Ge^S De Soester Duinen Overgang Artishock-Borg wordt een zaak van 'passen en nieten' Chr. Schoolvereniging unaniem achter bestuur m.b.t. identiteitskwestie Scliociiisilcci* f1, d 'Oude Enghe i. Koninklijke onderscheiding voor P. Grift Grote Kerst- en Rommel markt op 15 december Onderhuurders krijgen onderdak Ledenvergadering Vereniging Artishock spreekt op 14 december over voorstel Bang&Olufsen j§ van Schoemaker Rectificatie Laatste onderzoek baarmoeder halskanker Restaurant van den Brink WOENSDAG 5 DECEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 3 Waarschijnlijk op z'n vroegst in sep tember 1985, of op z'n laatst begin I98« zal de verhuizing van de Stichting Arti- shock naar het dorpshuis De Borg een feit zijn. Dat is de verwachting van Welzijnswethouder Frans Kingma (PvdA), uitgesproken vorige week tijdens een korte persconferentie waarin de beslissing van B. en W. (Ar- tishock naar De Borg) werd toegelicht. Het voorstel komt deze maand aan de orde in de gemeenteraad. Gisteravond zou de raadscommissie Welzijn er haar licht over laten schijnen. Het College heeft gekozen voor de "inhoudelijke variant" omdat dat ook financieel ge zien het beste is, aidus de wethouder. Het voorstel komt erop neer dat de Stichting Kunstzinnige Vorming Arti- shock SKVAhaar intrek neemt in De Borg en daarin ook de 'boventoon' aan geeft. zoals SKVA-voorzitter Wil Hilde- brand het uitdrukte. Overigens vond Borg-voorzitter G. T. Kleiberg dat de dorpshuisfunctie van de Borg niet één- twee-drie overboord gezet zou kunnen worden. Over de nadere uitwerking van het voorstel in dit opzicht moet dan ook nog overleg worden gepleegd. De wethouder onderstreepte dat door de verhuizing van de SKVA naar De Borg de "omderhuurders" (de vereni ging Artishock en de Volksuniversiteit, alsmede de Vrijw. Vacature Bank, die tot dusver in het Artishockgebouw zijn ondergebracht, elders onderdak zullen moeten vinden, "Maar er komt niemand op straat te staan", aldus Kingma. Voor de peuterspeelzaal in De Borg, die bij de komst van de SKVA zal moeten wijken, wordt gedacht aan een nieuw onderdak in de Kinderboerderij 'De Vrije Teugel' aan het Vedelaarpad. Uit de woorden van Kingma kon wor den opgemaakt dat deze overgang al zo goed als rond is. Hoofdmoot Over de rol van de Vereniging Arti shock. die zich altijd vierkant heeft uit gesproken tegen de verhuisplannen naar De Borg, merkte de wethouder op dat deze niet aan de werkgroep over de toekomstige situatie heeft deelgeno men, omdat zij slechts zijdelings be trokken was. Wel is zij regelmatig in gelicht over de stand van zaken. 'De hoofdmoot van de activiteiten wordt gevormd door de SKVA aldus de wet houder. 'De vereniging heeft de activi teiten altijd rechtstreeks gekoppeld ge zien aan de soos en gezegd dat een en ander in De Borg niet realiseerbaar is. Ernst Dienaar, directeur van de SKVA. wees er in dit verband overigens op dat de stichting de belan gen van de vereniging in de werkgroep steeds naar voren had geschoven. We zijn redelijk zorgvuldig met hun belan gen omgesprongen aldus Ernst Die naar. en dat is ook terug te vinden in het rapport SKVA-voorzitter Wil Hildebrand merkte op dat de werkgroep tot dusver een andere status heeft gehad, maar dat de vereniging zeker betrokken moet worden bij de verdere invulling van de plannen. Kingma wees erop dat de werkgroep geen keuze had gedaan, maar dat B. en W. de conclusies aan het rapport hadden verbonden. Ook hij meende dat de werkgroep nu het om de uitvoering van de plannen gaat breder van samenstelling moet zijn. Houten schuur In een eerder stadium is sprake ge weest van de Houten Schuur aan de Weegbreestraat als onderkomen