délTl Samsonitë eij i EDER1CO Ïl'llti"'"'''" ïbiiviNENkiis Nieuw uiterlijk voor parfumerie 'Van Amerongen' Sintekraam verwacht veel belangstelling in Artishock Kunstgras voor Soester sportvelden? A.s. zaterdag derde wintersport- ruilmarkt in Soest Uw Hülsta design. ZIRCONIA PAGINA 'Kleine' kunstmarkt a.s. vrijdag en zaterdag ïrwarming rotechnische istallaties i den Dijssel Zn. OESTERHOF 'ESTDUINEN onbevoegd psleidster ilaapwacht Arti-skoop: kindertheater en film (6-13 jaar) irootse collectie reistassen attaché's 3ooi en Eemland TRAAT 52-BAARN i PIETEN kostuums ROUWENDAAL In 1985 geen cervix-onderzoek meer in Soest Sintekraam in Artishock 3IETERSWERK Gouden waardering voor rookworst van Keurslager J. de Bruin Klassiek concert emsemble Pagliaccio FilmhuisEl Sur Ensemble Lwanda 1; WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 13 nengekomen in de bestaande merken, zoals o.m. Lacoste, waarvan de ver koop eveneens exclusief voor Soest is. De vernieuwingsdrift die in heel Hartje- Zuid aan de dag treedt sinds de opening van het nieuwe winkelcentrum heeft ook bij "Van Amerongen" al rijke vrucht gedragen. >ergsestraat 22a, Soest sanitair - dakwerk en riolering STEGAS gasonderhoud in Centrale Verwarming estraat 45 cnp„. '5-12472 b.g.g. 23782 n Lijndenlaan 10 inde woonvorm (20 personen) 'leeftijd 20 jaar, voor 7. dagen «gen af, van 14.00-22 00 uur uur per week) 'P en 7 dagen af, van 22.00- ens CAO voor dagverblijven r 9ehandicapten. n en afspraken kunt u tele- opnemen met Mar Birkhoff, Zondag 25 november Ij.00 uur: i winkelstand gelegen winkelpand I ca. 130 m2, voorzien van centrale trming. i de winkel gelegen woonruimten tamers verhuurd (met eigen op- utale huuropbrengst woonruimte an verwarming en elektra f 27.000,- ruimte (80 m2), dagverblijf, opslag (50 m2) kunnen op korte termijn ogeleverd. Het pand heeft aan de Ie een ingang aan de Driehoeks- s: f425.000,-k.k. leuw Baarnstraat 97 Baarn Tel. 02154-12000 Tel 02154-14330 REDITCARDS ACCEPTED met grimeren, vroegtijdig bij het van ouds bekende adres. ginnelaan 11, achterom ïl. 12882 of 17390 Als niemand minder dan Sint Nicolaas self aanstaande vrijdagavond om 7 uur dé Sintekraam in het Artishockgebouw aan de Steenhoffstraat officieel opent, is] het voor zo om en nabij de tiende keer dat de vereniging Artishock deze iddels tot een jaarlijkse traditie jegroeide "kleine-kunstmarkt" or- liseert. Bij de ca. 30 kraampjes, die dtt jaar opgesteld zullen staan in de theaterzaal en het mimelokaal op de eerste verdieping, kunnen de bezoe kers weer te kust en te keur bij elkaar zottken, vooral op het gebied van de "kleine" kunst, kunstnijverheid en zelfgemaakte artikelen. Sintekraam is een kleinschalig en ffihrdoor buitengewoon gezellig ge- wuren, vinden Tonny Haars en Wil- leke van Raij, die de organisatie van Sintekraam vorig jaar op zich hebben gfenomen en in de afgelopen weken al druk in de weer zijn geweest met de traorbereidingen, waarin heel wat tijd eq energie is gaan zitten. 'JWaar het ons om gaat is dat de kunst nijverheid ook eens aan de bak komt, en dan op een meestal wel betaalbare manier. En dat de mensen gewoon leu- kje, originele cadeautjes kunnen kopen vbor een redelijk prijsje. Vooral tegen woordig is dat zo gemakkelijk niet", aldus Willeke en Tonny. Grote kunst zal men op Sintekraam dan ook niet of tuwelijks aantreffen. "Wat dat be- feft is er een heel duidelijk verschil iet de jaarlijkse kunstmarkt van Arti- lock. Er is bok geen plaats voor". etaalbaar Wie op zoek is naar kunstnijverheid en aanverwante zaken kan bij Sinte- iraam zijn hart ophalen: sieraden, ieramiek, tekeningen, kleine aquarel len, schilderijtjes, kaarsen, droogbloe men, speelgoed (vooral van hout), tex- Öel, papieren voorwerpen, kleding- ukken, litho's, volksschilderkunst en ^at niet al. "Als het maar mooi en be- ilbaar is. Geen rotzooi", omschrij ven Tonny en Willeke de eisen waar- i de kraamouders moeten voldoen. 