f Bezuinigingen welzijn vastgesteld 'onen b.v. Blo JS Burgemeester als 'vogeldeskundige' F ototentoonstelling 'De verstilling' twee maanden in Soest Plan Rademakerstraat officieel aangeboden Opnemen gasmeterstanden door het Gasbedrijf 90 jaar. en toch bowlen Film van de week De Soester PTT rondom de Kerstdagen en Nieuwjaar ERICO rtll^ Oudheidkamer Soest Kabellegging Door belanghebbenden uit Soesterberg Overzichtstentoonstelling Rien Poortvliet Mensen moeten een voldoend en leefbaar inkomen hebben Ten behoeve van jaarafrekening Filmavond Soester Narre Knollen Gezondheid Soester bossen Uit het politie rapport SILVER STAR VIDEO Apocalypse Now Wordt bestaand C Al-kabelnet uit gebreid met twee kanalen? Vergroting garage niet toegestaan Bentinck-fonds financieel in moeilijkheden PAGINA 20 WOENSDAG 19 DECEMRFR 1984 ESSORIIS RELLAS rel 02154-14330 \T 52 - BAARN RDS ACCEPTED INISONDERNEMER IORENBURG erg, Soest en omstreken estigd sinds 1938 in begrafenis en crematie het gehele land imers beschikbaar Iraat 92 Soesterberg >n 03463-1223-2303 3n nacht bereikbaar) erzorging van douaneforma- slagen in verwarmde berg- waarden). OOR BINNEN-en lefoora 02155-12628 Foto: Goos van der Wilt. De mooiste pigmentkanarie, die zich op de tentoonstelling van de vereniging Vogelvreugd in De Zwaluw aan de Schrikslaan presenteer de, was gekweekt door Rob Pouw, die ter gele genheid hiervan werd toegesproken door bur gemeester P. Scholten. De beste kweker bij de jeugdleden was de llf-jarige Edwin Ooster broek, terwijl bij de dames mevrouw Van Klooster een eerste plaats bemachtigde. De he ren J. de Bruin en E. Rondhuis waren de grote overwinnaars op deze tentoonstelling met res pectievelijk 28 en llf prijzen. Burgemeester Scholten bekende dat zijn vogelkennis zich be perkt tot het kijken naar zijn parkiet thuis. Expositie „Kerkebuurt" De wintermaanden zijn bij uitstek ge schikt om wat dichter in de buurt te blijven, Binnenshuis de nodige sfeer en gezel ligheid, maar toch ook een tijd om er even op uit te gaan en Soest en zijn omgeving te gaan verkennen. Er is en er was heel wat te zien in Soest. Het heden zien we rondom ons heen, de mooie en de minder mooie hoekjes van Soest. De toekomst is op een aantal punten reeds zichtbaar, door de vele plannen, die er gemaakt worden. Ook de Oudheidkamer heeft vele plan nen voor 1985. De voorbereidingen zijn reeds gestart. De reeks exposities van de wijken van Soest worden voortgezet. Ook nieuwe exposities van diverse Soester kunste naars. Gedurende de maand mei zal er een expositie zijn over Soest gedurende de oorlogsjaren 1940-1945 en de tijd di- rekt daarna, ter herdenking van de bevrijding, 40 jaar geleden. Veel is er gedurende deze 40 jaar ver anderd. De kleine dorpswinkeltjes zijn grotendeels verdwenen. Hiervoor in de plaats zijn de winkelcentra ge komen. Het wegennet, de woningbouw, de openbare voorzieningen, scholen, kerken en bedrijven. Iemand, die voor de oorlog uit Soest weggegaan is, kent het nu niet terug. Ook hieraan zal de Oudheidkamer in 1985 d.m.v. wissel exposities aandacht besteden. Een stukje van het verleden, wordt heden zichtbaar in de Oudheidkamer. Hier is nu de expositie „Kerkebuurt" te zien met vele oude foto's en ge schriften. De openingstijden zijn zaterdags en zondags van 13.30 -17.00 uur. Ook twee de kerstdag is de Oudheidkamer, Fer- dinand Huycklaan 18, geopend van 13.30 -17.00 uur. De Stichting Peuterspeelzalen hoeft voor 1986 niet de aanvankelijk door B. en W. voorgesteld 15.000 guldens te bezuinigen. Dit zou betekenen dat alle zeven peuter speelzalen een beroepskracht zouden moeten missen. Dit zou de kwaliteit van het werk