c La S.O.Soest klopt Victoria overtuigend (2-0) Uitstekend prestatie SEC-zondag VVZ'49 vergeet overwicht in doelpunten uit te drukken Krappe overwinning van SEC op DOSV1-0 Sterker Hees maakt fouten tegen Sperwer: 1-2 SPORT SPORT oest 1984 prestatie ringbok' Uyland ZONDAGVOETBAL cieaner ZONDAGVOETBAL S.O.Soest Al Hercules Al 3-0 ZATERDAGVOETBAL DAMESVOETBAL ZATERDAGVOETBAL fSSSSSSSSStSSSSR ZATERDAGVOETBAL VVZ'49 sleept kostbaar punt uit damesduel tegen SVM-Boys DAMESVOETBAL i Onnodig verlies Hees 2 tegen Hoevelaken 2 'tlfseirtjf VOETBAL PROGRAMMA WZ'49 2 - Lelystad 2 0-0 ZATERDAGVOETBAL WZ'49 Al gemakkelijk langs SEC Al PAGINA 20 WOENSDAG 14 NOVEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 21 ib. Vogel. 3. Z. v.d. 3. Veerman. 2. R. v. d. Esschert. aan. 2. E. Veerman. R. v. 't Net. 2. E. Hornsveld. P. A. Almeklnders. Veerman. Net. 2. E. Veerman. leneraal E. Veerman. 2. R. Comb. Vogel. 4. R. sman. E. Veerman. 2. D. isman. 4. R. v. Horns- »el. schap: E. Veerman, schap: 1. H. Huis- 2. R. v. Hornsveld - 3omb. Vogel - A. de Voor Gert de Ruygt it 32 min. en 50 sec., 3 min. en 45 sec. bin- wamen 3 Soester atle- Wim van Dorresteijn jester en gaf blijk zijn ijtgeraakt te zijn in. d,e ;ten-Leur een paar we- o finishte in 36 min. en Jan Ransdorp, na zijn van Essen, was ook al dreef en kwam vlak en in 37 min. en 55 sec. og nieuwkomer bij de •oep van A.V.Pijnen- teegh. die het langere oefenen. Het ging hem ste keer. Kees noteer- ec. terdag j.1. een 20-km. ;elopen op een zeer lachtig parkoers. Hier ïn van A.V.Pijnenburg door Rob de Haas en nmelen. Rob de Haas L totaalklassement en oet naast de overwin- ranen. Een 2e prijs en lur, ll min. en 58 sec. larry van Brummelen in de buurt van zijn eindigde vlak daar- le plaats met een tijd en 38 sec. /ember j.1. gingen zes -meisjes naar de sport- st te Utrecht om deel de individuele B-wed- Tisters-junioren, ertegenwoordigd door: Corina Fonteyn, Els ïge Brandes, Simone g Uyland. nen met het onderdeel de zenuwen werden er jen gedraaid. Sandra sn prachtige oefening met 8.30 pnt. dan ook e balk. de vrije oefening; ook ng erg leuk bij alle zes met iets meer flair zeker meer punten ge- orden. ringen waren er mooie mooie handstandover- >ok dit onderdeel ging lecht. Jammer was het Jes dat zij bij het sprin- 3 raakte, waardoor zij - onderdeel (de brug afsprong moest laten r zeker een paar plaat- lassement heeft gekost, ige fouten van Sandra r al met al toch prima e brug was dit het einde jd, waarvan de eerste rgaan naar de A-wed- eindigde op de 7e plaats. 1, die een prima wed- werd 14e, Ingeborg r,e Brandes 16e, Simone ina Fonteyn 27e. otaal 136 meisjes deel |d, dus de Springbokjes Ie top. uidde als volgt: Spasta Driebergen [Keizer Otte Naarden) 1. G. V. Eemnes): 30.45 Springbokken Soest): Tegen de Hilversumse mede-koploper Victoria had Soest wat goed te maken. Vorig jaar werd de thuisclub immers geconfronteerd met de eerste neder laag- De 0-5 van destijds vroeg om een sportieve revanche. Dat is er afgelopen zondag dan ook van gekomen. De 2-0 winst van nu was volkomen terecht. Na rust haalden de blauwhemden een hoog rendement uit de gecreëerde kansen. Nog altijd zonder het geschorste cen trale verdedigersduo en de geblesseer de Becker; maar nu wel weer met Wim Gouw als vrije verdediger begon Soest aan het karwei. Er ontspon zich een levendige strijd, Die voorshands geen kansen opleverde. Behalve een fraaie omhaal van Peter v.d. Berg, die over de lat ging, en aan de andere kant een schot van De Jong net naast, bleven de verdedigingen de baas. Goed ingrijpen van vooral Brouwer, ontnam de Soest aanvallers verdere kansen. Na de thee speelde Soest meer aanval lend. Voor de geblesseerde Surstedt kwam John Westerveld in het veld Na een kwartier volgde een lage voor zet van de actieve Ton Wolfsen, die door Wim Altenaar keurig werd door gespeeld naar Arjan Schipperen die hard en doeltreffend uithaalde. Zijn schuiver verdween via de binnenkant paal in het net. 1-0. Vlak hierna zette de opgerukte Gouw goed voor vanaf rechts, Wim Altenaar schoot hoog over. Bij een overtreding juist in het straf