'Eigen verantwoordelijkheid van burger moet versterkt worden' fritMy SUM kombi- neren: kiene korting. odamci ÜN. \êM HANDEL MEDE K 0! 12?5 Colitico College treedt definitief niet op tegen illegale buitenbar Sint Nicolaas wordt officieel ontvangen in 'Hartje-Zuid' INLIJSTEN? zogezien B. en W. van Soest bij aanbieding begroting 1985: Prijs van 'Hartje-Zuid Boodschappenfeest' viel uitzonderlijk goed ft Koopavonden Sint Nicolaas {fotoshop 'tjtartje Petje Pitamientje BOEREN KOOL 59 Honsbergen RUNDER LAPPEN Honsbergen Boeren leverworst Honsbergen SINAAS APPELS Honsbergen KIPFILET Honsbergen WITLOF Honsbergen Honsbergen Bij de aanbieding van de begroting voor het jaar 1985 heeft het College van Burgemeester en Wethouders van Soest een uitgebreide toelichting ge geven, waarin o.m. enkele gedachten worden gewijd aan de rol van de ge meentelijke overheid ten opzichte van de Individuele burgers. Het College houdt daarbij een duidelijk pleidooi voor de versterking van de eigen ver antwoordelijkheid van de burger, al betekent dat neit dat de rol van de ge meente daardoor op korte termijn van minder betekenis zou zijn. Het College schrijft: "In zijn algemeenheid zijn wij voor stander van ontwikkelingen die de rol van het particulier initiatief verster ken en de eigen verantwoordelijkheid en keuzemogelijkheid van de burger ten goede komen. Wij denken hierbij aan een verscheidenheid van zaken als deregulering van voorschriften, privatisering van taken en voorzie ningen die beter of goedkoper door par ticulieren kunnen worden verricht, verhoging van dekkingspercentages en het uitgeven aan burgers van daarvoor in aanmerking komende delen van het openbaar groen. Effect Met het verhogen van dekkingspercen tages in dit kader wordt beoogd de bur gers zo min mogelijk aan te spreken voor specifieke diensten waar hij/zij geen gebruik van maakt. In principe zouden verbeteringen van dergelijke dekkingspercentages in deze gedach- tengang kunnen leiden tot verlaging van de algemene heffingen. In de Soes- ter situatie is die gedachte vooralsnog echter weinig reëel en is het effect veeleer dat verhogingen van de alge mene heffingen kunnen worden be perkt of voorkomen." Het College denkt in dit verband ook aan een herwaardering van de eigen verantwoordelijkheid van de burger op het vlak van burenhulp een aandacht voor anderen naast de taken die de overheid zelf verricht. "Verwezen kan worden naar de hulp aan bejaarde of hulpbehoevende medeburgers en naar de noodzaak dat een ieder zich bekom mert om de veiligheid van zichzelf en zijn medeburger en het tegengaan van vandalisme niet alleen overlaat aan de politie." Geen gas terug Een pleitbezorging voor meer vrijheid en initiatief van de burger betekent overigens niet dat de gemeente op kor te termijn gas terug zou kunnen ne men, aldus het College. "Het gaat in wezen om een langeretermijndenken, om het leggen van accenten en het in gaan op mogelijkheden die zich voor doen. Tegelijkertijd mag er bij de bur ger geen enkele twijfel over bestaan, dat hij of zij zich tot de gemeente mag of moet wenden voor sen groot aantal zaken die in een gecompliceerde sa menleving als de onze nu eenmaal niet aan het vrije verkeer van individuele burgers kunnen worden overgelaten. Gewezen kan onder meer worden op ta ken op het gebied van ruimtelijke or dening. verkeer en vervoer, de sociale wetgeving, openbare werken, onder wijs, brandweer en politie. Daarnaast zullen de behoeften van de genen, die door omstandigheden niet (meer) tot eigen keuzen in staat zijn niet uit het oog verloren mogen wor den. Voor het verrichten van al deze ta ken in een gemeente van de omvang als de onze is een betrekkelijk groot