onaanvaardbaar aantasten, met als gevolg een beroep op ouderhulp, kleinere peutergroepen en dus langere wachtlijsten. Vooral Neks Blommers (VVD) en Lydia Meijer (PvdA) maakten zich sterk voor het schrappen van dit bezuinigingsvoorstel. Na nader intern beraad ging het college van B. en W. hier mee akkoord. Alleen de heer J. van Garderen (SGP/GPV/RPF) ging niet ak koord. Hij vond een bezuiniging van 10.000 gulden op z'n plaats. De Stichting Jeugdzorg moet wél de op gelegde 40.000 gulden bezuinigen, vindt de raad, en dat betekent het inleveren van één formatieplaats per 1 januari 1985. Wel besloot de raad, op een nieuw voorstel van B. en W., om voor de nood zakelijke coördinatie na het wegvallen van een beroepskracht, 15.000 in plaats van 10.000 gulden extra beschikbar te stellen. Jeugdzorg had zelf aangeboden 36.000 gulden te bezuinigen, maar volgens wethouder Frans Kingma (PvdA) is bij het 'schonen' van dit be drag gebleken dat er nauwelijks 30.000 gulden zou overblijven. De VVD vond het inleveren van een formatieplaats terecht, omdat anders één instelling onevenredig meer man kracht zou hebben door steun van de overheid. De heer G. van Brummelen (CDA) hield een vurig pleidooi voor. hoogstens inleveren van eeri nalvèror- 1 een formatieveer moet laten,' zei hij. Uiteindelijk ging hij 'tandenknarsend' akkoord met het gewijzigde voorstel van B. en W. Omdat verenigingen in de problemen zouden kunnen komen, pleitten zowel Neks Blommers als Lydia Meijer voor het niet ineens stoppen van de zaal huursubsidie, maar deze af te bouwen. Wethouder Kingma bleef echter voor stander van stoppen, met dien ver stande dat organisaties die daardoor voor onoverkomelijke problemen ko men te staan, altijd bij de gemeente kunnen aankloppen om steun. Adriaan Pothuizen (D'66) zei niet te vreden te zijn over de bezuinigings voorstellen in de welzijnssector. Om het niveau niet onaanvaardbaar aan te tasten, moet welzijn bij eventuele vol- wethouder Kingma desgevraagd dat hierover nog geen zekerheid bestaat. De vereniging Artishock kan een com plete plaats krijgen in het overleg over de verhuizing van Artishock naar het dorpshuis De Borg als ze hier positief tegenover staat. Overigens zei de wethouder door Van Brummelen een man genoemd "die van uitstellen houdt, de wethouder van 't laastste nippertje', met het oog op het late tijdstip van bezuinigen in de welzijnssectordat de nu tegenstribbe lende Jan Visser in een vertrouwelijke vergadering wél met de verhuizing ak koord was gegaan onder druk van de omstandigheden. Visser ontkende dit en zei dat hij alleen gezegd had dat in de afgedwongen positie de verhuizings variant de beste was als 26 raadsleden dat ook vinden. De PUEM heeft van burgemeester en 'wethouders toestemming gekregen om twee hoogspanningskabels aan te leg gen. Ze komen te liggen aan de Zuid zijde van de Kerkdwarsstraat en aan de westzijde van de Ferdinand Huyck laan. Worden peuterspeel zalen gered? Bij verschillende raadsfracties heeft de mening post gevat dat, nu uit de be zuinigingen in de welzijnssector meer geld is gehaald dan de gemeenteraad had geëist, de Stichting Peuterspeelza len van dit voordeel moet profiteren. Gevreesd wordt dat kortingen op het peuterwerk het einde van dit werk zal betekenen. gende bezuinigingen buiten schot blij ven, vindt hij. Met betrekking tot de matieplaats. 