9819* 75018.45 f Linden 33 fV. 'Het komt in de bus' bat verder Haarstudio Jean-Paul Meningen ÉL van lezers via interun/T UITZENDBUREAU Auteurs van boek over 32 TFS signeerden bij Van de Ven Seat-promotietoer door Soest Besluit over CAI-tarief aangehouden na staken van stemmen Oudheidkamer Soest SOESTER COURANT pagina 19 Kerst-en Nieuwjaarskaarten Vij vragen met spoed A-VERPLEEGKUNDIGEN B-VERPLEEGKUNDIGEN ZIEKENVERZORGENDEN rvaren VERPLEEGHULPEN n VAT 69 Ballantine's Whisky Whisky Hartevelt Jonge Jenever De Kuyper Vieux 12.95 14.95 18.95 18.95 17.95 ïouwkundige elementen in de tuin Creatieve middag voor reuma-patiënten 10 Torenstraat 13A - Soest Opent op dinsdag 4 december 1984 zijn deuren. hele maand december. speciale haarcomputer geanaliseerd. Klachten over bezorging: tel. 14152 (18.00 -18.30 uur) Sinterklaasintocht Dode ekster D'66-raadslid boos Expositie Cor Rademaker De heer T. A. Jansen nieuwe beheerder AMRO bank Smitsweg 49 tel. 12490 tel. 127 50 'oor part-time dag-, avond-, nacht- en weekenddiensten. 3l of kom langs tussen 9,00-13.00 uur- Julianaplein 12, tel. 02155-24242 sti EH'actie van de Winkelkring Van Wee- destraat in samenwerking met de ouaércommissie van het gezinsver vangend tehuis "De Lindenhof" aan de Van Weedestraat blijkt goed aan te slaan. Al heel wat inwoners van Soest hebben de weg naar de speciale bus voor buitenlandse munten, die bij de vie^ bankkantoren aan de Van Weede- jat staan opgesteld, gevonden en •rin de bussen begint zich dan ook flinke laag 'specie' te vormen. Is bekend is het doel van deze actie, jbegin december wordt uitgebreid een kruiswoordpuzzel waarbij ,ie prijzen te verdienen zijn, de stelijk gehandicapte bewoners van Lindenhof' weer de beschikking te over een eigen personenbusje, .rmee allerlei activiteiten kunnen en ondernomen die thans niet tot lOgelijkheden behoren, omdat de iwe VW-bus van het tehuis twee geleden definitief de geest gaf. Winkeliers en oudercommissie hebben daarom de handen ineengeslagen, om te proberen geld bij elkaar te brengen, waarmee hopelijk binnen niet al te lange tijd een nieuwe bus kan worden aangeschaft. Dat kost overigens heel veel geld. Vandaar dat de organisato ren nogmaals een klemmend beroep doen op de inwoners van Soest, om hun 'overtollige' buitenlandse munten, die normaliter geen enkele waarde meer hebben, voor dit zeer goede doel af te staan en te deponeren in de speciale bussen. Deze staan bij de NMB, de Bondsspaarbank, de Amro-bank en de ABN aan de Van Weedestraat. Opnieuw laten we één van de bewoners van 'De Lindenhof' zelf aan het woord, om duidelijk te maken hoeveel de be schikbaarheid van een 'eigen' busje voor hen betekent. Vorige week was het Corry, deze week is het Jaap, die haar verhaal grotendeels aanvult: |)ok Jaap mist de blauwe bus, die feem in vorige jaren gemakkelijk naar vakantie-adressen bracht. Als teen van de weinigen is Jaap in staat lm er met de fiets stukjes op uit te Krek ken, zodat hij niet helemaal ■vastgebakken' zit aan het tehuis. ■Het was altijd leuk als we een pagje uitgingen. Dit jaar zijn we net z'n zevenen naar Andijk ge- [veest. Maar toen hebben we wel busje moeten huren, aldus p. 