.IST Meningen van lezers Ga met Splinter door de winter en koop nu een nieuwe jubileum -Ford 5.75 3.70 "1 T De Smulderij maakt naam SOEST -VIS BLIJ MET DE STOMERIJ" "DA wil gas-vastrecht met 25,- per jaar verlagen De RVU maakt radio-opnamen in 'De Borg' Traditioneel Kerstconcert van 'Apollo' in de Petrus en Pauluskerk \REN 4BANK chts f 15,—! urwedstrijd tot ziens bij Kerstdiensten Vrije Evangelische Gemeente Baarn Costuum van 11.50 voor JAPON van 7.35voor KETTING FORMULIEREN Drukkerij Smit B.V. Vrouwen en de vrede Modeshow kleding- werkplaats Geslaagd Open Podium in Artishock kantoor artikelen opmerkelijk kompleet KI/I/IEK [WINKEL PAGlNAg WOENSDAG 12 DECEMBER 1984 ■stellen hoeft niet. irstdagen voor de ■rsoonlijke service SOESTER COURANT PAGINA 9 ;nd. .00-21.00 uur. r.OOuur. ok een plezier(tje). sleurstellen, en dat psomming van de ir niet bij zijn: Foto: Herman van Dam. erij bief Gebr. varkensrol- Gekookte b Gekookt JSTAARTEN rAPUDDING etjes. i tslager >6-SOEST 372 lollandse tor slechts akket se mosselen ine de Blanc nosselsaus slekruiden >el i\ n spelletje 31 december 1984. aat 149 te Soest 55-15288 JJijna een jaar na de ofnciele opening van snackshop 'De Smulderij' door ethouder Plomp is het duidelijk ge orden dat deze zaak uit de omgeving [van Soest niet meer weg te denken is. aar. bij de spoorwegovergang van oestduinen, waar voorheen het van uds bekende 'snoeptentje' van 'Van ven' stond, is in Madurodam-stijl een ezellige snack-shop verrezen, waar et voor menig gast goed toeven is. On- er de bekwame en bezielende leiding In de dienst van de Vrije Evangelische Gemeente Baarn zingt en speelt zon dagavond, 23 december a.s, om 19.00 uur de bekende evangelische jeugd- zanggroep AS AF uit Scherpenzeel. De meditatie wordt verzorgd door evangelist Br. J. Faber uit Nederhorst den Berg. Eerste kerstdagmiddag, 25 december a.s. om 16.00 uur viering van het kerst feest. In deze dienst zal voorgaan Br. A. Reitsma uit Bunschoten. Beide diensten vinden plaats in het kerkgebouw (Doopsgezinde kerk) Eemnesserweg 63b, Baarn tegenover Albert Heyn. U wordt voor deze dien sten hartelijk uitgenodigd! DECEMBER-AANBIEDING: Voor afhalen en bezorgen telefoon 14302 TEXTIELREIN1GERS - TELEFOON 14302 van eigenaresse J. Boom-Mulder wor den door haar en haar medewerkers met smaak de broodjes en allerlei an dere gerechten, die in een snackshop thuishoren, voorgeschoteld. Uit de ruim gesorteerde kaart blijkt dan ook duidelijk dat het hier om een snackshop gaat en niet om een speci fieke snackbar of alleen maar een broodjeszaak. 'We verkopen alles wat met snacks en/of broodjes te maken heeft, alsmede diverse soorten ijs, fris- De heer A. W. v.d. lireenier (CDA) «mdigde in de openbare vergadering an de commissie bedrijven en perso neel aan, dal zijn fractie binnenkort zal tomen mei hel voorstel hel vaslreehl- bedrag voor gasleverantie Ie verlagen vijfentwintig gulden per jaar om hiermede iels Ie doen voor de laagste Ignkomens. [De heer B. M. Boneschansker. diree- eur van het Gas- en CAI-bedrijf zal iet gelukkig zijn met dit voorstel dal foei bedrijf 375.000,- zal gaan kosten. [De heer J. j. Ebbers l WDl reageerde [misnoegd. [Op de aankondiging van de heer Van 'den Breemer. Hij wees op het feit. dat het gemeente lijk gasbedrijf in Soest een vastrecht bedrag in rekening brengt van 57 gul den per jaar, terwi jl bijvoorbeeld het sbortnjf Cëjitraal Nederhuid i GCN k,. WethoüderVfo-s'-jV Tbc Oudemans (VVD) zei op voorhand hel een onzalig voorstel te vinden. De kwestie kwam aan de orde hij de hernieuwde behandeling van het voor stel tot verhoging van gas- en «ai-ta rieven. In de