De Soester Duinen MPLETE I GeT^si 598 :ine199 595 eel 38 545 >n169 189 kul tffr B. en W. kunnen nu vergunning afgeven voor bouw van woning aan Lange Brinkweg ipac f299?0 OMPUTERS: Atari, Sinclair s vanaf f9.95 net disk-drive Netje f 1.399.- py Disk-drive, acks f 1.099.- r met pin-feed MAISON VERKLEY Nogmaals de bouw van woonhuis aan de Lange Brinkweg Komt er een Volkstuinen complex op de Eng? Soester zakenkring dringt aan op herziening bedrijfsvestingsbeleid Scliocmnkcr Peperdure rapportage valt slecht bij gemeentebestuur Toch nog een sporthal in Soesterberg? osienIDam Commissie achter plan voor Koningsweg G 7000 3ESTRAAT 51B ON 02155-14071 'eek geopend - - sherry i toast ju indcake omijstaart offie soepen lant Chinese ve perziken leldrank aa Gingerale«i 7c ur Prignac Voor de kerstdagen hebben wij voor u: KERSTTAARTEN en GEBAK in vele smaken KERSTSTOLLEN KERSTPUDDING KERSTBONBONS en CHOCOLADE KERSTROOMBOTERKRANSJES en niet te vergeten onze HUZAREN-, KIP- en ZALMSALADES Graag vroeg bestellen. VIBKKBKST llc Itorfc Duinen Bang&Olufsenfi] van Schoemaker EXCLUSIEVE FOTOGRAFIE w.o. PORTRET en BRUIDS REPORTAGES Kinderzegels op uw kerstpost id'Oude Enghet ƒ8,25 PAGINA 2 WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 3 KT ant) an 10.24nu i, koninginne, 189 ïd sockey zalm ian 229 I betalenI w u bourgeois 895 IRKT Burgemeester en wethouders mogen een bouwververgunning verlenen aan de heer Pouwels voor het bouwen van «•en woning aan de Lange Brinkweg, naast de woning van de familie Beuken op nummer 62. Ik' waarnemend voorzitter van de af deling rechtspraak van de Raad van state heeft het verzoek van mevrouw II. \I. Rademaker-Beuken tot schor sing van de afgifte van een bouwver gunning afgewezen. Mevrouw Rademaker had eerder be zwaren aangetekend tegen het voor- nomen van burgemeester en wethou ders om de vergunning af te geven, ooruitlopend op de noodzakelijke wijziging van het bestemmingsplan. 1 lei college verklaarde de bezwaren echter ongegrond. Hetzelfde deden ge deputeerde staten van Utrecht, die dan ook de vereiste verklaring van geen bezwaar afgaven. Op dat mo ment hadden b. en w. de bouwvergun ning kunnen afgeven, maar mevrouw l Lademaker vroeg bij de afdeling recht- -nraak van de Raad van State schor sing van het collegebesluit. Dit verzoek is niet gehonoreerd. Mevrouw Rademaker vindt dat zij zo wel in haar privébelang wordt getrof fen als wel in haar belang als inwoon ster van Soest, omdat het bouwplan haar omgeving buitengewoon zal ont sieren. Met betrekking tot de gesuggereerde precedentwerking zei de heer De Jonge dat het college zich afvraagt of mevrouw Rademaker daardoor rechtstreeks in belangen zou worden getroffen. Overigens zijn de nieuw- bouwmogelijkheden in het gebied be perkt. Na afweging van alle belan gen zijn burgemeester en wethouders naar hun oordeel in redelijkheid tot de bestreden beschikking kunnen ko men. Zij vinden dat uitvoering van het besluit tot afgifte van de bouwvergun ning en realisering van het bouwplan geen onevenredig nadeel met zich brengt in verhouding tot de belangen van de heer Pouwels. De waarnemend voorzitter van de afdeling rechtspraak is het hier blijkbaar mee eens en heeft het Schorsingsverzoek afgewezen. Het fijne komt ook met de kerstdagen van WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 76 1 ^Fijne kgint van de banketbakker! in ons vernieuwde restaurant. beide dagen om 15.30 en 18.30 uur. kerstmenu a f 37.50. ook verzorgen wij koude