f 1 0 vereniging Vrijwilligers Vakture Bank Zege voor dames I SVV/Stam 20-jarig The Red Stars startte jubileumviering S.O.Soes SPORT SPORT Unieke kerstzangavond in kerk- zaal Zonnegloren FilmhuisHans het leven voor de dood Opening tentoonstelling Sammy, Oscar en Eric tien jaar later Els en Jacques van der Graaf behalen eerste plaats in dubbel- toernooi Verlies voor heren 1 en dames 2 Soester bowlster Ilse de Rijk opgenomen in selectie Jong Oranje Leden Wedstrijd Bowling Ver. Soest manifesteren zich goed Ludgerus en Savornin Lohmansch vooraan in basisscholentoernooi tafeltennis FilmhuisHow I won the war Duinkikkers 'Recreatief' Scherpenze S.O.Soest- jeugdvoetb Kerstval aktiviteii de S.O.Sc WOENSDAG 19 DECEMBER 1984 SOESTER COURANT PAGINA 26 Donderdag 20 december a.s. zullen 2 koren, die echt uniek genoemd mogen worden, een prachtige kerstzangavond verzorgen in de grote kerkzaal van zie kenhuis Zonnegloren. Deze twee koren zijn het Luchtmacht Mannenkoor 'Groot Soesterberg' en de Gem. Zang vereniging 'Paleis Soestdijk'. Er zal deze avond solistische medewer king verleend worden door de dames T. Holthaus, zang, piano en fluit, en door mevr. C. Dekker, piano en orgel. Me vrouw Holthaus zal o.a. het Alleluja van W. A. Mozart ten gehore brengen, daarbij begeleid aan het orgel door Mevr. Dekker. Beide dames zullen de toehoorders ook laten genieten van de Berceuse opus 16 voor fluit en piano en, eveneens voor fluit en piano, Sicilliano van J. S. Bach. Het Luchtmachtkoor heeft 6 mooie kerstliederen op het re pertoire. o.a. Het Stille Nacht in de Duitse uitvoering. Het Paleiskoor zal 7 kerstnummers ten gehore brengen, en aan het eind van de avond zullen beide koren samen nog 2 kerstliederen zin gen, waarbij in het Ere Zij God ook de aanwezigen hun stem zullen kunnen la ten horen. Daar deze avond kostenloos is (er zal ook geen collecte zijn) hopen alle medewerkenden op een grote be langstelling voor deze avond. De aan vang is 20.00 uur (na het ziekenhuisbe zoekuur) en het programma zal onge veer een uur duren. In januari weer rattenbestrijding Evenals voorgaande jaren wordt in de maand januari in de gemeente Soest weer een verscherpte aktie ter bestrij ding van de bruine rat gehouden. Juist in de wintermaanden trekken de ratten van het platteland naar de woonbebouwing op zoek naar voedsel. Het platteland is bar en kaal in die tijd en de voedselvoorraden voor de rat zijn in het veld ook schaars. Ratten zijn niet alleen schadelijk door hun knagerijen, maar zij zijn bovendien gevaarlijk omdat hun aan wezigheid een bedreiging vormt voor de volksgezondheid. Ratten (en ook muizen) kunnen op mens en dier ge vaarlijke ziekten overbrengen zoals de ziekte van Weil en paratyfus. De mees te mensen realiseren zich nauwelijks dat zij meewerken om de ratten juist in stand te houden, ja om hun aantal zelfs te laten toenemen. Wanneer men onvoldoende maatregelen treft om rat ten te weren en weinig of helemaal geen aandacht schenkt aan orde en netheid in en rondom de woning en schuur, zal een bestrijding - hoe goed opgezet - weinig effekt hebben. Tot 1 december zijn dit jaar 526 uur besteed aan het bezoeken van 51 adres sen waar ratten waren. Verder zijn 68 adressen bezocht waar muizen wa ren. Dit betekent 381 uur. Daarnaast werden 78 uur besteed aan het bezoe ken van 6 adressen met kakkerlakken; 2 uur (2 adressen) voor krekel-bestrij- ding; 4 uur (4 adressen) voor vlooien- bestrijding en 55 uur (49 adressen) voor insecten-bestrijding. In 1983 had men 521 uur nodig voor het bestrijden van ratten op 53 adressen en in 1982 368 uur voor 59 adressen. Wanneer men ratten heeft gezien dient men zo snel mogelijk telefonisch kon- takt op te nemen met de Dienst Ge meentewerken, tel. 02155-13241, toestel 235. De melding wordt dan zorgvuldig nagegaan en indien noodzakelijk zal tot een gerichte bestrijding worden over gegaan. Donderdag 20 december 21.00 uur: Ook dit jaar vormen de feestdagen geen spelbreker: zowel op donderdag 20 als op 27 december wordt in het film huis een lange