'brd Bondsspaarbank Schooldamtoernooi groot succes 'De Bron' winnaar schoolschaatskampioenschap SPLINTER EEMLAND B.V. "Tapijterie' opnieuw actief in sportsponsoring 20% korting op alle glazen WOENSDAG 16 JANUAR11985 SPORT SOESTER COURANT SPORT I* ri4i Baarnsch Lyceum en OBS 'Overhees' kampioenen dammen Al 51 JAAR official dealer BAARN-SOEST Katoen wol tap Griftland College verplettert Oosterlicht SCHAKEN Ondanks tegenslag bij training Redelijke resultaten voor Springbokken-turnsters TURNEN Red Stars meisjes kampioenstitel SCHAKEN Soest 1 - Ons Genoegen 1 2VZ-3VZ op weg naar BASKETBAL Dames SVV/Stam 1 en 2 zegevieren in uitwedstrijd VOLLEYBAL Moeizame overwinning Olympia heren ZWEMMEN 'Duinkikkers recreatief' VOLLEYBAL PAGINA 15 Het schooldamtoernooi, georganiseerd door DVSB en gesponsord door de Bondsspaarbank, is een groot succes geworden. De voorzitter van DVSB, de heer E Davelaar, opende om kwart voor tien het toernooi en heette alle deelnemers van harte welkom. Hij zei verheugd te zijn over de geweldige opkomst: 155 deelnemers van 31 scholen. Loco-burgemeester van Soest drs. G. Plomp sprak hierna de deelnemers toe en prees hun aanwezigheid ondanks de barre weersomstandigheden. Hij adviseerde de deelnemers liever bin nen op het dambord een slippertje te maken dan buiten op de gladde wegen. Na aan het eerste bord de openingszet gedaan te hebben verklaarde de heer Plomp het toernooi voor geopend en konden de wedstrijden beginnen. Voortgezet onderwijs Het voortgezet onderwijs had met 13 vijftallen ingeschreven, maar omdat er enkele leerlingen niet opgekomen waren werd dit door enkele omzettin gen teruggebracht tot elf. Deze elf scholen speelden een enkele ronde, verdeeld over partijen van twin tig minuten. Waren er daarna nog partijen niet uit, dan werden deze be slist door de wedstrijdleiding. Aan iedere tafel was een arbiter aanwezig die toezicht hield op het spelverloop en de spelregels. Na een zeer spannend verloop werd het Baarnsch Lyceum kampioen in deze afdeling. De spanning bleef er echter in tot de laatste wedstrijd, want Eem- land l werd zeer fraai tweede, met slechts één punt verschil. De openbare Mavo l werd met 20 punten een goede derde. De uitslagen in deze poule waren winstptn. bordptn. 1. Baarns Lyceum (kampioen) 23 96 2. S. G. Eemland 2 22 96 3. Openbare Mavo 1 20 91 4. Kard. Alfrink Mavo 1 17 83 5. Openbare Mavo 2 16 64 6. Chr. Mavo 1 14 70 7. Kard. Alfrink Mavo 2 12 64 8. S. G. Eemland 3 10 58 9. S.G. Eemland 5 9 49 10. S.G. Eemland 4 8 52 11. S.G. Eemland 2 4 39 Basisonderwijs De scholen van het basisonderwijs speelden eerst een voorronde om uit te maken wie in de finaleronde uit moch ten komen. De voorronde bestond uit drie groepen van zes vijftallen. De nummers een en twee gingen naar de finalegroep, drie en vier naar groep B, en vijf en zes naar groep C. Na 12 wedstrijden van elk vijftal werd de uiteindelijke winnaar bekend. De uitslagen waren hier: Groep A 1. Overhees l (kampioen) 10 36 2. Min. de Visserschool 2 6 3. De Bron 1 6 4. Overhees 4 4 5. Overhees 3 2 6. De Bron 2 2 32 27 18 22 18 GroepB 1. Guido de Brèsschool 9 36 2. V.d. Huchtschool 1 8 36 3. Carolusschool 1 6 30 4. Min. de Visserschool 3 4 18 5. V.d. Huchtschool 2 3 17 6. Carolusschool 2 0 13 Groep C 1. K.B.S. Soestdijk 1 8 35 2. Rinke Tolmanschool 1 8 32 3. Overhees 3 8 30 4. Min. de Visserschool 1 3 20 5. Groen van Prinsterer- school 1 3 17 6. K.B.S. Soestdijk 2 0 16 Na afloop van de wedstrijden vond de prijsuitreiking plaats door de direc teur van de Bondsspaarbank. Hij be dankte eerst de organisatie voor het vele werk dat aan dit toernooi ver bonden was. Daarna werden onder applaus de fraaie bekers aan de win naars van iedere groep uitgereikt. De heer Davelaar bedankte in zijn slot woord alle medewerkers die bij dit toernooi hebben geholpen, voor hun ge weldige inzet. "Wij mogen terugzien", aldus de voorziter "op een zeer ge slaagd toernooi, dat zeker voor her haling vatbaar is. Het schaatskampioenschap voor basis scholen, die de Schoolsportcommissie (SSC) gistermorgen organiseerde op het ijs van de Petersbaan aan de Eem- weg, is een succes geworden. Tussen 9.00 en 12.00 uur bevonden zich maar liefst 284 deelnemers, afkomstig van 17 lagere scholen, op de baan. In eerste instantie werd het school- kampioenschap verreden. Op de 60- meterbaan werden de prestaties van de drie beste jongens en drie beste meisjes bij elkaar geteld. Het was 'De Bron' die beslag legde op de wis selbeker, beschikbaar gesteld door autorijschool Los, die door directeur M. Los (ook voorzitter van de mede- organiserende schaatsvereniging Eemland) werd uitgereikt. 