ap paraat nodig dat continuïteit in de in vesteringen vereist en daarmee beslag legt op het overgrote deel van de be steedbare ruimte. Wordt daaraan getornd, dan kan dat incidenteel aanvaardbaar zijn, maar in het algemeen en op de lange duur zal in die richting de oplossing voor be zuinigingen of een gewijzigd beste dingspatroon niet gezocht mogen wor den," aldus Burgemeester en Wethou ders. Het College van Burgemeester en Wet houders heeft besloten niet in te grij pen bij bar/café *t Luykje, waar een jaar geleden zonder de vereiste toe stemming een buitenterras, annex buitenbar, tegen de voorgevel van het horecapand aan de Steenhoffstraat werd aangebouwd. De eigenaar krijgt HARTJE-ZUID Heel wat inwoners van Soest betreuren het dezer dagen dat ze misschien wat al te lichvaardig zijn omgegaan met de "groene boodschappenlijst" die bij de opening van het winkelcentrum in Soest-Zuid is verspreid. In elk geval zijn er heel wat die hun kaart, met het winnende nummer voor éèn van de talloze prijzen, zonder nadenken hebben weggegooid. En daar helpt nu geen moedertje lief meer aan, want wie in aanmerking wil ko men voor één van de prijzen moet volgens de regelen der kunst wél de ingevulde lijst met het winnende nummer kunnen tonen! Verstandiger was de heer A. D. van Egelen uit de Wijnand Toplaan. Hij kocht op de avond van het grote "Hartje-Zuid Boodschappenfeest" een computer bij Van Essen Foto-Video-Computers aan de Zuidpromena de 15. Daarvoor betaalde hij een bedrag van niet minder dan 1050 gulden. Maar zie: uitgerekend op zijn "boodschappenlijkst", met het nummer 2796, viel één van de hoofdprijzen, waarbij maximaal 1000 gulden in con tanten terug te winnen was. Dat bedrag werd hem op 8 november in zijn geheel uitgekeerd door de promotiecommissie Hartje-Zuid, in de ABN- bank aan de Soesterbergsestraat, waar de heer F. S. M. Gerritsen voor lopig nog als "schatbewaarder" van al die grote- en kleine prijzen fun geert, die de inwoners van Soest nog niet hebben opgehaald. Misschien is dit voor de lezers voldoende aanleiding om nog eens te kijken of ze op die geruchtmakende tweede november in Hartje-Zuid toch iets hebben laten aantekenen op de bekende groene boodschappenlijst. Wie weet zit er nog op een prijs op... In de Soester Courant van vorige week werden de winnende nummers gepubliceerd. |1 o woensdag 28 november j# donderdag 29 november PJ 5J vrijdag 30 november maandag 3 december V ma dinsdag 4 december Het halve werk is een goed advies, heet van Rouwendaal's devies. Bij ons hypotheek v.a. 20 jaar vast 8 lOjaar 7.7% 5 jaar 7.5% J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 f Nu bij uw Fotovakman. 9 13 cm: Neutraalprint f 0,79 A Kodak SuperPrint Profi Vakprintf 1,25 'a P Voorbeelden van de verschillende afdruk- f kwaliteiten liggen voor u gereed. Koninginnelaan 11, Soest, Tel. 23737 mmmmmmmmmA geen bouwvergunning. Dit deelde wet houder drs. G. Plomp (VVD) vorige week mee in de commissievergade ring Ruimtelijke Ordening op vragen van Jan Visser (Progr. Soest). Destijds kreeg deze zaak veel publici teit toen achteraf bleek dat de heer Plomp, die het terras officieel opende een illegaal bouwsel had "ingezegend". Mede naar aanleiding hiervan dienden buren bezwaren in tegen het voorne men van de gemeente om een vergun ning af te geven voor het verbouwen van een schuur bij 't Luykje tot ver gader- en receptielokaal. De Raad van State stelde hen in het gelijk. Daarbij werd ook overwogen, dat de buren extra last ondervinden door de illegale buitenbar. Grensgeval Jan Visser vroeg naar de motieven van het College om niet alsnog in te grijpen. Wethouder Plomp legde uit "dat het terras gewoon een continue