\ntVve--- dekontaktiens W ca W De Soester Duinen Soest viert 5 mei op zondag als er tenminste iets gevierd wordt Scliociimkcr d'Oüde Enghél i. Pothuizen (D'66) lid van alle raadscommissies Peter's Baan open Bezwaren tegen viswinkel Van Weedestraat Gezonde groei werd voortgezet bij Chemco lbrilmodef Gemeentebestuur weet niet van bestaan '5 mei comité' Kampeerders maken bezwaar tegen sluiting gemeentelijk kampeerterrein Bang&Olufsenf|| van Schoemaker Politiecorps Soest toch uitgebreid tot 76 man Voormalig terrein wasserij 'Hafkamp' gaat 'Bleekveld' heten WOENSDAG 9 JANUAR11985 SOESTER COURANT PAGINA 3 B&O wéér Iedere woensdagavond De Nederlandse Vereniging tot Bevor dering van de Zondagsrust en Zondags heiliging heeft zich onlangs met een brief tot het College en de Gemeente raad van Soest gewend, met het drin gende verzoek om de eventuele festivi teiten ter gelegenheid van Bevrijdings dag (5 mei) niet op de zondag van die datum te laten plaatsvinden, maar op maandag 6 mei. De vereniging wijst erop dat het gemeentebestuur de vrij heid heeft verkregen om die verschui ving toe te passen. "Het bezwaar om festiviteiten te hou den op de dag des Heeren", aldus de vereniging, "komt voort uit de eis Gods, welke vastgelegd is in het vier de gebod van de Decaloog of de Tien Geboden des Heeren, welke als volgt luidt: 'Gedenkt den Sabbatdag, dat gij dien heiligt. Zes dagen zult gij arbei den en al uw werk doen; mar de zeven de dag is de Sabbat des Heeren uws Gods. Dan zult gij geen werk doen; gij, noch uw zoon, noch uw dochter, noch uw dienstknecht, noch uw dienst maagd, noch uw vee, noch de vreem deling die in uwe poorten is. Want in zes dagen heeft de Heere den hemel en de aarde gemaakt, de zee, en alles wat daarin is, en Hij rustte ten zeven den dage. Daarom zegende de Heere den Sabbatdag en heiligde denzeive' Nu de regering de keus aan de gemeen tebesturen heeft overgelaten om al dan niet op zondag toestemming te verle nen om feesten te organiseren, ver zoekt de vereniging "om uw beleid en besluit in deze te toetsen aan Gods Woord en Wet en geen toestemming te willen verlenen voor festiviteiten, maar deze door God geschonken ge denkdag te houden op maandag 6 mei." Het College had maandagavond j.1. een concept-antwoordbrief aan de Ver eniging op tafel liggen en de commissie Algemene Bestuurszaken mocht zich over dat concept buigen. Begrijpen Het College wil zich houden aan de af spraken tussen regering en parle ment. "Met respect voor ieders me ning", aldus het concept, "Moeten wij constateren dat de meerderheid van de Soester bevolking een verschuiving van de feestelijkheden ter gelegenheid van bevrijdingsdag van zondag 5 mei naar maandag 6 mei daaropvolgend niet zal begrijpen. En verder: "Bevrijdingsdag is be paald op 5 mei. Als uw verzoek zou worden ingewilligd zou dat betekenen dat de feestelijkheden in Soest naar maandat 6 mei worden verschoven, waardoor vrijwel niemand in de gele genheid zal zijn aan de feestelijkheden deel te nemen, omdat er dan sprake is van een normale werkdag. Overigens zullen wij de organisatoren van festi viteiten ter gelegenheid van bevrij dingsdag vragen de aanvang te be palen na 13.00 uur. De heer J. van Garderen (SGP/GPV/ RPF) toonde zich niet erg gelukkig met het concept-antwoord. "Uw argu menten zijn misschien wel juist maar het is niet nodig die in de brief te zet ten. Vermeld alleen dat de meerder heid van de raad achter regering en parlement staan." Overigens wist hij ook nog zo net niet of het College wel mocht beweren dat een meerderheid van de Soester bevolking de verschui ving niet zou begrijpen. Koffieconcert? C. Verheus (CDA) merkt op dat