'De Bron' won ook de "vaste beker" - als blijvende herinnering - van de SSC, die door de heer S.G.L. de Ruiter werd uitgereikt. Op de tweede plaats eindig de de Katholieke Basisschool Soest dijk op de derde plaats de Minister de Visserschool. Individueel Voor het bepalen van het individuele schaatskampioenschap moesten de 51 deelnemers (van elke school de drie beste) twee ronden van 600 meter elk afleggen. Bij de jongens eindigde Robin Baltus als eerste; tweede en derde werden resp. Andreas v.d. Kuit en M. Jansen. Bij de meisjes legde J. v.d. Berg beslag op de hoogste plaats, gevolgd door Linda Lam (2e) en B. Steman (3e). Zij ontvingen uit handen van de heer De Ruiter elk een fraaie medaille. Beukendal) EEMNESSERWEG 16-22 SOEST BAARN TEL. 02155-12643 TEL 02154-15555 De onlangs geopende "Tapijterie" (woninginrichting) aan de Van Weede- straat heeft de bekende Soester rol- skiër/langlaufer Andries Schotanus vorige week voorzien van een fraai trainingspak en daarmee opnieuw be wezen dat zij zich actief inzet voor sportsponsoring. De heer R. Cornelisse van de "Tapijterie" overhandigde hem het pak en wenste hem veel succes bij zijn toekomstige sportieve verrich tingen. Andries Schotanus is een individuele sporter die regelmatig succes boekt in rolski/langlaufwedstrijden en interna tionale langlauf marathons. In 1982 was hij Nederlands B-kampioen op de 30 en 50 km. langlaufen en in 1983 promo veerde hij tot eliteloper bij interna tionale lange-afstands langlaufwed- 0 De heer R. Cornelisse (l.) wenst Andries Schotanus geluk met zijn nieuwe trainingspak. strijden. In 1984 veroverde hij het Ne derlands record lange-afstand rolskiën door de "12 uur van Kijkduin" te win nen met in totaal bijna 200 km.. Hij staat daardoor op de 5e plaats op de wereldranglijst. Rolskiën en langlaufen zijn sporten voor jong en oud en vooral rolskiën is niet duur; men kan bij wijze van spreken thuis opstappen voor een rol- skitocht. De nieuw ontwikkelde rol- ski's zijn zo goed als onderhoudsvrij en men kan ermee over verharde pa den rollen. Bij gebrek aan sneeuw een goed alternatief en vooral in de bos rijke omgeving van Soest aantrekke lijk om ook eens te proberen. Inlich tingen; tel. 02155-23727. Bij de schoolschaakwedstrijden om het kampioenschap van de Stichts-Gooise Schaakbond (SGB) bleek het Ooster licht College uit Nieuwegein een te zwakke tegenstander voor het Chr. Col lege Griftland. Zowel het A- als het B- team wist met maximale cijfers (5-0) van zijn tegenstander te winnen. Al vroeg begon de overwinning zich af te tekenen van het A-team ftoen Jacques Rijstenbil aan bord 5 na toren winst zijn tegenstander lam legde. Daarna waren het kort na elkaar Jan- Gijs van Steenis (bord 1) Ivar Chavannès (bord 2) en Frits Steen- meijer (bord 3) die het volle punt bin nenhaalden. Bij eerstgenoemde kwam dat voornamelijk doordat zijn tegen stander Bernd Otten de Hollandse ver dediging niet goed behandelde; op de 18e zet werd de partij besloten met een prachtig dame-offer op h2. Ivar Chavannès kon na een Nimzo-Indische opening met wit spoedig een stuk win nen, waarna hij regelmatig naar de winst kon opstomen. Aan bord 3 leek Frits Steenmeijer niet zo geweldig - maar in de eindfase kwam hij toch ge wonnen te staan. De laatste 15 zetten van deze partij waren gewoon overbodig. Eric de Haan aan bord 4, voor het eerst in deze categorie in ak- tie, maakte een goed debuut. Door de gelijk spel