§B^ t Notitie basis voor voorstel kwijtscheldingsbeleid Voorlichtingsaktie in zamelen chemisch afval Scliociiisikcr Jubileumjaar S.P.S.V. ingezet Gemeenteraadsvergadering 24 januari Uitzonderingen in betaling commissiegelden Administratie Zonneglo ren geautomatiseerd Id'OudeEnghe DONDERDAG 3 JANUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 3 [Subsidieverordening en inspraakverordening Wet Stads- en Dorpsvernieuwing in INFOrmatie- eentrum en Hulpsecretarie Bang&Olufseng van Schoemaker Het fijne komt van Banketbakkerij VERKLEY Wij wensen u een voorspoedig 1985 Nota's op til over recreatie, dorps vernieuwing en woningbouw Het gas- en e.a.i.bedrijf in november Gedachten en overpeinzingen hij de uitgang van het jaar 1984, aangeboden door uw Courantier Natuurbad Soest van primair belang Met raad en daad Lieveheersbeestjes Verbouwingen in buitengebied Financiële steun aan minima in Soest De voorstellen die tijdens de begro- tingsvergadering in de gemeenteraad zijn gedaan met betrekking tot een fi nanciële handreiking aan de minima, zullen door het college van burgemees ter en wethouders worden bekeken en betrokken bij hetgeen over het kwijt- scheldingsbeleid zo spoedig mogelijk in een notitie aan de raad wordt vastge legd. In afwachting daarvan heeft de raad geen beslissing genomen over het door het CDA gelanceerde voorstel om het vastrechttarief voor gasleverantie, nu 57 gulden, met 25 gulden (later teruggebracht tot 12 gulden) te verla gen. Met anderen vond CDA-wethou- der drs. J. L. Menne (financiën) dit, niet zo'n goed voorstel, omdat hiervan iedereen zou profiteren, terwijl het kwijtscheldingsbeleid dat de raad wil, toch met name voor de minima wordt ontwikkeld. In de notitie van het col lege zal een financieel verantwoorde opzet worden gepresenteerd, aldus de wethouder. Nu al geld uittrekken voor het kwijt scheldingsbeleid om straks de minima tegemoet te kunnen komen, viel bij VVD-fractievoorzitter Bert Krijger niet in goede aarde. 'In een later sta dium is dit geld misschien nodig voor doelgerichte hulp', zei hij over het PvdA-voorstel om drie ton te reser veren. Krijger noemde dit 'een blanco cheque'. Hij ging ook niet akkoord met het CDA-voorstel tot verlaging van het vastrecht. CDA-woordvoerder C. Verheus pleitte ervoor in het kwijtscheldingsbeleid de zelfde normen te hanteren die ook gel den voor de belastingdienst. Raymond van Gelder zei namens de PvdA dat het voorgestelde bedrag van drie ton is ge baseerd op een handreiking van 150 gulden aan zo'n 2.000 gezinnen in Soest die van een minimum-inkomen moeten leven. De verlaging van het vastrecht voor gasleverantie zag hij liever ge regeld in het kwijtscheldingsbeleid. Adriaan Pothuizen (D'66) zei niet veel op te hebben met voorstellen zoals van het CDA die de gemeentelijke in komsten structureel verminderen. In ieder geval moet worden voorkomen, vindt hij, dat het kwijtscheldingsbeleid zich ook richt op andere dan de groe pen voor wie dit is bedoeld. Wethouder Menne is van mening, dat het beleid gericht moet zijn op de doel groep die door de minima wordt ge vormd. Hun te grote last van het dage lijks leven moet worden verlicht, aldus de wethouder. Hun aantal is niet pre cies bekend, zodat daarop geen bedrag zou kunnen worden gebaseerd om voor hen ter beschikking te stellen. Overigens had de wethouder het erg moeilijk met een bedrag van drie ton. Ook wethouder Frans Kingma PvdA vond dat het nu ook nog niet over een Geïnteresseerden kunnen in het ge meentelijk INFORmatiecentrum, als mede in de hulpsecretarie Soesterberg en in het gemeentehuis (afd. ruimte lijke ordening) kennis nemen van een aantal voorstellen die betrekking hebbeni op de per l januari 1985 in werking tre dende Wet op de stads- en