bij een eerdere gelegenheid was gezegd dat er geen festiviteiten voor 13.00 uur móch ten plaatsvinden, en dat er nu opeens veel meer ruimte ontstond, omdat het gemeentebestuur organisatoren al leen maar zou vragen niets voor 13.00 uur op touw te zetten. En Jan Visser (Prog. Soest) wilde van burgemeester Scholten wel eens horen of een keurig koffieconcert op zondag, georgani seerd door bijvoorbeeld het Oranje comité, dus niet om 12.00 uur zou mo gen beginnen. "Dat wordt dan beke ken", aldus de heer Scholten. "In een dergelijk geval passen we de wet toe, die daarover uitsluitsel geeft. Raymond van Gelder (PvdA) zou het liefst zien dat in de antwoordbrief van het College werd uitgesproken dat de gemeente Soest niet wil meewerken Recreatie-nota in discussie "U wordt voorgesteld deze niet alleen zakelijke band maar ook emotionele band tussen de gemeente Soest en orts door te snijden vanwege andere belangen waar aan de onze kennelijk ondergeschikt moeten worden gemaakt", schrijft Toon Doll uit Amsterdam namens de kampeerders aan de Gemeenteraad van Soest en de leden van de commissie R.O., die gisteravond was gepland, onder andere over de Recreatienota van de gemeente Soest waarin het college van B&W de Raad voorstelt het gemeentelijk kampeerterrein op te heffen. "We zullen dinsdagavond zeker aanwezig zijn", zegt de heer Doll desgevraagd. "Mijn familie hoopt haar zeventigste seizoen op het terrein door te brengen. Elke zomer zijn we Soestenaren. We zullen aangeven waarom sluiting van "ons" kampeerterrein onrechtvaardig en onredelijk is, zeker op basis van het aange voerde in de Recreatienota". In een uitgebreide brief (2 januari 1985) vraagt hij de nota terug te nemen vanwege het eenzijdige en onevenwich tig karakter ervan. "De nota heeft ge lijk waar ze stelt dat investeringen t.b.v. het terrein noodzakelijk zijn, maar wij bestrijden dat die "aanzien lijk" en "omvangrijk" zijn. De grote onzekerheid over het voortbestaan van het terrein is de oorzaak van de door Uw gemeente al jarenlang gevoerde politiek van een feitelijke "koude sa nering". Wij kunnen U verzekeren dat binnen de kortste keren het terrein volledig bezet zal zijn zodra U het licht op groen zet. De kosten van de investe ring zullen zo op zeer korte termijn .terugverdiend zijn door de gemeente, terwijl door het toegenomen bezoek ervan zeker ook een grote uitstraling zal zijn naar de middenstand". Prikkeldraad De heer Doll voert in zijn brief aan dat het bemachtigen van een andere kam peerplaats een veelvoud van kosten met zich mee zal brengen. Terwijl dat verhuizen dan gepaard gaat met kamperen "binnen een gesloten ka- De Deense wxmgevere van beeld en gefciid 'n klasse apparaat bij 'n topdealer als beste 3 jaar garantie Nu teletekst voor 99 Schoemaker is dealer van B&O voor Soest. Kleuren TV, video en stereo apparatuur van topklasse met driejaar garantie. Voor mensen die anders denken, kom en kijk bij: Van Weedestraat 80 Soest-Tel. 02155-10344 rakter Van cleane, met; prikkeldraad afgezette terreinen." Voor een verplaatsing naar het naast bijgelegen particuliere terrein "'t Nest" voelen de kampeerders niets. Daar is volgens de Recreatienota voor de 20 kampeereenheden die er nog zijn 215 m2 beschikbaar. "Minder dan 10 m2 per eenheid. Kun nen we net ons bed in de openlucht plaatsen, want meer ruimte is er dan niet meer. Over alle reeds weggetrok ken oud-kampeerders wordt niet ge rept, terwijl een groot aantal ongetwij feld terug zal willen komen zodra dé onzekerheid is opgeheven." Ook een verhuizing naar een bunga lowpark bij het Soester Natuurbad trekt de kampeerders niet aan. Het liefst blijven ze waar ze nu zitten. Men