mkQ i déYYleij NB.V. 14.495.- aspcr Oproep aan ouders J KOSTEN -EDIG EKERD 0 'Dikke mensen hebben hun probleem in hun lijf gestopt' 'Adhoc-beleid van rijksoverheid vormt uiterst onzekere opgave' Soester deelnemers aan Minjon-reünie APPELGONDELS 1 oo Prijzen van de Sinterklaas-puzzelronde 21 LIJKNU detijdsc ekeringen. aanbieding Nieuwe therapiegroep tegen 'eetverslaving' KETTING FORMULIEREN Sinterklaas tips Eerste voorlopigelijst! bk m oekenboekenboekenboekenboekenboeken Klein Indonesisch kookboek Sint Xicolaas Olympische Spelen '84 Van binnen moet je wezen De helft plus een Liefde: kalender agenda Bijbelse Dagkalender| 1985 Solliciteren PAGINA 16 WOENSDAG 14 NOVEMBÊRÏ984~ SOESTER COURANT PAGINA 17', nel. BTW. af importeur, voorbehouden. LEZER. kenhuis, specialist, arts voor kinderen, ernatieve genees- k eigen risico van per polis per ka- smies1984) risico Eigen risico O O 500 45 55 53 63 61 71 71 81 83 93 97 107 40 45 sterbergsestraat 14, 3. Smitsweg 4, Tamboerijn 3 e kantoren: 12568 - SOEST TEL 14526 "Het gaat me in de eerste plaats om mensen die op een dwangmatige ma nier met eten bezig zijn. Of ze tè veel of juist te weinig eten, maakt in princi pe niet zoveel uit. Op de achtergrond staan doorgaans dezelfde problemen. Ook wie te weinig eet kent dikwijls "vreetbuien". Verder gaat het erom hoe iemand zijn eigen lichaam beleeft. Het is vaak niet te zien of iemand eet problemen heeft." Zo omschrijft de bekende Soester Psy chotherapeute Leidie Niemeijer de groep die zij eind november wil star ten, liefst een gemengde groep voor mannen en vrouwen. Eetproblematiek komt nl. net zo goed bij mannen voor, alleen trekken ze nog niet zo aan de bel. Het wordt een groep waarin mensen met eetproblematiek bij elkaar zitten. Tot nog toe behandelde Leidie Nie meijer haar cliënten die aan één of andere vorm van eetverslaving lijden niet in een speciale groep. Vanuit de mensen zelf merkte ze echter dat er behoefte bestaat tot het vormen van een aparte groep. "Voor mij is iedere verslaving een teken van wegstoppen van 'oud zeer', weg-eten (eetversla ving), weg-spoelen (alcoholisme) weg werken (werkverslaving), mensen 'kiezen' als het ware onbewust voor een verslaving als uitlaatklep voor hun moeilijkheden. Stap verder De belangstelling voor "eetversla ving" in al haar vormen neemt de laatste tijd erg toe. In de media, vooral in de vrouwentijdschriften, wordt er veel aandacht aan besteed. Er wordt op dit gebied ook wel ge werkt met zelfhulpgroepen. In groe pen als 'vetvrij" leren de mensen zich zelf en elkaar te begrijpen en te accep teren; veelal komen ze dan nog niet van hun eetverslaving af. "Ik wil een stap verder gaan en de mensen helpen die er echt van af wil len. Een groep als Vetvrij is dan vaak een goede start geweest. In mijn groep (van 6 tot 10 personen) gaan wij met elkaar bij ieder groepslid op zoek naar de achtergronden en oorzaken van het problematisch eetgedrag en kijken daarna hoe het eetgedrag vervangen kan worden door gezond gedrag. Ik ben tegen het volgen van diëten als enig middel om van de verslaving af te ko men. De verslaving is er niet voor niets, er zijn 'voordelen' aan verbonden, ook al zijn die dubieus. 