G//GH Sinterklaas houdt van dieren r 22?o van oosten fotografie KNIP-UIT, LEVER-IN EN PROFITEER BIJ COMBIFOTO! Thee concert Ned. Motet en Madrigaalkoor IJmÜji Lüil üil I' (Sinterklaas surprise 50 Jaar geleden in Soest WAARDEBON Vooreen Henzo foto-album. WAARDEBON Voor een mini-tafelscherm. ZUIDPROMENADE - SOEST - TELEFOON 12874 foto-film-video computer/ vraagt; uw aandacht; voor: Bouwzaken Commissie Beroepschriften Verleende bouwvergunningen Een vleugje Frankrijk in Kasteel Groeneveld iin'fii lil f lüf jj}T De komende zaterdag 24 november van 9-17 uur kunt u bij ons terecht voor een portretopname in kleur van uw geliefde huisdier: Zojuist ontvangen! VESTEN, SWEATERS 23 November 1934 WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 W""" Else dlasorteerraam Da's makkelijk van Else, uw vakantie dia's zijn super snel gesorteerd op dit handige en scherpgeprijsde sorteerraam. Ttegen inlevering van deze bon ontvangt u f 9.- KORTING bij aankoop van een Henzo foto-album (normaal f 24,95, nu met bon f 15,95) Geldig t/m 31 december 1984. AGFACHROME Agfachroirfe 50S Speciaal van CombiFoto een superaanbieding van de befaamde Agfachrome 50S dia-film. (exclusief ontwikkelen) Ttegen inlevering van deze bon ontvangt u f 8.- KORTING bij aankoop van een mini- tafelscherm 40 x 40 cm (normaal f 22,95, nu met bon f 14,95) Geldig t/m 31 december 1984. Kodak Video banden Kodak stopt pure kwaliteit in de gele videodozen en dat merkt u. Nu bij CombiFoto de Kodak E180 of L750 video band voor commodore COMPUTER Commodore 64 met: datarecorder, harde kunst stof bescherm- kap, nederlands- talige basic instruktie, 2 spel- cassettes. Alleen bij ons met 2 jaar garantie. GEMEENTE De burgemeester maakt bekend dat Burgemeester en Wethouders voor nemens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be paalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. L. de Bruin, De Akkeren 93 te Soest ten behoeve van het uitbreiden van twee bestaande schuren, waarvan één tot woning, op het perceel Peter van den Breemerweg2a te Soest; 2. P.U.E.M. N.V. te Utrecht ten behoeve van het bouwen van een hoog spanningsruimte op het perceel Ferd. Huycklaan 20a te Soest; 3. G. J. C. van Logtenstein, Lange Brinkweg 29 te Soest ten behoeve van het bouwen van een garage/berging op het perceel Lange Brinkweg 29 te Soest; 4. A. A. Kuyper en J. M. Bloemen, Middelwijkstraat 58 resp. 60 te Soest ten behoeve van het vernieuwen van 2 garage/bergingen op de percelen Middelwijkstraat58 en 60 te Soest; 5. C. A. Mok, Versteeghlaan 52 te Soesterberg ten behoeve van het aan bouwen van een zij-ingang aan het pand op het perceel Rademaker- straat 32 te Soesterberg; 6. H. van Es, Sterrenbergweg 30 te Soesterberg ten behoeve van het bou wen van een kantoor op het perceel Sterrenberg 30 te Soesterberg; 7. H. J. M. Ankonè, Verl. Talmalaan 5 te Soest ten behoeve van het uit breiden van een woonhuis op het perceel Verlengde Talmalaan 5 te Soest; 8. de erven A. W. Hilhorst, Wieksloterweg w.z. 27 te Soest ten behoeve van het plaatsen van een houten schuur op het perceel Wieksloterweg w.z. 27 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 22 november 1984 eventuele bezwaren schriftelijk bij Burgemeester en Wethouders in te dienen. De op deze "verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende dié zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 -12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften, bekend, dat op 30 november 1984 om 16.00 uur in de commissie kamer van het gemeentehuis, Steenhoffstraat 12, alhier, een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden, waarin