Notaris trok de prijzen van de Sint Nicolaasaktie 1 JAAR OVER HEES: ALLE 'N KAARS KADO Rabobank BAARN Rabobank geeft jubileum kaars kado STOP UW DURE ZIEKTEKOSTENVERZEKERING! [f harrie toonen assurantiën Scheidende adjudant P. Dorst in zonnetje gezet O (M/V) Raadsfraktie D'66 stelt vragen aan college over toestand Soester bossen Precies een jaar geleden opende het Winkelcentrum Overhees de poorten. Dat betekende toen ook het vijfde kantoor van de Rabobank in Soest. Een klein jubileumpje aan de Tamboerijn nummer 3. Daar hoort een passend kadootje bij. Zo vlak voor de Kerst was de keuze niet moeilijk. De Rabobank laat al vele jaren haar licht over financiële zaken schijnen Wij wensen iedereen prettige feestdagen en een goed begin van 1985. Tamboerijn nr. 3, Overhees Soest Tel. nr. 02155 - 12568 BETAAL NIET MEER DAN NODIG IS. Poëzie in het landschap in Kasteel Groeneveld Overzichtstentoonstelling Rien Poortvliet Brandjes PAGINA 12 WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 13 Steenhoffstraat 53 - Soest Tel. 02155-21433 en Europese vestiging van het ignal Companies". 1 en verkoopt, met steunpunten >settes voor computers en prin- wordt met de kwaliteitscontrole vengenoemde werkzaamheden e van grondstoffen en research, overleg plaatsvinden met ons imsindeU.S.A. ar Voortgezet Onderwijs te heb- atoriumopleiding op tenminste men zij de engelse taal in woord appen alsmede accuratesse en i belangrijk voor een goede uit- telijke sollicitatie richten aan: 36 - 3760 AA SOEST Winkelcentrum Overhees bestaat 1 jaar Foto: («oos van der Wilt. Sabrina van de Avort en Anneke van Senten fVie één dezer dagen als klant van de ahobank in Overhees bij het kantoor !an de Tamboerijn nr. 3 naar binnen it, wordt verrast met een kloeke Kaars met een trotse I erop gedrukt. Het kadootje wil op gepaste wijze in de decembermaand bijdragen aan het be- scheiden jubileum dat het winkelcen trum viert: het éénjarig bestaan. Pre cies 12 maanden geleden opende het charmante pleintje met winkels en banken - en sinds kort ook restaurants - haar poorten. Dat betekende voor de Rabobank tevens de opening van het vijfde kantoor in Soest en dat bijelkaar wond de bank een presentje voor haar cliënten waard. Acquisitie Wie in een gloednieuwe wijk van een .lïtad of dorp een nieuwe zaak opent, zal zijn uiterste best moeten doen om nieu we klanten te winnen. De Rabobank in rlpverhees had al direct bij de opening een aantal bestaande cliënten van de .wier andere kantoren onder dak. maar ^de belangrijkste taak van de beide da- «hes die het kantoor dagelijks beheren. «Anneke van Senten en Sabrina van der ■Avort, was en is toch het verder uit breiden van het cliëntenbestand. Zij fijn daar van meet af aan druk mee ge ureest. Vooral de nieuwe bewoners prmden een groep die gemakkelijk te ■inden waren. Zodra nieuwe adressen gekend waren trokken zowel Anneke als Sabrina erop uit met een bloemetje Sm. de nieuwbakken Overhezers wei- Hom te heten namens de direktie van bank. Een effektieve 'follow-up' hoest er dan voor zorgen dat de nieu- ;®re bewoners bij de bank cliënt zouden jvorden. Goede informatie over de vele [bankdiensten, vervat in brieven en fol- Hers. vonden hun weg naar mogelijk nieuwe relaties voor de bank op Tam- Dbóerijn nummer 3. Anneke is er zeker niet ontevreden over: 'Het is natuurlijk niet alleen de bank zelf die haar Diensten aanbiedt. Wij zijn ons er bei- jjien zeer. van bewust dat het ook