rangier l/ERK 2^ acht. ank. (d.v.s!b3] ny 29.- nu 39.- ...nu 29.- nu 59.- SPLINTER EEMLAND B.V. De grote vier op tweede Kerstdag in de 30e Nationale Tempo Kerstcross Eemvogels 1 bleef door gelijk spel op derde plaats Grootste afwijking in 1984 was de teleurstellende voorzomer Geslaagd kerst-springconcours in manege Eldorado :en 3urd vuurwerk de laatste dag cember om 8.00 uur lKKETTEN! Al 50 JAAR official dealer BAARN-SOEST Red Stars dames van slag Ledenvergadering autocrossteam CTS Gert de Ruygt breekt klubrecord ©p/LO Engelse mijlen Tempo jeugdrijders succesvol in Apeldoorn Tennispark 'De Harskamp' aan Koningsweg 1 april open Autowassen - 6 min. aviaI Kerst-bridgedrive 'Zoyse Ruiters' Verlies en winst D.V.S.B. Veel kopieën? n Voor KWIEK een peulescbil! uitbesteden: vaak dé oplossing KI/l/IEK Kerstbingo-avond 'De Vrije Vogels' PAGINA 22 PL00IM0DEL GSESTRAAT 3 155-12749 esterbergsestraat 28-30 lefoon 11137 ingericht iy Conniff en feestdagen een :rst-LP cadeau, ts een 'ergemaakt bovendien een :t: één afspraak ort er meer van :zen voor een is ook los te strekt). 'Spaarbank. "idsspaarbank bankzaken, en de tijd voor nimer, hoewel 'rland werken. spaarbank Nieuweweg, i" 23, Tel. 23280. J WOENSDAG 19 DECEMRFR 1984 SOESTER COURANT PAGINA 23 BEUKENLAAN 80 keukendal) SOEST - TEL. 02155-12643 EEMNESSERWEG16-22 - BAARN - TEL. 02154-15555 Vrijdagavond moesten de dames een competitiewedstrijd inhalen, die enige weken geleden was uitgesteld. Volgens de plaats op de ranglijst moest het op bezoek komende Vent-Axia Lakers uit Rotterdam geen moeilijke tegen stander zijn voor de Soester dames. Maar het pakte anders uit; verdiend ging de overwinning naar de bezoeken de ploeg. Dames 1 - Vent-Axia Lakers 1 64-67 Een zowel in aanvallend als verde digend opzicht zeer zwak startend da mesteam want de eerste score viel pas na twee minuten volledig speeltijd, hetgeen voor dit team als uitermate povertjes mag worden betiteld. Tot de tiende minuut gingen beide teams ge lijk op; toen sloeg het noodlot toe. De Rotterdamse dames namen een kleine voors; ong, die ze tot het eind van de wedst. jd vasthielden. De groot ste marge in Rotterdams voordeel was acht punten, maar de Red Stars dames konden niet langszij komen. De rust stand was dan ook 31-28 in het voordeel van Vent-Axia Lakers. Met volledige inzet verdedigden de Rotterdamse dames hun voorsprong; pas diep in de tweede helft werden de Soester dames agressiever in hun spel, maar het was te. laat om de overwinning op te eisen, eisen. Meijses junioren - BC Hoofddorp 104-48 Zaterdagmiddag reisden de meisjes junioren af naar Hoofddorp om aan te treden tegen de plaatselijke vereni ging. De verwachting voor deze beker wedstrijd was dat met grote cijfers zou worden gewonnen. Met de thuis wedstrijd nog voor de boeg, die a.s. vrijdag om 19.30 uur in sporthal Beu kendal wordt verspeeld, zijn de meis jes al zeker van een plaats bij de laatste acht. De meisjes junioren zullen dit seizoen kans hebben op deelname aan de Ne derlandse juniorenkampioenschappen en zullen zeer hoog kunnen eindigen in de strijd om Nederlandse Beker, hetgeen een opmerkelijke prestatie is. Dames 1 oefent tegen Black Velvet Canadians Tijdens het scholierentoernooi zal het damesteam van Red Stars een oefen wedstrijd spelen. Na afloop van de BASKETBAL wedstrijdenreeks op 27 december zullen de dames spelen tegen de ere- divisionist Black Velvet Canadians