'Jeugdzorg is de enige die tóékdhiét van het Artishockgebouw zei Leo Mooyman exposeert in 'Lambiek' Eén van de belangrijkste en knapste fotografen uit het noorden van Neder land exposeert in de maanden de cember en januari vijfentwintig opval lende foto's in het eetcafé 'Lambiek' aan de Burgemeester Grothestraat 16 in Soest. Leo Mooyman (51) woont in het rustieke, Groningse Vierhuizen en werkt in Amsterdam. Hij noemt zichzelf iemand die eerlijke fotografie pleegt, direct de dingen ziet, let op ritme en abstractie en die een feilloos gevoel heeft voor lichtval, ex pressie en compositie. Dat is er de oorzaak van dat zijn platen een poëtische indruk nalaten op de toe schouwer. Als fotograaf-kunstenaar heft hij geen enkele behoefte aan trucages, nieuwe technieken, voorzet- lenzen en moderne snufjes. Als een pen/penseel hanteert hij zijn simpele Leica-kleinbeeldeamera waarmee hij elk onderwerp op de muur vastpint als een gedicht/schilderij. Een geva rieerde keuze uit zijn omvangrijke oeuvre ontstond voor Soest onder de ti tel 'De Verstilling'. Omdat op de 25 foto's die worden geëxposeerd geen en kele actie, geen lawaai, geen mens te zien is. Integendeel zijn fotografische tableaus stralen rust, stilte en licht uit. Bijzonder mooi zijn z'n Griekse afbeel dingen, terwijl daarnaast zeldzame na tuuropnames de aandacht trekken. Op vallend zijn z'n Water-portretten die qua kleur onnavolgbaar zijn geworden. Bijna abstract met glinsterende von ken en dominerend riet. Boven de bar hangen twee Noorse zwart/wit illustra ties van de volmaakte harmonie. Tot 1 februari 1985 vrij toegankelijk. Alleen op maandag is 'Lambiek' gesloten. Een delegatie bestaande uit vertegen woordigers van de winkeliersvereni ging Straatje Rademaker, de Algeme ne Nederlandse Bond van Ouderen (ANBO), Soesterbergs Belang en de afdeling Soest/Soesterberg van Veilig Verkeer Nederland, heeftvrijdag een alternatief plan voor de reconstructie van de Rademakerstraat aangeboden aan wethouder drs. G. Plomp. "Wij hopen dat uw college op korte ter mijn de gemeenteraad een positief voorstel kan doen, zodat de aanvang van de reconstructie, wij denken aan voorjaar 1985, tot de reële mogelijkhe den gaat horen", schrijft de delegatie in een begeleidend schrijven. Volgens de ontwerpers van het plan kunnen alle belanghebbenden zich met het ontwerp verenigen. Slechts de eigenaar van een benzinestation aan de Rademakerstraat heeft voorkeur voor een rijbaan van meer dan zes meter. In het plan heeft de weg een breedte van precies zes meter. De groep vraagt het college daarom speciale aandacht te schenken aan het vraagstuk van de verplaatsing van de benzinestations met betrekking tot mogelijke betaling van rechten en het aanvragen van wijzigingen, en aanvullingen op de aan de betreffen de benzinestationhouders verleende hinderwetvergunningen Beide benzinestations op de Rade makerstraat zijn in het alternatieve plan verplaatst naar de kant van de rijbaan. Dit op advies van de vereni ging Veilig Verkeer Nederland ten be hoeve van de veiligheid van het lang zame verkeer. De verkeersveiligheid loopt overigens toch al als een rode draad door het plan heen. De groep heeft bij het ontwerpen namelijk niet alleen ge dacht aan de verfraaiing van de Ra demakerstraat, maar in eerste instan tie aan de verkeersveiligheid. Nu vindt men de Rademakerstraat een gevaar, omdat het snelverkeer vaak over de fietspaden rijdt, en de (brom) fietsers regelmatig gebruik maken van het voetpad. Stadsuitlegfonds "Ook zouden wij graag uw reactie horen over de mogelijkheid het plan te financieren uit het zogenaamde stadsuitlegfonds. Immers, recon structie van de Koningsweg en de Van Weedestraat wilt u ook uit dit fonds financieren'schrijft de groep. In de meerjarenbegroting is voor het stadsuitlegfonds een bedrag van 1.872.135 gulden opgenomen. De groep is van mening dat een gedeelte hier van gebruikt kan wordeh voor de re constructie