2^ Jl yL I Deelnemers vergadering Sportstichting een confrontatie VIAL (57SD Ledenvergadering van Peter*s Baan in teken van afscheid SPLINTER EEMLAND B.V. Olympiad aan kop ns harrie toe vmmnmMpp! Forse kritiek op afschrijvingspolitiek Therapiegroep 'eetverslaving' te Soest t ZWEMMEN Duinkikkers 'recreatief' FIETSCROSS Vreugde en verdriet bij King's Road Riders HANDBAL Winst voor BDC BDC-dames Animo 13-18 BADMINTON ABCA makkelijke prooi voor Selby Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg En Passsant 1 - Soest 1- 6% SCHAKEN VOLLEYBAL Winterwande 20 Kilometer Stratenloop Soest op 1 december Vogelshow en tentoonstelling bij de Soester vogelvrienden Badminton vereniging Badso kantoor- hulpmiddelen .kwiek INKEL Succesvol be H5HBH5BSHS WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA; WOENSDAG 21 NOV Het dagelijks bestuur van de Sport stichting heeft het vorige week bepaald niet gemakkelijk gehad in de confron tatie (want zo mag het wel genoemd worden) met de verschillende sport verenigingen die in de stichting verte genwoordigd zijn. De deelnemersver gadering voltrok zich in een weinig harmonieuze sfeer, waarbij nogal wat verschil van visie - met name op boek houdkundig terrein - aan de dag trad. Al vrijwel direct aan het begin van de wat chaotische vergadering, die uitliep in urenlang gedebatteerd en die vooral in het begin moeizaam verliep door het gebrekkig functioneren van de ge luidsinstallatie, manifesteerde zich in de persoon van Kees Boerkoel een zeker verzet tegen de handelwijze van het bestuur. Boerkoel, sprekende na mens de 9 veldsportverenigingen die binnen de Sportstichting langzaam maar zeker als één fractie optreden onder de wat kruideniersachtig aandoen de naam "Veco" =Veldsportcommis- sie), uitte ernstige bezwaren tegen de notulen van de vorige deelnemersver gadering, die wat hem betreft op zo veel punten gewijzigd dienden te wor den dat ze beter geheel herschreven konden worden. "U moet de band nog maar eens afluisteren", hield hij het bestuur voor. Vlot Voorzitter Plomp stelde naar de smaak van de vergadering wat al te vlot vast dat slechts een minderheid de sugges tie van Boerkoel steunde en besloot na enig heen en weer discussiëren de no tulen alsnog in te trekken. Dat gebeur de met name nadat de heer Plomp Boerkoel had voorgehouden dat deze niet namens De Duinkikkers en AGAVS kon spreken, maar de vertegenwoordi ger van één van deze clubs gaf te ken nen het helemaal met Boerkoels woor den eens te zijn. Een volgende confrontatie was de be spreking van de jaarrekening. De heer H. Knoppers van de Knickerbockers (óók Veco!) kwam met een notitie naar voren waarin de boekhoudkun dige merites van de jaarrekening - met name op het gebied van de af schrijvingen - behoorlijk onder vuur werden genomen. Niettegenstaande dat presenteerde de heer Knoppers het stuk als "steuntje in de rug van het bestuur", dat daarbij - begrijpe lijk - nauwelijks een verheugd ge zicht toonde. "Afschrijvingen zijn fictieve waarde verminderingen", aldus de heer Knop pers. "Bij grond is afschrijving voor namelijk van fiscale betekenis. Grond is één van de weinige blijvende goe deren, en door op grond af te schrij ven ontstaat een op de balans niet on middellijk zichtbare reserve." De heer Knoppers betoogde vervolgens dat "wat hier gebeurt reserves kwe ken is voor de gemeente Soest, ten las te van de sport, die op de rekening van baten en lasten een afschrijving van meer dan 300.000 gulden krijgt, ter wijl dit in feite vrijkomend kapitaal is voor de gemeente. Wanneer grond onttrokken wordt aan de sport en die grond is tot een zeer laag bedrag af geschreven, verkoopt de gemeente die grond als bouwgrond en maakt daarop boekwinsten." Hij noemde in dit ver band man en paard: de terreinen aan de Schrikslaan en in Soesterberg. Onjuist beeld Knoppers betitelde de gang van zaken als boekhoudkundig onjuist en nadelig voor de Sportstichting. Bij eigen be zittingen moet door afschrijving een gelijk bedrag aan reserves worden ge kweekt. "Als dat om politieke redenen niet gebeurt desnoods pro memorie." Ook wees hij erop dat de afschrijving op eigendom van de gemeente niet