na 9. m %-e CMyiïipia dames steviger aan kop na winst op SVV 3 STOP UW DURE ZIEKTEKOSTENVERZEKERING! harrie toonen assurantiën Forbo Parade steekt Olympia in nieuw jasje Recreanten Olympia in shirts van Opel Nefkens Troosteloze afgang heren Red Stars Rwanda-produkten op Sintekraam Ook bij 'Springbokken' gymnastiek voor ex-hartpatiënten dal int >rg oop Soest slling bij de jor- middelen ielijk kompleet WIEK WINKEL SPORT SPORT VOLLEYBAL Winterwandeltochten W.S.V. Olympia mi Succesvol begin Kernland schaatsers SCHAATSEN BASKETBAL Veel belangstelling bij dressuur - wedstrijd in 'Manege Eldorado' STRAK EN STRALEND Shot in veilige haven na gelijkspel tegen Hotak TAFELTENNIS Eemvogels start zaalwedstrijden KORFBAL BRIDGE PAGINA 22 etitie ;tbal m-G. W. Weenink Vé-H P. A. v.d. Hammen 0-1 en partij van Chiel Vennik 3 zeker gewonnenin de af- elling staat hij een toren rtij wordt over twee weken ;espeeld. De eindstand zal k dus 2^-7^ worden, een ;er voor Soest, na de min- nlijke wedstrijd tegen 2. In deze wedstrijd is na n 4 partijen de stand 5-3 in l van Amersfoort bereikt, ie twee partijen zijn beide e taxeren, zodat de wed- Ier geval verloren is voor ipetitie [dvijftallen kwamen de af- en voor de eerste maal dit itie. Het C-vijftal trad aan rechtse Vegtlust. De Soes- kennelijk Sinterklaas al in int. maar liefst drie dames gedaan. Een kansloze 5-0 as het gevolg. am verloor met 4-1 van het Nieuwegein. Hier ging de tijd gelijk op, maar uitein- ten Jan de Gier, Patrick en Erik de Haan hun ;ggen. Verdienstelijke re- er voor Erik Swlnkels en deden het beter. Het Bl- eg De Pion in Hilversum ns de Vries, Bron Vos en /onnen. Astrid Boessen en ps bereikten een gewonnen ar raakten toen het spoor rloren alsnog. i won zeer overtuigend met egtlust. Slechts San'dWi •loor. De overwinningen naam van Peter v.d. niel v.d. Ree, Marco v.d. as v. Dorrestein en waren lalte. WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 seert op zaterdag l de- an 20 kilometer heeft, van de KNAU als een ;uwe toekomstige atle- Inschrijven kan men staat op de hoek Bos- ielnemer ontvangt een portcomplexen aan de Huis-ter-Heide en Den 3 november van 20.00 tot rijdag 23 november van 0 uur; zaterdag 24 novem- tot 22.00 uur en zondag 25 n 10.00 tot 17.00 uur. )-Ex rbord e o-Data-systeem en irgwand iook aan eren. lag koopavond, rkeerterreinen. aplein/Leusderweg ifoort. 033-631824* SOESTER COURANT PAGINA 23 Een goed weekend voor Olympia. Niet alleen werden de hoogste teams in nieuwe trainingspakken gestoken maar werden er ook prima resultaten behaald. Zowel het eerste damesteam als de eerste dne herenteams haal den deze week de winst binnen. Heren: Olympia 1 - Flamingo's 3-1 Het eerste team speelde tegen Fla mingo's in De Bunt. De eerste set moesten de Olympia heren toezien hoe de heren van Flamingo's na een gelijkopgaande strijd de setwinst be haalden. De tweede set revancheerden de Olympianen zich uitstekend. Ge steund door het fanatieke publiek werd deze set door goede aanvallend en ver dedigend volleybal gewonnen. De der de- en vierde set gaven een gelijkop gaande strijd te zien. Door goed geva rieerd volleybal en veel opslagwissels kreeg het publiek een leuke wedstrijd te zien, waarbij Olympia in de slotfase van deze sets toch weer de sterkste bleek. De heren wonnen beide sets met 15-13. Olympia 2 - SDS 3-0 Olympia 2 heeft na een slechte seizoen start eindelijk de smaak te pakken. Nu werd SDS uit Voorthuizen het slacht offer. SDS