'We gingen er ook wel eens nee naar de kroeg.' Vooral dat laaste blijkt op Jaap krote indruk te hebben gemaakt. Hij is dan ook iemand die van 'uit gaan' houdt. ondervindt het gemis van het busje 'aan den lijve' omdat hij da gelijks in de sociale werkplaats ver blijft in Amersfoort. Als er, door ^omstandigheden (bijvoorbeeld een bezoek aan de dokter), niet gerekend San worden op het vaste vervoer rtussen Soest en de werkplaats, moet ter noodgedwongen een taxi worden ^gehuurd. "En die taxi wordt almaar ■duurder,' weet Jaap. BVan de nieuwe bus stelt hij zich ■voor dat het gemakkelijker wordt |om weer eens een dagje op stap te 0 Jaap. gaan, bijvoorbeeld naaf De Efte- ling, of lekker uit eten. Jaap is dui delijk een levensgenieter, kan men vaststellen, en voor hem zou de nieuwe bus dan ook een bijzondere veraangenaming van het leven be tekenen. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ TUINBOUW EN PLANTKUNDE blijvende blikvangers: [Als straks de bladeren van de bomen i de struiken zijn verdwenen en de Ginter haar intrede gaat doen komen [bssentiële onderdelen in een tuin zoals een schutting, een hek en bestra- Ring voor terras en looppaden veel dui- Tpelljker naar voren. Hoewel deze 'dode naterialen' de basis van de tuin vor- krijgen ze bij ontwerp en aanleg neestal te weinig aandacht. Minder [aantrekkelijke delen van een tuin wor- i dan aan het oog onttrokken door jjsnelle groeiers als bruidssluier, kerria, jjaponica en buddleia aan te planten. Als de bouwkundige elementen in een Rtuin echter met zorg worden gekozen ■kunnen ze in ieder jaargetijde een sie- Iraad in uw tuin vormen. Melle Wier- Iper, tuinarchitecte, op zaterdagen te vinden in de tuin-ontwerphoek van het I tuincentrum 't Vaarderhoogt, zal op dinsdagavond 27 november u diverse alternatieve mogelijkheden laten zien op het gebied van bouwkundige ele- I menten in de tuin. I Ze zal zich niet uitsluitend beperken tot I bespreken van de diverse soorten bete- geling, schuttingen van hout en beton, R de keuze tussen grind, gras of bestra- I ting, maar wil u vooral niet-alledaagse I tulnversierselen laten zien. In die lange, kale winter kunnen ze de tuin iets bijzonders geven. Denk bijvoor - beeld maar aan een zonnewijzer, tuin- verlichting, decoratieve potten of een j beeld in de tuin. Een medewerker van het Amsterdams Beeldhouwerscollec tief zal dinsdagavond bij de lezing aan- I wezig zijn met een (voor)beeld uit hun collectie. Melle Wierper heeft haar tuinarchitec ten-opleiding genoten in Silvoorde (België) waarna zij in Regensburg (Duitsland) op een architectenbureau werkzaam is geweest. Hierdoor is ze in aanraking gekomen met materialen, die onze ooster- en zuiderburen in hun tuinen toepassen, maar waar wij nog onvoldoende waardering voor hebben leren opbrengen. Momenteel heeft zij een eigen studio in Vreeland. U zult deze avond voldoende gelegenheid krij gen vragen te stellen aan deze ervaren tuinarchitecte. Waarschijnlijk zult u door haar verfrissende kijk op de tuin op leuke ideeën worden gebracht of misschien wel een originele oplossing voor een oud (ontwerp) probleem vin den! De lezing vindt plaats in de bovenzaal van het Medisch Centrum aan de Nieuweweg (hoek Smitsweg) en de aanvang op dinsdagavond 27 november is om 20.00 uur. De toegang is voor le den van Groei en Bloei gratis, voor niet-leden bedragen de toegangskosten ƒ3.-. Dinsdag 27 november a.s. heeft de Ver eniging van Reumapatiënten Baarn/- Soest e.o. een creatieve middag ge pland. Onder deskundige leiding van mevr. Hagelen, zal men zich kunnen uitleven in het stofverven. Deze mid dag is niet alleen voor leden maar staat open voor alle reuma-patiënten. De aanvang van dit creatief samen bezig- zijn is 14.00 uur en heeft plaats in het kul- turele centrum 'De Speeldoos' aan de Rembrandtlaan 35 te Baarn. Voor eventuele nadere informatie kunt u bellen 02155-15125. gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met bijpassende enveloppen. Prijs vanaf per stuk var» oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, tel. 