ring van een reeds bestaande situatie" is. „Het terras ligt er al dertig jaar, de overkapping was altijd al aanwezig, misschien niet in deze moderne con structie, en het hekwerk er omheen is verplaatsbaar. Ik geeft toe, dat het een grensgeval is, maar we probe ren tegemoet te komen aan de wen sen van de burgers als het even moge lijk is'aldus de heer Plomp. „Een kwalijke zaak", reageerde Visser verstoord, die de tolerante houding van B. en W. vergeleek met de huisuitzetting van de kinderen Van 't Klooster aan de Molenstraat en de discussie over de standplaats van de kaasboer naast Albert Heyn aan de Van Weedestraat. „Daar bestaat ook een al jaren gegroeide situatie, dan had u die ook moeten continueren. Een wethouder hoort de wet te houden, nu is het hek van de dam voor derge lijke illegale bouwsels", aldus het P.S.-raadslid. Ries van Logtenstein (CDA) vond dat het college nauwlettend moet toe zien of de grens niet overschreden zal worden in de toekomst en de heer J. van den Brakel (PvdA) vroeg zich af waar de grens precies ligt in dit geval. A.s. zaterdag intocht per trein Met de trein van half twee 's middags komt Sinterklaas in Soest aan. Meteen aansluitend gaat hij met een groot aantal Pieten pp route door Soest. Die route ziet er als volgt uit: Buntweg, Schoutenkampweg, Ossen- damweg, Nieuweweg, Eigendomweg Weegbreestraat, Dalweg, De Akkeren Gerrit v.d. Veenstraat, Wiardi Beek manstraat, Laanstraat, Beetzlaan Nieuwstraat, Koninginnelaan, Nieu werhoekplein, Burgemeester Grothe straat, Van Weedestraat, Steenhoff straat. Middelwijkstraat, Torenstraat, Kerkstraat en Soesterbergsestraat. Loco-burgemeester drs, G. Plomp zal de Goedheiligman op een speciaal door "Hartje-Zuid" ingericht podium bij Wijnands Woonmode voor de deur ontvangen in Soest en officieel toespre ken. De ontvangst in Zuid. is met opzet zo gekozen, opdat de Sint en zijn in kooppieten even rustig de tijd kunnen nemen om het nieuwe centrum te bekijken. Dat betekent niet dat de Sint een rondgang zal maken. Zijn Pie ten evenwel zullen kwistig met noten strooien en hun ogen in het centrum goed de koste geven. De aankomst in "Hartje-Zuid" is. om kwart over drie gepland. "Hartje-Zuid" heeft de kleuters van een aantal scho len in De Rank uitgenodigd. Daar wordt een film vertoond en Denise Schut zorgt, voor een spannend ver haal. Daarna wordt er uit volle borst gezongen in afwachting van Sinter klaas, die in De Rank zijn opwachting komt maken. Hij heeft het "Dikke Boek" bij zich en samen met zijn ad- minstratieve Hoofdpiet zullen de goede en minder goede daden van een aantal kleintjes even worden doorgenomen... Het wordt spannend én gezellig in Zuid a.s. zaterdag, maar dat zijn we gewend van de aktieve winkeliers daar. Het kinderfeest in De Rank begint om vier uur en is om ca. vijf uur afge lopen. Zaterdag gaat ook meteen de Soester Sinterklaasaktie van start. Zorg dat u veel puzzelstukjes ver zamelt. Bij ieder besteed tientje krijgt u er één. U kunt de deelnemende win keliers herkennen aan de rode poster achter het raam. Er zijn prachtige prijzen te winnen. Hoofdprijzen 1000,-, 500,- en 250,-. GROTE SORTERING met vakmanschap voor U op maat gemaakt in eigen atelier. Snelle service Koninginnelaan48 Soest 02155-12245 "Doorzichtige opdrachten" voeren wij snel en billijk uit. Niet "glazig", wél doorzichtig! Nieuweweg 37 (werkplaats) - Soest Alleen deze week: (twee slimme voorbeelden^ John Slim Katoenen broekf145,- SweatshirtVOor f 250,- f 125,- john Slim Thermobroek f155,- eatshirt^^g^-rvoor f 250,- e kombineert, hoe unieker de korting! Sweatshirt Hoe slimmer je k herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest door Gerant Paul Als u