op een [stuk persoonlijke service aankomt. Ik wordt als ik iets nieuws voor de feest- [dagen wil kopen ook graag goed gead- jviseerd en vriendelijk geholpen. Daar denk ik aan als we hier achter de balie bezig zijn. Een klein probleempje daarbij is het kogelvrije glasdat zorgt toch een beetje voor een afstand maar vaak ook praten we met. [Tde klanten aan de open balie. Persoon- lijk vind ik dat veel prettiger, maar ja, dat glas moet er toch wel zijn. Het centrum zelf begint nu ook lekker aan te 'trekken. Na de opening vorig jaar was het wel lekker druk meteen, maar toen het nieuwtje er wat af was vonden wij het toch wel wat stil. Nu is er een goed Chinees Restaurant bijgekomen - dat kan ik aanbevelen hoor! - en sinds vo rige week een snack-bar. Dat geeft het geheel natuurlijk weer wat meer body. Er moet nog één unit gevuld worden nu. Ben benieuwd wat daar in gaat ko men.' 'Anneke en Sabrina zijn op en top Rabo- jbankers. Enthousiast, jong en goed op geleid. Ze hebben van veel zaken ver stand en functioneren als persoonlijke bankadviseurs. Dat wil zeggen, dat ze hun cliënten met het volledig pakket bankdiensten helpen en ze bij voorko mende gevallen, waar specialisme no dig is, zoals reizen, verzekeringen, in gewikkelde financieringen, een beroep doen op de deskundigen op het hoofd kantoor aan het Kerkplein. Zo werkt elk bijkantoor van de bank in Soest. Dienstenpakket Dat Anneke en Sabrina hard gewerkt hebben in dat eerste jaar mag duidelijk zijn als je de cijfers bekijkt. Voorwaar geen kleinigheid! Het percentage diensten ligt op ongeveer 1,44. Dat wil zeggen dat er cliënten zijn die één dienst afnemen, bijvoorbeeld een Raborekening, maar daarnaast ook sparen of een safeloket hebben. Men heeft aan de diensten punten toege kend. zodat de eerder genoemde ge middelden ontstaan. Een snelle inventarisatie leert dat bij iedere bank veel meer diensten te ha len zijn dan 1 of 2. zodat er voor uitbrei ding per cliënt nog voldoende werk aan de winkel is! Men richt zich bij de bank. als het om nieuwe cliënten gaat. heel intensief ook op de jeugd. Naast de jeugdspaarvormen die er zijn. zoals het Kinderspaarplan. de Rabobank Tienerrekening en de Zilvervloot, wordt er van alles aan gedaan de jeugd erop te attenderen dat ze zo rond de 17. 18 jaar te maken gaan krijgen met het moderne girale betalingsverkeer. De Raborekening is een bijna onmisbaar element om aan dat betalingsverkeer deel te kunnen nemen. Het mag bekend zijn dat je naast het giraal betalen van allerlei zaken - veilig omdat je geen kontanten in huis hoeft te houden - ge bruik kunt maken van betaalcheques; met de Eurocheque kun je zelfs ver buiten onze landsgrenzen betalen! Ook verzekeringen spelen bij de jeugdbena- dering een rol. Ze gaan al jong zelfstan dig met vakantie - en ook dat kan via de bank - dus moeten er goede en pas sende verzekeringen worden gead viseerd. Al met al heeft men er bij de Rabobank de handen vol aan. Het kan toor in Overhees - een jonge buurt met veel jeugd - zal onder leiding van Anne ke van Senten nog vele drukke jaren beleven. Aan Anneke en Sabrina zal het zeker niet liggen. Die hebben een complete bank aan te bieden. Met een nachtkluis en een degelijke, veilige serie safeloketten. U hebt uw kostbaar heden en waardepapieren voor maar een paar tientjes per jaar geruststel lend in de kluis bij de bank. Moet u toch eens naar informeren. Wij denken dat u in Overhees prima terecht kunt