02155-13109 Winkelcentrum Soest Zuid rnjs Wij hopen U in onze kapsalon te mogen begroeten Bij inlevering van deze advertentie ƒ10,- korting op al onze permanenten. Wassen, knippen en föhnen voor slechts 30,- gedurende de Daarbij wordt uw haar door onze Onze openingstijden zijn dinsdag t/m vrijdag van 09.00 uur tot 17.30 uur, zaterdag van 09.00 tot 15.00 uur. Wij werken zonder afspraak. Onze bezorgers hebben de strikte opdracht de krant elke woensdag uiterlijk om 18.00 uur bij de abon nees af te leveren. Hebt u de krant op dat tijdstip nog niet ontvangen, dan kunt u zich in verbinding stellen met de abonnementenafdeling, uit sluitend bereikbaar op ons kantoor, tel. 14152. De abonnementen-afdeling is daar toe speciaal tot 18.30 uur 'bemand'. Als u uw klacht dus tussen 18.00 en 18.30 uur doorgeeft wordt de krant diezelfde avond alsnog bezorgd. Belt u later dan 18.30 uur, dan kunt u uw klacht inspreken op ons ant woordapparaat. (Noemt u dan wel duidelijk uw naam en adres?) De krant wordt in dit geval echter pas de volgende dag bezorgd. Ik kom net thuis, met een paar koude oren van de novemberwind, die deze zaterdag al wat van zich liet voelen. Ik voelde met geroepen om gelijk in de pen te klimmen (voor het eerst van m'n leven), want er moet me toch iets van het hart. Soest moet het een en ander bezui nigen, maar moet er nu ook al op de kinderpret bezuinigd worden? Vroeger (nog niet eens zo lang gele den konden de kinderen nog eens een tekening aan Sinterklaas overhan digen, wat voor een kind heel wat bete kent. (Echt goed z'n best gedaan, want hij was voor Sinterklaas gemaakt). Nu zie je de Goedheiligman in een flits voorbijscheuren, dus die tekeningen geven, dat kun je gerust wel vergeten In mijn nabijheid stond een Piet met een noodgang pepernoten uit te delen. Een tekening van een klein meisje werd gauw gepakt en snel in de zak ge stopt,, maar er was geen tijd om er iets van te zeggen, want Piet moest zich weer supersnel bij de anderen voegen, want die waren inmiddels al bijna op de helft van de route. De Pieten zitten volgens mij allemaal op atletiek, met één speciaal onderdeel: hardlopen. Want dat moeten zeVorig jaar ging het ook al in zo'n zelfde tempo. Ik kon nog wel eens meelopen met de stoet, want kinderen vinden een drumband nogal fascinerend, en lopen dan gauw een heel stuk mee, met alle pret van dien. Maar tegenwoordig zit de drum band in een vrachtwagen te vernik kelen van de kou, en kunnen wij ook dat neit meer bijhouden. Ik sprak één van de Pieten en deze Piet was het ook niet helemaal (of is het helemaal niet?) eens met de gang van zaken. Deze Piet heeft het ook anders meegemaakt, hè Pietje??? Kortom, het hele gebeuren stelde naar mijn bescheiden mening weinig voor, en ik hoop, dat men er in Soest nog eens een echte Sinterklaasoptocht van maakt! Mevr. H. van 't Veer, (een moeder, namens nog véél meer moeders, waarvan ik zo'n zelfde reac tie hoorde Op de Braamweg bleek een tamme doch agressieve ekster rond te vliegen. Deze was in het geheel niet bang voor mensen en kon ook een beetje praten, maar als je je vinger naar hem uitstak, pikte hij er venijnig in, uit zelfverde diging. Deze ekster, een prachtexem plaar in z'n soort, heb ik een paar uur op mijn slaapkamertje gehad, ik heb hem daar gevoerd en met hem ge praat, maar nadat hij tweemaal tot bloedens toe in mijn bovenlip had ge pikt heb ik hem eruit gestuurd. Een politieman heeft hem om diezelfde reden gedood, 'zich verweerd met een plank.' Nou, zelfverdediging? Als je een plank voor je kop houdt en er vliegt een vogel