Rabobank S Meester Hamer liet een schat na ■LAvMARKaGiASai w Kerstversieringsdemonstratie in De Borg STRAK EN STRALEND KETTING FORMULIEREN I De avond zal op 10 december a.s. om 20.00 uur in "De Rank" te Soest gehouden worden. Kaarten a f3,50 (inclusief een kopje koffie) zijn verkrijgbaar bij alle balies van de RABObank kantoren aan het KERKPLEIN, de SOES- TERBERGSESTRAAT, KONINGINNELAAN, SMITSWEG en TAMBOERIJN te SOEST. Onbekend talent Concert in Artishock Nieuwe aardgastarieven per 1 januari 1985 Oprichting werkgroep Terre des Hommes in Soest? Geriddei WOENSDAG 5 DECEMBER 1984 Gl ASHAMDFI FN Gl A<?7FTTERI J voor GLASREPARATIES en levering van o.a. DUBBELE BEGLAZING THERMOPANE, VOORZETRAMEN Varenstraat 74 - Soest - Telefoon: 02155-10731 PAGINA 8 SOESTER COURANT Een avondje oekenboekenboekenboekenboekenboeken Titel: De vijfde generatie Auteurs: E. A. Feigenbaum en P. Mc. Corduck Uitgever: Elsevier De vijfde generatie, een waarschuwing en/of een utopie? Waarschijnlijk zowel 't een als 't ander. Het boek bericht o- ver de toekomst van supercomputers. Een technologische toekomst die het menselijk brein zouden kunnen bena deren en zelfs overtreffen. Een bedrei ging in ook een ander opzicht. De Wes terse computerindustrie zou, indien op korte termijn niet wordt bijgestuurd, de concurrentieslag met de Japanse computerindustrie door k.o. verliezen. Een boek waaruit een groot stuk be zorgdheid spreekt, maar waar de le zer zich ook zal verbazen over hetgeen ons op technologisch gebied, waarvan daan dan ook, te wachten staat. Titel: Misdadigers tussen rechter en beul Auteur: F. van Hemelrijck Uitgever: Wereldbibliotheek Wie belangstelling heeft voor een niet dagelijks terugkerend stuk geschiede- ns, waarbij strafrecht en criminaliteit voorop staan, zal "Misdadigers tussen rechter en beul" met belangstelling lezen. Criminologie en strafrecht tus sen 1400 en 1800 zich afspelend in West- Europa. geschreven door de Belgische hoogleraar F. van Hemelrijck. Het boek schrijft een periode West Europese ge schiedenis waarin het woord en begrip tolerantie nog niet waren uitgevonden, laat staan van toepassing waren. Straf had niets met recht, alles met wraak te maken. Toch zijn er overeenkomsten met de tijd waarin wij thans leven. On derzoeken naar de oorzaken van het bestaan van de zelfkant van de maat schappij bieden in sommige gevallen een herkenbare uitkomst. Op vele pa gina's ijzingwekkende lektuur. No-Fic- tion. Titel: Heksen en tovenaars Uitgever: Time-Life-Boeken. Wie tijdens het lezen van een boek wil huiveren kan niet om Heksen en tove naars heen. Het is het eerst deel uit een 13-delige serie die onder de titel Het rijk der fabelen op de boekenmarkt wordt gebracht. In de eerste aflevering alles over zwarte magie, zich afspelend op de grens van werkelijkheid en fantasie. Sprookjes die in staat moeten zijn vol wassenen de stuipen op het lijf te jagen? Vergeet 't maar. Daarvoor wordt er in sagen en mythen te veel op een verant woord wetenschappelijke manier inge vuld. Wie er een gewoonte van maakt 's nachts het slapen nog even uit te stellen zal met Heksen en tovenaars nog vele uren wakker blijven. Overdag kijkt de lezer misschien anders aan tegen deze bizarre zaken. Alhoewel garanties daarvoor niet te geven zijn. Titel: Havinck Auteur: Mar ja Brouwers Uitgever: De Bezige Bij Havinck is het debuut van de neder- landse schrijfster Marja Brouwers. Een in meer dan een opzicht verrassend de buut, dat haar in feministische kringen zeker niet in dank zal worden afgeno men. Ten onrechte overigens, want het gaat hier om fraai, soms zeer fraaie proza, dat voor deze tijd op maat ge schreven lijkt te