van de Rademakerstraat. Wethouder Plomp wilde nog niet di rect reageren op het plan door te stel len dat zodra het college zich beraden heeft over het plan, hij met een com pleter antwoord op de proppen zou kunnen komen. Inhoudelijk wilde hij daarom nog niet ingaan op het alter natieve plan voor de Rademaker straat. Wel deed de heer Plomp de toe zegging dat het plan en de brief op korte termijn bestudeerd zullen wor den. "Ik heb de indruk dat de Rade makerstraat bij de commissiever gaderingen een belangrijke rol zal spelen", aldus de wethouder. Van zondag 16 december 1984 t.e.m. zondag 3 februari 1985 zal in het Singer Museum te Laren een overzichtsten toonstelling worden gehouden van het werk van Rien Poortvliet. Het werk van Rien Poortvliet wordt re gelmatig geëxposeerd, doch, het is zel den' dat een dergelijke grote ten toonstelling gehouden wordt. De tentoonstelling zal ongeveer 250 werken omvatten, bestaande uit aqua rellen, olieverven en potloodtekenin gen. Een deel is afkomstig uit de parti culiere collectie van Rien Poortvliet, de overige werken zijn de originele te keningen uit zijn boeken "Van de hak op de tak," "Te hooi en te gras," "Het brieschend paard". "Jachttekenin- gen" en "Braaf". Verdër worden een aantal olieverven getoond, gemaakt voor een nieuw7 boek. De ark van. Noach". dat in augustus 1985 zal ver schijnen. Openingstijden: dinsdag t./m. za terdag 10.00 - 17.00 uur: zondag en 2e Kerstdag 13.00 - 17.00 uur; maandag en le kerstdag gesloten. Onder dit motto vond woensdagmiddag in het Dorpshuis De Borg een bijeen komst plaats van de Werkgroep 1'itke- ringsgereehtigden Soest/Soesterberg, onder voorzitterschap van de heer A. Brand. De strijd voor een "leefbaar inkomen" wordt steeds heviger. Door de kortin gen op de uitkeringen, prijsver hogingen. hogere woonlasten komen steeds meer mensen in de knel. Dit is overduidelijk aangetoond door weten schappelijke onderzoekers, door orga nisaties van de uitkeringsgerechtig den, door vele Gemeentelijke Sociale Diensten, waarbij gebleken is dat ve len van het huidige minimum inkomen niet meer rond kunnen komen. Daarbij gerekend de plannen van het huidige Kabinet om te komen tot een dras tische wijziging van het Stelsel van So ciale Zekerheid in Nederland, welke voorstellen nog een verdere afbreuk op dat huidige minimum-inkomen zal doen. De Werkgroep Soest/Soesterberg hoopt in het jaar 1985 over vele aspec ten van de Sociale Zekerheid met de in Soest/Soesterberg wonende uitkerings gerechtigden van gedachten te wis selen. Deskundige inleiders zullen wor den uitgenodigd bepaalde zeer belang rijke onderwerpen toe te lichten. Zo zullen onder meer bijeenkomsten worden beleg over de zeer belangrijke wijzigingen in de Ziekenfondswet, welke voor vele Nederlanders van zeer ingrijpende aard zullen zijn. Ook over de totale herziening van de Sociale Ze kerheid zal een bijeenkomst worden gehouden. Bekend is dat vele uitkeringsgerechtig den klachten hebben over de Gemeen schappelijke Medische Dienst. Er zal getracht worden in overleg met de Ge meenschappelijke Medische Dienst met een aantal uitkeringsgerechtigden een bezoek te brengen aan de GMD. zo dat men ook een betere indruk en in zicht kan verkrijgen, hoe en op welke wijze de GMD werkt. Diegenen, die belangstelling hebben voor hel werk van de Werkgroep Uit keringsgerechtigden kunnen zich in verbinding stellen voor Soest met de heer A. Brand. Beetzlaan 99, Soest, lel. 19053; voor Soesterberg. J. van Lo- veren. Plesmanstraat 53. tel. 2372 of P. C. Pieren. Chr. Huygenslaan 29. tel. 1407. In het afgelopen jaar heeft het gemeentelijk Gas- en Caibedrijf aan de