Eef van den Brink onbetwist winnaar Soester Runnerscup 1984 Scherpe tijden voor E emlandschaatsers Herstel eerste damesteam SVV/Stam verlies dames SVV 2 en heren SVV 1 SVMM 1 - Eemvogels 18-6 Shot sluit herfst- competitie succesvol af Soester Schaak club Olympia 1 wint van Huizen Atletiekvereniging Pijnenburg organiseert zaterdag grote Kerst en Rommelmarkt 'Kersttoernooi Soester Bowling Bond De Borg' BDC-dames verliezen van ESCA Kostbaar verlies voor Selby BDC laat kans op middenmoot lopen WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 29 Zaterdag moest het selectieteam van de korfbalvereniging de Eemvogels uit spelen tegen de Zeister ploeg SVMM. SVMM neemt op dit moment de eerste plaats in en helaas zagen de Soesters geen kans hierin verandering te brengen. De wedstrijd werd verloren met een verschil van 2 punten. SVMM is technisch de betere en dat bleek duidelijk in de wedstrijd. Het lukte de Soester niet in de eerste aanval te scoren, zodat SVMM een voorsprong k reeg van 2 punten Na het wisselen der vakken was het Marco Kuil die met een mooie door loopbal het eerste puntje veroverde. SVMM wist uit te lopen tot een 5-2 stand. Ook het tweede punt werd door Marco Kuil gemaakt. Hierna gingen De Eemvogels pas draaien. Een strafworp werd uitgelokt door Agnes Kraaikamp en Marga van den Hoed. Wederom was het Marco die de strafworp goed benutte en voor een 5-3 stand zorgde. SVMM wist uit te lopen tot 8-3 en daar na hielden De Eemvogels de verde diging potdicht, zodat de aanval kon scoren naar 8-4 van afstand door Wim van Rheenen; 8-5 door een goed be nutte strafworp van Claudia Touwsla ger en 8-6 door Marco Kuil eveneens een strafworp. 2 punten werden helaas afgekeurd. Dit waren twee doorloop- ballen en bovendien werd de wedstrijd 3 minuten te vroeg beëindigd door de scheidsrechter. Al met al toch geen teleurstellend re sultaat. Met nog een aantal wedstrij den voor de boeg waarvan ook SVMM nog een keer thuis aan de beurt komt kunnen de Eemvogels nog steeds hoog eindigen. Eemvogels Dl - Vogels Dl Een leuke wedstrijd beëindigd met een 3-0 voorsprong. De doelpuntenmakers waren Reyk Muller met een doorloop bal, Alice met een afstandschot en Ni- cole Nieuwenhuis eveneens met een af standschot. Eemvogels Cl - Sparta C3 Ook een overwinning voor de Soesters en ook hier zat de verdediging steeds potdicht. Geen punt kon de tegenstan der scoren. De eindstand werd 4-0 voor de Soester korfballertjes en de doel punten werden gescoord door Reyk Muller 2 maal Christa en Maarten. Tovers Al - Eemvogels Al Weer een overwinning. Een spannende wedstrijd tot de rust, omdat de tegen stander bijna gelijk wist te komen. In de eerste helft wisten Kathja, John en Stanley 3 maal te scoren waarna de te genstander pas los kwam en ook de korf twee maal wist te vinden, zodat de ruststand 2-3 voor de Eemvogels werd. Na rust wist de verdediging de ballen goed te onderscheppen en kon de aan- TAFELTENNIS Ondanks het feit dat vrijwel alle beslis singen al waren gevallen hebben de af delingsteams van Shot in de laatste competitieronde nog prima hun best gedaan. Acht overwinningen, twee ge lijke spelen en slechts twee nederlagen vormden hiervoor het overtuigende be wijs. Good I,uck 3 - Shot 3:5-5 Het gelijke spel dat Shot 3 in Bussum tegen Good Luck behaalde betekent naar alle waarschijnlijkheid de 3e plaats in de 2e klasse. Een zeer ver dienstelijke klassering voor dit team. vyaarin met name Eddy Gaytant zich onderscheidde. Ook tegen Good Luck toonde hij zich een ware kopman door al zijn drie partijen te winnen. De an dere twee punten van Shot kwamen op naam van Arjan Schuiling, die alleen in Hans Maas zijn meerdere hoefde te erkennen. Shot 4 - Good Luck 5:10-0 In de wedstrijd tussen kampioen Shot en nummer laatst Good Luck werd het klasseverschil wel erg duidelijk aange toond. Zonder ook maar één game uit handen te geven walsten de Soesters in ajnper twee uur over hun Bussumse te genstrevers heen, iets wat in de voor jaarscompetitie zeker niet meer voor zal komen. Dan zullen Jan en Edo Fransen en Frans Mark Schut zeker op meer tegenstand stuiten. Shot 5 - Tovo 1:6-4 Door de nipte overwinning van Shot 5 op Tovo behoudt Shot een zeer goed uit zicht op de 2e plaats. De wedstrijd te gen Tovo was een spannende aangele genheid, waarbij Joop Kok in de aller laatste partij met 23-21 in