zijn. In Havinck be palen drie vrouwen het leven van advo caat Havink. Het zijn z'n echtgenote, zijn dochter en een vriendin. In prach tige dialogen roept zij beelden op die de uitzichtloosheid van het leven van de hoofdrolspeler en die van zijn partners en collega's bijna onverbiddelijk ge stalte geven. Havinck is een wrang boek. meesterlijk geschreven, zonder uit komst die in menselijk opzicht een hoe- vast biedt. TitelDe zonderlinge avonturen van Primus Prikkebeen Auteurs: Rodolphe Töpffer en Gerrit Kromrij Uitgever: Loeb Prikkebeen, in de Lage Landen beter bekend als spillebeen, wordt door uit geverij Loeb op een zeer fraaie wijze weer tot leven gebracht. De inleiden de tekst maakt een recensie in feite overbodig. Wanneer u zich Primus Prikkebeen heeft aangeschaft en gele zen, keer dan nog eens terug naar de inleiding waar te lezen is: "Vlieg, boek- ske, uit in deze wereld; het zit met dwa ze dingen zo: wie er niet om lacht ver veelt zich; wie er zich niet aan over geeft verzet zich; wie ernstige kritiek wil oefenen heeft ongelijk, en wie er ernstig bij wil blijven ziet maar." Wed den dat Töpffer en Kromrij u een spie gel voorhouden waarom smakelijk en dikwijls gelachen zal worden? Primus Prikkebeen, een kostelijk boek dat don kere dagen lichter maakt. Titel: Alba Auteur: Anja Meulenbelt Uitgever: Van Gennep "Alles kan" is de laatste regel van An- ja Meulenbelt's nieuwe roman Alba. En daarmee heeft de schrijfster in fei te opnieuw een keuze gemaakt. Lange tijd feministe met hart en ziel lijkt 't of de schrijfster met haar deels autobio grafische deels fictieve roman voor een nieuw, andere, waarschijnlijk definitieve levensvorm gekozen heeft. Alba ge tuigt daarvan. Nuchter, soms ontroe rend, maar naar de roman "De schaam te voorbij" voor een feministe een op zienbarend geschrift. Alba. de andere kant van een medaille. TitelHet Guinness Record Boek Uitgever: Luitingh Het Groot Guinness Record Boek, de nieuwe editie, is dit keer completer dan ooit. Naast vermelding van zinnige en dwaze records die de mensheid, veel al door een overschot aan tijd tot stand heeft gebracht, als extra toegift de uit slagen van de Olympische Winter en Zomerspelen '84. Het Guinness Record boek is en blijft jaarlijks een terugke rend fenomeen. Je kunt de gegevens die er in te vinden zijn als dwaas be stempelen. waarschijnlijker lijkt 't dat een groot aantal van de bezigheden die records opleverden tot de verbeelding van vooral jonge mensen zullen spre ken. Alleen daarom al is het Groot Guin ness Record Boek ook dit jaar weer goed voor een gigantische oplage. Titel: De zegelring Auteur: Willem Frederik Hermans Uitgever: De Bezige Bij Een typisch W. F. Hermans-verhaal. Kil, cynisch en schijnbaar zonder emo ties geschreven. Hij beschrijft het le ven van de hoofdpersoon Jasper op een bijna gruwelijke wijze. Alles in korte fragmenten. De lezer blijft na 72 pagi na's met de vraag achter of noodlot dan wel toeval de uitkomst van een mensenleven kunnen bepalen. Wat de hoofdpersoon in De zegelring betreft is het noodloot hem op het lijf geschre ven. Titel: Luizen in de pels Uitgever: Raamgracht Redaktie: M. van Amerongen Jan Blokker en Herman van Run Luizen in de pels werd uitgegeven bij de viering van 100 jaar journalistiek in Nederland. De samenstellers zijn in dit wereldje, en ook erbuiten, bepaald geen onbekenden. En zo kon luizen in de pels uitgroeien tot een document dat, zon der te pretenderen volledig te zijn, een aardig en soms verrassend beeld geeft van een eeuw Nederlandse journa listiek. Zeker in het deel, dat het her- verschijnen van bepaalde Nederlandse dagbladen na de perszuivering behan