schopgebied werd de bal door scheids rechter Staekenburg op de rand gelegd. Wim Gouw verraste doelman 't Jong door de andere hoek te kiezen. Helaas belandde zijn schot op de lat. Een uitstekende combinatie tussen Peter v.d. Berg en John Westerveld eindigde naast het doel. Bi] een Victoria aanval werd de bal tot corner verwerkt die goed voor het Soest doel kwam en werd ingekopt door De Jong. Peter v.d. Berg (ver dediger) redde op de doellijn. Uit een combinatie Wolfsen v.d. Berg beland de het schot juist naast, terwijl 't Jong prima ingreep bij een nieuwe Soest kans. Na een half uur ondernam Wolfsen een fraaie solo, werd aangetikt, maar be hield de bal in vrije positie. Jammer genoeg had de scheidsrechter te vlug gefloten zodat er slechts een vrije trap voor Soest volgde die door de Victoria verdediging werd weggewerkt. Victoria drong nu verder aan en zette twee verse spelers in. Bij Soest kwam Sjaak Rademaker de verdediging assisteren, en ging aanvaller v.d. Berg eruit. Behoudens enige verre hoge schoten kwamen de Hilversummers niet tot kansen. Door prima verdedi gend werk van de Soest-defensie en attent ingrijpen van Paul Elberse werd elk gevaar bezworen. Vijf minu- m Peter v.d. Berg (Soest) in duel een Victoria-verdediger Foto: Goos van der Wilt ten voor tijd veroverde Wolfsen de bal aan de linkerkant. Zijn voorzet bereik te Wim Altena die inschoot. De gere tourneerde bal werd door Arjan Schip peren met een hard diagonaal schot achter doelman 't Jong gedeponeerd. (2-0). Hiermee kreeg de overwinning aanzien. Ongetwijfeld zal deze zege het moreel van de ploeg goed doen om met ver trouwen de inhaalwedstrijd voor ko mende zondag tegen Kampong uit te gemoet te zien. SEC' heeft de moeilijke uitwedstrijd bij Hercules in Utrecht verdiend gewon nen. De eerste heft was Hercules de be tere ploeg, maar in de tweede helft ging de konditie een woordje meespre ken en dat viel uit in het voordeel van SEC. Doordat de overige koplopers 't Gooi en DSO beiden verloren kon de sfeer bij SEC na afloop niet beter. SEC begon zonder de licht geblesseer de Arie Postema. die voorlopig van trainer Bijker op de reservebank mocht plaatsnemen. Na wat aftasten van beide zijden werd het duidelijk dat Hercules grote plannen had. De ploeg komt moeilijk tot scoren en probeerde nu met felle aanvallen en goed combi nerend, SEC te overbluffen. Het eerste goede SEC-schot kwam pas na een kwartier terwijl Hercules al meerdere malen het SEC-doel belaagd had. SEC verloor de strijd op het mid denveld en kwam hierdoor vaak in pro blemen. Na ongeveer een half uur spe len scoorde Heroules door Maarten Verhoeff. 1-0. Bij een misverstand tussen Jaap Holleman en Eric Heems kerk, die over de bal schot, werd de bal uiteindelijk vrij fortuinlijk in het SEC- doel gedeponeerd.'' Hercules bleef komen en zette vaak goede combina ties op via zijn vleugels. SEC-ver- dedigers Joop Abbel en John Derksen hadden hun handen deze middag vol. Nauwelijks zes minuten na het eerste doelpunt maakte SEC de gelijkmaker via Joop Abbel die helemaal vanuit de verdediging was meegekomen. Nadat Bert Holwarda een te zacht schot had afgegeven was het geluk voor SEC toen Anton van Rossum al leen voor Eric Heemskerk verscheen, maar naast schoot. Hercules was de be tere ploeg, vooral technisch. Na de rust waren er nog geen wissels van beide zijden toegepast en was het meteen Holwarda die doorbrak en ten val werd gebracht, hetgeen de goed lei dende scheidsrechter v.d. Eist ontging. Aan de andere kant een goede redding van Eric Heemskerk. De wedstrijd was volledig open. Trainer Bijker liet na tien minuten toch Arie Postema op draven. Ronald de Rooy, die tot dan zeer onverdienstelijk had gespeeld, ver liet het veld. Hercules kreeg op links een zeer goede kans. Nadat Joop Abbel was uitgespeeld kwam linksbuiten Mac Kaay alleen voor Heemskerk, die voor treffelijk redde. SEC werd sterker en Hercules moest gas terugnemen. Beide ploegen wisten, dat degene die het eerst zou scoren de winnaar wel eens zou kunnen zijn en er werd steeds feller gestreden. Na zesentwintig minuten won het dan eindelijk raak voor