Soest 50 jaar geleden Prijsuitreiking ballonnenwedstrijd Hartje Zuid Een fijn 1985 Fraaie tentoonstelling in Kasteel Groeneveld Sfeervol Kerstconcert door Mannenkoor Apollo Gasten 'De Paardenkamp' maken het goed vraagt: uw voor: SPLINTER EEMLAND B.V. r DONDERDAG 3 JANUAR11985 4 SOESTER COURANT PAGINA 5 GEMEENTE Bouwzaken Hinderwet ontwerp-beschikking Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens Tweede herziening bestemmingsplan Overhees Behandeling aanvragen particuliere woningverbetering Al 50 JAAR official dealer BAARN-SOEST toe gewenst door de vrijetijdskleding Druk bezochte afscheidsreceptie voor administrateur G. Waardenburg burgemeester maakt bekend dat burgemeester en wethouders voor mens zijn op daartoe strekkende verzoeken met toepassing van het be- .lde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en/of artikel 50, id 8 van de Woningwet, vergunning te verlenen aan: 1. J. J. C. v.d. Linden, Aagje Dekenlaan 9 te Soest ten behoeve van het bouwen van een carport op het perceel Aagje Dekenlaan 7 te Soest; 2. Sauna Soesterberg b.v., Amersfoortsestraat 105a te Soesterberg ten behoeve van het uitbreiden van een fitnesscentrum op het perceel Amersfoortsestraat 105a te Soesterberg; H. A. H. Schonewille, Zuidsingel 46 te Amersfoort ten behoeve van het verbouwen en uitbreiden van een woonhuis op het perceel Bosstraat 57 te Soest; H. H. S. Janvier, Rubenslaan 18 te Soest ten behoeve van het bouwen van een garage op het perceel Parklaan 17 te Soest; A. J. Jansen, Steenhoffstraat 45 te Soest ten behoeve van het verbouwen van een winkel tot cafetaria op het perceel Steenhoffstraat 45 te Soest N.V. Bouwfonds Nederlandse Gemeenten, Postbus 1 te Amersfoort ten behoeve van het bouwen van 12 patio-woningen aan de Turfstreek te Soest; G. H. Lievers, Ereprijsstraat 33 te Soest ten behoeve van het uitbreiden van een garage op het perceel Turfstreek 211 te Soest; 8. Waterleidingbedrijf Midden-Nederland, Postbus 2124 te Utrecht ten behoeve van het bouwen van beluchtingstorens met onderbouw aan de Van Weerden Poelmanweg te Soest. Alvorens een definitieve beslissing zal worden genomen, is een ieder be voegd binnen een termijn van twee weken, te rekenen vanaf donderdag 3 januari 1985 eventuele bezwaren schriftelijk bij burgemeester en wet houders in te dienen. De op deze verzoeken betrekking hebbende stukken liggen gedurende die zelfde termijn tijdens kantooruren (09.00 - 12.00 uur) ter gemeentesecreta rie, afdeling I, (kamer 23) ter inzage. Op de gemeentesecretarie (afd. I) en de bibliotheek aan de Albert Cuyp- laan ligt ter inzage het ontwerp van de beschikking van: W. J. Kok, Zwaluwen weg 22 te Soest voor een handels- en transport bedrijf op het perceel Zwaluwenweg 22 te Soest. De strekking van het ontwerp van de beschikking luidt: 'positieye beslis sing op aanvraag onder voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade en hinder naar buiten toe.' Gemotiveerde bezwaren tegen de ontwerp-beschikking kunnen schriftelijk worden ingebracht door de aanvrager en degenen die reeds schriftelijk of mondeling bezwaar hebben gemaakt tegen het verzoek om vergunning en hen die daartoe redelijkerwijze niet (tijdig) in staat zijn geweest. De bezwaarschriften moeten bij het gemeentebestuur worden ingediend vóór 17 januari 1985. Indien men dat wenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die een bezwaarschrift indient niet bekend gemaakt. Het verzoek daartoe moet schriftelijk tegelijkertijd met het bezwaarschrift bij het