'Voordelen' Als je niet geleerd hebt je boosheid of je verdriet te uiten, bang bent dat als je dat wel zou doen je geen vrienden meer over zou houden, dan moet je wel alles 'slikken', vindt Leidie Nie meijer. "De mensen zuigen als spon zen alles op en worden daar soms zelfs niet misselijk van. ze geven aan an deren de zorg die ze eigenlijk zelf nodig hebben. Dik zijn is een indirecte manier om te laten merken dat je er bént; mensen kunnen heel letterlijk dan niet om je heen." "Het is ook een wijze van bestaan waar je ontzettpnd veel rotopmerkin- gen voot h£ar jé^oöfd krijgt" vervolgt Leidie Niemeijer. ze. De mensen die te dik zijn lijden daaronder, ze walgen vaak van zich zelf en het dubieuze voordeel is dan dat ze op die manier een bevestiging krij gen van hun eigen negatieve zelfbeeld. Vervolgens heeft de maatschappij het dan allemaal gedaan: "De maatschap pij dwingt je vooral als vrouw in een rol van zelfopoffering, voor anderen zorgen, mooi slank zijn", enz. Mijn indruk is dat veel opgekropte, niet geuite boosheid die je van binnen voelt op die manier een uitweg vindt, door te kankeren op de maatschappij. Boosheid bij anonieme mensen neer leggen is ook veel minder bedreigend dan bij de mensen waar die thuishoort. Zelf vind ik de druk die in de maat schappij bestaat ook zeer onterecht, maar ik vind dat je op een bepaalde leeftijd zelf verantwoordelijkheid bent voor wat je met die druk doet, of je je eraan aanpast en er vervolgens te- genaanschopt of je er niet aan aan past. Een mens kan kiezen! Lijf Anderen richten de boosheid op zich zelf en vreten zichzelf letterlijk kapot. Hun benen kunnen hun lijf niet meer dragen. Leidie Niemeijer: "Te dikke mensen zijn veelal kwaad dat anderen alleen hun 'lijf' zien en niet hun per soon. Zij vergeten daarbij dat zijzelf hun problematiek in hyn lijf stopten en dat hun ware zelf daarachter ver scholen zit. Vaak zijn ze bang om men sen dicht bij te laten. Een 'voordeel' van dik zijn is dan weer dat je er men- 1r%M5"bpij.afs|an«t h0U'lt' Foto: Goos van der Wilt In de groep wordt gezocht naar een ge zonde manier om aan je behoeften te gemoet te komen. Zou je zomaar met de eetverslaving stoppen, zonder te weten hoe die te vervangen door ge zond gedrag, dan loop je het risico in een gat te vallen en dat gat vervolgens weer vol te eten... "Er is veel tijd voor nodig, het is niet iets wat je in een cursusje van drie maanden kunt leren. Het is een heel proces om uit te zoeken welke gevoe lens en behoeftes je hebt verdrongen en weer te leren omgaan met boos heid, verdriet, genieten, de behoefte aan warmte, veiligheid en koestering, maar ook het durven aangaan van conflicten en zelf belangrijk durven zijn op een gezonde manier", aldus Leidie Niemeijer. Een bekende misvatting is nogal eens dat een therapeut er voor moet zorgen dat de cliënt verandert. "Dat kan niet. Een therapeut kan mensen steunen, helpen inzicht te krijgen en begeleiden bij het veranderingsproces. Het succes van therapie valt en staat dan ook met de motivatie van de mensen zelf. Wil je echt veranderen of houd je je liever vast aan de dubieuze voordelen van je oude gedrag? Dat is een moeilijk di lemma. Wat ik de mensen wil leren is alle energie die ze gebruiken om hun oor spronkelijke gevoelens te verdringen waarmee ze zichzelf verloochenen te gaan richten op zelfverwezenlij- king." Wie belangstelling heeft kan zich in stellen met drs. A. tliè- :pad £12, tel. 18870. W Directeur H. de Klerk van Centrum Maatschappelijke Dienstverlening "Het Centrum voor Maatschappelijke Dienstverlening Soest/Baarn/Eemnes heeft als voorziening een aantal ingrij pende veranderingen doorgemaakt. De nieuwe beleidsvoornemens van de Rijksoverheid zullen binnen enkele ja ren werkelijkheid gaan worden. Hel betreft hier vooral de gezins- en be jaardenverzorging. Het ministerie van WVC wil bereiken dat de zgn. 