IZ* MEDE adamci Sm mg i kim zo gezien College wil dat Soest nieuwbouw politie bureau alvast zelf voorfinanciert Staking bij Howson Politiekorps Soest volgend jaar vier man sterker S» e 'Niets doen kan niet meer' EKSTRA VOORDEEL in de WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT PvdA houdt jaar vergadering ft Koopavonden X Sint Nicolaas De wachtkamer INLIJSTEN Sauna Soest GOUD RENETTEN MALSE RIBLAPPEN |VERSE| WORST BACON Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen Honsbergen 'Nu schriftelijk vastligt dat Wij bij de aangewezenen zijn voor 1988 e.v. gaan wij er van uit. dat we ook werkelijk dan aan de beurt zijn. Nader van het ministerie van Binnenlandse Zaken verkregen informaties bevestigen dit. Het is nooit eer der voorgekomen dat aan een gemeente een dergelijke schriftelijke vooraankon diging werd gedaan. Soest is tot nu de enige gemeente die voor 1988 vooralsnog als nieuw is ingepland. Er geldt echter wel een conditie, die wel niet genoemd staat maar waarmee uiteraard wel rekening gehouden moet worden: de mate van urgentie mag niet sterk verminderen door bijvoorbeeld intussen zelf veel aan het huidige gebouw op te knappen en uit te breiden.' wij vanwege de daardoor ontstane noodsituatie nu eindelijk in het tijd schema zijn opgenomen,' aldus B. en W. Het verschil in kosten tussen het ene en het andere model (zo'n 50.000 gulden) vindt het College 'betrekkelijk gering'. 'Men kan zich afvragen of dat de keuze moet bepalen. Bij model A zullen na melijk tijdelijke voorzieningen moeten worden getroffen, die een zeer beperk te nuttigheidsduur hebben. In de brief die de notitie vergezelt merkt het College nog op dat de volgen de overwegingen voor hem een rol spelen: a. De politie is een belangrijke dienst. Goede huisvesting is voor een goed functioneren noodzakelijk. b. De voorbereiding om een nieuw bu reau te bouwen is reeds vele jaren ge leden gestart. De behoefte aan nieuw bouw is dus reeds evenveel jaren gele den erkend. c. De nieuwbouw is nog niet gereali seerd omdat het rijk hiervoor geen middelen beschikbaar had. De nood zaak van nieuwbouw heeft het rijk nim mer betwist. d. Het niet tijdig ter beschikking stel len van de vereiste geldmiddelen door het rijk ontslaat de gemeente niet van haar verantwoordelijkheid voor de huisvesting van de politie, d. Nu het rijk heeft toegezegd met in gang van 1988 geldmiddelen ter be schikking te stellen, kan deze gemeen telijke verantwoordelijkheid worden waargemaakt door met de bouw te be ginnen en de kosten van voorfinan ciering voor haar rekening te nemen. Geen bezwaar De grond is al eigendom van de ge meente. De provincie moet een verkla ring van geen bezwaar voor de bouw afgeven. Deze wacht alleen nog op een aanvaardbare financiering. Met de bouw van het nieuwe hoofdbureau, dat is ontworpen door het Arnhemse archi tectenbureau Geels en Bokhorst en zal worden gebouwd door Aannemersbe drijf Heijligers uit Amersfoort, is een bedrag gemoeid van 6,7 miljoen gul den. In het huidige hoofdbureau komt men 30 tot 40 procent vloeroppervlak tekort. Dat heeft onder meer tot gevolg dat het recherchewerk niet kan worden uitge breid. Daarnaast is er sprake van brandgevaar, onverantwoorde muni tie-opslag, afgekeurde cellen, slecht werkende electricitëits- eh waterlei- ding, onvoldoende verwarmingsketels etc. Inmiddels heeft bouwer Heijligers in teresse getoond in aankoop van het oude gebouw aan de Van Weedestraat 3 en vervangende nieuwbouw op deze plek, voornamelijk in de kantoren sector. Samen met het gebouw Steen- hoffstraat 5 verwachten b. en w. een netto-opbrengst van beide gebouwen van 850.000 gulden. Het College van Burgemeester en Wet houders schrijft dit in een notitie over de huisvesting van de Politie in Soest, waarin twee modellen voor nieuwbouw van het politiebureau worden gepre senteerd. Ook worden twee methoden aangegeven om de investering te "voorfinancieren". Het College schrijft omomwonden dat het voorkeur geeft aan het tweede model (B), het geen inhoudt dat met de bouw al volgend jaar een begin kan worden ge maakt. De kosten komen dan wel uit op 964.229,-, hetgeen ruim 50.000 gulden duurder is dan bij model A 914.164, - waarbij de bouw echter