op de baten- en lastenrekening van de Sportstichting mocht voorkomen, "om dat daardoor een onjuist beeld ontstaat van de werkelijke lasten van de sport. De sport is vele honderdduizenden guldens goedkoper dan uit de rekening volgt!" Wat heb je aan een jaarrapport als dat kennelijk onjuist is, vroeg hij zich af. "Op langere termijn kan wellicht bij de politiek het inzicht doorbreken dat het vrijvallen van kapitaal in de sport accommodaties terug moet gaan naar die sport en niet bij bijvoorbeeld het grondbedrijf terecht mag komen." Wapen Dit alles was volgens Knoppers geen kritiek, maar een "wapen in de hand tegen ald die politici die almaar ver zuchten dat de sport zo duur is. Voorzitter Plomp kon weinig anders doen dan Knoppers bedanken voor het "meedenken", maar betreurde het dat het verhaal niet eerder bekend was ge maakt, omdat nu niemand zich er een mening over had kunnen vormen. Administrateur Linskens was het trou wens helemaal niet eens met de ziens wijze van de veldsportverenigingen, namens wie de heer Knoppers de noti tie had ingediend. Hij hield zijn gehoor voor dat de vrij komende afschrijvingen gebruikt wor den voor aflossingen en dat er op gron den juist grote verliezen worden gele den. "De balans geeft een getrouw beeld van het reilen en zeilen. De alge mene dienst heeft miljoenen in sport accommodaties geïnvesteerd en legt dus de lasten waar die thuishoren: bij de sport." Na enig overleg werd afgesproken dat de jaarrekening weliswaar formeel werd goedgekeurd, maar dat de notitie aan de gemeenteraad zou worden door gestuurd. Blijft natuurlijk de vraag wat die er mee gaat doen. Niet zo leuk voor het bestuur was ver der de opmerking van de zijde van de korfbalvereniging de Eemvogels, waar vorig jaar voor 7500 gulden aan onder houd was begroot, maar waaraan in werkelijkheid slechts 68 gulden was uitgegeven. Hoe zat dat nou, wilden de Eemvogels wel weten. En kon de rest van dat bedrag niet in een fonds ge stort worden? Kantines Bij de begroting 1985 was het opnieuw Kees Boerkoel die zich liet horen. Hij diende een voorstel tot wijziging van de begroting in, waarbij de door de sportclubs te betalen vergoeding voor het gebruik van de sportkantines (een post van 10.000 gulden) geschrapt moest worden. Hij baseerde zich daar bij op het feit dat juist veldsportclubs dikwijls veel geld in de kantines heb ben geïnvesteerd. "Als zo'n kantine dan klaar is wordt hij weer eigendom van de gemeente, en dan moeten de clubs er nota béne een vergoeding voor betalen!" Hij stelde voor om aan de andere kant van de balans tër compen satie een bedrag "van 10:000 gulden in miiidéring te brèngeii op dè pbst; On derhoud". Ook bij dit punt voelde voorzitter Plomp zich nogal overvallen door het voorstel. "Nu adequaat reageren is wat moei lijk. De gevolgen van een aanvaarding van het voorstel zijn niet te overzien." Hij verwees voor deze problematiek naar een onlangs ingestelde commis sie, die zich in het bijzonder met de kantines zal gaan bezighouden, al wees de voorzitter van die commissie, de heer Van Vliet, er even later op dat er geen relatie kon oeslaan luo&en het voorstel-Boerkoel en de opdracht van de commissie. Schijn van gelijk Voorzitter Plomp waarschuwde de ver gadering niet één onderdeel uit het ge heel te lichten, waarop Boerkoel wat bijterig reageerde met de opmerking dat de voorzitter dat zelf destijds toch óók had gedaan met de verhoging van de passe-partouts. "U heeft de schijn van het gelijk, maar het heeft niets met elkaar te maken!antwoord de Plomp. Op de vraag of het mogelijk was de begroting in een later stadium alsnog te wijzigen antwoordde voorzitter Plomp bevestigend, waarop Boerkoel om een schorsing verzocht. (In de sport gat het in Soest soms "politieker" toe dan in de gemeenteraad!Na de schorsing bleek Boerkoel aanzienlijk coöperatiever dan ervóór: hij ging ermee akkoord dat zijn suggestie na der bekeken zou worden in de com missies die zich met de kantine-proble matiek en de tarifering bezighouden. Al met al werd de begroting alsnog goedgekeurd, maar toen was er al heel wat tijd verloren gegaan in de mistige WZ-kantine. Onderhoud Aan het slot van