tegenaan, dan is deze zeker niet dood. Kortom, onze agent heeft deze ekster doodgeslagen. Wat dat nu wel nodig? Was het niet een kieine moeite geweest om hem te vangen en naar het dierenopvangcentrum in Soestdulnen te sturen? Als er een agent naar je blaft sla je hem toch ook niet dood? Bas Paul. boekhandel Van de Ven. De viering van het dertigjarig jubi leum van het 32e Tactical Fighter Squadron van de Amerikaanse Lucht macht op Soesterberg is vorige week niet onopgemerkt gebleven. Dat was evenmin het geval bij boekhandel Van de Ven aan de Zuidpromenade, waar zaterdagmiddag twee auteurs van een boek over het squadron aanwezig wa ren om de verkochte boeken van hun handtekening te voorzien: de heren Piet Prins (KLM-piloot) en Jan Klum- per (oud-jachtvlieger). Het boek werd vorige week in Den Haag ten doop gehouden onder de titel "32 TFS, het enige 'Koninklijke' Ameri kaanse squadron", welke titel verwijst naar het feit dat het embleem van het squadron inderdaad getooid is met een kroontje. Het boek werd geschreven door een compleet team van specialis ten, op initiatief van de "32 TFS Friend- shlp Alliance", een Nederlandse groep burgers die zich als goede vrienden van het squadron beschouwen. Prins Bernhard schreef een voorwoord voor het boek, waarvan het eerste exemplaar vorige week in het Haagse Hotel des Indes werd overhandigd aan de ambassadeur van de Verenigde Sta ten in Nederland, Paul Bremer III. Voor de signerende auteurs in de nieuwe zaak van Van de Ven in Hartje-Zuid bestond heel wat belangstelling. 0 Adriaan Pothuizen (D '66). Het D'66-raadslid Adriaan Pothuizen mocht gistermiddag van wethouder Oudemans niet deelnemen aan de ver gadering van de commissie Bedrijven en Personeelszaken waarin de begro ting 1985 zou worden behandeld. De éénmansfraktie kreeg hierdoor geen gelegenheid, vragen op deze terreinen te stellen. Deze weigering zat het raadslid hoog, want op grond van een flexibeler opstelling van twee andere commissies waarvan hij ook geen lid is, bij de begrotingsbehandeling vorig jaar, had hij verondersteld dat zijn in cidentele deelname aan de verga dering van deze commissie niet op pro blemen zou stuiten. 'In de eerstvolgende raad zal ik vra gen, mij dan maar, net als Jan Visser en Jan van Garderen, te benoemen in alle commissies. Als over een infor mele maar soepele en efficiënte werk vorm zo moeilijk gedaan moet worden, moet het maar weer formeel,' aldus Pothuizen, die zoveel formaliteit anno 1984 niet meer had verwacht. Achterlichten gestolen Namens de Nederlandse Spoorwegen werd bij de politie aangifte gedaan van de diefstal van twee achterlichten met beschermkappen van een schaftkeet, die geparkeerd stond aan de Spoor straat. Tekenen, houtsnijden, boeken schrij ven was zijn hobby, soms ook noodzaak voor de financiën en om, tijdens zijn gevangenschap in het Jappenkamp, de verveling tegen te gaan. Dit laatste was moeilijk, de dagen duurden lang. Hout en gereedschap was moeilijk te verkrijgen. Nog moei lijker werd het toen Cor Rademaker besloot een zelfportret in hout te snij den, want spiegels waren er niet. Voe len met de vingers en de handen moes ten het hoofd zichtbaar maken, dat dan in hout gesneden kon worden. Het re sultaat was een treffende gelijkenis. Verf was ook niet te bemachtigen. De juiste bloemen en planten, fijnge wreven, zorgden voor de goede kleur. Inpro viserend, zoekend, steeds opnieuw andere technieken toepassend en doorlopend bezig zijn. De expositie van het werk van Cor Rademaker duurt tot en met 9 december. Naast de expositie zijn er ook andere vaste exposities, waarin