speelfilm vertoond. Op veler verzoek wordt op donderdag 20 december de Nederlandse film 'Hans het leven voor de dood' teruggehaald. Deze film was in, de zomermaanden, om precies te zijn op 12 juli, ook te zien maar velen hebbén hem tóen gemist. Op 12 april 1963 maakte Hans van Op 12 april 1963 maakte Hans van Sweeden, componist, schrijver en vrij buiter van de Amsterdamse scene met een jachtgeweer een eind aan zijn le ven. Hij was toen drieëntwintig jaar. Tot de vriendenkring van Hans behoor den o.m. Misha Mengelberg, Louis An- driessen. Jan Cremer, Robert Jasper Grootveld, Shireen Stroker en Willem Nijholt. Ook Louis van Gasteren, de re gisseur van 'Hans het leven voor de dood', behoorde tot zijn vriendenkring. Een jaar na zijn dood besloot Louis, nadat hij de compositie 'In memoriam Hans van Sweeden' door Misha Men gelberg hoorde, een film te maken over Hans van Sweeden en zijn leven rond het Leidseplein. Van Gasteren: 'Wer kend'aan'de film bleek dat het mij ten slotte' Irüetl'ftierei4' ging 'om Hans, maar dat het ging om het leven voor de dood. Dat was steeds het thema waar bij (Louis en de vriendenkring van Hansin alle gesprekken op terugkwa men. De ouders, het nest, de identifica tie, het telkens opnieuw beginnen, be rusting, aftakeling, het onder ogen zien van de dood.' De film werd vorig jaar in Utrecht tij dens de Nederlandse Filmdagen, be kroond met de Gouden Kalf van 1983 als beste Nederlandse film. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4.-. Vrijdag 21 december 21.00 uur: Wij herhalen de volgende mededeling, dat de Vrijwilligers Vakture Bank Soest is gesloten vanaf 21 december 1984 tot en met 3 januari 1985. i.v.m. de kerstvakantie. De afgelopen maanden hebben wij ver schillende facettes van vrijwilligers werk. incl. andere informatie in de krant gepubliceerd. In het kort de volgende facettes, die in de krant stonden - Waarom vakatures weer aktueel wor den of evt. aktueel blijven: vrijwil ligers m/v krijgen een vaste baan. enz. en voor de gezondheidszorg treffen wij te weinig vrijw. aan - Het werven van en de taken van de V.V.B.-buitendienstmedewerker: be zoeken van instellingen, organisaties en andere instanties; - Vrijwilligerswerk in diskussie/Toet singskommissie: Door de bezuinigin gen in vooral de welzijnssektor; vrij willigers m/v noodzakelijk/vakatures streng getoetst door ondermeer afge vaardigden van het G.A.B.. de G.S.D., de vakb., etc. - Vrijwilligerswerk met behoud van uitkering (W.W./W.W.V./R.W.W./. A.B.W., maar ook W.A.O./A.W. W. aanvraagformulier verkrijgbaar bij de Vrijw. Vak. Bank Soest; - Drie verschillende organisaties 1. al leen vrijw., 2. coördinatie bij beroeps krachten en 3 vrijwilligers en beroeps krachten), dit alles incl. goede afspra ken tussen instellingen of organisaties en hun vrijwilligers: omschrijving van het werk enz., inwerkperiode en bege leiding, onkostenvergoeding en verze keringen, etc. Vrijwillgerswerk in het algemeen/- Vrijwilligers Vakature Banken Amers foort. Leusden, Soest: Begin 1985 kun nen vrijwilligers hun keus maken uit plusminus 15 vakaturemappen - Motieven in het algemeen/iedere vrijw. m/v heeft zijn eigen motieven: aan de hand van onze evaluatieformu lieren heeft iedere vrijw. m/v zijn ei gen redenen opgeschreven, waarom hij of zij vrijwilligerswerk willen doen Verzekeringen voor vrijwilligers: Aansprakelijkheidsverzekering en ver zekering van kosten bij een ongeval: Door deze verzekeringen lopen de vrij willigers en de instellingen minder of geen risico, wanneer het o.a. gaat over schadevergoeding - Onkostenvergoeding voor vrijwil ligers: Spreekt voor zich, anders weet goed worden door de instelling of or ganisatie Verplichtingen en rechten van instel lingen/organisaties en vrijwilligers tegenover de Vrijwilligers Vakature Bank: het is meer dan billijk dat vrij willigers. die bij ons geïnformeerd heb ben. doorgeven wanneer ze zijn gestart of gestopt zijn bij een instelling of or ganisatie/instellingen of organisaties kunnen doorgeven, wanneer een vaka ture niet meer aktueel is, de V.V.B. maakt ook wellicht eens fouten; laat het ons weten; - Vakaturenieuws. de V.V.B. voor ie dereen, aktieve bemiddeling, etc. en zoals gewoonlijk de vakatures en de V.V.B.