dorpsver nieuwing. Het betreft hier de voorstellen tot vast stelling van de subsidieverordening en de Inspraakverordening van de Wet op de Stads- en Dorpsvernieuwing, als mede het voorstel tot het vaststellen van een besluit tot verdeling van het voor 1985 beschikbare bedrag voor stadsvernieuwingsactiviteiten In de Subsidieverordening worden regels vastgelegd op grond waarvan de gemeente subsidie verleent aan derden voor stadsvernieuwingsactivi teiten. De voorstellen worden op dinsdag 8 januari, 's avonds om half acht, be handeld in de openbare commissie ruimtelijke ordening. Hier is gelegen heid om van het spreekrecht gebruik te maken. De voorstellen worden ver volgens in de openbare raadsvergade ring van donderdag 24 januari behan deld. Tot en met donderdag 11 januari heeft men de gelegenheid om ook schriftelijk bij het college van burge meester en wethouders te reageren op de voorstellen. Voor belangstellenden liggen in het INFOrmatiecentrum een aantal af drukken van de voorstellen om mee te nemen. In het voorjaar 1985 wordt een grote ontwikkelingen die er voor zorgen dat de grote afvalberg omlaag wordt ge bracht. Net zoals glas apart wordt gehouden, wil men nu proberen pok de schadelij ke stoffen apart te zetten. Op dit ogenblik beschikken vrij veel gemeenten in de provincie Utrecht over een inzameldepot of gaan tot de inrichting hiervan medio 1985 over. In Soest is er nu nog geen gemeentelijk inzameldepot. De verwachting is dat er in de eerste helft van 1985 een komt. De gemeenteraad vroeg tijdens de begro tingsbehandeling in deze termen ook aandacht voor het inzamelen van chemisch afval. Toch brengen partikulieren op dit moment al che misch afval naar de dienst gemeen tewerken aan de Lange Brinkweg. Het afval blijft daar enige tijd opgeslagen totdat het - een aantal keren per jaar - opgehaald wordt door de gemeente A- mersfoort. Verder kan men bij sommige apothekers en drogisterijen restanten medicijnen inleveren en ook kan men bij verschillende garagebedrijven afgewerkte olie inleveren. Deze geragebedrijven hebben een speciaal bord bij de ingang waarop staat dat daar afgewerkte olie kan worden ingeleverd. Voor de voorlichtingscampagne in het voorjaar van 1985 zal er uitgebreid ma teriaal voor de doelgroepen huishou dens, scholen en kleine bedrijven. Voor de voorlichtingscampagne in het voorjaar van 1985 zal er uitgebreid materiaal beschikbaar zijn voor de doelgroepen huishoudens, scholen en kleine bedrijven. voorlichtingsaktie over het inzamelen van chemisch afval gehouden. Doel van de aktie is het stimuleren van het inzamelen van kleine hoeveelheden chemisch afval uit huishoudens en be drijven. De aktie wordt gecoördineerd door de provincie en alle gemeenten nemen er aan deel. De voorlichtingscampagne zal zich voornamelijk richten op de huishoudens, kleine bedrijven en scholen. Op dit moment komen grote hoeveelheden chemische afvalstoffen van de huishoudens en kleine bedrijven in de grote stroom afvalstoffen terecht. In de meeste gevallen worden de afvalstoffen 'gestort' of gekompos- teerd. Ook schadelijke stoffen zitten hier tussen. Op deze manier wordt de bodem verontreinigd. Verder vinden 'gevaarlijke chemische stoffen hun weg via het riool. Voor de schadelijke stoffen die de huis houdens produceren, zijn geen wetten. Men is afhankelijk van het verantwoor delijkheidsgevoel van de mensen. Het verantwoord omgaan met ons afval is een proces dat langzaam op gang komt. Glasbakken, papierinzamelin gen, kringloopwinkels, recycling, zijn •SJ' De Deense vocmgevere van beeld en gehfld 'n klasse apparaat bij 'n topdealer B&O wéér als beste getest! 3 jaar garantie Nu met teletekst voor 99.- Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV,\ video en stereo apparatuur van topklasse met drie jaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 bedrag gaat. Het gaat er allereerst om te weten in welke mate er nood is bij de burger en hoe de gemeentelijke over heid daaraan tegemoet kan komen. Uitgangspunt van het beleid moet de individuele financiële nood zijn. De mi nima een douceurtje geven, helpt geen steek want dat wordt toch op hun bij standsuitkering gekort, aldus de wet houder. De enige mogelijkheid om iets voor hen te doen, is dan ook het kwijt scheldingsbeleid. In tweede instantie verlaagde het CDA de vermindering van het vastrecht van aanvankelijk 25 gulden naar 12 gulden. De rest van het oorspronkelijk voorge stelde bedrag zou dan gebruikt kunnen worden om financiële ruimte te cre- eren ter dekking van het kwijtschel dingsbeleid. Daarin past niet de verla ging van het vastrecht voor iedereen, vond hij. Dezelfde mening was Bert Krijger toegedaan. Hij wilde maatre gelen op lange termijn. Daarover krijgt de raad straks in een notitie voorstellen voorgelegd. De mening daarover van de betrokken commis sies zal uitmonden in een definitief voorstel voor het kwijtscheldingsbe leid. VAN WEEDESTRAAT 76 Reeds geruime tijd voor het aanvangsuur was de kantine van Kings Home aan de Birkstraat bezet door vele politiemensen en hun echt genotes/verloofdes en heerste er een gezellige drukte. Aanleiding was het feit dat het jubileumjaar van de Soester Politie Sportvereniging (1985) op 21 december 1984 was ingezet. De S.P.S.V. werd opgericht op 3 september 1945 en bestaat dus op 3 sep tember a.s. 40 jaar. Namens het bestuur verwelkomde de heer C. van Stam de aanwezigen, waaronder ere-voorzitter H. G. Scholt- meijer en zijn echtgenote. De heer W. van den Brink memoreerde dat 40 jaar geschiedenis een hele kluif is bij het samenstellen van een jubileumboek, hetgeen onder zijn leiding was ge schied. Dit jubileumboek, een zeer ver zorgde uitgave met vele wetenswaar digheden betreffende de S.P.S.V. en verlucht met diverse foto's uit de histo rie, mag inderdaad worden gezien. Het eerste exemplaar werd door de heer Van de Brink aangeboden aan de voorzitter van de S.P.S.V., de heer C. J. Onvlee. Laatstgenoemde ging in grote trekken door de historie van de vereniging. Hij memoreerde dat het initiatief tot op richting van de vereniging was geno men door de heren L. Houkes en A. W. Voet, die met de toenmalige plaatsver vangend korpschef, de heer J. Voerman, het dagelijks bestuur vormden, waarna het bestuur werd ge completeerd met de heren P. J. Bergman en W. G. Le Clercq. De S.P.S.V. begon met 38 'heeren'; thans zijn er ook dames lid. In de rij van sportverenigingen neemt de S.P.S.V. numeriek een zeer bescheiden plaats in, doch de activiteiten zijn vele. Het jubileumboek noemde hij een monument gemodelleerd door de heer Van den Brink, die zijn redacteurschap in verband met dit boek voor een jaar had verlengd. Met een oproep aan allen om mee te werken aan het slagen van het jubileum, dat op 3 september 1985 zijn bekroning moet vinden in een grote feestavond, besloot de heer Onvlee zijn speech. Groot was de hilariteit toen aan het bestuur een jubileumkalender werd aangeboden door niemand minder dan de Kerstman in eigen persoon; met dit doel was hij in het hoge noorden door adjudant A. van den Born persoonlijk aangehouden en voorgeleid aan de feestgangers. Dat de Kerstman een humorist was bleek uit zijn toespraak en de toonzetting daar van; een Hagenaar van hoge adel had hem dit niet kunnen verbeteren. Op 24 januari komt de gemeenteraad van Soest voor het eerst in dit jaar bijeen en wel in het Griftland College, Noorderweg 79, Soest, ter afdoening van de volgende agenda 1. Vaststelling van de notulen van de openbare vergadering van 15 novem ber 1984. 