mm vereniging d'OudeEnghe WCIV Springlevende kerststal op 't Vaarderhoogt! Bij ons op Soest Kerstmenu 1984 VVD pleit in open brief voor De Oelte Recherche krijgt assistentie van leden surveillancedienst Ja -15 - Soest 12132 Andri Pieck (1894-1982) en Amersfoort Klachten over bezorging: tel. 14152 (18.00 -18.30 uur) Welbehagen Kerstmenu 1 a 75,- Kerstmenu 2 a 75,- Kinder Kerstmenu a ƒ37,50 Filmhuis: Russische klassieker Manifestatie Moederschap - Moederen FilmSally en de vrijheid Thema-ochtend 'Moederschap - Moederen' TheaterDesiree LiteratuurMischa de Vreede Arti-skoop theater en film (5-12 jaar) PAGINA 10 WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 11 Foto: Goos van der Wilt. I*' bouw van de traditionele levende kerststal op tuinad viescentrum 't aarderhoogt, de 14e creatie in succes- sic, heeft ook dit jaar weer doorgang •opgevonden. Even leek het erop dat voor /Mieen jaar de traditie moest worden jXaltMtrbroken, omdat de realisering van de uitbreidingsplannen, een vergroting van de bestaande plantenkas met 600 niJ, erg veel tijd en arbeid vergden Taan baas Toon van den Breemer en At-zijn medewerkers. Hl >oor de geweldige inzet van allen, jvooral in de avonduren, is in ruim een pPAeek tijd dan toch een zeer fraai ge- icel ontstaan, waarin de toeschouwer jtzich even 1985 jaar terugwaant. Te- Hmidden van een bonte veestapel waar- j tonder een schaap met pasgeboren lam- lilnieren, een heuse ezel, een geit met Lljongen, een pasgeboren pony etc. etc. H.slaat een prachtige beeldengroep cen- ■Iraal. Dat de jaarlijkse bouw van de (ükerststal, die intussen landelijke be- fgkendheid begint te genieten, niet uit- ■loopt op een rountine-arbeid is dui- tcielijk te zien aan de steeds weer ver hinderde opzet. Dit jaar wordt de be zoeker van de plantenkas automatisch door de stal heengeleid, hetgeen een bijzonder leuk effect geeft. De gehele' stal beslaat zo'n 150 m2 en valt dagelijks te bezichtigen, (behalve zondags) tijdens de openingsuren van het tuincentrum. Op de zaterdagen 15 en 22 december zullen er ter ver volmaking van de kerstsfeer twee herders in de kerststal kerstliederen op hun gitaar ten gehore brengen. Tuin- adviescentrum 't Vaarderhoogt in Soest heeft evenals de voorgaande jaren nog meer in petto voor haar be zoekers. De resterende 1000 m2 grote kas is voor enkele weken omgetoverd in een waar kerstparadijs, waar alle.? op het gebied van wel of niet denkbare kerst benodigdheden te vinden is. Op de buitenafdeling wachten duizen den kerstbomen en vrachten kerst- groen op hun toekomstige eigenaar. Een bezoek aan hel tuincentrum is rond de dagen van kerstmis voor sfeer proevers, zowel voor jong als oud al leszins de moeite waard. In Museum Flehite te Amersfoort Adriana Jacoba (Adri) Pieck werd in I J894 in Den Haag geboren. Zij woonde en werkte in haar jeugd in Schevenin- I gen, Amsterdam en Bussum en vanaf 1919 in Hollandsche Rading, waar ze haar verdere leven zou doorbrengen n in 1982 ook overleed. 1 Ze kreeg tekenlessen onder meer van haar vader en de kunstschilder W. A. Knip. Amersfoort heeft altijd een be- I langrijke plaats ingenomen in het werk van deze volle nicht van Anton Pieck. ['Ze tekende er veel en maakte talloze grote en kleine schilderijen van het I Amersfoortse stadsbeeld. Veel van haar Iwerk werd ook via de Amersfoortse (l kunsthandel Veenendaal verkocht. Reeds bij haar leven schonk Adri Pieck veel tekeningen en ook een aantal I olieverven aan het museum. Een selec- I tie hiervan wordt nu geëxposeerd, aan- I gevuld met tientallen bruiklenen uit I particulier bezit. Hierdoor wordt een zeer evenwichtig beeld verkregen van de werkwijze van Adri Pieck en de plekjes in de Amers foortse