gasver- bruikers termijnnota's gezonden voor het geschatte gasverbruik. Om een jaar- afrekening te kunnen maken moet de gasmeterstand worden opgenomen. Dit "meter-opnemen" zal plaatsvinden tussen 27 december en 5 januari aan staande. Wanneer men overdag niet thuis is, zal de meteropnemer 's avonds tussen half zes en half negen nogmaals proberen de gasmeterstand op te nemen. Wordt dan nog niemand thuis getroffen, dan zal een kaart in de brievenbus achter gelaten worden, waarop de bewoner zelf de meterstand kan invullen. Deze kaart kan portvrij aan het Gas- en CAI- bedrijf gezonden worden. Wanneer een gasverbruiker in de pe riode 27 december - 10 januari aan staande afwezig is, wordt hij/zij ver zocht de gasmeterstand telefonisch aan het Gasbedrijf door te geven. tele foon: 02155-14258 toestel 246). gezonden worden. Ondanks dat het Karnaval voor me nigeen nog ver weg lijkt, wordt er bij De Soester Karnavalvereniging "De Narre Knollen" reeds hard ge werkt aan de voorbereidingen van de diverse Karnavalsaktiviteiten. We noemen alvast het Kielenbal op 26 januari 1985 en de openingsavond van het Grote Karnaval op vrijdag 15 februari 1985 met als grootste attrak- tie het optreden van één van Neerlands bekendste popgroepen "Drukwerk". Tevoren echter organiseren de Nar re Knollen nog hun film-videoavond op maandag 7 januari 1985 in café-restau rant Bos en Duin aan de Bosstraat. De bedoeling van deze avond is film videobeelden te vertonen van o.a. de karnavalsoptochten van de afgelo pen jaren, om de deelnemers aan die optochten en de eventueel geïnteres seerden in de optocht van 1985 wat in karnavalsstemming te brengen. De Narre Knollen willen daarom graag in kontakt komen met mensen die film en video-opnames van karnavalsakti viteiten hebben en deze tijdelijk voor vertoning ter beschikking willen stel len. Zij kunnen kontakt opnemen met de heer J. de Vries, F.C.Kuyperstraat 24, tel. 20656. De aanvang van deze avond is 20.00 uur en is voor iedereen gratis toegankelijk. Dat ouderdom niet met stilzitten ge paard hoeft te gaan wordt wel bewezen door de heer J. Nagtegaal. Deze krasse heer werd op 13 oktober 90 jaar oud (wat heet oud?), doch destijds kon zijn verjaardag niet worden gevierd wegens een ongeveer 8 weken durend verblijf in het ziekenhuis Zonnegloren. Gistermiddag werd hij in De Borg ge huldigd door de leden van zijn bowling vereniging. De heer H. J. H. Messen, leider van de bowlinggroep A sprak hem toe en roemde zijn vitaliteit; de heer Nagtegaal wil van geen vervoer weten en loopt nog dagelijks behoor lijke afstanden, zoals elke donderdag en vrijdag van zijn huis aan de Wiardi Beckmanstraat naar De Borg en terug om zijn wekelijkse partijen bowling te spelen. Tot voor zijn verblijf in het zie kenhuis verzorgde hij nog zelf zijn maaltijden, doch daaraan is sindsdien een einde gekomende maaltijdverzor ging moet nu aan anderen worden overgelaten. Namens zijn club vrienden en -vriendinnen werd hem door de heer Messen een kist sigaren aangeboden. Van de gelegenheid werd gebruik gemaakt om de altijd vriende lijke en charmante beheerster in De Borg, mevrouw J. W. van 't Pad, te hul digen voor weer een jaar toewijding; zij mocht een kristallen karaf in ont vangst nemen, waarna de heer H. Lammers de heer Messing met een stoffelijk blijk van waardering dankte voor zijn goede leiding in de ver eniging. Hoe het ook zijde heer H. J. H. Nagte gaal was 'het feestvarken van de dag' hij beoefent de bowlingsport nog met verve en ook andere sporten zoals b.v. voetbal hebben zijn interesse. Maar daaraan neemt hij alleen nog maar deel door de t.v.