gemeenteraad is hierover nog geen beslissing gevallen, omdat tijdens de stemming in de november- vergadering het aantal voor- en tegen standers gelijk was. Het voorstel wordt daarom deze maand voor de tweede teer behandeld. Wethouder Oudemans leed een klemmend beroep op de te genstanders om hun negatieve stem r>m te buigen, vooral ook in hel licht fan de bereidheid die het college van )urgemeester en wethouders heeft om iet kwijtscheldingsbeleid opnieuw aan rie orde te stellen. Daarmee wordt vooi zen deel tegemoetgekomen aan de be en tegen de verhoging, aldus de wethouder, Eén van die bezwaren was iiet feit. dat juist de laagste inkomens rle dupe van de verhoging worden. Overigens gaat het om een verhoging et 45 cent per maand, wat de heer Ebbers de opmerking ontlokte: 'dat be tekent dus twee sigaretten minder ro ken in de maand.' Zij liberale collega W. van der Klink is voorstander van de verhoging, omdat het hier niet om een primaire levensbehoefte gaat. De heef- Van den Breemer liet weten dat hel CDA opnieuw tegen de verhoging van het cai-tarief zal stemmen, omdat het zich op het standpunt stelt dat de ge meente er alles aan moet doen om de kosten voor de burger zoveel mogelijk te beperken. De heer Ebbers herin nerde de heer Van den Breemer er evenwel aan. dat door de gemeente verleende diensten bij voorkeur kostendekkend moeten zijn. Het niet doorgaan van de verhoging be tekent voor het Gas- en CAI-bedrijf een inkomstenderving van 60.000 gulden per jaar. In totaal zal hel verlies zelfs met 132.000 gulden toenemen, omdat rle gemeente dit jaar de kosten van ver plichte betaling voor auteursrecht l via BumaStemrai voor haar rekening neemt door deze voor Soest pas op 1 januari 1985 te laten ingaan, en niet di rect al medio dit jaar. De heer .1. J. van den Brakel (PvriAi zei. dal de inhoud van hel voorstel lot toepassing van het kwijtscheldingsbe leid van belang is voor hel standpunt van zijn fractie teil aanzien van rle voorgestelde verhogingen. Wethouder Oudemans liet echter welen, dat dit voorstel niet gereed is voor de rlecem- bervergadering waarin over de verho- gingsvoorslellen moet worden beslist. Bezorgdheid ove r onderhpji^èj ghsapparaten'7 r Directeur B. M. Boneschansker van het gemeentelijk Gas- en Centrale Anten- ne-inrichtingsbedrijf sprak zijn bezorgd heid uit over de sterke daling van het aantal abonnementen voor onderhoud van gasapparaten. De commissieleden deelden die bezorgdheid en drongen er bij wethouder drs. J. Th. Oudemans (VVDi op aan. nogmaals hel belang van regelmatig onderhoud van gastoe- stellen onder de aandacht van hel pu bliek te brengen. De afname van het aantal abonnemen ten is vooral in Soest opvallend. Waren er vorig jaar. toen hel gemeentelijk gasbedrijf het onderhoud verzorgde bij de abonnementhouders, nog 3.200 adressen die bezocht moesten worden, dit jaar zijn het er. met Baarn, Bun schoten en Eemn.es erbij, nog maar 2.100. Blijkbaar is bij het opheffen van de gemeentelijke onderhoudsdienst ten gunste van rie regionale dienst Stegas (Stichting Plemlandse Gasapparaten Service de animo van de inwoners om opniepw een abonnement te nemen, zeer sterk gedaald. De heer J. J. Ebbers iVVDi noemde dit een voorbeeld van bezuinigen 'waarbij de gemeente zich moet afvra gen wat voor gevaar ze zich daarmee op de nek heeft gehaald.' hiermee doe lend op de toenemende kans op onge lukken met niet regelmatig onderhou den gasapparaaten. De heer J. J. van den Brakel (PvdAl vreesde dat de situatie van het minder of niet meer laten onderhouden in de toekomst niet zal verbeteren. 