voor de vereniging Artishock. Dat is echter inmiddels achterhaald, ook al omdat de gemeente zo goed als rond is met een koper die het gebouwtje 'ten nutte van de omgeving zal aanwenden', zoals gemeentevoorlichter Ben van Os mee deelde. Volgens wethouder Frans Kingma sluiten de mogelijkheden die de Borg biedt veel beter aan op de activiteiten van de vereniging. De vereniging was zelf altijd ontevreden over de mogelijk heden van de filmzaal en de theater zaal in het Artishockgebouw. Volgens de heer Kleiberg moet alles worden geprobeerd om de huidige acti viteiten die in de Borg plaatsvinden voor het dorpshuis te behouden. Ais al leen Artishock in de Borg overblijft, zit ten we over een of twee jaar met Het zelfde financiële plaatje als nu. en dat zou betekenen dat we het paard achter de wagen hebben gespannen. Het zal wel passen en meten worden, aldus de Borg-voorzitter. Artishock zorgt voor en bezetting die nagenoeg gelijk is aan de huidige. Volgens hem gaat het voor al om het aantrekken van activiteiten overdag, 's Avonds is dat ruim 70 pro cent. Dat de Borg van aanzien verandert als Artishock er zijn intrek heeft genomen staat vast. althans voor SKVA-voorzit ter Wil Hildebrand. 'De prioriteiten ko men anders te liggen. Het wordt geen verhuurcentrum, maar een cultureel centrum.' De verantwoordelijkheid voor het beheer komt volgens Kingma inderdaad bij de SKVA liggen, "maar hoe dat preceis wordt georganiseerd, daar is nu nog geen zicht op.' Er wordt wel gedacht over een nieuwe naam voor het centrum. 'Artiborg' is een sug gestie die al verschillende malen is ge daan, maar volgens de wethouder is daartoe nog niet besloten. Het bestuur van de Vereniging Artishock heeft nog niet formeel gereageerd op de voorstellen van het College van B. en \V. met betrekking tot de verhui zing van de stichting Artishock naar de Borg. Volgens voorzitter Dick de Wit heeft het bestuur zich wel bereid verklaard "mee te denken en de voor stellen aan de ledenvergadering van 14 december voor te leggen." "We voelen ons in feite voor het blok gezet." aldus Dick de Wit. "Op deze manier worden we wei gedwongen om mee te gaan naar De Borg, tenzij de ledenvergadering zich daartegen uitspreekt." Doordat het college heeft ge kozen voor de "inhoudelijke invulling," waardoor de culturele activiteiten in Soest moeten gaan plaatsvinden in De Borg. lijkt het alsof de vereniging geen alternatief meer heeft. "Als dat dan moet, dan zullen we als ver eniging wel voorwaarden stellen. Zo willen we een volwaardige plaats krij gen en ook meepraten over de programmering van de activiteiten in de 'Lullig' Borg." Dat de Stichting Kunstzinnige Vorming Artishock zich bereid heeft ver klaard zelf culturele activiteiten te organiseren die tot dusver door de ver eniging op touw werden gezet kwalificeert Dick de Wit als 'lullig'. 'Ze kunnen het in elk geval nooit zo goedkoop als wij.' 'Als er geen ruimte en vrijheid komen voor een eigen stuk invulling, dan doen we het niet.' aldus de voorzitter. 'Dan zoeken we misschien iets anders.' Op de vraag of het einde van de vereniging niet nabij is als zij niet meegaat met de min of meer gedwongen verhuizing wil Dick de Wit nog niets zeggen. 'Ik kan dat niet voorspellen. Misschien zeggen de leden dat ze dan helemaal opnieuw willen beginnen, bijvoorbeeld in een café, zoals we destijds ook begonnen zijn.' De vereniging Artishock blijft voorstander van een zo groot mogelijk cultu reel aanbod in de gemeente Soest en wil graag haar eigen identiteit daarin behouden. 