SEC. Bert Holwar da zag kans een kopbal van de op de grond liggende Tim Torsing in te schie ten 1-2. Hercules kwam nu opzetten. Fred Bos werd genoteerd omdat hij een vrije bal wegtikte. De konditie van Hercules werd minder en minder maar de aanvallen via de vleugel bleven komen. In de 33e minuut verwerkte Eric Heemskerk een vrije trap op sublieme wijze. SEC bleef aandringen en het was de aktieve en goed spelende Fred Bos die 1-3 liet no teren. In de laatste minuten schoot Hercules nog op de lat en werd Arie Postema net buiten het strafschopge bied gevloerd. Al met al eeri spannende, sportieve maar wel stevige partij voetbal, die SEC uiteindelijk toch wel verdiend won. Lelystad scoort in de laatste minuut Tegen het sterk verdedigend spelende Hercules Al wist Soest toch 3x tot sco ren te komen. De in de onderste re gionen verkerende Utrechters waren er alleen maar op uit om de score zo laag mogelijk te houden. Met maar liefst 6 man groeven zij zich rondom het eigen doelgebied in en het aanvallen lieten zij aan de gasten over. Soest-kee- per Arie v.d. Wiel had dan ook wel een snippermiddag kunnen nemen. Soest liet zich door dit defensieve spel niet van de wijs brengen. Er werd goed op balbezit- gespeeld. Aangezien er op gen te creëren waren werd er via de vleugels aangevallen. Ook door scho ten uit de 2e lijn ontstonden er kansen, die echter nog geen doel troffen. Toch kwam Soest nog voor rust op voorsprong. Na prima samenspel kwam de bal via de rechterkant bij Rob Kaats. Zijn schot werd echter weg gewerkt en kwam in het 16 meterge- bied voor de voeten van Pieter Verhoe ven, die de bal inschoot, 1-0. Na de thee ging Soest met de opdracht het veld in het geduld te bewaren en te blijven voetballen. Door deze opdracht goed uit te voeren kreeg Soest legio mogelijkheden om de score op te voe ren. Maar zowel de goed spelende Mare Uyland als René Kaats en Mul- janto Muljakarno zagen hun schoten naast of over gaan. Zo ook verging het Steven Vos. Na goed doorzetten kwam hij alleen voor de goal, maar ook zijn schot ging over. Een kwartier na rust was het dan toch eindelijk raak. Een verre pass van Ste ven Vos bereikte Muljanto Muljakar no. Deze omspeelde de keeper maar schoot de bal in eerste instantie te ver voor zich uit. Hij herstelde zich echter prima en kreeg weer balbezit, kapte de bal en ging langs een speler en de teruggekeerde keeper en het was 2-0. Vijf minuten later werd de voor Paul Groenestein in het veld gekomen Ron Devilee onregelmentair gepakt en de bal ging op de stip. De door Pieter Jan maat goed genomen penalty ging he laas via de buitenkant van de paal naast. Even dreigde er een verslapping in de Soest-gelederen en probeerde Hercules iets terug te doen. Maar al spoedig pakte Soest de draad weer op en heer ste op alle fronten. Alleen de doelpun ten bleven uit tot een kwartier voor tijd. In het 16 meter gebied werd de bal heen en weer gespeeld, kwam uiteinde lijk bij Mare Uyland. die goed passte op René Kaats. Deze liet met een dia gonaal schot de bal in de verste boven- Soest I - Saestum 12-0 De dames van Soest I ontvingen zon- hoek verdwijnen en Soest leidde met 3- 0. Even later zette Muljanto Muljakarno met een mooie aktie diverse Hercula- nen op het verkeerde been en kwam al leen voor de keeper maar werd onder uit gehaald en moest geblesseerd het veld verlaten. Zijn vervanger Toon Dorre- stein volgde hem al na 60 sec. Een on beheerste overtreding was voor de scheidsrechter aanleiding hem de rode kaart te geven. Met 10 man speelde Soest de wedstrijd zonder problemen uit. De stand in de kop van de ranglijst ziet er als volgt uit: 1. Vriendenschaar 16 uit 10 2. S.O.Soest 14 uit 9 3. Maarssen 13 uit 8 4. Utrecht 8 uit 7 A.s. zaterdag speelt Soest Al een uit wedstrijd tegen B.ViC. Al. ®rc oVèrJge^jteiï^dpiöég'en hebtfe'h ook weer prima geweerd. Van de24 wedstrijden gingen er slechts 5 verlo ren. waren er 5 gelijke spelen en boek ten 14 teams een overwinning. De uitslagen waren als volgt: A-Junioren: Hercules 1 - Soest 1 Roda'461 - Soest 2 Soest 3 - Quick 3 Soest 4 - Hees 2 Soest 3 - Limvio 1 Roda'46 5 - Soest 4 