Programma ftessssü Videotheek Silverstar steekt VVZ'49 A2 in nieuw tenue VVZ na 0-1 winst op Merino's even uit problemen S.O.Soest I - Austerlitz 16-0 Doelpuntenfestijn aan de Bosstraat Wiinactie WZ'49 nu al een groot succes ssaa-.'rsasS"' Jeugdvoetbalkamp 1985 in Soest Altius 2-VVZ'49 2 ZATERDAGVOETBAI 2-2 STRAKEN STRALEND Jeugdvoetbal WZ'49 Sporthal Beukenhal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg DAMESVOETBAL S.O.Soest-Jeugdvoetbal Ruim 1100 flessen verkocht ZONDAGVOETBAL sXirMTdeKèremj^^e- ling voor de deur komen er waars Hk nog wel een paar honderd flessen hii Ook VVZ-voorzitter Mout was Ader de indruk. Dit resultaat geeft blijk van een grote saamhorigh Toch kreeg het vVZ-gebeuren plotse- ling te maken met een tegenslag. De sportstichting stelde de club een proces Uniek voetbalproject: BADMINTON Badso: 8-0 overwinning ruitersport »K1aucoicnwu. Het is nog te vroeg om van een beslissing te spreken, maar de over winning, welke WZ afgelopen zater dag uit Veenendaal mee naar huis bracht, zou aan het einde van dit seizoen wel eens van doorslaggevend belang kunnen zijn voor zowel VVZ als de Merino's. Want Merino's stond nummer laatst, 5 uit 9 en VVZ nummer voorlaatst, 7 uit 9. Het doelpunt van Willem de Vries in de 60e minuut verwijderde de groen-witten dus voor lopig 4 punten van de onderste positie. Gezien het vertoonde spel is de over winning van VVZ meer dan verdiend te noemen. Men voetbalde op een tech nisch verzorgde manier en wist dit met een gezond stuk vechtlust aan te vul len. Reeds in de derde minuut was WZ dicht bij de openingstreffer. Olivier Noordam speelde zich knap vrij en liet vervolgens een hard schot los in de richting van het Veendaalse doel. Voor de eerste maal gaf doelman Erlc van de Pavert toen zijn visitekaartje af middels een fraaie redding. Van de Pavert zou trouwens de gehele wed strijd een duidelijk stempel op het gebeuren drukken. Zij attente optreden voorkwam een debacle voor de Meri no's. In de zesde minuut besloot Mark Tim mer een prima actie met een harde knal. welke over het doel van de Meri no's verdween. Even later verscheen Willem de Vries alleen voor Van de Pavert. De Vries wachtte iets te lang en raakte slechts het zijnet. De thuisclub kon bitter weinig inbren gen tegen dit ontketende WZ, dat nu eindelijk eens een einde lijkt te willen gaan maken aan de strijd om de onderste posities. Vooral de op de vleugels geboden speelruimte werd door WZ volledig benut. Olivier Noordam enPieter Bade konden zich ruimschoots uitleven in snelle akties, om uiteindelijk op zoek te gaan naar of Gert van de Munt, of Willem de Vries. De laatste mocht zich in technische opzicht uitleven. Het gebrek aan inhoud aan de zijde van de Merino's werd hierdoor nog eens extra benadrukt. De ploeg ging zich bedienen van zaken, die niets met voetballen te maken hebben. WZ liet zich echter niet van de wijs brengen en bleef zoeken naar een verdiend doelpunt. Dat het zover niet kwam is de verdienste van doelman Van de Pavert. Hierdoor bereikten beide ploegen de rust met een dubbel blanke stand. De tweede 45 minuten hadden alles in zich van een echt degradatieduel. Spannend, en het laatste half uur van de zijde van de Merino's, keihard. VVZ bleef het spel bepalen en een Foto: Herman van Dam. doelpunt was een kwestie van het vinden van de juiste opening. Deze werd gevonden in de 60e minuut. Guus Jansen bereikte met een scherpe voor zet het hoofd van Willem de Vries, die met een listige kopbal scoorde. 