'Zolang er niets ernstigs gebeurt, zullen de mensen zeggen: 'Laat dat maar zitten.' meent hij. dranken en snoep in de ruimste zin des woords'. zegt mevr. Boom, die met een allesziende blik en een schoommaak- lapje in haar hand onmiddellijk alle sporen van een verblijf in haar zaak uitwist. 'Ik vind dat mijn zaak een toonbeeld van hygiene uit moet stralen naar onze klanten toe. Ik zou zelf in een zaak waar de smurrie aan de toonbank kleeft geen hap door m'n keel kunnen krijgen, laat staan dat ik er wat bestel' aldus mevr. Boom. 'Zelfs m'n perso neel krijgt er de kriebels van zo schoon als ik 't wil hebben.' Er zit geen onver togen woord bij. Het smetteloos wit van de toonbank en de bakwand spreekt voor zich. 'We zouden alleen wat meer ruimte willen hebben om de voorraad die we nu in allerlei hoeken en gaten moeten stoppen, kwijt te ra ken.' vervolgt ze. 'Je moet nu onze garage thuis eens zien. En bovendien zouden we onze klanten wal meer eet gelegenheid willen bieden, zowel binnen als buiten. Onze zaak is inmid dels zo bekend, dat we onze klanten niet of nauwelijks kunnen herbergen. Men rijdt er zelfs voor om om bij ons tussen de middag een broodje te komen eten. We hebben deze situatie aan de gemeente voorgelegd en ik heb goede hoop dat men op het gemeentehuis oog heeft voor onze problematiek en dat men mij tegemoet wil komen om me aan één en ander aan te passen. We hebben b.v. van de zomer met 4 man personeel gedraaid. En nog konden we het niet aanslepen, om nog maar te zwijgen over de ruimte die we hadden om ons te bewegen. Dat was geen doen.' Duidelijk taal van deze uiterst helder en voorzichtig formulerende, letpende ionge^ouw. echtgeptrte,; ■v#iL?esyföni; -rw-éK? '"jifaff MM'foV gezin u'foiei? vragen w-ifc.;- 'Nee.' zegt mevr. Boom beslist, 'ik werk gewoon 5 dagen in de week en ik blijf er zo ontspannen bij. dat ik 's avonds nog met plezier voor m'n gezin kook. Voor de overige tijd dat de zaak geopend is, hebben we uiterst capabel, zorgvuldig geselecteerd personeel, waarvan ik weet, dal ze er werken, als of het hun eigen zaak is. Een niet onbe langrijk gevoel voor mij. als ik thuis ben.' We kunnen het ons voorstellen.' Veel succes Smulderij. goede zaken mevrouw Boom in elke samenstelling en uitvoering Onze specialiteit: Levering kleine oplagen - korte levertijden. Postbus 57 - 3760 AB Soest Vanadiumweg 6 3812 PZ Amersfoort Telefoon 033-187 47 De "vrouwen voor vredeclub" te Soest deden in de Soester Courant van 28 november wéér eens een hartstochte lijk beroep om de bewapeningsspiraal en de kernwapens een halt toe te roepen. Wie zou daar- op een handje vol gekken na - nu op tegen zijn? Daar staan 14 miljoen Nederlanders achter. Maar wie heeft leren tellen, zou moe ten weten dat de vrede nu eenmaal niet te handhaven is zonder de afschuwe lijkste wapens. En daarom doen vre desbewegingen, die zonder wapens de vrede denken te kunnen afdwingen, de werkelijkheid geweld aan. Laten we eens gaan tellen: 1. Lenin (de duivel is zijn zwarte ziel genadig) heeft destijds gepropageerd dat de "strijd van het proletariaat (c.q. het communisme) niet eerder gestreden zal zijn dan wanneer de hele wereld onder het stelsel van het (Rus- risch) communisme is gebracht, uiter aard geholpen door de zg. "nuttige idioten" die het terrein in de desbetref fende landen moeten helpen effenen. 2. Aan dit principe is danook metter daad uitvoering gegeven. Immers, in tussen zijn Finland, Estland, Letland, Litauwen, Polen, Oost-Duitsland, Tsjecho Slowakije, Roemenië en Bul garije tegen de wil van de meerderheid van het volk met geweld door de invloedssfeer van Sovjet Rusland ge bracht. 