de 3e game de overwinning veilig stelde. Voor Joop Kok betekende dit de 3e overwinning, de overige punten werden binnengesla- gen door Wilfred Busch en Thijs van Hoorn. Overige uitslagen senioren Shot 6 - Good Luck 4:4-6, Buna 4 - Shot 7: 8-2, Metac 5 - Shot 8: 0-10, Shot 9 - UBTV 6: 8-2, Shot 10 - Buna 8:9-1. Hui zen 10 - Shot 11: 8-2, Shot 12 - Aimeer- spm 2:8-2, de Hilt 6 - Shot 13:0-10. Shot 14 - Tovo 9:5-5, Shot 15-de Furs 2:6-4. Afgelopen vrijdagavond waren er veel leden aanwezig bij de Soester Schaak club. Helaas konden enkele trouwe le den niet komen door o.a. ongevallen en ziekte. Vanavond moesten er nog wed strijden ingehaald worden. De uitslagen zijn: Verrips - Boekhoff 1-0 Chavannes - Molenaar 1-0 v. Tuinen - v/d Hammen 1-0 Kromhout - de Haan 0-1 Ook werden er 'ladderwedstrijden' ge speeld. De uitslagen hiervan zijn Braf - Goes 1-0 v. Bakel - Gerth 1-0 Wolzak - Balvers 10 Reumerman - Schipper 0-1 v/d Berg - Swinkels 0-1 v. Dijk - de Gier jr.1-0 v. Aurich - Vennik 0-1 De Soester Schaakclub staat nog steeds open voor nieuw leden. Zij die eens willen komen schaken, zijn van harte welkom in het clubgebouw 'Cre do'. gelegen achter de Julianakerk. De volgende 'verplichte' ronde is op 21 de cember 1984. KORFBAL val nog twee punten pakken. Marco en Anissa via een doorloopbal. De eind stand werd 2-5 voor de Eemvogels. Eemvogels Q1 - SoesterkwartierQl Een wedstrijd die lang duurde omdat het zo moeilijk was de korf te vinden. Een wedstrijd waarin hard werd ge knokt. Een enorme inzet die uiteinde lijk werd beloond. Ronald wist de korf te vinden en 2 punten mee naar Soest te nemen een 1-0 overwinning. Eemvogels J1 - Soesterkwartier J2 Alleen de junioren hadden pech. Soesterkwartier was duidelijk de meerdere en helaas werden er aan Eemvogels-zijde erg veel plaatsfouten gemaakt. De ruststand was dan ook een 2-0 voorsprong voor Soesterkwar tier. Na rust verkleinde Iris Boom de stand tot een 2-1 achterstand. Daarna rolden de punten aan Soesterkwartier-kant achter elkaar in de mand. Zo werd de eindstand een 2-5 nederlaag. Desto 5 - Eemvogels 4 De start was goed. Ida wist 0-1 te sco ren. Daarna kon Desto achter elkaar 3 punten scoren. Lex wist van afstand 3-2 te scoren waarna Desto en vervolgens René uit strafworp de stand op 4-3 brachten. Na rust ging het om en om en trokken ze de stand bijna gelijk nl. 7-6. In de tweede helft waren het Ida en Alex die de punten aan Eemvogelszijde verzorgden. Voor het 4e team was dit een van de betere wedstrijden. Rekreatie korfbal De Soester korfbalvereniging heeft het initiatief genomen een rekreatie afde ling op te zetten. Inmiddels wordt er al druk getraind op de woensdagavond van 19.30 tot 20.30 uur. De groep is nog wat klein, maar aanmeldingen blijven binnenkomen. Rekreatie korfbal is een geheel vrij blijvende vorm van korfballen. Geen competitieverband en dus niet weke lijks wedstrijden. Wel is het mogelijk af en toe wat wedstrijden te orga niseren met rekreanten van andere ve renigingen. Hoe meer zielen hoe meer vreugde. Wij kunnen u hard gebruiken. Leeftijd speelt geen rol. Woensdagavond van 19.30 uur tot 20.30 uur op het veld aan de Staringlaan. Informatie bij Agnes Kraaikamp tel. 12743. ATLETIEK Afgelopen vrijdag werd het onderlinge kompetitiejaar van de lange-afstands- groep van A.V.Pijnenbrug met de in middels al weer traditioneel geworden sluitingsavond afgerond. Ditmaal was men nog te gast in het BDC-klubhuis. Volgend jaar echter hoopt A.V.Pijnen burg deze sluitingsceremonie voor het eerst sinds het bestaan van de atletiek vereniging, in een echt "eigen home" bij de thans in aanleg zijnde atletiek baan te kunnen houden. Voorzitter René van Zee opende de avond en memoreerde nog eens de enorme groei, die de groep in het afge lopen jaar maakte. Daarnaast kon hij terugzien op een behoorlijek prestatie- ontwikkeling van de pupillen van trai ner Ton Duits. Enkele hoogtepunten waren o.a. het winnen van de monster- estafette Soest-Nld naar SoesLDld over 251 km., maar niet minder de goede prestaties, die op marathongebied wer den neergezet. Ihtfernationaal viel A.V.Pijnenburg op, door in de marathon van Essen met het drietal Eef van den Brink. Bob de Haas en Harry van Brummelen een 6e plaats in het verenigingsklassement te vero veren. In deze zelfde wedstrijd waren het Joop van Leijenhorst. Alphons van Damme en