SCHOEMAKER RUIMT OP!!! ALLE LANGSPEELPLATEN 50 Chatoux van loten zijn. HONDERDEN LP'S er GLOEDNIEUW VOOR O 30% korting sbankN.V. ckapel 3USSIT BOENEN EN NOG VEELMEER!!! INSCHRIJVING 'XÏÏiïSSSSZ rkeeutrrme,e^ De vis bij Hilvis wordt niet duur betaald id'Oude Enghei Eerste bewoners betrekken De Vijverhof Schitterende sieraden met briljant nu met Drukkerij Atlas in nieuwe handen Onderwijsinstituut Hulscher -Pagina -SYSTEEM E KOOP BIJ BZN - Reflections13.90 Bronski Beat - Age of consent .14.90 Sade - Diamond life14.90 Spandau Ballet 14.90 Prince-Purple rain 14.90 Make it big wham 14.90 WINKELKRING VAN WEEDESTRAAT 78 - SOEST Aad Post Afwezig ƒ8,25 Klachten over bezorging: tel. 14152 (18.00 -18.30 uur) juwelier Maak KERST - FEEST voor haar Werkgelegenheid behouden Volksuniversiteit Soest 1W0ENSDAG 19 DECEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 13 5j" inkl. BTW 1,25 m. Jatsing in één dag aar garantie op konstruktie k-en wandisolatie rdnouten kozijn wraag bouwvergunning gewenste uitvoeringen en af ineens leverbaar. T 56 FOON 02155-19878 SOEST oest «wtLAAitsor; s°eabannd0rk- met balcon! ekameT 2°'der met Soest voorzien van c.v. met aa- zonntge tuin van 915 m* kt entree, royale hal met rebtfpk- me' kasten, 2e tote,me' d°UChe en Dte zolder met kamer. "nstraat 97 arn p >4-12000 1 scliociiiiiltci Foto: Goos van der Wilt. Tien tegen één dat wie uit Spakenburg - j komt iets met vis te maken heeft. Zo I was 't en zo zou 't moeten blijven ook. Of van dat laatste sprake is zal de tijd moeten leren. Waarschijnlijk lijkt 't j niet. De vissersvloot rond het IJssel- meer wordt steeds kleiner, de ambitie om in dit keiharde vak een boterham te i verdienen wordt er ook niet groter op. Het gezin van vader Hille de Graaf weet daar alles van. Zijn twaalf kin- deren, acht dochters en vier zoons, zijn I van vis letterlijk groot geworden. Vader Hille, geboren en getogen Spa- kenburger, is de grondlegger geweest van de visbedrijven van z'n jongens. Als Zuiderzeevisser wekelijks van huis, totdat de afsluiting hem nood zaakte het roer om te gooien en een an dere zakelijke koers te gaan varen. Hij gokte op de ambulante vishandel en gokte goed. Toen hij in 1971 overleed hadden zijn vier zonen als erfenis 'de naam Hille de Graaf' hooghouden mee gekregen. Zijn vier jongens hebben zich er aan gehouden. Ieder op een eigen wijze. De jongste van de vier, naamgenoot Hille, treedt daarbij bijzonder op de voor grond. Iets waarbij hij, toen de school gedaan was. nooit heeft stilgestaan. "Het was", vertelt hij, "natuurlijk wel logisch dat ik in de vis zou terecht ko men, maar van harte ging het allemaal niet. Als jonge vent kon ik jaloers zijn op mijn vrienden die meer vrijheid hadden dan ik. Bij ons was het werken en nog eens werken. Je wist niet an ders. Toen vader overleed was de uit komst met mijn broers zijn werk voort zetten. De bekende generatieverschil- len zijn er de oorzaak van geweest dat ik niet bij mijn broers ben gebleven, maar zelfstandig en onafhankelijk aan het visavontuur ben begonnen. Geen gemakkelijke jaren gekend. Logisch want je wilde wat. Ik ben begonnen met drie standplaatsen op markten. Kermis op wielen met vis als weke lijkse attractie." Toen al leerde Hille de Graaf dat lief hebbers van vis eerder op kwaliteit dan op prijs letten. Het is dan ook de kwali teit geweest die hem zakelijk in een stroomversnelling bracht. In Bilthoven en Houten kwamen onder de handels naam Hilvis zijn eerste viszaken. Sinds vrijdag j.1. is daar Soest bijgekomen. In de Van Weedestraat 149 werd een waar vispaleis geopend, met wat vis en aanverwante artikelen betreft alles er op en er aan. Met vrouw Elly en een aantal medewerkers ging het derde visbedrijf van Hilvis in Soest voor an ker. Keihard