-openingstijden en adres. Voor al de bovengenoemde facettes' èn nog meer facettes in de ruimste zin des woords, kunt u kan je altijd bij de Vrij willigers Vakature Bank Soest terecht. Op maandag, dinsdag en donderdag zijn wij geopend van 10.00 -12.30 uur en van 13.30 - 15.30 uur, ons adres is: Steenhoffstraat 46, 3764 BM Soest, ons telefoonnummer is 02155-12630. De Nederlandse Jeugdherberg vraagt naar vrijwilligers m/v: - Voor baliewerk, dat wil zeggen het in schrijven van bezoekers en het behe ren van de bar. Werktijden zijn afwis selend dag- en avonddiensten i BOWLING De leden van de Wedstrijd Bowling Vereniging Soest Els en Jacques van der Graaf behaalden in en spannende finale de le plaats op het voor de 4e maal georganiseerde dubbeltoernooi in Valkenswaard op 9 december j.1. Het toernooi werd over 4 wedstrijddagen gehouden van 6 t/m 9 december. Hier voor waren ingeschreven 112 dubbels (224 deelnemers) uit geheel Neder land. Na het spelen van 6 games ieder in de voorronden, was hpt resultaat een 4e plaats. Deze plaatsing gaf het recht om 's avonds uit te komen in de superfi nale. Er was ten opzichte van de eerst- geplaatsten een achterstand in te lopen van 52 pins )2642 t.o.v. 25901De finale werd gespeeld over 3 games. Dit bete kende dat het Soester dubbel per game gemiddeld 9 pins moest goedmaken. Na de 2e game in de finale waren zij op gerukt naar een 2e plaats en presteer den het in de laatste game de achter stand van 15 pins goed te maken door uiteindelijk met 16 pins méér te ein digen. Het gemiddelde inclusief bere kende handicap bedroeg over de 18 ge speelde games 215 pins per game (ge middelde handicap 45 pins per dubbel Door de behaalde prestatie mochten beiden uit handen van de wethouder van sportzaken een bokaal in ont vangst nemen. Het wedstrijdtenue was beschikbaar gesteld door modespecia list in jeans: Jadi's. verlies. De tweede set begon De 20-jarige Soester bowlster Ilse de Rijk, spelend in de huisleague van de Zeister Bowling Bond waarbij de Wed strijd Bowling Vereniging Soest is aan gesloten, is uitgenodigd voor de selec tie van Jong Oranje. Het Oranje team, bestaande uit 6 dames en 6 heren, zal 21 december a.s. naar Stevenage in Enge land afreizen om de interland te spelen tegen Jong Engeland. Op 12-jarige leef tijd is zij met de bowlingsport begon nen in het Bowlingcentrum Zeist, waar zij nog steeds speelt in de eredivisie. Op haar 17e jaar werd zij uitgenodigd door de Nederlandse Bowling Federa tie om een trainingsstage van de jeugd- selectie bij te wonen. Een jaar later presteerde zij het om 4e te worden van de jeugd van Nederland. Kort daarna moest zij wegens het bereiken van de 18 jarige leeftijd de jeugdselectie ver laten. Om wedstrijdritme op hoger ni veau te behouden is zij begonnen met het spelen van toernooien van NBF-er- kenning. Prestaties bleven ook hier niet uit: le op het A-dubbeltoernooi in Leusden in oktober 1983; 2e bij de afde lingskampioenschappen en 2 jaar achtereen Zeister kampioen bij de da mes. hetgeen zij tevens elk jaar heeft gepresteerd bij de jeugd. In het sei zoen 1983/1984 is zij bowlster van het jaar geworden van de Zeister Bow ling Bond. Onder bezielende leiding van haar vader, ook geen onbekende in bowlend Nederland, traint zij iedere dag en speelt gemiddeld 6 games per dag. Haar oom, de beheerder van het Bowlingcentrum Zeist, maakt het haar voorlopig financieel mogelijk de trai ningsuren te maken, die noodzakelijk zijn het niveau te handhaven. Zoals voor iedere topbowler is sponsoring een noodzaak, Zij heeft het vertrouwen dat op grond van prestaties deze hulp haar geboden wordt. In de pauze tussen twee wedstrijdsei zoenen is in de maanden juni t./m. au gustus door de leden van de Wedstrijd Bowling Vereniging Soest in het Bow ling Centrum Zeist gespeeld om plaat sing voor de final,e van het in Rijswijk