'tweede lijn' (ziekenhuis, verpleegtehuis, ver zorgingstehuis) meer werk gaat afsto ten naar de eerste lijn. voornamelijk om financiële redenen, maar ook om dat steeds meer ouderen in de eigen thuis-situatie willen kunnen blijven." in elke samenstelling en uitvoering. Onze specialiteit: levering kleine oplagen- korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-187 47 Dit schrijft de heer H. de Klerk, direc teur van de CMD, in een toelichting op het jaarverslag, dat tijdens de jaarver gadering op donderdag 29 november a.s. aan de orde komt. "In de praktijk van onze hulpverlening verwachten wij dat er steeds meer vraag naar onze voorziening komt, om dat thuishulp een grotere rol gaat spe len in de gezondheidszorg. Waar een ziekenhuis, verpleegtehuis of verzor gingstehuis strenger wordt bij het op nemen van mensen zal evenredig meer vraag ontstaan naar thuiszorg. Voor alle eerste-lijnsfunctionarissen houdt dit in dat we ons moeten voorbereiden op intensievere en uitgebreidere eerste-lijnszorg. Omdat hier nog een budgetsysteem voor onze instelling bij komt, weten we dat met dezelfde mid delen waarover we nu beschikken méér en ander werk gedaan zal moeten worden." De heer De Klerk vervolgt: "Feitelijk zijn we al aan het vooruitlopen op deze ontwikkelingen, decentralisatie naar de gemeentelijke overheden en opna me in het welzijnsbeleid per gemeente is na 10 jaar arbeid geannuleerd. Daar voor in de plaats komt een centrale wettelijke regeling. Overigens is op dit moment te weinig bekend over de nieuwe beleidsvoornemens van het ministerie om te kunnen inschatten hoe dit voor onze voorziening uitpakt. Koffiedik Volgens de heer De Klerk is het waar deren van effecten op langere termijn nu "koffiedik-kijken". "Als gesubsi dieerde instelling moet ons wel van het hart dat leven en werken met het mo menteel plaatsvindende adhoc-beleid van de rijksoverheid een uiterst onze kere en zware opgave is. Dat wij op de uitvoeringskant van ons werk de ge meentebevolking opzoeken blijft daar naast onverkort van kracht. Uitein delijk is deze voorziening er als ver worven goed voor de samenleving. Dat bij uitstek de lokale samenleving meedoet bij invulling en afstemming van ons werk op de behoeften van de mensen, blijft voor ons het belang rijkst. Aan de basis gaan we dus ge woon door," aldus de directeur. Het CMD heeft momenteel een perso neelsbestand van bijna 400 medewer kers. Per jaar komt de instelling met de gezins- en bejaardenverzorging bij ruim 1000 huishoudens. Het algemeen maatschappelijk werk helpt eveneens ca. 1000 mensen per jaar 750 'hulp- eenheden' l. Het CMD ziet zichzelf als een basisvoorziening en onderdeel van de eerste-lijnszorg, samen met wijk verpleegkundigen, huisartsen en fysio therapeuten. De jaarvergadering van het CMD wordt gehouden op donderdag 29 no vember a.s. in 'De Hilt', Hasselaarlaan la. Eemnes. Aanvang 20.00 uur. Enkele plaatsgenoten hebben zaterdag j.1. meegedaan aan een reünie van Avro's Jeugdomroep "Minjon" (1953) in de studio aan de 's Gravelandseweg in Hilversum waar een radioprogram ma werd opgenomen, dat donderdag avond 15 november a.s. wordt uitge zonden via Hilversum 2 van acht tot twaalf uur. Cees van Drongelen interviewde enke le oud-Minjonners, die "Anders zijn terechtgekomen" (21.00 uur), °"~er wie het WD-raadslid in Baarn, Wim Veldhuizen, die zich in de vijftiger ja ren als eerste lid aanmeldde in