uit Amsterdam. Black Velvet Canadians, gecoacht door de uit Amersfoort af komstige Peter Rijswijk, zullen uitko men in hun sterkste opstelling. Scholierentoernooi staat voor de deur Alle voorbereidende werkzaamheden voor het toernooi zijn rond. In korte tijd hebben de leraren lichamelijke op voeding gereageerd op het schrijven van Red Stars. Het programmahoekje hebben de scholen al ruim een week in hun bezit. Alle lof voor de organisatie hiervan gaat naar Rinus Valk. Aan het toernooi zullen meer dan 300 teams deelnemen en worden de wedstrijden gespeeld op 27, 28, 29, 31 december en 2 januari, 's Morgens vroeg om 8.00 uur starten de eerste teams en de laatste wedstrijden worden om circa 21.00 uur gespeeld, behalve op 31 de cember en 2 januari wanneer zij om circa 16.00 uur eindigen. Woensdag 26 december (tweede Kerstdag) organiseert de ren- en touristen- vereniging "Tempo" te Soest weer haar traditionele wielerveldrit in de pracht- tige bossen en duien van Soestduinen. Nu reeds voor de 30e keer in successie staat deze wedstrijd op de kalender. Ge uit Baarle Nassau en Ronald Rol uit Alkmaar hun uiterste best doen hierin verandering te brengen. Bovendien is af te wachten hoe de Tempo-renners Johnie Broers uit Maartensdijk en Wie- gert van de Hoef uit Baarn zich in dit veld van in totaal 70 beroepsrenners en amateurs zullen handhaven. De start van deze categorie is om 3 uur. Voordat deze renners van start gaan, zal het parkoers al behoorlijk zijn om geploegd, want vanaf 10.45 uur zijn het 70 liefhebbers, die het spits afbijten. Onder hen bevindt zich de Nederlandse kampioen Wil van Dompseler uit Har derwijk, die de grootste tegenstand te duchten heeft van Bonne van de Meer uit Jubbega en Jan Olde Meule uit Tubbergen. Een uur later verschijnen 60 veteranen op het toneel, waarbij Klaas Stobbe uit de Wilp zijn favorietenrol hoopt waar te maken. De voornaamste tegenstand valt te verwachten van Cock van der Hulst uit Zoeterwoude, Jan van Hees- wijk uit Drunen en Toon van der Wete ring uit Deurne. Om kwart voor één is het de beurt aan de 45 nieuwelingen, waar Gert Jan Kroezen uit Hollandscheveld en Rudy Nagengast uit Hoogeveen hoge ogen zullen gooien. Misschien kunnen renners als Arno van Boeyen uit Baarn en Richard uit Soest nog voor een voor aanstaande rol spelen. De laatste wedstrijd vóór het hoofd nummer, de junioren, zal naar ver wachting een felle strijd opleveren. Veertig renners heben zich aangemeld, waaronder de Nederlandse kampioen Johan Reumer uit Kampen, de nieuwe lingenkampioen van Nederland Ger- let op dit lustrum heeft de organisatie gemeend een extra cachet aan dit evene ment te geven. Dit kon verwezenlijkt worden door het contracteren van drie geduchte toerrenners: Johan van der Velde uil Rijsbergen, Adne van der Poel uit Hoogerheide en Gerard Veldscholten uit Oldenzaal. Zij prepareren zich via het veldrijden op het komende wegseizoen en hebben blijk gegeven een behoorlijke rol te kunnen spelen in het crossgebeuren. Deze renners zullen wel de vorm van de dag moeten hebben om aanspraak te kunnen maken op de overwinning. Zij zullen dan in de eerste plaats re kening moeten houden met Reinier Groenendaal uit St. Michielsgestel, en Frank van Bakel uit Deurne, die naar alle waarschijnlijkheid voor de zege zullen fietsen. Al zullen Wil Brouwers uit America, Fons van Katwijk uit Op- loo, Cees van der Wereld uit Alphen aan de Rijn, de