gehouden NVB-cuptoernooi. Dit toer nooi is voor de eerste maal georgani seerd door de Nederlandse Vereniging van Bowlingexploitanten. Voor de fi nale konden zich 110 dames en 220 he ren plaatsen. De Soester bowlers Lies Huibers, Berend Jan Schurink, Jos van de Vegt en Ad Aarts en Eric de Beau- veser plaatsen zich voor de finale in Rijswijk. Van de 110 dames en 220 he ren konden zich respectievelijk plaat sen 14 en 28. Het gelukte Eric de Beau- veser zich als 28e te plaatsen. Hij slaagde er uiteindelijk in als 24e te ein digen met een gemiddelde zonder handicap van 183 pins. Het WBVS/ASI-l team bestaande uit J. v.d. Vegt. B. J. Sclvrirtk. F. Holthuizen en J. v.d. Graaf slaagde er in tijdens de 2e periode van de huisleague te Zeist een baanrecord als team te vestigen van 612 pins zonder handicap of wel een scratchgemiddelde van 204. Tevens vestigde hierbij B. J. Schurink een baanrecord door een game van 246 te bereiken. Het WBSV/ASI team 1 en 2 hebben in de le en 2e periode van het seizoen 1984/1985 27 games van 200 pins of meer bereikt over 14 wedstrijddagen. De hoogste 200 of meer games zijn door de volgende spelers gegooid met daar achter tussen haakjes de vermelding van het aantal: J. v.d. Vegt 238 (11). B. J. Schurink 246 (4), J. v.d. Graaf 223 2W. de Groot 220 1L. Huibers 211 (2), A. Aarts 211 (3), Eric de Beau- veser 226 (4). Daarnaast zijn baanre cords gevestigd door de volgende Soester Bowlers: L. de Groot 205, J. de Rjjk245. VOLLEYBAL Dames 1 van SVV/Stam heef. weer ge revierd door met 31 te winnen van Torpedo uit Schaijk. Dames? heeft door met 2-3 te verliezen van Nivoc uit Nieuwegein toch nog een punt ge scoord. Heren 1 verloor in de uitwed strijd tegen Harderwijk met 3-1. Dames 2e divisie SVV 1 - Torpedo 3-1 .)QVVt Na een wat moeizame start wist SVV toch nog overtuigend met 3-1 te win nen. In de eerste set ging het gelijk op en omdat SVV nog niet goed in haar spel was lukte het Torpedo deze set naar zich toe te trekken: 12-15. In de tweede set herstelde SVV zich prima en speelde weer als vanouds. Het lukte de tegenstander toch nog 11 punten te scoren, maar de setwinst was voor SVV l: 15-11. In de derde en vierde set was het SVV 1 wat overheerste. Er werd sterk aanvallend gespeeld en de tegen partij kwam niet door de verdediging heen. Resultaat ruime setwinst voor de dames van SVV 1: 15-2 en 15-9 en we derom een verdiende overwinning. Dames le klasse SVV 4 - Spokers:3-l De eerste set ging mooi gelijk op. Er werd over en weer goed geserveerd en aangevallen. Spokers had echter de langste adem: 13-15. In de tweede set namen de dames van SVV 4 revanche. Vol overtuiging, zelfvertrouwen en goed bekeken spel voor SVV. Ver diende setwinst: 15-3. De derde set leek aanvankelijk een copie van de tweede te worden, echter SVV raakte wat uit balans en vergat dat er gevolleybald moest worden. Gelukkig kwam het her stel op tijd en werd er met 15-10 gewon nen. De vierde ging eveneens naar SVV met een wat nerveuze start, maar door hard werken toch verdiend gewonnen 15-12. Dames 2e klasse SVV 5 - Olympia 3:2-2 SVV begon overtuigend en stond snel met 5-0 voor. Daarna stokte het ritme en door een slechte pass werd de aan val lamgelegd. Met 6-15 duidelijk set- identiek aan de eerste, maar nu hield $W< meer vat op het spel en kreeg de n,J lijke service van Olympia goed onï controle. Toch was het Olympia dleJ set met 10-15 won. In de derde Zet, SVV de stijgende lijn voort. Een gevs rieerde en goed gespreide aanval hs!i het juiste effekt; setwinst 15-10 rt vierde set werd door zeer goed met harde en diep geplaatste servij! verdiend door SVV gewonnen. Terech eindigde deze wedstrijd in een eeliii spel. Setstand: 15-8. ']i Dames 4e klasse AGAVS - SVV 9:0-3 Weer een overwinning voor dames van SVV 9, maar er moest wel voor geknokt worden. In de eerste set werd slecht ge start en kon de tegenstander direkteen voorsprong opbouwen. Gelukkig be sefte SVV 9 dat er wel wat gedaan moest worden om te winnen en met' moeite en pijn werd de set met 13-15ge. wonnen. De tweede set startte gelijk als de eerste. Voorsprong voor AGAVS SVV begon echter goed in het spel te komen en wist door aanvallend goe(] geplaatste ballen punten te scoren. Set- winst: 11-15. In de derde set hebbende dames van SVV 9 zelf het spel kunnen bepalen. Af en toe liet men de tegen, stander toch nog wat terugkomen maar door keihard werken kwam hei 9e niet echt in gevaar deze set: 8-15 en een toch wel verdiende overwinning, met - hoewel niet gebruikelijk om na' men te noemen - een deze wedstrijd uit- blinkende Monique Weijermars. Overige uitslagen Dames SVV 2 - Nivoc: 2-3 setstanden:9. 