31 inzendingen Ballonnenwedstrijd BROEKENSTUNT voor 55.- p. st. 2 voor 100,-. De Soester Duinen 50 Jaar geleden in Soest Doortrekken Koningsweg zal geen extra verkeer opleveren Grift Trappen B.V. viert een 25-jarig jubileum d'OudeEnghei Geen presentiegeld meer voor burgerleden in commissies Bert Bolle exposeert barometers in Maartensdijk Heeft de Kerstman u wel eens verrast met een Elzasser uientaart? vraagt; uw aandacht; voor: Bouwzaken Hinderwet Commissie voor Beroepschriften Verleende bouwvergunningen Ballonnen vlogen 350 km. ver Bestrijding vandalisme scholen complex Overhees De Soester begrooting WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE De burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voorne mens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het bepaal de in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, vergunning te verlenen aan: F. J. van de Breul, Eigendomweg 71 te Soest ten behoeve van het vergro ten van een garage/berging achter de woning op het perceel Eigendomweg 71 te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 13 december 1984 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende diezelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentese cretarie, afdeling I. kamer 23) ter inzage. Op het gemeentehuis (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyplaan ligt ter inzage een verzoek om een oprichtings cq. revisie cq. uitbreidings vergunning van: Grift Trappen Soest B.V., Nijverheidsweg 2 te Soest voor een trappen- fabriek op het perceel Nijverheidsweg 2 te Soest. Men kan gemotiveerde bezwaren tegen het verlenen van de vergunning schriftelijk bij het college van burgemeester en wethouders inbrengen gedurende één maand na datum van terinzagelegging van het verzoek d.d. 12 december 1984. Gemotiveerde bezwaren kunnen mondeling in persoon of gemachtigde worden ingebracht op de hierna genoemde zitting, waar gelegenheid wordt gegeven tot een gedachtenwisseling over de vraag tussen college, de aan vrager en de overige aanwezigen. De openbare zittingen worden gehouden op woensdag 2 januari 1985 om 10.30 uur in het gemeentehuis. N.B. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) bezwaren hebben in gebracht tegen de aangevraagde beschikking kunnen later beroep instel len, tenzij wordt aangetoond dat men redelijkerwijs niet in staat is ge weest tijdig) bezwaren in te brengen. Indien de indiener van schriftelijke bezwaren daarom verzoekt, worden zijn persoonlijke gegevens niet be kendgemaakt. Dit verzoek moet schriftelijk, tegelijkertijd met het be zwaarschrift, bij het college van b. en w. worden ingediend. De voorzitter van de commissie voor de beroepschriften maakt, ter uit voering van artikel 9 van de Verordening op de commissie voor de beroep schriften bekend, dat op 20 december 1984 om 15.30 uur in het gemeente huis een openbare vergadering van de commissie zal worden gehouden waarbij de volgende zaken aan de orde zullen komen beroepschrift van de heer F. Burger tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot het weigeren van een vergunning voor het vergro ten van een garage beroepschrift van het Gereformeerd Vormingscentrum te Amersfoort tegen het besluit van burgemeester en wethouders tot het afwijzen van het verzoek om subsidie. (Niet gebonden besluiten) plaatsen dakkapel op woonhuis, Schoutenkampweg 167 plaatsen dakkapel op woonhuis, Postweg 50 bouwen van 4 woonhuizen op een perceel gelegen aan de Noorderweg, kad. bekend gem. Soest, sectie A, nrs. 3757 en 3759. Ingevolge de Wet Administratieve Rechtspraak Overheids Beschikkingen (Wet AROB) kan de natuurlijke of rechtsperoon, die door het besluit rechtstreeks in zijn belang is getroffen, binnen 30 dagen na dagtekening van de publicatie bij het college van b. en w. een gemotiveerd bezwaar schrift indienen. 