de bijeenkomst kreeg voorzitter Plomp het nog even aan de stok met de heer Vetkamp, bestuurslid van WZ, die lastige vragen stelde over het onderhoud van de technische installaties en wie daar dan wel voor verantwoordelijk was, de gemeente of de club. Voorzitter Plomp weigerde bits in te gaan op deze kwestie, omdat onlangs met VVZ was afgesproken dat dit nog in een besloten vergadering aan de orde komt. "Daar gaan we in deze openbare vergadering niet over spre ken", aldus de heer Plomp. De heer Vetkamp toonde zich teleur gesteld over dit antwoord, en riep in herinnering dat het de directeur van de Sportstichting was geweest die had gezegd dat VVZ onvoldoende onder houd pleegde. "Dë conclusie zou dan moeten zijn dat de verantwoordelijk heid bij de clubs ligt, maar is dat ook zo?" Duidelijk De heer Plomp beloofde hem een dui delijk antwoord: "Deze kwestie is in het bestuur in discussie." De heer Vet kamp reageerde daarop met de opmer king dat er in het antwoord maar één ding duidelijk was: dat het onduide lijk was, waarop de heer Plomp in toe passelijke voetbaltermen repliceerde: "U scoort voor eigen doel; dat is mak kelijk." Na ongeveer drieënenhalf uur verga deren mochten de deelnemers zich huiswaarts spoeden of aan de WZ- bar op zoek gaan naar vergetelheid. VIDEO VERHUUR SERVICE Zin om vanavond thuis een film te be kijken, maar geen zin of tijd om naar de videotheek te gaan? Geen nood, bel Vial 22339 Wij brengen zes dagen per week vi deofilms aan huis en halen deze ook weer op. Ruime sortering in alle genres met vele toppers. Bel Vial en vraag naar de uitgebreide katalogus (VHS Beta). Donderdagavond 15 november j.1. hield de Soester IJsvereniging Peter's Baan haar jaarlijkse algemene ledenverga dering. De voorzittershamer werd na 31 jaar in handen te zijn geweest van dhr. H. Butzelaar overgedragen aan dhr. H. Kamphorst. Voor slechts een klein aantal leden hield Peter's Baan afgelopen donder dagavond de jaarvergadering. Omdat er onvoldoende vorst was geweest, viel er over ijspret weinig te melden. Geen enkele maal kon de baan voor de schaatsliefhebbers worden open gesteld. Toch kon het bestuur de leden enkele belangrijke gebeurtenissen voorleg gen. Zo werd in 1984 met de gemeente Soest een nieuw huurkontrakt voor de ijsbaan afgesloten. Met dit kontrakt is de huur van het terrein tenminste tot 1992 verzekerd. Een minpunt is ech ter dat de gemeente vanaf 1985 het onderwaterzetten van de baan volledig aan de vereniging zal gaan doorbe rekenen. Belangrijk nieuws was er ook van ach ter de bestuurstafel. De heer H. Butze laar deelde de leden mee, dat hij na 31 jaar z'n funktie als voorzitter van Peter's Baan beëindigd. "Graag zie ik jong bloed in de vereniging, vandaar dit afscheid, maar als ik kan helpen sta ik klaar" zo sprak hij. De huidige vice-voorzitter, dhr. H. Kamphorst, werd bij acclamatie tot nieuwe voorzitter van Peter's Baan gekozen. In zijn nieuwe funktie dankte hij dhr. Butzelaar voor zijn aktiviteiten en inzet voor de vereniging en benoem de hem tot erevoorzitter. Als nieuw bestuurslid werd dhr. A. van Rouwendaal gekozen. Ook drie andere "oudgedienden" wer den in de bloemetjes gezet. Als dank voor hun jarenlange belangenloze in zet werden de dames H. v.d. Berg, A. Fokken en C. Mohrman tot ereleden benoemd. Ondanks een verloren seizoen gaat het de vereniging, gelet op het financiële jaarverslag, niet slecht. Echter om nu al een besluit te nemen tot aanschaf van een nieuwe baanverlichting ging het bestuur wat ver. Bij een goed sei zoen '84/'85 komen we op deze zaak terug, zo werd beloofd. De abonnementsprijzen werden op- 9 De oude en de nieuwe voorzitter van Peter 's Baan. nieuw met veranderd. Een jeugdabon- nement (t/m 14 jaar) kost bij Peter's Baan in de voorverkoop 4,-. Vanaf 15-jarigen betalen in de voorverkoop 8,-. Na 1 december worden deze prijzen verdubbeld. De toegangsprijs voor een keer schaatsen is 1,- respek- tievelijk 2,-. Op zaterdag 24 november en 1 decem ber van 10.00 tot 12.00 uur is er in de kantine van Peter's Baan aan de Eem- weg de mogelijkheid om abonnemen ten te kopen. En nu maar hopen op een goed schaatsseizoen Eind november op de