15,15-10, 15-12,13-15 en 8-15. Heren Harderwijk - SVV 13-1 setstan den: 15-12, 14-16,15-9,15-5. Heren SVV 3 - BG&SV 2:3-1 setstanden' 15-9, 15-9, 8-15,15-6. De komende week wordt er alleen ge speeld door: Dames BG&SV 2 - SVV 5: 20.15 uur De Trits. Baarn. Dames Thornax - SVV 1 in Woerden op 22 december. Voor dames SVV 1 is hel een inhaalwedstrijd. De overige com- petitiewedstrij'den starten op 3 januan 1985 weer. - voor het doen van licht administratief werk, inhoudende het informeren van bezoekers, over in Soest en omgeving plaatsvindende aktiviteiten (soort VVV-werk - voor keukenwerkzaamheden, zoals het meehelpen met het voorbereiden van maaltijden, al dan niet in samen werking met stagiaires, afwassen en overige voorkomende werkzaamhe den; Zowel dienstencentrum voor ou deren, alsmede een bejaardentehuis zoeken vrijw. m/v ter versterking van het team. Voor de aard van verschil lende werkzaamheden geeft de V.V.B. graag de gewenste inlichtingen Voor het doen van jeugd- en peuter- werk. buitenwerk, verenigingswerk, onderwijswerk, gehandicaptenwerk kunt u bij ons terecht voor 21 december 1984 en volgend jaar! De medewerkers van de Vrijwilligers Vakature Bank Soest wensen iedereen prettige Kerstdagen en een voorspoe dig en gezond 1985 toe Foto: Goos van der Wilt. BASKETBAL In plaats van de aangekondigde exposi tie van Marly Egmond, die door ziekte verhinderd is, wordt op vrijdag 21 de cember de tentoonstelling geopend met werk van Sammy, Oscar en Eric Prin sen. die respectievelijk 19, 18 en 17 jaar jong zijn. Tien jaar geleden namen deze drie broers deel aan een tentoon stelling van kindertekeningen, van een tiental kinderen van (toenmalige) Arti- shockleden. Alle drie houden ze zich ook nu nog met de beeldende kunst be zig. Sammy is eerste jaars kunstacade mie, en zijn ze enthousiaste muziek be oefenaars. Bij de opening van hun ten toonstelling spelen ze dan ook zelf enige muziekstukken geassisteerd door Martin van de Pol. die ook deel nam aan de tentoonstelling van tien jaar terug. Een andere exposante van toen is Annemiek van den Abbeele, die onlangs nog in Artishock exposeerde. Zij zal de tentoonstelling 'Sammy, Os car en Eric tien jaar later' vrijdag a.s. om 21.00 uur openen. De tentoonstel ling is tot en met 4 januari van 14.00 tot 16.00 uur in de kleine zaal van het Arti- shock-gebouw te bezichtigen. Ook in het weekend. Donderdag 27 december 21.00 uur: Op donderdag 27 december a.s. om 21.00 uur is, als vredestoetje na het kerstmaal, een Engelse klucht op de oorlog in filmhuis Artishock te zien. How I won the war van Ricard Lester met onder meer John Lennon in de hoofdrol. Tijdens de tweede wereldoorlog krijgt de onbekwame luitenant Ernest Good body de opdracht om in de woestijn een cricektveldfaan te leggen. Deze bi zarre opdracht leidt tot allerlei vreem de complicaties, die verschillende manschappen van Goodbody kosten. Als zijn mannen tenslotte zijn incompe tente leiding zat zijn, besluiten ze hem neer te schieten. Maar voor dat het zo ver is, wordt Goodbody door de Duit sers gevangen genomen. Als 'bijna enig overlevende', kan Goodbody na- derhanu mei irois vertellen How 1 won the war. Richard Lester is het be kendst geworden door zijn films die hij met de Beatles heeft gemaakt. 'A hard days night' en 'Help' zijn van zijn hand. Daarnaast heeft hij ook furore ge maakt met romantische avonturen films zoals 'De vier Musketiers' en 'Robin and Marian'. Net als 'How I won the war' zijn deze films doorspekt met de nodige cynische humor. 