schotels, door de kerstman gratis bezorgd. RESTAURANT BIRKSTRAAT 108 SOEST 02155 13720 A De realisatie van een echt Volkstuinen complex is een reeds lang gekoesterde wens van onze Soester Natuurvriend Chris Uiterwijk. Ten tijde van de ontwikkeling van een stadspark, zo'n 15 jaar geleden was Uiterwijk reeds degene die aktie ondernam tot realisa tie. Om allerlei redenen van planologi sche aard is het er nooit van gekomen. Toen Uiterwijk enige jaren geleden deel uitmaakte van de Engcommissie heeft hij het plan nieuw leven trachten in te blazen, maar de situering, die gepland was achter de gemeentelijke kwekerij aan de Molenstraat op een perceel van de Eng was niet mogelijk daar de gemeente plannen had tot verkoop van deze grond. Nu er tot heden geen gegadigden voor te vinden zijn wil het gemeentebestuur de reali sering van een volkstuinencomplex op deze gronden niet langer tegenhouden en is genegen om deze grond voor de volkstuinen beschikbaar te stellen. Drie medewerkers van de Kinderboer derij, die daar dagelijks in de weer zijn met biologische tuinbouw, hebben aan boden Chris Uiterwijk thans te assiste ren met de ontwikkeling van de plan nen van de Initiatiefgroep Volkstuinen. Reeds hebben vele tientallen belang stellenden zich opgegeven, er zullen echter zeker meer mensen in Soest een volkstuin willen. Als u daarbij hoort moet u zich nü opgevenalleen dan is het mogelijk daarmee rekening te houden in het nieuwe complex. Realisering op korte termijn is moge lijk, omdat de gemeente welwillend tegenover het initiatief staat. Wens van de Initiatiefgroep is om ook voor lichamelijk gehandicapten tui nier-mogelijkheid te scheppen. Als dat voor u van belang is, laat dat weten! Vermeld bij opgave uw naam, adres, postcode, tel. nr. en hoe groot de tuin is die u wenst: 50, 100, of 150 m2. De huurprijs van de grond zal waar schijnlijk tussen 50 en 60 cent/m2 per jaar liggen. Opgeven en inlichtingen: Initiatief groep Volkstuinen, Vedelaarpad 53 (Kinderboerderij), 3766 CM Soest. Tel. 18136 (dinsdag t/m vrijdag. Tussen 24 dec. en 4 jan. a.s. gesloten). •vrouw H. M. Rademaker-Beuken, 'onende aan de Lange Brinkweg 62, naakte bezwaar tegen de bouw van •en woonhuis tussen de nummers 62 tn 64 aan genoemde weg. Haar be waren richten zich in hoofdzaak tegen in haar ogen ongeoorloofde aan- asting van de landelijke sfeer, die in >t bijzonder aan de Lange Brink- eg aanwezig is met zijn pittoreske [woninkjes, boerderijen en andere jandelijke bouwsels. 4ij vindt het een ramp voor het lan delijke dorpsgezicht, dat nu, na dè [iiitspraak van de Raad van State, haar gerzoek tot schorsing van de bouw vergunning werd afgewezen en B. en W. ivan Soest thans deze bouwvergunning 'z,uilen verlenen aan de heer Pouwels jit Alphen aan de Rijn. ftbe gevolgen hiervan zullen, zijn", lirius mevr. Rademaker, "dat in de 'Kliin, direct naast het karakteristieke ïhuisje (zie foto) een uiterst modern ^iningelowachtig huis gebouwd zal ^Horden, notabene vóór de rooilijn van de voorgevels, waardoor dit uitermate gezichtsbepalende huisje met zijn karakteristieke gevels grotendeels aan het gezicht wordt onttrokken." Het boerenhuisje bepaalt het gezicht van de Lange Brinkweg vanuit beide richtingen. ,,De taak van de vroegere schoonheids commissie werd ooit overgenomen door de huidige welstandscommissie, die helaas dergelijke bouwsels niet alleen aan de Lange Brinkweg, doch ook aan het Kerkpad ZZ 65 en de nieuwbouw aan de Korte Middelwijk straat