de volgen de zaak aan de orde komt Beroepschrift van de heer E. Pieper tegen de weigering van een vergun ning voor het bouwen van een varkensstal op een perceel, gelegen aan de Birkstraat tussen nummers 116a en 120. (Niet gebonden besluten) bouwen woonhuis met garage, Bloemheuvel 89; verbouwen watertoren tot woning, Oranjelaan 36 vergroten kantoor, Nijverheidsweg 2 veranderen lagere school in dagverblijf voor geestelijk gehandicapten, St. Willibrordusstraat6; plaatsen dakkapel, Kornet 38 en Gemshoorn 33 uitbreiden kantoorruimte met onderkeldering en plaatsen carport, Veldm. Montgomeryweg 55; vergroten woning, Bartolottilaan 30; vergroten garage, Prof. Lorentzlaan 66 verbouwen 12 houten paardenboxen in 10 stenen paardenboxen, Becke- ringhstraat 45 plaatsen berging, Spinet 55 plaatsen berging, Spinet 84 bouwen verblijfsruimte t.b.v. tenniscomplex, Koningsweg/Dorrestein- weg. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtspersoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het College van B. en W. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. Zoals een goede gewoonte lijkt te wor den geeft het Ned. Motet- en Madri gaalkoor a.s. zondag 25 november een theeconcert in de Oude Kerk te Soest. Naast koorwerken zullen ook nog enige instrumentale werken te horen zijn. Jan Jansen, orgel en clavecimbel, In- grid Dey, dwarsfluit en Krijn Koets veld, behalve dirigent ook als organist opnieuw optredend nemen dit deel van het programma voor hun rekening. Het programma Drie eeuwen muziek in grote stappen! Van 18e eeuw met Mozart, Krebs en Telemann via 19e eeuw met onder andere Brahms en Dvorak naar de 20e eeuw met Britten en Hindemith. Een boeiend programma waarin het koor en de instrumentalisten in alle denk bare combinaties en ook solo te horen zijn. De prima samenwerking van Jan Jansen en Krijn Koetsveld als claveci- nist en organist wordt in dit concert voortgezet. Vorige keer speelden zij het eeste deel uit het Dubbelkonzett van J. L. Krebs, nu het 2e en deel. Velen herinneren zich ongetwijfeld de boeiende moderne muziek van Benja min Britten. Een drietal werken (2 a capella en 1 koor met orgel) staan nu aan het einde van het concert gepro grammeerd. Koor en dirigent Het Motet en Madrigaalkoor kent o.l.v. Krijn Koetsveld een periode var» nieuw élan. In de ruim 2 jaar dat deze jonge ambitieuze musicus nu de scepter zwaait is dit reeds het 5e concert. De zelfwerkzaamheid en discipline bin nen het koor worden daardoor uiteraard op de proef gesteld en met resultaat zoals reeds in het verleden (met onder meer een prachtige uitvoering van de Lucas Passion van G.Ph. Telemann) is gebleken. Nieuwe aspirant zangers en zangeressen blijven uiteraard wel kom op de wekèiijkse repetitie, elke dinsdag van 20.00 - 22.00 uur in de Em- makerk aan de Regentesselaan Concert Het concert is op zondagmiddag 25 no vember aanvang 15.00 uur. Kaarten a 7,50 verkrijgbaar vanaf 14.30 uur aan de Oude Kerk, Kerkstraat te Soest. Soest. SOEST P. C. Hooftlaan Moderne middenwoning met berging en tuin. Ind.: ruime woon kamer, moderne keuken, hal en toilet. Etage: 3 ruime slaap kamers en grote douche-cel. Ruime bergzolder. Gevraagde koopsom f 127.000,-. SOEST Valeriaanstraat Gunstig gelegn midden drive-in woning met erf en tuin. Ind.: hal, garage, hobby- c.q. tuinkamer. Woonkamer, keuken, toilet, 3 ruime slaapkamers, badkamer met ligbad en 2e toilet. Deze woning verkeert in uitstekende staat van onderhoud en is uiter aard voorzien van c.v. Koopsom f 139.000,-. SOEST Gemshoorn Moderne middenwoning met c.v., berging en tuin. Ind.: ruime woonkamer, moderne