4io<0.i INFORMATIES: INFO-CENTRUM, STEENHOFFSTRAAT 9af TELEFOON 02155 -22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. De 'Hartje-Zuid Ballonnenrace is een groot succes geworden. Niet zozeer wegens het aantal retourzendingen, al hoewel 31 altijd nog een tevredenstel lend aantal is. doch vooral wegens de bijzonderheden, die de vinders op de wedstrijdkaart, tevens berichtkaart, hebben vermeld. IDe ballonnen volbrachten hun :sweeftocht. over een afstand van maxi maal ca. 350 km. bij een zuidwester briesje, dus in noordoostelijke richting, in amper 24 uur, doch werden door gaans pas veel later gevonden. Het zal wel louter toeval zijn, dat de ballonnen, die de langste vlucht maakten, het eerst gevonden werden. De ballon van Maarten Lever (7 jaar) uit Soest, die met een afstand van ca. 350 km. de grootste kilometervreter bleek te zijn, werd al op 1 november door Willi Frank, nota bene op het vliegveld Hungerwolf bij Itzehoe. ca. 73 km. ten noorden van Hamburg, ont dekt. Een waardiger landing is voor een ballon nauwelijks denkbaar. I Op de kaart vormen de landingsplaat sen van de 31 'luchthelden' een nage noeg kaarsrechte lijn. De welbekende 'Deutschgründlichkeit' is er wellicht debet aan. dat de meeste commentaren van Duitse vinders af komstig zijn. Op de kaarten van de nrs. 2 en 3. de jongens F. en L. Westenberg staat vermeld: 'Tijdens de fazanten- jacht samen met mijn vader in het bos gevonden. De ballons waren aan elkaar geknoopt. Schafstedt ligt in het noordelijke deel van Sleeswijk-Hol- stein aan het Noord-Oostzee-Kanaal.' Bij de antwoordkaarten van de nrs. 8 en 9 en 10 was een situatie-schets ge voegd. die de promotie-commissie ■geen enkele twijfel omtrent de juiste landingsplaats overliet. Kurt Joch schreef op de kaart aan de 5-jarige Marloes van der Kruif (nr. 14) uit Baarn'Sehr geehrtes Fraulein, hierbij zend ik u de wedstrijdkaart terug. Ik hoop, dat uw ouders mij schrijven, of zij de kaart ontvangen hebben. Ik wens u verder nog veel geluk toe. iMeinhard Hartmann bericht aan de eveneens 5-jarige Jasper Posthumus nr. 15uit Soest, dat zijn kaart op 3 no vember tijdens een drijfjacht werd ge vonden. Landbouwer H. J. Dilling uit Borger vond de geheel met modder plekken overdekte kaart van Sandra jHeerdt (7 jaar, nr. 21) op een plaats tussen Borger en Rolde in Drenthe, ter wijl de fam. de Wekker uit Leiden aan Sandra's tweejarige zusje Sylvia 24 i berichtte, dal haar kaart tijdens een vakantieverbijf in Dwingeloo in de bos teen aldaar werd gevonden. De leukste reactie is, naar de mening van de commissieleden, echter af- <omstig van eem machinist van de Ne- erlandse Spoorwegen, wiens naam ellicht beter onbekend kan blijven, ij schrijft letterlijk aan de 8-jarige Nike Moons. die met nr. 31 de lijst van inzenders sluit: 'Ik ben machinist bij de N.S. en heb deze kaart ballon ge vonden aan de spoorlijn van Soest naar Soest-Zuid, 300 meter vanaf station Soest. Ben met de trein even gestopt. Je krijgt vast de prijs van de dichtstbij gevonden ballon." Mede op grond van deze spontane reac tie was het voor de leden van de 'Hartje-Zuid'-promotiecommissie niet zo moeilijk meer om alle 31 inzenders een prijsije) toe te kennen. De uitrei king hiervan zal plaatsvinden in gebouw Eltheto. achter het nieuwe winkelcentrum, op woensdagmiddag 19 december a.s. om 14.30 uur door René Grendel, de grote organisator van de ballonnenrace. terwijl ook enige leden van de promotie-commissie aan wezig zullen zijn. Een en ander zal zich afspelen onder het genot van een glaasje ranja voor de kinderen, een kopje koffie voor de meegekomen moe ders en/of vaders en een smakelijke kersttractatie uit de ovens van Bakkerij Boumans. 1. Maarten Lever, Willi Franck, Itze hoe, Kodak Disc camera waarde 100,- van Van Oosten fotografie. 