was gewaarschuwd voor de middenaanval van het tweede en zette alles op het middenblok. Het tweede profiteerde daar erg slim van door een permanente dreiging in het midden. Daardoor werd het middenblok vastge houden en konden de buitenaanvallers zich uitleven. Toch kon SDS aardig bij blijven, vooral door een zeer goede verdediging. Ze konden echter het ont ketende tweede niet stoppen. Het won verdiend binnen anderhalf uur met 15- 13, 15-10, 15-13. Door dit goede resul taat draait het tweede weer volop mee voor de tweede plaats in de promotie klasse. BG&SV 3 - Olympia 5 Helaas heeft het vijfde herenteam weer geen punten binnen kunnen ha len. Het was een zeer goede wedstrijd fn a™ kwartier in beslag nam. Ondanks het sterke begin van de DuSïSmnen konden zii de laatste twee set 2Jeer niet maken- De tweede wpn rd "f een se«-le opslagwisse- 21 uiteinde»ik met 19-17 door Dlympia gewonnen. ?hdf.d,e; en vierde set gaven eenzelf- m^n t n De °lympianen kwa- telkens op een riante voorsprong, maar moest dan toch weer toezien hoe Dtj&sv deze twee sets naar zich toe trok. Dames: Olympia 1-SVV 3 3-1 De dames speelden zaterdag tegen plaatsgenoot SVV 3. De beide teams begonnen de eerste set nerveus, want beide ploegen wilden winnen. Dit was ook te zien aan het volleybal. Beide teams leken aan elkaar gewaagd, maar de Olympiadames, die beter op ernaar zijn ingespeeld, wonnen deze strijd met 16-14. De SVV-dames wilden zich revancheren en dit resulteerde in winst van de tweede set, 10-15. De dames lieten zich echter niet beïnvloeden door het spel van SVV in de tweede set. De derde en vierde set lieten de Olympiadames zien dat ze terecht aan de top staan van de pro motieklasse. SVV werd deze twee sets overklast door Olympia. Alleen de vierde set probeerde het jonge SVV- team nog wat terug te doen. Maar ook in deze set lieten zich dames de winst niet afnemen. Ze wonnen bei de sets respectievelijk met 15-7 en 15- 12. Een terechte overwinning in deze plaatselijke derby. Olympia 2 - Spokers 1 2-2 Het uitspelende Olympia begon de wedstrijd goed. Door goed spel won men de eerste set met 9-15. Ook de tweede set ging goed. Er werd goed ge varieerd in de aanval en goed verde digd. Een 13-15 winst was het resul taat. Spokers kwam nu echter goed te rug. De Olympiadames raakten vol strekt uit de wedstrijd. Hierdoor werd er duidelijk minder gespeeld en wer den deze sets terecht door de dames van Spokers gewonnen. Derde set: 15-9, vierde set: 15-10. Onder auspiciën van de Sticht Gooise Wandelsport Bond (SGWB) organi seert de wandelsportvereniging Olym pia haar 23e Winterserie. Deze bestaat uit een drietal wandeltochten, welke gehouden worden op de zaterdagen 1 december 1984 en 26 januari en 15 maart 1985. Telkens is de start vanaf het gebouw Eltheto, Driftje 4a, Soest- Zuid. Voor de vijftien kilometer kan men tus sen tien en één uur starten en voor de tien en vijf kilometer tot twee uur. De zaal is open om 09.30 uur. Het startburo sluit om 17.00 uur. De deelname staat voor iedereen open, zowel individueel als in groepsverband. Iedere tocht ken zijn eigen parkoers, afwisselend straat en bos, (nieuw) uit gezet in Soest, Soest-Zuid, Soestduinen en Soesterberg en voeren de deelne mers door de fraaie natuurgebieden o.a. de Korte- en Lange Duinen, de Zoom, de Paltz en hét landgoed Pijnen burg. Het inschrijfgeld bedraagt t/m 14 jaar 2,- en voor 15 'jclaV en ouder 2,50 per persoon, per wandeling, inklusief herinnering. Deze bestaat