Programma ies I SVV/Stam S.O.Soest blijft in de lift t Hoekje steekt Soest 4 'in het pak' PAGINA 26 m 1 en dames 2 ■MHPi WQENSDAGjjjDECÊMBÈRT984 SPORT SOESTER COURANT SPORT PAGINA 27 lin Lohmanschool holentoernooi atief' ngéi 4A6nrka v-Drie 64'5'susan vd- OESTER courant Scherpenzeel Soest 0-3 S.O.Soest- jeugdvoetbal Kerstvakantie - aktiviteiten voor de S.O.Soestjeugd ZONDAGVOETBAL Nieuwjaarswedstrijd bij S.O.Soest Winst en verlies voor DVS/Reehorst Meermarkt ZAALVOETBAL Achterveld I - S.O.Soest 14-1 DAMESVOETBAL Eemlanders dupe van verkeerde jurybeslissing SCHAATSEN Kerst-springconcours bij manege De Boshoeve RUITERSPORT DUIVENSPORT Clubtentoonstelling PV 'De Zwaluw' STRAK EN STRALEND P. Stalenhoef autoschade ZATERDAG VOETBAI Hees - Barneveld 1-1 Sporthal Beukendal Sportzaal De Bunt Sportzaal De Borg le Tiental Soest op winst tegen Doorn/Driebergen SCHAKEN Olympia 1 pakt punt bij Ekspalvo VOLLEYBAL verlies. De tweede set begon tdentiet I aan de eerste, maar nu hield SW meer vat op het spel en kreeg- de moef lijke service van Olympia goed onder controle. Toch was het Olympia die n set met 10-15 won. In de derde zett SVV de stijgende lijn voort. Een geva rieerde en goed gespreide aanval hali het juiste effekt; setwinst 15.10 n vierde set werd door zeer goed sn 1 met harde en diep geplaatste service* verdiend door SVV gewonnen. Terecht eindigde deze wedstrijd in een eelin! 1 spel. Setstand: 15-8. 6 JK Dames 4e klasse AGAVS SVV 9:0-3 r Weer een overwinning voor dames van SVV 9, maar er moest wel voor geknokt worden. In de eerste set werd slecht ge 1 start en kon de tegenstander direkt een voorsprong opbouwen. Gelukkie h* cafta O\r\r O ,..„1 6 sefte SVV 9 dat er wel wat gedaan moest worden om te winnen en met moeite en pijn werd de set met 13.15 ge wonnen. De tweede set startte geliik als de eerste. Voorsprong voor AGAVS SVV begon echter goed in het spel te komen en wist door aanvallend goed geplaatste ballen punten te scoren. Set winst: 11-15. In de derde set hebben de dames van SVV 9 zelf het spel kunnen bepalen. Af en toe liet men de tegen stander toch nog wat terugkomen maar door keihard werken kwam het 9e niet echt in gevaar deze set: 8-15 en een toch wel verdiende overwinning met - hoewel niet gebruikelijk om na men te noemen - een deze wedstrijd uit blinkende Monique Weijermars. Overige uitslagen Dames SVV 2 - Nivoc2-3 setstanden 9 15,15-10,15-12,13-15 en 8-15. Heren Harderwijk - SVV 13-1 setstan den: 15-12,14-16,15-9.15-5. Heren SVV 3 - BG&SV 23-1 setstanden 15-9,15-9, 8-15, 15-6. De komende week wordt er alleen ge speeld door: Dames BG&SV 2 - SVV 5: 20.15 uur De Trits, Baarn. Dames Thornax - SW 1 in Woerden op 22 december. Voor dames SVV 1 is het een inhaalwedstrijd. De overige com petitiewedstrijden starten op 3 januari 1985 weer. en Sander Burger. Net buiten de boot vielen het 2e team van de St. Ludgerusschool, terwijl het le team van de KBS Soestdijk voor het eerst sinds vele jaren niet vertegen woordigd zal zijn bij de regionale ron de. Na afloop van het toernooi ont vingen alle deelnemers een herinne ringsvaantje terwijl aan de eerste twee in elke leeftijdscategorie een oor konde werd uitgereikt. De prijzen voor de scholen gingen zoals vermeld naar de St. Ludgerusschool en de Savomin Lohmanschool, die in april de gemeen te Soest gaan vertegenwoordigen bij de regionale1 Gooise ronde. Uitslagen per leeftijdscategorie ('iè ïerste3): 12-jarigen: - Orjan Kers, KBS Soestdijk Basbaan Hilhorst, St. Ludgerusschool. Caspar de Wijkerslooth, St. Lud gerusschool. 1-jarigen: Roel Roest, St. Ludgerusschool. ^arn' St- Ludgerusschool. .Dennis van de Berg, KBS Soestdijk. 0-jangen: J Bart Paalman, St. Ludgerusschool. Damelle Kuypers, Savornin Loh- ïanschool. Frank Welling, St. Ludgerusschool. jarigen: Sander Burger, Savornin Lohman- -nool. 2. Marlska Hoksbergen, Savor- n Lohmanschool. Dicky Lam, Savornin Lohmanschool. m- rugslag: ■0. 12 Martine Hilhorst 56,2, Moniek Egdom 46,7. j12 Martin Engel 50,1, Arjen Roos 0. 14Linda Roestenburg 41,2. 