vindt sluiting van het gemeen telijk kampeerterrein met zijn open karakter het einde van een unieke mengvorm van dagrecreatie en ver- blijfsrecreatie." Tenslotte vraagt de heer Doll een eer- ■lijk en open overleg waarin voor alle partijen reële alternatieven aan de orde komen: "Volwassen mensen met begrip voor eikaars problemen zijn redelijke mensen. Wij zijn volwassen!" aan het opleggen van een verscherping van de wetgeving door een minderheid aan de meerderheid. "Het gaat niet om het begripsvermogen van de bevol king van Soest, maar om een princi piële zaak." Gedwongen karakter A. Bolhuis merkte op dat Bevrijdings dag bij de bevolking moet leven. "Zo'n feest mag geen gedwongen karakter hebben en het gemeentebestuur is geen feestcomité. Als dit alleen bij B. en W. leeft, schiet de Bevrijdings dag zijn doel voorbij", waarop bur gemeester Scholten zich haastte te ver klaren dat het zeker niet de bedoeling is dat het gemeentebestuur een onder ling feestje gaat organiseren. Van Gelder (PvdA) nodigde het Colle ge uit met voorstellen te komen, "als u denkt dat ze zinvol zijn", en be hield zich alle vrijheid voor om ze te verwerpen, en Bert Krijger (VVD) hield de burgemeester voor dat het beleid van Soest sinds de Welzijns ombuigingen niet meer gericht kan zijn op het nemen of stimuleren van "culturele" initiatieven door het ge meentebestuur, maar hooguit op het ondersteunen van initiatieven uit de bevolking. Burgemeester Scholten beloofde de antwoordbrief aan de Vereniging van Zondagsrust alsnog aan te passen. Ideeën De burgemeester stelde overigens vast dat er in Soest, voor zover bekend, geen enkele festiviteit op 5 mei zal worden georganiseerd. Hij vond daarin aanleiding om de commissie te peilen over eventuele ideeën zelf voor mo gelijke festiviteiten in de "culturele sfeer" op 5 mei. De commissieleden keken daar nogal van op. Van ver schillende kanten werd erop gewezen dat hier geen taak voor het gemeente bestuur ligt, maar dat hoogstens ini tiatieven vanuit de bevolking onder steund zouden kunnen worden. In dat verband kwam overigens duidelijk naar voren dt het bestaan van het "5 mei comité" (dat in Soest al twee jaar activiteiten heeft georganiseerd rondom bevrijdingsdag) bij het Col lege en de Gemeenteraad volstrekt onbekend is. Alleen Neks Blommers (WD) wees op het comité. Burge meester Scholten merkte in dit ver band op dat hij contact met het comité zou zoeken en wees er verder op dat het College niet de bedoeling had zelf "culturele festiviteiten" te organi seren. Wel zou ,het College de bevol king willen opwekken om met ideeën te komen. Suggesties kan men kwijt bij de afdeling Welzijn van de gemeen te. BAREETCAFE Middelwijkstraat 2 3764 CG Soest Tel. 02155-13331 WEEKMENU voor ƒ26,50 9 t/m 15 januari Gebonden ossestaartsoep Lamscotelet Div. groenten Gebakken aardappelen Dame blanche Koffie - Bonbon Nadat er enige tijd onzekerheid heeft geheerst over de uitbreiding van het Soester politiecorps, heeft burgemeester P. Scholten maandagavond in de com missie Algemene Bestuurszaken van de gemeenteraad de verheugende mede- ling gedaan dat uit Den Haag definitief het bericht is ontvangen dat de geplande uitbreiding tóch doorgang zal vinden. In de loop van dit jaar zal het politiecorps op de nieuwe sterkte worden gebracht. De uitbreiding met dne man houdt in dat er een tweede hoofdinspecteur kan wor den aangetrokken en dat er tevens ruimte is voor de aanstelling van twee agen ten/hoofdagenten. Dat betekent dat één van hen kan worden toegevoegd aan de wijkagenten, die daarmee weer op de sterkte van vier zullen komen. Daarenboven heeft de uitbreiding nog een ander positief gevolg, aldus burge meester Scholten. Er komt ook meer ruimte beschikbaar in de materiaalvergoe- ding. 