2. Ingekomen stukken. 3. Vragenhalfuurtje. Voorstellen; 4. tot benoeming van een lid in de raadscommissies Bedrijven en Perso neelszaken, Onderwijs en Welzijn. 5. tot het wijzigen van de Verordening Welstandscommissie Soest. 6. tot het behandelen van het initiatiefvoorstel van de raadsfractie C.D.A. inzake stimulering werkgele genheid. 7. tot het vaststellen van een subsidie verordening en een inspraakver ordening ter uitvoering van de Wet op de Stads- en dorpsver nieuwing alsmede tot het vaststellen van een besluit tot verdeling van het voor 1985 beschikbare bedrag voor stadsvernieuwingsactiviteiten 8. tot het vastellen van de Recreatie nota. 9. tot wijziging van de begroting 1984 in verband met bodemverontreiniging. 10. tot het geven van straatnamen. 11. tot verkoop van effecten. 12. tot het nemen van een beslissing op het verzoek tot handhaving van een standplaats op de F.C. Kuyperstraat. 13. tot vaststelling van het bedrag per leerling voor de periode 1 januari tot en met 31 juli 1985 als bedoeld in artikel 55 bis van de Lager-onderwijswet 1920 De gemeenteraad kan in januari niet minder dan drie nota's tegemoetzien de recreatienota, de nota dorps- en stadsvernieuwing en een nota over de woningbouw nabij de Oude Tempel laan in Soesterberg. Wethouder drs. G. Plomp (VVD) deelde dit in de begro tingsvergadering mee. Daarin sprak Adriaan Pothuizen (D'66) de hoop uit, 'dat we in 1985 voor het eerste jaar op een harmonieus be stuur mogen rekenen.' Hij pleitte verder voor realisering van een sport hal in Soesterberg. De PvdA vroeg om be schikbaarstelling van een bedrag van 25.000 gulden ter bestrijding van van dalisme, maar burgemeester mr. Paul Scholten vond, dat de nota hier over moet worden afgewacht. Op basis van de hierin opgenomen financiële paragraaf kan dan een besluit worden genomen over de financiën. Overigens vond hij een bedrag van 25.000 gulden aan de hoge kant. De gasinkoop in de maand november bedroeg 6.012*527 m3. In november 1983 was dat 7.151.151 m3 en in november 1982 6.315.736 m3. Tot en met november 1984 is 55.423.622 m3 gas in gekocht. Vorig jaar was dat 53.465.828 m3 en in 1982 52.925.020 m3. Het aantal gasverbruikers steeg verge leken met de maand oktober van 14.607 maar 14.622. Het aantal c.a.i.-abonne- menten steeg in dezelfde periode van 11.720 naar 11.728. Van paard gevallen Nadat zij in de Beckeringhstraat van haar paard was gevallen is de 22-jarige mevrouw L. v. E. uit Amersfoort naar het ziekenhuis De Lichtenberg ver voerd.Vermoedelijk liep zij een gebro ken hekken on Hoewel de gemeenteraad akkoord ging met het voorstel van burgemeester en wethouders om het presentiegeld voor burgerleden van commissies te schrappen in het kader van de ge meentelijke bezuinigingen, maakte de raad een uitzondering voor twee com missies. Op voorstel van mevrouw Neks Blommers (VVD) geldt het in trekken van het presentiegeld niet voor de leden van het college voor verlening van bijstand en van de commissie woonruimteverdeling. Deze commis sies verkeren naar het oordeel van de raad in een uitzonderingspositie ten op zichte van de andere commissies, voor al ook door de hoeveelheid werk. 'Het werk in deze commissies is erg zwaar en arbeidsintensief,' aldus wethouder Frans Kingma (PvdA7. Adriaan Pot huizen (D'66) pleitte nog voor een reis kostenvergoeding voor Soesterbergse burgerleden van commissies, maar burgemeester mr. Paul Scholten vond, dat de oplossing van dit probleem be ter gezocht kan worden in het afwisse lend houden van commissieverga deringen in Soest en Soesterberg. voor hetg.l.o. 14. a. tot vaststelling bedragen per leerling voor het jaar 1985 als bedoeld in artikel 189,'lid 5 van het besluit bui tengewoon onderwijs 1967 voor de Prof. Fritz. Redschool en de Kwikstaart; b. tot vaststelling van het bedrag per leerling aan administratiekosten. 