wist hij in eerste instantie de kwaliteit te winnen, waarna de ver dere afwikkeling een kwestie van tijd was. Bij het B-team begon de wedstrijd op een zeer merkwaardige manier: binnen een half uur wisten 5e bord speler Jurgen Leutscher en 4e bord speler Bob Galesoot hun tegenstanders met pure overmacht onder de voet te lopen. Bron Vos pakte zijn tegenstan der Jurgen Koopman inclusief diens Philidor-achtige verdediging vakkun dig in. Aan bord 3 moest Christian Vonk heel wat meer inspanning leve ren voordat zijn tegenstander de vlag streek. Datzelfde moet van bord 1 ge zegd worden, waar de talentvolle Soester schaker Patrick Reumerman heel rustig zijn eigen partij speelde. Terwijl zijn teamgenoten allang uit gespeeld waren was hij nog bezig. Tot in het eindspel ging het vrijwel gelijk op maar toen moest zijn tegenstander Andreas Nicolaï in Patrick zijn meer dere erkennen. Al met al betekenen deze overwinningen een aardige opste ker voor het Griftland Collge, dat in de komende weken (19 en 26 januari) on getwijfeld heel wat meer strijd te verwachten heeft. Zaterdag j.1. gingen acht Springbokken-meisjes weer op weg naar Utrecht om deel te nemen aan de A-wedstrijden. Dat de verwachtingen niet al te hoog gespannen waren was te wijten aan het feit dat de meisjes in de vakantie niet hebben kunnen trainen, omdat de verwarming in de gymzaal niet brandde. In de ene week die er nog restte na de vakantie om te trainen voor de wedstrijd, brak ook nog eens een ligger van de spanbrug, zodat er op dit moeilijke en belangrijke onderdeel vrijwel niet meer kon worden geoe fend. Maar ondanks dit alles begonnen om 11 uur de drie jeugd-turnsters. Angelique de Haard, Donny Kippers en Sandra Walet vol enthousisme aan hun brugoe- fening, die redelijk goed verliep. Daar na volgde de evenwichtsbalk, die toch erg veel van de zenuwen van de meis jes blijft vergen. Hoewel de afwerking keurig was, vielen ze toch te vaak van de balk af, waardoor ze op dit onderdeel eigenlijk te weinig punten scoorden. Bij de vrije oefening sprongen ondanks het gebrek aan training Donny en Angèlique voor de eerste maal de salto in hun oefening. Het laatste onderdeel, de paardsprong, is het sterkste punt van de spring- bokken. Angèlique de Haard werd met 800 punten 4e op dit onderdeel van de 48 meisjes die aan deze wedstrijd deelna men. Om 14.00 uur begonnen de wat oudere meisjes, de turnsters-junioren, aan de wedstrijd. Hieraan namen deel: Anja Westerveld, Fiona van Elk, Els Slingerland, Inge Brandes en Ingeborg Uijland. Er werd begonnen met het on derdeel vrije oefening, waarbij Anja met een nette oefening het spits afbeet. Ook bij de ander meisjes ging dit re delijk goed. Daarna volgde de paard sprong. De handstand-overslagen die de meisjes sprongen kwamen niet hele maal uit de verf. Het onderdeel brug ging vrij goed. De liggers van de brug waren erg glad waardoor de oefeningen niet zo soepel verliepen als anders. Ingeborg Uijland haalde hierdoor zelfs een vrij lage score. Als laatste onderdeel stond de balk op het programma. De zenuwen waren ondertussen goed onder controle, waardoor het vallen van de balk. wat toch altijd punten kost, gelukkig mee viel. Al met al hebben ze een redelijk goede wedstrijd geturnd. Angèlique de Haard, Donny Kippers, Sandra Walet, Anja Westerveld, Fiona van Elk, Els Slingerland en Inge Brandes gaan door naar de Provinciale Kampi oenschappen, die in maart a.s. gehouden worden. Hopelijk wordt door de gemeente zo snel mogelijk een nieuwe ligger voor de spanbruk aangeschaft, zodat de meisjes voor deze belangrijke wed strijd, waar toch op hoog niveau wordt geturnd, voldoende kunnen trainen. Afgelopen zaterdag hebben de meisjes junioren de moeilijke uitwedstrijd tegen het roemruchte BOB in winst kunnen omzetten, wat betekent dat de meisjes junioren de wedstrijd, van aankomende zaterdag winnen, hun niets in de weg staat om het kampioen schap op te eisen. De jongens junioren startten het nieuwe jaar ook met winst. Meisjes junioren - BOBO MA160-51 Zonder de geblesseerde