3. In Afganistan is de USSR al een jaar of vijf bezig dat land met de smerigste wapens onder het communistische juk te brengen en dat land is zijn vrijheid, ondanks alle inspanning van de zich verzettènde bevolking voor goed kwijt. (Waar blijft toch met Medisch-Afgam- stan Comité.' rode broeders? i. 4. In eigen land heeft mijnheer Josef Stalin 30 miljoen (we kijken niet op een iiljpejitje^ meer of mindervan zijn pteii om het leven ge- Mfimunistisch regime érf zijri eigènraictatórschap daar te kunnen vestigen. Deze bloeddictator, waarvan Hitier uit pure ontroering het water in zijn ogen kreeg, bracht om politieke redenen zijn trouwste mede werkers en zelfs een aantal van zijn eigen familieleden om zeep. Dat weten wé van zijn dochter Svetlana, die dat in haar boek vertelde. De conclusie uit dit sombere relaas moet wel luiden dat wie de vrede wil, wie van Russische communistische dictatuur gevrijwaard wil blijven er goed aan doet zich van de meest af schuwelijke wapens te voorzien, juist net nog iets afschuwelijker dan die van de Russen. Wat heeft de Russische minister van Defensie (sic) dézer dagen bekend gemaakt? Dat de defensiebegroting met 12% zal worden verhoogd en dat is omgerekend - pakweg - zo'n zevendui zendmiljoen guldens. Als al dat geld in wapens is omgezet dan is er hier en daar nog wel een restant je om de "revolutie te exporte ren". Vertaald betekent dat: het com munistische principe met geweld in an dere landen vestigen. Communis tische dictatuur doet in geen en kel opzicht onder voor de nationaal- socialisch-fascistische dictatuur a la Hitier. Het martelen, de concentratie kampen, de terreur van de staatspoli tie, de onderdrukking hebben ze van elkaar geleerd. Weet, dat élke misdaad, elke leugen, hoe grof en verschrikkelijk, is geoor loofd, mits in het voordeel van de partij. Elke waarheid is verboden in dien niet ten faveure van de Partij. En dat is óók de toekomst van Neder land (en de rest van de wereld) als het Westen niet beschikt over de meest, afschuwelijke wapens, die een mens maar kan verzinnen. Zo zit onze wereld in elkaar en daarom vind ik de Vrou wen Vredesbeweging dwaas en vooral gevaarlijk. Maar mogelijk is die bewe ging gewoon een instrument om die prachtige communistische principes te verbreiden. Het is in ons landje best toegestaan een beetje aan te tutten met de vrede. Maar ik ben er van overtuigd dat de rest van Nederland niet zal toestaan ons landje als een levensmoede koe naar het Russische abattoir te laten leiden. Ons land opzettelijk weerloos te maken, daarvoor propaganda te ma ken, ons land niet willen verdedigen rpet tenminste dezelfde wapens als waarover de potentiéle vijand be schikt, wordt door elke echte Neder lander rtog steeds ervaren als een vorm van landverraad, althans in moreel op zicht. U kunt toch tellen, dames, of moet u daarvoor eerst weer naar de lagere school? Mr. Janzn. van Hees Naschrift van de redactie Natuurlijk heeft mr. Jansz. van Hees óók de vrijheid te zeggen dat hij het niet eens is met de optreden van Prinses Irene m.b.t. het I.K.V. Wij leggen hem daarbij niets in de weg. Daar hij hierbij op grove wijze echter inbreekt in haar privéleven heeft ons doen besluiten deze passage uit zijn ..ingezonden" niet af te drukken. Het is een goed idee van de kleding- werkplaats in Artishock, de tien werke loze deelnemers hun kunnen te laten tonen door middel van een modeshow. Maar dat daarvoor een entree van 7,50 wordt gevraagd, terwijl de Stich ting Artishock, voor het project kle- dingwerkplaats in totaal meer dan ƒ100.000,-(honderdduizend gulden) heeft ontvangen vinden we schandalig en willen daarom ook niet aanwezig zijn. Vrijwilligers van Stichting Spullenhulp Veldweg 6, Soest. 