Erik Bos, die gezamenlijk ook nog eens een 20e plaats wisten te bezetten. Ook op triathlongebied waren er behoorlijke successen te melden. Jaap van den Berg werd 6e in het Ne derlands triathlonkampioenschap te Almére. Henk Schaak, ook succesvol deelnemer aan het Nederlandse kam pioenschap, won ook nog 4 halve mini- triathlons. Na de koffie werden een aantal aspec ten van de loopsport belicht met video en filmopnamen. Daarna volgde het hoogtepunt van de avond, de uitreiking van de Soester Runnerscup 1984. Eef van den Brink werd voor de 3e maal in .successie winnaar van deze fel begeer de trofee en kreeg deze daarmee de finitief in zijn bezit. Zijn klubgenoten hebben hem het afge lopen jaar behoorlijk concurrentie be zorgd. maar over de vier voor deze cup meetellende afstanden wist Eef uitein delijk toch met overtuiging de beste prestatie neer te zetten. Voor deze prijs Trainer Ton Duits rechts de Runnerscup tWi uit aan Rei van den Brink (I telden de best gelopen tijden op de 15 km. vermenigvuldigd met 3. de 20 km. maal 2. de 25 km. maal 1,5 en de mara thon maal 1. Het totaal hiervan gaf de volgende eindstand: 1. Eef van den Brink 33.729 pnt. 2. Joop van Leijenhorst 34.825 pnt. 3. Harry van Brummelen 34.990 pnt. 4. Rob de Haas 35.056 pnt. 5. Erik Bos 35.753 pnt. 6. René Hoksbergen 38.809 pnt. Aansluitend werd de prijs uitgereikt voor de meest opvallende prestatie in 1984. Hiervoor was geen deskundige jury nodig. De samenstellers van het klassement waren unaniem van me ning, dat er maar één atleet voor deze prijs in aanmerking kwam. De prijs kwam toe aan Alphons van Damme. die als eerstejaars atleet een zeer op zienbarende prestatie neerzette. Tij dens zijn eerste marathon, die hij in Essen-Dld. liep. spotte hij met alle be grippen. die er omtrent zo'n eerste op treden op dit onderdeel bestaan. Nor maal kan een debutant al zeer tevre den zijn met een tijd, die rond de 3 uur ligt. Alphons volbracht de 42 km. en 195 mtr. in 2 uur 41 min. Hierna werden in gezellige sfeer nog een tweetal bijzondere prijzen uitge reikt. Rob de Haas gaf een korte uit eenzetting omtrent de achtergrond van deze ludieke prijzen, kompleet met certificaat. De bedoeling van deze prij zen was om een stimulerende werking te bewerkstelligen om iets niet te doen. Eef van den Brink kon de zilveren schoen, die als uitstaptrofee 1984 ge doopt was, in ontvangst nemen. Hope lijk voor Eef het sein om naast zijn klubrekords op de 30 km, en de mara thon/er nog een paar bij te pakken. Aan Harry van Brummelen viel de ja gerstrofee ten deel. die hij verdiende vanwege zijn onuitputtelijke inzet tij dens de trainingen. In de toekomst zal hij zware trainingsdagen wellicht af wisselen met wat gemakkelijkere. Tot slot .werden de prijzen voor de beste prestaties, in 1984 op de baan ge lopen uitgereikt. Vanwege zijn voor liefde voor de baansport. stelde trainer Ton Duits de prijzen beschikbaar. Snelste atleet bij de heren was Gert de Ruygt. die met overtuiging het klasse ment beheerste. Bij de dames was Mart van Hal veruit de snelste. Na afsluiting van het officiële gedeelte werd de avond in gezellige sfeer, met uitwisseling van veel loopervaringen. voortgezet. Olympia I behaalde dit weekend een belangrijke 3-1 overwinning op Huizen. Hiermee verdienden zij belangrijke punten, die ze hard nodig hebben. Da mes 1 en heren 2 werden beide in eigen huis geslagen. Olympia 1 - Huizen 3-1 Het eerste herenteam speelde tegen het boven hen staande Huizen. De eerste set was er een gelijk opgaande strijd te zien. Olympia bood Huizen goed tegenstand en via een paar goede aanvallen stelde Olympia de setwinst veilig. De tweede set speelden de Parade-heren overtuigender. Olympia won met 15-10. De derde set raakte Olympia geïrriteerd door het onder het net praten van Huizen. Huizen maakte hier goed gebruik van en Olympia had geen greep meer op deze set: 6-15. De vierde en laatste set kwam Olympia weer in haar eigen spel en nam een ruime voorsprong. Huizen kwam goed terug tot 11-11, maar door overtuigende drie meter-aanvallen kreeg Olympia het zelfvertrouwen weer terug en sloot deze set en wedstrijd winnend af. 15-11. Het waren drie punten voor de Soesters. die ze hard nodig hadden om zich uit de staart van de tweede divisie te werken. SVV 2 - Olympia 3 3-0 Ondanks een zekere opgaande lijn in het spel bleek het vierde