delt. niet helemaal objectief geschre ven. Dat mag echter geen verwondering wekken. De Nederlandse journalist is als maatschappij-opziener gedoemd subjectief te werk te gaan. Titel: Dodenwake Auteur: Stephen King Uitgever: Veen Een eigentijds geschreven versie van de "levende dode" of Zombie. Het is een genre, waar je van moet houden, om het maar eens cliché-matig uit te drukken. Maar in dit geval is het een boek, dat je, ook als je niet van het gen re houdt, in één adem uitleest. Een oud- Indiaans stukje grond heeft de geluk kig maar bij weinigen bekende eigen schap om de doden weer levend te ma ken. En in het verleden zijn daar een paar afschrikwekkende voorbeelden van geweest. Een door een ongeval om het leven gekomen student verschijnt 's-nachts in de droom van Louis Creed. Hij neemt hem mee naar het dieren- kerkhof en waarschuwt voor de gevol gen van het misbruiken van de mystie ke eigenschappen. Als Creed uit zijn droom ontwaakt, merkt hij, dat hij niet heeft gedroomd, omdat zijn voeten en zijn beddelakens bemodderd zijn. De grond van de voormalige indianen kan inderdaad de doden tot leven wekken, maar in de meeste gevallen worden alleen de slechte eigenschappen mee opgewekt en de goede blijken aan het lichaam te zijn ontvloden. Wat dit al lemaal voor verschrikkelijke konse- kwenties met zich meebrengt, laat zich op een zeer indringende wijze lezen. KONINKLIJKE MAATSCHAPPIJ =1 TUINBOUW EN PLANTKUNDE Op woensdagavond 12 december a.s. organiseert de Soester afdeling van Groei en Bloei weer haar jaarlijkse kerstversieringsdemonstratie. Deze keer zal de heer J. B. Wiertsema, vakdocent aan het tuinbouw-onder- wijscentrum te Utrecht, in een avond vullend programma de Kerstsfeer al vast oproepen met als thema Leven met kontrasten Met name in de laatste maand van het jaar ervaren we de licht- en schaduw zijden van het leven intenser: ener zijds de vooruitblik naar het nieuwe jaar en een nieuw begin; anderzijds het afscheid nemen van een jaar dat door verschillende gebeurtenissen is gekleurd en doorleefd. Leven met kon trasten: we doen niet anders. Bij het bloemschikken geven kontras ten juist de nodige spanning aan een schikking. Materiaal-tegenstellingen zoals: hard - zacht, dik - dun, massief - transparant, glad - ruw, rond - recht, etc., maar ook kleur-kontrasten bren gen dit tot uitdrukking. Door gebruik te maken van materiaal- en kleur-kon- trasten zal de heer Wiertsema het Titel: Hedonia Auteur: Kees van Kooten Uitgever: De Bezige Bij In Hedonia bewijst de Haagse auteur Kees van Kooten meer te zijn dan de professionele mannetjesmaker van de VPRO-televisie. In wat hij zelf een op stel noemt, maar dan wel virtuoos ge schreven, toont hij zich een van de meest begenadigde vertellers. In een periode, dat z'n echtgenote een poging onderneemt Woody Allen te bezoeken en aan het spreken te krijgen, bestiert Van Kooten het huishouden. Het zijn vooral de dialogen die hij met z' kin deren heeft die warm en niet zelden ont roerend bij de lezer overkomen. Op merkelijk in dit boek ook de briefwis seling die hij met de cabaretier Wim Kan heeft gehad. Hedonia is een ge schreven reportage vol grappen en grol len, maar hier en daar met serieuze ondertonen die lezers kunnen signaleren en proeven wanneer ze af en toe eens in de spiegel kijken. Kees van Kooten, een literaire clown, maar dan wel een met uitzonderlijke kwaliteiten. Strak en Stralend Kunstenaars in spuitwerk! P. Stalenhoef autoschade j 1 e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk thema in diverse composities naar vo ren laten komen. Een uitdaging Ook u kunt het thema naar eigen kun nen en met uw eigen ideeën uitwer