Belg Noël Daniëls, Peter Harings uit Sibbe, Huub Kools AUTOCROSS Vrijdagavond 14 december heeft CTS haar jaarlijkse ledenvergadering ge houden in De Ruimte te Soest. Bij een zeer grote opkomst verwelkomde voor zitter Nico Hogenberg om 20.15 uur de bijeenkomst. De notulen van de vorige ledenvergadering werden goedge keurd. Gertjan Kroon uit Baambrugge kwam in het bestuur. Bij de technische commissie traden Cornex Miené en Jan van Sloten afMartin Kroon en Jan Maarten de Groot namen hun plaatsen in. Na de pauze werd de agenda voor het seizoen 1985 bekend gemaakt. CTS wil 8 competitiewedstrijden rijden. Of dit op een eigen baan zal geschieden is nog niet bekend. Op 11 januari 1985 heeft CTS haar feestavond met hul diging van de kampioenen waarbij ie dereen van harte welkom is. ■4 3 f Tijdens een wedstrijd over 10 Engelse Mijlen in het Kralingse Bos te Rotter dam, die afgelopen zondag werd ge houden, werden door een aantal A.V. Pijnenburgatleten goede tijden neerge zet. Het parkoers bestond uit 4 ronden met doorkomsten en finish in de grote feesttent. Snelste A.V. Pijnenburger was Gert de Ruygt, die zich voorin het sterke deelnemersveld bevond en zich daar zeer goed handhaafde. Voor de tweede maak in niet al te lange tijd stelde hij het klubrecord op deze afstand scherper. Ditmaal bracht hij 52 min. en 15 sec. op de klokken. Opzienbarend was ook het optreden van Harry van Brummelen. Voor de wedstrijd liet hij al doorschemeren zeer goed in vorm te zijn. Zijn prestatie loog er niet om. Harry liep van begin tot eind een zeer stabiele race, hetgeen leidde tot een nieuw persoonlijk rekord van 54.45 min. Joop van Leijenhorst draaide ook redelijk, ondanks dat hij evenals Harry van Brummelen zater dag voor de wedstrijd al zijn beste krachten gegeven had bij de aanleg van het A.V.Pijnenburgatletiekkomplex. Joop kon toch zeer tevreden zijn met zijn tijd van 55.10 min. Voor Eef van den Brink was het weer ATLETIEK zijn eerste optreden na zijn goede marathon van oktober. Hij finishte in 55.35 min. Trainer Ton Duits, sinds kort toege treden tot de rijen der veteranen, streefde een tijd na binnen het uur, waarin hij duidelijk slaagde. Hij rea liseerde 58.59 min. ben van Heun en de kampioen van Midden Nederland Marcel Gerritsen uit Hooglanderveen. We zijn benieuwd of Rik Rutgers (zoon van Cor, die in 1964 en 1965 kampioen van Nederland werd bij de profs en amateurs) zijn partij mee zal kunnen fietsen. Bovendien komt Robert Dane uit Engeland over en deze was 2e bij de WK 1984. Het volle programma geeft de jury veel werk, omdat boven dien tijdens de diverse wedstrijden het districtskampioenschap van Midden Nederland wordt verreden. Voor de wielerliefhebbers zal het een "must" zijn om op tweede Kerstdag naar Soestduinen te gaan om zo 5% uur van een goed brok wielersport te genieten. Vele toeschouwers zullen weel de combinatie kiezen van wielersport, ontspanning en een wandeling door de prachtige bossen en duinen. WIELRENNEN Afgelopen weekeinde organiseeerde de wielervereniging 'De Adelaar' in Apel- doon een landelijk veldrittoernooi, waaraan werd deelgenomen door ruim 200 renners uit het gehele land. Op het zware parcours won Niels van Steen bij de 12-jarigen. Bij de 13-jarigen zege vierde Marco Sakkers. Een mooie prestatie van deze jongens van de Soes ter wielervereniging Tempo Eemvogels 1 - Ermelo 1 8-8 Ermelo stond afgelopen zaterdag nog op een