uit een fraai lint in diverse kleuren, met opdruk Winterwandeling Zeist, Utrecht, Soest en Huizen, genummerd en twee wan delaars. Inschrijvingen en betalingen kunnen aan de start plaatsvinden. Voor eventuele inlichtingen kunt u schrijven of bellen naar mevr. I. Maas- sen korte Hartweg 4, tel. 20188 of de heer W. van Steendelaar, Lange Brink- weg 50. tel. 16414 (s.v.p. na 18.00uur). Wij hebben een komplete ziektekostenverzekering voor u, tegen zo'n lage premie dat u daarmee wellicht enige honderden guldens per jaar kunt besparen. Onze particuliere ziektekostenverzekering heeft misschien wel de meest volledige dekking van Nederland, met inbegrip van alternatieve geneeswijzen zoals acupunctuur. Laat deze kans op forse besparing niet onbenut. Bel ons voor het maken van een afspraak. Geheel vriibliivend uiteraard. klarinet 14 - 3766 gt soest - lel. 02155-18049 I0F3 Er zijn de afgelopen twee weken ver schillende wedstrijden verreden waar bij de Eemlandschaatsers, ondanks de soms slechte kwaliteit van het ijs toch kans zagen hun persoonlijke re- kords te verbreken. Zondagavond 2 november was er een seniorenwedstrijd over 500 en 1000 mtr. Het ijs was redelijk. Erik Walgreen reed na 2 jaar weer zijn eerste wed strijd en noteerde op de 500 mtr. 47.2 sec., de 1000 mtr. ging in 1.38.4 min. Monique Knol reed de 500 mtr. in 58.7 sec. en de 1000 mtr. in 2.02.1 min. Gerrit Dekker kwam op de 500 mtr. tot een tijd van 44.6 sec., terwijl hij een persoonlijk rekord behaalde op de 1000 mtr. van 1.30.5 min. Dinsdag 6 november kwamen 2 junio- ren-D aan de start. Michel Bosboom reed een 100 mtr. in 15.9 sec. en een 500 mtr. in 80.9 sec. Peter van Mane noteerde op de 100 mtr. 13,7 sec. en reed een persoonlijk rekord van 59.9 sec. op de 500 mtr. Zondagmorgen 11 november is er een junioren A-B wedstrijd verreden over 500 en 1500 mtr. Het ijs was zeer zacht. Janneke Leber reed een persoonlijk rekord op de 500 mtr. van 57.5 sec. en een 1500 mtr. in 3.09.9 min. Jolanda Los reed op de 500 mtr. een tijd van 50.7 sec. dit was een evenaring van haar persoonlijk rekord, ondanks 5 misslagen op de laatste 100 mtr. De 1500 mtr. ging in 2.43.3 min. en bete kende eveneens een pers. rekord. Voor Henk Hagen was er ook een pers. re kord op de 500 mtr. van 49.1 sec. De 1500 mtr. reed hij in 2.42.9 min. Jan v. Maanen noteerde 49.8 sec. op de suu mtr. De 1500 mtr. reed hij zeer sterk, wat resulteerde in een pers. rekord van 2.39.6 min. Afgelopen vrijdagavond kwamen dij juniorenwedstrijden 4 Eemlanders aan de start. Cora v.d. Berg reed een 5uu mtr. in 63.4 sec. en een 1000 mtr. in 2 21.6 min. Linda v.d. Berg reed een Pers. rekord op de 500 mtr. van öz.i sec. en een 1500 mtr. in 2.49.8 min. Walter te Kloese reed de afstanden in respektievelijk 56.3 sec. en 3.07.4 min. Edwin Groeneveld reed zeer sterk op deze afstanden en behaalde 2 persoon lijke rekords nl. de 500 mtr. in 48.1 sec. en de 1500 mtr. in 2.39.7 min. Bert v.d. Weert heeft tijdens een se niorenwedstrijd over 5000 mtr. zijn persoonlijk rekord verbeterd met maar liefst 12 sec. en kwam tot een tijd van 8.10.14 min. Er is ook weer gestart met de senioren competitie, waaraan alle verenigingen van het gewest Noord-Nolland/Utrecht deelnemen. Deze competitie bestaat uit verschillende onderdelen o.a. lan ge- en korte baanwedstrijden en ma rathonwedstrijden. Voor het eerste onderdeel marathonwedstrijden kwa men voor Eemland 4 rijders aan de start t.w. Marcel v. Hornsveld, Gerrit