest: - zij dienen ook het aanmeldingsformu lier bij de makelaardij Govaert in te dienen en in dat formulier aan te geven dat zij zich ook bij de gemeente Soest zullen melden als woningzoekenden; - ook moeten zij zich melden bij de ge meente Soest als woningzoekende door het invullen van het aanvraagformu lier. Inschrijving als woningzoekende en dit in te dienen bij bureau huis vesting. Selectie: Van de aspirant-huurders, die voldoen aan de voorwaarden van het pensioen fonds, worden de aanmeldingsformu lieren toegezonden aan de gemeente Soest. Aan de hand van de bestaande of de nieuwe inschrijving als woningzoeken de wordt beoordeeld of men aan de distributiecriteria voldoet. De puntenscore voor de urgentiebe oordeling is de volgorde, waarin de aspirant-huurders de door hen aange geven voorkeur voor een woning in de wijk gerealiseerd zien. Naar verwachting zal ieder in de eer ste helft van de maand december be richt hebben ontvangen over de toe wijzingen. Hoe liggen de kansen? In het bestand woningzoekenden ko men meer dan honderd huishoudens met kinderen voor, die aan de inko menseisen voldoen., Hun puntenscores liggen tussen de ca. 300 tot 160 punten. Dit wil niet zeggen dat ieder, die hier toe behoort ook in aanmerking komt. Van sommigen zal (helaas) het inko men zijn gedaald. Of de huishoudens samenstelling kan veranderd zijn. Hierdoor zouden woningzoekenden met minder dan 160 punten ook in aan merking kunnen komen. Maar ook kan het zijn dat er woning zoekenden zijn, waarvan het inkomen inmiddels is gestegen. Ook kunnen zich woningzoekenden melden, die in een goedkopere eengezinswoning wonen, maar nog niet ingeschreven staan als woningzoekende. Omdat aan hun in schrijving 100 punten doorstroomwaar de wordt toegekend indien zij een huureengezinswoning van één van de woningbouwverenigingen achter laten, bereiken zij een score die boven de 160 punten ligt, zodra zij zich als woningzoekende laten inschrijven. In dat geval zijn 160 punten niet vol doende. Kortom, we kunnen niet meer doen dan u een voorzichtige verwachting geven hoet de kansen liggen. In ieder geval: als u belangstelling hebt, meldt u aan. Als u niet aan de voorwaarden voldoet, helaas. Krijgt u een woning aangeboden: tot u het huurkontrakt ondertekent kunt u er nog van afzien. Voor de rest zal in de praktijk moeten blijken hoe de kansen werkelijk liggen. Wanneer men meent dat men voor één van de huurwoningen in aanmerking komt, dan kan men in het gemeente lijk INFOrmatiecentrum, Steenhoff straat 9a, een aanvraagformulier ha len, dat men na invulling dient in te leveren bij makelaardij Govaert in Amersfoort. rekken dan nodig is." Ook het feit dat men nauwelijks greep heeft op de situ atie in Engeland speelt daarbij een rol, aldus Drost. "De directie heeft kil, koel en zakelijk gekeken naar waar en hoe de meeste winst te behalen is, met volstrekt voor bijgaan aan de sociale gevolgen. Ons uitgangspunt is een ander; een re delijke winst is oké, maar wij zullen ons niet neerleggen bij het ontslag van 138 man, alleen omdat de directie de winst wil maximaliseren," klonk het. Al op het eerste gezicht blijkt dat in het directierapport diverse belangrijke zaken niet zijn meegenomen, aldus Drost. De strategie van de O.R. is er dan ook op gericht om met behulp van deskundigen "gaten te schieten" in dat rapport, waarvan de cijfermatige on derbouwing uiterst aanvechtbaar is. In de tweede plaats wil de ondernemings raad een alternatief plan opstellen, waarbij alle mensen aan het werk kun nen blijven en er ook een redelijke winst wordt gemaakt. Niet rekken "We hebben de directie duidelijk ge maakt dat wij er geen behoefte aan hebben om de zaak te rekken", aldus Drost. "Voor de snelheid van ons on derzoek zijn we echter wel afhankelijk van de snelheid waarmee de directie ons van informatie voorziet." Hij deel de mee dat de heer Bilek, de directeur, had toegezegd alle beschikbare in lichtingen zo snel mogelijk te geven. Hij constateerde verder dat de bekend making van de plannen van de directie een "schok-effect" op de werknemers heeft gehad. "Het heeft grote weer slag op het werk, dat is zeker. Je kunt van mensen die hier al jarenlang erg loyaal aan het werk zijn niet verwach ten dat ze op dezelfde manier aan het werk blijven. De directie beseft