Soest 5 - Spakenburg 4 Hoogland 5 - Soest 6 D-Pupillen: Hoogland 1 - Soest 1 Soest 2 - Hoogland 2 Soest 3-Roda'46 4 V.V.Z.A. 5 - Soest 4 2-5 0-0 2-1 0-3 6-0 E-Pupillen: Hees 1 - Soest 1 T.O.V. 1 - Soest 2 IJsselm.V. 3 - Soest 3 F-Pupillen: SEC 1 r Soest 1 Soest 2 - A.P.W.C. 1 0-0 IJsselm.V. 3 - Soest 3 4-2 Komende zaterdag spelen er 13 Soest- ploegen een thuiswedstrijd. Het be treft: I jUiiuJ.Y-i A-Junioren: Soest 3 - Roda'46 2 B-Junioren: Soest 2 - K.V.V.A. 1 Soest 3 - Quick 2 Soest 4 - Roda'46 5 ('-Junioren: Soest 3 - De Glind 1 Soest 4-V.V.Z.A. 7 Soest 6 - Soest 5 .oa.a nfiR 13.45 uur 15.00 uur 12.30 uur 15.00 uur 13.45 uur 12.30 uur B-Junioren: Quick 1 - Soest 1 Soest 2 - Hoevelaken 2 Soest 3 - Hoogland 2 C.J.V.V. 3-Soest4 ('-Junioren: Spakenburg 1 - Soest 1 Soest 2 - Hoogl. Veen 1 D-Pupillen: Soest 1 - Baarn 1 Soest 4-K.V.V.A. 4 E-Pupillen: Soest 1 - SEC 1 Soest 2 - Hoogl. Veen 1 F-Pupillen: Soest 1-K.V.V.A. 1 Soest3-K.V.V.A. 3 12.00 uur 13.00 uur 11.00 uur 13.00 uur SEC trad eindelijk aan in een opstel ling waarin Henk van Essen en Henk Richard na een lange blessuretijd wa ren teruggekeerd. SEC startte direct al met aanvallend voetbal, maar het was merkbaar dat enkele spelers moei te hadden met de grote druk dat er gewonnen moest worden. Er werd hard gewerkt maar ook veel balverlies geleden door te gehaast spel. DOSV probeerde met counters de SEC- defensie te verrassen, maar stuitte toch iedere keer op de onverzettelijk heid van de door Piet Hunen geleide verdedigers. De terugkeer van Henk van Essen' in de achterhoede was duidelijk te mer ken. Van achteruit kwam er veel meer druk op de tegehstander dan in de vorige wedstrijden. In de punt. van de aanval was Henk Richard terugge keerd. De verdediging van DOSV was er druk meë. SEC creëerde in deze le helft enkele SEC af te stoppen. Na een mooie dieptepass van Albert Posthuma brak Ruud Teerlink door maar hij werd neergelegd in het straf schopgebied. Vreemd genoeg legde de scheidsrechter de bal buiten het straf schopgebied. De door Albert Posthuma genomen vrije trap werd niet benut. Even later werd tegen Piet van Hunen in het strafschopgebied obstruktie ge pleegd. Hij legde de vrije trap breed op Victor Witte, die de bal in de kruising schoot waar een DOSV-verdediger maar net met het hoofd redding kon brengen. Ongeveer een kwartier voor het einde was het eindelijk raak voor SEC. De goed spelende Paul Henckel trok de bal vanaf de rechtervleugel voor in het centrum. Piet van Hunen nam de bal in één keer op de slof en schoot hard in voor SEC, 1-0. SEC bleef ook na deze voorsprong doorgaan. Na een opnieuw goed opge zette aanval trok Henk van Essen door het centrum van de DOSV-defensie heen. Hij passte de bal naar links waar Na een' gbède'pass' van Albert Posthu- ontstonden nog enkele kansen Ondanks het feit, dat VVZ gedurende 3/4 van de ontmoeting met Lelystad zich de sterkere toonde, bleef men met lege handen achter. Een in de 90ste minuut door Rene Boerebach slim ge nomen vrije trap bezorgde Lelystad de overwinning en VVZ een kater. Toch heeft de Soester formatie de nederlaag enigszinds aan eigen falen te wijten. De zuiverheid in de afwerking ontbrak. Was deze echter wel aanwezig ge weest, dan had VVZ reeds voor het ein de van de eerste helft de strijd in Soes ter voordeel beslist. De wil om de wedstrijd in en tegen Le lystad tot een goed einde te brengen was aan VVZ-zijde zeer nadrukkelijk aanwezig. Als collectief draaide de ploeg goed, alleen lijkt de afwerking een steeds groter probleem voor trai ner Van Boeyen te gaan worden. Als excuses kunnen natuurlijk het gemis van de geblesseerde Cees van Dijk en Cor den Daas aangedragen worden, maar de scherpte bij met name cen trumspits Willem de Vries ontbreekt. De jonge De Vries had ook veel pech. In de vijfde minuut speelde hij zich knap vrij en liet een schot los op het doel van keeper Junte, wat de laatste ternauwernood over zijn doel kon wer ken. Uit de hoekschop, die daarop volgde kreeg VVZ opnieuw een prima mogelijkheid om op 0-1 te komen. Mar cel de Graaf bracht Pieter Bade in stel ling. Bade haalde evenals De Vries