3et is in elk geval geen rommel- harkt!" Bij de ca. dertig aanmeldingen voor ien standplaatsje in het Artishockge- iouw bevinden zich dit jaar nogal wat )ieuwe gezichten. "Ze komen uit alle oeken van het land. Ongeveer één- iërde uit Soest." Voor de verkopers het aantrekkelijk om in Artishock te Staan, omdat het geen dure huur vergt en omdat men er droog en warm zit. Daar zorgt het organisatiecomité wel voor. "Het is geen commercieel ge beuren voor Artishock. Winst maken er niet op. We spelen meestal net De standhouders worden door voorzien van soep en stok- Eigen fabrikaat" 3 smaken chocoladeletters - 3 verschillende maten „Verroest" gereedschap van chocolade voor uw surprises Kleine speculaas en poppen voor diabetici En natuurlijk onze „specialiteit": marsepein voor bij uw pakjes. Éénpersoons amandelstaafjes voor alleenstaanden ^NKETBAK/rg- n. parkeer^ - x ruimte SOESTERBERGSESTRAAT 41 SOEST-ZUID TEL. 12927 De hoge onderhoudskosten voor de hockeyvelden aan de Koningsweg (ruim 16.000 gulden per veld) waren maandag in de commissie Bedrijven en Personeel voor de heer W. van der Klink (VVD) aanleiding om het College van Burgemeester en Wethouders in overweging te geven aan kunstgras te gaan denken als het om de aanleg van nieuwe velden gaat. Kunstgras is volgens Van der Klink een redelijk al ternatief. De kosten van onderhoud zijn slechts een fractie van het bedrag dat nu wordt besteed. Bij de behandeling van de begroting 1985 van het gemeentelijk Gas- en Cen trale Antenne-Inrichtingsbedrijf (CAI) door de commissie, liet directeur B. M. Boneschansker desgevraagd weten dat het met de inning van de nota's redelijk gaat, al is dit wel een punt van grote zorg. Er moeten veel herinneringen worden gestuurd. Als ook daarop niet wordt gereageerd wordt de betrok kenen persoonlijk een kwitantie aange boden. Dit jaar zijn 19 afnemers van gas- leverantie verstoken geraakt doordat zij niet op tijd betaalden. Zestien van hen hebben dat inmiddels alsnog ge daan, zodat nu nog op drie adressen de gastoevoer is afgesloten. De heer Boneschansker vindt dat dit meevalt op een totaal van 15.000 aansluitingen. Wat betreft het verzenden van de nota's voor Gas- en CAI-gebruik liet wethouder drs. J. Th. Oudemans (VVD) weten dat met de PTT overeen stemming is bereikt over een verlaagd tarief voor de bezorging van de maan delijkse nota's. De PTT maakte des tijds ernstig bezwaar tegen het voorne men van de gemeente om in het kader van bezuinigingen de bezorging van de nota's in eigen beheer te nemen. Nu in een gesprek mei de PTT overeenstem ming is bereikt over een lager tarief dan het normale, heeft het gemeente bestuur van het voornemen afgezien, aldus de wethouder. Op vragen in de commissie zei de heer Oudemans dat het gemeentebestuur geen steekhoudende klachten hebben bereikt over de kwaliteit van ontvangst van beeld en geluid. Overigens kan de gemeenteraad binnenkort een notitie tegemoet zien over uitbreiding van de capaciteit van het kabelnet, onder meer in verband met de ontwikkelin gen op het gebied van commerciële- en abonneetelevisie. Ongediertebestrijdlng De heer A. W. van den Breemer (CDA waren de hoge kosten opgevallen van ongediertebestrijding. Hij vond dat daarom de mogelijkheid tot privati sering moet worden onderzocht. De rol van gemeentewerken zou dan beperkt kunnen blijven tot het beschikbaar stellen van bestrijdingsmiddelen. Al leen in gevallen waarin sprake is van een 'plaag' zou het bedrijf ingescha keld moeten worden. 