toelaat." aldus mevr. Rade- 0 Het pittoreske hüifTjc tuin de Ijttnge Brinkweg 61,. Tussen dit huisje en de rechts op de foto liggende boerderij zttl ren niet in het Itindsehtip pussende bungalow gebouwd ivorden. maker. Zij vindt het de plicht van iedere goedwillende en weldenkende Soeste- naar, ook de welstandscommissie, deze missers niet uit het oog te ver liezen met het oog op beslissingen in de toekomst, want, vindt zij, eenmaal verleende bouwvergunningen kunnen moeilijk worden ingetrokken. In een reactie op het voorontwerp Streekplan Utrecht heeft het hestuur van de Soester Zakenkring er bij het college van gedeputeerde staten van utrecht op aangedrongen het stand punt o\cr het bedrijl'svcstigingsheleid yoyt[ de gemeente Soest te herzien. Verder pleit het-Wstuur voor het op nemen in het Streekplan van het ter rein van de voormalige woonwijk Ons Belang in Soesterberg ais nieuw be drijfsterrein, en voor het reserveren van meer bedrijfsterrein in Soest. De Deense vormgews van beeld en geluid 'n klasse apparaat bij 'n topdealer B&O wéér als beste getest! 3 jaar garantie Nu met teletekst voor 99.- Schoemaker is dealer i /an B&O /oor Soest. Kleuren TV, J video en stereo apparatuur van topklasse met drie jaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-1 0344 'Het is doodzonde van het geld dit! dit rapport heeft gekost. Lr is 23 dagen aan gewerkt voor 2.000 gulden per dug plus de B.T.VV. Dal is 56.000 gulden.- Als we dil in eigen beheer hadden gedaan, wat gemakkelijk had gekund, zouden we exact dezelfde gegevens luwen tafel hebben gekregen. Dit heeft niets te ma ken met de doorlichting van een be drijf.' Deze kritiek uitte Raymond van Gel der. fractievoorzitter van de PvdA in de gemeenteraad, tijdens de verga dering van de commissie Algemene be stuurszaken. Deze besprak de rap portage 133 bladzijden i van het ex terne adviesbureau Berenschot haar de verschillende mogelijkheden lot be sparing binnen de gemeente. De con clusie van het college van burgemees ter en wethouders was al in juni dat op basis van dit rapport 'geen belangrijke aanvullende bezuinigingen mogen wor den verwacht.' In de commissie liet ook de heer C. Verheus (CDAi kritiek horen. Bert Krijger (VVDi noemde het werk van Berenschot 'zinloos'. Hij vindt de op dracht van B. en W. 'warrig' en meent 'dat er niet meer uit te halen is.' Burge meester Scholten beaamde* de kri tiek en zei, dat ook het college 'zeer teleurgesteld' is in het onderzoek van Berenschot. Werkgroepen Een kleine werkgroep zal bekijken op welke wijze de schoonmaakwerkzaam- heden aan de gemeentelijke gebouwen en openbare scholen moeten worden ge coördineerd. Ook zal een onderzoek worden ingesteld naar efficiënt onder houd van technische installaties bij sportaccommodaties en dergelijke. Een andere werkgroep onder leiding van wethouder drs. G. Plomp iVVDi gaat een aantal zaken onderzoeken bij de sportstichting. Dit hoofdstuk van het rapport wordt door de ambtelijke begeleidingsgroep Aanpak Toe komstig Beleid' (ATB» aange merkt als het minst bevredigende: 'Conclusies worden nauwelijks getrok ken. Het geheel blijft nogal vaag.' De heer H. A. Berg van bureau Beren schot heeft laten weten 'dat bij de sportstichting onvoldoende bedrijfsin formatie voorhanden was om een goed inzicht te verkrijgen.' Inmiddels is be kend geworden dat de directeur van de sportstichting vindt 'dat doelmatigheid van de bedrijfsvoering geen onderwerp van onderzoek is geweest.' Ook de los