'How I won the war' is een geslaagde klucht op het oorlogsgebeuren. Een klucht met de nodige effecten en de gekke typetjes. Daaruit mag men niet afleiden dat het een doorlopende komedie is. Door het inlassen van oorlogsfragmenten brengt Lester de kijker weer terug naar de bittere werkelijkheid. Aanvang: 21.00 uur. Entree5,-/leden, CJP en 65 4,-. TAFELTENNIS Het afgelopen zaterdag 15 december door de vereniging Shot georganiseer de basisscholentoernooi tafeltennis mag wederom geslaagd worden ge noemd. Hoewel het aantal deelnemen de teams iets beneden de verwach tingen bleef, konden alle deelnemers toch een groot aantal wedstrijden af werken en werd er door een ieder met veel enthousiasme en inzet gespeeld. Dit reeds voor de 7e keer in successie georganiseerde Soester Basisscholen kampioenschap werd verspeeld in het gleden ,van het Nederlands, Kampioen schap voor Basisscholen. Gespeeld werd om twee plaatsen in de regionale Gooise ronde, die in april in Huizen zal worden gehouden. Na een spannende strijd wist de win naar van vorig jaar, het le team van de St. Ludgerusschool, ook nu weer beslag te leggen op de le plaats. De sterkte van het kwartet Bastiaan Hil- horst, Roel Roest, Bart Paalman en Gijs Ammerlaan werd met 28 punten (uit een maximum van 32 te behalen punten) voldoende geïllustreerd. Op geringe afstand van dit team volg de het le team van de Savornin Loh- manschool, dat zijn grootste talenten vooral in de jongste leeftijdscatego rieën had. Deze 2e plaats betekende ook plaatsing voor de regionale ronde en voor dit sukses zorgden Olaf Kroon, Marco van Manen, Daniëlle Kuypers In verband met het 20-jarig bestaan van basketbalvereniging The Red Stars in 1985 is afgelopen vrijdag een loterij gestart. De drie oud-voorzitters van de vereniging, Rinus Valk, Hans Teunis en Herman Duit kochten in sporthal Beukendal de eerste loten uit handen van de 14-jarige Onno Tool, een zeer trouw jeugdlid; de meest suc cesvolle lotenverkoper wacht als prijs een portable TV-toestel. De opbrengst van de loterij zal worden aangesproken bij het bekostigen van de activiteiten, die volgend jaar ter viering van het vierde lustrum te verwachten zijn. De loterij duurt tot 15 januari 1985. Notaris C. J. M. Emmen verricht de trekking, waarna de prijswinnaars in de plaatselijke kranten bekend zul len worden gemaakt. De eigenaars van de winnende loten worden uitgenodigd op de prijsuitreiking in sporthal Beu kendal, eind maart. Tijdens het traditionele Paastoernooi van The Red Stars worden drie feest avonden georganiseerd. Het toernooi wordt gespeeld op vrijdag 5, zaterdag 6 en maandag 8 april. De feesten zijn gepland op zaterdag 6, zondag 7 en maandag 8 april. Zoals ieder jaar worden ook deelne mers uit het buitenland geïnviteerd. Organisator van het Paastoernooi Hans de Rond denkt aan deelname van Crystal Palace (Engeland) en wellicht dat het Deense Holbaek voor de vierde maal een bezoek aan The Red Stars brengt. Vast staat inmiddels ook dat Red Stars de Nederlandse Kampioenschappen voor jongens- en meisjes-junioren toegewezen krijgt. Op zaterdag 25 mei worden in sporthal Beukendal de diver se finales gespeeld. Het is zeer goed denkbaar dat het meisjes-junioren team van The Red Stars ook aan die kampioenschappen zal deelnemen. Het jeugdige team staat inmiddels fier bo venaan in de compititie van West- Nederland met vier punten voorsprong op de naaste concurrentie. Op zaterdag 8 juni wordt in sporthal Beukendal een reunietoernooi ge organiseerd, waaraan een groot aan tal oud-leden van The Red Stars zal deelnemen, 's Avonds volgt er in het gebouw van het Griftland College een receptie voor genodigden. Buiten kan men zich te goed doen aan tal van lekkernijen van de barbecue en binnen kan worden genoten van een cabaret voorstelling, een live-band en een dis cotheek. De avond daarvoor is het ook al feest in het Griftland-complex. Tevens wordt dan den playbackwed- strijd gehouden. Het 20-jarig