'Maar we willen ook nog steeds knokken voor het behoud van het gebouw, dat volgens het voorstel op z'n minst zijn culturele bestemming verliest. Dat is een trieste zaak.' Over de aankoopplannen die de vereniging enige tijd geleden nog koesterde voor het gebouw merkt hij op: 'Zoiets kan in elk geval nooit de verantwoordelijkheid van de vereniging Artishock al leen zijn.' Het bestuur van de Vereniging voor Protestants-Christelijk Onderwijs te Soest heeft vorige week de onverdeel de steun gekregen van de ledenver gadering voor het uitvoeren van de voorstellen die moeten leiden tot een per school verschillende 'identiteit', zonder dat daarmee de eenheid binnen de vereniging verloren gaat. De ver gadering, die door ca. 150 leden werd bezocht, stemde in met het instellen van stafgroepen per school, die de identiteit op levensbeschouwelijk, onderwijskundig en opvoedkundig ter rein in het schoolwerkplan gaan vast leggen binnen door het bestuur aan te geven grenzen. Daarmee lijkt een einde te zijn gekomen aan het conflict dat de vereniging gedurende de afge lopen jaren heeft beheerst en dat zelfs dreigde uit te lopen op een scheuring. In de aanvankelijk vlot verlopende ver gadering kon een aantal minder spec- De Deense wrmgewfs van beeld en geknd S 'n klasse apparaat bij 'n topdealer B&O wéér als beste getest! 3 jaar garantie Nu met teletekst voor 99.- Schoemaker is dealer van B&O (Vv; voor Soest. Kleuren TV,\ video en stereo apparatuur van topklasse met drie jaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 taculaire agendapunten snel worden afgehandeld. Dat gebeurde zelfs in een ontspannen sfeer, en dat is in de ver eniging in de voorbije jaren wel eens anders geweest. De bespreking van de "identiteits-voorstellen" kostte echter nog heel wat tijd. Van verschillende zijden werden er kritische kanttekeningen gemaakt, met name voor wat betreft de rol van de statuten (de grondslag), waaraan het identiteitsbeleid ten nauwste ge koppeld moet zijn. Eén lid kon zich dan ook niet voorstellen dat het be stuur (dat tijdens de vergadering zijn interimstatus mocht verruilen voor de definitieve) in de praktische "invulling" van de voorgestelde werk wijze unaniem zou zijn, "tenzij men de grondslag geweld aandoet". Oud voorzitter Kok merkte in dit verband op dat in de voorstellen nergens wordt aangegeven welke regels er zullen gaan gelden voor de afbakening van de indentiteitsverschillen per school. "Is niet het grootste probleem dat de grondslag niet meer wordt gehanteerd?" vroeg hij zich af. Maatstaf en toetssteen Voorzitter Knol antwoordde echter dat het bestuur de grondslag volledig als maatstaf en toetssteen voor de identi teit zal handhaven en wees erop dat het bestuur ook de volledige verant woordelijkheid draagt voor de inhoud van de schoolwerkplannen. "Natuur lijk is daarbij een zeker interpretatie verschil mogelijk, anders zouden er ook geen verschillen in identiteit tussen de verschillende scholen kun nen zijn. Als die marge een knel punt zou worden, zal het bestuur een en ander in een extra ledenver gadering aan de orde stellen", aldus de voorzitter. "Het bestuur spreekt zich niet uit over exacte definities." Hij be loofde desgevraagd de verschillende schoolwerkplannen voor de leden ter inzage te leggen, zodra deze gereed zijn. Op 1e opmerking dat de identiteit kennlijk ondergeschikt is gemaakt aan het personeelsbeleid, antwoordde de heer Knol dat gewaakt moet worden voor zulke grote verschillen dat het personeel niet meer van de ene naar de andere school kan worden overge plaatst. "Er moesten geen eilanden ontstaan, maar er is geen sprake van dat de identiteit op een lager plan komt." Beperking Het bestuur deed wel de toezegging dat een beperking voor het bestuurs lidmaatschap zal worden vastgesteld: bestuursleden zullen