men kan zien, dat vele gereedschappen en gebruiks voorwerpen ook al improviserend, zoe kend naar de mogelijkheden, zijn ont staan. De Oudheidkamer Is geopend, za terdag en zondag van 13.30 tot 17.00 uur. U kunt hem vinden aan de Fer- dinand Huycklaan 18, bij het Spreuken huisje. Heel wat bekijks kreeg zaterdag j.l. ni?t alleen Sint Nicolaas met zijn feestelijke intocht in Soest, maar ook het bekende Seat-autobedrijf Van Doom. Speciaal deze dag had men bij het be kende bedrijf aan de Laanstraat uit gekozen voor een promotietoer door Soest en Bagrn, waarbij .ook de ver-, schillende winkelcentra werden "aan gedaan." Begeleid door twee char mante jongedames die zich bezig hielden met het uitdelen van ballonnen, folders^en buttons zette de Seat-kara- vaan zich al in de ochtenduren in Soest in beweging. Voorop ging de fraaie Seat Ronda, daarachter volgde op een trailer die getrokken werd' door de servicewagen van de firma Van Doom 0 T. A. Jatiscn. Door een wonderlijk toeval is het voorstel van het College van Burge meester en Wethouders om het tarief voor het CAI-abonnement en de huur van warmwaterapparaten te verhogen vorige week aangehouden tot een vol gende vergadering, omdat bij de uit eindelijke stemming de stemmen staakten: 12 leden van de raad (de WD-fractie, SGP-er Van Garderen en de wethouders) verklaarden zich voor, de 12 andere leden tégen het voorstel. Volgens het College zou het CAI-tarief met twee procent verhoogd moeten worden. De CD A-fractie koesterde gro te bezwaren tegen dit voorstel, zoals fractievoorzitter C. Verheus duide lijk maakte. Hij noemde het voorstel zelfs volstrekt onaanvaardbaar, en verwees in dat verband naar uitgere kend de aanbiedingsnota voor de be groting 1985, waarin het College met zoveel inlevingsvermogen woorden ,had gewijd aan de positie van de laag ste inkomens. Volgens Verheus moest dit medeleven nu ook maar eens blij ken in de daden van het College, en bo vendien vond hij de kwaliteit van de beeld- en geluidsontvangst via de CAI "niet zodanig dat een prijsverhoging daardoor ook maar gerechtvaardigd" was. Voor wat de warmwaterappara ten betreft stelde hij voor de huurver hoging daarvan te beperken tot 1% procent in plaats van de 3 procent in het Collegevoorstel. Wel stemde hij in met het verhogen van het CAI-tarief vanwege de auteursrechten op de pro gramma's. J. van Garderen (SGP/RPF/RPF) sprak zich overigens onomwonden uit voor verhoging van het CAI-tarief. "Anders draait de gemeenschap voor de kosten op, en dan betalen ook men sen die geen televisie hebben eraan mee. Dat is voor mij niet te aanvaar den", aldus de SGP-er, die in zijn ach terban waarschijnlijk nogal wat prin cipiële niet-tv-bezitters telt. Zeldzaam Adriaan Pothuizen (D'66) meldde van zijn kant "dat er iets zeldzaams ge beurde Ik ben het met het CDA eens Jan Visser (Prog. Soest steunde het CDA-idee eveneens, evenals Raymond van Gelder (PvdA). Met de verhoging wegens te betalen auteursrechten ging hij "contrecoeur" akkoord. Bert Krijger (VVD) wond zich nogal op over het zijns inziens nogal mis plaatste vertoon van begrip voor de laagste inkomensgroepen. "Als je daarvoor wat wil doen, doe dan iets gerichts, dat ook hun alleen ten goede komt." Hij vond de verhoging van 45 cent per maand geen bedrag om daar mee Sinterklaas te spelen. "Wij steu nen het voorstel volkomen. Wethouder Oudemans sprak er zijn be vreemding, over uit dat er zoveel na druk werd gelegd op de al dan niet discutabele kwaliteit van de CAI-ont- vangst. "De keuze voor vijf kanalen is bewust gemaakt, en het is twijfelachtig of een privé-antenne