bestaan van The Red Stars zal nog intensiever gevierd worden, maar Henneke en Rob La Rose laten namens de jubileumcommissie weten dat men de verdere plannen voorlopig liever achter de coulissen houdt, omdat nog niet zeker is'of de betreffende activiteiten doorgang kunnen vinden. Inbraak in caravan De Soester F. van T., die in een cara van aan de Birkstraat woont, heeft bij de politie aangifte gedaan van diefstal van een cassetterecorder en ,een doos vuurwerk. De dader kwam de stacaravan binnen door het verwijderen van een nood- ruit. ZWEMMEN In het juist geopende, vernieuwde zwembad van de zwemclub 'Woest- duin' te Doorn is op zaterdag 15 de cember j.1. de tweede wedstrijd ge zwommen in het kader van de recrea tieve 5-kamp tussen ploegen van Woestduin uit Doorn, Larsheim uit Leersum, VZC-Ritmeester uit Veenen- daal en de Duinkikkers uit Soest. In het knusse zwembad werd een boeiende en sfeervolle strijd gevoerd. Mede door de deelname van een groot aantal kin deren die pas in september gestart zijn met de zwemsport en door het ontbre- ken van enige ouderen, waarvoor dus jongeren ingezet moesten worden kon den de Duinkikkers deze keer niet mee doen in de strijd om de eerste plaats Ondanks deze handicap, die inhaerent is aan het recreatieve zwemmen wis ten de Duinkikkers met veel enthou siasme en doorzettingsvermogen de derde plaats te bemachtigen. De einduitslag luidde 1. Blauwe Schuur :135d 2. Woestduin p' 3. Duinkikkers 151 p' 4. VZC-Ritmeester jgj p' 5. Larsheim :ig3p; Individueel werden door de Duinkik kers de volgende prestaties geleverd 25 m. vrije slag min./sec. m.o. 8 Anneloes Stroband 32.0 Irene Hilhorst29,l. j.o. 8 Maarten v. Oevelen 27,4, Fiodor Elsinga 28,1. m.o. 10 Sonja Hoksbergen 20.7 Ine-e Hilhorst 19,0. j.o. 10 Jorik Bremer 20,6, Marcel Klomp 24,4. 25 m. rugslag m.o. 8 Irene Hilhorst 30,0, Anneloes Stroband 26,3. j.o. 8 Fjodor Elsinga 27,6, Maarten v Oevelen 32,6. m.o. 10 Inge Hilhorst 25,7, Sonja Hoks- bergen 23,5. j.o. 10 Marcel Klomp 25,0, Jorik Bre mer 22,5. 25 m. vlinderslag m.o. 12 Moniek v. Egdom 23,1, Martine Hilhorst 26,6. 22 4 Arjen Roos 24,9, Martin Engel 50 m. vrije slag: m.o. 16 Linda Roestenburg 38,4. Susan v.d. Hengel 37,2. stëin40J.ar'ln M"rlS S6'1' Bas Dorre' Xan- 1- De Duinkikkers 2. Blauwe Schuur 3. VZC-Ritmeester L Woestduin 5. Larsheim 283 p. 287 p. 293 p. 294 p. 357 p. SOESTER COURANT Redaktie-adres: Van Weedestraat 227. telefoon 14152 en Sander Burger. Net buiten de boot vielen het 2e team van de St. Ludgerusschool, terwijl het le team van de KBS Soestdijk voor het eerst sinds vele jaren niet vertegen woordigd zal zijn bij de regionale ron de. Na afloop van het toernooi ont vingen alle deelnemers een herinne ringsvaantje terwijl aan de eerste twee in elke leeftijdscategorie een oor konde werd uitgereikt. De prijzen voor de scholen gingen zoals vermeld naar de St. Ludgerusschool en de Savornin Lohmanschool, die in april de gemeen te Soest gaan vertegenwoordigen bij de règioïialé'Gooise ronde. Uitslagen per leeftijdscategorie (de eerste 3): 12-jarigen: 1. Orjan Kers, KBS Soestdijk. 2. Bastiaan Hilhorst, St. Ludgerusschool. 3. Caspar de Wijkerslooth, St. Lud gerusschool. 11-jarigen: 1. Roel Roest, St. Ludgerusschool. 2. Patrick Dam, St. Ludgerusschool. 3. Dennis van de Berg, KBS Soestdijk. 10-jarigen: 1. Bart Paalman, St. Ludgerusschool. 2. Danielle Kuypers, Savornin Loh manschool. 3. Frank Welling, St. Ludgerusschool. 9-jarigen: 1. Sander Burger, Savornin Lohman school. 2. Mariska Hoksbergen, Savor nin Lohmanschool. 3. Dicky Lam, Savornin Lohmanschool. 50 m. rugslag: m.o. 12 Martine Hilhorst 56,2, Moniek v. Egdom 46,7. j.o. 12 Martin Engel 50,1. Arjen Roos 50,7. m.o. 14 Linda Roestenburg 41,2. j.o. 14 Borris v. Oppen 52,3. damesHermine v.d. Dool 46,0. herenXander Bremer 43,8. 50 m. vlinderslag: m.o. 14 Anouska v. Drie 54.5, Susan v.d. Hengel 46,8. j-o. 14 Michael Terlouw 52.2, Boris v. Oppen 1.04,5. 100 m. vrije slag: m.o. 16 Susan v.d. Hengel 1.23,3, Linda Koestenburg 1.33,5. j.o. 16 Bas Dorrestein 1.30,2, Marijn Maris 2.06,9. 