verwoestend uit. De bal verdween dit maal zonder tussenkomst van de Lely stadse goalie over het doel. De gasthe ren konden maar bitter weinig inbren gen tegen de overmacht van VVZ. Het spel speelde zich constant af op de Lelystadse helft en kansen werden er volop geschapen. Zoals reeds gesteld faalde VVZ in de afwerking. Vooral van dode spelmomenten werd slecht geprofiteerd. De in de eerste helft rij kelijk toegekende vrije trappen lever den niets op. Willem de Vries en Olivier Noordam misten elke vorm van scherpte en zagen dan ook geen enkele kans de verdediging van Lelystad in de problemen te brengen. De enige die dat wel kon, was Marcel de Graaf. Het was jammer, dat hij zijn harde werken zo slecht ondersteund zag door zijn ploeg genoten. Kort voor rust bracht hij Peter van Barneveld in balbezit. He^t schot van Van Barneveld kon door Junte niet onder controle gebracht worden, maar er was geen VVZ'er in de buurt om van de geboden gelegen heid te kunnen profiteren. Toch was het VVZ-doelman Willem van der Pol, die als eerste naar het nét mocht. Op slag van rust scoorde Jerry Schols voor Lelystad, maar scheids rechter De Gooijer keurde het doelpunt wegens buitenspel af. Ook het eerste half uur van de tweetje helft gaf een wedstrijd te zien, waarin VVZ de wil aan haar tegenstander om legde. Marcel de Graaf zag in de 7e mi nuut zijn inzet vlak langs de paal gaap en even later kreeg andermaal Willem de Vries een uitstekende kans. Op aap geven van Pieter Bade had hij de hoek voor het uitzoeken, het werden echter de handen van doelman Junte. Peter van Boeyen probeerde de aanval een nieuwe injectie te geven, door mid del van het inbrengen van Hajo Groart en Gert van der Munt. De Soester oe- fenmeester zag zijn intentie echter niet bewaarheid. Hij zou met een gelijk- spel ook wel genoegen genomen heb ben, maar zover kwam het zelfs niet. Een vrije trap in de laatste minuut schoot alle VVZ-hoop op een veilige middenpositie op de ranglijst aan flad deren. De Lelystad-speler Rene Boere bach wist met een listige trap de VVZ- muur en een verbaasde doelman Vap der Pol te verrassen. Deze 1-0 neder laag brengt VVZ weer in de gevaren- zóne. A.s. zaterdag speelt VVZ thuis vriend schappelijk tegen De Geuzen uit Am sterdam. Tijdens deze partij zal Cees van Dijk zijn rentree maken. Hopenlijk zal hij wat kunnen veranderen aan dé falende VVZ-afwerking. ma leek Ruud Teerlink door te breken, maar hij werd neergelegd door een DOSV-verdediger. De vrije trap, door Albert Posthuma genomen, werd goed gepakt door de DOSV-goalie. Rust 0-0. In de tweede helft kwam Paul Henckel in het veld voor de vermoeide Henk Richard. Opnieuw zette SEC een of fensief in en DOSV kon slechts heel af en toe uit de greep van de groen-wit- ten komen. Na ongeveer 10 minuten kwam Piet van Hunen door een slim me pass van Cees Christiaanse alleen op de keeper af, hij lobde de bal over de keeper heen, maar schoot daarna de bal in het zijnet. SEC bleef echter komen en de aanval len werden steeds beter uitgevoerd. DOSV was nu met 8 man terug en had steeds meer overtredingen nodig om voor SEC, dat inmiddels Jeroen de Wolf had gewisseld voor Martin Jan sen. SEC toonde duidelijk wilskracht in deze wedstrijd en had zeker een gro tere overwinning verdiend. dagmorgen voor de aanvang van de wed strijd nieuwe voetbalshirts van hu sponsor Auto Smeeing en de trainers/ coaches Jos van Let en Wim Dijkman. In hun nieuwe tenue begon Soest aan de wedstrijd. Saestum had de aftrap. De Soestdames begonnen meteen mei volle inzet en speelden een goede partij voetbal. Er werd goed gecombmeera en dat leidde tot doelrijpe kansen. Maar pas in de 25e minuut scoorde Heidi Koelewijn het eerste doelpunt. Ook Saestum had kansen om door te breken en bood goede tegenstond, maar kon niet verhelpen dat Soest met een 1-0 voorsprong de rust in ging. In de tweede helft pakte Soest mei- een hun spelletje weer op en bieei aanvallen creëren op het Saeftu™ n; Hoewel Saestum een goede te ge der was, wisten zij niet het So te bereiken om te kunnen sc°^"® lukte het Heidi Koelewijn, die in^e 15e minuut, vanuit een