vrijdagochtend van 9.15 uur tot 11.45 uur start de thera piegroep in Soest voor mensen met eet- problematiek. De groep bestaat uit maximaal 10 personen. Met iedereen vindt vooraf een persoonlijk kennisma kingsgesprek plaats. Minimum aantal keren voor deelname 15 ochtenden. De groep wordt begeleid door drs. A. Nie- meijer (psychologe, psychothera peute) en Anna Kentie als co-therapeu- te (groepstherapeute). Veel mensen lijden onder hun té zware lijf, anderen beleven zich zelf als té dik, ook al zien ze er niet naar uit. De een eet té veel en werkt alles er kunst matig weer uit, de ander niet en houdt alles vast. Je hebt al van alles geprobeerd, Weightwatchers, gymnastiek, zwem men, diverse diëten en iedere keer liep het toch weer mis. Je kreeg steeds meer de pest aan jezelf, dat je dat nou toch niet kon.gebrek aan zelfbeheer sing dacht je en dan begon je weer op nieuw. Je hebt een walging van jezelf, je voelt je er niet bij horen, je durft niet meer op mensen af te stappen, laat staan naar het zwembad te gaan. Conflicten ga je liever uit de weg, je voelt je leeg, dus vreet je je vol, je bent doodsbang iemand te kwetsen, maar je vergeet dat je jezelf voortdurend pijn doet, iedere keer weer wanneer je je werkelijke gevoelens niet uit, niet durft te zeggen wat je voelt en denkt en dan maar weer toegeeft aan een 'vreetbui'. In deze groep leer je uit te vinden voor jezelf waarom de diëten niet lukken. Je leert weer van jezelf te houden, niet langer zo perfekt te willen zijn. Je leert weer contact met je gevoelens te krij gen, conflicten niet langer uit de weg te gaan, te begrijpen van jezelf waarom je al die jaren zoveel 'slikte', waarom je altijd maar bezig was voor de ander en je jezelf voorbij liep, waarom je eerder in je leven onbewust besloten hebt je problemen in je lijf te stoppen en je leert je eetverslaving te "vervan gen door 'gezond' gedrag. Uit te vinden welke behoeftes en gevoe lens je al jaren verdrongen hebt en ver vangen door eetproblemen, waar leren omgaan met boosheid, verdriet, genie ten, de behoefte aan warmte, veilig heid enz. is een proces dat veel tijd en inzet vraagt van elke deelnemer aan de groep. Wie zich in wil zetten voor dit proces kan contact opnemen met: drs. A. Niemeijer-van Leeuwen, tel. 18870 (liefst tussen 8.00 en 9.00 uur 's och tends of tussen 17.00 en 19.00 uur 's avonds). Al 50 JAAR official dealer BAARN-SOEST BEUKENLAAN 80 t.0. Sporthal Beukendal) SOEST - TEL. 12643 EEMNESSERWEG 16-22 - BAARN - TEL 15555 Zaterdag 10 november j.1. namen de Duinkikkers deel aan een vijfkamp, die plaatsvond in het bad van het prach tig gelegen KNVB-centrum te Zeist. De overige deelnemende verenigingen waren "Blauwe Schuur" uit Amerongen, "Larsheim" uit Leersum, "VZC-Rit- meester" uit Veenendaal en "Woest- duinen" uit Doorn. De organisatie van deze vijf-kamp was bij zwemvereniging Woestduinen in zeer goede handen. In alle leeftijds klassen, 8 t/m 16 jr., jongens en meis jes, dames en heren, moesten 2 indi viduele afstanden gezwommen wor den. De wedstrijd zou worden besloten met een estaffette 6 x 25 m. vrije slag. Van meet af aan namen de Duinkik kers, geleid door hun nieuwe trainster, Carla den Oude, een ruime voorsprong. Halverwege de vijfkamp echter was VZC-Ritmeester geleidelijk aan dich terbij gekomen. In het tweede gedeelte vielen de Duinkikkers iets terug, waar door VZC de gelegenheid kreeg langs zij te komen. Toen het laatste onder deel, de estafette gezwommen was, bleken de Duinkikkers tesamen met VZC met 132 punten, op de gedeelde eerste plaats geëindigd te zijn. Hiermee was een spannende serie wed strijden, met zwemprestaties op een goed niveau ten einde gekomen. De volledige einduitslag werd ten slotte 1. Duinkikkers 132 ptn. VZC-Ritmeester: 132 ptn. 3. Woestduinen 146 ptn. 4. Blauwe Schuur 152 ptn. 5. Larsheim 174 ptn. Dat er door de Duinkikkers op een re delijk hoogniveau gezwommen werd blijkt uit de onderstaande individuele wedstrijdtijden: 50 m. schoolslag m.o. 8 Leonie Barten 1.01.0 min. Wendy Reyersen 1.02.4 min. j.o. 8 Bastiaan Marsman 56.3 sec. Stan van Oppen 59.3 sec. m.o. 10 Eva Barten 46.4 sec. Patty Harmans 52.8 sec. j.o. 