Hilver sum. Kees en Hermien de Wolf zetten na jaren de "groenteman" weer eens op de planken met een badinerende tekst over de Jeugdomroep, die in 1985 weer door de Avro nieuw leven wordt ingeblazen voor radio en televisie. Middelpunt van hdet feestgedruis za terdag in studio 1 was de peetvader van deze broedplaats van omroep- talenten: Herman Broekhuizen, die definitief afscheid nam. Hij kreeg van voorzitter W. G. Wallis de Vries een koperen beeldje aangeboden De Zaaier", een creatie van de Amers- foortse beeldhouwer Pieter Starreveld. Aan het leesipi ogramma "Zullen we maar weer" deed ook mee de program maleider van afdeling Rotterdam in de vijftiger jarenJan Visser. Hij schreef speciaal voor deze gelegen heid een literaire tekst onder de titel "Het Moment", een tekst die hij zelf uitspreekt donderdagavond (21.30 uur). Zijn gedicht "Een Rigoletto voor Vera" wordt voorgedragen door de actrice Loes Vos. Marga van Arnhem, die jarenlang in Soest heeft gewoond en haar carrière bij Minjon is begonnen, was niet aan wezig. Wel Bora Lensky, regisseuse en bestuurslid van Artishock. Zij was destijds lid van de afdeling Amster dam-Zuid en maakt nu deel uit van het gelegenheids - zanggroepje "De Min- jonnairs". Zij zingen oude liedjes uit de Minjontijd, die radiosterren heeft opgeleverd als Bram van Erkel, Koos Postema, Eef Brouwers, Klaasjan Hin- driks, Hans Engelman, Gerrit den Braber, Joop van Zijl, Donald de Mar- cas, Wim Jansen (om 20.30 uur met nostalgische muziek), Anne Wil Blan- kers, Joop Stokkermans, Ruud Bos, Greetje Kauffeld, Peter Blanker, Eugénie Herlaar, Cas Brugman, Krijn Torringa, Chris van Hoorn, Lonneke Hoogland en vele anderen. Sokken Dassen College sjawl Slip Singlet T-shirt Riem Shirt Trui Spencers Vesten MODE UGHTond EASY FOR MEN ZUIDPROMENADE 12- TEL02I55-23530 3768EMSOEST-ZUID Inbraak Regentuuter Bij een inbraak in de lagere school De Regentuuter aan de Weegbreestraat zijn vorige week twee radio-cassettere corders en een telefoontoestel buitge maakt. De dader moet het schoolge bouw binnen zijn gekomen via een bo venlicht. De Banketbakkerij waar niet "alles" duur is. Vrijdag en zaterdag van 1.70 voor maar op op. ^NKET SOESTERBERGSESTRAAT 41 SOEST-ZUID TEL. 12927 parkeer ruimte Ie prijs: 1000 gulden! 2e prijs: 500 gulden! 3e prijs250 gulden Meilofs Behang verf René Borgts herenkleding Sigarenmagazijn H.J. Meijering J. ter Horst,, electro-technisch bedr. Reehorst meermarkt Joop de Bruin, keurslager A. Faas, Birkstraat 93 Banketbakkerij Oudwater Fa. Blokker Banketbakkerij Dogterom J. C. Spruyt, Hulleman Optiék W. Fugers&Zn., Burg. Grothestr. 19 Burg. Grothestr. 7 Soesterbergsestr. 11 kwastinette college shawl 1 zakaansteker Nieuweweg 99 electrisch fondue stel Soesterbergsestr. 51B 2 levensmiddelen pak ketten t.w.v. 50,- p.st. Tamboerijn 17 Birkstraat 93 Nieuwerhoekplein 8 Van Weedestr. 20 Torenstr. 6/Soest- terbergsestr. 53 Nieuweweg 60 Burg. Grothestr. 8 Torenstr. 23 Kantoorboekhandel v.d. Ven Steenhoffstr. 13 Kaasstolp Stalenhoef Laanstr. 39 Groente en Fruithal 't Hart Nieuwstr. 13 Kantoorboekhandel Immer- Van Weedestr. 11-13 zeel Middelman B.V. Van Weedestr. 55-61-63 Mikimo A. van der Weerd Kaasspecialst Damesafdeling Herenafdeling Pub Kerkstr. 7 Soesterbergsestr. 