14 Borris v. Oppen 52,3. mesHermine v.d. Dool 46,0. "enXander Bremer 43,8. m. vlinderslag: Jen lMMCtaC' Terlouw 52'2' B°ris v. vrije slag: !stenbürgniV33d5Hengel 123'3' Unda ris62.06a,9.DOrreSteln Marif m. rugslag: lolASïaVDri«-54,0,Michael ies:jannekeWibbellnkl.42 7 -n. Antonio v.d. Hengel 1,32,0.' 'n' w,ssels|ag persoonlijk! ev.daSoeof,eiSbe'takl'30'°'H-- j" Antonio v.d. Hengel in, v Bremer 1.32,0 Xan- 'fette, 4x25 m., vrije slag: :r 8: Anneloes Stroband, Irene Hil- a:lS1 V' 0eve,en' Fj°dor El- irp1InlenHlihH0]tSbergen' Marce' lp. Inge Hilhorst, Jorlk Bremer: SV' Egd°m' M-rtinP Ar'en RP°s, Martin Engel: ie4^risaynd'HC"gel'Anouska I 1.'ll 3 Ppen' Ml0l«el Ter- j taai-stand na 2 wedstrijden luidt Duinkikkers uwe Schuur "-Ritmeester istduin sheim 283 p. '.287 p. :293p. 294 p. 357 p. dakfie-adres: Van Weedestraat 227 telefoon 14152 Op het sporteomDlev ri„ i. bewezen dat de ploeg „p Ve e£ So™> eet, hoge klassering. De grote inzetTet betere loopvermogen en geloo, i„elc«n kunnen bracht de Soest.ploeg een o s overwinning, die gemakkelijk grote? had kunnen uitvallen. «roier Het eerste kwartier was nogal eento I rag. Soest herinnerde zich de 1.5 neder laag en de gastheren waren beducht voor de overwinningenreeks van So« in de afgelopen weken Pas na 20 minuten kwam er een fraaie Soest-aanvalsactle. De scheidsrecht gaf Soest een vrije trap aan de zijlijn Jurgen Surstedt plaatste uitstekend voor het doel. De snel meegekomen I Andre v.d, Dijssel scoorde met een Ter me kopstoot, i-o. Hierna volgde een 1 Soest-offensief. Jurgen Surstedt kwam "TÏT"'6 maar gaf hd schot te veel effect mee. Tonny Wolfsen ook vandaag weer bijzonder actief, kwam na een goede actie vrij voor doel, maar helaas floot de scheidsrechter voor een Scherpenzeelse overtreding en ont hield Soest een goede kans; De vriïe' trap leverde niets op. Kort hierna volg de een nieuwe overtreding. Deze vrije trap werd door Wolfsen hard op de paal geschoten. y H De tweede helft begon als een getrouwe copie van de eerste. Ook nu bleven de Soest Al deelt punten met Utrecht Al Soest Al ging tegen het jagende Utrecht behoudend van start. Rustig van ach teruit spelend werden er goede aanval len opgezet, waaruit diverse kansen ontstonden. De eerste echte scorings kansen deed zich na 15 min. spelen voor. Muljanto Muljakarno ver scheen schuin voor het doel alleen voor de keeper. Deze stopte echter het schot. Kort daarop een prima genomen vrije trap van Pieter Janmaat. Lat en kee per stonden succes in de weg. Na 25 min. spelen kwam Soest ver diend op een 1-0 voorsprong. Utrecht, speelde vanaf de 16 m. terug op de kee per. De te zacht gespeelde bal werd door de snel reagerende Muljanto Mul jakarno onderschept, hij omspeelde de keeper en Soest leidde met 1-0. Na dit doelpunt was het nog louter Soest, dat het spel maakte. Het fysiek sterkere Utrecht stelde daar hard wer ken en harder spel tegenover. Dit le verde Soest veel vrije trappen op, doch dit kwam het opbouwende spel van de Soesters niet ten goede. Tot aan rust bleef de stand 1-0. Na rust eenzelfde speelbeeld. Soest zet te de Utrechters sterk onder druk. Ongeveer 20 min. na rust kwam Soest via een prachtige aanval over rechts op 2-0. René Kaats bracht de bal bij Steven Vos, deze kopte door op Muljanto Muljakarno en laatstgenoemde rond de de aanval af. Binnen enkele minuten kreeg Soest nog een riante kans om op 3-0 te komen toen Steven Vos; reageerde rugspeelbaj, van de Utrechters., He- laasgïïig"cïëzé tëtnsteniet. n"' Direkt hierna bracht Utrecht de bal hoog voor het Soest-doel. Deze werd slecht weggewerkt en een Utrecht speler kon inschieten en 2-1 scoren. De sfeer werd er niet vriendelijker op en enkele Soestspelers reageerden ge- irriteerd op het harde spel van de Utrechters. Dit was voor coach Wim Peek het sein om Ron Devilee te wis selen voor Paul Groenestein. Met nog een kwartier te spelen bracht Utrecht de stand weer in evenwicht. In de resterende tijd trachtte Soest nog de winst te pakken, maar de vele aan vallen werden even yeelvuldig afge broken. Dit leverde de Soesters slechts vrije trappen op een geen doelpunten, zodat de wedstrijd eindigde in een 2-2 