die toch al gauw zo'n 800 a 1200 gulden kost een betere ontvangst geeft." Hij bepleitte aan vaarding van het voorstel om de ver liezen langzaam te kunnen inlopen. "De verhoging bedraagt niet ver- het nieuwste paradepaardje van de Seat, de Ibiza, terwijl de stoet werd afgesloten door de inmiddels befaam de Furra. Het geheel werd omlijst door opgewekte Spaanse muziek, zodat de "link" met Sint Nicolaas ook op die wijze gestalte kreeg. Pakket gestolen Een bezorger van een postorderbedrijf ontdekte vorige week tijdens zijn be zoek aan een adres in een flatwoning aan de Smitsweg dat een onbekende van de gelegenheid gebruik had ge maakt om een van de overige vijf pak jes die hij bij zich had te stelen. Hij had de pakjes even onbeheerd op de galerij gelaten. In het pakket bevond zich een gouden schakelarmband met een waarde van ca. 150 gulden. 0 Ries van Logtenstein (CDA). schrikkelijk veel, en we zijn gebonden aan afspraken. De hele discussie kreeg een pikant po litiek tintje omdat Ries van Logien- stein aanvankelijk als CDA-woord- voerder zou optreden, maar die was nog niet gearriveerd. Door een voorstel van orde van Verheus werd het agen dapunt opgehouden tot het einde van de overigens vlot verlopen vergadering, opdat Van Logtenstein, die wegens een cursus later zou komen, toch de CDA-zienswijze nog naar voren zou kunnen brengen. Het ordevoorstel stuitte op onoverkomelijke bezwaren van Neks Blommers, die geen uitstel wilde gedogen omdat ze later op de avond een dringende afspraak had. Toen het CDA-voorstel toch werd aan genomen verliet ze ook terstond de vergadering. Tijd rekken Omdat vanaf dat moment de politieke verhoudingen duidelijk waren en men onafwendbaar afstevende op een stem ming die aanvaarding van het Col legevoorstel onhaalbaar zou maken (mits Van Logtenstein op tijd zou ar riveren), werd er van CDA-zijde nogal opvallend getracht tijd te rekken. Niet alleen Verheus, maar ook zijn fractiegenoot Blom en zelfs CDA-wet- houder Menne maakten zich daaraan schuldig. De wethouder hield een mi nutenlang betoog, waarvan de relevan tie de meeste raadsleden volstrekt ont ging. Vooral de VVDA-fractie uitte - mopperend achter de hand - daar over haar ongenoegen, zodat de sfeer in de zaal nogal onrustig werd. Bur gemeester Scholten besloot daarop in te grijpen, al deed hij dat op een wat verrassende manier: door de pers tribune tot stilte te manen. Wethouder Menne steunde overigens zélf het Collegevoorstel, daarmee zijn fractie afvallend, evenals wethouder Kingma, die ook liever loyaal was aan het College dan aan zijn fractie. Kingma ging kort voor de stemming even weg, voor een al dan niet nood zakelijke sanitaire stop, maar keerde te vroeg in de raad terug om te ontkomen aan de stemming. Van Logtenstein was nog immer niet gearriveerd ("Vluch- tenstein", zou men hem later in de wandelgangen noemen) en omdat Neks Blommers de vergadering inmiddels had verlaten en Jan Jacobs (eveneens WD) afwezig was, staakten de stem men op 12-12. Met een verwijzing naar het reglement van orde kon burgemeester Scholten uitspreken dat het voorstel op die grond moest worden aangehouden. De heer T. A. Jansen (28) heeft per 15 november de leiding gekregen van de AMRO bank aan de Smitsweg 8 in Soest. Hij volgt de heer A. Scholtus op, die is benoemd tot Adviseur Particu liere Relaties van de AMRO bank in Voorthuizen. De heer Jansen werkt s»nds 1972 bij de AMRO bank. waarvan de eerste tien jaren in het Amersfoortse kantorennet. De laatste drie jaren heeft de heer Jan sen de leiding gehad van AMRO Hoog land.

Soester Courant | 1984 | | pagina 19