Dekker, Fred v. Tol en Bert v.d. Weerd. Bert v.d. Weerd eindigde op een 10e plaats en Fred v. Tol op een 20e plaats. De 4 rijders hebben een totaal aantal punten behaald waardoor ze nu op een 7e plaats in het klassement staan. Afgelopen zondag reed Edwin Groene veld tijdens de junioren wedstrijden een 500 mtr. in 50.3 sec. De 1500 mtr. eindigde in een evenaring van zijn pers rekord in 2.43.6 min. Jolanda Los noteerde een pers. rekord op de 500 mtr. van 50.1 sec. en de 1500 mtr. m 2 39.8 min. eveneens een pers. rekord. Petra Olthof behaalde op beide afstan den een pers. rekord nl. de 500 mtr. in 53.4 sec. en de 1500 mtr. in 2.53.7 mm. Zondagavond hebben de senioren een wedstrijd gereden over 500 en 1500 mtr. S^mfraal reed de 500 mtr. in «4 sec en de 1500 mtr. in 2.37.9 min. Fred v Tol reed op de 500 mtr. een pers. rekord van 45.9 sec. en eveneens een pers. rekord op de 1500 mtr. van 2 21.4 min. Gerrit Dekker reed beide afstanden in respektievelijk 44.6 sec. S>2if november zijn in Utrecht de le selektiewedstrijden verreden voor deelname aan de IJsseicup. Voor Eemland kwam Hans Kaats aan de start en reed een 500mtr. in 39.9 sec en een 5000 mtr. in 7.39.0 min. Na de wedstrijden van dames 1 en heren 1 afgelopen zaterdag in De Bunt zijn deze twee teams in nieuwe trainingspak ken gestoken door de Soester firma Forbo Parade. Op de foto staan de Olympianen te pronk in hun oranje-zwarte pakken* w Nadat de eerste teams van Olympia in de nieuwe pakken gestoken waren, kwamen de recreantenteams aan de beurt. Opel Nefkens zorgde voor nieuwe shirts en op de foto staan de teams er weer bij om door een ringetje te halen. Een verdiend pak slaag kregen de heren in Vianen van het lager geplaat ste ASV'68. Zwak en zonder mentali teit startten de heren in Vianen. Wie wel fanatiek startte waren de dames van Red Stars, die wederom de winst punten naar Soest meenamen en die nog steeds ongeslagen zijn. De meisjes junioren wonnen zoals verwacht van het zwakke CAB-Hoiland uit Go- rinchem. De jongens junioren stelden wederom teleur en verloren ook hun wedstrijd. Heren 1 - ASV'68 76-91 Al bij de warming-up was te consta teren, dat een van de spelers geen zin in deze wedstrijd had. hetgeen hij ook duidelijk liet blijken. Dit beïnvloedde ook de andere spelers, die ongemoti veerd van start gingen. De eerste twaalf minuten ging het spel gelijk op. dan stond Red Stars voor en dan ASV'68. Met een goed scorende Pe ter Hellinga kon steeds de achterstand worden ingehaald of werd een margi nale voorsprong genomen van twee punten. In de twaalfde minuut haalde Louis Schuyt een van de betere spelers van het veld. De in het veld gehouden speler, die alle andere spelers ook be hoorlijk demotiveerde, was de oorzaak dat ASV'69 zeer snel een voorsprong kon nemen van veertien punten. De rust werd ingegaan met een stand van 48-34 in het voordeel van het team uit Vianen. De tweede helft konden de he ren geen vuist meer maken en moesten zelfs een achterstand van twintig pun ten tolereren. Dit Red Stars, dat qua kwaliteit meer in huis heeft, kon de tegenstander nog onder de honderdpuntenscore hou den. Eindstand 76-91. Dames I - Voorburg II 70-47 Zonder de geblesseerde Linda van Rouwendaal, maar met jeugdinterna- tional Sandra Embricqs werd de reis ondernomen naar Voorburg. Terdege moest rekening worden gehouden met dit damesteam, daar een aantal speel sters van dit team ere-divisie ervaring hebben. Dames I van Voorburg spelen namelijk in