keuken, hal en toilet. Etage: 3 ruime slaapkamers en badkamer met ligbad en 2e toilet. Zolder met vaste trap en ruime 4e slaapkamer. Gevraagde koopsom f 132.500,-. Inlichtingen: Julianalaan 45 - Soest Telefoon 02155-17962 ASSURANTIËN NBVA ONROEREND GOED - HYPOTHEKEN 'Schapendoder' afgemaakt In, de polder bij, de Grote'Mei m heeft de politie vorige week een zwerfhond doodgeschoten, die in de afgelopen wé ken een aantal schapen had doodge beten en andere verwond. De politie maakte al enige tijd jacht op het dier, dat werd gelokt met het kadaver van een van de doodgebeten schapen. Supersnelle bromfiets in beslag genomen De politie hield ïn'het weekeinde een 18-jarige jongemian ui^Soest aan. die met grote snelheid ove de Steenhoff straat reed. Bij onderzoek bleek dat de motor zodanig was opgevoerd dat het voertuig een snelheid van 110 a 120 kilo meter kon bereiken. Voor technisch on derzoek werd de bromfiets in beslag genomen. In 1983 sloot Jaap Ritsema zijn Galerie in Eemnes, om zich in het Noord-Fran se dorp Delouze te vestigen. Daar startte hij de afgelopen zomer met zijn cursussen in keramiek, tekenen, schil deren en aquarelleren in zijn nieuwe huis, inmiddels omgetoverd tot 'Centre Culturel Delouze'. De bekende Soester kunstenares Lied Zwagerman is als do cente aan het Cultureel Centrum ver bonden. De resultaten van deze lessen worden zaterdag 24 november a.s. van 13.00 tot 17.00 uur getoond tijdens een expositie van de cursisten in het Koetshuis van Kasteel Groeneveld te Baarn. Zó kunnen tevens belangstellenden kennis maken met de werkwijze en sfeer die zo kenmerkend zijn voor het culturele centrum van Jaap Ritsema in Delouze. hond of kat, het geeft niet wat, wij maken er een leuk portret van en weten zeker, dat u daar iemand een geweldige mee bezorgt. Opname afdruk formaat r np 20x28 T C.O,- a Kwaliteit Alle foto's worden in eigen laboratorium afgewerkt Grote keus uit passende lijsten. Soesterbergsestraat 57, Winkelcentrum Soest Zuid, tel. 02155-13109 Het Centre Culturel. De expositie wordt geopend, om 13.00 uur, door de bekende acteur en schil der Coen Flinck, zelf óók eens exposant bij Galerie Ritsema in Eemnes. Contactadres in Nederland: Postbus 414,1250 AK Laren NH, tel.035-61516. in de nieuwe PASTELKLEUREN (o.a. mint, zalm) vrijetijdskleding v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Werkloosheidsvoorziening Burgemeester en Wethouders maken bekend, dat door hen met ingang van 1 Dec. 1934 wordt ingesteld een regeling voor de controle, waarvan het gevolg moet zijn, dat vrij nauwkeurig kan worden vastgesteld, wat over een zeker tijdsverloop aan inkomen is genoten door aanvragers om onderstand, plaatsing bij de werkverschaffing of anderszins. Teneinde aanvragers als hierboven bedoeld behulpzaam te zijn het aan tal werkloozendagen aannemelijk op te geven, wordt de gelegenheid open gesteld op werkloozendagen te komen stempelen. Verplichting hiertoe bestaat niet, doch werkloozendagen die niet vanwege de ge meente van een stempel zijn voorzien, komen voor beoordeeling der verzoeken als zoodanig niet in aanmerking. Nadrukkelijk wordt nogmaals de aandacht gevestigd op de destijds ge dane mededeeling, dat van week tot week nauwkeurig moet worden bij gehouden een staat waarop vermeld worden de inkomsten al dan niet uit arbeid verkregen door alle gezinsleden van den aanvrager. Waar in den vervolge overtuigend moet blijken, dat de hulpverleening inderdaad ten goede komt aan hen, die daarvoor werkelijk in aanmer king komen, wordt ieder arbeider in zijn eigen belang aangeraden op werkloozendagen op nog nader bekend te maken plaats