werken is de nieuwe ge neratie. De Graaf uiteraard niet vreemd, het snelle sukses kent echter meer verklaringen. Hille De Graaf daarover: 'Het is geen toeval dat ik hier in de Van Weedestraat ben neerge streken. Je zit tussen mensen als Van Asch - Mets - Dasselaar en Schoema- ker, zakenmensen die ieder in hun branche door vakmanschap een repu tatie hebben opgebouwd. Specialisten, ieder op eigen terrein. Daarom draait ook alles binnen mijn bedrijven. Wat vis betreft gebeurt alles in eigen be heer. Zelfstandige inkoop en zelfstan dige verwerking. In eigen beheer wordt de haring schoongemaakt, gefi leerd en komen er geen derden aan te pas wanneer onze salades en schnitzels verkoopklaar gemaakt worden. Alles in eigen hand houden, dat is wat mij betreft de garantie voor konstante kwaliteit. Hille de Graaf, geboren en getogen aan de Weikamp, een stukje Spakenburg aan de vissershaven waar vooral Bun schotenaren jaloers op zijn ziet 't in Soest helemaal zitten. De concurrentie baart hem ogenschijnlijk geen zorgen. "Waarom zou ik?" luidt z'n reactie. Bij de opening van collega Het Vishoekje een prachtige bloemenmand met op het bijpassende kaartje de tekst: Veel sukses. Hartstikke sportief. Wij zullen wat mijn betreft niet in eikaars water komen. Ik vis in Noord-oost, hij in zuid west, moet toch kunnen in een plaats met ruim 40.000 inwoners. Bovendien zijn de konsumenten er langzaam maar zeker achter gekomen dat het eten van vis een gezonde zaak is. Het ver laagt het cholesterolgehalte, bevat veel eiwitten, vitamine B en C. en draagt bij tot de vorming van rode bloedlichaampjes. Kan een mens gezon der eten?" Blijft over de vraag of bij de nieuwe Hilvis in Soest de vis duur betaald wordt. "Voor Hille De Graaf bepaald geen hamvraag. Wat is duur? Laten wij er van uitgaan dat topkwaliteit al tijd een prijs vraagt, al hoeft die echt niet ongezouten hoog te zijn. Bovendien kent vis in elk seizoen van het jaar zo veel variaties dat er in het visassorti- ment altijd dagelijks koopjes zullen zijn. Naast topkwaliteit zullen wij ook daaraan aandacht blijven besteden. Vis goed voor u is een prachtige slag zin, maar dan wel voor iedereen." De derde Hilvis met rondvis, platvis, zoetwatervis, schaaldieren, schelpdie ren, haring, gestoomde en gerookte vis, crab en zalmsalades staat in de Van Weedestraat in het middelpunt van de belangstelling. Afgaande op de belangstelling sinds de openingsdatum lijkt Hille De Graaf wat vis betreft ge bakken te zitten. Tijd om voor wat be treft toekomstplannen even te pauzeren? De kersverse vishandelaar in Soest kijkt mij bij deze vraag lachend aan: 'Ben je gek man, er staal al weer een nieuwe zaak op stapel Waar? Dat zal ik je vertellen wanneer we heel Soest i in de Van Weedestraal hebben leren vis eten." "Rust-Roest", voor wie met Hilvis te maken heeft eer dagelijkse dienstmededeling. De redactie van dit blad deelt mede, dat redacteur Aad Post enige weken niet aktief is voor de Soester Courant. Voor alle redactiezaken kunt u normaal bellen: 14152 DADCCTrAFP 2 BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 17.00 en 20.00 u Woensdag 19 december Haché Rode kool - Appelmoes Puree Mandarijn Donderdag 20 decembe Boerenkool met worst Vrijdag 21 december Wiener- of paprikaschnitze L Witlof - Gek. of geb. aardappelen Ghocoladevla Maandag 24 december Biefstuk Noël Sla Gebakken aardappelen De keuken is om 19.00 u gesloten. Bar om 20.00 uur. Aalt, Joke, Frits en Rob wensenu Prettige Kerstdagen Onze bezorgers hebben de strikte opdracht de krant elke woensdag uiterlijk om 18.00 uur bij de abon nees af te leveren. Hebt u de krant op dat tijdstip nog niet ontvangen, dan kunt u zich in verbinding stellen met de abonnementenafdeling, uit sluitend bereikbaar op ons