15. tot het verlenen van medewerking ex artikel 50 van de Kleuter-onderwijs wet aan het R.K. Schoolbestuur te Soesterberg voor het aanschaffen van meubilair, een zandbaknet en t.1.-ver- lichting ten behoeve van de St. Gabriël- kleuterschool. 16. tot het verlenen van medewerking ex artikel 72 van de Lager-onderwijs wet 1920 voor de aanschaf van buiten zonwering ten behoeve van de Savorin Lohmanschool. 17. tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zonever ordening Hinderwet ten behoeve van het uitbreiden/wijzigen van een onder grondse bewaarplaats voor benzines c.a. op/in het perceel Beukenlaan 27. 18. tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zonever ordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een regenwormencultuur op/in een perceel gelegen aan de Dorresteinweg, sectie G, nr. 5593 (ged. 19. tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel l van de Zonever ordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een graveerbe- drijf op/in het perceel Eikenlaan li (achter). 20. tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zonever ordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van een dienstencen trum 'De Vijverhof' op de percelen Klarinet 37 t/m 349. 21. tot het verlenen van een ontheffing als bedoeld in artikel 1 van de Zonever ordening Hinderwet ten behoeve van het oprichten, in werking brengen en in werking houden van industriële reini gingsmiddelen en desinfectia op/in het perceel Nijverheidsweg 16. 22. van de commissie voor de beroepschriften tot het nemen van een beslissing op een door de heer E. Pieper ingesteld beroep tegen de wei gering van een bouwvergunning. 23. tot aankoop van een perceel grond gelegen bij de spoorlijn Utrecht-Baarn nabij de Kolonie weg en de Parklaan van B.V. Nationaal Belegging Fonds 'Huis- en Grond-eigendom' te Amster dam. 24. tot verkoop van de woning Verlengde Talmalaan 7 aan de heer H. G. Pronk te Soest. 25. tot verkoop van een perceeltje grond met daarop een transformator huisje nabij de Koekoekweg en Laanstraat aan de PUEM te Utrecht. 26. tot verkoop van een perceel grond met het gebouwtje genaamd 'Houten Schuur' gelegen nabij de Weegbreestraat aan de heer P. H. Walter te Soest. 27. tot verkoop van grond nabij de Stad houderslaan met vestiging van een za kelijk recht. Flatteuze damesmode in de speciale maten 38-58 nu met verrassend HOGE KORTINGEN Zuidsingel 7 Amersfoort (bij Varkensmarkt) Houtdiefstal voorkomen De 27-jarige N.C.M. v.d. L. uit Laren en de 24-jarige A.M.S. v.d. L. uit Til burg werden betrapt toen zij op de a- vond van 29 december j.1. poogden op de Wieksloterweg een partij hout, toe behorende aan de firma Van Doorn, te stelen. Door de politie werd proces verbaal opgemaakt. Binnen de ziekenhuizen Zonnegloren in Soest en Maarschalksbos in Baain is men momenteel druk bezig de eerste fase van de automatisering van de ad ministratieve gevens operationeel te maken. Per 1 januari 1985 zal worden begonnen met die patiëntengegevens in het com puterbestand te brengen, die nodig zijn om allerlei administratieve vervolg handelingen op meer efficiënte wijze te kunnen verrichten. Ook zal de financiële administratie, waaronder de fakturering, met behulp van de inmiddels geplaatste computer verwerkt worden. De direktie van de Stichting Maar schalksbos-Zonnegloren, die beide ziekenhuizen exploiteert, hoopt dat met deze nieuwe ontwikkeling inge speeld kan worden op de steeds hogere eisen die aan de omvang, de snelheid en de kwaliteit van de beschikbare ge gevens worden gesteld. Niet allen is het management van de ziekenhuizen zeer gebaat met deze veroeteriiigcn, ook