de allerhoogste klasse van het dames-basketball. Echter de tegen stand die werd gegeven was zwak, maar de Red Stars dames startten ook niet overtuigend de eerste helft. De ruststand van 26-12 spreekt voor zich. Pas in de tweede helft kwamen beide teams duidelijk tot scoren. De opge bouwde voorsprong van veertien pun ten werd langzamerhand uitgebouwd naar 23 punten. Meisjes junioren -CAB-Holland 104-52 Krijgen de meisjes het nu al hoog in het hoofd? Nu spreken ze reeds over de Ne derlandse juniorenkampioenschappen, die haar finale-ronde in Soest heeft. Deze gedachten spelen een duidelijke rol mee in de voorbereiding van een wedstrijd. Men denkt dan makkelijk te kunnen winnen. Maar als de stand in de vijfde minuut van de eerste helft nog 2-2 is, dan is er toch iets mis. De kracht in dit team is dan ook aanwezig om in te zien dat men zwak speelt. In een ommezwaai speelt men fanatiek en nemen de meisjes junioren een riante voorsprong. In de elfde minuut prijkt er een stand van 28-2 op het scorebord in het voordeel van Red Stars. Dan is de wedstrijd gespeeld en de spanning is gebroken. Gestaag wordt de voorsprong uitgebouwd. Ruststand 50-20. De tweede helft geeft het duidelijk aaneen sterk Red Stars tegen een zwak spelend CAB-Holland. Kort voor het einde is de stand 97-52. De honderd punten liggen in het bereik. Met een driepuntenscore van Kora van der Lek wordt exact de honderd punten bereikt. Een laatste slotoffensief zorgt ervoor, dat de Red Stars meisjes een eindstand van 104-52 bereiken. Programma komend weekend De Red Stars heren komen uit tegen het uit Utrecht komende Midland. Wanneer de sfeer, waarmee de afgelo pen wedstrijden is gespeeld, niet is ver beterd, dan zullen de winstpunten wor den meegenomen naar Utrecht. De he ren startte om 21.15 uur. Om 19.30 uur spelen de dames tegen het zeer sterke RZ'2 uit Rotterdam. Wanneer een volledig dames-team aantreedt zijn de kansen groter om de twee punten in Soest te behouden. De jongens junioren reizen af naar Gouda waar ze spelen tegen de ver eniging RABO-bank. Indien ze deze wedstrijd verliezen, behoren ze niet thuis in deze rayonklasse. Gezien de wisselvalligheid van dit team is een voorspelling niet te maken. Als eerste zullen de meisjes junioren om 17.45 uur op het veld verschijnen om te spelen tegen de meisjes junioren uit Leiderdorp. Volgens de stand in deze klasse zullen de Soester meisjes ongeslagen blijven. Talentvolle jeugd Het lijkt wel of in de meisjes c.q. da mes van Red Stars meer talent rond loopt dan bij de jongens. Peter Regter- schot is de enig Soester basketballer, die geselecteerd is voor de kernselee tie. Uit vier kernselecties wordt een ra yonselectie samengesteld. Deze rayon selectie-teams spelen in een tournooi tegen elkaar. Tijdens dit toernooi wordt de nationale selectie samenge steld. Tot het kernselectie-team voor de meisjes behoren vier meisjes van Red Stars, wat een behoorlijk aantal is. De huidige selectie bestaat nu uit zes tien spelers c.q. speelsters, die terug gebracht zal worden naar tien. Een zeer talentvolle speelster van Red Stars, Hari Muljokarno, nog maar der tien jaar oud, is ook geselecteerd voor het kernteam, hetgeen zeer opmerke lijk is, daar zij in principe thuishoort in een lagere leeftijdsklasse. Het plan He- ger, bondstrainer van de basketball- bond, voorziet niet in die leeftijdsklas- 32 Ponyruitertjes hadden zich opge geven voor de B4 proef. Onder grote belangstelling werd er flink