als het om bankzaken gaat. U wordt aan de Tamboerijn nummer 3 goed ont vangen. U kunt rekenen op een goede, deskundige service en als u al klant bent. of het voor de Kerstmis nog wordt, op een statige kaars met een ju bileum-één erop. Zolang de voorraad strekt. In een brieraan het college van burge- t college van burge- jmeester en wethouders stelt de Soester ■raadsfraktie van D'66 een aantal vragen ■betreffende de toestand van de Soester bossen. Zij doet dit naar naar aanlei ding van het vorige week uitgebrachte rapport van Staatsbosbeheer, waaruit blijkt dat vierduizend hectare bos moet worden gekapt. In dit rapport komt |».m. de Utrechtse Heuvelrug er slecht Hoewel D'66 zegt te weten dat het kort dag is, verzoekt zij B. en W. toch te 'willen antwoorden vóór de begrotings behandeling op 17 en 19 december. fcij vragen B. en W. of ook de Soester possen in dit onderzoek betrokken zijn geweest en welke bossen dat dan zijn. Bij wil weten wat de conclusie is. Als er Keen Soester bossen zijn onderzocht, jvelke bossen in de omgeving werden |lan wél onderzocht en wat was de uit komst? zo vraagt D'66. Ook vraagt men B. en W. of zij beschikken over in formatie van de Soester bossen en uit welke bronnen deze informatie komt. 'Hoe luidt die informatie?' vraagt D'66. Indien het college over bedoelde infor matie beschikt, dan wil D'66 weten welke beleidsvisie en welke maatre gelen het college voorstaat. 'Wan neer stelt u de raad in de gelegenheid hierover met u van gedachten te wis selen?'. aldus D'66. Ook vraagt zij naai de financiële consequenties. 'Indien u niet over informatie beschikt is hel dan niet zaak zo snel mogelijk een onder zoek in te stellen naar de vitaliteit van de bossen op ons grondgebied en bent u bereid zo snel mogelijk een voorstel terzake te doen indien daartoe speci fieke middelen ter beschikking gesteld zouden moeten worden?', besluit D'66 haar vragen naar aanleiding van ar tikel 23 van het Reglement van Orde. Foto: Herman van Dam. De voorzitter van de Stichting manifestatie Soest temidden van een aantal prijswinnaars in de Soester St. Nicolaasaktie. Vorige week vrijdagmiddag had onder grote belangstelling de trekking plaats door notaris M. H. A. van Veeren van de prijswinnaars in de grote Soester St. Nicolaasaktie. Getuige het aantal inzendingen kan ge sproken worden van een zeer geslaag de aktie door middel van de bekende puzzelstukjes. Nadat de omvangrijke werk h zijn zag de Zolang de voorraad strekt. trekkingslijst er als volgt uit N. v. Gorcum, speculaaspop van Dog- terom: G. Walboom-Zonneberg. koek trommel Oud-Soest, bakkerij v. Brum- melen; mevr. J. Borgmeijer. waarde bon 10.-. Kortekaas; mevr. J. Rutjes (Putjes), zakaansteker, Pieneman; Rob en B. Siemantma, Koektrommel v. Brummelen; D. J. Sijmons. waardebon 10,- Kortekaas: L. v. Munster, Soester trommeltje, gevuld. Faas; Nieberg, kwastinette Meilof: G. Schoonhoven, pocket LCD-spel v. Essen; G. W. Gij- tenbeek. tafellamp Binnen BuitenD. Hageman. compl. bril. Bril 26; Blanke- stijn. tafellaken gez. Tolboom; G. v.d. Hart. Soester trommeltje. Faas; J. Meerding. koektrommel v. Brum melen; fam. Leeflang, fruitmand fruit- hal 't Hart; G. Visser, sweater MidPub; J. A. v.d. Linde-Kraats. hoofdprijs 1000,- contant;G. W. Hak-Knoops. box muziekcassettes Westerhof; C. Dek kers. koffiezetapparaat Guco; J. J. v. Dort. f 100,- Ster Livera; F. la Rose. Sprookjes van Grimm v.d. Ven. T. Hil- horst. taart Bakker Bram; mevr. Kaats, bonbons Mets; Edwin Plekke- poel. waardebon 25.