externe instanties zoals overheden en ziektekostenverzekeraars wensen over meer gedetailleerde gegevens te kunnen beschikken om beleidsbeslis singen te kunnen nemen. Ook de bevolking, die van de zieken huisvoorzieningen gebruik moet maken, is betrokken bij deze veranderingen. Zo zal men vanaf 2 januari 1985 van een nieuw ponsplaatje worden voorzien. Nieuw is, dat men het dan ontvangen ponsplaatje in beide zie kenhuizen kan gebruiken. Nog meer dan tot nu toe geldt het dringende verzoek om toch vooral bij elk bezoek aan de ziekenhuizen uw ponsplaatje mee te nemen. Vooral in de eerste maanden zal veel extra werk moeten worden verzet om de omschekeling te realiseren. Er zijn zoveel mogelijk voorzorgsmaatregelen genomen om het ongerief voor de patiënten tot een minimum te beper ken. Weer ging voor veel miljoenen vuurwerk hoog de lucht in, klokken beierden, sirenes loeiden Het doek viel over 't afgelopen jaar waarin zovelen zich te veel vermoeiden Waarin zoals het oude lied eens zong een ieder stadig naar verand'ring streefde en hunkerde naar hetgeen hij straks zou zien en wenste dat 't verleden weer herleefde Want in dit tijdperk van de Nostalgie keren wij weer naar de geborgenheden van een vertrouwd milieu, zetten de klok maar graag terug naar het zo knus verleden. Die tijd waarin het geen gewoonte was dat ied're leerling in zijn waan besliste en zeker was van al datgeen waarnaar de meester in zijn wijsheid nog slechts giste. Waar is de jongeling met het lange haar? een enk'1e punker nog extravagant uitzonderlijk, merkt dat de regel thans een omgekeerd stramien heeft in dit land Want het costuum met hoed en zélfs met vest is bij de jeugd nog niet zo populair maar maakt furore omdat men beseft, hoe aardig vrijetijdskledij ook zij het slaat niet aan waar het de baan betreft dat ook de school, als speelplaats zo geliefd, er allereerst is om er wat te leren en straks, het hoge woord moet er maar uit, in 't daaglijks leven toch iets te presteren. De bomen groeien niet meer tot de hemel, de tijd van potverteren is voorbij De pot raakt leeg, en tal van arbeidslozen markeren het verand'ren van 't getij Wij horen daaglijks van zo veel ellende van bijstandsvrouwen, echte minima Men merkt het niet zo in het daaglijks leven 't Gaat velen nog zeer goed en dus weldra zal menigeens weer met vacantie trekken Zoals er nu alreeds zovelen zijn die 't klimaat van Nederland ontvluchten naar 't rijk van blauwe lucht en zonneschijn Het oude jaar bracht overal weer rampen en bommen barstten bijna iedere dag Geweld en hongersnood, of storm en regen dreven miljoenen naar of in de dood En als wij dan zo knusjes thuis gezeten dit op de buis ons oog voorbij zien gaan dan worden wij toch nog wel eens bewogen en denken daar moet toch iets aan gedaan Wij tasten in de beurs, we zijn niet karig de ergste nood is een moment gestild en wij gaan door met onze eigen zorgen meest egoïstisch, af en toe ook mild Zo treden wij het nieuwe jaar weer binnen Wat het ons brengen zal? Een optimist zal weer met moed dat nieuwe jaar beginnen al heeft hij zich ook al zo vaak vergist De krant zal ook weer vol staan met ellende conflicten, oproer, ruw geweld en strijd Voor velen zal het weinig uitzicht bieden Voor wie is deze tijd een goede tijd? Maar elke morgen weer als wij ontwaken en klaar zijn voor de opdracht die ons wacht al is het slechts de opdracht tot verdragen wanneer de zon ons niet meer tegenlacht Zullen wij moedig dat moeten aanvaarden wat 't leven schenkt, al is het niet zo schoon en misschien kan het ons ten troost verstrekken 'You never walk alone'. L. van Schooten Blijkens de recreatienota van de ge meente Soest moet bij het treffen van recreatieve voorzieningen het behoud van het Soester