'Bleekveld' is de nieuwe naam van het ge biedje op de hoek van de Beetzlaan en de Nieuwstraat waar vroeger wasserij 'Hafkamp' was gevestigd. Dit bedrijf is vorig jaar gesaneerd en ver huisd naar Bunschoten en op het terrein worden momenteel door aannemersbe drijf Hoffman uit Soesterberg in opdracht van de woningbouwvereniging St. Jozef achttien zogenaamde HAT-eenheden gebouwd; drie series aaneengeschakelde woningen voor één en tweepersoons huis houdens. De straatnaamcommissie heeft voor 'Bleekveld' gekozen, omdat ter plekke tot 1984 een wasserij heeft gestaan. In vroeger tijden hoorde bij een wasserij een bleekveld, waarop 'het linnen ter bleek werd gelegd'. Aldus een toelichting van de gemeentelijke straatnaamcommissie. Verder stelt deze commissie voor een aan tal nieuwe straten in Overhees Hl naar bosdieren te vernoemen. Voorgesteld wordt in deze u i_;i i Honingbij en Lisdodde. Voor de straat die komt te liggen op de plaats van de voormalige Margrietschool wordt de naam 'Jenevérbos' voorgesteld. Deze naam sluit aan bij bestaande wegen in Soest-Zuid zoals Larixlaan, Dennenweg, Heideweg en Sparrenlaan. De Jeneverbes is een struik die veel voorkomt in de Soester Duinen. De weg tussen de Richelleweg in Soester berg en de gemeentegrens met Amers foort gaat nu officieel 'Het Zeisterspoor' heten. Een naam die in de volksmond al bestond. Tweestraten rondom de Amerikaanse wijk Apollo zijn ook vernoemd: Wostok (Russisch ruimtevaartuig uit 1961) en Mercury amerikaans ruimtevaartuig uit 1961). Op donderdag 24 januari zal de Gemeenteraad over de nieuwe namen be slissen. Frontale botsing Bij het remmen voor een voor hem rij dende wielrijder geraakte de 24-jarige automobilist J. P. op de Peter van de Breemerweg op de andere weghelft. Van de tegenovergestelde kant nader de op dat moment per auto de 3l-jarige W. v. D. uit Soest, die een aanrijding niet meer kon voorkomen. Er deed zich geen lichamelijk letsel voor, maar bei de auto's kregen grote schade en moes ten worden weggesleept. Met ingang van de raadsvergadering van 24 januari zal Adriaan Pothuizen, de enige vertegenwqordiger van D'66 in de Soester gemeenteraad, deel uit maken van alle raadscommissies. Bij zijn aantreden vorig jaar had Pothui zen slechts gekozen voor de commis sies Algemene Bestuurszaken, Finan ciën en Ruimtelijke Ordening, omdat hij de andere commissievergaderingen om der tijds wille toch nauwelijks zou kunnen bijwonen. Wel mocht hij bij verschillende gelegenheden het D'66- geluid laten horen als het ging om zaken die specifiek betrekking hadden op de terreinen die bestreken worden door de commissies Bedrijven en Per soneelszaken, Onderwijs en Welzijn. Bij de begrotingsbehandeling in de cember kreeg hij daarvoor van wet houder Oudemans echter geen ruimte, omdat deze zich hield aan een kort daarvoor door B. en W. genomen be sluit dat alleen de "echte" commissie leden het woord zouden mogen voeren. Dat besluit werd genomen naar aan leiding van het feit dat enige tijd daar voor de heer Van Brummelen in de commissie ABZ (waarvan hij geen lid is) het woord had gevoerd bij ont stentenis van de leden Verheus en Bol huis. Daar was destijds nogal wat ge mor over ontstaan; Adriaan Pothuizen. Adriaan Pothuizen zal op voorstel van het College nu ook .worden benoemd tot lid van de commissies Bedrijven, Onderwijs en Welzijn, zodat hij daarin officieel zijn mond mag opendoen. De commissie ABZ had maandag j.1. althans geen bezwaren. "Us en weder diendende" (hoe letterlijk kunnen deze woorden in deze da gen worden genomen) zou