gestreden om de bekers en linten. Voor velen was het nog wel een beetje moeilijk. Uitein delijk was het E. Rensenbrink die het oranje lint in ontvangst kon nemen2e W. Bok;3e:M. v. Es;4e:M. Altena. De rubriek B5 was geheel voor ma nége-paarden. De uitslag hiervan is: le: H. Swinarski; 2e: R. de Gier: 3e: O. Wit4eA. Rijpkema5eH. Haring. Vervolgens de rubriek privé-paarden. Ook hier werd weer menig zweetdrup peltje gelaten. De beste hierbij was M. Voskuilen; 2e: W. Bok; 3e: M. Dobben; 4eA. v. Oostveen5eJ. Vaandrager. De Veteranen reden onder grote hilari teit een B6 proef, behalve één. Die was zo slim een B5 te rijden, maar de jury streek haar hand over haar hart want deze ruiter had wel de meeste punten verzameld, le was J. Meesters; 2e: J. Zoetelief3eR. Westeneng; 4eH. Ren senbrink. De uitslag van de manége-pony's was als volgt: le: S. Richter; 2e: M. Koep- man;3e:M. Fugers;4e:S. Vos. De gevorderde ruiters en amazones re den een L9 proef. Er werd zeer netjes gereden, dat bleek wel uit de cijfer- waardering van de jury: le: A. Schil derman; 2e: M. Dobben; 3e: S. Zoete lief: 4e: L. Dubach. A. Schilderman zette ook de L 11 proef op haar naam. 2e: S. Zoetelief: 3e: M. Westeneng;4e:E. Du Bois. Om 6 uur bedankte de jury alle deelne mers voor hun inzet en ook de sponsors Fa. Fugers, Glashandel van Ede, Vleescentrum De Hartog, Taxi Auto- Tax en Fa. van 0«*st. Wij geven Uw auto nieuwe kleur en glans! P. Stalenhoef autoschade 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Medewerkers van de Derde Werelgroep Soest doen op vrijdag 23 en zaterdag 24 november mee met de Sintekraam in het Artishock-gebouw, de jaarlijks terugkerende kunst- en kunstnijverheidsmarkt waar aantrekke lijke presentjes te koop zijn i.v.m. Sint Nicolaas. Artikelen uit Rwanda zul len verkrijgbaar zijn en de opbrengst van deze verkoopactie komt ten goede aan het Rwanda-project waarmee de Derde Wereldgroep Soest zich bezighoudt. Ook voorlichtingsmateriaal, waar veel behoefte aan is, zal op Sintekraam aanwezig zijn, vrijdag 19.00 tot 21.00 uur en zaterdag 10.00 tot .17.00 uur. Een veel gehoorde klacht is dat ex-hartpatiënten niet terecht kunnen bij bestaande sportverenigingen, omdat ze bang zijn dat er 'iets' met hen gebeurt. Toch kan het ook anders. De Soester Gymnastiekvereniging 'De Springbokken' heeft een paar jaar geleden al een initiatief genomen, zodat een groep hartpatiënten, onder leiding van een sportleraar weke lijks een avond bezig is. Natuurlijk zal iemand die nooit aan sport heeft gedaan er meer moeite mee hebben dan iemand die reeds eerder een sport beoefende. Maar een patiënt wordt tegenwoordig na zijn hart-infarct dermate gerevalideerd, dat hij tot in de finesses weet waar zijn grenzen liggen. Dat weet de doorsnee-sportbeoefenaar over het algemeen veel minder goed en het zou niet onmogelijk zijn dat dit vervelende gevolgen zou kunnen krijgen. Een ex-hartpatiënt weet wanneer hij moet stoppen en gaat weer verder als het mogelijk is. Niets hoeft geforceerd te worden, ook niet in groeps verband. De les, die toegankelijk is voor dames en heren, wordt gegeven op maandag in de Margrietschool aan de Heideweg, van 11.00 tot 12.00 uur. Al met al een initiatief dat geheel in de sportieve en sociale taakvervul ling die de vereniging in de Soester gemeenschap voorstaat en op dit ge bied deelt met de Nederlandse Hartstichting. Nadere informatie wordt verstrekt tijdens de lessen of op het ver enigingskantoor in gebouw 