binnenstad, die haar speciale belangstelling hadden. De expositie wordt gehouden van 22 december 1984 t./m. 3 februari 1985. Museum Flehite, Westsingel 50; ^Amers- foort. Geopend op dinsda'g "L/m, vrijdag 10.00 - 17.00 uur; zaterdag en zondag van 14.00 - 17.00 uur; maan dag gesloten, evenals beide Kerstdagen en Nieuwjaarsdag. Gesloten In verband met de feestdagen (kerst mis en jaarwisseling) zal het kantoor van de woningbouwvereniging 'Soest' op maandag 24 en op maandag 31 de cember 1984 gesloten zijn. Alleen voor dringende klachten kunt u kontakt opnemen met de storingsdienst. Tel.02155-18223. Politie controleert schooljeugd De Soester politie heeft vorige week een controle gehouden op het verkeers gedrag van de schooljeugd. Nabij de Regentesselaan werd vooral gelet op het links van de weg fietsen, terwijl op de kruising Vondellaan-Soester- bergsestraat het gedrag bij rood licht onder de loep werd genomen. In een aantal gevallen trad de politie corri gerend op en daarnaast twee keer verbaliserend. Bejaarde lette niel op en werd aangereden De 79-jarige D. K. uit Soest liep vorige week een hoofdwond op bij een aanrij ding op het fietspad langs de Konings weg. De man behoefde niet met de am bulance mee naar het ziekenhuis. De politie bracht hem thuis. K. stapte zonder op het ver keer te let ten plotseling het fietspad op Hi j werd daarbij aangereden door de 23-jarige fietser M. van der L. uit Amersoort. Beiden kwamen ten val. waarbij de Soester een hoofdwond opliep. I)e'fiet ser bleef ongedeerd. Onze bezorgers hebben de strikte opdracht de krant elke woensdag uiterlijk om 18.00 uur bij de abon nees af te leveren. Hebt u de krant op dat tijdstip nog niet ontvangen, dan kunt u zich in verbindingstellen met de abonnemëntenafdeling, uit sluitend bereikbaar op ons kantoor, tel. 14152. De abonnementen-afdeling is daar toe speciaal tot 18.30 uur 'bemand'. AJs u uw klacht dus tussen 18.00 en 18.30 uur doorgeeft wordt de krant diezelfde avond alsnog bezorgd. Belt u later dan 18.30 uur, dan kunt u uw klacht inspreken op ons ant woordapparaat. (Noemt u dan wel duidelijk uw naam en adres?) De krant wordt in dit geval echter pas de volgende dag bezorgd. Jongeren hebben weinig tijd, en aandacht voor oude mensen en de dingen die voorbijgaan. Zelden vragen moderne lieden aan een bejaarde man of vrouw: wat deed U toen, wat gebeurde er precies in Soest, hoe zat dat eigenlijk In "Bij ons op Soest" publiceert de Soester Courant verhalen van echte Soesters die in deze gemeente zijn geboren of getogen. Jan Visser loopt hen tegen het lijf, luistert geïnteres seerd en schrijft hun relaas op. Vandaag: bijna een Kerstverhaal (met dank aan mevrouw Kaal-Ouwehand) Ik' huismoeder: "Het was vlak voor de oorlog. De donkere dagen vóór Kerst. Twee weken vantevoren begon je al boodschappen te doen. Dat zijn drukke ijden voor een huisvrouw. De stoof- IH'ertjes waren al klaar. Bij Sebo Det- mers haalde ik een kerstboompje met kluit. Op zijn terrein aan de Klein En- gendaalweg is sinds die tijd niets ver ouderd. Ergens tussen de sparren ach ter zijn atelier vind je hem wel in /-ijn ruige tuin. Mijn man was in die weken ook nog pirig. Traditiegetrouw kocht ik bij Ben v.d. Linden een Kruukje Melm voor hem. Een onvervalst Soester drankje tegen koude voeten en dorstige tongen. Verder een kerstkrans van de warme bakker of van die Lange Soes ters met slagroom. Bij boekhandel J. W. Quelle in Soest- Zuid even snel een ansichtkaart halen van de Olde Kaark (zie foto) voor Jan en Mien in Amersfoort, die elk jaar op visite kwamen. Een gezamenlijk eten tje en een poosje bijpraten onder de kerstboom. Gezegend 't hart, dat open staat. Bij Quelle trof ik mijnheer