herenteam ook dit keer niet in staat een punt te pakken. In de eerste set tegen plaats genoot SVV leek het erop dat de ploe gen aan elkaar gewaagd waren. Lange tijd ging de strijd gelijk op. Tot bij 11- 11 Olympia iets terug viel en SW de eerste set won. De teleurstelling over dit verlies tekende de tweede set. Alle geloof in eigen kunnen was weg. SVV kreeg alle kans om te scoren en maakte hier dankbaar gebruik van om deze set te winnen. In de derde set was het aanvankelijk Olympia die de strijd bepaalde. Men had zich over het ver lies heen gezet en het zelfvertrouwen was weer terug. Toen de stand 3-10 was leek Olympia de set te gaan winnen. Plotseling echter zakte het spel in el kaar en kon SVV volop profiteren van de vele fouten van Olympia. Er werd geen punt meer gescoord. Een set- en wedstrijd-verlies voor Olympia 4. Spirit 5 Olympia 5 Vorige week vrijdag heeft het vijfde herenteam een gemakkelijke overwin ning behaald. In nog geen uur werd er met 3-0 gewonnen. Het 5-1 systeem, dat in deze wedstrijd moest worden uitge- Zaterdag 15 december houdt de atle tiekvereniging Pijnenburg een zeer grote Kerst- en Rommelmarkt in de hal van de firma Van Asch, Industrie weg 37 te Soest. Tussen 9.00 en 16.00 uur kan iedereen daar terecht om te kijken of er iets voor zijn of haar gading bij is. Dat zal zeker het geval zijn, want het aanbod is enorm. Zo zijn er kramen met meubels, aar dewerk. huishoudelijke artikelen, kle ding, lederwaren, zëlfgemaa)ttë artikelen, 'schilderijen, snuiste rijen, verlichtingsartikelen, radio-, te levisie- en fotoapparatuur, grammo foonplaten. speelgoed en boeken in elk genre. Velen hebben de pakjesavond van Sin terklaas verplaatst naar de Kerst. Dus voor hen een uitstekende gelegenheid om voor heel weinig geld toch iets leuks te kopen. Want alles gaat nage noeg weg voor weggeef-prijzen. Kerstmarkt Het gedeelte 'Kerstmarkt' biedt alles op het gebied van de Kerst: versiering voor de kerstboom, kerststukjes, spe ciale kersthoning. kerstkaarten, ma teriaal om zelf kerststukjes te maken, kaarsen, wijn. speciaal kerstgebak en kerstgrammofoonplalen. De prijzen zijn voor al die artikelen bijzonder laag. Zo worden de langspeelplaten met 14 kérstliedjes verkocht voor slechts vijf gulden. - Vrijdag l4jtj&ce/nber worden 's mor gens nog de kerstbomen gekapt om de volgende dag voor sleclïts tien gulden van eigenaar te wisselen. Waar krijgt men nog voor die prijs een verse boom van 1,75 meter lengte? De opbrengst van de Kerstmarkt/- Rommelmarkt wordt weer toegevoegd aan het bedrag dat de atletiekver eniging Pijnenburg nodig heeft voor de aanleg van een eigen atletiekbaan, waarvan de werkzaamheden inmid dels in volle gang zijn. Zondagavond 2 december waren er abonnementswedstrijden. Voor Eem- land kwamen er 3 rijders aan de start. Het was een junioren A-B wedstrijd over 500 en 1500 mtr. Edwin v.d. Heyden had 2 persoonlijk rekords te pakken. Een 500 mtr. in 48.5 sec. en een sterk gereden 1500 mtr. in 2.36.7 min. Voor Petra Olthof waren er ook 2 pers. rekords op deze afstanden nl. de 500 mtr. in 52.8 sec. en de 1500 mtr. in 2.51.5 min. Gerard v. Huiten besloot zijn 2e wedstrijd ook met goede tijden de 500 mtr. in 53.8 sec. en de 1500 mtr. in 2.56.6 min. Ook 2 december een wedstrijd in Haar lem met sterke rijders. Hans Kaats bevestigde daar zijn goede vorm. Na de IJsselcupwedstrijd waar de hele Nederlandse schaatstop, inclusief de kernploeg aanwezig was, en Hans be slag legde op een keurige 14e plaats in het algemeen klassement na de 500 mtr. in 40.7 sec. en de 1500 mtr. in 2.04.2 min. (snelste seizoen tijd) te hebben afgelegd, won Hans Kaats de wedstrijd in Haarlem over 1500 en 3000 mtr. De 1500 mtr. ging in 2.06.4 min., de 3000 mtr. in 4.33.3 min. Dinsdagavond 4 december was er een selektiewedstrijd over 5000 en 10.000 mtr. Op de 10.000 mtr. reed gewestelijk rijder Gerard Rietveld een nieuw baanrekord in 15 min. 13.3 sec. Hans Kaats reed ook een prima race en verbeterde zijn pers. rekord met 29 sec. en bracht het op 15.54.3 min. Hans werd hiermee 4e op de 10.000 mtr. Tevens is deze tijd een nieuw clubre- kord van Eemland. Bert v.d. Weerd kwam deze avond uit op de 5000 mtr. Ook hij presteerde uitstekend en bracht zijn pers. rekord met ruim 6 sec. omlaag naar 8.04.0 sec. Tijdens de vrijdagavond j.1. gereden junioren wedstrijden reed Michel Bos