pas in 1987 kan beginnen. Het nieuwe politiebureau zal dan in 1988 gereed zijn. Bij model B is dat al in 1987 het geval. Nu de minister van Binnenlandse Za ken heeft toegezegd dat er per 1988 be dragen voor de bouw van het nieuwe politiebureau zullen worden beschik baar gesteld, wil het College de ge meenteraad zo ver krijgen dat deze het geld voorfinanciert. Het gaat in dit ge val om een bedrag van ruim 1,8 mil joen gulden, dat gedekt zou kunnen worden uit de algemene reserves. Op maandag 3 december vindt een gecom bineerde extra-vergadering plaats van de commissies Algemene Bestuursza ken en Financiën, die hun licht over de notitie van het College zullen laten schijnen. (De vergadering is zoals ge- Beste Sinterklaas 't Valt niet mee hé, om voor al die mensen wat leuks te bedenken. Wat dacht u van een kadobon van PHILDAR voor bolletjes wol die ze later rustig zelf kunnen komen uitzoeken. Om een mooie trui van te breien, (misschien zelfs wel voor uzelf!) PHILDAR heeft ook breipennen, haaknaalden, breiboeken, naal denkokers, wolhouders, hand- werktassen, sokken, kortom allemaal leuke kado-ideetjes, tot en met mooie handgebreide truien aan toe. ANJA'S WOL-SFECIAALZAAK Winkelcentrum Hartje Zuid Soest-Tel. 02155-10421 Het halve werk is een goed advies, heet van Rouwendaal's devies. Bij ons hypotheek v.a. 20 jaar vast 8 lOjaar 7.7% 5 jaar 7.5% J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 bruikelijk openbaar en begint om 19.30 uur in gebouw Gemeentewerken Randvoorwaarden In de notitie meldt het College een aantal randvoorwaarden die bij de uit eindelijke beslissing een belangrijk rol moeten spelen, zoals 'Geen of zo min mogelijk goed geld naar kwaad geld,' 'Niet een te grote kans op urgentiever schuiving door belangrijke nieuwe noodvoorzieningen, zoals in feite in het verleden - op kosten van de gemeente - is gebeurd," etc. Het College erkent overigens voor een dilemma te staan. 'Wachten tot de poli tie in 1990 de nieuwbouw kan betrekken zonder verbetering van de situatie is niet mogelijk en onverantwoord. Niets doen kan niet meer. Er moeten dus maatregelen genomen worden. Dat be tekent dat, welk model men ook kiest, de gemeente met eigen geldmiddelen de zes jaren tot 1990 zal moeten over bruggen.' Het College schrijft verder dat weliswaar niet eerder met de nieuwbouw begonnen zou moeten wor den ten laste van de gemeente dan in het ministeriële tijdschema is voor zien, maar dat de gemeente een eigen verantwoordelijkheid heeft voor het veilig en goed functioneren van de po litie. Succes 'Als groot onderhoud en nooduitbrei- dingen dan niet voldoende soelaas bie den of onverantwoord zijn, is afweging door het gemeentebestuur om nieuw bouw zelf voor te financieren geboden. Ons beleid om geen groot onderhoud te plegen en noodvoorzieningen te bou wen heeft in zoverre succes gehad dat GROTE WINTERSPORT RUILMARKT1984 KONINGSWEG 14 - SOEST ZATERDAG 24 november tussen 10.00 en 16.00 uur SKI'S SKISCHOENEN SKIKLEDING SCHAATSEN Inbrengen goederen tot en met VRIJDAG 23 NOVEMBER 1984 bij: SPORTHUIS EB KARELSEN B.V. Soesterbergsestraat 3 - Soest Tel. 02155-12749 Tijdens Ruilmarkt 24 november bij: AUTO SMEEING Koningsweg 14 Soest Tel. 02155-13227 TOEGANG GRATIS Geen inschrijfgeld - 10% ruilmarktcommissie) Brandstichting bij Foxboro Een onbekende dader heeft vorige week kans gezien een brandje te stich ten in de montagehal van Foxboro aan de Koningsweg. Met behulp van een aansteker heeft hij een hoeveelheid verpakkingsmateriaal, met name kar tonnen dozen, in de middagpauze in brand gestoken. Het personeel kon bij tijds ingrijpen, zodat de schade be perkt bleef. Werknemers van de produktie-afdeling bij Howson Algraphy in Soest heb ben maandagmorgen het werk neergelegd. Het betrof hier de vierde ploeg, die in de nacht van zondag op maandag aan het werk was. De nieuwe (vijf de) ploeg kwam niet opdagen. Volgens woordvoerders zou de staking duren tot woensdagavond. De staking wordt niet alleen gehouden in verband met het dreigende ont slag van 138 werknemers bij de fabriek van offsetplaten, maar valt ook samen met de actieweek die de FNV landelijk heeft georganiseerd als protest tegen de verlaging van de uitkeringen door