'Maar het is te gek dat er iemand van de gemeente met rattegif op pad gaat als iemand meldt dat hij een rat heeft zien lopen,' aldus de heer Van den Breemer. Directeur ir. S. H. Brunekreef ant woordde dat de gemeente alleen in het geweer komt als er sprake is van over last aan een groep, bijvoorbeeld bij een kakkerlakkenplaag in een flatgebouw. De rattenbestrijding blijft in Soest doorgaans beperkt tot (de omgeving van» het water. Overigens neemt het aantal muskusratten, die een be dreiging vormen voor de oevers, toe. Ze zijn zelfs ook in droge delen van Soest gesignaleerd, aldus de heer Brunekreef. Georganiseerd door Auto Smeeing en sporthuis Eb. Kareisen A.s. zaterdag 24 november zal de grote hal van Auto Smeeing aan de Ko ningsweg 14 geheel in het teken staan van de wintersport. De organisatoren verwachten ook dit jaar weer een grote toeloop van wintersporters. Daar im mers bijna 80r/r van deze groep vakan tiegangers per auto naar de sneeuw gaat is het eigenlijk vanzelfsprekend dat Auto Smeeing en Sporthuis Eb. Ka reisen wederom de handen ineen heb ben geslagen om de klant een stuk ser vice te bieden, dat nu reeds voor de derde maal op deze grote schaal in Soest wordt georganiseerd. Een ruilmarkt waar wintersportarti kelen die of te klein zijn geworden, of niet meer voldoen aan de eisen, of om welke reden dan ook best tegen een voordelig prijsje van eigenaar kunnen verwisselen, zonder dat men daar zelf ai te veel moeite voor hoeft te doen. De goederen die men wil verkopen kan men t./m. 23 november aanbieden bij Sporthuis Eb. Kareisen aan de Soester- bergsestraat 3. en tijdens de ruilmarkt op 24 november bij Auto Smeeing, Ko ningsweg 14. Hierdoor wordt bereikt dat de ruilmarkt-voorraden steeds goed op peil blijven en de kans dat het beste er het eerste uit zal zijn beperkt blijft. Er behoeft dit jaar geen in schrijfgeld te worden betaald: bij ver koop wordt 10r/, ruilmarkt-commissie van de verkoopprijs afgehouden. De goederen worden bekeken, inge boekt en van een nummer voorzien. Men bepaalt zelf de verlangde prijs per artikel, waarna men een re$u ont vangt. Zaterdag 24 november kan men tussen 15.00 en 17.00 uur de ingebrachte goederen komen afrekenen of de niet- verkochte artikelen mee terug nemen. Het principe is eenvoudig. Vakkundige presentatie De hal van Auto Smeeing is zo ruim dat de ruilmarkt overzichtelijk wordt inge deeld naar maat en soort artikel. Er zal deskundig personeel aanwezig zijn om adviezen bij een aankoop te geven. Veel informatie Auto Smeeing presenteert in zijn show rooms de nieuwste Fiat en Mitsubishi- modelen, waarover alle gewenste in formatie wordt gegeven. Tevens vele 'prime occasions', die zeer de moeite waard zijn. Sporthuis Eb. Kareisen heeft een informatiebestand met de nieuwste snufjes op ski- en skibinding- gebied. Skischool Otto Zoetelief uit Soester- berg heeft een info-stand over skiën op de kunstskibaan in Soesterberg en geeft voorlichting om op goede en ver antwoorde manier, en met een goede 'h konditie en skitechniek, aan de winter sportvakantie te beginnen. Tijdens