0-1. VVZ wilde hierna snel orde op zaken stellen, maar kreeg te maken met een veel te grof spelende thuisclub, die dankbaar gebruik maakte van een te laconiek optredende scheidsrechter Blankensteijn. Het bleef uiteindelijk bij het ene doel punt van Willem de Vries. De vreugde bij VVZ was na het laatste fluitsig naal groot. Mocht ook a.s. zaterdag het duel tussen WZ en Sova'54 doorgang vinden en weten de Soesters ook hier puntenwinst aan over te houden, dan kan met een gerust hard de winterstop komen. De Soesters moesten deze week aantre den tegen Altius uit 's Graveland. In de eerste tien minuten speelde VVZ erg sterk en Altius moest veel overtre dingen maken. Enkele goede kansen waren er voor Erik Toonen. en Be la Bohus. Terwijl iedereen op het eerste doelpunt van de Soesters wachtte, vie het eerste doelpunt voor Altius Een middenvelder mocht doen wat hij wilde en werd niet aangepakt. Hij.haai de uit en de bal verdween in de linker kruising. 1-0. Een koude douche voor het zo goed begonnen VVZ. Maar men liet het er kreeg een paar goede kansen Enk Toonen scoorde, maar deze goal werd afaekeurd wegens buitenspel, Een paar minuten later was het Arjan Mout die uithaalde van 25 nieter, de keeper kon de bal nog net tot corner verwerken. Iedereen zat op het rustsig- naal te wachten, maar de scheidsrech ter liet gewoon door spelen. Meer dan a minuten in blessure tijd een aanval over rechts, de bal werd voorgegeven Bela Bohus nam hem aan en werd de keeper van achteren neergeleg Hetwa's Bert den Breejen die hemnarn Dijk mocht weer zijn halve wedstrijdje meesDelen De reserves begonnen weer fanatiek, met enkele goede kan. sen Na 20 minuten een corner, geno men door Hans Renes. De inkomende r mocht Altius weer scoren. Uit een vrij haalde een speler van Altius uit. de bal rolde binnenkant paal het doel '"^out Mout stond op zijn verkeerde been. 2-2^ Veel kansen ontstonden er met meer en befde teams leken tevreden met e n veliik spel Eindstand 2-2. Volgende week speelt VVZ'49 tegen AMVJ thuis De kras van vandaag is de roest vanmorgen. Wij hebben de oplossing. P. Stalenhoef autoschade 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk WZ Al heeft zich afgelopen zaterdag redelijk hersteld van de grote neder laag van een week tevoren tegen Roda Al. Helaas ging l\èt herstel niet ge paard met een overwinning. Ondanks goed verweer van met name de verdediging van de jonge groen- witten, ging de uitwedstrijd tegen het hooggeplaatste Achterveld Al met 1-0 verloren. Aller ogen waren zaterdag vooral ge richt op de junioren A2, die 's mor gens door Silverstar Videotheek in nieuwe shirts plus broekjes gestoken waren. 's Middags werd in de nieuwe uitmon stering aangetreden tegen S.O.Soest A3. v De wedstrijd kende een matig begin. Ondanks goed spel van de VVZ-verde- diging onder leiding van Dirk Lam en een goed spelende Anne de Wit. kwam de openingstreffer op naam van S.O. Soest. Het antwoord van WZ liet niet lang op zich wachten. Na een schit terende solo bracht Giovanni van Ree- nen de partijen op gelijke hoogte De tweede helft kende weinig opwin dende momenten. Toch zou de volle winst nog bij de groen-witten terecht komen. Na goed voorbereidend werk van Marcel Luyck en Remco de Bloe- me, zorgde Roy van de Biessen met een harde schuiver voor de winnende treffer. Zaterdag 15 december 08.30 -13.00 uur NeVoBo volleybal 13.00 - 23.00 uur KNVK korfbal Zondag 16 december 10.00 -17.00 uur BDC handbal 17.00 - 23.00 uur MHC Soest hockey Zaterdag 15 december 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 - 20.00 uur NeVoBo volleybal Zondag 16 december 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 15 december 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 16 december 10.00 -15.00 uur Selby badminton Weedestraat te Soest. 