mooie opgezet door Judy Rebel en L schot, 2-0 te scoren. d. De Soest-dames hielden tot het eina signaal de 2-0 voorsprong vast en n den hiermee 2 verdiende punten binnen. Zondag a.s. zijn de Soestdames vrij Hees heeft niet kunnen bewerkstelligen dat de eerste helft van deze competitie met een overwinning werd afgesloten. Ook afgelopen zaterdag moesten de Soesters het onderspit delven tegen het bezoekende Sperwer. Hees begon goed en had met prima aanvallen het betere van het spel. maar in de tiende minuut kwamen de gasten al op een voor sprong. Door een dekkingsfout in de Hees-defensie kon Van 't Hof de bal in vrijstaande positie in het Hees-doel schieten: 0-1. Sperwer probeerde na dit 'cadeautje' door te drukken met lange ballen door het centrum, maar tot echt uitge speelde kansen wisten de bezoekers niet te komen. Er moest weer een de fensieve fout van Hees-zijde aan voor afgaan om te scoren. In de 22ste minuut mocht Sperwer een vrije trap nemen en het duurde alle maal veel te lang voordat Hees het muurtje neergezet had. Daar profiteer de Ricard goed van; hij schoot de bal snel en goed buiten bereik van alles wat Hees was in de touwen0-2. Hees liet het hoofd wat hangen en had zeker een kwartier nodig om zich te hervinden. Hierna ging het beter; Hees zoch het vooral in individuele acties. Eerst was het Fred Scholten die goed doorging, maar dit leverde niet het ge wenste resultaat op. In de 30ste minuut werd Piet Schalkwijk op rechts goed aangespeeld. Hij omspeelde twee ver dedigers. maar in het zestienmeterge bied werd hij onderuit gehaald. De scheidsrechter wilde echter van geen strafschop weten. Drie minuten later deed zich eenzelfde situatie voor en weer werd Schalkwijk binnen het strafschopgebied gevloerd. Nu wees de man in het zwart gedeci deerd naar de elfmeterstip. Fred Scholten maakte het karwei bekwaam Na rust startte Hees met enkele omzet tingen binnen het team. Walter Dase laar ging laatste man spelen en deed dit prima. Kees van Essen schoof op naar ziin oude stekkie als voorstopper. De gehele tweede helft was voor Hees. Sperwer kwam niet meer in het stuk voor maar bij Hees ontbrak duidelijk een man die de veelal goede aanvallen kon verzilveren. Hees was dicht bij de gelijkmaker. Een goede kopbal van Joop v.d. Veer werd bekwaam door de Sperwer-doelman onschadelijk gemaakt Op slag van tijd was Dave Leyenhorst dicht bij een tref fer maar hij zag zijn schot in de ui terste bovenhoek gestopt door de keeper. Dit was het laatste wapenfeit van deze door twee fouten in de defen sie voor Hees verloren wedstrijd. Dave Lcijenhorst (Hees) in de sandwich tussen twee Sperwer-spelers. Foto: Goos van der Wilt Jeugdnieuws Uitslagen van zaterdag 10 november 1984: A-Junioren: SEC Al - VVZ'49 0-5 SEC A2 - Hooglanderveen A2 1-1 B-Junioren: Roda'46 B2-SEC BI 1-1 SEC B2 - VVZA B4 0-2 C-Junioren: SEC Cl-AP WC Cl 8-4 VVZ'49 C2-SEC C2 3-1 Roda'46 C6-SEC C3 0-1 D-Pupillen: SEC Dl - IJsselmeervogels Dl 1-12 Afoortse Boys D2 - SEC D2 2-0 E-Pupillen: SEC El - A'foortse Boys El 5-3 SEC vrij F-pupillen: SEC Fl - S.O.Soest F1 2-1 SEC F2 - APWC F2 5-0 Dames: SEC - Achterveld 0-4 Wedstrijdprogramma voor zaterdag 17 november 1984: A-Junioren: TOV Al - SEC Al 14.30 uur Hoogland A3 - SEC A2 14.30 uur B-Junioren: Hooglanderv. Bl - SEC Bl 15.00 uur Cobu Boys Bl - SEC B2 12.00 uur C-Junioren: Quick Cl - SEC Cl 13.45 uur Quick C3- SEC C2 13.45 uur SEC C3- Roda'46 C5 11.00 uur D-Pupillen: SEC Dl - CJVV Dl 11.00 uur SEC D2 - Hoevelaken D3 11.00 uur E-Pupillen: S.O.Soest El - SEC El 11.00 uur SEC E2 - EMM El 10.00 uur F-Pupillen: SEC Fl - Hoogland Fl 11.00 uur SEC F2 - VVZ'49 F2 10.00 uur Wedstrijdprogramma voor zondag 18 november 1984: Dames SEC 1 vrij. Een gehavend VVZ-dameselftal heeft een uitstekend resultaat behaald, door in Maartensdijk 1-1 gelijk te spelen tegen SVM-Boys. Zonder Helen Maier. Anita Hardeman en Marleen van der Craats begonnen de Soester-dames aan dit zware karwei, omdat SVM één van de 5 ploegen is, waarmee VVZ gaat uit maken, of het volgend jaar in de eerste klasse mag blijven, of dat het terugver wezen wordt naar de nieuw te