100 m. rugsiag: tL'S' 14 A,nouska v- Dr|s 1-54.0, Michael Terlouw 1.32,2. dames: Janneke Wibbelink 1 42 7 heren: Antonio v.d. Hengel 1.32,0.' 100 mwisselslag persoonlijk dames Janneke Wibbelink 1.30 0 Her mme v.d. Dool. 1.36,5 heren Antonio v.d. Hengel 1 3 der Bremer 1.32,0. Estafette, 4x25 m., vrije slag: onder 8: Anneloes Stroband, Irene Hil horst, Maarten v. Oevelen, Fjodor El singa: 1.58.1. onder 10: Sonja Hoksbergen, Marcel 128*2^' 6 Hilhorst' Jorik Bremer: onder 12: Moniek v. Egdom, Martine 1216 Jen Roos. Martin Engel: vntnrip4HSU?an V'd' HengeI' Anouska touw7l.ii 3°nS V' PPen' M'Chael Ter- De totaal-stand na 2 wedstrijden luidt WOENSDAG 19 Op het sportcomplex De stekend bespeelbaar wa bewezen dat de ploeg op een hoge klassering. De g betere loopvermogen en i kunnen bracht de Soest overwinning, die gemal had kunnen uitvallen. Het eerste kwartier was nig. Soest herinnerde ziel laag en de gastheren w voor de overwinningenre in de afgelopen weken. Pas na 20 minuten kwam Soest-aanvalsactie. De s gaf Soest een vrije trap Jurgen Surstedt plaats voor het doel. De snel André v.d. Dijssel scoord me kopstoot, 1-0. Hiern Soest-offensief. Jurgen S' in schietpositie maar ga veel effect mee. Tonny vandaag weer bijzonder na een goede actie vrij vc helaas floot de scheidsrei Scherpenzeelse overtrei hield Soest een goede k trap leverde niets op. Koi de een nieuwe overtredii trap werd door Wolfsen h geschoten. De tweede helft begon als copie van de eerste. Ook Soest Al deelt punten mei Soest Al ging tegen het ja behoudend van start. Ri teruit spelend werden er len opgezet, waaruit di ontstonden. De eerste ei kansen deed zich na IE voor. Muljanto Mulj scheen schuin voor het df de keeper. Deze stopte ec Kort daarop een prima trap van Pieter Janmaa per stonden succes in de Na 25 min. spelen kwa diend op een 1-0 voorspi speelde vanaf de 16 m. te per. De te zacht gespei door de snel reagerende jakarno onderschept, 1' de keeper en Soest leidde Na dit doelpunt was h Soest, dat het spel maal sterkere Utrecht stelde c ken en harder spel teg« verde Soest veel vrije doch dit kwam het opl van de Soesters niet t aan rust bleef de stand 1- Na rust eenzelfde speelb te de Utrechters ster! Ongeveer 20 min. na ru via een prachtige aanv op 2-0. René Kaats bre Steven Vos. deze kopte d' Muljakarno en laatstgi de de aanval af. Binnen enkele minuten 1 een riante kans om op toen Steven Vosjreagef rugspeelbaj van de U laas ging deze kans teni< Direkt hierna bracht 1 hoog voor het Soest-dc slecht weggewerkt en speler kon inschieten De sfeer werd er niet en enkele Soestspelers irriteerd op het hard Utrechters. Dit was v Peek het sein om Ron selen voor Paul Groene Met nog een kwartier 1 Utrecht de stand wee In de resterende tijd tr de winst te pakken, m: Vallen werden even i broken. Dit leverde de vrije trappen op een zodat de wedstrijd eir gelijkspel. Overige Jeugdvoetbal De laatste speeldag voor de C3 erg tries helft van de wedstriji liep keeper Arjan Snij beenbreuk op Toen hij uur wachten door de weggevoerd, werd b strijd niet voort te s was toen 2-0 in het voo De overige 23 wedstr: overwinningen, 2 gel: nederlagen op. Voora overwinning van Soes ken F1 was opvallend De uitslagen waren al A- junioren: Soest 1-Utrecht 1 WZ'491 - Soest 2 Soest 3 - AP WC 2 Soest 4 - Hoogland 3 B-junioren Soest 1 - Hoevelaken APWC1 - Soest 2 Amsvorde 1 - Soest 3 Soest 4 - Quick 4 C-junioren Soest 1 - Baarn 1 Soest 2-Amsvorde 1 Hees 1 - Soest 3 Soest 4- Roda'46 6 Baarn 4 - Soest 5 Soest 6 - VVZA 8 D-pupillen: IJsselmeervogels 1 - Soest 2 - Amsvorde 1 Soest 3 - Achterveld Hoogland 4 - Soest 4 E-pupillen: Soest 1 - APWC 1 Soest 2 - Achterveld KWA 3 - Soest 3 F-pupillen 'Soest 1 - Hoevelaken Baarn 1 - Soest 2 Hoogland 2 - Soest 3 Tot 5 januari 1985 g voetbal. Toch bei jeugd zich niet te v< Zaterdagmorgen gaat de jongste jc Kerststukjes mak< een kerstbingo vo junioren. Na de Kerst (donc is er voor de C-ju tafeltennissen en kunnen de E/F-pu

Soester Courant | 1984 | | pagina 26