boom de 500 mtr. in 83.0 sec. en de 1000 mtr. in 2.46.o min. Voor Edwin Groeneveld eindigde de 500 mtr. in 47.6 en de 1000 mtr. in 1.35.5 SCHAATSEN min. Deze laatste tijd betekende voor hem een pers. rekord en tevens een nieuw club rekord. Vorige week reed Edwin ook een pers. rekord en clubrekord op de 500 mtr. in 46.8 sec., terwijl de 1500 mtr. in 2.27.2 min. eveneens een clubrekord was en zijn pers. rekord met 12 sec. verbeterd werd. Marcel v.d. Dijssel reed een pers. rekord op de 500 mtr. in 54.5 sec. De 1000 mtr. in 1.55.8 min. betekende ook een pers. rekord voor hem. Jan Krikken wist op deze afstanden ook zijn pers. rekord te verbeteren nl. de 500 mtr. in 57.4 sec. en de 1000 mtr. in 1.56.7 min. Afgelopen zaterdag heeft Bert v.d. Weerd examen op het ijs afgelegd, als onderdeel van de opleiding schaats- trainer en behaalde hiervoor een 7 en een 9. Het theoretische gedeelte volgt in januari 1985. Zondagmorgen j.1. reed Janneke Leber een 1000 mtr. in 1.59.8 min. en een pers. rekord op de 1500 mtr. van 3.02.7 min. Jan v. Maanen reed een pers. rekord op de 1000 mtr. van 1.41.7 min. en eveneens op de 1500 mtr. een pers. rekord van 2.36.1 min. Igor Zweers wist op beide afstanden ook 2 pers. rekords te realiseren; nl. de 1000 mtr. in 1.32.8 min. en de 1500 mtr. 2.19.6 min. Voor André Bosboom eindigde de 1000 mtr. in 1.39.7 min., terwijl de 1500 mtr. hem een pers. rekord opleverde van 2.27.8 min. Fred v. Tol viel op de 1000 mtr. en reed de 1500 mtr. in 2.20.0 min. Door haar goede prestaties van vorige week heeft Jolanda Los zondagavond weer met een baanselektie wedstrijd mogen meerijden. De afstanden waren 1000 en 1500 mtr. De 1000 mtr. ging in een pers. rekordtijd van 1.42.9 min. terwijl de 1500 mtr. ook een pers. rekord werd in 2.36.9 min. Zondag 23 december organiseert de Soester Bowling Bond De Borg, in de- locatie met de zelfde naam het jaarlijk se Kersttoernooi. Er worden vier ga mes (mixed toegestaan) gespeeld, in een handicap toernooi 180'van 160. max. 45 per game), de speelwijze is Europees systeem en de kosten ver bonden aan het toernooi zijn 38,- per doublé. Het is een open toernooi, zodat de bowlers van andere verenigingen eveneens kunnen deelnemen. BOWLING De serie-indeling is als volgt; serie 1 van 10.30 - 12.00 uur. serie 2 van 12.00 - 13.30 uur. serie 3 van 14.00 - 15.30 uur en de vierde serie van 15.30 - 17.00 uur. De finale zal ongeveer om 17.30 uur wor den gespeeld. Tijdens dit toernooi wordt er eveneens een loterij gehouden met schitterende prijzen die gul en royaal door de Soester middenstand ter beschikking zijn gesteld. lief eerste damesteam van SVV/Stam heeft zich weer hersteld door in de uit wedstrijd tegen <'ito (Zeist) te winnen met 1-3. Dames SVV/Stam 2 verloor, eveneens in de uitwedstrijd tegen ('ito, met 3-1 (159, 12-15, 15-10 en 15-X). Heren SVV/Stam I verloor met 3-0 van Vollkei. Dames 2e divisie ('ito-SVV 1:1-3 De e.erste set werd vrij makkelijk ge wonnen door de dames van SVV 1. Het team.draaide.j&hed .en de setoverwin- riitVg was verdiend 7-15. In de tweede set verliep het mindeif'goed. Men had moeite met de taktische aanval van Ci- to. De pass kwam er niet goed uit. waardoor de aanval ook niet lukte. Set- verlies 16-14. In de derde set begon SVV voortvarend en stond al sne.l met 0-7 voor. Er waren goede combinaties te zien. Daarna stokte hel en liet men Cito terugkomen. Door het hoofd koel te houden werd de spt toch nog gewon nen: 10-15. De vierde set was er één die een rommelig beeld te zien gaf. SVV stond met 7-0 achter en begon panie kerig te worden. Door hard werken werd de achterstand weggewerkt en begonnen beide teams gelijkopgaand punten te scoren. Het werd een zeer spannende eindrace, die SVV winnend kon afsluiten door een betere conditie. Setstand: 18-201SVV 1 had in een ge deelte van de 3e en 4e set versterking uit het tweede damesteam en wel van Els Barnhard. die goed speelde. Distrikskias.se dames Set l p SVV 3:3-1 Na in de eerste set met 8-1 te hebben voor gestaan, keerde na een time-out van de tegenstander het tij en kwam Set-Up terug tot 13-11. Uiteindelijk wist SVV de set toch nog met 11-15 te winnen. In de tweede set was de concentratie ge heel weg en liep de tegenstander uit tot 13-3. SVV kon nog tot 13-8 terugkomen, maar verloor de set met 15-9. Ook in de derde en vierde set lukte het SVV 3 met de