1 1WVFS Zondag j.1. speelden de Soest dames de thuiswedstrijd tegen Austerlitz. In de uitwedstrijd wist Soest twaalf doelpun ten te scoren, dus het zag er vrij gunstig uit voor de dames. Diana Kuyer verving de geblesseerde Dora de Zoete en speelde een goede wedstrijd. Voor de Soest-dames was het moeilijk voetballen, maar toch hadden ze Austerlitz vanaf de eerste minuut in hun greep. In de 5e minuut opende Lenie Elschot de score na een goede combinatie met Heidi Koelewijn. Soest had veel kansen, maar weinig werden er benut. Het tweede doelpunt werd voorbereid door de achterhoede, de pass belandde bij Liesbeth van 't Pad, die zich door de verdediging van Austerlitz wrong en scoorde. Er werd goed gecombineerd, waardoor Heidi Koelewijn de bal ontving, door de verdediging soleerde en het derde doel punt voor Soest scoorde. Het vierde en laatste doelpunt vóór rust viel na een één/tweetje tussen Liesbeth van 't Pad en Lenie Elschot, deze laatste nam het doelpunt voor haar rekening. In de tweede helft werd Heidi Koele wijn gewisseld en kwam Karin v. Hofslot er in. Weer waren er veel kansen voor de Soest-dames, maar ze bleven vrijwel allemaal onbenut. Na ongeveer een kwartier spelen was er weer een mooie aanval, deze werd door w De Soest-dames in liun nieuwe tenue. Ze zijn gesponsord door Auto Smeeing en hun trainer/coacher Jos v. Let en leider Wim Dijkman. Foto: Herman van Dam. Karin v. Hofslot afgerond. Ook Sylvia Dijkman kreeg kansen om door te breken, het lukt haar om in de 25e minuut het 6e doelpunt te scoren. Ook Austerlitz heeft deze wedstrijd kansen gehad om te doelpunten, maar de verdediging van Soest wist dit steeds weer te voorkomen. Zondag 16 december a..s speelt Soest de laatste wedstrijd vóór de winterstop tegen Achterveld. Uitslagen WZ-jeugd 8 december Achterveld Al - VVZ'49 WZ'49 A2 - S.O.Soest A3 Hoevelaken B2 - WZ'49 BI CJW B2 - WZ'49 B2 WZ'49 Cl - Baam C2 WZ'49 C2 - WZA C5 WZ'49 C3 - Roda C3 WZ'49 Dl - Quick Dl I Jsselmeervogels D4 - WZ'49 D2 Amersfoortse Boys D2 - VVZ 49 D3 2-1 WZ'49 El-Quick El 4-1 WZ'49 F1-HVCF1 4-0 WZ'49 F2 - Baarn F3 7-° Programma WZ-jeugd 15 december 14 30 uur WZ'49 Al - S.O.Soest A2 14.30 uur KWA A2 - VVZ'49 A2 15.00 uur WZ'49 BI - KW A B2 13 00 uur WZA B4 - WZ'49 B2 11.45 uur WZA C2 - VVZ'49 Cl 13.45 uur Hoevelaken C3 - VVZ 49 C2 15.00 uur De Glind Cl - VVZ'49 C3 13.00 uur Hoevelaken Dl - VVZ'49 Dl 12 00 uur WZ'49 D2 - Hoevelaken D2 11.00 uur WZ'49 El -1 Jsselmeervogels El 11.00 uur Roda F2-VVZ'49 F1 10.00 uur I Jsselmeervogels F4 - WZ 49 F2 hal scherp voor het Kampong-doel. De Mini Hoest Kampong fi-1 V». 7PPr oneelukkig met de kwestie ei ln de beginfase van de wedstrijd waren beide ploegen aan elkaar Se»aaS<1' Naarmate de tijd vorderde, trok de thuisclub echter het initiatief toe. Met twee schitterende doelpunten werd dit in de score tot uiting gebracht. Kort voor rust scoorden de Utrechters tegen. Na de thee wachtten de blauw- hemden geduldig het Karnpong oileir sief af. In het laatste half uur werd uit diverse counterkansen nog viermaal gescoord. In de Soest-ploeg was André v d. Dijssel teruggekeerd. Hij speelde op de plaats van de geblesseerde Victor Hui- Het eerste half uur gaf matig voetbal te zien Door de sterke middenveldbezet- ting werden de meeste aanvallen in de kiem gesmoord. Na een half uur bracht Wim Gouw de De thermometer, welke iri het VVZ SwWbresuttoa«te» in het vooruitzicht, wanneer er niet snel ruim 9.000.