vormen ,2e; klasse. - "De afwezigheid van genoemde dames bracht nogal wat verschuivingen in de VVZ-gelederen. Monique Dergent ont popte zich als een ware doelverdedig- ster en vooral in de tweede helft be wees Anette van Loen, dat lengte niet alleen bepalend is, in aanvallend op zicht. Gedurende de openingsfase had SVM de mogelijkheid om te profiteren van de toen nog aanwezige onzekerheid in de achterste VVZ-linie. Monique Der gent liet enkele steekjes vallen, maar deze werden uitstekend gecorrigeerd door Marina van Ginkel en Ingrid van de Bovenkamp. De dames uit Maar tensdijk kwamen niet verder, dan het ene doelpunt in de 24ste minuut, toen even de nauwkeurigheid bij Marina van Ginkel ontbrak. VVZ kwam in de laatste 10 minuten sterk terug. Het nieuwe evenwicht bin nen de ploeg leek gevonden, toen Mar- louk Strietman net over en nog geen minuut later Anette van Loen net naast schoot. Het begin van de tweede periode le verde weinig spektakel op, maar gaan deweg de strijd leken de Maartensdijk- se dames toch aan het langste eind te gaan trekken. Dit was vooral de periode, waarin Dergent haar tot aan dat moment onbekende klasse ten toon spreide, door haar doel op uiterst fraaie wijze te verdedigen. De gelijkmaker vond een grondslag in het naar voren schuiven van Corien Verrips. Zij gaf de VVZ-aanval net het laatste aanzetje om een gevaarlijke in houd te krijgen. Het bewijs hiervoor werd geleverd toen Verrips twee minu ten voor tijd Anette van Loen aanspeel de. De kleine VVZ-aanvalster ontdeed zich knap van haar tegenstandster en zag kans de bal net buiten het bereik van de SVM-keepster te houden. Ver volgens speelde zij de bal tussen twéé aangesnelde verdedigsters door in hél SVM-doel: 1-1. Een onverwacht goed resultaat waardoor de VVZ-dames met 10 punten uit 8 wedstrijden een vierde positie in nemen. A.s. zaterdag hebben de damqs geen competitieverplichtingen,j In een zeer sportief gespeelde wedstrijd heeft Hees volkomen on nodig beide punten uit handen ge geven In een wat veldspel betreft gelijk opgaande wedstrijd werden door Hees echter een aantal goede mogelijk heden om zeep geholpen terwijl Hoeve laken een paar misverstanden in de Hees-achterhoede zonder schroom be nutte. Begunstigd door het zeer fraaie herfstweer ontspon zich in de eerste helft een leuke wedstrijd waarin beide partijen de aanval niet schuwden. Na een aantal kansjes over en weer was het Hoevelaken dat na een goed uitge speelde aanval in de twintigste minuut de leiding nam. Alhoewel Hees van al les in het werk stelde om iets aan deze achterstand te doen lukte dit niet en omdat Hoevelaken in de eerste helft ook geon i c hte kansen meer kreeg bleef het tot de rust 0-1. Na rust een nog aanvallender ingesteld Hees met Cor de Ligt voor de niet geheel lilte André Blankestein. Het initiatief was deze tweede helft dan ook volledig bij Hees, maar als zo vaak werd hierdoor de aandacht voor de verdediging wat min der en hiervan maakte Hoevelaken in de tiende en vijftiende minuut na rust door 2 uitvallen dankbaar gebruik 0-3. Toen Hees 5 minuten later 1-3 liet aantekenen door een doelpunt van Ed win Lazonder op aangeven van Rob Mooijleek nog van alles mogelijk om dat zich voor het Hoevelaken doel hachelijke situaties voordeden. Het lukte de Hees voorwaartsen echter niet de bal achter de Hoevelaken doelman te krijgen en bij een aanval van Hoeve laken was het wel raak 1-4. Dat Jan van der Wielen er na een goede aanval nog 2- 4 van maakte was eigenlijk alleen voor de statistieken van belang. Al met al een onnodige nederlaag waarbij de Hees-spelers de oorzaak volledig bij zichzelf moeten zoeken. A.s. zaterdag is Hees 2 vrij. Deze vrije zaterdag wordt gebruikt om een vriendschappelijke wedstrijd te spelen tegen Veensche Boys. Aanvang van de ze wedstrijd om 12.00 uur op het terrein aan de Kooiweg. Zaterdag 18 november: VVZ 14.45 uur VVZ 7 - Lelystad 9 SEC 14.30 uur Eemnes 5 - SEC 2 SOESTERBERG 14.00 uur Soesterberg 3 - DVSA 6 Zondag 18 november: S.O.SOEST 14.30 uur Kampong - Soest 11.00 uur LVV 2 -Soest 2 11.30 uur VVZA 5 - Soest 9 11.30 uur Roda 8 - Soest 12 10.30 