en uren, te ko men stempelen. Voorts wordt er nadrukkelijk op gewezen, dat indien blijkt, dat de aanvrager over een tijdsverloop van b.v. één jaar, inko men heeft genoten hooger dan een zekeren norm, door Burgemeester en Wethouders te bepalen, geen onderstand wordt verleend, zoodat ieder in overweging wordt gegeven hiermede ernstig rekening te hou den. Nadere inlichtingen hieromtrent worden gegeven ten gemeente huize zij-ingang l op werkdagen van des v.m. 9-12.30 uur door den con troledienst. Soest, den 15 November 1934. Burgemeester en Wethouders voornoemd, De Burgemeester, G. DEKETH. De Secretaris, J. BATENBURG. Uiver-film De film van de aankomst van de Uiver-intocht te Amsterdam zal op het openingsprogram van Carlton Klankfilms in Soest worden vertoond. De werkloozen zullen in de gelegenheid worden gesteld deze film koste loos te zien op een speciale middagvoorstelling. Voor hen, die uit prin cipe nimmer een bioscoop bezoeken, zal een speciale voorstelling wor den georganiseerd, waarop deze film en enkele andere groote histo rische momenten van het Nederl. Volk, zullen worden vertoond. Oranje-avond Men verzoekt ons plaatsing voor het volgende Vrijdag 30 November a.s. hopen wij onze Oranjevrienden weer te ont moeten in "Religie en Kunst." Om 8 uur zal de Propaganda-avond van de Christelijke Oranje Ver- eeniging "Juliana van Stolberg" aanvangen. Een enthousiast spreker, Ds. A. Verwaal, zal ongetwijfeld ons oranjehart nóg warmer doen klop pen. Verder zullen muziek en zang een aangename afwisseling bieden. Zie verder het programma, dat aan de leden zal worden toegezonden. Geeft U op als lid. Schaart U met ons om den troon onzer Vorstin en la ten wij in Gods kracht trachten die troon te beschermen tegen de steeds meer dreigende gevaren. Arrestatie met verzet Zaterdagavond was W. W., een inwoner onzer gemeente, die nog al graag een borrel drinkt, op den openbaren weg terwijl hij zich in kenne- lijken staat van dronkenschap bevond. Een onzer agenten wilde hem ar resteeren, opdat hij zijn roes kon uitslapen. W. was van deze arrestatie evenwel niet gediend en verzette zich met kracht tegen den agent. Het gevolg was een worsteling, waarbij ten slotte de dronkaard 't onderspit moest delven. Psychometrische avond Dinsdagavond hield de heer J. Pomper uit Amersfoort, in de kleine zaal van "Religie en Kunst" een psychometrische avond. De zaal was geheel bezet. Spreker begon met een korte inleiding, waarmede hij uiteenzette, dat menschen allereerst bewust moeten leven. God leeft bewust in alle menschen - maar niet alle menschen leven bewust in God. Daarna legt spr. uit. dat hij geen spiritist is; menschen, die op een seance gerekend hadden, moet hij teleurstellen. Hij ziet van degenen, die bij hem komen, de lichamelijke of geestelijke ongesteldheden, zonder dat dit hem ken baar gemaakt behoeft te worden. Ook levensomstandigheden, ja zelfs onmiddellijke gedachten kunnen in zijn gedachten worden overgeplant. Nadat de eerste proefneming absoluut ongeslaagd mocht heeten, wis- Itèf&n juistheid en fouten elkaar verrassend af. De heer Pomper gaf raad waarschuwingen, voorspelde en toonde kwalen aan, soms zeer ver ward, soms helder en vast. Enkele intieme mededeelingen wilde hij in de pauze of na afloop geven. Ook verzocht hij de aanwezigen, die zich niet bevredigd achtten, hem eens op zijn wekelijksch spreekuur alhier te bezoeken. Telefooncel te Soesterberg Door den Rijkstelegraaf en Telefoondienst is thans aan den Amers- foortschenstraatweg te Soesterberg naast Mulder's boekhandel een openbare telefooncel geplaatst.

Soester Courant | 1984 | | pagina 5