of in Soest woon achtig moeten zijn, of kinderen op één van de scholen moeten hebben. Voor het "gewone" lidmaatschap van de vereniging wilde het bestuur geen be perkingen laten gelden, maar het zal zich op deze kwestie nog verder bezin nen. Enige discussie werd ook gewijd aan de samenstelling van de ouderraden. Sommigen bepleitten een "kerkelijke inkleuring" daarvan, zoals die ook in de bestuurssamenstelling tot uitdruk king komt. Volgens het bestuur leidt zo'n "dwangmatige inkleuring" ech ter tot problemen. "Voor de ouder raden gelden andere criteria. Inkleu ring is alleen al om praktische redenen niet aan te bevelen", aldus de voor zitter. Eén lid maakte in dat verband de op merking dat er toch in elk geval voor gezorgd zou moeten worden dat er in de ouderraden mensen worden be noemd "die nog rekening houden met Gods woord." Hij stelde vast dat de vereniging een linkse en een recht se vleugel telde en vreesde dat rechts in de ouderraden misschien geen in vloed meer zou hebben. De voorzitter wees hem terecht met de opmerking dat alle leden van de ouderraden de statuten dienen te onderschrijven. Democratisering Van andere zijde kreeg het bestuur lovende woorden voor de voortvarend heid waarmee het de lopende kwesties had aangepakt, hetgeen met applaus werd ondersteund. Wel werden er kritische kanttekeningen gemaakt bij het door het bestuur voorgestelde communicatieschema, dat als "ver hullend" werd beschouwd. Gevraagd naar een visie op demo cratisering antwoordde de voorzitter dat deze wordt begrensd door de be stuurlijke verantwoordelijkheid en hij verwees in dat verband naar het reglement van de medezeggenschaps raden. Hij beloofde een "zo open mo gelijke vorm van besturen", maar deed geen concrete toezegging op het verzoek om de schoolleiding meer te betrekken bij de voorbereiding van het beleid. "De taak van de schoolleiding zal opnieuw bezien moeten worden in het kader van de wet op het basis onderwijs, die volgend jaar van kracht zal zijn." Het bestuur beloofde tevens zich te zullen bezinnen op de samenstelling van het bestuur, in die zin dat behalve leden van de Hervormde kerk (4), de Gereformeerde kerk (4), de Ichthus- kerk (2) en de Christelijke Gerefor meerde kerk (2) thans één lid van "In de Ruimte" deel uitmaakt van het bestuur, maar dat deze 13e zetel in de toekomst mogelijk ook kan toevallen aan andere (kleine) kerkelijke groe peringen. In het verslag van de jaarverga dering van de Soester Zaken- kring in de vorige editie van de Soester ('ourant is ten onrechte de indruk gewekt dat de heer eenstra, secretaris van de Za- kenkring. zou aftreden. Deze mededeling berust op een mis verstand. De heer Veenstra treedt niet af. Kerst- en Nieuwjaarskaarten gemaakt van uw mooiste eigen negatief. Minimum afname 10 stuks met bijpassende enveloppen Prijs vanaf 10 van oosten fotografie Soesterbergsestraat 57, tel. 02155-13109 Winkelcentrum Soest Zuid Bewoonster wordt wakker: inbreker neemt benen Zondagmiddag, op klaarlichte dag. werd er ingebroken in een woning aan de Steenhoffstraat. De bewoonster, die in haar slaapkamer lag te slapen, werd wakker van het gestommel, waarna de onbekende direct het huis uitvluchtte. De man was de woning ingekomen door een ruit in te siaan. Hij doorzocht het gehele huis. totdat hij in de slaap kamer op de bewoonster stuitte. Hij vertrok zonder buit. Poes beschoten Een inwoner van Soesterberg deed vo rige week bij de politie aangifte van dierenmishandeling. Zijn poes bleek ernstig aan de kop gewond te zijn. De dierenarts constateerde dat het beestje door een kogeltje verwond moest zijn. Kinderen uit de buurt vertelden dat ze 's middags een man uit een