Natuurbad voorop staan. Gedacht wordt aan een koppe ling van dagrecreatieve voorzieningen (bad en zonneweide) aan verblijfsre- creatieve mogelijkheden (vacantie- bungalows). In dat geval zal het gemeentelijke kampeerterrein moeten verdwijnen, welk lot dit terrein al jaren bedreigt. Hieraan zal niet te ontkomen zijn aan gezien rijk en provincie alleen een voorziening tot stand willen laten ko men bij opheffing van een andere voor ziening. Het natuurbad dient echter een open bare aangelegenheid te blijven, die te gen een redelijke prijs kan worden be zocht, ook wanneer er vacantiebun- galows in de nabijheid staan. Waar kan worden gesproken van ver- U moet wel in een buitengewoon gezon de omgeving wonen, om last van lieve heersbeestjes te hebben! Dat zijn n.1. de nuttigste insecten die er bestaan. Ze doen enkel goed en nooit kwaad! Van daar ook de naamLieveheersbeestjes eten allerlei schadelijke insecten op, maar eten geen planten of textiel of hout. Vandaar dan ook dat men ge tracht heeft, ze te kweken en op land en tuinbouwgewassen uit te zetten. Nu kan het wel zijn, dat u ze desondanks in huis liever niet ziet, maar voor uw kamerplanten is het prima. Daar eten ze de bladluisjes van op, die anders uw planten belagen! De leefwijze is als volgt. In het najaar gaan de volwassen insecten op zoek naar een beschut plek je om te overwinteren. Zo kunnen ze ook wel in huis komen. Klopt u ze maar uit uw gordijnen en brengt u ze maar naar buiten. In het voorjaar komen de overgebleven diertjes weer tot leven en gaan zich vermeerderen. Ze zetten eit jes af op planten waarvan ze verwachten dat daar bladluizen zullen komen en daar leven ze hoofdzakelijk van. Helaas worden ze zelden talrijk doordat ze vaak sneuvelen door bespui tingen op gewassen. U hoeft er niets anders tegen te doen dan ze naar bui ten brengen. Over een paar dagen is de zeldzame invasie beslist wel over. Tenzij ze veel lekkere bladluisjes op uw kamerplanten vinden... worven rechten en gedane investerin gen kunnen de huidige particuliere vacantiegelegenheden blijven be staan. Het gemeentelijke kampeerter rein, waar veel niet-Soesters de va- canties doorbrengen, zal echter moe ten plaats maken ten gunste van die voorzieningen, die het Soester Natuur bad uit de rode cijfers moeten halen. Nadat al deze uitgangspunten in de ko mende commissievergaderingen zijn besproken zal de gemeenteraad op 24 dezer uitspraak moeten doen en wan neer die positief is kan men verder aan de slag. S BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 DAGMENU voor ƒ11,50 Tussen 17.00 en 20.00 uur Donderdag 3 januari Capucijner schotel Spek - Uien Gebakken aardappelen Vrijdag 4 januari Groentesoep Spaggetti Bolognese Maandag 7 januari Cordon bleu Snijboontjes Gek. of geb. aardappelen Dinsdag 8 januari Gehakte biefstuk met champignons Sla Gebakken aardappelen Woensdag 9 januari Hutspot met klapstuk Tot nu toe leveren verbouwingen en uitbreidingen in de meeste gevallen problemen op in verband met de be stemmingsplanbepalingen. De commissie voor de beroepschriften wordt veelal geconfronteerd met be roepschriften van inwoners aan wie door B&W een bouwvergunning is ge weigerd. Zo kwam ook de weigering van een bouwvergunning aan de heer F. Bur ger ter sprakehet betrof hier een ver zoek voor vergunning tot uitbreiding van zijn garage bij zijn woning op het Soester Hoogt tot 70 m2, maar volgens het bestemmingsplan Landelijke Ge bied mag de maximale oppervlakte slechts 32 m2 bedragen. B&W wensen geen gebruik te maken van de moge lijkheid ontheffing te verlenen van de bepalingen van het bestemmingsplan. Aldus is meegedeeld door de heer mr. J. L. Nieuwenhuizen, de loco-gemeen tesecretaris van onze gemeente.

Soester Courant | 1985 | | pagina 3