ken in een schikking. Neem uw werk stuk mee naar De Borg; de heer Wiert sema zal het zeer op prijs stellen en gaarne met u van gedachten wisselen over wat u tot uitdrukking hebt willen brengen. Extra attractie Aan het einde van de avond zullen drie van de te vervaardigen kerststukken worden verloot onder de aanwezigen Deze demonstratie vindt plaats in de grote zaal van De Borg, waar podium en geluidsinstallatie ervoor zullen zor gen dat u alles goed kunt volgen. De aanvang woensdag 12 december is om 20.00 uur. het adres is: Willaertstraat 49 en de entree is voor leden van Groei en Bloei gratis. De toegangskosten voor niet-leden bedragen ƒ.5,-. r in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Drukkerij Smit B.V. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-18747 SCANDINAVIË Scandinavië informatie-avond met een dia-show en info stands Rabobank i.s.m. Noors, Zweeds en Fins Verkeersbureau Sunway en Stena Line. Bromfietsonderdelen gestolen Een bromfietsbezitter uit Soest heeft vorige week bij de politie aangifte ge daan van de diefstal van een aantal on derdelen van zijn voertuig. De brom fiets stond geparkeerd aan Colenso. Zaterdag 1 december j.1. speelde het ensemble Pagliaccio op de eerste klas sieke muziekavond dit seizoen in Arti shock. Een avond die door zeer knap spel en een gevarieerde program mering, o.a. werken van J. S. Bach. G, Ph. Telemann en H. Villa-Lobos als zeer geslaagd mag worden beschouwd. Geïnspireerd werd er met name ge speeld in de moderne stukken waarin de verschillende instrumenten vooral solistisch tot hun recht kwamen. Hen drik Jan Brethouwer, Wilma van der Ward, Carien van de Beid en Rolf Uter- mohlen zorgden door hun niet van hu mor gespeende presentatie, dat het een levendig geheel werd. De avond begon overigens met een merkwaardig inci dent: een van de muzikanten stootte een houten schot om. die met een donderde klap op het clavecimbel be landde. Afgezien van enkele ontstemde snaren leverde dit geen noemenswaar dige schade op. zodat de avond die be gon met een daverende klap kon ein digen met een spannend stuk van Tele mann. Een muzikale avond die door het aanwezige publiek zeer gewaar deerd werd en zeker het herhalen waard is. Zaterdag 8 december is er een heel ander muziekgenre in Artishock aan bod. Dan brengt het Open Podium pop- muziek voor het voetlicht. Zie voor nadere gegevens de berichtgeving over tarief per 1-1-1985 excl. BTW incl. BTW 55,6 ct 66,2 ct ƒ57,- ƒ67,83 Daar de Minister van Economische zaken de inkoopprijs van aardgas per 1 janu- an mat 3 cent Per m3 (excl. BTW) heeft verhoogd hebben Burgemeester en Wethouders besloten de Raad voor te stellen het gastarief voor kleinverbrui kers per 1 januari als volgt aan te passen huidige tarief excl. BTW incl. BTW Prijs per kubieke meter 52,6 ct 62,6 ct excl. milieuheffing vastrecht per aansluiting 57,- 67,83 jot. De abonnementstarieven zijn dienovereenkomstig aangepast. Verder hebben Burgemeester en Wethouders de Raad voorgesteld de tarieven voor het huren van gaswarmwaterapparaten en abonnementen op de C A I per 1 januari 1985 als volgt vast te stellen - Huren van gas warmwaterapparaten per maand a. keukengeisers b. Badgeisers c. variogeisers klein d. badgeisers, voorzien van muur- doorvoer e. variogeisers f. gasboilers voor huishoudelijk gebruik Signaallevering C. A.I. In mei van dit jaar overleed de heer Amold B. Hamer op 56-jarige leeftijd. Meester Hamer, zoals velen hem ken den uit de tijd dat hij onderwijzer was aan de Savornin Lohmanschool, was niet alleen docent in hart en nieren, hij dichtte ook. Maar dat wisten al leen zij die hem goed kenden. Bescheiden van aard. heeft