Heupers, die wees op de forel in mijn bood- schappenmandje en vroeg of ik de ge schiedenis kende van Zeeger, de visboer uit Spakenburg. Niemand kende zijn achternaam. Als rechtzinnig streng ge lovige lag hij vaak in de clinch met zijn katholieke klanten in Soest. Hij noemde ze Soesterknollen, totdat hij in de Birkt een koekje kreeg van eigen deeg. Een boer rijmde: "Psalm vief, vars zes 's \1argens uut de Biebel En 's avonds uut de fles." Donderdagsmorgens begon hij bij "De Rode Haan" en via vrouw Stalen hoef van "De Gouden Ploeg" belandde hij bij café "Soestdijk" en eindigde in Baarn via "Onder de Linden" bij café Kuyer aan de Baarnsedijk, dicht bij deEem. Je kon geen hand voor ogen zien. Op een keer hoorde hij achter zijn kar wat rinkelen. Het was net of er een zware ketting achter de wagen werd aangesleept. Zijn paard sprong schich tig opzij en Zeeger zag als in een "runnen". Een zwarte hond was het, zo groot als een kalf en pikzwart, een lange rode tong hing uit zijn bek. Het was hém, de satan, die op weg was een zieltje te halen en naar de hel te brengen. Gelukkig had hij gauw een kruisje geslagen, want al was Zeeger dan niet rooms, de mensen zeiden dat het "hulp". Dan kreeg de duivel geen vat op je. Heupers verzamelde dat soort verhalen. Lichtjes Het was de avond vóór Kerst. De visite uit Amersfoort was zeer tevreden. Ze gingen naar huis terug met de bus van Tensen. Ons dochtertje lag al lang op bed en de hond waakte in de gang toen we samen de gasten naar de bus halte brachten. Bij de bushalte stonden twee kinderen te wachten. "Wat doen jullie zo laat op straat?" vroeg mijn man. "We gaan naar de lichtjes kijken in de grote stad", antwoordden ze. Hun ouders waren niet thuis. Ik dacht: hoe is het mogelijk? Zo laat nog naar Amersfoort. Hoe kunnen die ouders dat goed vinden? Alleen met de bus en zo ver weg. Ik zei: "Weet je wat. Ga maar met ons mee naar huis. Wij hebben een kerstboom met lichtjes. En we hebben nog wat lekkers. De bus reeds weg en de beide kinderen liepen met ons mee naar de Van Len- neplaan. Daar maakten we onze doch ter wakker en met z'n vijven hebben we gezellig nog wat gegeten en gezon gen. In de mensen een welbehagen. Mijn man zette hen vóór de deur van hun woning af en de volgende dag hin gen de ouders woedend aan de telefoon om ons te berispen over ons gedrag. Waar we ons mee bemoeide. Kyrieleis!" JAN VISSER Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 HIK EETCIFE Hors d'Oeuvre Heldere kervelbouillon Champagne spoon Tournedos Rossini - Diverse groenten, lof, spruiten, sla Diverse aardappelen, kroketjes, frites, geb. aardappelen Parfait de Noël Koffie met bonbon Gelijk aan le menu, alleen vleessoort is Reebiefstukjes met wildsaus Fruitcoctail Glaasje rode wijn of cassis Kippeborst met Agnus Sorelsaus Diverse groenten Diverse aardappelen Parfait de Noël Kerstsurprise Gelieve tijdig te reserveren. le Kerstdag gesloten. In een door Bert Krijger onder tekende open brief aan 'allen die (kun nen) adviseren over het nieuwe samen- vyerkingsziekenhuis 'De Oelte' op de grens J vajL Soest en Baarn' heeft de raadsfractie van de WD in Soest nog maals een pleidooi gehouden voor rea lisering van dit ziekenhuis. Aan in Soest wonende Statenleden, de Tweede Kamerfractie van de WD, de Tweede Kamerleden van de WD in de provin cie Utrecht, alsmede de provinciale Raad voor de Volksgezondheid Utrecht, verzoekt de fractie met klem 'om vanuit de positie die u inneemt met betrekking tot het adviseren over het laten doorgaan van De Oelte, uw posi tieve oordeel uit te spreken'. De brief was op maandag gedateerd, de dag waarop de statencommissie voor maatschappelijke aangelegenhe den en volksgezondheid