'Eltheto', Driftje 4a, in Soest-Zuid (in de morgenuren), of via telefoonnummer 12723, bij geen gehoor 15232. In de één na laatste week van de herfst- competitie tafeltennis is de laatste be langrijke beslissing gevallen. Het le herenteam stelde zich veilig door ge lijk te spelen tegen Hotak'68 uit Hoo- gerheide. Het 2e herenteam won de streekderby tegen Victoria Hilversum met 6-4, terwijl het 3e herenteam ver raste met een overwinning op het le team van Elan. De Shotdames wonnen in Culemborg verdienstelijk van Gis pen 1. Bij de jeugd verloren de eerste 2 teams en werd Shot 9 kampioen. Heren: Shot 1-Hotak'681:5-5 Shot 1 heeft moeizaam het puntje dat nodig was om de 3e Divisieplaats te handhaven veiliggesteld. Met de ka ter van de wedstrijd tegen JCV nog in het achterhoofd kende Shot een zeer slechte start. Tegen het op volle sterk te spelende Hotak, dat moest winnen om de degradatie te ontlopen, werd al snel een 0-3 achterstand opgelopen. Zoals zo vaak bracht het dubbel,,het eerste sukses voor Shot, waarna René Daselaar en Dirk Schuiling Shot weer langszij brachten: 3-3. Na een nieuwe achterstand zorgde René Daselaar voor 4-4, terwijl Berend Jonker Shot voor het eerst op voorsprong zette. In de laatste wedstrijd was Dirk Schui ling kansloos tegen Peter van Gene gen, die voor Hotak ongeslagen zou blijven. Belangrijk was dat echter niet meer, Shot was al veilig en Hotak reeds gedegradeerd. Victoria 1 - Shot 2: 4-6 Slechts de eer stond op het spel in de wedstrijd tussen Shot 2 en streekge noot Victoria. Shot was immers al uit geschakeld voor het kampioenschap, terwijl Victoria al gedegradeerd was. Uitgerekend ex- Victoriaan Bart Lef el deed ook nu weer zijn oude vereniging de das om met drie eenvoudige over winningen. Gerhard Busch, in de thuis wedstrijd nog ongenaakbaar, moest dit keer twee keer zijn tegenstander feliciteren. Eenzelfde score boekte Bert van Velzen, terwijl het dubbel het 6e punt binnengebracht. Elan 1-Shot3: 4-6 "Een even verrassend als knap resultaat voor Shot 3, dat in Baarn revanche nam voor de nederlaag in de thuiswedstrijd. Zowel Eddy Gaytant als Arjan Schui ling kwamen twee keer tot winst, ter wijl Wil Scheel en het dubbel de overi ge twee punten naar Shot lieten gaan. Door dit resultaat komt Shot op een met Elan gedeelde 2e plaats in de 2e klasse. Gispen 1 - Shot 1: 3-7 De Shotdames hebben deze competitie het beste resultaat behaald, sinds hun toetreding tot de 3e Divisie. Door de 7-3 overwinning in Culemborg werd namelijk de 3e plaats veilig gesteld. Tegen Gispen liet José Daselaar zich weer van haar sterkste kan zien met drie overwinningen. Wilma Geleijnse zorgde voor twee winstpunten, terwijl Wilke Schut en het dubbel punt 6 en 7 binnenbrachten. Jeugd: Shot!-SVO 1:3-7, Een matige prestatie van het le jeugd- team,, dat een regelmatige nederlaag tegen SVO leed. Alle drie de Shotspe lers wonnen één partij, maar konden in de overige wedstrijden geen potten breken. Ilac 1 - Shot 2: 6-4 In Gouda kwam een einde aan het ster ke optreden van dit team, dat 5 wed strijden op rij ongeslagen was geble ven. Nu kwam men niet verder dan vier punten, waarvan Aksel van Elte- ren er twee voor zijn rekening nam. Shot 9 - UBTV 2: 9-1 Opnieuw een kampioenschap voor de jeugdafdeling van Shot, waarvoor dit keer het jongste Shotteam tekende. Sander van Elteren, Patrick Goorhuis en Martijn Walman bleven in de 5e klasse 9 wedstrijden op rij ongeslagen en promoveren hierdoor zeer verdiend en heel