26 Zuidpromehade Hartje Zuid Beetzlaan 89 2 vleesbonnen t.w.v. 25,- per stuk 5 Soester trommeltjes (gevuld) 10 Turko-taarten Rowenta broodrooster 3 boterletters 3 speculaaspoppen 2 stapelboxen 30 x 30 x 30 cm in bouw pakket prismakijker 1 waardebon a 25,- 1 waardebon a 50,- Sheaffer vulpenset t.w.v. 44,40 gevulde glazen kaas stolp 3 x fruitmand t.w.v. 30,- Pacher vulpennenset luxe schrijfmap pullover overhemd sweater pop 1 digitaal Quartz horloge met wekker stopwatch enz. 3 waardebonnen goed voor een opgemaakte plank met buitenlandse Kortekaas Levensmiddelen Birkstr. 91 Winkelcentr. Overhees kaas t.w.v. 25,- p. st. Tiffany B. H. ten Brinke Groente en Fruithandel B. Botzenhardt John. Mets, delicatesen- Wijnkoperij Van Weedestr. 52 Soesterbergsestr. 29 Van Weedestr. 90 W. M. van Setten horloges- Rembrandtlaan 18 Steenhoffstr. 61 Steenhoffstr. 64 F.C. Kuyperstr. 24 Gebr. van Woerkom Wijnhandel Brouwer Binnen en Buiten Boekhandel Van de Ven Winkelcentrum "Hartje Zuid" Boekhandel Van de Ven Winkelkring Van Weedestraat. Drog. -Parfvan Amerongen Soesterbergsestr. 55 H. J. Streuper Nic. van Dam Van Weedestr. 16 De Ster Mode Van Weedestr. 7-9 De Ster Baby- en kinderkleding De Ster Livera Lingerie Gez. Tolboom Koninginnelaan 16 Sigarenmagazijn Pieneman Van Weedestr. 31 Brilcentrum Nota Van Weedestr. 87 Handelsonderneming 'Guco' Van Weedestr. 215 10 waardebonnen a 10,- kadobon t.w.v. 25,- 1 kist mandarijnen 1 kist sigaren a 50 stuks t.w.v. 42,- 12 x 1 fles wijn 'Reserve de la Ville de Soestdijk' appellation Controlées en 12 x 250 gram Leonidas bonbons Swatch horloge naar keuze dames of heren pouffe 1 mand wijnen enz. 60,- taffellamp model "de lamp" fabrikaat In- door 2 x Sprookjes van Grimm illustraties Anton Pieck t.w.v. 29,- idem grote doos zeep 4 x waardebonnen a 25,- 200,- 100,- J ïou,- 1 tafellaken 1 tafelaansteker 1 zakaansteker Huygens contra barometer t.w.v. 486, Pédé Jac. Hermans Prijsslag Ruton koffiezetapparaat type RO 3837 1,2 liter Titus Brandsmastr. 13 speelgoedauto Postbus 172 Soest 2 waardebonnen a 25, Ouders, wier kinderen in het (voortgezet) onderwijs problemen ontmoe ten, wil ik vragen op onderstaand enquête te reageren. Uw reaktie wordt met grote zorgvuldigheid behandeld; niets van de verstrekte informatie wordt naar buiten uitgedragen; wanneer u reageert schept dit op voor hand geen enkele financiële verplichting. Waat gaat het nu om? In mijn werk als pedagoog richt ik mij op die kinderen en jongeren, die op hun school problemen of onzekerheden ontmoeten, waarbij advies en soms begeleidng noodzakelijk is. Daarmee houd ik mij al zo'n twee jaar bezig. Ik realiseer me dat veel problematiek op school van tijdelijke aard is, of dat er binnen schoolverband een oplossing voor gevonden kan worden. Zo zijn er scholen die veel aan leerlingbegeleiding doen. Ook ouders hel pen daaraan thuis of op school mee. Feit is echter dat er, ondanks alle inspanning van zovelen, toch veel onte vredenheid leeft bij jongeren, bij ouders en bij leerkrachten. Ontevreden heid die niet aan de oppervlakte komt. Er kan soms weinig gedaan wor den, ook al is men van goede wil Ouders hebben het te druk in hun werk om zich intensief te bemoeien met de vorderingen van hun kinderen. In een aantal gevallen durven ouders geen verwijten te laten horen aan het adres van de school uit vrees voor de gevolgen voor hun kind. De school ziet geen kans om een stuk individuele begeleiding te realise ren; leerkrachten staan immers tijdens de les al bij voortduring onder druk. Dus om hen ook nog buiten lestijd om te gaan belasten. Het kind of de jongere zit in tussen met de gevolgen en raakt met leren verder achterop. Over en weer klinken verwijten, die geregeld tot mijn