gemeentèbestuur worden ingediend. Burgemeester en wethouders maken in verband met het bepaalde in arti kel 133 van het Reglement Verkeersregels en Verkeerstekens (R.V.V.) bekend dat zij besloten hebben door middel van het plaatsen van bord 54b van bijlage II van het R.V.V. met onderbord 36-XD-63 nabij de woning J. H. Isingserf 33 en parkeerruimte voor een invalide aan te geven. Tegen dit besluit kan iedere belanghebbende een beroepschrift indienen bij Hare Majesteit de Koningin. Dit beroep moet binnen 30 dagen na heden worden ingediend bij de Commissaris van de Koningin in de provincie Utrecht. Een afschrift van dit besluit is gezonden aan: gedupeerde staten van Utrecht, rijkswaterstaat in de provincie Utrecht, K.N.A.C., A.N.W.B. Den Haag, E.N.F.B. Woerden, Kon. Nedl. Mo torrijders ver. Arnhem, politie Soest en gemeentewerken Soest. De burgemeester maakt ter uitvoering van artikel 28 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat het bij raadsbesluit van 15 februari 1984 vastgestelde bestemmingsplan "Tweede herziening bestemmingsplan Overhees" door gedeputeerde staten van Utrecht gedeeltelijk is goedge keurd bij besluit van 30 oktober 1984, afdeling RO, nummer 226RO/2658. Goedkeuring is onthouden aan een gedeelte van één voorschrift. Overigens is het plan goedgekeurd. Het besluit van gedeputeerde staten ligt met het bestemmingsplan, met ingang van 4 januari 1985 gedurende een maand ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken en stadsontwikkeling (geopend iedere werkdag van 09.00 - 12.00 uur), in het gemeentelijk INFOrmatiecentrum, Steenhoff straat 9a, alsmede in de plaatselijke bibliotheken (gedurende de gebrui kelijke openingstijden) voor een ieder ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder, die bezwaren heeft tegen genoemde onthouding van goedkeuring beroep instellen. De beroepschriften dienen aan Hare Majesteit de Koningin te worden gericht en kunnen worden ingediend bij de Raad van State, Afdeling voor de Geschillen van Bestuur, Binnenhof 1 te 's-Gravenhage. Burgemeester en wethouders maken bekend dat de staatssecretaris van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer bij circulaire van 9 november 1984, MG 74-37, heeft besloten om alle na 9 november 1984 ingediende aanvragen op voet van de "Beschikking geldelijke steun ver betering woningen 1979 II" niet in behandeling te nemen. De staatssecre taris heeft dit besluit genomen in verband met het ontbreken van de be nodigde financiële middelen. Op basis van voornoemde beschikking kunnen onder andere eigenaar bewoners geldelijke steun ontvangen ten behoeve van de verbetering van hun woningen. In verband met het besluit van de staatssecretaris hebben wij besloten de behandeling van alle na, 9 november 1984 binnengekomen aanvragen op te schorten tot na de inwerkingtreding van de hieronder genoemde gemeente lijke subsidieverordening. Na de inwerkingtreding van de Wet op de stads- en dorpsvernieuwing per l januari 1985 zal voornoemde beschikking komen te vervallen en zal de gemeente zelfstandig bepalen of en in hoeverre de geldelijke steun voor de verbetering van particuliere woningen moet worden voortgezet. De ge meenteraad dient hiertoe te besluiten door het vaststellen van een gemeen telijke verordening, genaamd "subsidieverordening stadsvernieuwing". Naar verwachting zal deze verordening in de raad. op 24 januari 1985 aan de orde komen. De inwerkingtreding van de verordening is in beginsel op 1 februari 1985 bepaald. Na deze datum zullen