opgelopen achterstand in te ha len. Set Up was te sterk voor dit SVV-- team. Setverlies 16-14 en 15-9 en een 3-1 Dverwinning voor Set Up. 2e Klasse dames SVV 5- Limvio2:3-1 Een niet al te beste maar leerzame wedstrijd voor SVV 5. In de eerste set werd er een gedegen spel gespeeld en won SVV makkelijk met 15-8. In de tweede set kreeg SVV moeilijkheden, vooral met de sterke service en de prikballen van Limvio. Gevolg setver lies: 6-15. In de twee daaropvolgende sets durfde SVV weer risico's te nemen en met name in de derde set met een sterke aanval Limvio de wil op te leg gen. In de laatste set kwam toch enige nonchalance in het spel. waardoor de spanning er tot het eind in bleef. Set standen 15-5 en 15-13. 3e Klasse dames Wilhelmina 3 SVV 7:1-3 Omdat de tegenstander op de derde plaats van onder op de ranglijst staat, begon SVV 7 onbevangen de wedstrijd met de gedachte, dat deze wedstrijd niet al te moeilijk zou worden. Dit viel echter tegen. Wilhelmina bood goed te genstand en de pass en set up van SVV 7 kwamen vaak niet goed uit de verf. Toch waren er ook veel goede rally's en uiteindelijk bleek SVy 7 de sterkste en nog steeds ongeslagen. Setstanden: 12- 15. 6-15. 15-6 en 5-15. 3e Klasse dames SV\ H - Olympia 5:2-2 In de eerste set ging SVV er enthou siast tegenaan en stond snel voor met 6-1. Olympia echter slaagde er in goed terug te komen en na een spannende strijd was het Olympia dat de set won met 14-16. In de tweede set was er goed samenspel bij de SVV en terecht werd er gewonnen met 15-10. In de derde set werd de tegenstander totaal overklast: 15-2. In de vierde deed Olympia er alles aan om weer terug te komen, hetgeen lukte. Ondanks veel tegenstand van de dames van SVV 8 was het toch Olympia dat setwinst uoekte 12-15. Een verdiend gelijkspel. 4e Klasse dames SW 9-Surf5:3-1» SVV 9 oftewel de Volley Volley Dots (de nieuwe yell) startte enigszins ge spannen tegen deze op de ranglijst ho ger geklasseerde tegenstander. In de eerste set werd er vrij rommelig ge speeld. Toch wist SVV 9 te win nen met 15-10 door zuiver geplaats te ballen. De tweede set verliep een stuk beter. Er werd opgevangen en naar voren gespeeld. Selwïnst'; 15-9. In denderde.set had SV_VLmoeite met de conditie en kon. men de bal niet onder controle krijgen. Al snel stond Surf met 0-6 voor om daarna uit te lopen tot 1-11. Toen kwam de service weer terug bij SVV en werd in één run de achterstand weggewerkt tot een voorsprong van 12- 11. SVV 9 wist ook deze laatste set ten slotte te winnen met 15-13. Wederom twee punten verdiend. Ie Klasse heren S\ V I - Vollkei 3:0-3 SVV startte onbevangen tegen het hoog geklasseerde Vollkei. Een voortva rende start bracht SVV op een voor sprong. Echter Vollkei kwam goed terug en kwam tot setwinst 7-15. Ook de tweede set begon SVV goed met een dy namische verdediging en aanval. Toch setwinst voor Vollkei 9-15. In de der de set probeerde SVV nog van alles maar helaas kon men dit niet omzet ten in winst: 6-15. Toch geen onverdienstelijk spel van SVV. 2e Klasse heren SV V 2 -Olympia 4:3-0 Eindelijk een overwinning van het tweede SVV-herenteam. In het begin van de eerste set leken de beide ploe gen aardig tegen elkaar opgewassen. Echter al snel bleek de "thuis"-spe- lende ploeg toch de sterkste. In de tweede set werd dit beeld nog versterkt en de tegenstander werd ingepakt. De derde set leek een kentering te gaan geven. Olympia kwam zelfs op voor sprong (5-10). SVV liet het niet verder komen en na een time-out bij de 10-10 stand stoomde SVV door naar de eind zege. Wellicht het begin van een reeks overwinningen? Setstanden: 15-9, 15-4 en 15-10. 2e Klasse heren KGU&VS 3 - SVV 3:2-2 De eerste set was al verloren voor dat de heren van SVV goed warm ge draaid waren: 15-9. In de tweede set ging SVV voortvarend van start. Na een 13-5 voorsprong opgebouwd te heb ben, kwam de tegenstander terug en dus meende de coach zijn geheime wa pen in te moeten zetten. De reserve deed snel zijn trainingsbroek uit en kwam het veld in. Grote hilariteit, want hij had vergeten zijn short aan te doen en stond met een knalblauwe on derbroek tussen zijn medespelers. Een trainingsbroek er over mocht niet meer baten, de set werd verloren met 15-13. In de derde set kwam een speler van SVV in aanraking met een paal en door het bloed wat vloeide was de tegenstander zo van de kaart dat de derde en vierde set toch nog voor SVV waren: 15-17en 6-15. 