de ze ruilmarkt kan men bij Otto Zoetelief inschrijven voor skilessen tegen een zeer 'speciale prijs'. De skischool legt ook een complete langlauf-skibaan in de hal, om de be zoekers kennis te laten maken met deze tak van de skisport. De Atletiek vereniging A.V.Pijnenburg zal deze baan beheren en de ruilmarkt-bezoe- kers kunnen tegen een zeer geringe vergoeding die ten goede komt aan de nieuw aan te leggen atletiekbaan van A.V.Pijnenburg) deelnemen aan een langlauf-kompetitie. Aan het eind van de dag zal de snelste tijd worden be loond met een paar nieuwe langlauf- ski's, beschikbaar gesteld door Sport huis Eb. Kareisen. Voor nadere inlichtingen kan men kon- takt opnemen met Sporthuis Eb. Karei sen. tel. 12749 of Auto Smeeing, tel. 13227. Omdat de rijksbijdrage in 1985 wegvalt zal met ingang van 1 januari a.s. in Soest geen gericht cervix-onderzoek meer plaatsvinden van gemeentewege. Daarmee was dit jaar nog een bedrag gemoeid van 38.000 gulden. Nog één keer dit jaar, en wel in decem ber, worden de vrouwen in Soest in staat gesteld een "strijkje" te laten maken om eventuele gevallen van baarmoederhalskanker in een vroeg stadium te onderkennen. Zowel C. Verheus (CDA) als Jan Visser (Prog. Soest) vroegen zich maandag j.1. tijdens het begrotinbsonderzoek in de commissie ABZ af wat van' deze maatregel de consequenties zullen zijn. Visser voegde hieraan toe dat met na me in Rotterdam een enquête heeft uitgewezen dat de intrekking van de rijkssubsidie de volksgezondheid niet ten goede komt. Door de privatisering van dit onderzoek zijn vrouwen minder geneigd een onderzoek te laten plaats vinden. Opgemerkt werd in de commissie dat alle vrouwelijke ingezetenen tijdig een brief krijgen, waarin wordt uitgelegd dat vanaf 1 januari de plaatselijke huisartsen het onderzoek gaan ver richten. Dat kan gratis gebeuren. Ook bestaat de mogelijkheid in Utrecht het cervix-onderzoek te ondergaan. b In 1973 verraste de volslagen onbe kende Spaanse regisseur Victor Erice de filmwereld met 'De geest van de bijenkorf'. Zijn debuut werd algemeen beschouwd als een meesterwerk en op allerlei festivals onderscheiden. Naar een volgende film van hem werd vol verwachting uitgekeken, maar het heeft tien jaar geduurd voor super-- perfectionist Erice met een tweede produktie kwam. Het wachten is de moeite waard gebleken. Ook 'El Sur' (Het Zuiden), die donderdagavond om 21.00 uur in Filmhuis Artishock te zien is, is een juweeltje. En kleinood dat lang in je herinnering blijft staan. Evenals in zijn debuutfilm concentreert Erice zich in 'EI Sur' op de eigen wereld van een klein meisje en weet daar verbluffend diep in door te drin gen en het sterk te verbeelden. Ook hier drijft de kinderwereld op de magie. De magie die door haar vader gestalte gegeven wordt als wichelroe deloper en de geheime 'experimenten' die hij op zolder uitvoert. Maar beetje bij beetje scheurt dit ideaalbeeld van haar vader. Zij ontdekt dat haar vader niet is wie zij dacht, dat hij een geheim heeft. En dat geheim blijkt alles te ma ken te hebben met Het Zuiden El Sur de geboortegrond van de vader. De in druk die dit alles op het meisje maakt (in één grote flashback weergegeven met de commentaarstem van het in middels volwassen meisje) brengt Erice heel helder en vanzelfspre kend in beeld. Zonder sentimenteel te worden weet Erice het verleden van de vader, die tot het einde duister blijft, via de gevoelswereld van het meisje te weerspiegelen. Agenda. Do. 29 november: 'Het zaad van de