eventuele aanvragen voor particuliere woningverbetering door ons op volgorde van binnenkomst in behandeling worden genomen. Voor eventuele nadere inlichtingen kunt u zich wenden tot de afdeling bouw en woningtoezicht van de dienst gemeentewerken. INFORMATIES: INFO-CENTRUM. STEENHOFFSTRAAT 9a, TELEFOON 02155 - 22555. OPEN MAANDAG t/m VRIJDAG VAN 9.00 tot 17.00 uur. S Beukendal) EEMNESSERWEG16-22 - SOEST - - BAARN - TEL. 02155-12643 TEL. 02154-15555 Alhoewel de Goedheiligman reeds lang weer op zijn landgoed in Spanje is terug gekeerd was de zaal van Eltheto woensdagmiddag 19 december gevuld met vol verwachting kloppende kinderhartjes en blijde kindergezichten. Onder leiding van de heren D. Koblens en R. Grendel werden de prijzen, verbonden aan de bal lonnenwedstrijd ter gelegenheid van de opening van het winkelcentrum aan de Zuidpromenade, uitgereikt. Op 2 na waren alle prijswinnaars, in vele gevallen vergezeld door een ouder, aanwezig. Zij werden, met de door hen gewonnen prijzen, reeds in onze editie van 12 december vermeld. Met een vlot babbeltje en voor ieder kind een praatje reikte de heer Grendel de prijzen in omgekeerde volgorde (van 31e naar le prijs) uit. waardoor de spanning bij de winnaars van de 'grote' prijzen natuurlijk met de mi nuut steeg. De 3le prijs ging naar Nike Moons, wier ballon was gevonden langs de spoorlijn Soest-Soest Zuid op 300 me ter afstand van die spoorlijn door.een machinist van de NS; deze poedelprijs (speculaasbrok) zal niettemin met smaak zijn veroberd. Leuke bij komstigheid was dat de kaart van de 17e prijs-winnares, Marjolein van der Wal, te Finsterwolde (Gr.) was gevon den door de familie Tulp die vroeger in Soest vlakbij de familie Van der Wal had gewoond. De 6 winnaars van de 'grote' prijzen hadden hun kaarten uit de Bondsrepubliek Duitsland terugont vangen; die van de le prijswinnaar, Maarten Lever, had de grootste reis af gelegd en was terecht gekomen in Schafsteck, niet ver van de Deense grens, zo'n 350 km. van Soest af. Slechts 2 prijzen werden niet afge haald, maar de afwezige prijswinnaars ontvingen deze beloningen later 'fran co huis'. Voor allen, 'grote' of 'kleine' prijswinnaars, was er uiteraard een tractatie in de vorm van een frisdrank je en een kerstbroodje. 0 De prijswinnaars van de 'grote' prijzen, v.l.n.r. Linda Schijgrond (ke prijs), Tamara Wollenbcrg (5), Arnold Verhaar (6). Leontien Westeneng (3), Frederiek Westenberg (2) en Maarten Lever (L). Voor 45.000 gestolen Aangifte van een inbraak werd gedaan door de 43-jarige mevrouw C. M. C. M. v. W., wonende aan de Vredehofstraat. Door forcering van een tuindeur had den de ongenode gasten haar woning betreden, om even later te verdwijnen met zilveren, sieraden en een zilveren servies, bij elkaar voor een waarde van 45.000,-. Doorgereden na aanbrengen schade Een goede dag was het niet voor de 19- jarige E. E. v. S. Zijn aan de Van Wee- destraat geparkeerde auto werd aan de voorzijde zwaar beschadigd doordat een voor hem geparkeerde auto achter uit reed en met zijn trekhaak in het front van v. S'. auto boorde. De aan rijder verdween zonder zich bekend te maken. Grote hoeveelheid sieraden gestolen Door forceren van de achtèrdeur zagen dieven kans de woning van de 62-jarige H. J. H. binnen te dringen en ongezien te verdwijnen met een grote partij sie raden, waarvan de (ongetwijfeld aan zienlijke waarde nog niet bekend is. w I' v.Weedestr.59 tel.12424 Soest Verstandige automobilist Toen de Soestenaar A. J. d. G, ontdekte dat zijn auto door