10 Jeroen Hartman 50.4 sec.c Caspar Arnold 584 sec m.o. 12 Sonja Pappot 58.8 sec. j.o. 12 Pieter van Schalkwijk 54.0 sec. m.o. 14 Petra Wildenburg 48.7 sec. j.o. 14 Paul Moonen 50.9 sec. dames Ellis Volger 44.7 sec. heren Jan van Hengstum 52.3 sec. 100 m. schoolslag m.o. 14 Sandra van Vliet 1.47.2 min. j.o. 14 Michael Edelman 1.49.1 min. dames Rena Kok 1.55.2 min. heren Pieter Fopma 1.31.2 min. m.o. 12 Nicolette du Rieu 2.02.5 min. j.o. 12 Michael Terlouw 1.46.3 min. 50 m. vrije slag m.o. 8 Wendy Reyersen 1.03.4 min. Leonie Barten 1.01.5 min. j.o. 8 Stan van Oppen 59.5 sec. Bastiaan Marsma 1.05.8 min. m.o. 10 Patty Harmans 52.0 sec. Eva Barten 48.5 sec. j.o. 10 Caspar Arnold 44.2 sec. Jeroen Hartman 48.8 sec. m.o. 12 Sonja Pappot 47.4 sec. j.o. 12 Pieter van Schalkwijk 43.3 sec. m.o. 14 Sandra van Vliet 45.0 sec. j.o. 14 Paul Moonen 48.6 sec. dames Rena Kok 441 sec. heren Pieter Fopma 30.9 sec. 100 m. vrije slag m.o. 12 Nicolette du Rieu 1.40.3 min. j.o. 12 Michael Terlouw 1.27.0 min. m.o. 14 Petra Wildenburg 1.31.2 min j.o. 14 Michael Edelman 1.34.4 min. dames Ellis Volger 1.36.0 min. heren Jan van Hengstum 1.30.0 min. 4 x 25 m. wisselslag, pers. m.o. 16 Linda Roestenburg 1.43.3 min. Marja de Zoete 1.28.4 min. j.o. 16 Oscar Hugen 1.54.8 min. Dirk Jan van Arkel 1.47.5 min. 50 m. rugslag m.o. 16 Linda Roestenburg 41.9 sec. j.o. 16 Dirit Jan van Arkel 48.2 sec. 100 m. rugslag m.o. 16 Marja de Zoete 1.30.6 min. j.o. 16 Oscar Hugen 1.57.6 min. estafette, 6 x 25 m. vrije slag meisjes/dames 2.02.0 min. jongens/heren 1.55.1 min. Zondag j.1. werden tijdens een "spel- lendag-spektakel" in Gouda 8 leden van de King's Road Riders officieel gehuldigd door KNWU-officials. Alle acht werden experts, t.w. Robin v.d. Wolk op de 4e plaats Orjan Kers le plaats (tevens afdelingkampioen), Sancho Kers 8e plaats, Gabi Walet le plaats (en afdelingskampioen), Menks v.d. Broek «e plaats, Fred v.d. Bunt 2e plaats, Peter v.d. Brink le plaats (en afdelingskampioen)Pieter Jak 3e< plaats. Gregoor Landman was al 8e in het algemeen klassement. De fiets- crossers gingen met bekers, oorkondes en bloemen naar huis. Een heuglijk feit is ook dat de baan bijna de Internationale status heeft; aüe tekeningen zijn goedgekeurd en de plannen worden nu uitgevoerd. De King's Road Riders worden overi gens door pech achtervolgd. Vandalen betreden via het nabij gelegen hockey veld de baan, waardoor het werk wordt vertraagd. De toiletwagen en de jurywagen wer den onlangs volledig vernield en ban den, die nog ingegraven moeten wor den, werden in de sloot gegooid. Maar met vereende krachten zullen de KRR's het wel redden. Voor inlichtingen en opgave nieuwe leden: tel. 19597 of 10347. In een goed gevulde sporthal aan de Beukenlaan wist BDC voor de tweede maal dit seizoen de volledige winst te pakken. Dit gebeurde tegen hekke- sluiter Achilles uit Utrecht. Achilles opende in de 2e minuut de score vanuit de opbouw, maar in de zelfde minuut trok BDC de stand gelijk door een doelpunt van Hans Hom. Hier na wist BDC uit te lopen naar 3-1 door goed in te spelen op de offensieve verdediging van Achilles. Achilles, bekend om de harde aanpak in de verdediging, wist terug te komen tot 3-2 in de 6e minuut. Hierna ont wikkelde zich een gelijkopgaande strijd waarin BDC steeds een lichte voorsprong behield. De BDC-doelpunten werden zowel van de le lijn als vanuit de opbouw gescoord via John Smeeing, Hans Hom 2x Pe ter Stoelinga; en Cleem Diemers. Met nog 5 min. te gaan gaf dit een stand van 8-7. Hierna wist Achilles voor de twee de keer in deze wedstrijd op voor sprong te komen maar iii de laatste minuut trok BDC, opnieuw via Peter Stoelinga, de stand gelijk 9-9. De tweede helft gaf aanvankelijk een zelfde spelbeeld. In de 6e minuut ech ter had BDC met een 12-10 stand 2x de kans om via een strafworp de voor sprong te vergroten. Beiden keren werd echter gemist en hierdoor ontwik kelde zich een spannende strijd. Twee minuten-straffen vielen aan bei de zijden en door de uitstekende leiding bleef het een sportieve wedstrijd. 