naar verluidt de ijsbaas "Peter's Baan" gister middag worden opengesteld voor het schaatsminnend publiek. Of de ijs baan aan de Eemweg inderdaad geopend is, kan men te weten komen door te letten op de bekende groen-witte vlaggetjes, die op diverse punten in Soest worden uitgehangen. De openingstijden van de baan zijn: 13.00 tot 17.00 uur en 19.00 tot 22.Q0 uur. Van de week bij de Soester Duinen gefondued hebben ze me daar dat hele buffet vernieuwd met allemaal lekkere salades extra. Ik snap niet hoe ze het er voor kunnen doen. f24.50 RESTAURANT S0ESTERBERGSE8T8AAn8fW£15fH273£^^0ESTÜÜINEN Mede omdat de bewoners van het gebouw Van Weedestaete tevoren onkundig zijn gehouden met betrekking tot de plannen tot vestiging van een viswinkel hebben zij bezwaar aangetekend tegen die vestiging. Ihdien de eigenaar tijdig contact met hen had gelegd hadden bepaalde bezwaren wellicht tevoren kunnen worden weggenomen. Tijdens de hinderwetzitting waarop deze kwestie aan de orde kwam liet de eigenaar van de viswinkel verstek gaan, hetgeen door de voorzitter van de commissie en de bezwaarden zeer wrd be treurd; er was nu geen mogelijkheid de grieven voldoende te behandelen en wellicht weg te nemen. Tot die Brieven behoorde onder andere de stankoverlast en het feit dat de afvoerpijp van de viswinkel tegen een gevel van het flatgebouw is aangebracht; gedurende de zitting werd aangevoerd dat de pijp tegen die gevel is geconstrueerd omdat het flat gebouw hoger is dan Van Weedestaete. waardoor de afzuiging wordt bevorderd. Sluiting van de viswinkel, waartoe uit de kring van de bewoners een voorstel kwam, is niet haalbaar; eerst zal volgens het gemeentebestuur de lopende procedure worden afgehandeld. Bovendien kan de vishandelaar tegen slui ting van zijn zaak in beroep gaan waar door van onmiddellijke sluiting van zijn zaak geen sprake kan zijn; en zo'n beroepsbehandeling tót in hoogste instantie kan jaren duren. Nieuwjaarstoespraken van de Chemco-direktie In Nieuwjaarstoespraken voor het personeel hebben de heren J. H. G. Cloos- terman algemeen direkteur Chemco- Soest, en W. J. Sjreeter van de Chemco- Europa direktie, hun waardering uitge sproken voor de inzet die geleid heeft tot stijgende omzet en produktiviteit bij Chemco in Soestduinen. De omzet van Chemco wordt voorname lijk behaald met fotografische films, papieren en fotobaden die in Soestduinen worden gefabriceerd, voor gebruik door drukkerijen en andere grafische bedrijven. Ondanks de sterke positie die Chemco in Nederland heeft verworven, werd 80% van de produktie geëxporteerd. In zijn inleiding meldde de heer Streeter dat de omzet van Chemco-Europa in het boekjaar 1984 was gestegen met 20% tot ruim ƒ148 miljoenVoor 1985 is een verdere omzetstijging van 17% geprognotiseerd. De winst in 1984 was on geveer gelijk aan die van het voorafgaan de jaar, maar vóór 1985 wordt eeh stijging van 45% voorspéld. De Heer Cloosterman lichtte; in zijn pre sentatie de Tgeeste van de Chemco- afdelihgen door met de nadruk op de pres- jties van he^fe^lopen jaar en de flin- B^j i ®a gingë n|J3> r" 1985 De rode draaddoor zijn toespraak was het™ kwaliteitsbélëfd. Chemco is^, trouwens lid van MANS (Management eri Arbeid Nieu we Stijl), een Nederlandse organisatie voor intergraal management van kwali teit. De heer Cloosterman begon met de afde ling Informatie/Systemen. 'Deze afdeling heeft als belangrijke taak om systemen van uitwisselen van gegevens en informa tie te verbeteren. De administratieve computer kan daarbij een middel zijn.' Voor de Afdeling Personeelszaken worden de taken in 1985 uitgebreid. Vanuit de MANS-filosofie is Chemco n.1. tot de kon- klusie gekomen dat nieuwe medewerkers onvoldoende informatie en opleiding krijgen. 