Arnold Ha mer tijdens zijn leven de publiciteit niet gezocht. De enkeling die ooit iets van zijn hand las, werd er echter wel door geraakt. In zijn nalatenschap be vonden zich bijna tweehonderd gedich ten van religieuze aard, over de natuur en haarscherpe observaties van dingen waar je als gewoon mens aan voorbij gaat. Vrienden en familie namen het initiatief om een selectie uit zijn werk grotere bekendheid te geven als blij vende nagedachtenis aan een warm voelend en gelovig mens. Zijn direktie en speelse taalgebruik doet zo nu en dan sterk denken aan de dichteres Nel Benschop. Dit zal de uit geverij Kok uit Kampen waarschijn lijk ook niet zijn ontgaan. Nel Ben schop is immers als succesrijkste auteur het paradepaardje van dezelfde uitgever die nu "Geborgenheid" van Arnold Hamer in druk uitbracht. Namens de vrienden van de overleden dichter, zegt Jan Koole in het ten ge leide: "Deze bundel wil de nagedachtenis eren van iemand die ons iets goeds wist te zeggen. Iemand die aandachtig kon luisteren, liefdevol kon waarne men, ons immers een warm hart toe droeg. De verwondering waaruit deze gedichten geboren werden maakt ze heel authentiek". Zijn worsteling om in eenvoudig Neder lands weer te geven wat er in hem om ging, komt sprekend tot uiting in het gedicht "De schrijverspen" excl. BTW 6,10 incl. BTW 7.26 - 9,58 - 11,31 - 13,74 - 13,74 dit evenement elders in de krant. Voor een perceel waarvoor aansluiting tot stand is gebracht en waarvoor 50,- entreegeld is betaald Voor een perceel, waarvoor aansluiting tot stand is gebracht en waarvoor 300,- entreegeld is betaal Voor percelen van W.B.V. "Soest" op de Eng en in het Smitsveen, waarvan de GAI's zijn overgenomen Voor aansluitingen tot stand gekomen vóór 1 januari 1985 in Overhees I en Soesterberg Voor een aansluiting van een GAI op de CAI wanneer die GAI niet is overgenomen en wanneer daarop alleen signaal wordt geleverd voor max. 6 kanalen, per aan sluiting op de GAI Voor extra aansluitingen in het perceel op het DKS-net, per extra aansluiting Tarief per excl. BTW 12,70 maand incl. BTW 15.11 - 10,40 - 12,38 - 10,83 Voor midden- en kleinbedrijf ADMINISTRATIES BOEKHOUDINGEN ADRESBESTANDEN MAILINGS MJ% M TYPE SERVICES (tekstverwerking) Service Borean K M CLAUSLAAN 32 - 3761 CZ SOEST TELEFOON 02155-12398 Als ik de zon zie, bron van licht en leven en kleuters plukken bloemen in het grasgroen van de wei als duivenvluchten door de blauwe hemel zweven en k hoor het gonzen van de bijen boven de paarsi hel en k zie de baby kraaiend spart'len met de blote beent'les en hoe de oudjes rusten in de schaduw op een bank hoe t groene gras bespikkeldls met madeleentjes en k hoor de merel zingen met parelend geklaii - dan schort het mij aan woorden om het u te zeeeen en k denk dat het verstandig is. om dus de schrijverspen eens neer te leggen - 2,38 I Is dit mogelijk??? Mijn hoop is dat natuurlijk wel. Mijn naam is Tina Nelemans. Sinds kort mag ik Soest mijn woonplaats noemen. En ik vind het jammer dat er in Soest nog niets wordt gedaan voor Terre des Hommes. In Zeist was ik jarenlang lid van de werkgroep daar. Mijn vraag is of er mensen zijn die mij willen komen versterken, zodat er ook in Soest een werkgroep van de grond kan komen die zich voor het volgende gaat inzet ten: Kinderen in nood waar ook ter wereld, ongeacht ras, geloof, politieke overtui ging of welke instelling danook te hel pen. Als ik de Pólen-aktie hart-patiën- tjes) en Eén voor Afrika noem, dan zul len er zeker mensen zijn die zich on ze naam herinneren. Deze akties zijn maar een heel klein deeltje van ons werk. Wij doen zoveel meer. En dat werk gebeurt allemaal door