wsper êfSy ^otoshop VERHUISBERICHT km^zo gezien M Boerderij en stallen door brand verwoest INLIJSTEN? INLIJSTEN? Botsing op kruising Dalweg-Beukenlaan met dodelijke afloop Zie verder aanbiedingen elders in deze krant of in onze Huis-aan-Huisfolder. WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 63e JAARGANG NO. 18 Bluswater op 600 meter afstand Politie adviseert gemeentebestuur verkeerslichten Dalweg/ Beukenlaan continu te laten werken. woensdag 2 januari tot en met woensdag 9 januari gesloten 'ENDOFSEASON WINTER 84-85" Wij hopen U beslist zo tegen het r/ einde van het jaar in onze winkel te mogen begroeten. Uiterst interessante aanbiedingen die aantrekkelijk zijn geprijsd speciaal voor U, die onze collectie naar waarde weet te schatten. MODE LIGHTond EASY FOR MEN ZUIDPROMENADE 12 TEL.02155-23530 3768 EM SOEST-ZUID Decemberliefde Koopavonden Kerstmis Sauna Soest Honsbergen Grootse kerstsurprise in de afdeling slagerij Alle soorten ROLLADES 5,00 per kg minder Granny Smith Honsbergen Varkensrollade vame voor 11,00 Perkg Schouderfiletrollade vame 98^11,98 PerkS Haasfiletrollade ,,„i9..TOorl4,— Magere runderrollade vani9,5ovoorl5, Kalkoenrolladc^^^™,, 17.50 voor 1250 Per kg Honsbergen SLAGROOM V4 liter Chipolata Bavaroise Honsbergen Honsbergen Kantoor voor redactie en administratie Van Weedestraat 227 Postbus 57 3760 AB Soest Abonnement per halfjaar M2,- Buiten Soest per halfjaar f24 Losse nummers 65 ct Gecontr. opl. 8950 VERSCHIJNT IEDERE WOENSDAG Telefoon 02155-14152 Postgiro 126156 Een boerderij met aangebouwde stal, een open loods met 150 balen stro en 45 ton hooi, alsmede een graansilo aan de Dorresteinweg 121 in Soest zijn in de nacht van zaterdag op zondag door brand volledig verwoest. Het vuur is vermoedelijk door brandstichting in het stro ontstaan. De schade wordt ge schat op 200.000 gulden. Het woonge deelte van de boerderij was sinds twee maanden niet meer in gebruik bij de familie D. Buitenhuis, omdat de be woners bij kinderen waren ingetrok ken die er tegenover wonen. De brand werd om vijf voor drie ge meld door een buurtbewoner. De brand weer rukte met vier wagens uit en zet te de eerste stralen niet in tegen de als een fakkel brandende open loods, maar tegen de naastgelegen melkstal, waar in 48 koeien stonden. Deze dieren, als mede de vijf pinken op de deel van de boerderij konden tijdig worden vrij gelaten. De brandweer zette in totaal acht stralen in, maar stond machteloos te gen de vuurzee, want de vlammen bleken inmiddels te zijn overgeslagen naar de kap van het boerderijgedeel te. Onder het rieten dak door rolden de vlammen in een oogwenk naar het woongedeelte toe, mede doordat op de bovenverdieping geen muur was aan gebracht tussen de deel en het woon huis. De brandweer was de situatie binnen drie kwartier meester. Toen bestond geen gevaar meer voor uitbreiding en buiten guur en koud, binnen gezellig breien bij de open haard. de wol is natuurlijk van Anja's Wolspeciaalzaak Winkelcentrum Hartje-Zuid Soest - Tel. 02155-10421 GROTE SORTERING c.a. 200 modellen in hout en aluminium Snelle service Koninginnelaan 48 Soest 12245 overslag. Wel liep een varkensstal aan de overzijde enige gevelschade op. De acht stralen werden gevoed uit een kraan, die zeshonderd meter verderop was gelegen aan de Dorresteinweg. Daarvoor moest de brandweer dertig slangen uitrollen. Uit de boerderij konden slechts twee fietsen worden gered. De rest, waaron der twee antieke kasten, een antiek bureau, een vouwkampeerwagen (eigendom van een brandweerman), melkbussen en melkapparatuur, een opraapwagen en