'Personeelszaken zal een eerste schakel worden in de verbeteringsfase voor informatie, opleiding en opvang van nieuwe medewerkers. In 1984 is door Research en Ontwikkeling aan een groot aantel produktontwikkel- lingsprojekten gewerkt. 'Qua onderkomen heeft het jaar 1984 Research geen windei eren gelegd. Men heeft nu de beschikking over goede kantoren, laboratoria en do ka's. De vergaderruimte en bibliotheek zijn eveneens duidelijk verbeterd. Lof Binnen de afdeling Logistiek zijn allerlei veranderingen gaande ten aanzien van planning en automatisering van admini straties. Bij de bespreking van de produktie-resultaten blijkt dat de produk tie over de afgelopen jaren flink is toege nomen en in feite is het zo, dat alle grond stoffen en goederen die voor deze produktie nodig zijn via Logistiek binnen worden gehaald. En verder worden de eindprodukten ook door deze afdeling be handeld, zoals ook orderverwerking, plan ning, adminstratie, eindverpakking en verzending.' Een woord van lof voor de betoonde inzet is dan ook wel op zijn plaats. Ook voor de jifdeling Procestech nologie zijn woorden van lof op zijn plaats. De verbeteringen die met behulp van deze afdeling tot stand zijn gekomen zijn vele. Er wordt in de naaste toekomst nog veel van deze afdeling verwacht. Men denke daarbij aan de procesautomatisering in de emulsie-afdeling en het gieten met nieuwe giettechnologie'. Door een grotere bewustwording binnen Chemco op het gebied van procesbeheer sing en produkt-kwaliteit is het aantal projekten en werkaanvragen voor de Technische Dienst enorm toegenomen. Dit heeft geleid tot het besluit om de Tech nische Dienst, met twee medewerkers uit te breiden. De inzet die de Techni sche Dienst in het afgelopen jaar betoond heeft bij het tot stand komen van projekten en onderhoud, is een eervolle vermelding waard. De heren kunnen echter niet op hun lauweren gaan rusten, want er zal in de komende jaren naarma te onze kennis en technologie voort schrijdt, een steeds groter beroep op hen gedaan worden. Zeker is het de moeite waard om de Algemene Dienst even bij naam te noemen. Op het gebied van beveiliging en uiterlijke aanblik behoort Chemco tot een van de betere bedrijven.' Ideaal In 1984 zijn de Afdelingen Marketing en Research onder één hoofd gebracht. 'De kombnatie Marketing en Research is in mijn' ogen ideaal omdat Marketing de voorzet moet geven tot de ontwikkeling van nieuwe produkten 'die binnen Re search ontwikkeld moeten worden. 'Wij hebben niet stil gezeten met het ma ken van plannen voor de verdere stappen van de automatisering binnen de emulsie afdeling. Zoals bekend, volgt er na het aanzetten nog een 'narijpproces. Na de narijp wordt de emulsie afgetapt in kunst stofbakjes en deze worden dan vervolgens in de koelcel geplaatst. Door middel van testen wordt uitgemaakt welke batches gemengd moeten worden om goede eigen schappen bij het gieten te krijgen. Vanuit de koelcel gaat de gestolde emulsie naar de opsmelt alwaar hij gietklaar wordt ge maakt door het toevoegen van allerlei in grediënten. In totaal passeert de emulsie 3 afdelingen, n.1. aanzet, narijp en op- smelt. In de naaste toekomst zullen slechts 2 bewerkingen nodig zijn. 3ovendien ziet het ernaar uit dat de kwaliteit beter en konstanter is. De ver anderingen die zich in deze jaren in de e- mulsie-afdeling voltrekken, zijn enorm te noemen. De investeringen die in de ko mende twee jaar in de emulsie-afdeling nog noflig zijn zullen ertoe moeten bijdragen dat de kwaliteit verbeterd wordt en daarmee dus de verliezen sterk teruggedrongen worden. 