gedeelte 3de plaats met de Eem vogels en zo kregen deze uiteraard de opdracht in ieder geval een gelijkspel te spelen, daar de Soesters een beter doelgemiddelde hebben. Als het even kon moest er gewonnen worden. De start was goed, Saskia Smelt scoor de van afstand 1-0. Ermelo wist in het KORFBAL Foto: Goos van der Wilt. (ook van binnen gereinigd) MOET U ECHT EENS DOEN Openingstijden wassalon ma t/m za 07.00-20.00 uur AVIA DIENSTENCENTRUM DE KORTE DUINEN BIRKSTRAAT108 SOEST TELEFOON 02155-1 72 24 Weerkundig jaaroverzicht^ 0 Wat de temperatuur in 1984 betreft, verliep de winter zacht, het voorjaar te koel zo ook de zomer, en de herfst vrij zacht. Daardoor kwam de jaar temperatuur vrijwel uit op normaal. Wat de zon betreft werden wij teleur gesteld. De Bilt kreeg rond 100 uren te weinig zon. Dat heeft niet aan maart, april en augustus gelegen, die gaven meer zon dan normaal. De grootste afwijking in 1984 kregen wij in de periode mei, juni en juli te slikken, samengevat als een bar slechte voor zomer. Deze afwijking was het grootst in noordelijk Nederland, waar de pe riode als hierboven genoemd in deze eeuw nimmer zo somber verliep, met in de drie maanden een tekort van 269 uren zon, tegen 98 uren te weinig zon in Zuid-Limburg. In juni en juli in Vlissingen vrijwel het normale aantal uren zonneschijn, in Noord-oost Nederland 184 uren zon te weinig. t De winter was slap met een beetje vorst in december en in februari. In januari 30 regendagen en windstoten van orkaankracht op de 14e. In febru ari een sterk hogedrukgebied van 1045 mb, een bijna record hoge stand. Het landgemiddelde van de neerslag kwam over de drie wintermaanden 78 mm boven normaal te liggen. Het voorjaar begon koud, eerst in april ging het de goede kant uit met zon en een fraaie Pasen. In het begin van de maand, op 11 april, een dichte mist die oorzaak was van ernstige ketting botsingen waarbij maar even 12 doden. De verbetering in april zette in mei niet door. Integendeel, mei verliep koud, nat en somber met in De Bilt 92 uren te weinig zon. De zomer was tot begin augustus te leurstellend, afgezien van enkele mooie dagen er tussendoor. Het grote aantal uren tekort aan zon was ex treem. 4 Juli werd de warmste dag met in Maastricht een maximum van 33,9 graden. Nu en dan een fikse on weersbui, maar in augustus zon en mooie, droge zomerdagen. In het wes ten van ons land de droogste augustus van de laatste 250 jaar, met 2 mm neer slag te Zaandijk gemeten. De herfst: september was zeer nat tot 250 mm, dat gold ook voor oktober met tot 150 mm. in het zuiden en oosten van ons land. Al kreeg Twenthe al op 6 september nachtvorst, de herfst bleef zeer zacht en alleen op 17 novem ber in noordelijk Nederland een dag met wat sneeuw met gladheid. Op 30 oktober werd in Zuid-Limburg nog even 20 graden bereik l. De herfst en de wintei waren in cijfers het beste deel van het jaar, het voor jaar bleef vooral in mei te slecht en de zomer kwam eerst in augustus goed uit de verf. Daardoor een gemiddeld te nat en te somer jaar, al hebben we wel slechtere genoteerd gehad. SgHAAÜ Gelijk met de opening van het tennis- seizoen op 1 april zal ook het tennis park 'De Harskamp' voor het eerst haar poorten openen voor het tennis- minnend Soester publiek. Thans is het grondverzetbedrijf Dorre- stein druk doende met de nodige graaf werkzaamheden, zoals het egaliseren van het toegangsterrein, het uitgraven