10 Minuten voor tijd wist BDC uit te lopen naar een voorspring van 4 doel punten, 17-13. Door karaktervol optre den wist de jonge BDC-ploeg deze voorsprong te behouden en in de laat ste minuut zelfs om te zetten in een 21-16 winst. Volgende week speelt het BDC-team in en tegen Sittardia, een gelijkwaardige tegenstander en dus ongetwijfeld op nieuw een spannende wedstrijd. Afgelopen zondag moest het door bles sures en ziekte geteisterde dames senioren van BDC aantreden tegen Animo uit Den Haag. Deze wedstrijd was erg belangrijk omdat bij winst de aansluiting met de middenmoot aanwezig bleef. BDC begon erg zwak. De organisatie liep niet en ook de balbehandeling was niet altijd correct. Het gevolg was dat Animo vrij eenvoudig uitliep naar een 1-8 voorsprong. Het laatste gedeelte van de le helft vonden de dames elkaar weer en men zag kans de achterstand in te lopen tot 6-8, wat tevens de ruststand betekende. Het goede spel van de laatste 10 minu ten van de le helft bleef in de tweede helft wederom uit. De wil was wel aan wezig, maar het collectief ontbrak, waardoor de gasten weer het spel in handen namen. De einduitslag werd uiteindelijk be paald op 13-18 hetgeen dik verdiend was voor de Haagse dames. Ver-stralers gestolen Een bewoner van de Ir. Menkolaan ont dekte vorige week dat onbekenden van zijn auto de set ver-stralers hadden ge stolen. Hij deed aangifte bij de politie. De spelers van het Amersfoortse ABCA 5 zijn voor de Selbynezen geen onbekenden. Op toernooien werd tot heden weinig succesvol tegen ze ge speeld. Waarschijnlijk was dat de re den, dat het eerste Selby viertal erg ge motiveerd aantrad. Jammergenoeg moest teamcaptain Henk van Woer- kom zich geblesseerd afmelden. Inval ler Paul van Ginkel verving hem in de dubbelspelen prima, maar in het enkel spel ging hij weer op de bekende speelse toer en dat was tegen zijn ge routineerde tegenstander geen succes. Johan Veldman rekende in zijn enkel spel op winst, nam ook een riante voor sprong, maar het laatste en winnende punt was voor de ABCA-speler. Gerdie van Kooten tikte haar opponente met 11-4 en 11-3 van de baan en Maria Riupassa speelde zo geconcentreerd, dat ze met 11-0 en 11-2 haar tegenstand ster veruit de baas bleef. De gemengde dubbelspelen werden door Selby gewonnen, zij het dat Paul van Ginkel en Gerdie van Kooten in de tweede game pas na verlenging de winst voor zich opeisten. Het herendubbel spel leek een gemakkelijke overwin ning te worden. In de tweede game raakten de Selby-heren even de draad en de shuttle kwijt, die ze gelukkig in de derde game tijdig terugvonden. Hoewel de Amersfoortse dames meer tegenstand boden, dan verwacht werd, was het damesdubbelspel met 2 keer 15-10 voor Selby, waardoor de eind stand op 6-2 voor Selby gebracht werd. Uitslagen senioren: Selby 1 - ABCA 5 6-2 Arena 4 - Selby 2 7-1 Selby 4 - Leusden 5 6-2 Eemnes 4 - Selby 5 8-0 Inside 8 - Selby 6 7-1 Reflex 4 - Selby 7 4-4 Junioren: Maarn 1 - Selby 1 2-6 Selby 2 - KB VA 3 7-1 Inside 3 - Selby 3 5-3 Selby 4 - Leusden 5 1-7 Houten 6 - Selby 5 7-1 Zaterrd^nSaiecompetiüe w™23M'uurKed Stars basketbal U.S'-M.io'uurM.H.C. Soest hockey Zaterdag 24 november 09 00 -12.00 uur Badso badminton 12 30-18-00 uur S.V.V. volleybal Zondag 25 november 09.00 -17-00 uur Badso badminton Zaterdag 24 november 09.00 -17.00 uur Selby badminton Zondag 25 november 10.00 -15.00 uur Selby badminton 15.30 -17.30 uur M.H.C. Soest Vrijdag 16 november j.1. trad het eerste tiental van de Soester Schaak club in Bunschoten aan tegen het eerste van En Passant. Evenals 4 we ken terug tegen Amersfoort 2 was Soest in de sterkste opstelling aanwe zig. Niettemin keek Soest om ca. 22.00 uur nog tegen een achterstand aan. Ivar Chavannes gaf aan het 4e bord in betere stand pardoes een toren cadeau, en kon daarna opgeven. Rudo Niemeyer had na een slechte opening een verloren stelling in han den, schoof de stelling dicht en bereikte alsnog remise. Kopman Vegter ver- blunderde in overwegende stelling een pion, won deze weliswaar terug, maar kwam in een zeer lastig eindspel te recht. Bakker had aan het 7e bord in een flankspel het centrum aan 'de vijand gelaten en moest hard vechten om het hoofd boven water te houden. Aan de andere borden begon zich echter de Soester