'De hoge produktie in de gietzalen in 1984 ten opzichte van 1983 is bereikt dankzij de extra inzet van onze gietzaalmedewerkers door overwerk, waarbij het doordraaien in de weekeinden vele malen is voorgeko men'. Alle medewerkers die hun steentje hieraan hebben bijgedragen zegt de heer Cloosterman dan ook hartelijk dank. De geprognostiseerde produktiestijging zal volledig opgevangen moeten worden door sneller gieten met nieuwe giettechnologie en door gebruik te maken van de gereali seerde bouwkundige verlenging. De toenemende vraag nar betere kwaliteiten stelt ook steeds hogere eisen aan de men selijke discipline. Zaterdag Op 1 januari 1986 wordt de 36-urige werkweek voor Chemco ingevoerd. Dit betekent dat per man korter wordt ge werkt. Chemco kan het zich niet permitte ren om in zijn totaliteit korter te gaan werken. Voor een tijdelijke periode van en kele jaren is op zaterdag doorgewerkt door middel van extra externe krachten en door overwerk. Vanaf 1 januari 1986 zal de zaterdag in het normale werkschema worden ingebouwd. Hiervoor zal het nodig zijn dat er voor de zes ploegen die Chemco nu totaal in beide gietzalen heeft, er een volledige ploeg bijkomt. 'Ook in de Verwerkingsafdeling ws het in het afgelopen jaar nodig om een extra be roep te doen op onze mensen. Deze inzet is volledig gegeven en ook hier past dus een woord van waardering. Voor de Fotobaden-afdeling is er ook sprake van een groei in produktie over de laatste jaren. Voor 1985 is er zelfs sprake van een flinke groei. Van 1986 t/m 1989 zal deze groei zich naar verwachting in dezelfde lijn doorzetten. Samenvattend geldt voor alle produktie- afdelingen een toename in prestatie per man. Het toenemen van prestaties binnen de produktie-afdelingen betekent ook dat de afdelingen die service verlenen meer prestaties hebben geleverd. De heer Cloosterman stelt uitdrukkelijk dat ver schillende delen van het bedrijf niet met name zijn genoemd, maar dat Chemco ook voor hun inzet grote waardering heeft. De heer Cloosterman hoopt, dat hij het aanwezige personeel op deze eerste werkdag van het nieuwe jaar voldoende heeft kunnen boeien voor zaken die i n hun aller belang zijn en waardoor het de moeite waard is zich gezamenlijk in te spannen. De heer Cloosterman noemt nog een belangrijk punt: 'In het geheel niet genoemd in dit verheel en ook geen afdeling vormend is de Ondernemings raad van Chemco met al haar subkommissies. Ik meen het oprecht, als ik zeg dat Chemco een O.R. heeft die kon- struktief en positief meedenkt en rea geert'. Polycon kontaktlenzen zijn ,,Z"uurstofdoorlatende harde lenzen die ook nog zacht op het oog aanvoelen. 1De lenzen zijn buitengewoon ogenvriendelijk. 2. De lenzen bevatten siliconen en voelen daardoor duidelijk zachter aan dan normale harde lenzen èn laten voldoende zuurstof door. 3. De gewenningstijd is zeer kort. 4. De meeste mensen die Polycon lenzen dragen kunnen zonder problemen lenzen en bril afwisselen en blijven steeds helder zien. 5. Overgevoeligheid tegen licht en hinderlijke reflexen worden door de nieuwe Polycon lenzen bijna altijd opgeheven. 6. Sportbeoefenaars hebben meer baat bij de Polycon lenzen, omdat het materiaal een betere warmte-afgifte heeft. Dat is belangrijk voor de zuurstofbehoefte van het oog. Polycon lenzen moeten nat bewaard worden, maar vragen géén duur of gecompliceerd onderhoud. Polycon lenzen geven het comfort van zachte lenzen en het scherpe zien van harde lenzen. Polycon lenzen gaan langer mee dan zachte lenzen. Polycon lenzen kunnen verzekerd worden. Gediplomeerd optometrist - Lid O.V. ZUIDPROMENADE TELEFOON 12874 HARTJE-ZUID

Soester Courant | 1985 | | pagina 3