spreekt over haar advies aan de staatssecretaris van welzijn, volksgezondheid en cultuur (WVC) met betrekking tot de bouw- prioriteiten 1987-1990. In de brief schrijft de raadsfractie, 'dat bezuinigen bij en door de overheid meestal gepaard gaat met een terug gang in dienstverlening en meer kosten voor de gebruiker. Maar er kunnen unieke uitzonderingen op de regel zijn. Bijvoorbeeld 'De Oelte'. Het door Soest en Baarn zo gewenste ziekenhuis, waarvoor 30.000 handtekeningen zijn verzameld, biedt de mogelijkheid tot een besparing in de gezondheidszorg die niet leidt tot een aantasting van de kwaliteit. Geheel passend bij de ont wikkelingen om de zorg voor de zieke of bejaarde mensen zo dicht mogelijk bij huis te laten plaatsvinden, met ondersteuning van een basiszieken huis'. Dit kan naar de mening van de WD- raadsfractie niet genoeg benadrukt worden, 'omdat soms op andere dan zakelijke gronden toch een goed plan verworpen wordt'. Daarom verzocht de fractie alle adviseurs met klem een positief oordeel over het Oelte-plan uit te spreken. 'De uiteindelijke mening van het college van gedeputeerde sta ten is echter ook van belang. Een mening die gelijk zou moeten zijn aan de mening van Soest en Baarn. omdat dat een goed besluit kan betekenen', aldus de fractievoorzitter Bert Krijger. Waterbaldadigheid Vermoedelijk baldadige jeugd was er de oorzaak van dat een waterlei dingbuis in een berging onder een flat aan de Smitsweg lek raakte, waar door het water met kracht de berging instroomde. De politie waarschuwde personeel van de woningbouwver eniging, dat het euvel verhielp. Cheques verduisterd? De postale recherche is ingeschakeld voor het onderzoek naar het verdwij nen van 25 cheques ten name van de Soester A. R. De cheques zouden op 9 november naar R. zijn verstuurd, maar hij heeft ze tot nu toe niet ont vangen. Hiervan deed hij aangifte bij de politie, die vervolgens ook de PTT inschakelde. 1'olitip-c'ontroles Vorige week hield de politie op de Van Weedestraat een verlichtingscontrole. Vier fietsers van wie de verlichting niet deugde, kregen een proces-ver baal. Op het kruispunt Vondellaan-- Birkstraat werd een roodlicht.controle gehouden. Hier kregen zeven automo bilisten een proces-verbaal, omdat zij het oranje of rode licht negeerden. De recherche werkzaamheden bij de Soester politie zullen bij een te hoog werkaanbod door daarvoor opgeleide ambtenaren van de surveillancedienst worden verlicht. Door meer mensen bij de recherche te werk te stellen, wordt het gebrek aan voldoende kantoor ruimte nog nijpender. Burgemeester en wethouders hebben dit schriftelijk geantwoord op vragen die leden van de commissie algemene bestuurszaken hebben gesteld bij de behandeling van de begroting 1985. Zij zeggen dat versterking van de recherchetaken noodzakelijkerwijs voortvloeit uit de criminaliteitsont wikkeling. Het ligt niet in het voornemen van bur gemeester en wethouders om het insti tuut wijkagent op te heffen. Wel zal het waarschijnlijk noodzakelijk zijn de taak van de wijkagent nog meer te in tegreren in de werkzaamheden van de surveillancedienst in verband met het totaal aan beschikbare mankracht bij de politie. Het beleid is erop gericht het beschikbare personeel daar in te zetten, waar de werkdruk op dat mo ment het grootst is. Hierdoor wordt de gewenste mobiliteit tussen de ver schillende diensten bij de politie be reikt, aldus b. en w. Donderdag 13 december 21.00 uur: Komende donderdag 13 december wordt in Filmhuis Artishock een Rus sische klassieker uit 1956 vertoond. 