'KVl' Taairevue' is iedere woensdag ochtend te beluisteren op Hilversum 5, 10.00- 10.30 uur. Op woensdag 12 december a.s. maakt het KVl' in de theaterzaal van 'De iVórgViii Soest wéér radio-opnamen voor hel laa lprogramnnrMiVI Taalre- De opname van het eerste programma begint om 11.00 uur. Op middelbare scholen moeten leerlingen voor hel vak Nederlands^ een literatuurlijst afwer ken. Deze lijsten verschillen vaak per- schoolDe ene school hanteert een streng puntensysteem, de andere school vindt de inspraak van leerlingen belangrijk. Hoe kun je als leraar het leesplezier van leerlingen bevorderen? Gasten zijn Ronald Dietz. uitgever van litera tuurmagazines bij Wolters-Noordhoff en eindexamenkandidaten van twee middelbare scholen. Het tweede programma gaat over dia lecten. Op de Zonschool in Kerkrade spreekt 97'; van de leerlingen Lim burgs dialect. Een paar jaar geleden waren deze kinderen slecht in het schrijven én spreken van de Neder landse taal; orhdat de voertaal het Al gemeen Beschaafd Nederlands (ABN) was. Het dialect werd op de school in gevoerd. niet als vervanging van het ABN, maar als hulpmiddel om de Ne derlandse taal goed te leren beheersen. Gast is Jos Crutzen. onderwijzer van de Zonschool. U bent van harte welkom op woensdag ochtend 12 december om 10.45 uur in 'De Borg' in Soest. U kunt vragen stel len aan de gasten of u kunt zomaar uw zegje komen doen. Er staat een kopje koffie voor u klaar. De programma's worden woensdag 16 en 23 januari uitgezonden op Hilver sum 5 (298 meter middengolf) van 10.00 -10.30 uur. 20 December a.s.. 20.00 uur. geeft het Soester Mannenkoor 'Apollo.' onder leiding van Gerard van de Schepop, haar traditioneel geworden Kerstcon cert. Als plaats van uitvoering is dit jaar gekozen voor de l'etrus en l'aulus- kerk. Deze kerk biedt aan ca. 550 per sonen plaats: en is daarom slechts één uitvoering. Solistische medewerking wordt ver leend door Silvia Maessen, hobo. De bariton Martin van Dorresteijn. lid van het koor, treedt enkele malen als solist op. De begeleiding wordt verzorgd door organist/pianist Emile Simonis. Emiie Simonis zal daarnaast ook enkele or gelwerken uitvoeren. Naast de bekende en minder bekende Nederlandse kerstliederen, zal het koor ook enige buitenlandse kerstlie deren ten gehore brengen. Met orgel- en hobobegeleiding zingt het koor het bekende 'Wohl mir dass Ich Jesum habe' van Bach. Martin van Dorresteijn zingt de solo partij in het prachtige Franse kerstlied 'Cantique de Noël' van Adams in een bewerking van Koekelkoren. Verder vermeldt het programma nog werken van Schubert, Bortnianski, Handel en natuurlijk het Stille Nacht van Gruber. De aanwezigen doen actief mee in rie samenzang. Tot slot wordt in een z.g. tegenzang met koor en aanwezigen het 'Ere zij God' gezongen. Toegangskaarten zijn a 4.- verkrijg baar aan het VVV-kantoor (elke dag van maandag t./m. vrijdag geopend van 11.00 tot 15.00 uur) aan het secre tariaat Eikenlaan 49 (tel. 19093), bij de leden van 'Apollo' en indien nog be schikbaar vanaf 19.30 uur bij de ingang van de kerk. Ter afsluiting van het Splinter jubi leum-jaar vindt u elders in dit blad een paginagrote advertentie met boven staande slogan. De viering van het 50-- jarig Ford-dealerschap werd gevierd met een vloed van aanbiedingen. Die gelden trouwens nog het hele jaar, dus tot en met 31 december a.s. Splinter vierde zijn jubileum met een aantal opvallend aantrekkelijke aan biedingen. Om maar wat te noemen: het jubileumpakket, dat o.m. schuifda- ken voor de halve prijs omvat, en ge tint glas. De opmerkelijke