van de grond voor de tennisbanen enz. De grond, die hierdoor vrij komt wordt gebruikt voor het aanleggen van een aarden wal rond het park. die met groen beplant zal worden. Mogelijk ko mende vorst zal niet kunnen verhin deren dat het clubhuis eind februari al gereed zal zijn. In dit clubhuis komen o.a. een kantine en douche- en kleedge legenheden. In de zes tennisbanen die in twee groepen van drie zullen worden aangelegd, zal eerst een drainage systeem worden aangelegd, waarna een aanvulling volgt met witte grond. Hierop komt dan de graffelafdekking. De belangstelling voor dit tennispark is thans reeds zó groot, dat verwacht mag worden, dat bij de opening een full-time bezetting van de banen ge realiseerd zal zijn. Tot heden zijn er meer dan 300 aanmeldingen binnenge komen. De honderd procent bezettings graad ligt bij 450. Als er voor de toe komst een wachtlijst met liefhebbers mocht ontstaan dan zal hel complex nogeens met twee banen worden uitge breid. De eigenaar, de heer Harskamp uit Hilversum heeft de officiële opening nu reeds gepland op zaterdag 30 maart. Op vrijdag 21 december a.s. zal de Oranjeboom aan de Leusderweg te Amersfoort, een Kerstdrive worden ge houden. Er zullen 6 ronden van 4 spel len worden gespeeld. Topintegraal, met uitslagen per ronde. Uitslagen worden berekend op de computer. Prij zen, (o.a. konijnen, hazen, kippen, ro- lades, enz.) voor de 1ste t./m. de 5de plaats, en tevens voor de 10de, 20e, 30e plaats alsmede een poedelprijs! Kos ten per paar 15,-. aanvang 19.30 uur. Aanmelding uitsluitend telefonisch on der nr.: 033-15090. In samenwerking met het team "Stal Duinbak" werd j.I. zondag in de mane ge van Stichting Ruitersportcentrum Eldorado een springconcours geor ganiseerd, waaraan door jong en oud werd deelgenomen. Er waren vijf rubrieken nl. 60 cm., 80 cm., 100 cm., 110 cm. en een 80 cm. parcours voor de veteranen. De vele mooie prijzen waren beschik baar gesteld door o.a. Adviesburo voor kantoorinrichting J. Brink, Garage Rensenbrink, Fa. Fugers, Kat Emaille en café Bos en Duin. De fa. Van Obst van de Eigendomweg zorgde als van ouds weer voor de bloemen. Een compliment voor Ineke Meesters, die de grote verscheidenheid aan bloe men wist om te toveren tot ware kunst stukken. Het parcours, dat uit een tiental hin dernissen bestond en door de lange lijnen prettig te rijden was, was zeer deskundig gebouwd door Olga Wit uit Zeist, die tevens voor een perfecte ju rering zorgde, daarbij geassisteerd door Miranda van Asch en Hellen Swi- narski. De organisatie, die vlekkeloos en keurig op tijd verliep, berustte bij de heren Fred Pols van Eldorado en Gijs van Duinkerken van Stal Duinbak. Gezien het grote aantal inscnrijvittger. (120) werd om ca. half tien gestart met de rubriek 60 cm. Hieraan namen 39 combinaties deel, waarvan er veer tien de barrage haalden. De uitslag was: 1. Wilma de Ruig met Bartje. 2. Wilma de Ruig met Okay Jumper. 3. R. de Gier met Faira. 4. A. Vissers met Calimero. 5. P. Schouten met Lady. 6. Mej. Butzelaar met Baron. 7. C. Cornelissen met Sunny. 8. N. de Weerd met Polanda. 9. B. van Her waarden met Jimmy. 10. S. Vos met Charmanta. 11. M. Fugers met Char- manta. Na de prijsuitreiking kwam de rubriek 80 cm. aan de beurt. Hiervoor hadden zich31 deelnemers(sters) aangemeld. Elf combinaties wisten zich in de bar rage te plaatsen, hetgeen na een span nende strijd het volgende beeld ople verde. 