2. en 3. F. en L. Westenberg, Jörg Husmann, Schafstedt, Fujica camera waarde 79,- van Van Essen foto/op tiek, en (3) Rummikubspel waarde 45,-, Blokker B.V. 4. Linda Schijgrond, Jay Kappich, Cux- haven, sporttas, waarde 39,75, Sport- J huis Eb Kareisen. 5. Tamara Wollenberg, Andrea Knabe, Bütjadingen, sporttas, waarde 39.75, Sporthuis Eb Kareisen. 6. Arnold Verhaar, Gerd und Heide Plump, Roddens, computerspel, waar de 35,-, A. v.d. Weerd juwelier, hor logemaker. 7. S. Huizinga, Tim-Enno Janssen, Wil helmshaven, fietstas, waarde 34.50, Jac. de Bruin rijwielhandel. 8. Dick Lam, Gisela Vahlenkamp, Wil helmshaven, Air-Rallyspel, waarde ƒ20,-, Blokker B.V. 9. Erik Idenburg, Gisela Vahlenkamp, Wilhemshaven, Ping-Winspel, waar de/12.50, Blokker B.V. 10. Gert Jan Idenburg, Gisela Vahlen kamp, Wilhelmshaven, waardebon 10,- (alleen geldig bij HZ-winkelier), Adama Mode. 11. Kirsten Nielsen, Günther Wallmann, Jever, waardebon, Adama Mode. 12. Roosmarijn Reijmer, Alwin Jans sen, Wittmund, waardebon, Adama 1 Mode. 13. Chantal v.d. Meer, Hinrich Huls, Wiesmoor, waardebon, Adama Mode. 14. Marloes v.d. Kruijf, Kurt Joch, Groszefehn, waardebon, Adama Mode. 15. Jasper Posthumus, Meinhard Hart man, Groszefehn, waardebon, Adama Mode. 16. Miranda de Weerd, G. Bauer, Dol- lart, waardebon, Adama Mode. 17. Marjolein v.d. Wal, S. G. Tulp, In onze toonzalen staan o.a t Steinway Sons, Bösendorfer, Bechstein.Grotrian-Steinweg, ilkU Seiler, Schimmel, Yamaha, Förster. miHh VLEUGELS-PIANO'S-ORGELS Amersfoort - Arnhemsestraat 8-10 - Tel. 033 - 630144. Burgemeester en wethouders hebben besloten een aantal voorzieningen te treffen tegen het vandalisme bij het scholencomplex Overhees. Het scho lencomplex is herhaaldelijk doelwit van vernielingen door de jeugd in Overhees. Om de schade aan de gebouwen te beperken worden de volgende voorzieningen effectief geacht: de reeds door de jeugd gedeeltelijk ge sloopte muurtjes en banken bij de entree van de rooms-katholieke school worden verwijderd; de bestaande rijwielklemmen worden iheriplaatst te gen de gevel; de roosterputten in de acht toegangen naar het scholencom plex worden opgevuld en herbestraat en verder door het afschermen van de lichtopeningen in de dakconstructie bij de vier buitenportieken door middel van het monteren van stalen roosters waardoor het dak moeilijker bereik baar wordt. De kosten van deze preventieve voorzieningen zijn 4.935.- gul den. In de openbare vergadering van de commissie bedrijven en personeel ont kende wethouder drs. J. 'I'h. Oude mans, dal de doortrekking van de Ko ningsweg via Eigendomweg. Klein En- gendaalweg naar de Nieuweweg. zal leiden tot een toename van de ver keersdichtheid op de route Ossendam- weg-\ ondellaan. Dat deze route meer verkeer te ver werken zal krijgen, staal wel vast, al dus de wethouder, maar die is veel meer het gevolg van het volbouwen van Overhees en de nieuwbouw in Klein Engendaal. Zou de Koningsweg niet doorgetrokken worden, dat komt het verkeer uit die wijken via de Nieuvve- weg uiteindelijk toch ook op de Ossen duinweg en de ondellaan terecht. De wethouder zei dit naar aanleiding van de opmerking hierover- van de heer W. van der Klink i VVD), die aandacht vroeg voor de problemen die de aanwo- nenden van deze route hebben, proble men die de gemeente destijds heeft on derkend door een financiële vergoe ding toe te kennen. Gedeputeerde Sta ten keurden het hiervoor beschikbaar gestelde krediet'echter niet goed. zodat de aanwonenden geen enkele geluidwe- rende voorziening hebben gekregen of schoon de gemeente tot het aanbren gen daarvan bereid was. Overigens liet ir. S. H. Brunekreef, di recteur van gemeentewerken, weten dat een situatie als op de route Ossen- damweg-Vondellaan beslist niet ont staat als gevolg van de doortrekking van de Koningsweg waar het gaat om de geluidsoverlast. De capaciteit en in tensiteit van het verkeer op de Ko ningsweg zijn zo groot, dat er verplicht maatregelen getroffen moeten worden op het