niet wat zij aanricht." Na de uiteenzetting van Henk Drost volgde een korte discussie, waarbij vragen werden beantwoord. Daarin merkte hij o.m. op dat de angst onge grond is dat er al per 1 januari ont slagen zullen vallen (de adviesaan vraag van de directie aan de O.R. spreekt van 1 juli). Op de vraag of het doel van het alter natieve plan is dat er net zoveel winst gemaakt zou kunnen worden als in de optie van de directie, werd geantwoord dat 4,7 miljoen pond in 5 jaar veel te optimistisch was. Bovendien, aldus Hans Hubregtse, voorzitter van de bedrijfsledengroep van de Industrie bond FNV, draait Howson momenteel met een rendement van rond de twin tig procent. "Het streven van de di rectie is erop gericht daar 40 van te maken. De directie zou gerust met minder genoegen kunnen nemen, wij doen aan dat streven in elk geval niet mee, zeker niet in een tijd waarin de meeste Nederlandse bedrijven al blij mogen zijn als ze 5 of 10 procent ren dement halen!" Unanieme steun Henk Drost informeerde of de werk nemers zich in de plannen van de O.R. konden vinden en kreeg unanieme steun. "Het wordt geen eenvoudige zaak", hield hij de verzameld'-- werk nemers voor. "Eerst moet het directie plan van tafel. We zullen daarbij mo gelijk ook enige druk moeten uitoefe nen. Het vereist wel een langdurige eensgezindheid, betrokkenheid en de wil om te winnen. Het zou in de acht maanden die we nog hebben wel eens moeilijk kunnen worden, maar ik hoop dat we het met elkaar kunnen opbren gen." BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU voor ƒ26,50 van 7 nov. t/m 13 nov. Cocktail fruits de mer Lamskoteletjes met mintsaus Diverse groenten Frites - Geb. aardappelen Crêpe d'Oude Enghe Iedere woensdagavond LIVE MUSIC LANGE GERUITE BLOUSES Verschillende kleuren (o.a. zalm, hardroze) slechts Jack gestolen Uit de garderobe van de LTS "Eem- land" aan de Soester Engweg werd vorige week een vliegeniersjack gesto len van een van de leerlingen. vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest CDA-fractievoorzitter C. Verheus vroeg vorige week in de commissie Al gemene Bestuurszaken aandacht voor een uiterst pijnlijk misverstand. Hij onthulde dat de vorige maand een Soester weduwe een gelukstelegram van koningin Beatrix had ontvangen, waarin zij gefeliciteerd werd met haar zestigjarig huwelijk. Een ambtelijke fout op het gemeentehuis is de oorzaak van dit trieste misverstand. Bui^jemeester P. Scholten beloofde zich persoonlijk met de weduwe in ver binding te stellen. De RVD in Den Haag zal de gemeente Soest om opheldering vragen. Deze dienst krijgt regelmatig verzoeken om aan bijzondere gebeurtenissen aandacht te besteden. Dat is de wens van de vorstin. "Maar dit soort ver gissingen mogen niet voorkomen", aldus de RVD-woordvoerder Baks. Helpt het Crisis-Comité Het Crisis-Comité heeft de volgende circulaire aan vele inwoners onzer gemeente gezonden Onder de leuze „Steunt het plaatselijk Crisis-Comité" komen wij hierbij tot U met een dringend verzoek om ons te helpen in den strijd tegen de allerbitterste armoede, die door verschillende ingezetenen wordt geleden. De aanvragen van hen, die op geen enkele wijze, door geen steunregeling of maatschappelijk hulpbetoon, kunnen worden geholpen, zijn talrijk en dringend. Verschillende ingezetenen van Soest hebben door de zeer zeer slechte tijdsomstandigheden hun groot of klein kapi taal verloren en hebben thans gebrek aan de allernoodigste middelen van bestaan. Het is voor hén dat wij thans vragen. Wanneer allen, die thans nog kunnen geven, een bedrag op de postgiro-rekening van den penningmeester van het plaatselijk Crisis-Comité storten (girono. 