4e Klasse heren AGAVS 4- SVV 4:0-3 De vijfde overwinning op rij voor heren SVV 4. Ook deze wedstrijd werd ver diend gewonnen. De eerste set is SVV konstant in het voordeel geweest en won met 8-15. In de tweede set zijn de heren van SVV 4 niet in gevaar ge weest. Wederom setwinst: 8-15. De der de set was slechts een formaliteit, waarin AGAVS slecht speelde en SVV makkelijk met 2-15 won. Overige uitslagen Heren SVV 5 - BC&^V 6:2-2 setstanden: 15-9. 15-13. 15-17 en 6-15. Meisjes SVV B2 - Olympia Bl: 0-3 set standen: 6-15. 12-15, 9-15. Dames Oberon 2 - SVV 6:0-3 setstanden 7-15. 6-15. 12-15. Programma voorde komende week: Donderdag 13 december 1984 Beuken dal: 19.00 uur 21.30 uur 20.15 uur Dames SVV 4 - Spokers SVV 5-Olympia 3 Heren SVV 3 -BG&SV 2 Vrijdag 14 december 1984: Dames Vollkei 9-SVV 8 21.00 uur Amersfoort-Midland Heren Harderwijk 3 - SVV 1 21.30 uur Harderwijk Vollkei-5 - SVV 2> I9.45 uur Amersfoort-Midland Zaterdag 15 december 1984 Dames SVV 1 - Torpedo De Bunt 15.00 uur SVV2-Nivoc De Bunt 17.00 uur AGAVS4-SVV9 Soesterberg 13.45uur Meisjes Unicornus Cl - SVV C2 11.45 uur Amersfoort-Midland SVV Bl - Leos B2 Beukendal 9.00 uur BG&SV Bl - SVV B2 Beukendal 10.00 uur SVV B3 - Leos B5 Beukendal 10.00 uur SVVC1-SVHC2 Beukendal 11.00 uur Jongens SVV Cl - Surf Cl Beukendal 9.00 uur VOLLEYBAL probeerd. functioneerde goed. Er kon veelvuldig door het midden worden aangevallen en er kwam zelfs een schitterende drie meter aanval. De 'oude' heren van Spirit hadden hier geen antwoord op en hun aanval werd zeer goed afgeblokt. Het was een te ge makkelijke overwinning. De setstan den spreken voor zich3-15. 4-15. 7-15. Dames: Olympia 1 - Sportcentrum 1-3 De dames van Olympia speelden tegen het een punt onder hun geplaatste Sportcentrum. De eerste set werd er door de Soester dames mat gespeeld. Sportcentrum maakte hier goed ge bruik van en won deze set. De tweede set kwamen de Soester dames weer in hun eigen spel maar speelden ongecon centreerd. Deze set sloten de dames van Olympia winnend af. De derde en vierse set kwamen de Paradepaardjes weer niet in hun spel. Er werd slordig gespeeld. Deze twee sets gingen te recht verloren. Olympia 2 Oberon 1-3 De eerste set werd snel door Olympia verloren. 15-10. De tweede set ging ge lijk op en werd vervolgens gewonnen met 16-14. De derde set heft Olympia 2 vrijwel alleen voor gestaan, maar was niet in staat de laatste beslissende pun ten te maken en verloren met 16-14. De vierde set was Olympia helemaal weg en werd ook terecht met 15-9 verloren. Olympia 3 - Olly B I -3 In de eerste set draaide Olympia be hoorlijk. wat een 15-13 overwinning op leverde. In de overige drie sets was het Olly B die duidelijk de betere was en was Olympia niet in staat in haar spel te komen. Jeugd aspiranten meisjes: Olympia B2 - Leos B3 2-1 Door goed geconcentreerd en rustig te spelen werd tegen Leos B3 in de eerste set duidelijk gemaakt wat de bedoeling was. Deze set werd met duidelijke cij fers gewonnen. Doordat Leos goed terugvocht en de concentratie bij Olympia wegzakte moest men deze set naar Leos laten gaan. Aanvankelijk liep de derde set als de tweede. Bij een achterstand van 5-10 serveerde Olym pia de wedstrijd uit tot 15-10. Door deze overwinning blijft Olympia B2 nog steeds ongeslagen en is de koploper tot op 1 punt genaderd. Jeugd junioren jongens: Olympia Al - Vollkei AI Een moeilijke wedstrijd. Vollkei dat dit seizoen nog geen enkel punt heeft laten gaan, kreeg door de junioren van Olympia de rekening gepresenteerd. Olympia wist deze wedstrijd met 2-1 te winnen. Een zeer verdiende, maar tevens verrassende overwinning voor Olympia Al. Programma 13-12-1984 Soest Beukendal 19.00 uyr Olympia S5 - S.H.'72 2 20.15 uur Olympia S2 - G.V.C./Paloma 21.30 uur S.V.V. 5 - Olympia S3 21.30 uur Olympia S4 - B.G. S.V. 19.00 uur Olympia S5 - Unicornus 4 20.15 uur Olympia S3 - A.S. V D. 2L30 uur Olympia S4 - Oberon 2 14-12-1984 Nederh. d. Berg De Blijk 20.15 uur Nederhorst Al - Olympia S Al 20.15 uur Nederhorst Al - Olympia S A2 14-12-1984 Amersfoort Midland 18.45 uur S.V.H. Al - Olympia S Al 15-12-1984 Hoogland De Bieshaar 15.45 uur S.V.H. 2 - Olympia S6 15-12-1984 Soest Beukendal 11.00 uur Olympia SB1 -S.H.'71 Bl 15-12-1984 Soest Beukendal 9.00 uur Olympia S C2 - S.H. '71 C2 