Ford-aan biedingen van het jubileumjaar gelden nog volop. Een kleine opsomming is in dit verband zeker op zijn plaats. Jubileum-aanbiedingen In de eerste plaats gaat het om de Fiesta Festival in de naam hoor je al dat er iets feestelijks mee aan de hand iis iDeze auto wordt met een luxe Ghia- jinterieur geleverd tegen de geredu ceerde prijs van 14.995 gulden. Een wa- jgen met pit, ruimte en een uitstekende wegligging, die bovendien heel zuinig omspringt met z'n brandstof. In de tweede plaats zijn dat de Escort- len Sierra-modellen in de zgn. 'Laser'- iuitvoering. Bij de Escort houdt dat [o.m. in dat de wieldoppen in een extra fraaie uitvoering worden gepresen teerd. De wagen behoort onbetwist tot le populairste in zijn klasse en geeft méér comfort, méér stijl, méér presta ties, en bovendien een heleboel extra's, zoals een klokje en een dagteller. De Escort Laser gaat bij Splinter weg voor een ongeëvenaarde prijs: vanaf 17.488 gulden. De Siërra Laser biedl nog wat meer: de centrale deurvergrendeling behoort tot de standaard-uitvoering en verder be schikt deze meer dan magnifieke auto over een in de hoogte verstelbare be stuurdersstoel en twee van binnenuit verstelbare spiegels. De achterbank van deze vorstelijke auto is in twee de len neerklapbaar. Voor deze Siërra geldt de speciale prijs van 23.481 gulden nog tot het einde van het jaar. Tenslotte mag in de opsomming ook de Ford Granada in Savoy-uitvoering niet ontbreken. Deze majestueuze auto is eveneens uitgerust met centrale deur vergrendeling, getint glas en metallic- verf en wordt aangeboden voor een speciale jubileum prijs van 28.380 gulden. Bij Splinter staat verder een respecta bel aantal zgn. 'eompan.v cars' op hun nieuwe eigenaars te wachten. Men mag gerust stellen dat Splinter Eem- land met deze aanbieding uniek is. Het gaat daarbij om auto's van maximaal een jaar oud, waarvan de 'top' eraf is (wat neerkomt op zo'n 20.000 kilo meter i. Deze aanbieding omval alle Ford-modellen. van Fiesta tot Granada. tegen zeer scherpe prijzen. Bij Splinter nu een gratis radio-cas setterecorder ter waarde van f 650.- bij aankoop van een nieuwe of bijna nieuwe Ford uit voorraad. Gebruikte auto's Daarnaast heeft Splinter in het jubi leumjaar, vooral in de afgelopen maanden, een niooi aantal gebruikte auto's verkocht. Eigenlijk een beetje te goed. vindt de heer J. Splinter, de di recteur van het bedrijf. 'We hebben daardoor nu in feite een tekort aan jonge, gebruikte auto's, zegt hij, 'en daarom kunnen we de mensen die tijdens onze 'jubileum-slag 2 een nieuwe, (of gebruikteauto komen ko pen. een uiterst aantrekkelijk bod doen voor hun inruil-auto. Op die manier helpen we onszelf, maar ook de 'klant.' benadrukt hij. Overigens krijgt iedere koper nog altijd twee skipakken van het bekende Motor-craft-merk cadeau. Al met al is een bezoek aan het garage bedrijf aan de Dalweg, dat nog niet zo lang geleden werd verbouwd en aange past aan de modernste eisen, voor al deze buitengewoon interessante aan biedingen zeker de moeite waard. Ga zelf maar eens een kijkje nemen, dur ven we te zeggen. Of maak eens een af spraak met de heer A. Jansen, chef- verkoop bij Splinter. Meneer Jansen is een man die werkelijk alles kan vertel len over de nieuwe Fords, en nog veel meer. Bovendien staat hij altijd klaar voor de klant. Overdag kan men hem rustig bellen (tel. 126431, maar ook 's avonds is hij bereikbaar voor informa tie en advies tel. 23307). Een bezoek aan Splinter Eemland is overigens niet alleen interessant als het om de aanschaf van een nieuwe auto gaat. Er is nog iemand met wie men als auto-bezitter in Soest zeker