auto op de kat hadden zien schieten. Dat gebeurde op de Versteeghlaan. De poes moet waarschijnlijk een oog missen. Rijverboden Op de Van Weedestraat hield de politie vorige week een 33-jarige Soester auto mobilist aan. die kennelijk teveel had gedronken. Hij legde de blaastest af en kwam ervan af met een rijverbod. Hetzelfde overkwam een 51-jarige au tobestuurder uit de Bilt. die op de Amersfoortsestraat in Soesterberg werd aangehouden. Inbraak Industrieweg Bij een inbraak in een bedrijfspand aan de Industrieweg is vorige week voor 2500 gulden aan gereedschap ge stolen. De dader kwam het gebouw bin nen door het openbreken van een raam. DAD rCTC A CC BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 17.00 en 20.00 uur Woensdag 5 december Biefstuk Sla Geb. of gek. aardappelen Donderdag 6 december Hongaarse goulashsoep Wiener schnitzel Sperziebonen Gek. of geb. aardappelen Vrijdag 7 december Indische stoofschotel Saffraanrijst Sla met paprika Maandag 10 december Haaskarbonade Tuinboontjes Gek. of geb aardappelen Vla-flip Dinsdag 11 december Tomatensoep Fricandeau Andijvie Gek. of geb. aardappelen Ruim een half jaar geleden heeft in Soest een onderzoek plaatsgevonden naar baarmoederhalskanker onder de vrouwelijke bevolking, geboren in de jaren 1925, 1928, 1931. 1934. 1937. 1940. 1943, 1946. 1949, 1952, 1955, 1958. Een aantal vrouwen, geboren in één van de ze jaren, heeft daarop niet gereageerd. Zij worden in de gelegenheid gesteld alsnog aan dit onderzoek deel te nemen en zullen binnenkort opnieuw een uit nodiging ontvangen voor het onder zoek. Dit zal worden gehouden op dins dag 11 december a.s., 's middags in het Medisch Centrum te Soest en 's avonds in dat te Soesterberg. Dit zal de laatste keer zijn dat dit dooi de gemeente Soest georganiseerde on derzoek zal plaatsvinden. De oorzaak daarvan is dat het Rijk besloten heeft zijn medewerking aan het baarmoe- derhalskankeronderzoek hierna te beëindigen. Vrouwen, geboren in één van de hierboven genoemde jaren, die geen uitnodiging hebben ont vangen, kunnen zich hiervoor wenden tot het Bureau Volksgezondheid van de gemeentesecretarie, telefoon 16744. toestel 340, of telefoon 10250, toestel 20. De z.g. uitstrijkjes worden verricht door medewerksters van het Centraal Bureau voor Keuringen op medisch-hy- giënisch gebied te Den Haag. Het is een eenvoudige handeling, waarmee per vrouw slechts enkele minuten zijn ge moeid. Het laboratoriumonderzoek vindt plaats in het Laboratorium voor celonderzoek van de Rijksuniversiteit te Utrecht. Aan het onderzoek zijn voor de deel neemsters kosten verbonden a. 14,50 voor vrouwen, geboren in de jaren 1931. 1934, 1937, 1940. 1943.1946 en 1949; b. 58.- voor de overige vrouwen. Dit bedrag dient, ter plaatse te worden voldaan. Het verschil in hoogte van de bijdragen wordt veroorzaakt door het feit dat de rijksoverheid alleen subsidie verleent in de kosten van het onderzoek bij vrouwen tussen 35 en 55 jaar. Aange zien het plaatselijk beleid zich gedu rende een reeks van jaren heeft gericht op de leeftijd van 25 tot 60 jaar. wil het gemeentebestuur van Soest de vrou wen van 25 tot 35 jaar en van 55 tot 60 jaar ook in de gelegenheid stellen voor eigen rekening eraan deel te nemen. De vrouwen die zich in de toekomst wil len laten onderzoeken, zijn dan aange wezen op hun huisarts of Preventicon (Hoog Catharijnei te Utrecht. Met na druk wordt erop gewezen dat ook deze onderzoeken niet gratis zijn. Brand op autosloperij Vorige week brak brand uit op een au tosloperij aan de Soesterbergsestraat. waar mogelijk als gevolg van het wier ken met een snijbrander vuurresten waren achtergebleven in een slopp- busje. De