overwinning reeds af te tekenen. Cees Gpes stond reeds dui delijk gewonnen, alle anderen goed tot zeer goed. ibad Om ca. 23.15 uup. begonnen de punten dan ook binnen te kómen. Vermeldens waard is de overwinning van F.C. v. Tuinen, die een goed gespeelde partij met een fraaie mat-combinatie wist te bekronen. Ook Vegter wist, door een fe nomenale eindspelbehandeling de par tij alsnog naar zich toe te trekken. De gedetailleerde uitslag: En Passant 1 Soest 1 A. v. Diermen - K. J. Vegter 0-1 D. de Graaf - M. Vennik afgebr. L. Kok - R. Molenaar 0-1 H. Pruys -1. Chavannes 1-0 D. de Jong - F. C. v. Tuinen 0-1 K. Vermeer - C. Goes 0-1 R. Vedder - J. Bakker Vi-Vs. R. de Reus - R. Niemeyer H. v. Diermen - G. W. Weenink H. de Graaf - P. A. v.d. Hammen De afgebroken partij van Chiel Vem is zo goed als zeker gewonnenin de; gebroken stelling staat hij een tor voor! De partij wordt over twee wek in Soest uitgespeeld. De eindstand i vermoedelijk dus 2%-71/£ worden, e. leuke opsteker voor Soest, na de m der fortuinlijke wedstrijd teg, Amersfoort 2. In deze wedstrijd is i uitspelen van 4 partijen de stand 5-3: het voordeel van Amersfoort bereil De resterende twee partijen zijn bei op remise te taxeren, zodat de wt strijd in ieder geval verloren is vo Soest. J eugdcompetitie De vier jeugdvijftallen kwamen de gelopen weken voor de eerste maal c seizoen in aktie. Het C-vijftal trad ai tegen het Utrechtse Vegtlust. De Soe ters hadden kennelijk Sinterklaas al: het hoofd want. maar liefst drie dam. werden kado gedaan. Een kansloze nederlaag was het gevolg. Ook het A-team verloor met 4-1 vanh bezoekende Nieuwegein. Hier ging strijd lange tijd gelijk op, maar uitei delijk moesten Jan de Gier, Patri» Reumerman en Erik de Haan hi koning omleggen. Verdienstelijke r> mises waren er voor Erik Swinkels Rob Gerrits. De B-teams deden het beter. Het B team versloeg De Pion in Hilversu: met 3-2. Hans de Vries, Bron Vosf Wim Koot wonnen. Astrid Boessene Aletta Verrips bereikten een gewonne stelling, maar raakten toen het spot bijster en verloren alsnog. Het B2-team won zeer overtuigend me 4-1 van Vegtlust. Slechts San® Jansen verloor. De overwinninge kwamen op naam van Peter v:< Heuvel, Daniël v.d. Ree, Marco v.( Kraats en Bas v. Dorrestein en ware van goed gehalte. Een goed weekend voor Olym alleen werden de hoogste t nieuwe trainingspakken maar werden er ook prima ri behaald. Zowel het eerste dai als de eerste drie herenteai den deze week de winst binnen Heren: Olympia 1 - Flamingo's 3-1 Het eerste team speelde te mingo's in De Bunt. De e» moesten de Olympia herer hoe de heren van Flamingo' gelijkopgaande strijd de seb haalden. De tweede set revan de Olympianen zich uitstek steund door het fanatieke pub deze set door goede aanvaller dedigend volleybal gewonnen de- en vierde set gaven een gaande strijd te zien. Door g rieerd volleybal en veel opsl; kreeg het publiek een leuke te zien, waarbij Olympia in d van deze sets toch weer de bleek. De heren wonnen beide 15-13. Olympia 2 - SDS 3-0 Olympia 2 heeft na een slecht start eindelijk de smaak te Nu werd SDS uit Voorthuizen 1 offer. SDS was gewaarschuw middenaanval van het tweed alles op het middenblok. Hi profiteerde daar erg slim vai permanente dreiging in hel Daardoor werd het middenbli houden en konden de buitens zich uitleven. Toch kon SDS z blijven, vooral door een z« verdediging. Ze konden echt» ketende tweede niet stoppen verdiend binnen anderhalf ui 13, 15-10, 15-13. Door dit go taat draait het tweede weer voor de tweede plaats in de BG&SV 3 Olympia 5 Helaas heeft het vijfde 1 weer geen punten binnen k len. Het was een zeer goede Onder auspiciën van de Sti» Wandelsport Bond (SGWE seert de wandelsportverenij pia haar 23e Winterserie. De uit een drietal wandeitochi gehouden worden op de zal december 1984 en 26 jant maart 1985. Telkens is de s het gebouw EItheto, Driftje Zuid. Voor de vijftien kilometer ks sen tien en één uur starten tien en vijf kilometer tot De zaal is open om 09.30 uur. Het startburo sluit om 17.00 v De deelname staat voor iede zowel individueel als in groe] Iedere tocht ken zijn eigen afwisselend straat en bos, (i De Soester