Petje Pitamientje niet kent kijkt u zelden of nooit naar de STER-rekla- me of u heeft helemaal geen televisie. Hoewel dat over het algemeen geno men niet onverstandig genoemd kan worden, mis je toch zo nu en dan wat. Zoals nu dus de ontmoeting -zo levens echt is het- met een ontwapenend jochie dat van achter zijn boterham met pin dakaas ons toevertrouwt het aan zijn laarsje te lappen dat het zo gezond is, maar dat hij het gewoon lekker vindt. Het werd een knaller zoals een re- klamemaker die doorgaans slechts in zijn dromen beleeft. De kleine adver tenties in de radio- en televisiebladen, waarin aangekondigd staat wanneer het populairste jongetje van Nederland weer te zien is, zijn danook niet bedoeld als ondersteuning van de meest be sproken reklame-uiting van het jaar, maar veel meer om de public.-relations afdeling van Calvé te ontlasten. De drie andere jongetjes die aan de ge plande serie van vier zouden meedoen zitten nog steeds in de wachtkamer en zullen daar volgens Media Markt ook wel blijven. Zelfs na. vele weken blijft het razend populaire pindakaasjonge tje de lieveling van het publiek en de mascotte van de fabrikant. Naam en woonplaats van Petje en zijn ouders worden zo zorgvuldig geheim gehou den dat de roddelpers er tot nu toe niet in geslaagd is daar achter te komen, wat het weekblad Privé er overigens niet van weerhield om het volk vanaf de voorpagina uit naam van de moeder toe te schreeuwen: 'Ons kind wordt uit gebuit!' Bij nadere beschouwing blijkt de verslaggever helemaal niet met de moeder gesproken te hebben. Net als destijds met de slagzinnenrage voor het wasmiddel 'Omo' ('wat een stier is voor een koe is Omo voor m'n moe' of 'Wat een non is voor een pater is Omo voor het water'), wordt er nu ook van alle kanten op de pindakaas- tekst geparafraseerd. Een eerlijk gezegd vraagt de tekst er ook een beetje om in een tijd waarin honderdduizenden automobilisten via hun achterruit kenbaar maken hoe en waar zij 'het' doen. Anja en Ellis, twee dames van lichte doch volgens kenners prettige zeden, adverteerden met ver melding van hun arbeidstijden: 'Wij doen 't en vinden 't gewoon lekker. Stom hè?' en een zekere Jaap schreef bij de in tal en populariteit groeiende oproepen in de krant: 'Gerda, mijn moeder zegt dat er kindjes van komen. Stom hé, ik vind het gewoon lekker.' Helemaal toevallig is de gelukstreffer van de reklamemaker natuurlijk ook weer niet. Veel kinderen zijn dol op pindakaas en de meeste 'grote mensen' houden van kleine kinderen. Toen Petje Pitamientje nog nergens te be kennen was stond er op het verlang lijstje van een van onze kinderen tus sen een zakmes en een voetbal ook een potje pindakaas van Calvé, met de toe voeging dat het geen ander merk mocht zijn. Ons idee om dat verte derende hanepotenlijstje voor reklamedoeleinden te gebruiken lever de destijds nog geen potje pindakaas op. JUWELIER-HORLOGER Gouden- en zilveren sieraden Verlovingsringen - Klokken Taxaties Eigen reparatie atelier Van Weedestraat 27 - Soest Telefoon 18319 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handenvol geld bespaart, jb Peters bv, voor wonen in W de groene zone. (Alleen tegen inlevering deze bon) WAARDEBON Maandag 19, dinsdag 20 en woensdag 21 nov. GESNEDEN 500 Gram Donderdag, vrijdag en zaterdag KILO MAGERE Alleen donderdag 500 gram van 4.98 voor Alleen donderdag Nieuwe oogst Spaanse 15 stuks voor Alleen donderdag 500 GRAM van 8.98 voor Donderdag, vrijdag en zaterdag fAlleen tegen inlevering van deze bon) WAARDEBON Maandag 19. dinsdag 20 en woensdag 21 nov. STUNTRECLAME KILO Roomschnitzel (Gemalen varkensvlees, heerlijk gekruid) van 11.-i r98

Soester Courant | 1984 | | pagina 1