- op tafel gelegd zou worden. Dit bedrag heeft betrekking op een schadepost uit het seizoen 81-82. d°e'vet^arming"insta1Hatie0hSet)ebegafl spannen van een procesvandezijde van de gemeente, waarbij de rechter mag uitmaken wie voor de schade op Ongeacht het antwoord is men hij VVZ zeer ongelukkig met de kwestie en spreekt men van een communicatie-- stoornis. Het VVZ-bestuur Heeft inmid dels contact gezocht met de voorzitter van de stichting, met het verzoek de zaak aan te houden in afwachting van de resultaten van nieuw overleg tussen beide partijen. Bij VVZ hoopt men uit. gaande van het feit. dat zowel VVZ. als de sportstichting belang hebben bl] een goed draaiend Soester sportgebeuren de nieuwe onderhandelingen tot een voor ieder bevredigend einde te bren gen. De wijnactie gaat echter gewoon door evenals het verzamelen van spullen voor de rommelmarkt. Hartje-Zuid slijter Toon van der Lin den kan het haast niet voorsiepen. Af gelopen zaterdag was er plotseling een gebrek aan witte wijn. toen bleek dat het transport uit de Moezelstreek aan de grens op douane-formaliteiten ge strand was. In de loop van de week is er echter weer voldoende voorraad om aan de grote vraag te voldoen. A.s. zaterdag gaat ook de kerstman voor het eerst op pad. Ieder VVZ-lid is in het bezit van één of meerdere kaar ten. waarop wijn besteld kan worden. Indien de koper dat wenst zal de kerst man op zaterdag 15 en 22 december op pad gaan om bestellingen van 6 flessen of meer thuis af te leveren. Ook kan men telefonisch bestellingen door geven bij één van de hieronder ge noemde leden van de werkgroep of naar de VVZ-kantine komen om daar één en ander af te balen. Zowel Toon van der Linden, als diverse wijnken ners stellen zich achter het feit. dat zo wel de rode als de witte wijn zeker niet duur is voor de geboden kwaliteit. VVZ timmert aan de weg. vooral om de verplichtingen aan de gemeente te kunnen voldoen. Bij VVZ kani men terugkijken op 35 jaar prettige samen werking met dezelfde gemeente en hoopt dat de verstopping van het com municatiekanaal. die tot het aanspan nen van een proces heeft geleid, mid dels de oude en vertrouwde vorm van overleg overwonnen zal kunnen wor den Beide partijen hebben een stuk rantwoording ten opzichte van spor tend Soest en daarom moet een derge lijke zaak nooit tot een proces komen omdat altijd de sportende Soester het dlachtofier zal worden. Telefonische bes! ellingen VVZ-wijn Els Stolwijk. Kruisweg 2, Soest. tel. 17193: B. Morren. Giaringlaan 26. Soest, tel 18750; W .T van oer Craats. Hom mel 43 ^oest. tel. 12293; A. W. Brou wer Soesterbêrgsestraat 9a. tel. 13151 en 'bij hel VVZ-complex. Eemweg. Soest. tel. 18612. Bestelkaarten ver krijgbaar bij alle VVZ-teden. bal scherp voor het Kampong-doel. De instormende André v.d. Dijssel wist met 'n schitterende kopbal via de bin nenkant van de paal te scoren. 1-0. Vlak hierna volgde een schot van Tonny Wolfsen. dat door de doelman werd gestopt. Een bliksemsnelle solo van Wolfsen leidde het tweede doelpunt in. De lage voorzet die volgde kon door Peter v.d. Berg met een puntertje ver zilverd worden in de uiterste hoek <2- Een serie aanvallen van Soest die niets opleverden werd onderbroken door een Kampong-aanval; hierbij werd de bal tot corner verwerkt. Deze kwam laag in de Soest-doelmond. Uit de scrimmage die ontstond kwam het leer op de paal, en werd daarna door aanvoerder De Rond ingeschoten. 