gelijkspel. Overige Jeugdvoetbal De laatste speeldag in 1984 eindigde voor de C3 erg triest. In de tweede helft van de wedstrijd tegen Hees Cl liep keeper Arjan Snijders een dubbele beenbreuk op Toen hij na ruim een half uur wachten door de ziekenauto was weggevoerd, werd besloten de wed strijd niet voort te zetten. De stand was toen 2-0 in het voordeel van Hees. De overige 23 wedstrijden leverden 11 overwinningen, 2 gelijke spelen en 10 nederlagen op. Vooral de 14-1 monster overwinning van Soest Fl op Hoevela ken F1 was opvallend. De uitslagen waren als volgt: A-junioren: Soest 1 - Utrecht 1 2-2 WZ'49 1 - Soest 2 2-1 Soest 3 - APWC 2 1-6 Soest 4 - Hoogland 3 6-1 B-junioren: Soest 1 - Hoevelaken 1 3-0 APWC 1-Soest 2 6-1 Amsvorde 1 - Soest 3 0-2 Soest 4 - Quick 4 3-2 C-junioren Soest 1 - Baarn 1 5-0 Soest 2 - Amsvorde 1 6-0 Hees 1 - Soest 3 2-0 (gestaakt) Soest 4 - Roda'46 6 10-0 Baarn 4 - Soest 5 2-3 Soest 6 - VVZA 8 1-3 D-pupillen: I Jsselmeervogels 1 - Soest 3-1 Soest 2 - Amsvorde 1 0-4 Soest 3 - Achterveld 2 3-3 Hoogland 4 - Soest 4 3-0 E-pupillen: Soest 1 - APWC 1 2-0 Soest 2 - Achterveld 1 0-2 KWA 3 - Soest 3 0-1 F-pupillen: "Soest 1 - Hoevelaken 1 14-1 Baarn 1 - Soest 2 .,n 4-2 Hoogland 2 - Soest 3 3-0 Tot 5 januari 1985 geen veldcompetitie- voetbal. Toch behoeft de S.O.Soest jeugd zich niet te vervelen. Zaterdagmorgen 22 december a.s. gaat de jongste jeugd (E/F-pupillen) Kerststukjes maken, 's Middags is er een kerstbingo voor D-pupillen en C- junioren.- Na de Kerst (donderdag 27 december) is er voor de C-junioren en D-pupillen tafeltennissen en vrijdag 28 december kunnen de E/F-pupillen komen sjoelen. verdedigingen de baas. Attent rea geren van Wolfsen, na een terugspeel, hal, leverde bijna een doelpunt op. maar Lauwers was attent. Toen na 20 minuten Soest ging aandrin gen was het Jurgen Surstedt die een vrije trap voor het doel plaatste. Lau wers stompte de bal weg, voor de voe ten van Johan Westerveld, die voor af stand fraai in de bovenhoek scoorde 0- Soest ging de wedstrijd naar z'n hand zetten. Scherpenzeel bracht goalzetter Willaerts in de ploeg, maar ook hij kon zijn elftal niet inspireren. Peter v.d. Berg werd na een solo neer gelegd. De vrije trap van Arjan Schip peren werd door doelman Lauwers los gelaten, waarna Jurgen Surstedt tegen de doelman op schoot. Na een half uur nam Schipperen een der vele Soest-corners. Peter v.d. Berg schoot hieruit ineens in. Via doelman Lauwers belandde de bal opnieuw in het net 0-3. Soest wisselde Altenaar voor Surstedt en de geblesseerde Peter v.d. Berg voor Gerard Becker. Door te gehaast en daardoor onzuiver aanspelen gingen nog diverse kansen verloren. Met dit resultaat klimt Soest naar de zesde plaats op de ranglijst, met nog 2 wedstrijden achterstand. Op 6 januari wordt de reeds twee keer afgelaste partij tegen Kampong ge speeld. Stand 3e klasse D K.N.V.B.: "ocjjes Afgelopen zondag waren spelers en aanhang van Soest 4 te gast bij Lunchroom 't Hoekje waar zij van Bert en Lia van den Broek een trainingspuk kregen uitgereikt. Vóór de overhandiging van de pukken speelde Soest 4 een goede wedstrijd tegen mede-runncr-up Baarn 3 die met 1-2 ver loren werd. De vreugde over het gulle gebaar van de 'van den Broekenivas er echter niet minder om, al doen de ge zichten op de foto anders vermoeden. UW Stichtse Boys Fortitudo Argon CDN Soest Saestum Victoria V.V.O.G. Vreeswijk Scherpenzeel Kampong 13-17 13-17 13-16 13-15 13-14 11-12 12-12 13-12 12-11 11-10 13- 9 11- 3 Op Nieuwjaarsdag is er een voetbal wedstrijd tussen de "oude" coryfeeën van Soest tegen het "toekomstteam". Voor ieder de gelegenheid om de "oudjes" van het plaatselijke voetbal nog eens bezig te zien en daarnaast al het voetbaltalent dat Soest in de komende jaren zal vertegenwoordigen. De aanvang van deze topper is om 13.00 uur. DVS Soest heeft de afgelopen week twee competitiewedstrijden gespeeld en wel tegen BPSOV en Bilthoven. De wedstrijd tegen BPSOV werd op redelijk nivo gespeeld. Hennie Verwoerd zorgde met een af standsschot al snel voor een 1-0 voor sprong. Na 7 minuten spelen bracht Johan Aalderink de stand op 2-0 na aangeven van René Ribberink. Door een fout in de DVS verdediging kon BPSOV de achterstand tot 2-1 terugbrengen. In de 15e en 18e minuut zorgde René Ribberink voor twee hoogtepunten in de wedstrijd. Met twee wondermooie kopballen scoorde hij 3-1 en 4-1. Bij DVS lukte nu alles en er werden goede aanvallen aangezet. Het was Jo- De laatste wedstrijd van dit jaar speel den de Soest-dames tegen Achterveld. Beide ploegen stonden op een gedeelde tweede plaats, dus een spannende en izWairei wedstrijd was voorspeld.'''