mens' van Marco Ferreri (Ita lië 1969). Do. 6 december: 'Les. deux Anglaises et le continent' Anne en Mu- riëlvan Fran<?ois Truffaut Frankrijk 1971). Aanvang: 21.00 uur. Entree: 5,-/leden, CJP en 65+ ƒ4,-. Vrijdag 23 en zaterdag 2j november: Ook dit jaar wordt er weer een Sinter- klaasmarkt in het Artishockgebouw georganiseerd. Op vrijdagavond 23 no vember om 19.00 uur, zal Sinterklaas deze markt openen. Voor de volwas senen is er een glas bisschopswijs en voor de kinderen warme chocolade melk. Op deze gezellige Sinterklaas- markt is weer van alles te koop op het gebied van kunst, kunstnijverheid en andere zelfgemaakte produkten. Zie het artikel elders in deze krant. ndsgeopend. - TE KOOP BIJ Een en ander is het gevolg van de gron dige manier waarop de nieuwe eige naars van de gerenommeerde parfu merie, de heer en mevrouw Streuper, dé-zaken aanpakken sinds zij de win- kei enige maanden geleden overna men. "Een facelift die zich nu ook aan de buitenkant duidelijk aftekent", aldus de heer Streuper. Op de ver- niëüwde pui valt ook de moderne licht reclame op en de verzorgde etalage. De heer en mevrouw Streuper zitten overigens evenmin stil als het gaat om heötoch al uitgebreide assortiment. Met enige trots kondigen zij aan on langs ook de verkoop van Lancaster- produkten te hebben verworven. Ook zijn er nogal wat nieuwe geuren bin- ZUIDPROMENADE 5 - SOEST - TEL. 24314 Tijdens de jaarlijkse Rookworst-keu ring van de Organisatie van Keursla gers is Keurslager J. de Bruin een hgoe onderscheiding ten deel gevallen. Zijn Gelderse Rookworst namelijk werd be kroond met het fel begeerde Goud- Keur-Certifikaat De Rookworst-keuring, die landelijk is, maakt deel uit van het streven van de Organisatie de kwaliteit van de zelf gemaakte produkten op te voeren. Zo zijn er vastgestelde regels inzake de samenstelling van de worsten, het ui terlijk, de versheid, en zeker ook de smaak. Het gewonnen Goud-Keur- Certifikaat moet elk jaar opnieuw be haald worden en geldt nu voor het sei zoen '84-'85. De prestatie van Keurslager de Bruin is een felicitatie waard, maar ook de bij hem in de buurt wonende konsumenten kunnen bij de felicitatie betrokken wor den! Zondag 25 november gaat de wens van de werkgroep Arti Skoop (voorheen Kinderfilmhuis Artishock) in vervul ling. Zij starten met een aantal theaterproducties die er niet om liegen. Zondag 25 november komt de theatergroep STIX met het stuk Spin. Het stuk Spin, is een aantrekkelijke voorstelling van de voornoemde groep. We zien in het stuk het meisje Spin dat van huis is weggelopen en op een auto kerkhof terecht komt. Zij sluit vriend schap met een lief autootje dat be schutting biedt en een originele ge sprekspartner is. Haar fantasie duikt in allerlei vormen op, en neemt ver schillende gedaanten aan. Deze grap pige gedeeltes worden mooi afgewis seld door ernstige flarden uit haar her innering. Het stuk - geregistreerd door Paula Petri - duurt 55 minuten en is ook voor ouders/verzorgers de moeite waard om bij te wonen. Na de pauze wordt de Nederlands ge sproken film Kuifje en het haaienmeer vertoond. Een animatiefilm voor jong en oud. waarin Kuifje, professor Zon nebloem, kapitein Haddock, Jansen en Jansens weer de hoofdrollen spelen. Voor de ouders/verzorgers is vanaf 16.00 uur thee en koffie verkrijgbaar in de sociëteit. Reserveringen 02155- 19037/19577. Aanvang14.00 uur. Entree: 4,-. Zondag 1 december 20.15 uur: Oplettende voorbijgangers en bezoe kers van parfumerie/drogisterij Van Ariierongen