- Nic. v. Dam; Herdink, bonbons Mets; J. C. Gouw-v. Hoorn, schrijfmap Immerzeel; H. Fi- gee. 50.- levensmiddelen Reehorst Meermarkt;H. Donk. taart. Oudwater; D. v. Arkel. overhemd. Middelman; F. G. Vos. horloge A. v.d. Weerd; W. Spij ker. taart. Oudwater; A. Tennis, Soester trommeltje Faas; A. Over- beek-Schippers. waardebon 25,- Nic. v. Dam; C. Tammer-v. Loenen, brood rooster Blokker; P. Kok. shawl. Borgts; A. v.d. Bremer. 50.- levens middelen Reehorst; A. M. v.d. Sijt-v.d. Berg. fles wijn Mets: G. Walboom-Zon neberg. 25.- vlees J. de Bruin; T. Hak. stoomstrijkijzer. BosboomW. Verhoe ve. fles wijn Mets; W. Daame, fiets band fa. Grift; E. D. v.d. Bedum, zak aansteker Meijering; K. M. Keizer, horloge v. Setten; M. C. Hofstra. taart Oudwater ;C. Bras, gev. kaasstolp. Sta lenhoef; R. ten Hove, koektrommel v. Brummelen; M. de Bos. waardebon f 10.- Kortekaas; J. Baans, waardebon 50.- Fugers; G. Steenman. waardebon 25.- Jac. Hermans: L. de Vos, pul lover Middelman; H. J. v. Altena. bo terletter Dogterom; L. F. v.d. Maat. tweede prijs 500,- contant; J. Pure- veen. tafelaansteker Pieneman; J. v. Burken, zakaansteker v. Kleef; fam. Lankreijer, waardebon 25,- J. de Bruin; W. Bakker, fles wijn Mets; P. A. Wantenaar, zakaansteker v. Kleef; Van Oest. kaasplahk 25,- Kaasspe cialist; M. Hilhorst waardebon f 200,- De Ster Mode; mevr. Plekkepoel, stof voor joggingpak Storina; O. Carels vi sitekaartjes, Breij; Hartman, waarde bon f 10.- Kortekaas; J. Nijhuis, fiets tas fa. Grift; .J. Brandsma, fles wijn Mets; N. Sukel, waardebon 10,- Korte kaas; D. C. Tak. koektrommel v. Brummelen; P. de Rhoodes. mandarij nen. Ten Brinke; mevr. v. Zijtveld, waardebon 100,- De Ster babykleding; fam. Brons, waardebon 25,- Kareisen; M. v. Hoegee, koektrommel v. Brum melen; G. P. de Bruin, pop Mikimo; J. H. v.d. Boon, koektrommel v. Brum melen; H. Zoet, speculaaspop Dogter- om; Strik, waardebon 10.- Kortekaas; Tourré boterletter Dogterom; J. Mar- gendant, zakaansteker v. Kleef; C. Dasser. waardebon 25.- Nic. v. Dam; fam. v. Haaften, vulpenset v.d. Ven Steenhoffstr.A. Jansen, zakaanste ker. Akkerman; S. M. Briedé, bonbons Mets; M. Leber, taart Oudwater; N. Lenarduzzi, poufe v. WoerkomI. Gari, waardebon 25.- Kareisen; mevr. Zoet. pocket LCD spel v. EssenB. Postema, bonbons Mets; P. J. Sattelmeijer, bon bons Mets; H. Soors d'Ancona, bonbons Mets; J. G. de Koster, fles wijn Mets; W. L. Kwint, stapelbox Spruyt; N. v. Hornsveld. koektrommel v. Brum melen; A. W. Wolse, fles wijn Mets; A. v. Nus. mand wijn Brouwer; J. J. v. Dort, koektrommel v. Brummelen; B. v. Laar. 50 sigaren Botzenhardt; Kuus. compl. bril Bril 26; J. v. Buuren, tafel lamp Binnen Buiten; Wijnhof, waar debon 10.- Kortekaas; H. P. Geijten- beek. taart Oudwater; M. Steenman, taart Oudwater; v. Annen, barometer, Brilcentrum; F. la Rose. vulpenset Im merzeel; H. Becker. speculaaspop. Dogterom; J. Reesink, prismakijker. Hulleman; H. J. Bosman, wolpakket 3 Suisses en Storina; Biemans, fles wijn Mets;P. G. Hom. compl. bril Bril 26; A. Vis, fles wijn Mets; E. v. Nimwegen waardebon 25,- Tiffany; M. Witte- man. bonbons Mets;C. Schimmel, fles wijn Mets; A. L. Bulens, kaasbon 25.- Kaasspecialist; W. Kortwijk, taart Oudwater; R. Rijksen, waardebon 10.