-! r<iü>l j -Söést- spéélde niët'öptimaal eri dé dfuki van Achterveld was groot. Toch duur de het 10 minuten voor een speelster van Achterveld de score opende. Ook Soest had kansen. De tweede helft gaf eenzelfde beeld. Soest ging meer scoren en kreeg daar door meer kansen tot scoren. Na een goede actie van Heide Koelewijn be landde de bal bij Liesbeth van 't Pad, die de stand op 2-1 bracht. Dit doelpunt was een verrassend mo ment voor de Achterveld-dames, maar het beïnvloedde hun kans tot scoren niet en al gauw was het 3-1 en de wed strijd was beslist. Voor het eindsignaal bracht Achterveld de stand nog op 4-1 en voegde hiermee 2 punten toe aan hun totaal. Bij een seniorenwedstrijd over 500 en 1500 m. zondagavond 9 december j.1. is de wedstrijdjury behoorlijk in de fout gegaan. Daar er op de kunstijsbaan te Utrecht 2 jury-leden zonder af te zeggen verstek lieten gaan. meende de wedstrijdjury dit te moeten verhalen op de rijders en rijdsters. Dit gebeurde, door tijdens de 1500 m. géén dweilpauze in te lassen, waardoor de rijders en rijdsters van verenigingen waarvan de juryleden wél keurig aanwezig waren, de dupe werden. De kwaliteit van het ijs was hierdoor bedroevend, wit uitgeslagen en erg plakkerig. Desondanks 3 Eem landers aan de start. Gerrit Dekker had nog de minste schade van de merk waardige houding van de jury, daar hij in de 7e rit uitkwam. Zijn tijden waren het snelste van dit seizoen voor hem. De 500 m. reed hij in 44.2 sec. en de 1500 m. in 2.19.9 min. Rob Admiraal had het in de 30e rit een stuk moeilijker, maar toch ook voor hem 2 seizoenrekords. De 500 m. in 47.6 sec. en de 1500 m. in 2.36.4 min. Bij goed ijs was de 1500 m. tijd zeker 3 sec. sneller geweest. Monique Knol tot slot in de 34e rit uitko mend. had het bijzonder slecht getrof fen. Na de 500 m. in 57.4 sec. te hebben afgelegd, was de 1500 m. een teleurstel ling en stond de tijd niet in verhouding tot de geleverde arbeid nl. 3.18.4 min. Dinsdag 11 december j.1. reed Edwin Groeneveld een 100 m. in 11.8 sec. en een 500 m. in 49.3 sec. Peter van Marle noteerde 14.4 sec. op de 100 m. en de 500 m. ging in 60.5 sec. Afgelopen vrijdagavond tijdens de ver reden voorselektie wedstrijden voor uitzending naar het Nederlands Kam pioenschap, kwam voor S.V. Eemland bij de B-juniore dames Jolanda Los uit. Na een matige 500 m. gereden in 49.6 sec., finishte ze op de 1000 m. in een persoonlijke rekorttijd van 1.39.7 sec Het vervolg van deze wedstrijd was een 3000 m. gereden afgelopen zondag avond. Jolanda reed deze afstand in een tijd van 5.52.1 min. Edwin Groeneveld kwam ook uit op deze baanselektie-wedstrijden voor D- junioren heren. Hij reed een 500 mtr. in 47.2 sec. en een 1500 mtr. in 2.36.7 min. Hierdoor werd hij 2e van de D-junioren en le van de rijders van het gewest Utrecht. Op woensdag 26 december zullen bij manege 'De Boshoeve,* Beckeringh- straat 43 weer de traditionele spring- wedstrijden plaatsvinden die natuur lijk geheel in het kader van de feestda gen zullen staan. Dit Kerst-springcon cours is jaarlijks weer een grote trek pleister voor vele paardesportliefheb- bers uit de omgeving die zowel passief als aktief van een heerlijk dagje paar- desport kunnen genieten. Voor toeschouwers is er een ruime kijkgelegenheid in de gezellige, warme foyer, en voor de deelnemers zullen di verse parcoursen uitgezet worden, zo dat er voor elke kombinatie een ge schikte mogelijkheid is om mee te doen aan een wedstrijd. Voor pony's en heel jonge paarden is er om te beginnen een 60 cm. parcours, dat tevens