knap naar de 4e klasse. Overige uitslagen senioren: Shot 4-ATC 2: 10-0, Shot 5-VEV 3: 6-4, Bunshot 5-Shot 9: 4-6, Victoria 9-Shot: 3-7, Huizen 14-Shot 10: 5-5, Shot 12- Nederhorst 6: 1-9, Shot 13-Foxboro 2: 8-2, Tivu 4-Shot 14: 4-6. Overige uitslagen jeugd: Victoria 1-Shot 3: 7-3, Buna 2-Shot 4: 1-9, Shot 5-Huizen 4: 10-0, Bijmaat 1- Shot 6: 4-6, Good Luck 4-Shot 7: 0-10, UBTV 4-Shot 10: 0-10. Eemvogels 1 moest zijn eerste zaal wedstrijd spelen tegen E.S.D.O. uit Kockengen. Het was heel snel 0-1 voor de tegenstanders, maar Claudia Touw slager maakte door haar bekende om- draaibal de stand gelijk. Door het hoge tempo kon Marco Kuil profiteren met een doorloopbal en hij maakte er 2-1 van, waarna E.S.D.O. toch weer op ge lijke hoogte kwam: 2-2. Het bleef een spannende strijd, maar Claudia Touw slager wist een strafworp om te zetten in een doelpunt: 3-2. Nadat ESDO 3-3 had gemaakt lukte het de Eemvogels toch weer voor te komen. Daarvoor zorgde Marga v.d. Hoed d.m.v. een afstandsschot: 4-3. Na deze stand liep ESDO uit tot 4-6. De Vogels kwamen nog terug op 5-6 via een af standsschot van Marco Kuil. De eind stand werd bepaald op 5-7. Het reserve team speelde tegen Victum. De Eemvogels kwamen binnen een kwartier op 6-0 door doelpunten van Claudia Touwslager (2x) Ron Mar- tens, Margreet Wimmers, Goof v.d. Peyl (2x Maar Victum bracht toch de stand op 6-1. De Eemvogels brach ten de stand op 8-1 door doelpunten van Netty Friebel en Wim Oldewarris. Victum kwam toch nog terug en bracht de stand op 8-5. Door een listige door loopbal maakte Claudia Touwsla ger 9-5. Weer kwamen de tegenstan ders terug tot 9-7. Via Wim Oldewarris werd het nog 10-7. Als laatste kwam het derde team in het veld tegen Atlantis uit Mijdrecht, dat te sterk bleek voor de Vogels. Na een 0-3 achterstand was het Bert Boom die 1-3 maakte. De eindstand kwam toch nog op 2-7 d.m.v. een afstandsschot van Bert de Hartog. Er kwamen ook nog twee jeugdploe- gen in aktie t.w. Aspiranten Al tegen Hilversum Al. Het was een goede wed strijd van de kant van de Eemvogels en het werd een overwinning, door doel punten van Ronald v. Bemmel (3 x en Jettie Christiaanse. De Eemvogels pupillen moesten een moeilijke uit wedstrijd spelen en verloren van He- mur-Enge met 5-0. Programma 24 november: 11.45 uur TZA 2 - Eemvogels Al 13.00 uur Kameo 9 - Eemvogels 3 15.00 uur RDZ 6 - Eemvogels 2 17.00 uur Eemvogels 4 - Atlantis 5 19.00 uur Excelsior J3 - Eemvogels J1 21.00 uur Ter Leede 1 - Eemvogels 1 9.00 uur Eemvogels Q1 - Unitas Q2 De derde ronde in de tweede serie van de bekerwedstrijden is gespeeld en de volgorde is hierdoor weer opmerkelijk gewijzigd. In de week van 19 november zijn er geen clübbékerwedstrijden vanwege een drukke districtsagenda: een wed strijd om de hoofdklassebeker en de viertallen. De wedstrijd om de Elffersbeker is dan al gespeeld. In deze districtsbe kerwedstrijden strijden drie viertal len van ONI tegen die van een andere club. Wordt zo'n wedstrijd verloren dan is dat het einde: het zijn afval- wedstrijden. De spelers hopen het na tuurlijk lang vol te houden! De belangrijkste plaatsen na de derde ronde zijn: LijnA: 1. Ds. v. Welzen-Zwiers 59.17 2. Fam. den Hollander 56.81 3. HH. Rijkhoek-Veldhuis 56.52 LijnB: 1. Mw. v.d. Kant-Hr. Zwiers 58.86 2. Ds. ten Herkei-Wolf 56.35 3. Ds. Bentum-Seegers 54.55 LijnC: 1. Mw. v. Erp-Hr. Lodder 53.06 2. Mw. Steevert-hr. Koppel 52.24 3. Fam. de Wilde 51.92

Soester Courant | 1984 | | pagina 23