brandweer arriveerde tóen de bus al in een vlammenzee was ver anderd. Daarnaast brandde een aantal propaangastanks. Er bestond een groot ontploffingsgevaar door de aan wezigheid van zuurstof- en gasflessen in de nabijheid van de brandhaard. Brandweerlieden moesten, wegens de grote rookontwikkeling gebruik maken van persluchtmaskers. Na ongeveer een uur was men de brand meester. Autoruiten ingeslagen Een inwoner van Soest, die zijn auto had geparkeerd aan de Bosstraat, ont dekte vorige week dat een onbekende de ruiten van zijn wagen had ingesla gen. Hij stelde de politie op de hoogte. Diefstal uit auto Een inwoner van Zaandam, die zijn auto had neergezet aan de Beckeringh- straat. merkte bij zijn terugkomst.dat hel ruitje van een van de portieren was ingeslagen. Uit de auto wordt een kbf- fertje met papieren vermist. Beide Kerstdagen vanaf 17.30 uur Diner dansant. Levende muziek en een uitgebreid kerstdiner bezorgen u een onvergetelijke avond, f 77,50 per couvert. In ons restaurant de mogelijkheid van fondue om 16.00 uur en 19.30 uur. f 47,50 per couvert. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 S0ESTDUINEN Halve eeuw bestuurslid Bouw en Houtbond FNV Soest De heer I'. Grift te Soest heeft vorige week vrijdag een koninklijke onder scheiding gekregen. Dat gebeurde tij dens een feestelijke bijeenkomst van de afdeling Soest van de Bouw- en Houtbond F\V in de Open Hof, waar burgemeester Scholten de jubilaris, die wegens het 50-jarig bestuurslid maatschap van de afdeling werd gehul digd, de zilveren eremedaille behoren de bij de Orde van Oranje-IVassau op speldde. In november 1934 werd de heer Grift bestuurslid van de afdeling Soest van wat toen nog de Algemeene Nederland- sche Bouwarbeiders Bond heette, waarvan hij twee jaar tevoren lid was geworden. Vele jaren lang vervulde hij diverse belangrijke functies als be stuurslid, waaronder zo'n 30 jaar ivlan 1952 tot 1982) als afdelingspenning meester en plaatselijk vertegenwoor diger van het Sociaal Fonds Bouwnij verheid, waarbij hij zorgde voor de uit betalingen krachtens de werkloosheids wet en van vakantiegeld. Daarnaast was de heer Grift van 1947 tot 1962 voorzitter van de besturenbond NVV, afdeling Soest. Twaalf jaar lang was de heer Grift ook lid van de bondsraad, het hoogste orgaan van de landelijke bond. Tenslotte was hij van 1953 tot 1974 gemeenteraadslid voor de Partij van de Arbeid in Soest. Tijdens het officiële deel van de hul digingsbijeenkomst in de Open Hof. waar de genodigden werden verwel komd door afdelingsvoorzitter W. van Leuveren. voerde burgemeester Schol ten het woord. Hij wees erop dat het 50- jarig bestuurslidmaatschap waar schijnlijk uniek was voor Soest en mo gelijk ook in Nederland. 'Als je dat zo lang hebt gedaan is er meer motivatie nodig dan alleen het eigen belang.' al dus de heer Scholten. Hij noemde de heer Grift iemand aan wie veel mensen een voorbeeld konden neitien. Tn.di,e,'bigij[)jat;ëo...vvais .dé.situatie niet om over haar huis te schrijven, maar het is ook nu nog nodig om eendrachtig te laten horen wie je bent en waar je voor staat.' In het algemeen speelt de vakbond het spel in Nederland zoals het hoort, aldus de burgemeester, 'en dat moet ook zo blijven. Ik denk dat ook de heer Grift dat vindt.' Inzetten Het belangrijkste was volgens de heer Scholten dat 'mensen zich inzetten voor anderen, want daar ging het om. al die jaren.' De burgemeester stond eveneens stil bij het 21-jarig raadslid maatschap van de heer Grift, waarin hij zijn kiezers vanuit een andere dan de vakbondsoptiek vertegenwoor digde. 