1. Chr. de Ruig met Okay Jumper. 2. M. van Breukelen met Petra. 3. S. Zoetelief met Ramona. 4. P. Schouten met Lady. 5. M. Davelaar met Chilia. 6. Y. Hartman met Ivanhoe. 7. A. Schilderman met Pithy. 8. Mej. Horns- veld met Simmie. Vervolgens moesten de veteranen aan treden en de "oudjes" deden het nog best! In de barrage wist de heer A. van 't Net met zijn jachtpaard Oran in een fraaie tijd van 30,4 sec. beslag te leggen op de eerste plaats. Hij werd op de voet gevolgd door mevr. v.d. Pluim die met Ramona in'de tijd van 31,6 sec. zich op de tweede plaats nestelde. De rubrieken 1 m. en 1.10 m. waren met elk 23 combinaties goed bezet en in de overvolle foyer leefde men en thousiast mee met de prestaties van de cracks. Uitslag 1 mtr. parcours na barrage: 1. Chr. de Ruig met Okay Jumper. 2. M. van Breukelen met Petra. 3. H. van Reijn met Beauty. 4. Y. Hartman met Ivanhoe. 5. H. Buis met Uranus. 6. Mej. Vervat met Maharadja. 7. J. Meesters met Pasha. 8. P. Küh met merlin. Uitslag 1.10 mtr. parcours na barrage: 1. Y. Hartman met Ivanhoe. 2. Chr. de Ruig met Okay Jumper. De derde plaats werd ex equo gedeeld door: M. van Breukelen met Petra en J. Winkel met Sabrina W. Zo kwam na de prijsuitreiking om 16.30 uur een einde aan dit ruiterfeest, waar aan ongetwijfeld velen nog met plezier zullen terugdenken. RUITERSPORT Afgelopen zaterdag hebben Nathalie Wollenberg, Wanda Bok, Tamara Bok, Sacha van de Veer en Ingrid Strumpel met hun pony's een indoor-dressuur- wedstrijd verreden in Montfoort. Na dat Wanda Bok met Bartje een uur had losgereden was zij de eerste combina tie van de ponyclubs die om 11.15 uur startte. Wanda Bok verreed de Ll- dressuur en behaalde 109 punten. Als tweede combinatie startte Tamara Bok met White Rocket eveneens in de Ll-dressuur. Het resultaat van haar proef werd beloond met 117 punten. In grid Strumpel met haar merrie Arabel- la vertoonde een leuke proef, wat haar 112 punten opleverde. Sacha van de Veer met haar pony Ramona liet een keurige proef zien wat haar maar liefst 120 punten opleverde en een lle prijs. Toch plaatste Nathalie Wollenberg met Trigger zich hierboven met 126 punten, wat goed was voor een 4e prijs. De leden van de ponyclubs 'Zoyse Rui kers' werden allen gejureerd door de heer G. J. Rooyen. De amazones kon den terugzien op een geslaagde dag met veel plezier. andere vak langszij te komen en de gelijkmaker te scoren. Vakken wissel den en Ton Kraaikamp bracht de Soes ters wederom op voorsprong. Om en om vielen de punten, een spannende wedstrijd. Toch functioneerden de Eemvogels niet optimaal. Wim van Rheenen en Marco Kuil wisten de Eemvogels steeds weer op 1 punt voor sprong te brengen en daarna was het strafworpspecialiste Claudia Touwsla ger die de voorsprong vergrootte naar 6-4. Ermelo kwam terug tot 6-5 en daarna 6-6 tot zelfs een voorsprong van een punt 6-7. Wim van Rheenen scoorde vanafstand.de gelijkmaker en opnieuw kwam Ermelo. Voor het eindsignaal wist: Marco &uil echter een strafworp juist te benutten en zo werd moeizaam een gelijkspel bemachtigd. Een punt mee naar Ermelo en 1 punt voor de Soesters. De Eemvogels hebben de derde plaats voorlopig weten te behou den. Eemvogels 2 - Kameo 8 6-4 De eerste helft verliep rommelig. Kan sen werden niet of slecht benut. Kameo was dan ook de eerste die scoorde. Hierna was het topscoorster Tini Mar- tens die het hoofd koel hield, en de gelijkmaker van