'De eenënveertigste' van Grigori Sjoegrai is gebaseerd op een novelle van de Rus- sische schrijver Boris Lavrenov en werd al eens. in 1926 door de Rus Ya- kov Protazanov. op celluloid vastge legd. De film speelt zich af ton tijde van de burgeroorlog omstreeks 1919 in de Russische provincie Turkestan. Een detachement van het Rode Leger schoot op een karavaan die begeleid wordt door een officier van de Witte Garde. Deze officier moet uitgeschakeld wor den. De scherpschutster Marjutka moet het doen. maar zij mist. De Ro den veroveren daarop de karavaan en nemen de officier gevangen. Bij het oversteken van een meer raken de offi cier en Marjutka door een storm ge scheiden van de groep. Zij spoelen op een eilandje aan. Er ontstaat een ro mance. En wanneer een schip van de tsaren het eiland aandoet probeert de officier te vluchten. Nu maakt Marjut- ka geen fout. Als scherpschutster doet zij haar plicht en'schiet hem neer: De eenënveertigste. Aanvang .21 00 uur. Entree: 5.-/leden. CJP en 65 l 4,-. HE Van 12 t./m. 16 december: De werkgroep EVA i Emanicipato- rische Vrouwen Aktiviteiten i orga niseer! in samenwerking met de Ver eniging Artishock de manifestatie 'Moederschap - Moederen", Van 12 t./m. 16 december vindt deze manifes tatie in het Artishock-gebouw aan de Steenhoffstraat 46 in Soest plaats. Een van de doelstellingen van de werk groep EVA is. om het inzicht van vrou wen in zowel de eigen persoonlijkheid als haar relatie met de maatschappij te vergroten. Dit doet de werkgroep door het organiseren van thema-och tenden. kursussen (VOS. VIDOl '•i<»ring nationale Vrouwendag op 8 maart en sinds vorig jaar ook net akti viteiten op het sociaal-kultureel vlak. Dit laatste wordt in samenwerking met de Vereniging Artishock gedaan. Zo stond vorig jaar november het thema 'Vrouw en Beleid' centraal. Dit jaar wordt de samenwerking met Artishock voortgezet met de manifestatie 'Moe derschap - Moederen.' Rond dit thema vinden aktiviteiten plaats op het gebied van film, theater en literatuur. Verder een thema-ochtend die alleen voor vrouwen toegankelijk is. De andere ak tiviteiten kennen geen m/v afbakening en zijn dus voor een ieder te bezoeken. Woensdag 12 decem ber 21.00 uur Aan het begin van de film zien we Sal ly. een jonge vrouw, die constateert dat haar tienjarig huwelijk met Jonas, een succesvol advokaat, op de klippen loopt. Sally. die uit het beschermde ge zin zo in het huwelijk is gerold, pro beert samen met haar dochter een nieuw, onafhankelijk bestaan op te bouwen. Naast de motieven waarom vrouwen zoals Sally verhoudingen aan gaan. geeft de film ook een beeld van haar zoeken naar mogelijkheden om zelfstandig te leven. Hierbij spelen het moederschap en het besluit tot een a- bortus een belangrijke rol. Sally. gespeeld door Ewa Fröling die op grond van deze rol de hoofdrol kreeg in 'Fanny en Alexander' van Bergman, is geen positieve heldin. Ze is niet aar dig. mooi of evenwichtig. Integendeel de toeschouwer kan zich licht ergeren aan haar weifelachtigheden. Sally heeft zich altijd laten leven en is nu voor het eerst alleen. Een tedere en sympathieke film zonder een pasklare oplossing. Aanvang: 21.00 uur. Entree: 4.-. Vrijdag Ij december 9.15 uur: Moederschap is meer dan het baren van een kind. Tol het tegenwoordige takenpakket van de moeder behoort niet alleen de verzorging van de kin deren, maar ook de verantwoordelijk heid en de sterke, levenslange, emotio nele band met haar kinderen. Een complex geheel, dat we moederliefde noemen. Op deze ochtend zullen vra gen gesteld worden als: hoe ervaren zo wel de moeder als de dochter het moe derschap?; in hoeverre wordt je beïn vloed in je handelen omdat je moeder bent?; wat is de rol van het moeder schap in het een-oudergezin?; hoe wat dit vroeger? e.d. De ochtend is alleen toegankelijk voor moeders/dochters Aanvang9.15 uur. Entree: vrij. Zaterdag 15 decem be '21.00 uur: De Amerikaanse actrice Marian Rolle speelt Desirée in het gelijkna mige toneelstuk. Een stuk geschreven door Norman de Palm en geregisseerd door Felix de Rooy, beiden van Cura- gao en momenteel wonend in Neder land. 