spreekkamer door dringen: - De ouders: op school worden alleen maar lessen gegeven; "mijn kind zien ze niet eens zitten'tijdens ouderavonden tien minuten spreektijd. - De school: de betrokkenheid van de ouders bij de vorderingen van de kinderen is gering. Avonden door de school georganiseerd worden slecht bezocht. De jongere staat temidden van deze vaak onuitgesproken (voor)oordelen en voelt zich eenzaam, soms overvraagd en bijna altijd ongelukkig. Onderstaande vragen zou ik nu graag beantwoord willen zien Hebt u als ouder(s) problemen met de kinderen op school, waarvoor geen oplossing is gevonden? Durft u als ouder (s) met de school niet in diskussie te gaan, omdat de gevolgen van zo'n gesprek voor uw kind niet te overzien zijn? Voelt u zich als ouder(s) te weinig betrokken bij het onderwijs van uw kind? Hebt u als ouder(s) onvoldoende gelegenheid om de schoolprestaties van uw kind te volgen? Vindt u als ouder(s) dat uw kind behalve op school z'n best, ook thuis zijn huiswerk goed met doen? Vindt u een huiswerkbegeleidingscursus op school/daarbuiten noodzakelijk? Mag ik op uw medewerking rekenen? Het kontaktadres is: Pedagogische praktijk Soestdijk, Regentesselaan 17, 3762 DS Soest; tel. 02155-14214 (liefst 's morgens 9-10 uur/'s avonds 19.00-20.00 uur). Auteur: Raden Suwondo Sudewo Uitgever: Luitingh Misschien wel het beknoptste en goed koopste Indonesische kookboek dat ooit in de boekhandel verscheen. Wel een van zeer uitzonderlijke klasse. De recepten zijn duidelijk, de ingre diënten volgens onze ervaringen overal verkrijgbaar en aan de hand van de auteur Indonesisch eten werd een be levenis. Zeer praktisch en efficiënt is ook de informatie over de samenstel ling van de menu's en de samenvat ting wat de kok of kokkin in de keuken met groenten en vlees allemaal kan doen. Een geduchte concurrent voor de Indonesische specialiteitenrestaurants. Auteur: Martin Ebon Uitgever: Heureka Van de meest bezongen heilige ver scheen bij Heureka te Weesp een her druk over leven en legende van de groot ste kindervriend aller tijden. Daarin alles voor gelovigen en vooral onge lovigen. Hoe de wereld ook tegen deze goedheilig man heeft aangekeken, hij heeft bestaan. Anders waarschijnlijk dan in uw en mijn verbeelding, en daarom alleen al is de levensgeschie denis van Sint Nicolaas het lezen meer dan waard. Auteur: Ben de Graaf Uitgever: M&P Boeken De Olympische Spelen '84, met als wedstrijdplaatsen Los Angeles en Sa rajevo, worden in dit fraai uitgegeven boek in woord en beeld gebracht. Voor het eerste is Volkskrant-sportredak- teur Ben de Graaf verantwoordelijk, terwijl een leger fotografen de schit terende sportplaten heeft verzorgd. Het boek is meer dan compleet. Alle sporten die tijdens de laatste Olympi sche Spelen aan bod kwamen krijgen ruime aandacht, terwijl ook de uit komsten van de wedstrijden overzich telijk zijn gerubriceerd. Sportliefheb bers krijgen er een kostbaar kijk- en leesboek aan. Uitgever: Heureka Een must voor de regelmatige bezoe kers van circussen. Een boek dat zich afspeelt in de pistes van vroeger en nu waarin dieren en mensen de hoofd rolspelers zijn. "Van binnen moet je wezen" vertelt de geschiedenis van tweehonderd jaar circus in Nederland. Geschiedenis die met vele illustraties in beeld wordt gebracht. De geschiede- schrijving eindigt bij het veelbespro ken circus Boltini, en gaat daarmee voorbij aan de Nederlandse circussen die na deze stuntman hun tenten op sloegen. Een schoonheidsfout die men