-beelden te bekijken. Burgemeester en Wethouders stellen voor het Soester bosgebied te betrek ken bij het door Staatsbosbeheer ge dane onderzoek naar de vitaliteit van de bossen. Tot nu tóe is dit niet ge schied; SBB heeft zich tot nu toe be perkt tot eigen bezittingen. Ten aan zien van de Utrechtse Heuvelrug heeft SBB op vragen dienaangaande van B. en W. geantwoord dat - in tegen stelling tot andersluidende be richten - de Utrechtse Heuvelrug zeker geen bosgebied met teruggaande vita liteit vormt. B. W. zijn van mening dat ook ten aanzien van de Soester bos sen er geen reden tot paniek is; door ge meentewerken worden regelmatig be oordelingen gemaakt. Niettemin over wegen B. W. óp basis van de onder zoekresultaten van SBB na te gaan of de uitkomsten van toepassing zijn op de gemeentelijke bossen in Soest. Mede om redenen van financiële aard kan nog niet worden beloten of - en zo ja: in welke mate - maatregelen moe ten worden genomen teneinde onze bossen vitaal te houden. - Maandagavond werd aangifte gedaan van het feit dat aan de Anthonie van Leeuwenhoeklaan de buitenspiegel van een BMW werd gesloopt. Getuigen had den 2 jongelui in een driewielig voer tuig zien wegrijden. Aangezien zich in Soest een aan het signalement beant woordend voertuig rondrijdt zoekt de politie in die richting. - Door de heer J. S. is aangifte gedaan van vernielingen, aan zijn auto aange bracht. PAGINA 21 Regisseur Francis Ford Coppola maak te in 1979 heel wat los met zijn "Apo calypse Now". In de film, gebaseerd op het boek van Joseph Conrad "Heart of Darkness", rekent Coppola af met de Vietnam-frustraties van het Ameri kaanse volk. Hoofdpersoon is een moord lustige kolonel die zich diep in het Viet namese oerwoud schuilhoudt. Aan zijn weerzinwekkende optreden moet een einde worden gemaakt. Geheimagent Sheen wordt met die opdracht belast. De macabere tocht voert hem stroom opwaarts steeds dieper Vietnam in. Uiteindelijk komt het tot een gruwe lijke, bloedige afrekening. De film zit vol spectaculaire en bloedstollende momenten en is van begin tot eind een grootse ervaring. Loketdiensten Op de maandagen 24 en 31 december a.s. sluiten de postkantoren Soest, Sleenhoffstraat en Soest, Nijverheids- weg om 15.00 uur. Het postkantoor Soesterberg alsmede de Soester posta gentschappen Driehoeksweg, Smitsweg en W. Beckmanstraat slui ten om 12.30 uur. Verzocht wordt fami liedrukwerken zoals verlovings-/trouw- kaarten en rouwbrieven, in speciaal daarvoor verkrijgbare enveloppen, aan het loket af te geven. In de hal van de postkantoren zijn aparte brieven bussen geplaatst, waarin de Kerst- en Nieuwjaarscorrespondentie kan wor den gedeponeerd, terwijl speciaal voor het postkantoor Soest, Steenhoffstraat 2 extra brievenbussen zijn geplaatst. Bestelling Op maandag 31 december 1984 vindt al leen bestelling plaats van: Exprespost. rouwbrieven en spoedeisende me dische zendingen. Daarom vindt op za terdag 29 december een volledige brief- en pakketpost bestelling plaats. Postbussen De postbussen-/zelfbedienings- ruimten zullen op maandag 24 den 31 december a.s. na 15.00 uur zijn afge sloten. Heropening vindt plaats direct na de Kerstdagen en het Nieuwjaar. Het Gas en CAI-bedrijf Soest is met een onderzoek bezig om te bezien of de mo gelijkheden voor televisie ontvangst van meerdere kanalen uitvoerbaar is. Men streeft er naar twee extra kanalen aan de bestaande zes toe te voegen. Lukt het niet deze twee kanalen in te passen, dan zal, om deze uitbreiding toch te kunnen realiseren de ontvangst moe ten worden bijgesteld door installatie van extra versterkers. Deze uitbrei ding komt er. mogelijk reeds in de loop van 1985. Dat zes kanalen wat aan de zuinige kant was. stond al vast toen het kabel net in 1977 gerealiseerd werd. De toen malige kostenpost maakte een wat be perkter investering noodzakelijk. Technisch werd hierdoor het systeem beperkt tot de huidige zes kanalen waarop worden doorgegeven de pro gramma's van Nederland 1 en 2; Duits land 1. 