het kabinet. Volgens woordvoerders is de staking echter vooral gericht tegen het sluitingsplan. Met spandoeken gaven werknemers maandag bij de ingang van het bedrijf uiting aan hun protest. In de Borg werd een actiecentrum ingericht. Werk willigen ondervinden overigens geen hinder van de acties. Dinsdag middag zou (na het ter perse gaan van deze editie) een demonstratieve optocht plaatsvinden vanuit De Borg naar het gemeentehuis aan de Steen- hoffstraat, waar burgemeester Scholten een petitie zou worden aangebo den waarin de steun van het gemeentebestuur wordt gevraagd om te pro beren het ontslag te voorkomen. De landelijke voorzitter van de Industrie bond FNV, de heer Dick Visser, zou naar verluidt een toespraak houden. Overigens hebben in de loop van de maandag ook bij Lindner aan de Ko ningsweg korte werkonderbrekingen plaatsgevonden, aldus mededelingen van vakbondszijde. Het politiekorps van Soest wordt volgend jaar met vier personeelsleden uitgebreid. Commissaris J. K. Adema deelde dit maandag j.1. mee in de vergadering van de com missie Algemene Bestuursza ken tijdens het begrotingson- derzoek. Per 1 juli 1985 mag het korps twee extra mensen in dienst nemen, en in oktober mogen dan nog eens twee func tionarissen aan het korps wor den toegevoegd. De kosten hiervan worden gedragen door de rijksoverheid, die nieuwe normen heeft opgesteld voor het personeelsbestand van de Nederlandse politiekorpsen. 'Het lijkt heel wat, vier nieuwe men sen, maar ze vallen weg in de put,' zei commissaris Adema. Met de put be doelt hij het gat dat is ontstaan door de sterk toegenomen criminaliteit in Soest en het inkrimpen van het politie korps in de afgelopen jaren. Overigens deelde hij mee dat er ook ruimte vrij komt voor part-time werk. Soest heeft niet voldoende geld om het aantal gemaakte, overuren financieel te vergoeden. De extra-manuren wor den daarom meestal gecompenseerd door vrije dagen, wat leidt tot over belasting van het personeel dat wél werkt. In de nachtelijke uren bij voorbeeld zijn er in heel Soest maar vijf politiemannen in dienst. Een aan tal dat volgens Adriaan Pothuizen (D'66i veel te laag is in een gemeente met 40.000 inwoners. Hij vroeg zich dan ook af of er niet nog méér geld beschik baar gesteld zou moeten worden voor vergoeding van overuren dan de 25.000 gulden die het College van B. en W. ex tra in de begroting 1985 heeft opgeno men. Dit bedrag is slechts toereikend voor het vergoeden van een deel van alle overuren. Commissaris Adema: 'We hebben een voudig te weinig arbeidskrachten, en we kunnen het soms ook niet meer aan.' In dit verband zal bekeken wor den in hoeverre organiserende instan ties voor een eigen zogenaamde 'orde- Zie pagina Na zwaar „gedonder in de glazen" komt subiet een nieuwe fase: DUBBEL GLAS HET BEST, Van Ede doet de rest. Hij neemt de schade „ruiterlijk" te grazen! dienst' kunnen zorgen bij evenemen ten. Wijkagenten In antwoord op een vraag van Jan Vis ser Prog. Soestover de positie van de wijkagent zei burgemeester Scholten: 'We willen de wijkagent in stand hou den omdat hij een belangrijke functie heeft.' Daarmee wordt de aanspreek baarheid van de politieman op straat enigszins gegarandeerd. Of de recher chedienst versterkt zal worden hangt af van een aantal factoren. Een defini tieve beslissing is nog niet gevallen. Over het feit dat meer aandacht aan de vorming, opleiding, begeleiding en mo tivering van het politiepersoneel zal worden besteed zei burgemeester Scholten dat dit noodzakelijk is. 'Door de ploegendiensten die bij de politie ge draaid worden zien de groepen elkaar niet. Daartoe moet dan de gelegenheid worden geboden in de vorm van con tactavonden.' De burgemeester wees nog eens op de grote werkdruk waar- Op woensdag 28 november a.s. houdt de afdeling Soest/Soesterberg van de Partij van de Arbeid haar jaarverga dering in 'De Borg' aan de Willaert- straat. Aanvang 20.00 uur. Op de agen da staan de gebruikelijke punten als de bespreking van de jaarverslagen en de verkiezing van nieuwe bestuursleden, afgevaardigden naar gewestelijke ver gaderingen en naar het congres. Bo vendien wordt aandacht besteed aan het actief inschakelen van nieuwe le den bij de diverse