2-1. Na de thee was Wim Altenaar vervan gen door John Westerveld. Kampong kwam nu danig opzetten maar de Soest-defensie gaf geen krimp. Na 15 minuten kwam Soest tot gevaar- lijke uitvallen en moesten de bezoekers aan de noodrem trekken, zodat Peter v.d. Berg werd vastgehouden. De vrije trap van John Westerveld bereikte Ton Wolfsen die in kansrijke positie werd neergelegd. De uitstekend leidende heer L. Hart. die het spel erg kort hield, kende te recht een strafschop toe. Wim Gouw klaarde dit karwei koelbloedig 3-1 Kampong bleef nog hopen op 'n beter resultaat, maar hun aandringen had een averechts resultaat. Arjan Schip peren bediende Wolfsen met een bruik bare pass. en na een solo maakte deze er 4-1 van. Aan de andere kant onder scheidde doelman Paul Elberse zich door bij diverse schoten en voorzetten zijn gebied te zuiveren. Na een fraaie voorzet van Peter v.d. Berg op John Westerveld. wachtte deze tot de doel man uitliep en kopte de bal toen be heerst over de keeper in het doel. 5-1. Het laatste kwartier kwam de her stelde Gerard Becker in het veld voor Wolfsen. Nog niets aan snelheid inge boet hebbende liet hij de Kampong-ver dediging met een solo achter zich en scoorde onder de vallende v.d. Arve door, 6-1. Bij een voorzet van Westerveld, ge volgd door een kopstoot van P. v.d. Berg, was de goalie echter op z'n post. Hetzelfde deed Elberse bij een schot van de Rond. Aangezien de koplopers in de derde klasse D alleen punten ver speelden, komt Soest steeds dichter bij, zoals de stand aangeeft. A.s. zondag moeten Brandes en zijn mannen naar Scherpenzeel. Dit team verraste Soest in de eerste competitie wedstrijd, maar is later afgezakt. On getwijfeld zullen de Soestenaren er al les aan doen om ook uit tot de eerste zege te komen Wederom puntenverlies voor S.O.Soest Al Tegen Jonathan Al verspeelde Soest Al onnodig 2 kostbare punten. Al in de eerste minuten hadden de Soesters kansen om op voorsprong te komen, doch men liet deze jammer genoeg on benut. Jonathan kwam zeker in de beginfase niet verder dan wat verre passes op de spitsen, maar echte kansen leverde dit niet op. Soest bleef het initiatief houden en creëerde zich vele en goede sco- ringsmogelijkheden. Zo zag Ron Devi- lee een mooi schot net naast gaan en le verden de vele cornerballen alsmede een prima genomen vrije trap vanaf 15 m. van het Jonathandoel evenmin iets Na 35 minuten spelen was er plotseling een uitval van Jonathan, de bal kwam over rechts bij de snelle Zeister spits en deze liet keeper Arie v.d. Wiel kans loos. 1-0. Soest trachtte nog voor rust de stand gelijk te trekken, maar slaagde daarin niet. Na rust bleef Soest tegen het nu nog de fensiever spelende Jonathan de kansen I zoeken via goede combinaties. Vooral via de vleugels ontstonden vele moge lijkheden maar deze gingen of net naast of over. Halverwege de tweede helft kreeg Soest eindelijk loon naar werken. Over links kwam de bal bij Paul Hilhorst, deze bediende Mare Uyland en met een kopbal trok laatst genoemde de stand gelijk, 1-1. Soest putte hieruit moed en deed er nog een schepje bovenop. Jonathan stond in deze fase van cle strijd met de rug te gen de muur en beperkte zich slechts tot ballen verwerken. Eén zo'n wegge: werkte bal kwam bij de Jonathanspits terecht en deze wist te scoren. Geluk kig had de overigens zwak leidende scheidsrechter gezien dat de bal met de hand was meegenomen en keurde het doelpunt terecht af. Wederom trok Soest ten aanval, nu via Steven Vos. Deze werd binnen de 16 m. gemangeld maar de referee zag hierin geen penalty. Soest bleef aandringen, maar schoten van Muljanto Muljakar- no. Steven Vos en Rob Kaats gingen naast, over of werden door de keeper gekeerd. Een uitval van Jonathan werd