eens kennis zou moeten maken. Dat is de heer H. Brandemann. chef van de uiterst modern geoutilleerde werk plaats bij Splinter. De heer Brande mann heeft een duidelijk hekel aan on veilige auto's. Wat kun je trouwens an ders verwachten van een man die door de Rijksdienst voor het Wegverkeer of ficieel erkende keurmeester is? Splin ter Eemland is dan ook, maar dat ligt voor de hand. een officieel erkend keurstation. Gratis inspectiebeurt Onder leiding van de heer Brande mann staat de .werkplaatsploeg van Splinter - allemaal mannen die hun vak uitstekend verstaan - klaar voor alle automobilisten van Soest, om een gratis winterinspectie van de auto uit te voe ren. Veel auto's vertonen gebreken, die soms tot levensgevaarlijke situaties kunnen leiden. In dit jubileumjaar doet Splinter dan ook een vorstelijk aan bod: een gratis inspectiebeurt voor de auto. waarbij alle vitale en minder vi tale onderdelen nauwkeurig op hun werking worden gecontroleerd. De aanbieding (ook deze geldt tot het einde van dit jaar i geldt voor alle mer ken. Uiteraard wil de heer Brande mann wel graag van tevoren weten wanneer hij u kan verwachten, dus staat hij graag klaar voor een afspraak Z'n gewone werk 'gaat intussen ook door. Wie zich aldus bij de heer Brandemann meldt geeft zijn automobiel over aan een complete serie onderzoeken, testen en controles. De wagen passeert in de eerst plaats de remmentestbank (met behulp van de uiterst gevoelige infra- rood-apparatuureen uitlaat-conditie- test lop de brugi. de controle op antivries (koelsysteem en ruitesproei- eri. controle van het bandenprofiel en van de schokbrekers, en tenslotte een algemene conditietest. waarbij ook aan diverse onderdelen, zoals de ruite- wissers. aandacht wordt besteed. Zo'n controlebeurt kost in de gemid delde garage al gauw 50 gulden, maar de firma Splinter biedt hem nog tot de laatste dag van december helemaal gratis aan! En mocht het zo zijn dat er inderdaad wat aan de wagen blijkt te mankeren, dan is men bij Splinter direct aan het goede adres. 'Wij kopen alle onderdelen voor alle merken groot in.' aldus de heer Splinter. 'Gezien de Met een honderdtal enthousiaste be zoekers en prima muziek kan de ver eniging Artishock terugblikken op een geslaagde Open Podium/jamsessie j.1., zaterdagavond. De avond werd geopend door PUW, een akoestische band, bestaande uit Oscar Prinsen, piano; Sammy Prin sen, tenorsax; Erik Prinsen, altsax; Jan de Banjoman, gitaar en zang en drummer Melchior. Met de nodige verve speelde dit orkest stukken van Jobim, Ellington, Parker en Muddy Waters. Halverwege het concert kwam er assistentie uit de zaal in de vorm van een extra altsaxofonist, waardoor de toch al enthousiast blazende rietsec tie nog meer cachet kreeg. Voor het publiek dat van warme waardering blijk gaf, is er vast de toezegging dat Puvv volgende maand weer van de partij zal zijn. Na dit Jazzgeweld was het de beurt aan de hard-rock van de Utrechtse groep Blueprint. Deze band, die zich laat inspireren door Rory Gallagher, be staat uit Babu N. Brama, bas; Wau- ter van Bijen, drums: Raymond Bon- né, gitaar; Erik Post, viool en Rose- mary Lentou-zang. Vooral de aanwezigheid van een viool in deze hard-rock en bluesy muziek zorgde voor een apart geluid. In enkele stukken speelde Erik Post een tweede stem bij de zang, hetgeen een opmer kelijk effect opleverde. Na het ingestudeerde gedeelte was er nog plaats voor de geïmproviseerde muziek, de Jamsessie dus waarin le den van Blueprint, Puw en muzikan ten uit het publiek voor een geanimeer de afsluiting van de avond zorgden. Zo speelden er in een stuk Tex-Mex-mu- ziek