'Als raadslid moest u de belan gen van de gehele bevolking behar tigen. en u bent zich van het verschil duidelijk bewust geweest. U hebt in 50 jaar heel wat van Soest aan u voorbij zien trekken, en ik kan me voorstellen dat u soms met weemoed terugdenkt aan die voorbije tijd. maar ook plezier hebt als u ziet hoe Soest er nu bij staat, hoe het bloeit, want stilstand is achter uitgang.' Hij feliciteerde de heer Grift hartelijk met zijn jubileum en speldde hem ver volgens de versierselen van de ko ninklijke onderscheiding op. Gezicht Vervolgens was het woord aan bonds- bestuurder Jaap van der Linden. Hij wees erop dat de heer Grift de bond in al die 50 jaar in Soest een 'gezicht' had gegeven. 'De bond was Grift.' In zijn functie was hij al die jaren een raads man en vertrouwensman voor velen geweest, die veel bezoekers thuis ont ving. met alle problemen van dien. 'Maar met zulke mensen is de bond groot geworden. De bond koestert bezwaren tegen het systeem van koninklijke onderschei dingen, aldus de heer Van der Linden. 'Wat ons betreft had het ook goud mo gen wezen, of net zo goed brons; daar gaat het niet om. Wij doen daar niet aan mee. maar we hebben evengoed waardering voor mensen die verder kijken dan hun neus lang is en vooraan willen lopen.' Omdat hij met de pas op gespelde medaille waarschijnlijk wel een beetje scheef zou lopen bood de _heer Van der Linden de heer Grift een i wafër-pas aan, onder dank voor alles wat de jubilaris voor de bond heeft ge daan. De heer P. Pieren voerde het woord als oud-collega-raadslid. Hij haalde herin neringen op aan de gebeurtenissen in de gemeenteraad in de jaren dat de heer Grift daarvan deeluitmaakte, o.m. aan de leden Polet en De Haan. 'We hebben samen in de raad gevoch ten voor de belangen van de PvdA, en samen gewerkt aan de opbouw van Soest. Nu denk ik wel eens dat men be zig is met de afbouw. Matje De heer Pieren herinnerde er ook aan hoe ze als raadsleden elk half jaar op het matje moesten komen bij de afde ling van de PvdA, 'en dan kregen we wel eens van onder uit de zak.' De kri tiek die er soms was had hen echter al tijd gesterkt. De heer Pieren verhaalde ook van de verstandhouding met andere politieke partijen, waarbij een enkele keer wel eens 'het mes op tafel' moest komen, maar anderzijds had men het ook goed met elkaar kunnen rooien en samen een beleid kunnen opbouwen. De heer Grift had zich in zijn raadsperiode al tijd in het bijzonder ingezet voor so ciale woningbouw. 'Dat er zoveel woningwetwoningen in Soest zijn ge bouwd is mede aan jou te danken,' hield hij de jubilaris voor. Hij haalde een aantal anekdotes uit het verleden aan en pleitte voor de oprichting van een vereniging van oud-raadsleden, o.m. om nog eens naar het Duitse Soest te gaan. Rot Ook de heer A. Bargerbos, districtsbe stuurder van de bond. sprak zijn geluk wensen uit. 'Als er één zo'n onderschei- Foto: Goos van der Wilt. ding verdient, dan ben jij het wel,' merkte hij op aan het adres van de heer Grift. Hij wees erop dat de heer Grift geen gemakkelijke jongen was geweest, maar wel altijd had klaarge staan voor anderen, en al was er wel eens kritiek geweest op het feit dat de afrekenstaten wat al te lang uitbleven, dan waren de centjes die de bond nodig had er toch altijd gekomen. 