2 en 3 en Vlaams België 2. Ex perimenten zijn gaande met België Vlaams 2. Het Soester kabeltarief be draagt momenteel 12.25 maar een mogelijke tariefsverhoging met 45 cent is wel noodzakelijk doch is afhankelijk van de goedkeuring door de raad. Als de uitbreiding van het net er komt, zal België 1 hoogstwaarschijnlijk één van de opengevallen plaatsen gaan vullen. Nummer 2 is momenteel nog niet bekend. Sky Channel. Mu- sic Box, TV 5 en het Duitse satelliet station ZDF PKS staan te dringen voor het Soester kabelnet evenals de abon- nee-tv firma's ATN en Filmnet. Een schotelantenne om deze programma's "uit de lucht te plukken" is hiervoor noodzakelijk. Zo'n schotel kost pl.m. een ton. Wat een tariefsverhoging van een dubbeltje per maand-betekent. Koppeling met een ander net is nog duurder: een kabel naar Amersfoort zou hondervijftigduizend gulden gaan kosten. Het programma van Sky Channel en Music Box wordt tot nog toe kosteloos aangeboden. Abonnee-tv moet wel be taald worden. De abonnee betaalt abonnementsgeld en krijgt hiervoor een decoder in huis, waarmee de pro gramma's ontvangen kunnen worden. Er zijn plannen bij de PTT voor een landelijk aanvoernet van onder andere Engelse programma's. Medio 1985 is daar meer over bekend. Qua bezet tingsgraad scoort het Soester kabelnet vrij hoog: 85 procent van de woningen in het gebied waar het Gas- en CAI-be drijf kabel-actief is. heeft één en de zelfde antenne. Bij wijze van experi ment werd in het Smitsveen en op de Eng destijds begonnen met de aanleg van het zogenaamde Delta Kabel kies- televisie-systeem. Dit net is inmiddels nagenoeg geheel vervangen, het afge lopen jaar zijn er 2500 van die aanslui tingen omgebouwd voor het huidige mini-ster-net. Bandenprikker Mevrouw C. L. deed bij de politie aan gifte van het vernielen van één van de banden van haar auto, die voor haar woning aan de Schaepmanstraat ge parkeerd stond. De onbekende dader prikte vermoedelijk met een spijker de band lek. Donderdag 20 december wordt om half 4 in de commissie voor beroepschriften het beroep behandeld dat door de heer F. Burger is aangetekend tegen de be slissing van B. W. hem geen vergun ning te verlenen voor het vergroten van een garage bij zijn woning op het Soester Hoogt 6. De plaats waar gebouwd zou moeten worden is bestemd als natuurgebied. B. W. kunnen evenwel ontheffing verlenen aangezien ten behoeve van bergruimte of autostalling één gebouw mag worden geplaatst bij een woning, die als hoofdgebouw is aan te merken, mits o.a. het oppervlak van het bijge bouw de dertig vierkante meter niet overschrijdt. Na uitvoering van het bouwplan zou de maximaal geoorloofde oppervlakte van bijgebouwen de toegestane opper vlakte met ruim 50 vierkante meter overschrijden, maar, een eventuele wijziging van het bestemmingsplan in aanmerking nemend, zijn B. W. ge rechtigd het bouwplan goed te keuren onder voorbehoud van een verklaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Utrecht. Van deze vrijstellingsbevoegdheid wensen B. W. evenwel geen gebruik te maken en hebben de aangevraagde vergunning geweigerd, op grond van de strijdigheid met het bestemmings plan. Tijdens een zaterdag gehouden bijeen komst van het Bentinck-fonds konden de aanwezige oud-burgemeester S. P. Baron Bentinck en burgemeester P. Scholten vernemen dat het fonds lang