een bassist en een gitarist van Blueprint, de tenorsaxofonist van Puw en twee gitaristen, een drummer, een congaspeler en een accordeonist uit het publiek. Kortom een klein feestje op het podium en een groot feest in de zaal. Op 5 januari is iedereen weer welkom bij de volgende muziekavond van de vereniging Artishock waarvoor gepro beerd'wordt een Afrikaanse band te arrangeren. omvang van ons bedrijf kunnen wij dat goed doen. Van alle merken hebben we de gangbare onderdelen in voorraad, dus dat kan nooit een kwestie van dagen of zelfs weken wachten zijn. 'Splinter heeft dan ook een zeer groot assortiment, tegen zeer scherpe aan- biedingsprijzen. Dat geldt trouwens ook voor banden (in diverse prijsklas sen i, ruitewisserbladen, antivries, lampen, accu's, etc., die eveneens in de shop verkrijgbaar zijn. Uniek uniek Tenslotte is het zeker ook de moeite waard om even de aandacht te ves tigen op het grote aantal nieuwe auto's dat bij de firma Splinter altijd in voor raad is. Het zijn er zeker zo'n 60(!), en dat doet geen enkele andere Ford dealer in de wijde omtrek hem na. Bij het Splinter Mobil-zelftanksta- tion ontvangt u bij elke volle tank benzine of diesel gratis een kaars! Daar komt in deze weken nog een aan trekkelijk aspect bij: wie in de res terende weken van 1984 een nieuwe auto koopt bij Splinter (voor de 1984- prijzen uiteraard) maar de levering laat plaatsvinden in het nieuwe jaar, zodat het kenteken op 1985 komt te staan, ondervindt daarvan te zijner Drie gewonden bij een aanrijding in beruchte bocht Bij een aanrijding die zich zeer ernstig liet aanzien, maar waarvan de gevol gen aehteraf meevielen, werden drie inzittenden gewond van een personen auto. die op de Soesterbergsestraat ter hoogte van het ziekenhuis Zonnenglo- ren met grote snelheid uit de bocht reed. De bestuurder raakte bekneld. Hij werd door politie en brandweer uit zijn benarde positie bevrijd. Het ongeluk gebeurde vorige week. De door de 55-jarige J. H. uit Hilver sum bestuurder auto, die in de richting Soest reed, kwam in de bocht bij Zon negloren in de berm terecht. De be stuurder probeerde dit te corrigeren. Dat gebeurde blijkbaar te abrupt, want de auto schoot links de weg en het fietspad over. Hij ramde een stenen zuil van de inrit naar een woning, raakte een boom die afknapte en kwam tegen een boom in de tuin van een ander perceel tot stil stand. De bestuurder en de naast hem zittende mevrouw J. B. (52) uit Hil versum werden per ambulance naar De Lichtenberg gebracht. De achter in zittende mevrouw A. V. (77) uit Eemnes werd per ambulance naar Zonnegloren gebracht. De ernstig beschadigde auto (die aanvankelijk in brand leek te vliegen, wat voorkomen kon worden zodat de brandweer niet behoefde in te grij pen moest worden weggesleept. van balpen tot opbergsysteem van ordner tot softwarepakket van vlakgom tot bureaustoel Verkoop ook aan particulieren. Donderdag koopavond. Eigen parkeerterreinen. v Julianaplein/Leusderweg Amersfoort. 033 -631824* tijd het belangrijke voordeel dat de wa gen bij eventuele inruil een jaar 'jon ger' is. En dat kan ook de nodige guldens schelen! De ploeg van Splinter Eemland in Soest vormt een deskundig, hecht en goed op elkaar ingespeeld team. De na men van al deze vriendelijke en terza ke kundige mannen zullen we u niet onthouden. In alfabetische volgorde: H. Brandemann, chef werkplaats; W. Brugman, verkoper; K. Eiland, hulp monteur; M. van Gink, receptie en boekhouding; P. de Groot, shop en pompservice; A. Jansen, chef verkoop; R. Ridder, le monteur; J. Splinter, di recteur; J. E. Wouda, le monteur.

Soester Courant | 1984 | | pagina 9