vrijwil- ligers/sters. U begrijpt dat ik niet al les kwijt kan in zo klein artikeltje. Maar u kunt mij bellen als u meer informa tie wilt hebben en wie weet wordt u wel zo enthousiast dat u zegt: "Ja, ik wil wel meehelpen akties te ondernemen voor de kinderen die de hulp zo ver schrikkelijk hard nodig hebben." Graag. U kunt mij bellen op telefoon nummer 03463-3014 tot 17.30 uur. Tine Nelemans ™est h« een half jaar gele den definitief neerleggen. Naar mense- al t™«aa'StaVen Veel te vroeg- Als "J het^inht gegeven zou hebben tot gen dan 6a-Va" 2ljn ™geroefenin- met' J 2eker ingenomen zijn dat PlaatsbePal'ng van het gedicht teaemii aerSte Pagina staat en dat bundel WSS V°°r de titeI van deze Jassen gestolen Na een bezoek aan een café aan de Bos straat ontdekten twee inwoners van Soest vorige week dat hun jassen ver dwenen. De een miste een donker blauw vliegerjack ter waarde van ca. 200 gulden, de ander een jas van ca 260 gulden. Zij deden aangifte bij de po litie. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Privé A C Post Joh Poststraat 352 telefoon 21297 Zoals het handje van het lieve kleinkind veilig is in opa's grote hand, zo is mijn diepste wens als onzeker zoekend mens, veilig te zijn in een wereld vol dreiging en pijn, in Gods hand op weg naar het toekomstige land. Geborgenheid is een uitgave van J. dampen en is verkrijgbaar bij Boekhandel Van de Ven, 60 bladz.. Inbraak Soesterberg ScTestprh^0nSttr Van de Morane in een onhpko °ntdekte vorige week dat de achtd-ka" der via de deur aan was binnil .Van de wonin& haar huis door mpt g r°n&en. Hij ging ervan- t>ankpasjesWe<! etaa,kaarten en twee 1 WOENSDi Amersf De Amersfoortse koor dat zich voor met de uitvoering alle stijlperioden, opgericht. In ue a nen heeft de Cam programma's, mt hoge kwaliteit, t Werken van J. S. F. Martin namen De Amersfoortse nog korte bestas doorgemaakt die de K.R.O.-radio "Laudate" receni geruimd. De uitv Mis voor twee ko: menwerking met was voor de Canto Wouter van den Bi van haar kwaliteit haar enthousiasrr Cantorij bestaat u merendeels muzi De schilder: 'Tot n vakbondsman. AI z blijf ik nog lid. En lijke. Mijn vader i en altijd lid gewet Het is mij met de Vorige week heb streerd in Utrecht monstratie. Het li fnaar ik betaal no£ butie. Wanneer je ben je machteloos weer aan de sehai we de crisistijden Vooral de jeugd zo niseren. Ik ben geboren op de Hart weg. Na dt ik op dertien-jarig< Gart van Es. een het gebouw van de 'Galerie De Drie lingschilder moesi mesje het gras tu uitpeuteren vóór di moet je je moeder n belandde ik bij de g« in Hilversum. Een avondtekenschool Bij het schilderen zag ik plotseling ni< kwam het licht teri oude dokter Kupei dit zwarte lapje en af. 's Morgens fietste i Hilversum. Eri vai een handkar met I bussen verf naar moest ik de brug o tot een sterke man hielp met duwen, van Hilversum wet Toen ik zestien wa je moet lid worden zellenbond. Als ik ik thuis op mijn flil zat toen bij het zi aan mij of ik ervo< veel mensen op de ledenraad zoudei Gouden Ploeg'. Da open als ik het er was en spoedig zat Vijftien jaar lang I weest van de bestu afscheid nam, kre renvulpotlood met voorman bij Co van nendaal gewerkt in een rijksdaalder m maker, omdat ik was. 's Morgens avonds weer wind gedaan. Ik heb noj op spiegelglas en vc 's Winters had ik oktober tot maart, te doen. Wat is hiei zat in de buurtvere de speeltuinvereni thuis. Toen ik achti van de S.D.A.P. i\ een rooie. Als ze he 'besmet.' verklaart nen. Als werkloze dat z'n kinderen ei dienden. Kom ovi terug, zeiden ze. Bj 52 van, dat is preci ik beter onthouden, Als snotneus trok mijn bek open.

Soester Courant | 1984 | | pagina 8