atletiekvereniging Pijnenburg organiseert op zaterdag 1 de cember een Stratenloop die de exacte afstand van 20 kilometer heeft. Het wordt zowel een wedstrijdloop voor leden van de KNAU als een prestatieloop. De start is om 13.30 uur bij de ingang van het nieuwe toekomstige atle- tiekcomplex aan de Wieksloterweg/Dolderseweg. Inschrijven kan men tot een kwartier voor de start in de caravan die staat op de hoek Bos- straat/Wieksloterweg. De deelnemingskosten bedragen 7,50. Iedere deelnemer ontvangt een speciale herinnering. Parkeren kan men bij de sportcomplexen aan de Bosstraat. De 20-km. loop gaat via Soesterberg, Huis-ter-Heide en Den Dolder terug naar Soest. Wij hebben een kor zo'n lage premie da guldens per jaar kui Onze partici misschien wel de m met inbegrip van al Laat deze kans op I Bel ons voo Geheel vrijblijvend klarinet 14 - 3766 gt Donderdag 22 november a.s., uca avonds om 20.00 uur, worden van het verenigingsgebouw 'Vogelzang' aan de Parallelweg 7b te Soest de deuren weer geopend voor de jaarlijkse onderlinge tentoonstelling. De opening zal rond de klok van 20.00 uur worden verricht door de oud-bur gemeester van Soest, baron S. P. Ben- tinck. Zo'n kleine 400 vogels van aller lei pluimage zijn op de show te bewon deren. De vogels zijn door vijf door de Ned. Bond van Vogelliefhebbers ge kwalificeerde keurmeesters gekeurd op hun kleur, houding, grootte, e.d. Tevens is er een grote verkoopklasse aanwezig, waar u tegen redelijke prijzen, door de leden aangeboden vo gels kunt kopen. Verder kunt u bij de tombola een gokje wagen. Er zijn voor zowel jong als oud. aantrekkelijke prij- Voor het bezoeken van de show bent u van harte welkom op de onderstaande dagen en tijden: donderdag 23 november van 20.00 tol 22.00 uur; vrijdag 23 november var 19.00 tot 22.00 uur; zaterdag 24 novemi ber van 10.00 tot 22.00 uur en zondag 2 november van 10.00 tot 17.00 uur. Portemonnee gestolen In een bedrijf in Soestduinen werd vo rige week een portemonnee gestolen, die het eigendom was van een inwoner van Amersfoort. De beurs was opge borgen in een stalen kast, waarvan de deur was opengebroken. In de porte monnee bevond zich een bedrag van 50 gulden. In het afgelopen weekend moest bad mintonvereniging Badso aantreden tegen het 2e team van bc. Hilversum. Omdat Rob Stomp, Claudine Schüssler en Leonie Welting veel sterker waren dan hun tegenstanders werd het uitein delijk een royale overwinning. Alleen Roy v. Gestel had veel moeite met zijn tegenstander en verloor zijn single in 3 sets. Alle dubbel- en mixed partijen le verden winst op voor bc. Badso. Zo doende bleef het bij één verliespunt en werd de eindstand 7-1. van Tipp-Ex tot letterbord van globe tot Up-to-Data-systeem van vulpen tot opbergwand opmerkelijk kompleet Verkoop ook aan particulieren. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. Julianaplein/Leusderweg .Amersfoort. 033 - 631824* Er zijn de afgelopen twe« schillende wedstrijden vei bij de Eemlandschaatse de soms slechte kwalitei' toch kans zagen hun per kords te verbreken. Zondagavond 2 novembe: seriiorenwedstrijd over 50" Het ijs was redelijk. Ei reed na 2 jaar weer zijr strijd en noteerde op de sec., de 1000 mtr. ging i Monique Knol reed de 50 sec. en de 1000 mtr. in 2.02 Gerrit Dekker kwam op c een tijd van 44.6 sec., t( persoonlijk rekord beh 1000 mtr. van 1.30.5 min. Dinsdag 6 november kw: ren-D aan de start. Mie reed een 100 mtr. in 15. 500 mtr. in 80.9 sec. Pel noteerde op de 100 mtr reed een persoonlijk re sec. op de 500 mtr. Zondagmorgen 11 noven junioren A-B wedstrijd 500 en 1500 mtr. Het ijs v Janneke Leber reed e» rekord op de 500 mtr. v; een 1500 mtr. in 3.09.9 Los reed op de 500 mtr 50.7 sec. dit was een haar persoonlijk rekoi misslagen op de laatst 1500 mtr. ging in 2.43.3 kende eveneens een per: Henk Hagen was er ooi kord op de 500 mtr. va 1500 mtr. reed hij in 2.4 Maanen noteerde 49.8 mtr. De 1500 mtr. reed wat resulteerde in een p 2.39.6 min. Afgelopen vrijdagavon juniorenwedstrijden 4 E de start. Cora v.d. Bei mtr. in 63.4 sec. en e» 2.21.6 min. Linda v.d. pers. rekord op de 50< sec. en een 1500 mtr.

Soester Courant | 1984 | | pagina 22