10.00 uur Olympia S Cl - S.H. '71 Cl 15-12-1984 Woudenberg De Wielewaal 16.15 uur Woudenberg - Olympia S 18.30 uur Woudenberg - Olympia S2 Ondanks het feit dat de dames van BDC worden geplaagd door blessures, hebben ze afgelopen week een zeer knappe prestatie geleverd in een uit wedstrijd tegen ESCA in Arnhem. Er werd met 2 punten verschil verloren maar met wat meer geluk was dat niet nodig geweest. BDC begon de wedstrijd met ongeken de felheid. Het was duidelijk dat de da mes uit Soest de prestaties van ue alge lopen weken moe waren. Door een aan tal zeer goed opgezette en afgemaakte aanvallen nam men een voorsprong van 1-3. ESCA, een ploeg die dit seizoen redelijk meedraait in de competitie, liet het er niet bij zitten en binnen korte tijd bracht men de stand op gelijke Het eerste Selby viertal sloot dit weekend de eerste helft van de compe titie af met een titelduel tegen kam pioenskandidaat B.C. Badge uit Scher- penzeel. De winnaar van dit duel zou de hoogste plaats op de ranglijst gaan in nemen. Hoewel Selby het voordeel van het thuisspelen genoot werd het een 3-5 nederlaag. Een eervolle nederlaag, omdat vijf van de acht partijen dus ein digden na een derde beslissende game. Het zal voor trainer Aad Bosch, die Selby sinds september traint, een heel karwei worden om het eerste team weer op de eerste plaats te brengen. De openingspartij werd met de dui delijke cijfers 6-15 en 4-15 door Johan Veltman verloren. Paul van Ginkel bracht de stand weer in evenwicht door met twee keer 15-11 te winnen. De te genstandster van Gerdie van Kooten sloeg bijzonder hard, maar dat weer hield Gerdie er niet van om te zegevie ren. Marie Riupassa won haar eerste game met een hoopvolle 11-3. Haar te genspeelster wist de veel droppende Maria toch te verslaan. De gemengde dubbelspelen leverden voor Selby al leen winst op in de eerste game. de tweede en de derde waren voor Badge. Het herendubbel verliep aanvankelijk succesvol, maar ook nu trokken de gas ten weer aan het langste eind. Het Sel by damesduo won na hard werken en bracht hierdoor de kleinst mogelijk ne derlaag van 3-5 op het wedstrijdformu lier. Uitslagen senioren: Selby 1 - Badge 2 3-5 Selby 2 - ABCA 6 6-2 Selby 3 - Eagles 2 4-4 Inside 6 - Selby 4 5-3 Hoogland 6 - Selby 5 0-8 HANDBAL hoogte. Het was duidelijk dat beide ploegen nauwelijks voor elkaar onder deden, hetgeen dan ook tot uitdrukking kwam in het scoreverloop. De rust werd bereikt met een 6-7 voorsprong voor de gasten uit Soest. De tweede helft gaf eenzelfde beeld te zien. Opgemerkt dient wel te worden dat ESCA wat steviger ging verde digen. Dit had tot gevolg dat BDC het nog moeilijk zou krijgen. De stand werd van 7-7 gebracht op 10-10, waar mee tevens de laatste vijf minuten aan braken. De laatste periode van deze zeer spannende wedstrijd werd echter een desillusie voor BDC. Mede door enkele scheidsrechterlijke dwalingen bracht ESCA de stand op 12-10. Deze stand bleef op het bord tot het eindsignaal. Samenvattend kan men echter wel zeg gen, dat BDC op de goede weg is. Met de wedstrijd van volgende week tegen Attila in het vooruitzicht zitten er nog goede kansen in om uit de gevarenzone te komen. BDC-Tachos 17-20 Deze week speelde BDC tegen Tachos uit Waalwijk. 1 punt boven BDC op de ranglijst. Beide partijen hadden een af tastend begin waarin BDC opende. Dat Tachos hier met andere bedoelin gen kwam was al snel duidelijk. Via twee goedlopende aanvallen was de stand na 10 minuten 2-2. Via Cleem Die- mers wist BDC nog eenmaal op voor sprong te komen maar hierna was het een en al Tachos wat de klok sloeg. Tachos begon nu de voorsprong uit te bouwen en BDC was niet bij machte dit te voorkomen. Slechts 2 maal voor rust wist BDC nog te scoren; éénmaal via keeper Edwin Zoetelief en eenmaal via Peter Stoelenga, zodat er een ruststand op het scorebord stond van 15-11. De tweede helft begon voor BDC hoop vol. via scores van Cleem Diemers en Ton Beemer 2x wist BDC terug te ko men tot 8-12. Hierna volgde er een ge- lijkopgaande strijd tot 13-16. In een rommelig slot wist Tachos haar voorsprong te houden, ondanks scores van Hans Hom en Cleem Diemers 3xzodat na 60 minuten spe len Tachos met de volle 2 punten kon afreizen naar Waalwijk, 17-20. Volgen de week wacht BDC de zware uitwed strijd tegen E.M.M. uit Middelburg. i V

Soester Courant | 1984 | | pagina 29