kantoor, tel. 14152. De abonnementen-afdeling is daar toe speciaal tot 18.30 uur 'bemand'. Als u uw klacht dus tussen 18.00 en 18.30 uur doorgeeft wordt de krant diezelfde avond alsnog bezorgd. Belt u later dan 18.30 uur, dan kunt u uw klacht inspreken op ons ant woordapparaat. (Noemt u dan wel duidelijk uw naam en adres?) De krant wordt in dit geval echter pas de volgende dag bezorgd. A .VAN 9 Woensdag tl december j.l. vond de verhuizing plaats van de eerste bewo ner van de Vijverhof, het nieuwe diens tencentrum in Soest. In december, en vervolgens in januari zullen de toe komstige bewoners het nieuwe woon complex betrekken. Vcrhuisonderne- ming A. van 't Net en Zn b.x\ zal zorg dragen voorde 155 verhuizingen. BURG. GROTHESTRAAT13 SOEST TELEFOON 02155-23271 In Soest heeft een vreedzame staats greep plaatsgevonden. De heren Van Dongen en Scharloo hebben Drukkerij Atlas overgenomen. De nieuwe eige naars waren niet bij het bedrijf werk- zaarh. Onbekend in de grafische indus trie zijn zij echter niet. Beiden waren voorheen werkzaam bij Drukkerij Vonk Zeist BV alwaar zij respectievelijk de functie van financieel directeur en die van hoofd verkoop bekleedden. Drukkerij Atlas is een tamelijk om vangrijke drukkerij met een opmerke lijke spreiding in de drukactiviteiten. Naast wat dan heet "handelsdruk werk" heeft Atlas een sterke positie weten op te bouwen in diverse deel markten, zoals op het gebied van preci- siedrukwerk (cheques, cadeaubonnen, tickets). Miljoenen etiketten, wikkels en bierviltjes Atlas heeft ook een speciale drukkerij voor etiketten. De etiketten op miljoe nen pilsjes en frisdrankjes komen dus heel vaak uit Soest. In de flexorotatie (wikkels, zelfklevende banderollen, etc.) heeft het bedrijf een stevig marktaandeel. Datzelfde geldt voor het dochterbedrijf Wings, waar zo'n beetje alle bierviltjes van Nederland worden geproduceerd. Bovendien is het bedrijf gespecialiseerd in de fabri cage en bedrukking van röntgen-enve- loppen, die aan zeer bijzondere eisen moeten voldoen. Continuiteit Ailes bijeen werken bij Atlas 75 men sen aan 24 persen, waaronder een vol ledig computergestuurde vierkleuren pers. De nieuwe eigenaars heben een bedrijf overgenomen met een gezonde spreiding in markten. Door de nieuwe combinatie directeur/eigenaren is de continuïteit van de onderneming weer gewaarborgd. De heer Van Dongen is de nieuwe financieel/algemeen direc teur en de heer Scharloo is commer cieel directeur. Een serie van 5 avonden over Neder landse literatuur wordt vanaf 16 janu ari 1985 gegeven op woensdagavond van 19.00 - 20.30 uur in de Van der Huchtschool, Valeriaanstraat. De kos ten bedragen 45,-. Lezen kan zijn: spannend, ontspan nend of... inspannend. Literatuur lezen wordt leuk en inte ressant, wanneer je als lezer enig in zicht krijgt in achtergronden en tech nieken van de schrijver en zijn werk. Via een korte verkenning in de litera tuur-geschiedenis komen wij uit in onze eigen tijd en bij de schrijvers van nu. Voor deze korte cursus is inschrijving nog mogelijk. Informatie en aanmel- „ding kan via het kantoor van de Volks universiteit, Steenhoffstraat 46 elke woensdagmorgen van 9.00 - 12.00 uur, tel. 22195. Of via mevr. Gardenbroek, tel. 23593 en mevr. Heijkamp, tel. 13226. STEENHOFFSTRAAT 30A (ingang Dalweg) 3764 BL SOEST - TEL. 02155-1 2900 voor de volgende kursussen (aanvang medio januari 1985) typen geautomatiseerde tekstverwerking kantoorpraktijk stenografie Nederlands praktijkdiploma boekhouden (aanvang 1 september 1985) DAGOPLEIDINGEN receptioniste/informatrice secretaresse Prospektus op aanvraag moderne bedrijfs administratie computerboekhouden kennis van de computer programmeren in Basic assistent-secretaresse

Soester Courant | 1984 | | pagina 13