activiteiten van de afdeling. Aftredend en niet herkiesbare be stuursleden zijn: secretaris Fred Rijn- talder, Mark Bekkers en Thea Koppe. woensdag 28 november donderdag 29 november wj 9 vrijdag 30 november maandag 3 december wa 0 dinsdag 4 december K mee het politiepersoneel te kampen heeft als gevolg van het toenemen van de criminaliteit. Adriaan Pothuizen informeerde of het College van Burgemeester en Wethou ders al maatregelen had genomen, onder meer naar de scholen toe, naar aanleiding van de verkoop van soft drugs in een Soester café. Burge meester Scholten liet weten dat volgen de week hierover overleg wordt ge pleegd met de leiding van de scholen. Daarbij zal ook de directeur van de GGD Eemland aanwezig zijn. Tenslotte werd meegedeeld dat een werkgroep, die bestaat uit vertegen woordigers van gemeentewerken, poli tie en onderwijs, binnenkort een con cept-notitie zal aanbieden met betrek king tot het vandalisme in Soest. O Sokken O Stropdassen O Overhemden O Kamerjassen O Badjassen O Riemen O Stropdashangers O (College-)shawls O Pyama's O Truien O Vesten O Petten O Manchetknopen O Schoenen «interklaas wilt VuHnwat.^SentlenUe-^'- hebben, knip schoen vanavond- (Ti herenmode Soesterbergsestraat 51 Soest Nieuweweg 37 (werkplaats) Soest fij./K/ docrGerardPüul Schuifelend komt hij de wachtkamer binnen. Nieuwsgierig opkijkende ogen slaan de zijne neer. Er is nog één plaats vrij, naast een dame met een Li- belle. Hij besluit het erop te wagen, blijven staan is immers nog erger. Neergezeten kijkt hij voorzichtig om zich heen. Zes mensen op de blankhou ten bank lezen halfvergane wachtka mertijdschriften. Vlug kijkt hij of er nog meer op tafel liggen. Alleen een Tina en een Vogue. Dat staat wat merkwaardig voor een oude man. Hij doet een vergeefse poging neutraal, wachtend voor zich uit te kijken. Zijn oog valt op de kapstok aan de an dere kant van het vertrekje. Met een schok ontwaart hij nog een loket. Hij had zich natuurlijk bij het binnenko men moeten melden. Dan had hij di- rekt zijn jas uit moeten doen. Hij krijgt het warm. Hij heeft zij jas nog aan. Hij moet iets doen. Naar het loket? Voorzichtig kuchen naar de lokettiste. Ze telefoneert en kijkt niet op. Legt de hoorn op de haak. schrijft wat. Een bescheiden tikje op het glas. Onzeker schuifelende voeten. Zweet breekt uit. De stilte is ondraag lijk. Eindelijk kijkt ze op. Afspraak? In orde. Ja hoor. Hoe zei u? Ja hoor. Dan naar de kapstok, jas ophangen. Heel gewoon, doet iedereen. De loket tiste kijkt beleefd-geïrriteerd. Kaart vergeten. Adem stokt. Zweet druipt. De stilte verft een flauwe kleur van bloed op de verschrompelde wangen. Doorlopen, terug naar het loket. De blauwe kaart beeft in de oude handen. Weer naar de kapstok. Wat nou met die kaart. In de jaszak dan maar, als een onverschillige prop. Onhandig uit de jas draaiend, neergeslagen ogen. Terug naar de plaats. Bezet. Angst, pa niek. De bezetter, lezend in de Vogue, ontwijkt zijn blik. Alles draait. De muur, een houvast? Voor de tweede keer vraagt de dokter in de deuropening wie er aan de beurt is. De oude man kijkt verschrikt op, starende ogen om zich heen. Zijn hand omklemt een verfrommeld kaartje. Onder zijn jas sijpelt het zweet hem langs de rug. Zijn voorhoofd is drijfnat. De paniek in zijn ogen doet de dokter glimlachen. Langzaam zakt hij voor over. Anneke Paul, omdat m 'n vader griep heeft Laat uw borduur, schilderwerk, foto of poster nog voor 5 december Koninginnelaan 48 Soest 02155-12245 badenkaart ƒ49.- Geldig tot 1 januari 1985 Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 18449 of 18319 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart. *0 Peters bv voor wonen in de groene zone. Alleen tegen inlevering van deze bon) (Alleen tegen inlevering van deze bon) WAARDEBON WAARDEBON Maandag 26, dinsdag 27 en woensdag 28 nov. KILO Donderdag, vrijdag en zaterdag KILO BLANKE HAMLAPPEN Maandag 26, dinsdag 27 en woensdag 28 nov. 2 KILO HOLLANDSE GOLDEN DELICIOUS Alleen donderdag HELE KIST Alleen donderdag KILO Alleen donderdag KILO JONG BELEGEN KLASSE KAAS Alleen donderdag 100 GRAM van 11.30 voor van 16.98 voor van 16.98 voor van 9.00 voor

Soester Courant | 1984 | | pagina 1