onbekenden op de zij kant was gelegd deed hij geen aangifte. De politie ontdekte op surveillance toch deze vreemde situatie. Nadat de auto weer rechtop was gezet was de eigenaar zo verstandig vrijwillig zijn contactsleutel en autopapieren in te le veren, teneinde geen proces verbaal wegens rijden onder invloed te riskeren. Inbraak in 3 scholen In de nacht van 20 op 21 december j.1. werd De Schakel, De Regentuuter en De Wiekslag door inbrekers bezocht. Er bleek niets te worden vermist. Beelden, penningen, schilderijen en aquarellen Vanaf zondag 6 januari 1985 is in Kas teel Groeneveld een zeer gevarieerde tentoonstelling te zien van dertwee Am sterdamse kunstenaars Carla Klein en Arnold Nieuwendam. Carla Klein Carla Klein, geboren in 1943 te Baarn, doorliep de Vrije Academie in Laren en vervolgde haar opleiding aan de Rijks academie voor Beeldende Kunsten te Amsterdam. Zij kreeg les van prof. P. Esser, prof. P. Grégoire en de heer Th. van der Pant, richting beeldhouwen. Na voltooiing van haar opleiding bleef ze in Amsterdam wonen. Vroeger maakte Carla Klein poppen, die een sprookjesachtige wereld ver beeldden. Hiermee heeft zij inmiddels verschillende malen met succes geëx poseerd. Achtereenvolgens kwamen er tekeningen, aquarellen en houten beel den bij. Momenteel werkt Carla Klein in was en klei, dat later in brons wordt gegoten. Naast het beeldhouwen ont werpt zij penningen met vaak mensen en dieren als onderwerp. Ook portret opdrachten van particulieren, waaron der recentelijk een opdracht van Ko ninklijke Begeer, voert zij regelmatig uit. De penning is een beeldhouw werkje op een plat vlak. Carla Klein blinkt uit in deze intieme kunstvorm. Op dit moment wordt een van haar penningen (Willy the Cat) uitgevoerd voor de vereniging van penningkunst. Onlangs ontving zij een uitnodiging deel te nemen aan een internationale tentoonstelling in Kopenhagen, waar 24 landen hun beste en mooiste penningen tonen. Carla Klein noemt haar kunst een stille 1 Önl f X* - Op donderdag 20 december gaf het Soester Mannenkoor Apollo zijn jaarlijkse Kerstconcert. Ditmaal gebeurde dat in de Petrus en Pauluskerk, die geheel gevuld was met be zoekers. Ze zullen er geen spijt van hebben gehad want het koor onder leiding van Gerard van de Schepop bracht een afwisselend programma van goed klinkende kerstliederen. Het koor zong met overgave de bekende en minder bekende liederen en liet als hoogtepunt het 'Cantique de Noël' van Adam horen, waarin Martin van Dorresteijn op voortreffelijke wij ze de solo zong. Als afwisseling op de koorzang werkte de hoboïste Sylvia Maessen mede. Zij begeleidde het koor in het bekende Jesu meine Freude' van J. S. Bach en trad solistisch op in een Sonate van Telemann, die ze zeer muzikaal speelde. Als begeleider op piano of orgel werkte Emile Simonis mee. Hij was als orgel solist te horen in een werk van Johan Walther en in een koraalbewerking vanBuxtehude. Door de goede opzet van het programma en door de juiste inzet van alle medewerkenden werd het publiek in de ban van het kerstgebeuren gebracht. Dat publiek toonde dan ook zijn dankbaarheid in een welgemeend applaus. Laat Apollo deze traditie voortzetten als een jaarlijks kerstgebeuren. 