maar op de koop toe moet nemen. Auteur: Prof.dr. F. Hartog Uitgever: Elsevier Iemand heeft ooit eens geschreven: "Wij zitten met onze welvaart in de lift, we hebben alleen op de verkeerde knop gedrukt." Daarover handelt in grote lijnen de zeer doorzichtig be schouwing van prof. Dr. F. Hartog. Welvaart - milieu - democratie, ze heb ben niet iets, maar alles met elkaar te maken. De auteur stelt de kansen van de democratie op lange termijn ter discussie. Niet met betweterig ge schrijf. Eerder draagt hij door visie en signalering bouwstenen aan die de samenleving kunnen dragen. Een be langwekkend boek voor diegenen die in sprookjes menen te kunnen blijven geloven. Hobbygidsen Uitgever: Bruna De serie Hobbygidsen is in meer dan één opzicht praktisch. Inhoudelijk toe gankelijk voor iedereen, dus jong en oud. Qua prijsstelling bereikbaar voor uiterst kleine kado-budgetten. Ge maakt voor de komende feestdagen. In deze serie nieuwe aanwinsten. Aquariumvissen en hun verzoring - Postduiven, verzorging en wedvlucht - Inmaken van fruit - Krielkippen en hun verzorging. Hobbyisten is deze sekto ren weten dus waar ze wijzer van kun nen worden. Taal- gebruiksad viezen Uitgever: M&P - Boeken - Gebruiksadyiezen *joor jde^Nederland- se-k^'TdAt^&ch-hët bést 'önTSCnrijven als "fi^halingWéfèfifiigeri." Niet weten schappelijk, onvolledig, maar een zeer praktisch naslagwerkje voor een ieder die nog wel eens met spelling problemen in de knoop zit. Het 60 pagina's tellende boekje is overzich telijk ingedeeld en leidt de afnemers op een duidelijke manier door de prak tijk van spelling en het taalgebruik in het Nederlands. Samensteller: GertdeLey Uitgever: Bigot Van Rossum Waar uitgevers met hun zakelijke in ventiviteit al niet op kunnen komen. Neem nu bijvoorbeeld eens een van de vele kalenders waaruit U voor het ko mende jaar kunt kiezen. Voor verliefd den en verloofden verscheen de ka^j lender Liefde, met daarin een compli te dagagenda vol liefdesverklaringen! citaten en gedichten. Origineel van op, zet, smaakvol qua uitvoering. Di1 romantische, schriftelijke geheugd vraagt een investering van nog geei vijftien gulden. Tekstueel een agendi die er toe kan bijdragen samen p rob le men op te lossen die je alleen nooil gehad zou hebben. Auteurs: A. W. Berkhof, L. de Liefde, H. Vreekamp, e.a. Uitgever: Boekencentrum Binnen christelijke en ook niet kerke'-i lijke gezinnen is de Bijbelse Dagkar lender een stukje inventaris geworden die jaarlijks aan vervanging toe is. Daarvoor zorgen een redaktie-com- missie en een groot aantal medewer-t kers op een onnavolgbare wijze. Medi tatieve teksten en gebeden, afgestemd op de tijd waarin wij leveh maken ook dit keer van de Bijbelse Dagkalender een gewaardeerde geestelijke huisge noot. De prijs van deze geestelijke wegwijzers, 7,95, lijkt ons voor wei nigen een bezwaar te kunnen zijn. Auteurs: A. v.d. Houten A. Bessems Uitgever: Wotters-Noordlwf Talloze boeken van Wolters-Noordhoff waren tijdens onze schooljaren gidsen voor een maatschappelijke toekomst. Wat bij het onderwijs echter ontbrak was een handreiking naar de wijze waarop men moet solliciteren. Dit boekje brengt daarin verandering. De sollicitatie van start tot finish wordt er op zeer praktische wijze in begeleid. Van sollicitatiebrief - solli citatie-gesprek tot de af te sluiten ar beidsovereenkomst. Het beoogt geen sleutel tot bij voorbaat sukses te zijn, maar is op deze weg een zeer nuttig hulpmiddel.

Soester Courant | 1984 | | pagina 17