82720 ten name van notaris A. O. Dammers, met bijvoeging: „voor het Crisis-Comité") kunnen wij het leed van velen verzachten. U helpt daarmede degenen, die in uw onmiddellijke omgeving 't zeer en zeer dringend behoeven. Daar de wintertijd met zijn meerdere eischen is aangebroken, vragen wij u om spoedige hulp en verzoeken u, indien mogelijk, ons min of meer regelmatig te steunen. Geeft ons maandelijks uw bijdrage - hoe klein ook - en wij kunnen eenigszins regelmatig helpen om door de geweldige moeilijkheden heen te komen. Wij vragen even wel - begint nu met uw bijdrage, wie spoedig helpt, helpt dubbel. Wij hopen u naderhand het resultaat van de actie te kunnen mededeelen en zullen u dan tevens vragen ons verder te helpen dit werk der barm hartigheid voort te zetten. Het plaatselijke Crisis-Comité te Soest. Mr. G. Deketh, burgemeester, voorz. A. O. Dammers, penningmeester. Mej. R. Westra. J. H. A. Rupert. Ds. J. I. vanSchaik. D. v.d. Broek. Religie en Kunst J J D v d BerR Naar ons wordt medegedeeld heeft het bestuur der Vereen, voor Vrij zinnig Godsdienstigen besloten de groote zaal van "Religie en Kunst'' niet meer beschikbaar te stellen voor politieke doeleinden. Dit besluit houdt verband met de verkiezingen, welke het volgend jaar zullen plaats hebben. Hoewel de kleine zaal voor alle doeleinden beschikbaar zal blij ven, zal de groote zaal in de toekomst alleen openstaan voor doeleinden welke in den naam „Religie en Kunst" tot uitdrukking komen. De Banningstraat De betonweg Soestduinen-Soesterberg ligt er bijna in. Het laat zich aan zien, dat deze week de rijbaan af zal zijn. Op het hoogste punt, op den berg, is de weg - van af Soest gerekend - eenige meters naar links om gelegd. Daardoor heeft men een scherpe bocht aan de bovenhelling nabij Soesterberg gereduceerd, wat voor het veilig verkeer een groote verbetering is. Het gevolg van deze omlegging was, dat een aanmer kelijke hoogte van 2 a 3 Meter over een strook van 4 a 5 Meter breed moest worden afgegraven. De helling aan den kant van Soestduinen is egaal en betrekkelijk flauw. Die aan de zijde van Soesterberg is sterk hellend, evenals voorheen. Het houtgewas ter weerszijden van den weg is gedeeltelijk reeds opge ruimd. De weg, die betrekkelijk smal was, zal aanmerkelijk worden verbreed. Van de groote boomen zijn enkelen, die nog gaaf waren, blijven staan. Wandel- en rijwielpad zullen achter de boomen komen. Het asphalteeren van den weg, het egaliseeren van de bermen, de aan leg van wandel- en rijwielpaden, de beplanting enz. zal nog wel eenigen tijd vorderen. Maar blijft het werkbaar weer en valt de vorst niet te spoedig in, dan zal men, mits eenzelfde ploeg als thans doende is. aan den gang blijft, toch met Januari 1935 een heel eind opgeschoten zijn. Met den aanleg van een betonnen rijwielpad langs het gedeelte Soest- Soestduinen is men ook reeds bezig. Als alles klaar is, is de verbindingsweg Soest-Soesterberg ideaal. Wij vernamen nog, dat de heer Tensen het plan heeft de bustarieven Soest-Soesterberg te verlagen als de weg klaar is. Thans is er slechts een beperkte dienst Soest-Soestduinen. Een vegetarisch leven Voor de afd. Soest-Baarn van de Ned. Vegetariërsbond gaf de heer J. Pomper uit Amersfoort, een lezing over „Rein vegetarisch leven en groei van gedachten in verband met aardsch en eeuwig leven". Het is, volgens spreker, de weg der evolutie, dat de mensch, gesteld door God boven het dier, zich meer en meer aan het dierlijke onttrekt en zich door onthouding van dierlijk voedsel ontdoen zal van alle aard- sche en dierlijke zuchten. Het lichaam wordt dan verfijnd, zoo zelfs dat het alle ziekten van anderen kan voelen. Spr. liet zijn lezing van een psychometrische seance vergezeld gaan. Aanrijding Maandagavond had op den hoek Van Weedestraat-Kuijperstraat we derom een aanrijding plaats. Doordat het ditmaal twee zware zes- Wielige vrachtauto's betrof, werd dit een aanrijding van beteekenis De auto, welke uit de Kuijperstraat kwam, werd aangereden door een auto, komende uit de richting Amersfoort, waardoor eerstgenoemde wagen met gebroken achteras dwars over de Van Weedestraat kwam te staan. Zeer begrijpelijk werd het verkeer hierdoor nagenoeg geheel gestremd en zag de politie zich verplicht durende eenigen tijd het ver keer om te leggen. Dat het gewicht van dergelijke wagens niet bevor derlijk is om het opruimingswerk vlot te doen verloopen, bleek, toen een hulpverleenende takelwagen zijn krachten verzamelde om 't ach tergedeelte van den wagen op te heffen. De zware ijzeren arm brak bij dit werk n.1. door, waardoor een tweede takelwagen hulp moest ver- leenen. Met vereende krachten kon de weg worden vrijgemaakt en de wagen worden weggesleept. Zou de gemeente nu eens niet al haar krachten willen inspannen om deze beruchte hoek zoo ruim en overzichtelijk te maken, dat de vele aanrijdingen tot het verleden gaan behooren?

Soester Courant | 1984 | | pagina 5