'Ad Interim' In het afgelopen jaar stierven in het na tionaal rusthuis voor paarden 9 logé's, terwijl er ook 9 nieuwe gasten hun in trede deden. Hierdoor blijft het aantal 'paardenbejaarden' in dit rusthuis con stant op 51. De niewelingen passen zich opvallend goed aan hun omgeving aan en genieten zichtbaar van de heerlij ke rust in hun bejaardenoord. De gehele wintervoorraad stro, hooi, winterwortelen en paardebrokken was op tijd aanwezig. Gedurende de winter periode worden alle paarden onder worpen aan een wormenkuur, want in de zomer komen er bij het grazen in de weilanden soms parasieten naar bin nen en die moeten op voorschrift van de controlerende dierenarts worden bestreden. Ook hun hoeven worden ge controleerd en bijgewerkt. De totale verzorging van de 51 gasten (uitmesten van de vele stallen, voederen, schoon- 0 Bezoek ons eens op Birkstraat 96, tussen 10.00 en 16.00 uur.' houden en 'tu houdenvraagt de volle dige inzet van de heer Bokkers en zijn medewerkers. Maar. die inzet alleen is niet voldoende. Geld is natuurlijk in deze kwestie enorm belangrijk en on der het motto van een goed verstaan der heeft maar een half woord nodig willen wij nogmaals vermelden dat de Stichting 'De Paardenkamp' beschikt over een postgirorekenening (631624), een bankrekening bij de Amro-bank (48.22.73.542) en een bankrekening bij de Rabo-bank (35.99.01.530). Tenslotte willen wij er de aandacht op vestigen dat het boek 'Ons Paardenkamp', ver lucht met prachtige foto's, nog altijd te verkrijgen is door storting/overschrij ving van een bedrag van 20,-- op een van bovenvermelde rekeningendaar bij dan te vermelden 'Boek.' groei, waaraan zij met haar beelden vorm en ruimte geeft. Hierin spelen de natuur en de mens een belangrijke rol. Werk is in bezit van de gemeente Am sterdam en particuliere collecties in binnen- en buitenland en het Koninklijk penningkabinet te Den Haag. Arnold Nieuwendam Arnold Nieuwendam werd geboren in 1946 te Amsterdam. Hij doorliep de L.T.S. en later de avondschool. Zijn vrije tijd besteedde hij aan tekenen en schilderen. Na 11 jaar in het bedrijfsle ven werkzaam te zijn geweest werd hij in 1972 vrij kunstenaar. In die begin periode kon hij zich staande houden door verkoop van schilderijen en het geven van gitaarlessen. De laatste ja ren maakt hij gebruik van de Beeldend Kunstenaars Regeling, waardoor hij in de gelegenheid is om verschillende stij len in de schilderkunst te onderzoeken en zo langzamerhand zijn eigen identi teit te vinden. Arnold Nieuwendam voerde verschillen' de opdrachten uit, waaronder portret ten. Een indrukwekkend glas-in-lood ontwerp voor een R.K. kerk te 's Gra- venzande was wel een heel bijzondere. De papiercollages, die zeer oorspron kelijk zijn, maakt hij sinds enige jaren. Toenemende interesse voor kleur en haar inwerking op de mens, voor de kleuren in de natuur, vormt de voor naamste inspiratiebron in zijn werk. De laatste jaren houdt hij zich bezig met het uitbeelden der seizoenen met hun specifieke kleuren. Arnold Nieu wendam woont in Amsterdam, waar hij ook zijn atelier heeft. Werk is in be zit van de gemeente Amsterdam, het Rijk en particuliere collecties in bin nen- en buitenland. De tentoonstelling duurt tot 25 februari 1985. Openingstijden: dinsdag, woens dag en vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur en zaterdag, zondag van 12.00 -17.00 uur. Automerken blijven in trek De Mercedes van de 31-jarige A.J.L. en de B.M.W. 316 van de 76-jarige B.K., beiden uit Soest, werden van hun em blemen ontdaan door onbevoegden. Vuurwerk gestolen Door de 63-jarige mevrouw H. K. werd aangifte gedaan van diefstal van een grote partij vuurwerk uit de berging van haar winkel. Inbraak bij Open Hof Vier kratten pils, 2 kratten cola en een aantal lege flesjes waren de buit die inbrekers zich