'Desirée' is een huiveringwek kende ervaring die hel tragische van het kleine krantebericht. waarop het verhaal is gebaseerd, ruimschoots overstijgt. Een jonge negervrouw, door iedereen verlaten, vermoordt in een vlaag van waanzin haar kind. De schrijver heeft haar geschiedenis geconstrueerd, waarin sociale en psy chische factoren zich onontkoombaar in elkaar verstrengelen. Een verstren geling met pijn. Intense, verscheuren de pijn, die naarmate de puzzel van De- sirée's verleden steeds scherper en vol lediger wordt, tenslotte zijn uitweg vindt in waanzin. Een verleden waarin de moeder-dochter relatie een belang rijke rol vervuld. Wat Marian Rolle van zichzelf in haar rol van Desirée durft te laten zien grenst aan het onver draaglijke. Samen met haar verlaat je ontroerd en uitgeput de voorstelling. Dit toneelstuk wordt in het Engels ge speeld. maar degenen die de taal minder goed verstaan zullen weinig moeite hebben om mee te voelen wat er gebeurt. Een unieke gebeurtenis met recht. Ook vanwege het feit dat dit de allerlaatste keer<is dat 'Desirée' op gevoerd wordt. Inmiddels is ook de gelijknamige filmversie (vanaf 15 no vember) in de bioscopen te zien. Op 7 maart volgend jaar, kun je voor 'Desi rée' ook in hel filmhuis terecht. Reser vering voor het toneelstuk onder num mer 17641. Aanvang: 21.00 uur. Entree: f 6.- Zondag 16december Ij.00 uur: Op deze middag en literaire ontmoe ting met de Nederlandse schrijfster en dichteres Mischa de Vreede. Zij werd in 1936 in Batavia geboren, verbleef tijdens de Tweede Wereldoorlog in een jappenkamp en kwam daarna naar Ne derland. Over haar schooltijd zegt ze 'Ik had maar twee jaar lagere school en dankzij mijn kampervaringen was ik er niet zozeer van overtuigd dat au toriteiten altijd gehoorzaamd dienden te worden. Ik schepte er genoegen in om tegen de ene waarheid, een andere niet minder grote waarheid tegen over te stellen. Ik geloof niet dat ik lastig was, maar ik weet wel dat ik me erg ongelukkig voelde op school. In 1957 de buteerde ze zowel als dichteres in de driemans-dichtbundel 'Morgen mooi weer maken.' als prozaschrijfster met een verhaal in Podium. Haar eerste ro man 'Eindeloos'iverscheen in 1961. Aanvang: 14.00 uur Entreevrij. Zondag 16decembcr lj.00 uur Elsje is bij oma. Als zij 's avonds naar bed gaat vertelt oma een sprookje over een prinses op de maan. Deze prinses heeft een prachtige kroon, maar als zij te ver over de rand van de maan buigt.. Zo begint het verhaal dat een aantal mensen van de theatergroep van de Kinderboerderij uit Soest op 16 decem ber gaat spelen. Elsje besluit de prin ses te gaan helpen om het verloren kroontje te gaan zoeken. Ze reist hier voor alle kontinenten van de wereld af. En overal komt zij vreemde perso nages tegen, die haar iets beloven, haar voor de gek houden, of bang ma ken. Maar allemaal geven ze ook iets aan Elsje. Na de pauze wordt de spannende film (alle leeftijden) van Sjors en Sjimmie gedraaid. Het verhaal gaat over Kolo nel Brulgraag die de hulp inroept van Sjors en Sjimmie van de Rebellenklub, om het zwaard van Koning Krijn te zoeken. Het programma begint om 14.00 uur en is om 16.30 uur afgelopen. De sociëteit is vanaf 16.00 uur open. zodat u niet in de kou hoeft te staan. Reserveer tijdig uw plaatsenToegang 4,-. Vanaf de leeftijd van ongeveer vijf jaar is iedereen van harte welkom. Reserveringen02155-19037/19577. I

Soester Courant | 1984 | | pagina 11