beginnen de ruiters en amazones in de sport een goede kans geeft om ook eens een wed strijdje te springen. En natuurlijk mo gen de deelnemers zowel in deze als in de daarop volgende rubriek 80 cm. pro beren hun parcours af te maken, ook al hebben hun pogingen uitsluiting van deelname tot gevolg gehad. Voor de wat meer gevorderde ruiters volgt dan nog een parcours op de hoogte van 1.00 meter, en een 1.10 me ter parcours. En voor de echte durf als is er als hoogtepunt en afsluiting van deze feestelijke dag dan nog het traditionele puissance-springconcours, waarbij zowel van ruiter als paard "een maximale inzet gevraagd wordt. Omdat het op deze Tweede Kerstdag oefenwedstrijden betreft, kan iedere kombinatie in meerdere rubrieken starten. Het inschrijfgeld bedraagt 10,- per rubriek en de prijzen bestaan uit luxe- en gebruiksvoorwerpen, be kers en linten. De aanvang van het con cours is om 10.00 uur 's morgens, en in schrijving is mogelijk tot 1 uur voor aanvang van de desbetreffende ru briek. En natuurlijk is de toegang ge heel gratis. In het weekend van 21 t./m. 23 de cember zal de jaarlijkse clubtentoon stelling van de duivensportvereniging 'De Zwaluw' weer worden gehouden in het clubgebouw aan de Schrikslaan. Keurmeesters zijn de heren N. v. Das- selaar uit Amersfoort en J. Koetsier uit Voorthuizen. De zaal is open vrijdag 21 december vanaf 20.00 uur; zaterdag 22 december vanaf 15.00 uur en zondag 23 december vanaf 10.00 uur. Zondagmid dag zal er na het middaguur nog een bonnenverkoop plaatsvinden. De toe gang is gratis. han Aalderink die ha eèn combinatie tussen Willem v.d. Meer en Jan Hoef man 5-1 liet aantekenen en Jan Hoef man die op aangeven van Jan van der Wielen 6-1 scoorde. Dit was teven de ruststand. DVS had in de eerste helft nog goed gevoetbald maar de tweede helft was een stuk minder. Er werd nu chaotisch, en veel te gehaast gespeeld en dat bij een 6-1 voorsprong. Het was dan ook lo gisch dat BPSOV hiervan profiteerde door de achterstand tot 6-2 te verklei nen. Na een opleving aan DVS zijde kon Willem van der Meer de stand op 7-2 brengen. De DVS ploeg hield zich na dit doelpunt alleen nog maar met aanval len bezig terwijl de verdediging werd verwaarloosd. BPSOV kreeg nu een groot aantal kansen waarvan ze er twee benutte. Het was aan doelman Gerrit Aalderink te danken dat het bij 7-4 bleef. Slechts drie dagen na de winst op BPSOV moest DVS aantreden tegen Bilthoven. DVS leverde in deze wed strijd een wanprestatie, het is een ploeg die het vooral van inzet en karak ter moet hebben. Van deze eigenschap pen was niets terug te zien. Terwijl de DVS spelers in gedachten nog ergens anders waren was Biltho ven de wedstrijd allang begonnen. Toen DVS wakker werd stond het al met 3-0 achter! Bijbeen van de spaar- zame DVS aanvallen kon Johan Aal derink de achterstand tot 3-1 verklei nen, maar de verdediging maakte dat Bilthoven met een 4-1 voorsprong kon gaan rusten. DVS begon de tweede helft bemoedigend. Er werden zowaar enkele goede aan vallen opgezet. Het was echter Bilt hoven dat na een snelle aanval de stand op 5-1 bracht. Nadat Jan v.d. Wielen op aangeven van René Ribberink de stand op 5-2 had gebracht blunderde de DVS ver dediging echter opnieuw zodat DVS toen tegen een hopeloze 6-2 achter stand aankeek. Bilthoven maakte het karwei «vervol gens vakkundig af. Men scoorde nog vier keer waarbij men de DVS ver dediging keer op keer uitspeelde. Jan Hoefman scoorde nog wel voor DVS maar voor de wedstrijd was dit natuurlijk niet meer van belang. Het is tekenend dat deze 10-3 uitslag een goede weergave van de krachtsver houdingen was. Roest! Laat het zover niet komen. Wij helpen U daarmee! 