toeëigenden bij een in braak bij de Open Hof. De 63-jarige K. W. J. deed van deze diefstal aangifte. De dieven hadden zich toegang tot het perceel verschaft door een lichtkoepel op het dak te forceren. Onbekende man belaagt vrouw Door de in Den Dolder wonende me vrouw v.d. H. werd aangifte gedaan van het feit dat zij tweemaal werd lastig gevallen door een haar onbekende man. De eerste maal was hij per auto, -de tweede maal bewoog hij zich per brom mer voort. Beide malen gebeurde het toen de vrouw zich 's avonds van haar werk in Soest per brommer naar haar woning in Den Dolder begaf. Dader doorgereden De 21-jarige F.V. deed aangifte van het feit dat zijn geparkeerde auto aan de linker zijde was vernield. Hoewel geen sporen van een andere auto werden aangetroffen doet de aard van de schade vermoeden dat het hier vermoeden dat het hier gaat om aan rijding door een andere auto en dat de dader is doorgereden. Vuurwerk door ruit Bij de 41-jarige Soesterberger F. v. V. werd een ruit van 80 x 100 cm. vernield door jongelui, die er een rotje tegenaan gooiden. Poging tot inbraak De bewoner van het pand Nieuweweg 53 werd in de nacht van vrijdag op za terdag j.1. opgeschrikt door een poging tot inbraak door middel van het door zagen van de sluiting van een deur, ter wijl voor het pand een auto met draai ende motor geparkeerd stond. Toen zij het licht ontstak verdween de auto. Kennelijk was hier sprake van minder fraaie bedoelingen. Tijdens de drukbezochte receptie in de kantine van de Scholengemeenschap 'Eemland' aan de Soesterengweg heeft de heer G. Waardenburg (65) vlak voor de kerstvakantie afscheid ge nomen als administrateur. Sinds I maart 1971 heeft hij de salarissen berekend van de medewer kers van de school voor lager beroeps onderwijs en van nog zeshonderd andere onderwijsmensen in de wijde omgeving. Bij hem was het zogenaamde CASO- kantoor gevestigd: de Centrale Administratie Onderwijs Salarissen. Met het afscheid van de heer Waarden burg, die de pensioengerechtigde leeftijd deze maand heeft bereikt, verdwijnt ook het CASO-kantoor uit Soest. Adjunct-directeur Hans Roos heette de talrijke aanwezigen welkom en kondigde de eerste spreker aan, de heer Breedeveld, voorzitter van het schoolbestuur. Hij schetste de kwaliteiten van de heer Waardenburg ('altijd zo rustig en bezadigd achter uw bureau') en bood hem een elektriscne rekenmachine aan. Daarna memoreerde de heer Bouma, directeur van de Scholengemeenschap, nog eens uitgebreid de levensloop van zijn administrateur, die te Oud- Beijerland is geboren en jarenlang in Vianen heeft gewerkt, en wenste hem een 'lange, gezonde toekomst' toe on derstreept door een aantal geschen ken, die de eregast blijvend moeten her inneren aan zijn werkzaamheden aan de Soesterengweg. Hierna sprak de heer van Dijk uit Baarn, voorzitter van de oudercommissie. die hem grammofoonplaten aanbood en voerde LHNO-docente Ant de Vries het woord. De heer Barends sprak namens de confectie-vakopleiding, waarvoor de heer Waardenburg eveneens de docen tensalarissen berekende. Het laatste woord werd gesproken door de gepensioneerde administrateur zelf, die zijn toehoorders verzekerde dat hij veertien jaar met plezier had gewerkt en 'een heel fijne tijd' heeft gehad op deze school. Velen namen daarna persoonlijk afscheid van de heer en mevrouw Waardènburg temidden van zijn naaste familieleden. DR. M. Euwe Bij zijn wereldkampienschap schaken Al hebt u dan in elke krant Er reeds van kunnen lezen. Wijl niemand thans wel in ons