koppeling van de huidige stichting van het overheidsapparaat is niet nader on derzocht. Kat in de zak Twee bewoners van de Dokter' Schoo- nebeeklaan kochten afvalhout voor hun allesbrander. Ze hadden de hele in houd van de container gekocht, in de veronderstelling dat rleze geheel ge vuld was met afvalhout. Dat was evenwel niet het geval, want onder het hout bevond zich een aan zienlijke hoeveelheid afval, dat tijdens het afleveren van het hout tegelijk werd gestort op een terreintje nabij Manenburg. De kopers hebben toege zegd hout zowel als afval zo spoedig mogelijk te verwijderen. Het kringbestuur heeft niet verba zing ervan kennisgenomen, dat vol gens het voorgestane bedrijfsvesti- gingsbeleid in Soest nog slechts plaats is voor zogenaamd plaatselijk verzor gende bedrijven. Al twee keer eerder heeft het bestuur tegen deze opvatting geargumenteerd stelling genomen. Het is dan ook ernstig teleurgesteld, dat het standpunt van G.S. sindsdien blijk baar niet is gewijzigd. De Zakenkring wijst erop, dat Soest in de na-oorlogse periode door zijn geografische ligging, bereikbaar heid en woon- en werkklimaat een ge wilde vestigingsplaats is gebleken voor bedrijven van importantie met een internationale allure. Juist deze bedrijven hebben in hoge mate bijgedragen tot het scheppen van een groot aantal arbeidsplaatsen, waaraan de gemeente een relatieve welvaart dankt. Beperking van de mogelijkheid tot vestiging is in strijd met de zorg om behoud van arbeidsplaatsen en met het streven naar deregulering. Bedrijfsvestiging dient juist te worden TALENPRAKTIKUM AMERSFOORT Inl. 033-729097 EFFEKTIEVE TALENSTUDIE bevorderd, aldus het kringbestuur, 'waarbij uiteraard vestiging van mi lieu-onvriendelijke bedrijven moet worden tegengegaan. Het gemeente bestuur is voldoende competent om hiertegen te waken', aldus het bestuur. Het dringt er dan ook mei de meeste nadruk op aan, het standpunt van G.S. over het bedrijfsvestigingsbeleid voor- Soest te herzien. Met betrekking tot het terrein Ons Be lang in Soesterberg merkt het bestuur op, dat de bestemming hiervan als nieuw bedrijfsterrein niet in het Streek plan is terug te vinden. Deze bestem ming zou alsnog moeten worden aange geven, vindt het bestuur. Terrein Soest Na het in ontwikkeling brengen van het industrieterrein Nieuwe Gracht in Soest, dat goeddeels al is ingevuld, zou in de gemeente geen bedrijfster rein meer beschikbaar zijn voor nieu we vestigingen en uitbreiding of ver plaatsing van bestaande onderne mingen. Er moet daar om nog een ter- rem worden gereserveerd, zo vindt de Zakenkring, voor opvang in de ko mende tien jaar. In overleg met de gemeente zou een terrein ter grootte van ca. acht ha. kunnen worden ge situeerd noordwestelijk van het ter rein Nieuwe Gracht, dus aansluitend aan het bestaande industrieterrein. Of dit gereserveerde terrein in de komende jaren inderdaad in ontwik keling gebracht moet worden, is nu nog niet bekend. Dit hangt af van een aantal factoren, waaronder het ver loop van de conjunctuur. Het zou ech ter een slechte zaak zijn, aldus het kringbestuur, indien uitbreiding of bedrijfsverplaatsing in de naaste toekomst niet mogelijk zou zijn bij gebrek aan daarvoor bestemd terrein. Lid van het fotografen- gilde VAN WEEDESTRAAT 85 3761 CD SOEST TELEFOON 02155-13917 Het wordt weer tijd om Kerst- en Nieuwjaarswensen op de bus te doen. In het postkantoor aan de Steenhoff- straat te Soest is door medewerkers van het comité voor kinderpostzegels