afstand de korf in rol de. Netty Friebel volgde, eveneens van afstand. Helaas lieten de Eemvogels met deze 2-1 voorstand het hoofd weer wat zakken. De vakken draaiden niet optimaal en er werd individualistisch gespeeld, terwijl korfbal een team sport is. Kameo stond met de rust dan ook met 2-3 voor. In de rust bleek er een en ander gezegd te zijn, want er werd beduidend beter gespeeld. Achter elkaar vielen er pun ten. Goof v.d. Peyl, Wim Oldewarris, Netty Friebel en Ron Martens maak ten deze aan Eemvogelszijde. Kameo wist slechts nog een keer te scoren en zo werd de eindstand bepaald op een 6- 4 overwinning voor de Soesters. RDZ €2 - Eemvogels Cl 3-2 De aspiranten begonnen aan hun derde wedstrijd na vorige week gewonnen te hebben. Er werd fanatiek gespeeld en dat resulteerde dan ook in een 0-1 voor sprong, gemaakt door Sem Wilden burg. RDZ vocht echter terug en zo viel de gelijkmaker. Weer opnieuw combi neren en kansen creëren doch tot de rust vielen er geen punten. Na rust was het invaller Almar Lij- fering die van onder de korf wist te sco ren en zo stonden de Eemvogels op nieuw met 1 punt voor. Ook RDZ wist. echter opnieuw te scoren. De Eem vogels vochten voor wat ze waard wa ren maar helaas wist RDZ net voor het eindsignaal nog 1 keer de korf te vin den en de Soesters met nul punten naar huis te sturen. Er werd uitstekend ge speeld. Telstar J1 - Eemvogels J14-11 Een schitterende wedstrijd. Goede combinaties, waardoor de kansen kwa men. De punten vielen achter elkaar in de mand. Tot de rust wist Telstar slechts 1 keer te scoren, terwijl de Eemvogels wel 6 keer langszij kwa men. Ida 2x, Stanley, Ad, Erik 2x. Ruststand dus 1-6. Na rust werd het zelfde tempo gespeeld en zo wisten Erik, Stanley en Jan door te gaan tot 9 punten. Toen was de beurt 2 keer voor Telstar. Aan Eemvogelzijde vielen echter ook nog 2 scores. Eindstand 4-11 voor de Eemvogels. DOS 4 - Eemvogels 3 Ook dit werd een mooie overwinning voor de Soesters. Anneke Boom opende de score met een afstandsschot en ge lijk daarop wist zij ook nog een door loopbal te nemen, 2-0. Hierna was het Dos dat de score opende en wederom volgde een doelpunt van de Eemvo gels door Wim Oldewarris die een strafworp goed benutte. Dos wist ech ter voor rust toch gelijk met de Eem vogels te komen. Ruststand 3-3. De Eemvogels zetten vanaf dat moment alles op alles en ook bij dit team werd er achter elkaar gescoord door Iris Boom. Wim Oldewarris, Johan Nies- waag, Simon Luycxs en nogmaals Iris Boom. Dos kreeg nog een kans en zo werd de eindstand een verdiende 8-4 overwin ning voor de Eemvogels. DAMMEN De eerste tiental heeft het tegen O.G. Utrecht niet kunnen bolwerken en ver loor deze wedstrijd met 13-7. Liefst vijf spelers moesten met een nederlaag ge noegen nemen, waarvan enkele geheel onnodig. H. Schouten kwam met een schijf vóór niet verder dan remise. A. van Oosterom deed het nog veel slechter, een schijf voorgekomen in de opening, maar later in het eindspel verzuimd een 4 om 4 afruil te nemen, (wat winst opleverde), tenslotte ver loor hij in een opsluiting zijn partij. Chr. Bakker deed het beter en won weer zeer beheerst zijn partij. Door deze overwinning is de heer Bak ker tevens topscorer geworden in de Hoofdklasse van de Bondswedstrij den. Uit de negen wedstrijden die hij speelde haalde hij liefst 13 punten. Een prachtig resultaat, temeer daar de heer Bakker altijd aan bord één of twee