1e Heeserlaantje 2 Tel. 18600-Soest het kenmerk voor vakwerk Klaverjassen bij Hees Vrijdag 21 december a.s. om 20.00 uur wordt er in de Hees-kantine aan de Kooiweg opnieuw geklaverjast. Deze kerstklaverjas telt mee voor de compe titiestand zodat alle spelers van harte worden uitgenodigd weer acte de presence te geven. Gezien de grote op komst van de vorige keren belooft het weer een gezellige avond te worden. Glaasje op, toch gereden In de nachtelijke uren trok de 30-jarige R. B. uit Soest de aandacht van sur veillerende politie omdat hij op de Nieuweweg in de bocht bij de Klein Engendaalweg zijn auto moeilijk in be dwang kon houden. Hij werd staande gehouden, waarbij de politie drankge bruik constateerde. Beide blaasproe- ven vielen nadelig voor de Soester uit, zodat een bloedproef volgde. De man kreeg een procesverbaal en een rijverbod. Daarvóór had de politie de 47- jarige J. V. uit Soest op de Birk- straat aangehouden, ook in verband met opvallend rijgedrag. Hij moest eveneens de bloedproef toestaan, en kreeg een proces-verbaal en een rij verbod. I Hees moest voor de laatste wedstrijd voor de winterstop op bezoek bij Bar neveld. De Soesters moesten zonder de geblesseerde Jaap v.d. Veer en Piet Schalkwijk aantreden. Hees begon goed en met een versterkt middenveld werd Barneveld met sukses onder druk gezet. In de tiende minuut schoot de beste man van Hees. Rob Jansen, van 20 meter de bal achter de Barneveld- doelman. (0-1Hees bleef na deze snelle treffer met hard werken en goede combinaties de gastheren de baas; toch kwamen de Barnevelders naast Hees, in de 25ste minuut werkte Walter Daselaar de bal onvoldoende weg en kon Harry Tisse de gelijkmaker in schieten, l-l Na de thee was het Hees dat de aanval zocht, veelal via één-twee combinatie tussen Rob Jansen en René Ribberink. Het laatste kwartier was voor Hees, maar het tikkeltje geluk ontbrak toen weer Rob Jansen van 25 meter uit haalde en de bal net over de kruising ging. Hees had gezien het vertoonde spel meer verdiend, maar gezien de grote dosis werklust mag men aanne men dat Hees na de winterstop er alles aan zal doen om zich alsnog veilig te stellen. Eemnes 2 - Hees 2 2-2 In de laatste wedstrijd voor de winter stop moest een zwaar gehavend Hees'2 de moeilijke uitwedstrijd spelen tegen "Eemnes 2. Door blessures was coach Jan van Vliet opnieuw genood zaakt een gewijzigd team binnen de lij nen te brengen. Vooraf dienen de vier wisselspelers al een enorm compli ment voor de geweldige inzet die zij deze wedstrijd toonden. Het was niet in de laatste plaats aan hun routine te danken dat er een punt meegenomen kon worden naar Soest. Met name in het begin van de wedstrijd was het bij Hees een zoeken naar de juiste combinaties en daardoor ontwikkelde zich geleidelijk aan een duidelijk overwicht voor Eemnes. Er deden zich vele hachelijke momenten voor bij het Hees-doel maar tot aan de rust werd achter de nul gehandhaafd met name door het deze middag formi dabele keeperswerk van Hans uit den Bogaard. Omdat de Hees voorwaartsen het net ook niet konden vinden brak de rust aan met een 0-0 stand. Na rust bleek de Hees-ploeg wat beter ingespeeld en ging de wedstrijd meer gelijk op. Na een kwartier was het dan ook raak, toen Jan van der Wielen met een dieptepass gelanceerd werd en zijn solo met een fraai doelpunt bekroonde. Hoewel Eemnes van alles probeerde en er veel druk kwam op het Hees-doel. viel er een kwartier voor tijd een doel punt aan de andere kant. Een prima uitgevoerde counter werd op knappe wijze door Jaap de Wilde afgerond (0- 2). Eemnes scoorde 2 minuten voor tijd een doelpunt (1-2). Wat er daarna ge beurde was echt onbegrijpelijk. In de slotfase keurde de scheidsrechter een door vriend en vijand erkend buiten- speldoeipunt goed. De felle protesten hielpen niet en na de aftrap floot de scheidsrechter gelijk voor het einde (2- 2). Zaterdag 22 december 09.00 -18.00 uur K.N.K.V. korfbal Zondag 23 december 10.00 -18.00 uur B.D.C. handbal 18.00 - 23.00 uur Red Stars basketbal Sporthal Beukendal: Red Stars) donderdag 27 december vrijdag 28 december zaterdag 29 december maandag 31 december woensdag 2 januari Sporthal Beukendal: Zaalvoetbaltoernooi E.S.S. Brouwer Vrijdag 28 december 18.00 - 24.00 uur Scholieren basketbaltoernooi (The 8.00-21.00 uur •8.00-18.00 uur >8.00-21.00 uur 18.00-16.00 uur 18.00-15.00 uur Zondag 30 december 10.00 uur -18.00 uur B.D.C. handbal Zaterdag 22 december 09.00 -12.00 uur Badso badminton 12.30 -18.00 uur Olympia volleybal Zondag 