een verkoopstand ingericht, waar een uitgebreide collectie wenskaarten wordt aangeboden. Niet alleen voor Kerst- en Nieuwjaarskaarten, maar ook voor algemene kaarten kan men daar terecht. De prijzen variëren van ƒ0,35 tot 1,50. Ook de kinderpostzegels worden er verkocht. Ze staan dit jaar in het teken van 'Kind en Stripverhaal' en elke postzegel vormt een heel klein strip verhaaltje met een tekstballon. Zo'n kinderpostzegel op uw Kerst- en Nieuwjaarspost is niet alleen een vro lijk gezicht voor de ontvanger, maar betekent ook heel veel voor tienduizen den kinderen over de hele wereld, die jaarlijks worden geholpen met een bij drage uit de opbrengst van de kinder postzegelactie. Het plaatselijk comité is aanwezig van maandag tot en met vrijdag in het postkantoor te Soest. Stëënhoffstraat van 9.00 tot 16.00 uur. Ook nu weer zijn de dames van het U.V.V. u graag behulpzaam bij het ma ken van uw keuze. Beide Kerstdagen vanaf 17.30 uur Diner- dansant. Levende muziek i een uitgebreid kerstdiner bezorgen u een onvergetelijke avond, f 77,50 per couvert. In ons restaurant de mogelijkheid van fondue om 16.00 uur en 19.30 uur. f 47,50 per couvert. RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 02155-12739 SOESTDUINEN Het optimisme van wethouder drs. G. Plomp (VVD) van sportzaken, heeft plaatsgemaakt voor pessimisme. Toch is het gemeentebestuur 'achter de schermen' bezig gebleven met po gingen in Soesterberg een sporthal gerealiseerd te krijgen. De gemeente "kan de hal zelf niet betalen. Daarom is gezocht naar particuliere gegadig den voor bouw en exploitatie van de hal. De mogelijkheden zijn nu weer iets groter geworden na het afhaken van de meest serieuze kandidaat, nu het kabinetsvoorstel om de gehele recrea tieve sportsector voor wat betreft de verwachte premie krachtens de Wet Investerings Regeling i WIR-premie» niet doorgaat. Begin dit jaar, toen wethouder Plomp vol optimisme liet weten dat de sport- halbouw bijna rond was. zag alles er nog rooskleurig uit voor Soesterberg. De meest serieuze gegadigde haakte echter op het laatste moment af door de onduidelijkheid die ontstond over de WIR-premie. Voor de hal in Soester berg zou deze zeven ton bedragen. De bouwer kon dit bedrag niet missen om het plan te realiseren, en daarmee was het plan van de baan. De gemeente is officieel nog niet op de hoogte van het toch beschikbaar blijven van de WIR-premie. Het ge meentebestuur heeft na het afhaken van de meest serieuze kandidaat voor de sporthalbouw nu met een aantal andere kandidaten contacten gelegd. Op dit moment zijn er opnieuw enkele serieuze gegadigden. Als nu toch zou blijken dat deze geen interesse hebben zal het gemeentebestuur mogelijk alsnog de eerder afgevallen kandidaat vragen of hij opnieuw interesse heeft. Zaterdag 15 december is een bijzondere dag. Dan opent Josien van Dam haarstudio vooralle gezichts behandelingen en manicuren. Ook het aanbrengen van harsnagels is haar specialiteit. Van 3 tot 5 uur nodigt zij u van harte uit om een kijkje te komen nemen. U komt toch ook? L=#"|S t u D i gediplomeerd, schoonheidsspecialiste en I nagelstyliste vanLenneplaan21 3768 XM Soest telefoon 02155-14563 De leden van de commissie ruimte lijke ordening hebben wethouder drs. G. Plomp (WD) laten weten dat hun fracties het in grote lijnen eens zijn met het voorstel tot het reconstrueren en doortrekken van de Koningsweg, dat het college van burgemeester en wethouders onlangs naar buiten bracht. Wel