gereedschap, ging verloren. Ook de silo met meel kon niet worden gespaard. De brandweer, die tot negen uur zondagochtend in touw is geweest, heeft twee zijgevels omver moeten halen in verband met instortingsgevaar. Tijdens het blus- singswerk deden zich ook enkele in stortingen voor. Bij elke bestelde lijst een authentieke reproduktie van "OUD SOEST" kado. Vakkundig gemaakt Zeer grote sortering (jt 80 modellen) Snelle levertijd Inlijsten GRATIS Eigen lijstenmakerij Koninginnelaan 11 Soest tel. 23737 Ruit aan scherven, bracht geluk? Maak U om de last niet druk, want 't leed is snel geleden Bel daarvoor Van Ede! Naar aanleiding van een serie ernstige ongelukken op de kruising Dalweg- Beukenlaan, waarvan twee met dode lijke afloop, zal de politie het gemeen tebestuur voorstellen de verkeerslich ten voortaan doorlopend in werking te laten. Nu is het nog zo dat de lichten 's avonds op oranje knipperen worden geschakeld. Overigens is de ambtelijke verkeers- commissie ook bezig te situatie te be studeren, maar de politie wil, vooruit lopend op het resultaat van die studie, dat zo spoedig mogelijk wordt besloten tot het doorlopend in werking houden van de verkeerslichten. Dit kruispunt zou dan naast de kruising Soesterberg- sestraat-Ossendamweg-Vondellaan de tweede in Soest zijn waar de ver keerslichten 's avonds en 's nachts blijven werken. De 20-jarige Tea Nagel uit Eemdijk is zaterdag in het ziekenhuis De Lichten berg in Amersfoort overleden aan de verwondingen die ze vrijdagavond had opgelopen bij een verkeersongeluk op de kruising Dalweg-Beukenlaan in Soest. Zij bestuurde de auto die op de Dalweg reed. Op de Beukenlaan, een voorrangs- weg, kwam ze in botsing met een auto die door een inwoonster van Soesterberg werd bestuurd. Het ongeluk gebeurde omstreeks half elf. Mevrouw P. van V. (47) uit Soester- berg reed op de Beukenlaan in de rich ting van de Beckeringhstraat. Van links kwam vanaf de Dalweg, vermoe delijk zonder vaart te minderen, de auto waarvan niet vaststaat wie de bestuurder was. De politie houdt het erop, dat mevrouw N. achter het stuur zat. rvinr de botsing schoot de auto van de Soesterbergse naar links, reed dwars door een heg een tuin binnen en kwam tot stilstand tegen de gevel van de woning op de hoek Dalweg- Beukenlaan. Ook de andere auto schoot naar links en kwam tegen de heg tot stilstand. De ravage was groot. Beide auto's werden zwaar beschadigd en moesten worden weggesleept. 'nfrtc rm""ttc" van dc K"arvan <fe bestuurster da aanrijding niet over- Kerstboomverbranding op woensdag 2 januari Op vier verschillende lokaties vindt op woensdag 2 januari, 's avonds om 19.00 uur, kerstboomverbranding plaats. Burgemeester en wethouders hebben hiervoor toestemming ver leend. De lokaties zijn: Koningsweg hoek Dorpsstreek, Schrikslaan tegen over het tennispark, Dalweg nabij de voetgangerstunnel en Heideweg nabij sportzaaltje. Vanaf 13.00 uur kunnen die woensdag 2 januari de kerstbomen gebracht wor den. Voor elke gebrachte kerstboom krijgt men 10 cent. De uitvoering van de verschillende kerstboomverbran dingen is in handen van de politie, brandweer, gemeentewerken en pad vinders. BEL 16055 of 18429 EN WIJ KOMEN! Zoals bij velen onder u wel bekend zal zijn gaat Hooijer ijzerwaren- en gereedschappenhandel verhuizen. Ons nieuwe onderkomen ligt 100 meter van ons oude pand verwijderd. Waar vroeger Supermarkt Centra v. d. Graaf zat, wordt per 10 januari 1985 Hooijer ijzerwaren- en gereedschappenhandel gevestigd. Dit houdt in dat wij vanaf zullen zijn. Op donderdag 10 januari staan wij weer geheel voor u