Soest fa taal. Met een lob over de keeper bracht Jonathan de stand op 2-1 en bleven de winstpunten in Zeist. A.s. zaterdag gaat Soest Al zich tegen Utrecht Al trachten te revancheren voor de 2 nederlagen op rij. De wed strijd begint om 14.30 uur Overige resultaten De Soest-jeugd werkte 23 wedstrijden af. Soest A2 won verdiend van T.O.v. Al. Soest Bl verspeelde een punt tegen concurrent Hoogland Bl en Soest B2 verspeelde in de laatste minuten de winstpunten tegen Amersfoortse Boys Bl. In totaal werden er 13 overwinnin gen behaald, eindigden 3 wedstrijden gelijk en 7 teams lieten de eer aan de tegenstander. De uitslagen waren als volgt: A-Junioren Jonathan 1 - Soest 1 Soest 2-T.O.V. 1 V.V.Z.'49 2 - Soest 3 Soest 4 - Hoogl. Veen 2 B-Junioren: Soest 1 - Hoogland Soest 2 - AmersfBoys 1 K.V.V.A. 2 - Soest 3 Soest 4 - V.V.Z.A.5 2-1 3-1 2-1 8-2 2-2 2-3 0-2 2-0 0-2 0-6 3-1 3-0 1-3 2-2 1-4 0-9 0-2 1-2 2-3 5-0 O-Junioren: H.V..C. 1-Soest 1 Achterveld 1 - Soest 2 V.V.Z.A. 4 - Soest 3 Soest 4 - Sparta 3 Hoogland 5 - Soest 5 Eemdijk 1 - Soest 6 D-Pupillen: Spakenburg 1 - Soest 1 Soest 2 - IJsselm. V3 Baarn 2 - Soest 3 Soest4-Roda'466 K-Pupillen: V.V.Z.A. 2-Soest 1 Hoogland 2 - Soest 2 F-Pupillen: C.J.V.V. 1 - Soest 1 Soest 2 - Roda 2 Soest 3 - Hoevelaken 2 A.s. zaterdag het laatste wedstrijdpro gramma voor de winterstop. Er zijn maar liefst 14 thuiswedstrijden, waar onder een aantal zeer aantrekkelijke, zoals Soest Al, Bl, Cl, El en Fl. Het is dan ook zeker de moeite waard om ko mende zaterdag de gang naar het Soestveld te maken. Het totale thuisprogramma ziet er als volgt uit: A-Junioren: Soest 1 - Utrecht 1 Soest 3 - A.P.W.C. 2 Soest 4 - Hoogland 3 B-Junioren: Soest 1 - Hoevelaken 1 Soest 4 - Quick 4 C-Junioren: Soest 1 - Baarn 1 Soest 2 - Amsvorde 1 Soest4-Roda'466 Soest 6 - V.V.Z.A. 8 D-Pupillen: Soest 2 - Amsvorde 1 Soest 3 - Achterveld 2 E-Pupillen: Soest 1 - A.P.W.C. 1 Soest 2 - Achterveld 1 F-Pupillen: Soest 1 - Hoevelaken 1 14.30 uur 14.30 uur 12.00 uur 15.00 uur 13.45 uur 12.30 uur 13.45 uur 12.30 uur 12.30 uur 11.30 uur 11.30 uur 10.30 uur 10.30 uur 11.30 uur In het kader van jeugdvoetbalpromo- ting heeft de KNVB een uniek project ontwikkeld dat in de paasvakantie van volgend jaar (eerste week april 1985) plaats zal vinden: een jeugdvoetbal kamp. Stand 3e Klasse D Stichtse Boys UW Fortitudo Argon Saestum CDN Victoria Vreeswijk S.O.Soest V.V.O.G. Scherpenzeel Kampong 12-16 12-15 12-15 12-12 12-11 10-10 12-9 10- 3 Afgelopen zondag kwam het veel lager op de ranglijst geplaatste A.s. Vianen op bezoek bij B.C. Badso uit Soester- berg. Na de 4 single partijen was al duidelijk, welk team het betere bad. minton speelde. Zowel de heren Rob Slomp en Roy van Gestel als de Claudine Schüssler en Leonie We ting wonnen hun partij vrij gemakkelijk in 2 sets Ook de mixed-en dubbelpartijen toverden winst op voor Badso. hoewel er wat meer tegenstand was. Door deze 8-0 overwinning blijft Badso meedraaien in de top varhun poute zodat promotiekansen behouden blij- ven. A.s. zondag concours Hippique in manége 'Eldorado' Samen met het team van 'Stal Duin- bak' wordt er voor a.s. zondag een prachtig parcours uitgezet. Op het pro gramma staan de volgende rubrieken; 60 cm.. 80 cm.; 80 cm. veteranen. 