gebied van' geluidwering, omdat er anders van de voorgenomen woning bouwplannen in het gebied niets zal te rechtkomen. Foto: Herman van Dam. Vrijdagmiddag kwam de direktie van Grift Trappen B.V. met haar voltallige personeel bijeen in Restaurant Dart huizen voor de viering van een 25- jarig jubileum. Een van de drie direk- teuren, de heer Johan B. Grift, vierde BAREETCAFE 9 Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU voor ƒ26,50 van 12 t/m 18 december Ardenner ham met meloen Biefstuk Stroganoff Diverse groenten Diverse aardappelen Verse ananas met room Iedere woensdagavond LIVE MUSIC Finsterwolde, sporttas, Bondsspaar bank. 18. Christiaan v. Zijtveld, Johan Swarts, Finsterwolde, legpuzzel, Centra C 1000. 19. Angelique v.d. Linden, H. P. Goele- ma, Kielwindeweer, legpuzzel, Centra C1000. 20. Jack v.d. Mey, C. Lanting, Gieten, legpuzzel, Centra C1000. 21. Sandra Heerdt, H. J. Dilling, Bor ger, legpuzzel, Centra C1000. 22. Liesbeth Hilhorst, L. Lesschen, Grolloo, legpuzzel, Centra C1000. 23. Pieternel v. Reenen, J. Naber, Grol loo, legpuzzel. Centra C1000. 24. Sylvia Heerdt, Fam. de Wekker, Dwingeloo, legpuzzel, Centra C1000. 25. Esther Rouwendaal, G. Wever, Rui nen, legpuzzel. Centra C1000. 26. Martijn Holstijn, G. Kisteman, Wapserveen, legpuzzel, Centra C1000. 27. G. v.d. Maat, Anja Eggink, Meppel, speculaasbrok, Banketbakkerij De Meij. 28. Jenny Kruithof, A. v.d. Léinde. Kampen, speculaasbrok, Banketbak kerij De Meij. 29. Silvia Schoonheijm, Fam, Nieuwen- huis, Biddinghuizen, speculaasbrok, Banketbakkerij De Meij. 30. Willemijn steentjes, Theun Faber, Biddinghuizen, speculaasbrok, Ban ketbakkerij De Meij. 31. Nike Moons. Machinist NS, Soest- Zuid, speculaasbrok, Banketbakkerij De Meij. het heugelijke feit, dat hij 25 jaar ge leden na het verlaten van de M.T.S. bij zijn vader, de heer A. B. Grift, in dienst trad. Na een periode van 13 jaar, waarin hij zich heeft ontwikkeld tot een vol leerd vakman in het fabriceren van trappen, ging hij broer Richard, die op kantoor verantwoordelijk was voor de verkoop en de administratie, as sisteren. De zich uitbreidende akti- teiten met de daaraan verbonden groei van het bedrijf, maakte dit noodza kelijk. De derde zoon Grift, André, is nu de technische man, die met zijn 17 medewerkers, veelal met behulp van geautomatiseer.de apparatuur, zorgt voor de produktie. Dat Trappen Gritt B.V. het in de hui dige economisch toch wel moeilijke tijd nog steeds góed doet, getuige de plannen om binnenkort het bedrijfs pand aan de Nijverheidsweg weer een belangrijke uitbreiding te geven. Johan Grift is ook in het jaar 1979 de Schutterskoning van het Groot Gaesbeekergilde geweest, een neven- vrijetijdskleding v.Wfeedestraattf tel.12424 Soest vrijetijdskleding v.WfeedestraattF tel.12424 Soest B. W. volharden in afwijzing Het college van B. W. piekert er niet over haar besluit om geen presentie geld meer uit te geven aan niet-raads leden in diverse commissies ongedaan te maken. Het gaat in totaul om een be drag aan vergoedingen van 18.000 gul den in 1984 (vijftig gulden per verga dering). Vorige week schreef het college aan de Raad: 'Wij houden na ampele herover weging vast aan de argumenten, die wij in het kader van de bezuinigings voorstellen in juni 1984 aan u voorleg den met betrekking tot de afschaffing van presentiegelden voor burgerleden. Het is niet goed mogelijk hierop uitzon deringen te maken. Uitgangspunt is alle burgers op dit punt gelijk te be handelen." De brief vervolgt: "Overigens achten wij het zeker niet het meest sympathieke onderdeel van het bezuinigingsvoorstel - zo daar al sprake van kan zijn - maar zien geen nieuwe redenen of omstandigheden op het destijds genomen bezuinigingsbe- sluit, waarvan de presentiegelden niet zijn uitgezonderd, terug te komen." Tijdens het begrotingsonderzoek eer der deze maand hadden enkele raads