land. Zóó populair zal wezen, Al geeft het bioscoopjournaal Sinds Zondag, alle dagen Hetzelfde vreugdevol verhaal, (Wélk - hoeft u niet vragen) Al kunt u Euwe's aangezicht Tenslotte bijna droomen, Tóch moet het er in mijn gedicht Oók nog maar eens van komen En - laat ons eerlijk zijn, nietwaar, Zoudt u wellicht soms willen, Dat ik m'n woorden roek'loos maar Aan and'ren ging verspillen? Al is het feit dan ook misschien Een dag of wat geleden, 't Gaat om den strijd - en bovendien, Hoé of die werd gestreden? En trouwens.ook al zei u nou „Jandorie... alle menschen, Het gaat wéér over Euwe, vrouw Ik vind, het heeft z'n grenzen. Hoewel, dat laatste moet ik hier Direct alweer weerleggen, Omdat ik weet - tot m'n pleizier U zult zooiets niet zeggen Maar... stéllen wij 't ons voor dan - tja, Dan zou dat tóch niets geven, Omdat er liedjes zijn - nou, ja, Die.moéten er geschreven! Die wroeten dagen achtereen Door al, door al je denken, Die willen, dat je hén alleen Je aandacht maar zult schenken, Tótdat ze... (eindelijk hun zin) Dan hier staan neergeschreven, Dién avond.slaap je rustig in, Je hebt iets.wèggegevén. Zóó'n liedje maak je.eens per jaar, Hóéveel je er zóudt wenschen, Zóó'n liedje maak je énkel maar Den titel... wereldschaker! Voor... heel bijzond're menschen Zoo'n liedje maak je, als je vindt, Een Hollander - niét vaker - Die heel en héél bescheiden wint Guus Betlem jr. Terug naar missiegebied De hoogeerw. heer mgr. G. Wantenaar, die ter gelegenheid van zijn zilveren jubileum bij familie in deze gemeente vertoefde, is dezer dagen wederom per „Leopoldville" van Antwerpen naar Matadi, de hoofd- state van zijn missiegebied (Belgisch Congo) vertrokken. Soestduinsche Meisjesclub Het Soestduinsche Meisjesclubje „Klein maar dapper" gaf de vorige week haar jaarlijksche voordrachtenavondje in het Stationskoffiehuis van den heer v. Raaij te Soestduinen. Beide avonden was de toeloop zoo groot, dat nog enkelen teleurgesteld moesten worden. Dank zij de voortreffelijke leidster, Mej. B., hebben zoowel de kleintjes als de grooten, het publiek met ernst en luim een aangename avond bezorgd, gesteund door de muzikale medewerking van den heer Uijterwijk. Het battig saldo, dat voor de arme zieken te Soest bestemd was, is, met de opbrengst van een gehouden Bazaar, wat totaal pl.m. 110,- opge bracht heeft, aan het Bestuur van het Wijkhuis ter hand gesteld. Bij elkaar dus een resultaat, waarmee een ieder tevreden kan zijn. Onderscheiding Aan den adjudant-onderofficier-vlieger-instructeur P. J. v.d. Griend van de Luchtvaartafdeeling alhier, is toegekend de eere-medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau in goud, met de zwaar den, bij bevordering. Geen tandarts meer noodig Er is een middel tegen tandpijn ontdekt, en een ander om zich van een kwaden tand te bevrijden. In het eerste geval neemt men een stuk zink; de eene zijde daarvan wordt tegen het vleesch gehouden, en wanneer men dan met den kant van een stuk zilver den rand van het stuk zink aanraakt, ontstaat daardoor een lichte electrische stroom en houdt de pijn op. In het tweede geval neemt men een stuk gomelas tiek, boort er en een gat is en steekt het zoo op den tand, dat het bovenste gedeelte den wortel aanraakt; het gomelastiek trekt ook aan den wortel en de tand gaat eindelijk los, zonder dat de patiënt heeft te lijden. Hij, die dat middel gebruikt, zal er misschien ook baat bij hebben, als hij het beproeft. Baat het niet, het schaadt ook niet!

Soester Courant | 1985 | | pagina 5