speelt en dus de sterkste tegen stander van de Prov. Utrecht tegen over zich heeft. M. van Heiningen deed het als invaller weer bijzonder goed, hij won precies op tempo in het eindspel zijn partij. Dit was voor Van Heiningen als invaller zijn tweede overwinning (ook in de wedstrijd tegen Bussum wist hij te winnen). Een nog zo jeugdige speler met zoveel talent hoort geen reserve meer te zijn, die hoort in het eerste. De uitslagen D.V.S.B. 1 - O. G. Utrecht 3 R. M. Entken 0- J. R. Valk 2 Chr. Bakker 2- H. Duijzer 0 H. Schouten 1-D. de Boer 1 J. J. den Os 1- R. Molkman 1 H. Oostenrijk 1- P. van de Heuvel 1 C. van Oosterom 0- B. Jansen 2 R. Damen 0- P. Meijler 2 A. van Oosterom 0- Th. Nieuwenhuis 2 M. Lambrechts 0- H. Domerink 2 M.A.van Heiningen 2- H. Klunder 0 Totaal: 7- 13 Het tweede tiental deed het beter tegen Loenen, en behaalde in een spannende wedstrijd een mooie 11-9 overwinning. E. van Klooster liet zich verrassen, en liep in de bekende bomzet en ver loor al vroeg zijn partij. E. Davelaar verloor door een blunder ook zijn par tij. J. C. van der Leen deed het als in valler bijzonder goed, hij wist zijn par tij op vakkundige wijze te winnen. Invallers met zoveel talent horen in het tweede tiental. Het was zijn derde overwinning als invallers. E. Veerman speelde weer de sterren van de hemel en won verdiend. Met nog enkele remise partijen was de stand om 12 uur 818. W.-E. Meijerink vroeg in hevige tijdnood akn zijn tegenstan der remise, wat deze man accepteer- de. De zeer geroutineerde Meijerink had echter gezien dat Van de Meer met een schijf vóór op winst stond, en zo doende de eindstand op 11-9 kon bren gen. Inderdaad wist Van de Meer om ruim half een zijn partij heel mooi en beheerst op tempo te winnen en de winst voor de club veilig te stellen. De uitslagen: Loenen 2 - D.V.S.B. 2 H. Lenselink L. van Dijk C. van Rhee P. van Dijk A. Rakers W. Talman G. Ekris C. van de Berg B.Jagt P. de Haan Totaal 0-E. Veerman 2 2-E. van Klooster 0 1- K. Hammacher 1 0- J. C. van der Leen 2 0-E. van der Meer 2 2-E. Davelaar 0 1-Y.Luttik 1 1-W. E. Meijerink 1 1- Th. Schimmel 1 1- D. Mahabir 1 9- 11 stand-by voor omvang rijke kopieerklussen, kopieën in kleur, copycolor, sneldruk en afwerken. i centrum voor tekstverwerking bv Bergstraat 10 Amersfoort 033 - 631824* Het bestuur van de vogelvereniging 'De Vrije Vogels,' nodigt alle inwoners van de gemeente Soest en omgeving uit, voor het bijwonen van de Grote Kerstbingo, die zal worden gehouden in de theaterzaal van 'De Borg' op vrij dagavond 21 december, aanvang 20.00 De vorige Kerstbingo was een enorm succes. Tot de laatste stoel bezet, de goede verzorging, het prachtige vlees wat er viel te winnen en de prachtige manden levensmiddelen. Ook nu weer zijn er prachtige prijzen: mooie kerst rollades, karbonade, vleesmix, verse kippen, worsten, enz. Tevens zal er een grote verloting plaatsvinden, waarvan de prijzen zul len bestaan uit manden levensmid delen. met als hoofdprijs een enorme mand levensmiddelen. Het vlees zal worden verzorgd door een ouderwetse vakman slager en is van topkwaliteit. Deze bingo-avond is mogelijk gewor den door de sterke groei van de ver eniging, en de daarmee verbandhou dende steiging van het aantal leden en donateurs. De bingokaarten kosten slechts 7,50 en kunnen de gehele avond gebruikt worden. Deze bingo is toegankelijk voor iedereen.

Soester Courant | 1984 | | pagina 23