100 cm. en 110 cm. Verschillende onderdelen zullen worden gesponsord door o.a. Advies- buro voor Kantoorinrichting J. Brink. Garage Rensenbrink. Café Bos en Duin en Fa. Fugers, Bloemen komen zoals gewoonlijk van de fa. van Oest. Eigendomweg. Op vrij dagavond a.s. wordt er een oefenpar- cours uitgezet waar iedereen gebruik van kan maken tegen een kleine ver goeding. Wél van tevoren opgeven a.u.b, De plannen voor zo'n voetbalkamp zijn binnen de KNVB ontwikkeld door Cees van de Bilt, algemeen projectleider van de Kommissie Opleidingen en door Ernst Brandes. o.a. stafdocent KNVB en hoofdtrainer van S.O.Soest, die op zal treden als technisch coördinator supervisor. Het jeugdvoetbalkamp heeft tot doel om met name in de leeftijdsgroep 12-16 jaar de jeugdspelers geïnteresseerd te houden in de voetbalsport. Door een m veel gevallen veelvuldige, slechte trai ning en begeleiding bij jeugdafdelin gen van voetbalclubs raken veel jeugd spelers teleurgesteld in hun sport en stoppen daardoor radicaal of stappen over naar een andere sport. Deze zorg heeft de KNVB opgepakt en wil o.a. door middel van een jeugdvoet balkamp laten zien dat de voetbalsport een fantastische sport is. Er vinden veel trainingen en wedstrijden plaats, waarin alles gericht is op de indivi duele techniek en creativiteit. Het jeugdvoetbalkamp vindt plaats m Soest en wordt gehouden van 2 tot en met 5 april 1985. Tachtig jeugdspelers kunnen deelne men aan dit project, dat als een experi ment geldt voor toekomstige jeugd- voetbalkampen. De projektleiders Van de Bilt en Brandes worden gedurende het vierdaagse kamp geassisteerd door Peter van Boei jen (trainer VVZl. Paul Muller (trainer Hees) en Jos van Rou wendaal (jeugdtrainer SEC). DaarJp zijn er nog een aantal part-time mede werkers: Jan Schalkwijk. Theo Sur- stedt. Piet Hoogendoorn en anderen. De kosten voor deelname aan het jeugdvoetbalkamp bedragen 120.- per persoon en voor dit relatief geringe be drag krijgen de jeugdspelers het volgende voorgeschoteld Een vierdaagse volledig verzorgde huisvesting (all-in) in de jeugdherberg De Heidebloem aan de Bosstraat te Soest; gerichte trainingen en wedstrij den gedurende vier uur per dag en vier dagen op het terrein van S.O.Soest; gastspelers en gasttrainers van o.a. de F.C. Utrecht met zijn complete selec tie die een volle dag assisteren en de monstreren bij de trainingen. Ook spe lers van Ajax hebben toegezegd te wil len demonstreren; naast voetbalzaken wordt aandacht besteed aan film, spel vormen enz. De deelnemers aan dit jeugdvoetbal kamp komen van de Soester vereni- gingen S.O.Soest, SEV. VVZ en Hees. in totaal 40 en van verenigingen uit de regio Amersfoort-Baarn. ook 40. Aan het eind van het voetbalkamp wordt het 'Soester All-Star Team' gevormd uit de beste 11 jeugdspelers van het voetbalkamp. Daarnaast worden prijzen uitgeloofd voor de twee beste en twee sportiefste jeugdspelers. Het 'Soester All-Star Team' speelt een wedstrijd tegen de (gast)trainers en leiders. De voetbalvereniging S.O.Soest is ge durende vier dagen gastheer van het jeugdvoetbalkamp. Met name voorzit ter Herman Ankoné en secretaris Cees Verkerk werkten enthousiast mee bij de totstandkoming van het voetbal kamp en zegden hun volledige mede werking toe om het voetbalkamp als modelkamp te laten dienen voor toe komstige jeugdvoetbalkampen. Indien het projekt 'Soester jeugdvoet balkamp* slaagt en er een overvloed aan inschrijvingen binnenkomt, wordt er over gedacht om jaarlijks een aantal van deze voetbalkampen in Soest te organiseren. In de afgelopen dagen hebben alle jeugdspelers in de leeftijd 12-16 jaar van de Soester verenigingen een info- folder ontvangen om zich in te schrij ven. Gezien de reeds binnengekomen tientallen inschrijvingen lijkt succes bij voorbaat reeds verzekerd en heeft De KNVB veel bijgedragen ter sti mulering van het jeugdvoetval.

Soester Courant | 1984 | | pagina 23