'Jij hebt voor ons duizenden verdiend door de le den steeds van dienst te zijn,' aldus de heer Bargerbos. Hij noemde de heer Grift tenslotte een oude wijze rot in het afdelingsbestuur, die nog niet gemist kan worden Het rijtje sprekers werd afgesloten door de heer Grift zelf. die een kort dankwoord sprak. Daarna werd de feestavond in besloten kring voortge zet. Vrouw meldt zich als doorrijdster Een 23-jarige inwoonster van Utrecht heeft zich vorige week bij de politie ge meld als de gene die in het vorige weekend op de Lange Brinkweg een lantaarnpaal en een hek omverreed. Bij de aanrijding bleef een kenteken plaat op de weg achter, zodat de politie de eigenaar van de auto snel kon opspo ren. Deze, een inwoner van Soest, bleek daarbij teveel alcohol te hebben gedronken en kreeg een proces-ver- baal. De man legde een bekentenis af. De politie keek dan ook enigszins ver baasd op toen de Utrechtse zich meld de. Zij verklaarde dat de man haar had willen beschermen, maar dat zij het beter vond dat de waarheid "aan het licht kwam." Grootste overdekte markt van Soest De Soester Atletiekvereniging Pijnenburg organiseert op zaterdag 15 de cember in de grote hal van de firma Van Asch aan de Industrieweg 37 (In dustrieterrein een zeer grote Kerst- en Rommelmarkt. De hal zal die dag tussen 9.00 en 16.00 uur dienen als de grootste overdekte markt van Soest. Tientallen kraampjes met te verkopen spulletjes komen er te staan. Wat betreft de kerstmarkt zijn er stands met kerststukjes, kan men voor heel weinig geld artikelen kopen om zelf kerststukjes te maken, is er een spe ciale stand waar met alle soorten ballen voor de kerstboom alsmede slin gers kan kopen, en ook is er een stand waar men voor slechts vijf gulden een nieuwe langspeelplaat met 14 kerstliedjes gezongen door kinderen kan krij gen. De organisatie heeft slechts 50 platen via een voordelige prijs kunnen krijgen, zodat wie het eerst komt. En wanneer men iets lekkers voor de kerstdagen in huis wil halen kan men op de kerstmarkt ook aan zijn trekken komen. De warme bakker heeft voor een geweldig aanbod gezorgd met spe ciale lage prijzen. Voor de komende feestdagen kan ook op de kerstmarkt uit een aantal wijnaanbiedingen een keus gemaakt worden. Verder komt er een speciale stand met fruit en een stand met honing. Tenslotte mag op een kerstmarkt ook de kerstkaarten (zes kaarten, met te keningen van Rien Poortvliet, inclusief enveloppen voor 2,50 guldenna tuurlijk niet ontbreken, alsmede het kerstgroen. Ook de Rommelmarkt-afdeling laat veel mooie spulletjes zien. Zo zijn er stands met meubelen, waaronder bankstellen, stoelen en tafeltjes; aarde werk; huishoudelijke artikelen, kinder-, dames en herenkleding, schoenen en tassen, handwerk- en zelfgemaakte artikelen, snuisterijen, verlichtings artikelen. speelgoed, boeken en grammofoonplaten. Vanzelfsprekend wordt op de markt ook voor het inwendige van de mens gezorgd. Komende van buiten SOest dient men om te markt te bereiken de borden richting Industrieterrein te volgen. Daarnaast zijn ook speciale bor den op de invalswegen van Soest geplaatst om de beozkers naar het ver- kooppunt aan de Industrieweg te leiden. De opbrengst van de Kerstmark/Rommelmarkt wordt weer toegevoegd aan het bedrag dat de Atletiekvereniging Pijnenburg nodig heeft voor de aanleg van de eigen atletiekbaan. Met de aanleg is-onlangs een begin ge maakt. Soesterbergsestraat 122 - Soest Telefoon 02155-127 06 MENU DB CE MOIS f 70,- voor de decembermaand speciaal aanbevolen menu, tevens kerst menu FILET DE BOEUF CRU A UX TOMATES tranches gemarineerde runder- entrecóte met tomatensaus CONSOMMÉ AUGOUTDE BOIS heldere paddestoelensoep FILET DE TURBOT A U VIN BLANC tarbot in witte ivijnsaus GRANITE A U CAMPAGNE verfrissend ijsje op vruchten basis met champagne SUPREMES DE PIGEONNEA U AUX AIRELLES ROUGES gesaldeerde duivenborst met veenbessensaus geserveerd met een keur aan verse seizoengroenten en gebakken aardappelen CHAROIT DE FROMAGES kaasvariatie PARADE DE NOS DESSERTS een verscheidenheid aan nage- rechtjes FAMILIE OTT EN MEDE WERKERS WENSEN U PRETTIGE FEESTDAGEN!

Soester Courant | 1984 | | pagina 3