aan de Soesterbergse- straat hebben in de afgelopen dagen al kunnen constateren dat de zaak een metamorfose heeft ondergaan. De ge- hele entree, inclusief de etalage, is vorige week vernieuwd. Ook in het in wendige is er een en ander veranderd, waarbij vooral de nieuwe vloerbedek king opvalt. Ier de deelnemers uit Soest bevinden zich naast Coby Philipoom (sieraden), Grad Uiterwijk (wollen kleding) C. de Vos en W. v.d. Meulen (textiel en hout), Rita van Luytelaar spaarpotten, edel- smeedwerk), Gerard Kuit (reproduk- ties en kleine aquarellen) Floor Nico laas (koekjes en oorbellen) en nog anderen ook Amnesty International en Vrouwen voor Vrede. Dit jaar is ook de Derde Wereldgroep Soest, die zich inspant voor c(e, .realisering vatLJiet. Rwanda project, niet een standje aan wezig waar allerlei spulletjes uit Afri ka verkocht zullen worden. Bij de opening worden de bezoekers voorzien van een gratis glas bisschops wijn. Voor de kinderen is er warme Tonny Haars (l.) en Willeke van Raij. chocolademelk. Op zaterdag worden er, vanaf 11.30 uur, ongeveer non-stop kinderfilms gedraaid in de filmzaal, zodat de jeugd ook aan haar trekken komt. De toegang is gratis. "Het is een gezellig, feestelijk ge- -ibeuren", -vindënl-Toriny en Willeke. "Dat kan ook alleen maar hier plaats vinden. Die sfeer is toch nooit over te brengen naar de Borg. Sintekraam wordt gehouden op vrij dagavond van 19.00 tot 22.00 uur en op zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 f 3764 CG Soest f Tel. 02155-13331 j DAGMENU S voor ƒ11,50 j Tussen 17.00 en 20.00 uur Woensdag 21 november Hutspot met klapstuk Sinaasappel f Donderdag 22 november Tomatensoep Karbonade J Bloemkool O Geb. of gek. aardappelen Vrijdag 23 november Paprika schnitzel J Ijsbergsla Geb. of gek. aardappelen 2 Yoghurt Maandag 26 november Groentesoep Duitse biefstuk 2 Doperwten Gek. of geb. aardappelen Dinsdag 27 november I Hamlapje f Andijvie Gek. of geb. aardappelen Vruchtenvla f k.de boer zoon bv adviseurs voor interieur en bkwenhuisarchitektuursvm Donderdag 22 november 21. Het wandmeubelprogramma met de talloze mogelijkheden. Deelt u maar in; hoogte en breedte, modem of klassiek, in licht of donker hout, in mahonie of wit laqué. Hülsta is verrassend veelzijdig in woonwanden en slaapkamer meubels. Vraag de gratis dokumentatie. 00 uur: Het ensemble, dat een verrassend ge varieerd repertoire met werken uit zo wel barok als 20e eeuw te bieden heeft, bestaat uit vier jonge musici. Hobo en hobo d'amor worden bespeeld door Hendrik Jan Brethouwer, verder zijn er Rolf Utermohlen op dwarsfluit, Wilma van der Wardt cello en viola da gamba, en Carien van de Beid bespeelt het clavecimbel. Hendrik Jan Brethouwer studeerde aan het conservatorium te Groningen waar hij het diploma Uitvoerend Musi cus behaalde. Hierna nam hij lessen bij Carlo Ravelli. Zijn huidige muzi- mollerusstraat 7 laanstraat 22 3743 BG Baam tel. 02154-12797 kale aktiviteiten bewegen zich vnl. op het gebied van de kamermuziek, waar van een regelmatig optreden met pia nist Peter Besseling een voorbeeld is. Op het programma voor 1 december staan werken van A. Lotti (1667-1740), Ch. Dolle (18e eeuw). J. Duphly (1715- 1789), E. Maconchy (1907), H. Villa-Lo bos (1887-1959), J. S. Bach (1685-1750) en G. Ph. Telemann (1681-1767). Zo te zien genoeg materiaal voor een avond boeiende muziek, die het beluisteren zeker waard is. Aanvang: 20.15 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,-.

Soester Courant | 1984 | | pagina 13