23 december 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 29 december 09.00 -12.00 uur Badso badminton Zondag 30 december 09.00 -17.00 uur Badso badminton Zaterdag 22 december 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 23 december 10.00 -15.00 uur Selby badminton Zaterdag 29 december 09.00 -17.00 uur Selby badminton 17.00 - 22.00 uur S.O.Soest voetbal Zondag 30 december 10.00 -15.00 uur Selby badminton De Soester toptien heeft in de uitwed strijd tegen Doorn/Driebergen I een 5- 4 voorsprong genomen. Daar de afge broken partij tenminste remise zal op leveren ligt een overwinning in het ver schiet. Vooral de Soester topborden waren goed op dreef. René Molenaar had slechts 16 zetten nodig om de Si- ciliaanse verdediging van zijn tegen standers te ontwrichten. De slotkombi- natie met onontkoombaar mat was zeer fraai. Chiel Vennik speelde een soort wildwest-partij. Vennik is sterk in dat soort spel en dat bleek ok nu. Van Tuinen deed het wat rustiger maar niet minder effektief. Kopman Vegter kreeg een,Franse verdediging voorge schoteld. wo^,,een. pion.'pareerde be kwaam de tegenaanval en won het eindspel op z'n sloffen. Het vijfde punt werd aangedragen door invaller C. van Dijk, die zijn tegenstander in degelijke stijl versloeg. De verliespartijen kwa men op naam van de invallers Gert en Balvers, van Ivar Chavannes die het onderste uit de kan wilde hebben en een remise aanbod afsloeg en van Cees Goes. De laatste schrok zo van een dameoffer dat hij de partij pardoes op gaf. Op hetzelfoe moment zag zij hij de weerlegging. Een pikante gebeurtenis. Van der Hammen bereikte zijn gewon nen paardeindspel. Deze partij zal worden gearbitreerd. Uitslagen: Bies - Vegter 0-1 Zwaan - Vennik 0-1 Van IJperen - Molenaar 0-1 Van Helden - Van Tuinen 0-1 Modderman - Chavannes 1-0 Oosters - Goes 1-0 Groeneveld - v.d. Hammen afg. Plante - C. van Dijk 0-1 Van Vuurde - Balvers 1-0 Dissels - Gerth 1-0 voorl.4-5 Leusden 3 - Soest 2:6-4 Het tweede tiental leed opnieuw een on nodige nederlaag, de derde in succes sie. Helaas kon slechts met negen spe lers worden aangetreden. Overwinnin gen boekten de veteranen Voort en Bal vers en de jeugdspeler J. de Gier jr. Van Vlierden en Fugers bereikten ge wonnen stellingen, maar moesten ten slotte met remise genoegen nemen. De overige partijen gingen verloren. Jeu^dschaak Alle jeugdteams traden de afgelopen week in het strijdperk, terwijl boven dien een voorronde voor het regionale kampioenschap voor basisscholen werd afgewerkt. Aan de voorronde werd deelgenomen door scholen uit Amersfoort, Baarn, Barneveld, Bilt- hoven. Bunschoten, Leusden en het team van de Savornin Lohmanschool uit Soest. Winnaar werd Bunschoten met Amersfoort als goede tweede. De S. Lohmanschool eindigde als laatste, maar leverde toch een goede prestatie. Zo werd nipt met 3-2 van Bunschoten verloren, dat daarbij alle geluk van de wereld had. Woensdag j.1. ontving Soest B2 het Utrechtse DTU Bl. Het werd een gelijk spel: 2%-2%Overwin ningen behaalden Peter v.d. Hoeven en Sander Jansen. Vooral Sander speelde een uitstekende partij, waarschijnlijk de beste uit zfjn nog korte loopbaan. Goed speelde ook Marco van de Kraats, die een toren voor kwam maar een geweldige koningsaanval te ver duren kreeg. Tenslotte resulteerde een toreneindspel dat Marco had kunnen winnen. Het lukte net niet. Donderdagavond speelde het Bl-vijf- tal uit tegen Ons Genoegen Bl uit Amersfoort. Ook hier resulteerde een 2Vé-21/é gelijkspel. Alette Verrips won snel, maar daarna wisten de Amers- foorters een 2-1 voorsrong te nemen doordat Hans de Vries en Astrid Boes- sen hun partijen verloren. Bert Vos maakte 2-2 via een gedegen winstpar tij. Wim Koot was toen nog volop bezig. Dat was een bizarre partij, waarin Wim eerst totaal verloren en vervol gens totaal gewonnen stond, zodat het uiteindelijke resultaat, remise door pat. niet eens onterecht was. Soest Al zorgt voor daverende verrassing Soest Al zorgde afgelopen vrijdag voor een daverende verrassing door het sterker geachte A-vijftal van Hoevela ken met 5-0 te verslaan. Een