zijn zij unaniem van mening dat het plan wat betreft de oversteekmo- gelijkheden dient te worden aangepast. Men denkt daarbij vooral aan meer oversteekplaatsen en verkeerslichten met drukknoppen. Joop van den Brakel (PvdA) pleitte voor een groene zóne met een maxi mum snelheid van 50 kilometer. "Dit is gunstig voor de verkeersveiligheid bij het oversteken. De Koningsweg wordt nu al gebruikt als racebaan", aldus Van den Brakel. R. A. van Logtenstein (CDA) vond de opzet van b. en w. een acceptabel ge heel. Hij vroeg of er niets gedaan kan worden aan de opslag van spul len van derden in het gebied aan de Koningsweg bij de Dorresteinweg, om dat de Koningsweg als aanloopweg van Soest toch een acceptabel gezicht moet hebben. Het feit dat het fietspad in het plan bedoeld is voor het verkeer uit twee richtingen noemde Jan Visser Pro gressief Soest") levensgevaarlijk. Hij uitte zijn bezwaar op dit punt omdat hij zelf het gevaar van de brom fietser gesignaleerd heeft. Visser on dersteunde de stelling van de heer E. de Goede, die vanaf de publieke tri bune vroeg om zoveel mogelijk groen, eventueel in de vorm van een groene wal, in' het gebied tussen de Konings weg en het Spinet, in verband met de geluidshinder en het uitzicht vanaf het Spinet. Adriaan Pothuizen (D'66) meende dat het college melding moet maken van de te verwachten drukte aan de andere zijde van de spoorlijn (Von dellaan en Ossendamweg). Wethouder Plomp beloofde dat de aangedragen punten in de verdere uitwerking bekeken zullen worden. Joop van den Brakel drong daarna aan op een snelle afwikkeling van het plan Koningsweg. Rademakerstraat Adriaan Pothuizen constateerde in de meerjarenraming 1985 tot en met 1988 dat de gelden voor de reconstruc ties van de Rademakerstraat. de Van Weedestraat en de Ossendamweg ontbreken. Wethouder Plomp zei dat de 70.000 gulden, die het college nodig meent te hebben voor de verbetering van de Rademakerstraat in Soesterberg, al gereserveerd is. Daarnaast is af gesproken dat na de eerste ronde van inspraak het bedrag eventueel ver hoogd wordt, en ik kan me voorstel len dat dat ook gebeurt. Ik heb kort ge leden met „Straatje Rademaker" daarover gesproken. In dat verband heb ik ook gezegd dat er geen misvat tingen mogen zijn dat er een relatie is tussen het plan Heuvelweg en de Rademakerstraat", aldus de heer Plomp, die zei dat een eventuele aan vulling betaald wordt uit het stads- uitlegfonds. Dit fonds betaalt 500.000 gulden voor het doortrekken van de Koningsweg, dat totaal 10 miljoen gul den gaat kosten. De vijf ton zullen ook worden aan gesproken bij de reconstructies van de Van Weedestraat en het kruispunt Ossendamweg/Schoutenkampweg/ Buntweg en dus ook voor een eventuele aanvulling voor de reconstructie van de Rademakerstraat. Om hoeveel geld het hierbij gaat, kon wethouder Plomp nog niet zeggen, omdat nog niet bekend is hoe uiteindelijke plannen er uit zul len zien. O BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 17.00 en 20.00 uur Woensdag 12 december Stamppot andijvie met spekjes en gehakt Donderdag 13 december Kippesoep Vlaamse runderlap - 200 gram Spruitjes Gek. of geb. aardappelen Vrijdag 14 december 2 Tongfilets of 2 scholfilets Gem. sla en ravigottesaus Gebakken aardappelen Maandag 17 december Erwtensoep Kapucijnerschotel Sla. piccalilly, ui, 'spek, zuur Geb. aardappelen Dinsdag 18 december Holsteiner schnitzel Doperwtjes Gebakken aardappelen Yoghurt

Soester Courant | 1984 | | pagina 3