leden uit verschillende fracties het col lege gevraagd een overzicht te ver strekken van de commissieleden, die wel of niet een vergoeding krijgen. Verder vroeg een aantal volksverte genwoordigers de kwestie van de pre sentiegelden opnieuw te bezien. Tot 1 januari 1985 wordt presentiegeld betaald aan de van gemeentewege ge noemde burgerleden in de Commissie Welzijnsplanning (11 leden). Volksge zondheid (14 lederi). Milieubeheer (7 leden). Woonruimteverdeling (8 leden), het College van Bijstand (4 Ie den) en de Gemeenschappelijke Mede zeggenschapsraad van het Openbaar Onderwijs 116 leden De laatsten wor den niet door de gemeente, maar door de scholen aangewezen. Nooit werd presentiegeld verstrekt aan van gemeentev/ege benoemde burgers in de besturen van de Sportstichting en de Stichting Zwembaden (16 leden), van de Stichting Bejaarden Huisves ting (3 leden), de Adviesgroep Ge handicapten (11 leden), de Stichting Dorpshuis Soesterberg (3 leden), de Stichting De Borg (3 leden) en de Commissie Kunstaankoop (3 leden). aktiviteit, die hij met veel enthou siasme heeft verricht. Tijdens de bijeenkomst in Darthuizen feliciteerde de heer Floor de heer Grift namens de Kamer van Koophan del Amersfoort, en overhandigde hem de oorkonde en de zilveren medaille, die de Kamer van Koophandel voor een 25-jarig zakenjubileum beschikbaar stelt. Traditiegetrouw presenteert de be kende baronieterantiquair en -auteur Bert Bolle in de Maartensdijkse bui tenplaats Rustenhoven zijn jaarlijkse barometerexpositie, aangevuld met een collectie Hollandse meubelen. Ditmaal vindt het barometergebeuren plaats tussen Sint Ni colaas en Kerst, en wel van 8 t/m 22 december. Men kan er dagelijks terecht van 10.00 tot 18.00 uur. Wie 's avonds een kijkje wil nemen is eveneens welkom, maar dan wel graag na afspraak. Te zien zijn de meest uiteenlopende barometertypen, zoals de bekende Nederlandse bakbarometers en de Engelse 'sticks'. Ook heel bijzondere aneroidebarometers en barografen luisteren deze interessante tentoonstel ling op die mede wordt onderbouwd door de vakboeken, door Bert Bolle over zijn specialisme geschreven. Rekening houdend met een zo breed mogelijk publiek, blijft Bert Bolle naast zijn topstukken ook heel betaal bare barometers in zijn collectie voe ren. Gloednieuwe - géén antieke! - ster aan het firmament is de perspex contrabarometer naar eigen ontwerp. Voor rond de vijfhonderd gulden bezit men deze gesigneerde en handgenum merde weersvoorspeller die reeds nu een doorslaand succes blijkt te zijn. Als vervolg op de contrabarometer ontwiep Bert Bolle een perspex Tor- ricelli-barometer, waarvan het proto type tevens op de expositie te zien zal zijn. 'Rustenhoven' ligt aan de Dorps weg 187 te Maartensdijk. Nederlandse Contrabarometer, ontworpen ei rat 1780 door P. Wast rn Zoon h Amsterdam, Verkeerscontrole De Soester politie heeft vorige week voor het eerst een snelheidscontrole gehouden met de nieuwe snelheidsap- paratuur. Het systeem werd geproefd op de Laanstraat nabij de Beetzlaan. Van kwart voor elf tot kwart voor twaalf passeerden 323 voertuigen. Daarvan reden er 20 harder dan 50 km. per uux, de maximaal toegestane snel heid. De overtreders kregen een pro cesverbaal. Ontdek een stukje Elzas in De Soester Duinen van 10 t/m 23 december. Met tal van specialiteiten RESTAURANT SOESTERBERGSESTRAAT 188 *02155-12739 SOESTDUINEN i Zooals reeds door ons gemeld werd is de vorige raadsvergadering door B. en W. de concept-begrooting aangeboden. Waar onze lezers onge twijfeld benieuwd zijn naar den toestand onzer gemeente en verschil lende posten, laten wij hieronder een en ander volgen. Voor het onderhoud van de brandweermaterialen te Soest en Soester berg wordt voorgesteld uit te trekken posten resp. van 705,- en 250,-. Voor de commandanten te Soest en Soesterberg resp. 300,- en 50,-. Voor den tuinarchitect, den