overwin ning die volkomen regelmatig tot stand kwam en waarop niets valt af te dingen. Alle overwinningen kwamen op dezelf de wijze tot stand: vanuit de opening kreeg men het initiatief, waarmee een drukstelling werd opgebouwd en ver volgens werd de verdediging stap voor stap ontmanteld. Een geweldige opste ker voor de Soesters, bestaande uit Jan de Gier jr. Erik Swinkels, Patrick Reu- merman, Rob Gerrits en Erik de Haan. Tenslotte speelde vrijdagavond het C- vijftal uit tegen En Passant Cl uit Spa kenburg. Het werd een geflatteerd 5-0 overwinning voor de Spakenburgers, voornamelijk veroorzaakt door het ge brek aan wedstrijdervaring aan Soester kant. Maar niet getreurd, die ervaring komt vanzelf. Een goeie wedstrijd voor heren 1 dit weekend. Heren 2 wint met 3-0 evenals dames 1 die na twee verloren wedstrij den nu weer aardig toeslaan. Dames Woudenberg - Olympia 1 Na twee nederlagen wilden de Olym- piadames zich revancheren. In sport hal de Wielewaal in Woudenberg speel den de dames van Olympia tegen Wou denberg. De set begonnen zij nerveus na een gelijkopgaande strijd. De para- de-dames sloten deze set winnend af. De daarop volgende twee sets over klaste Olympia Woudenberg. Door veel variatie in de aanval en een goede pass, speelden de dames een van hun beste wedstrijden van dit seizoen. Wou denberg kon deze twee sets geen vuist maken en moest toezien hoe Olympia deze wedstrijd terecht winnend af sloot. Olympia staat nu op een gedeel de derde plaats in de promotie-klas se. Olympia 2 - CVC Paloma Weer een punt voor dames 2. Een- rommelige wedstrijd waarin men el kaar veel in de weg liep. In de tweede set werd het spel beter en werd er goed teruggevochten vanaf een achterstand van 3-9 naar een over winning van 15-13. Het rommelige beeld van de tweede set was ook type rend voor de derde en vierde set, waarin ook de spelverdelers het in de derde set lieten afweten. De respectie velijke uitslagen waren 6-15 en 15-6 en een gelijk geëindigde wedstrijd voor Olympia 2. Ekspalvo - Olympia 3-2 Het eerste herenteam moest naar Dordrecht om daar te spelen tegen het hoger staande Ekspalvo. De eerste set sloot Olympia na een gelijkopgaande strijd verrassend winnend af 16-14. De daaropvolgende twee sèts liet Eks palvo zien dat zijn terecht hoger staan dan de Soester heren. Olympia werd deze twee sets overklast. De tweede set kon Olympia Ekspalvo bijhouden tot 10 punten maar moest toezien hoe de Dordrechters deze set met 15-10 wonnen. De derde set konden de Para de-heren maar één punt scoren. Eks palvo blufte Olympia volledig af dooi met 15-1 te winnen. Maar de Soester heren topnden karakter en wonnen deze set met 15-1. De vijfde set moes ten de Olympia heren toezien hoe Ekspalvo de wedstrijd winnend af sloot. De heren keerden tevreden met een punt naar huis. Olympia - Unicornes 3-0 Het vijfde herenteam behaalde vorige week weer twee punten in een gemak kelijke wedstrijd tegen Unicornes. Er zou veelvuldig door het midden gespeeld worden en de "aanval ach terover" voldeed prima. Unicornes bracht Olympia geen moment in ge vaar, het blok van de Soestenaren functioneerde prima en de pass was ook goed. Na twee gemakkelijke wedstrijden wacht in het nieuwe jaar de moeilijke wedstrijd om de tweede plaats tegen Surf. Jongens A-junioren Olympia Al - Nederhorst den Berg De jongens van Olympia pakten 3 punten in Nederhorst. Na een wat moeilijke eerste set over winning (14-16) werd er in de tweede en derde set makkelijk gescoord. Olympia was in deze wedstrijd de meerdere en krijgt verdiend 3 punten mee naar huis. Gunstig omdat deze jongens boven in de top van de A-klas se meedraaien. Boerenkooltoernooi Olympia Vanmiddag spelen de aspiranten en junioren van v.v. Olympia voor de tweede maal in succesie het Boeren kooltoernooi. Om half vijf begint dit waarbij de junioren met de aspiranten worden gemengd. Deze jongelui spe len een kleine competitie, waarbij de eerste drie teams een prijs krijgen Daarna wordt dit festijn afgesloten met een gezamenlijke maaltijd, na tuurlijk boerenkool met worst.

Soester Courant | 1984 | | pagina 27