klaar. Tevens wensen wij al onze cliënten gezellige kerstdagen en een gezond 1985. Soesterbergsestraat 28-30 Soest Telefoon 02155-11137 Het opnieuw invoeren van kerstboom verbranding vindt zijn oorzaak in het vele werk dat de politie, brandweer en gemeentewerken jaarlijks hebben aan de kerstbomen die verspreid over de gemeente liggen en hinder en scha de geven door bijvoorbeeld verbran ding. Gemeentelijke diensten op 24 december gesloten De gemeentelijke diensten zijn maan dag 24 december gesloten. De gemeen telijke reinigingsdienst werkt die dag gewoon door. De afdeling burgerlijke stand, Van Weedestraat is die dag tus sen 9.00 en 10.00 uur geopend voor aan gifte geboorte en overlijden. Schuif uw zekerheid niet op lange baan, klop vandaag nog bij van Rouwendaal aan. Bij ons hypotheek v.a. 20 jaar vast 8% 10 jaar 7.7% 5 jaar 7.5% J.G. van Rouwendaal B.V. ASSURANTIËN EN ONROEREND GOED TELEFOON 02155 -1 64 67 Lees (op pag. 6) hoe een Peters-taxatie u handen vol geld bespaart, jfc Peters bv voor wonen in de groene zone. v- &./K door Gerard Paul Een Kerstverhaal •Hallo zeg, met Gert Jan. Hoe gaat het met jou?" Sinds het overlijden van haar man had ze niets meer vernomen van Gert Jan noch van zijn vrouw, /onder echt antwoord af te wachten vroeg hij: "Heb je zin om de kerst avond bij ons door te brengen?" "Daar moet ik eerst even over naden ken" hoorde ze zichzelf zeggen en be greep niet waar ze de woorden van daan haalde. Ze was perplex. "Of heb je andere plannen?" vroeg (iert Jan nog. zonder echt aan te drin- gen. "Dal weet ik niet" antwoordde ze werktuigelijk. "Ik zal het even bekij ken. dan hoor je hel nog wel. In ieder geval bedankt voor de uitnodiging." Zo ongeveer was dat gesprek verlopen. Een kort maar niet onaangenaam tele foontje, dat niet naliet enige indruk te maken. Kort daarop ging de telefoon weer en alsof de duvel er mee speelde liep dat gesprek net eender. Totdat ze met een schok besefte: 'Oh, ik ben nu dus zie lig.' Met Gert Jan nóch met déze ken nissen was de band zó innig dat ze daar speciaal op kerstavond naar toe wilde. Ook dit echtpaar was, nadat ze weduwe werd, niet meer over de vloer geweest. Na een paar bezoeken van haar kant had ze er de brui aan gegeven. De lief de kan niet van één kanl blijven ko men. "Ik héb al een uitnodiging, maar niet temin bedankt. Leuk dat je aan me ge dacht hebt" zei ze zo hartelijk moge lijk. "Oh" hoorde ze en door de haast opge luchte toon begreep ze dat er niet echt werd geleden aan de andere kant van de lijn. "Nou ja, tot ziens dan maar." De laatste uitnodiging kwam op het Kerstfeest zelf. Het verhaal dat ze ai eerder uitgenodigd was had nog niet aan kracht ingeboet. Ze had besloten zich niet als zielig geval te laten inde len. Ook bij deze mensen was de uitno diging niet een logisch gevolg op de be staande kontakten gedurende de rest van het jaar en als bij ingeving zei ze nu: 'Maar ik kom wel graag een keertje op bezoek. Wat vind je van de tweede zondag in januari?" "Dat is nog zo ver weg. Daar praten we nog wel eens over" zei de Kerstman in cognito terughoudend. Na deze proef op de som sloot de we- duwe zorgvuldig de gordijnen. Ze deed het licht uit en las die avond een mooi boek. woensdag 19 december donderdag 20 december vrijdag 21 december maandag 24 december alle winkels 17.00 uur gesloten badenkaart ƒ49.- Geldig tot 1 januari 1985 Van Weedestraat 29 - Soest Telefoon 18449 of 18319 Deze week Den Hertog's Romijstaart m Alleen donderdagIJ Alleen donderdag per kg 7 per kg Kipfiletrollade va„is,70voorl3,70Perk9

Soester Courant | 1984 | | pagina 1