- Kortekaas; A. J. Strengholt, fruit mand fruithal 't Hart; D. v. Kleef. Smyrnapakket 3 Suisses en Storina; P. C. de Gier, waardebon 25,- Fugers; A. E. v. Mill. waardebon 25,- Kareisen; A. Verwoerd, boterletter DogteromP. M. Drost, haarföhn Westerhof; A. E. v. Mill. fles wijn Mets; M. Hermsen, koektrommel v. Brummelen; M. Renes, bonbons Mets; L. v. Zeeland, waardebon 25.- Nic. v. Dam; W. v.d. Koppel, waardebon 10,- Kortekaas; J. L. Francke. taart Oudwater; A. v.d. Breemer, kaasbon 25.- Kaasspe cialist; fam. Blok, sprookjes van Grimm v.d. Ven Hartje-Zuid; A. v. Tricht. stapelbox J. C. Spruyt; P. A. Catsman, zakaansteker L. v. Kleef; K. R. Smid. waardebon 10.- Mode Frank; C. v. Wijckerslooth. radio Westerhof; M. Abbel. speelgoedauto Pédé; Th. v.d. Berg. taart Oudwater; P. de Vogel, fon- duestel Ter Horst; J. Vis, fruitmand fruithal 't Hart; B. van Ginkel. derde prijs: 250,- contant; Dilrosum. fles wijn Mets; R. de Beer. kindertrui Pin- qouin; P. J. Hoogendoorn. waardebon 100.- Mode Adema; Y. Stavenuiter, bonbons Mets; V. Dammers, fles wijn Mets; J. J. Vermeer, waardebon f 10,- Bezuinig niet alleen op huishoudelijke uitgaven. Wij hebben een komplete ziektekostenverzekering voor u. tegen zo'n lage premie dat u daarmee wellicht enige honderden guldens per jaar kunt besparen. Onze particuliere ziektekostenverzekering heeft misschien wel de meest volledige dekking van Nederland, met inbegrip van alternatieve geneeswijzen zoals acupunctuur. Laat deze kans op forse besparing niet onbenut. Bel ons voor het maken van een afspraak. Geheel vrijblijvend uiteraard. verzekeringen-hypotheken-financieringen klarinet 14 - 3766 gt soest - tel. 02155-18049 J. Zijtveld. commandant van de ko ninklijke marechaussee in Soesterberg. een delegatie van het korps reservepo- litie. en ambtenaren van de gemeente secretarie. Velen van hen waren niet met lege handen gekomen. De adjudant Dorst had tevoren laten weten toespraken niet te ambiëren, maar voor commissaris J. K. Adema was dat geen reden om toch niet even stil te staan bij de loopbaan van de scheidende adjudant, die de laatste ja ren onder meer met de persvoorlich ting was belast. De commissaris ver ontschuldigde zich voor zijn toe spraakje met de opmerking: "We zijn het wel vaker niet eens geweest, en ik was dan wel zo eigenwijs dat ik m'n zin toch doordreef. Dat heeft gelukkig onze persoonlijke contacten niet beïn vloed." De heer Adema wenste de vertrekken de chef geüniformeerde dienst een goede toekomst, samen met zijn vrouw. De heer Adema bood ver volgens een aantal cadeaus aan. waar onder de gebruikelijke envelop met in houd. het korpsschildje en autostoel hoezen. Mevrouw Dorst kreeg bloemen. Het afscheidsfeestje werd vervolgens in besloten kring voortgezet. Het Soester politiekorps heeft gister middag in de eigen soos 't Praathuis af scheid genomen van adjudant P. Dorst. Onder degenen die hem de hand kwamen drukken. waren burge meester mr. Paul Scholten. adjudant Pastels en aquarellen van Anneke Dekker Pastels en aquarellen van Anneke Dekker zijn tot 24 februari 1985 te zien in Kasteel Groeneveld in Baarn. Wie de moeite neemt haar pastels goed te be kijken, ontdekt een fijne hand in de hantering van het weerbarstige krijt. Deze techniek prefereert zij boven olie verf, om de snel wisselende stemmin gen in het vrije veld te kunnen vastleg den. Schoongeveegde luchten, zeilende wolken, dreigende onweersbuien in ri vierenland. Winterse vechtplassen, eenzame bomen, bossen en lanen van droge gronden, bloeiend fluitekruid in de vette klei van rivierbossen. Noorse