zaam maar zeker inteert; de inkomsten zijn niet toereikend om de jaarlijkse lasten van circa twintigdui zend gulden het hoofd te bieden, zodat het fonds genoodzaakt is over niet al te lange tijd zelf aan fondsenwerving te gaan doen. Aldus de penningmeester, de heer W. Rietveld. De activiteiten van het fonds .zullen, indien de financiën dit dan toe laten, worden uitgebreid; gedacht wordt aan de mogelijkheid invaliden te laten paardrijden en het aanleggen van twee aangepaste visplaatsen, dit laat ste in overleg met de vereniging De Snoekbaars. In zijn toespraak memoreerde burge meester Scholten veel waardering te hebben voor de activiteiten van het Bentinckfonds nog langer te combineren opgeluisterd door de volksdansgroep Radost. Nieuwe voorzitter De onmogelijkheid zijn werkzaamhe den en het voorzitterschap van het Bentinckfonds langer te combineren heeft de heer H. Holstijn doen besluiten zijn functie bij het fonds te beëindigen. De heer R. Rijnders zal hem als zo danig opvolgen. Tevens zal mevrouw Y; Dijkhuis deel gaan uitmaken van het bestuur; onder andere zal zij wor den belast met de voorlichting. fonJerboerderiJ 'de- VRje-Tëujet' \feJiLacurpad 53 'WiSub Woensdag 19 december: Op de theatermiddag, voor kinderen van 4 tot 9 jaar. komt vandaag een heel grote sneeuwman op de kinderboer derij. Deze grote sneeuwman is erg lief en zal jullie over zijn leven vertellen. Komen jullie allemaal naar hem kijken en luisteren? De middag begint om 14.00 uur en is om 16.00 uur afgelopen, het kost maar 1 gulden. Donderdag 20 december: De dierenmiddag is voor alle kinderen van 4 tot en met 12 jaar. Vandaag gaan we kerststalletjes maken. De stal kun nen we van hout maken en de figuur tjes maken we van klei. Heb je daar ook zin in? Kom dan uit school naar de kinderboerderij en neem wat oud brood of groenvoer meè voor de dieren. Vrijdag 21 december: 's Morgens is er, voor de laatste keer dit jaar, peuter/ouder-ochtend. De peuter/ouder-ochtend begint om 9.30 en duurt tot 11.30 uur. De kosten zijn 2,50 per peuter/ouder-paar inklusief de koffie. 's Middags kunnen kinderen van 4 tot 9 jaar meedoen met de knutselmiddag; vandaag gaan we kerstversiering ma ken die je mee kan nemen voor de kerstboom thuis. Ook wordt er een kerstverhaal verteld en gaan we lek kere warme chocolademelk maken. Het kost 1 gulden. De kinderen van 8 tot en met 12 kunnen van 15.30 tot 17.30 uur naar de kinder- disko komen. Er is deze vrijdag, even als in de kerstvakantie, géén kinder restaurant. Zaterdag 22 december: Van 13.30 tot 16.00 uur kunnen kinderen van 4 tot en met 12 jaar lekker komen spelen op de kinderboerderij. We gaan de dieren eten geven, een rondje op de pony en de ezel rijden en we kunnen gaan knutselen of spelletjes doen. Het kost maar 1 gulden. En dan begint de kerstvakantie Natuurlijk hebben we voor de kerstva kantie een speciaal programma geor ganiseerd; jullie kunnen veel leuke din gen komen doen in de kinderboerderij Donderdag 27 dec.: van 13.30 tot 16.00 uur houden we een 'wortelfeest' en dat betekent dat we, na het voeren en het pony- en ezelrijden, allemaal grappige dingen gaan maken van winterwortels zoals auto's, plantenbakjes e.d. Vrijdag 28 dec.: is er van 13.30 tot 16.00 uur een kerstdisko. De 4 tot 9 jarigen kunnen komen knut selen en we gaan vandaag kaarsen maken en wenskaarten. Zaterdag 29 dec.: houden we, van 13.30 tot 16.00 uur, een modeshow; dus kom die dag verkleed naar de kinderboer derij of maak die middag iets om aan te trekken. Alle kinderaktiviteiten, voor 4 tot 12 jarigen, kosten maar 1 gulden. Heel fijne kerstdagen en tot ziens

Soester Courant | 1984 | | pagina 21