uur Victoria 10 - Soest 13 SEC 11.30 uur Minerva 2 - SEC 2 SOESTERBERG 14.30 uur Bunnik 7 - Soesterberg 5 Na twee grote nederlagen, moest er wat gebeuren om niet naar de onder ste, plaatsen te zakken. Er stond een fanatiek VVZ in het veld en men stoor de vroeg, zodat de gasten er moeilijk uitkwamen. De beste kans was voor de Soesters na 25 minuten spelen. Een aanval over rechts werd voor gegeven op Ad Logtenstein, die vernietigend uithaalde. De bal belandde tegen de onderkant kruising en sprong weer het veld in. Daarna kwam Lelystad er meer en meer uit. Doelman Wout Mout ver dedigde zijn doel uitstekend; ook de gehele achterhoede verdedigde ge concentreerd. Ruststand 0-0. In de tweede helft begonnen de gasten furieus, dit werd langzaam afgezwakt, en men ging slordig spelen. Men wilde scoren aan beide kanten, waardoor het een open spel werd. Met name Gert v.d. Munt was niet op dreef, samen met Günther Buxtorff stonden ze met z'n tweeën op een eilandje. Een paar minuten later was het Lely stad dat alles op alles zette, waardoor invaller Anno Meinema de bal op het laatste moment nog van de lijn moest trappen. In de slotminuten kreeg G. v.d. Munt nog een goede kans, maar liep zich vast in de verdediging, zodat de eind stand 0-0 bleef. De grote vorm van de eerste wed strijden is nog niet terug, maar de in zet van deze wedstrijd mocht er zijn. Volgende week spelen de reserves uit Soest thuis vriendschappelijk tegen Jonathan 2 uit Soest. De uitwedstrijd tegèn SEC Al was voor WZ'49 Al, dat de laatste weken in goede vorm verkeert, de laatste wed strijd van de eerste competitiehelft. WZ'49 trad verzwakt aan aangezien doelman Hylke Oldenboom en aanval ler Peter van de Neut verstek moesten laten gaan. Het was misschien hier door dat het initiatief in de wedstrijd aanvankelijk van SEC afkomstig was, hetgeen overigens niet resulteerde in echte kansen. De eerste helft bood een nogal chaotisch spelbeeld aangezien geen van beide teams erin slaagde om voldoende lijn in het spel te breni- gen. Toch zag VVZ via Jeroen Brouwer kans een 1-0 voorsprong te nemen, hetgeen tevens de ruststand was. ,j De thee had WZ kennelijk nieuwe krachten gegeven want al vroeg in de tweede helft scoorde Mike van Breu- kelen op aangeven van Jeroen Brouwer. SEC begreeop dat er iets moest ge beuren en begon feller te voetballen. Toch kon VVZ verder uitlopen. Jeroen Brouwer bediende opnieuw Mike van Breukelen die 0-3 liet aantekenen. WZ ging goed door in tegenstelling tot de wedstrijd van vorige week tegen TOV. Vooral invaller-keeper Jan-Dam Stoon en Erik Kleijn speelden een goer de wedstrijd. Nadat een doelpunt van SEC wegens buitenspel was afgekeurd, zorgde Jeroen Hopman met een fraai schot voor 0-4. Jeroen Brouwer bepaald? in de laatste minuut na een knappe solq de eindstand op 0-5. Opnieuw twee punten voor WZ dat nu met elf punten uit tien wedstrijden een plaats in de sut?r top inneemt. Ook WZ'49 Bl heeft afgelopen zater dag de stijgende lijn van de laatste weken doorgezet. Nadat de week te voren IJsselmeervogels met 5-0 terug werd gewezen, werd dit keer VVZA het slachtoffer van de dadendrang van de groen-witten. Door opnieuw een 5-0 overwinning wisten de Bl-junioren zich te nestelen in de kop van de ranglijst. Uitslagen VVZ-jeugd 10 november SEC Al - VVZ'49 Al 0-5 APWC A2 - WZ'49 A2 6-£ WZ'49 Bl - VVZA B2 5-0 WZ'49 B2 - De Glind Bl 1-2 WZ'49 Cl - Hoevelaken C2 7-4 WZ'49 C2-SEC C2 3-il WZ C4 - WZ'49 C3 2-J IJsselmeervogels D2 - WZ'49 Dl 0-2 WZ'49 D2 - De Glind Dl 4-d Roda D5 - VVZ'49 D3 3-1 WZ'49 El - Spakenburg El 1-5 WZ' 49 Fl - VVZA Fl 0-6 WZ'49 F2-IJsselmeervogels F4 4-0 Programma WZ-jeugd 17 november 14.30 uur VVZ'49 Al - CJW Al 14.30 uur CJVV A2 - WZ'49 A2 15.00 uur Roda B2 - VVZ'49 Bl 15.00 uur A'foortse Boys B2 - WZ'49 B2 13.45 uur WZ'49 Cl - IJsselmeervogels C2 12.30 uur Roda C4 - VVZ'49 C2 13.45 uur WZ'49 C3 - Spakenburg C2 13.00 uur VVZ'49 Dl - Roda D2 10.00 uur VVZA D3 - VVZ'49 D2 11.00 uur WZ'49 D3 - IJsselmeervogels D§ 12.00 uur VVZ'49 El - CJW El 12.00 uur APWC Fl - VVZ'49 Fl 10.00 uur SEC F2 - WZ'49 F2

Soester Courant | 1984 | | pagina 21