heer Kraayenbrink, is weer 1200 op de be grooting gebracht. Voor de Prov. Utr. Ver. tot bevordering van de hygiëne van Moeder en Kind wordt een subsidie voorgesteld van 200,-. De post onvoorziene uitgaven is bepaald op 30.723. ,99. De eindcijfers van den gewonen dienst der primitieve begrooting be droegen in 1934 996.493,41, terwijl die voor 1935 zijn geraamd op 1.000.535.16 De kasposten op de beide diensten niet in aanmerking nemende, be droegen de eindcijfers over 1934 705.469,18 en bedragen die voor 1935 ƒ774.563,366. De eindcijfers der primitieve begrooting van den kapitaaldienst be droegen in 1933 1.603.803,47; voor 1935 zijn deze cijfers geraamd op ƒ1.205.815,49. De kasposten buiten beschouwing latende, resteeren als eindcijfers van den kapitaaldienst voor die jaren respectievelijk f 130.803 47 en ƒ205.815,49. De ontwerpbegrooting van 't gasbedrijf voor 1935 sluit met een geraamd bedrag aan onvoorziene uitgaven van 1.761,12. De bij de gemeente belegde reserve van dat bedrag zal naar raming per 1 januari 1935 bedragen 19.217,44. Begrooting maatschappelijk hulpbetoon. De op de door maatschap pelijk hulpbetoon ingediende begrooting voor 1935 geraamde subsidie van de gemeente bedraagt 51.050,-; voor het dienstjaar 1934 werd in de primitieve begrooting van dat jaar een subsidie van 41.700,- gevo teerd. Dit bedrag is echter niet toereikend gebleken; bij een tweetal besluiten tot wijziging der gemeentebegroting voor 1934 is de_subsidie in totaal verhoogd met 27.000,- en gebracht op 68.700,-. De verhooging van de aanvankelijk toegestane subsidiekas noodig omdat het maatschappelijk hulpbetoon in 1934 tijdens de buitenwer- kingstelling der steunregeling en de staking der werkverschaffing ook voor zijn rekening nam de uitgaven wegens steunverleening aan werkloozen en daarmede verband houdende kosten. Begrooting Soester Natuurbad. Op de door het bestuur der stichting tot beheer van het Soester Natuur bad gemaakte en door B. en W. goedgekeurde begrooting van het Natuurbad voor 1935 wordt een nadeelig saldo geraamd groot 6.000,-. Overeenkomstig art. 2, lid 1 van uw besluit van 25 October 1933, 4e af- deeiing No. 3146, goedgekeurd door Gedeputeerde Staten van Utrecht bij besluit van 20 November 1933, 3e afd. No. 3408/2674, tot oprichting van 'n stichting tot beheer van het Soester Natuurbad moet dit saldo in de gemeenterekening worden verantwoord. Aan het slot gekomen van den aanbiedingsbrief der ontwerp-begrooting voor 1935 willen B. en W. eindigen met de opmerking, dat het financiëel aspect der gemeente tengevolge der nog altijd met onverminderde kracht heersende crisis steeds somberder wordt. Wil de gemeente ook in de toekomst het hoofd kunnen bieden aan het steeds meer drei gend gevaar van verstoring van haar financiëel evenwicht, dan zal op de uiterste soberheid gericht financieel beheer moeten worden gevoerd. Daarbij dient vooral het doen van uitgaven, die ook de komende jaren bezwaren, voor zoover zulks mogelijk is, te worden vermeden. Kath. Kring Soest De serie ontwikkelings- en ontspanningsavonden van genoemden Kring wordt a.s. Zondag voortgezet met een causerie met lichtbeelden, te geven door den ZeerEerw. Heer H. de Greeve over ,,De Schatten van een Pharao en het Graf van Toet Anck Amen Aanbesteding De architect P. Beekman, alhier, heeft in het openbaar aanbesteed den bouw van een dubbel winkelhuis aan de Burgem. Grothestraat. - 10200,- - 10208,- - 10298,- - 10670,- - 10750,- - 10995,- - 11448,- De bouw is gegund aan G. van Egdom, de op een na minste inschrijver. Rams en v.d. Broek 8684.- G. de Jager, Soesterberg G. van Egdom - 9295,- Verhoef en Stam H. v.d. Lugt - 9388,- G. J. Bosboom C. Wijnands - 9685,- J.Idserda J. de Rijk - 9650,- Van den Broek W. Elzenaar - 9738,- B. van Mill G. v.d. Berg - 9880,- W. H. Hilhorst J. Karelse - 9965,-

Soester Courant | 1984 | | pagina 5