fjorden en fjellen in zomer en winter. Natuur in alle seizoenen en schakerin gen inspireren Anneke Dekker tot het vastleggen van schoonheid. In oor sprong is haar creatieve werk ontstaan als protest tegen de negativiteit van de huidige maatschappij. Acht jaar gele den gaf zij haar rijksbaan op om te gaan tekenen en schilderen. Grote aan dacht en liefde voor al het bloeiende. dat buiten te beleven is, zijn in haar pastels en aquarellen duidelijk te zien. In Nederland zijn het vooral de natuur gebieden, met name het park De Hoge Veluwe, waar zij rustig kan werken. Buitenwerk dus allemaal. Anneke Dekker heeft sinds 1977 meer dan 30 tentoonstellingen gehouden, waarvan 6 in Noorwegen, in Kasteel Ammersoyen, bezoekerscentrum Cor- versbos (Natuurmonumenten), Ve- luws Museum Nairac, IVN Amster dam, Rijksmuseum De Sandvigske Samlinger Lillehammer en de Vleugel galerij van Slot Zeist. Haar werk hangt in Noorwegen, Zweden, Engeland en Japan. In Kasteel Groeneveld zijn uitsluitend Nederlandse landschappen te zien. De tentoonstelling is te bezichtigen van 8 tot en met 16 december 1984 en van 5 ja nuari tot 25 februari 1985. De openings tijden zijn: dinsdag, woensdag en vrij dag 10.00 - 17.00 uur, zaterdag en zon dag 12.00 -17.00 uur. Het Kasteel is van 17 december 1984 tot en met 4 januari 1985 gesloten. Van zondag 16 december 1984 tot en met zondag 3 februari 1985 zal in het Sin- ger Museum te Laren een overzichts tentoonstelling worden gehouden van het werk van Rien Poortvliet. Het werk van Rien Poortvliet wordt regelmatig geëxposeerd, doch het is slechts zelfden dat een dergelijke gro te overzichtstentoonstelling gehouden wordt. Rien Poortvliet is vooral bekend en ge liefd om zijn schitterende natuurteke- ningen, die ook nu te zien zullen zijn. De gehele expositie zal ongeveer 250 werken omvatten, bestaande uit aqua rellen, olieverfen en potloodtekeningen. Een deel is afkomstig uit de particu liere collectie van Rien Poortvliet, de overige werken zijn de originele teke- Kortekaas; M. de Bruin. Soester trom meltje A. Faas; L. H. v.d. Lee, doos zeep v. Amerongen; J. D. A. Kamer beek. Soester trommeltje A. Faas; B. J. Ingels. taart Oudwater; T. Hilhorst. bonbons Mets; R. v.d. Grift, waarde bon 25.- Jac. Hermans; J. J. v. Hunen, bonbons Mets; M. Zoetelief, stof voor broek, Storina; I. v. Burken. waarde bon f 25.- Kareisen; L. Bally. bonbons Mets. ningen uit zijn boeken "Van de hak op de tak", "Te hooi en te gras", "Het brieschend paard", "Jachttekeningen", "Braaf" en uit zijn nieuwste boek, wat in augustus 1985 zal verschijnen, "De ark van Noach". Tevens zullen een aantal bronzen beeld te zien zijn. De officiële opening zal plaatsvinden op zaterdag 14 december a.s. in aanwezig heid van Staatsscretaris A. Ploeg, van het Ministerie van Landbouw en Vis serij. Openingstijden: dinsdag t./m. zaterdag van 10.00 - 17.00; zondag en 2e Kerst dag van 13.00 - 17.00 uur. Maandag en le Kerstdag gesloten. De brandweer moest vorige week twee keer uitrukken voor het bestrijden van kleine brandjes, 's Middags omstreeks één uur woedde er een schoorsteen brandje bij de familie S. aar de Beetz- laan. De brandweer nam passende maatregelen ter voorkoming van ver der onheil, 's Avonds was de inhoud van een container aan de Hellingweg in brand geraakt, vermoedelijk doordat jongelui met vuur hebben gespeeld. De brandweer bluste het vuur met behulp van één straal.

Soester Courant | 1984 | | pagina 13