Sandra Em- bricqs en Marion Geurts werd afge- Winstkansen voor Soest De wedstrijden tegen het Amersfoortse „Ons Genoegen" verlopen over het al gemeen niet tot genoegen van de Soes ter Schakers. Ook vrijdag 11 januari zag het er lange tijd somber uit voor Soest 1. Al vrij snel stond men met 2Vi-Vz achter, en de resterende par tijen boden bepaald geen opwekkende aanblik. De voorsprong van Ons Ge noegen liep nog op tot 3 punten voor Soest iets terug kon doen. In de laatste 3 kwartier werden twee punten tegen gescoord en op de overige borden was de stand toen ook beduidende gunstiger waaruit 2^ a 3 punten gaan resulteren, één partij wordt uitgespeeld, die tech nisch gewonnen is. Vrijwel alle Soesters hadden het in het begin moeilijk. Vegter, Molenaar en Braf legden het loodje, Goes wist tegen de verdrukking in remise te bereiken. Slechts Vennik en Chavannès stonden vanaf het begin beter. Van Tuinen, Nie- meyer, Bakker en v.d. Hammen wis ten in het laatste uur te profiteren van fouten van de tegenstanders. De eerste en de laatste wonnen, de anderen be reikten gewonnen stellingen. De gedetailleerde uitslag: Soest 1 - Ons Genoegen 1 K. J. Vegter - A. P. Bruyn 0-1 M. Vennik - M. Riemersma arbitrage R. Molenaar E. J. v. Zomeren 0-1 F. C.v. Tuinen F. Heemskerk 1-0 I. Chavannès - T. Verbeek uitspelen C. A. M. Goes - R. B. Brand R. Niemeyer - D. van Hoffen arbitrage J. T. F. Bakker - H. Schoonbeek arbitrage P. A. v.d. Hammen - P. Doornekamp 1-0 F. J. Braf - A. J. Rijke 0-1 reisd naar Oud-Beijerland. Was de thuiswedstrijd een zeer ruime over winning voor de Red Stars meisjes, de uitwedstrijd zou een zeer moeilijke gaan worden, aldus trainer/coach Hans de Rond. Beide teams waren tot diep in de tweede helft gelijkwaardig aan elkaar. Een ruststand van 21-21 spreekt voor zich. Een kleine terugval in de tweede helft zorgde ervoor dat de meisjes zes pun ten achter kwamen te staan, maar een felle man-to-man verdediging zorgde ervoor dat de achterstand werd omge bogen naar een voorsprong van zes punten. In de laatste twee minuten wa ren de Soester meisjes in staat de voor sprong vast te houden. Eindstand 60-51. Topscorer werd Kora van der Lek, die 33 punten achter haar naam liet noteren. Jongens junioren - New Stars JAl 71-65 Een attent startend Red Stars zorgde ervoor dat het sterker geachte New Stars niet uit kon lopen, zodat de Soester jongens het initiatief in handen namen. Een voorsprong van tien punten werd opgebouwd in de twaalfde tot de vijf tiende minuut van de erste helft. Toen het rustsignaal ging stond een stand van 36-29 op het scorebord in het voor deel van Red Stars. In de achtste mi nuut tot de tiende minuut in de tweede helft kon zelfs een voorsprong worden genomen van zestien punten, maar de tol moest hiervoor worden betaald, want binnen drie minuten was de voor sprong weer teruggebracht naar tien punten, door goed verdedigend werk aan Soester zijde kon de genomen voorsprong worden behouden. Een aantal tegenscores in de laatste minuten konden de Red Stars jongens niet meer van de overwinning afhou den. Programma komend weekend Vrijdagavond spelen zij hun tweede wed strijd binnen een week, want zij ont moeten dinsdagavond het zeer sterke Vent-Axia. Aangetreden wordt tegen het onderaan staande Hagenaars uit Schoonhoven. Volgens de verwach tingen zullen de Soester heren de winst punten mee naar huis nemen. De jon gens junioren spelen zaterdagmiddag in Barendrecht tegen Binnenland. Wanneer met eenzelfde inzet wordt gespeeld als afgelopen zaterdag dan zijn de jongens in staat de wedstrijd naar hun hand te zetten. De meisjes junioren spelen de belang rijkste wedstrijd voor dit competitie seizoen. Wanneer er wordt gewonnen staan de meisjes zes punten voor, op nummer 2, Grasshoppers uit Katwijk. Indien het team volledig kan aantreden dan is het niet uitgesloten dat de Red Stars meisjes de winst naar Soest mee neemt. Zowel het eerste als het tweede dames team van SVV/Stam hebben hun uit wedstrijd in Utrecht gewonnen. Beide teams wonnen met 1-3 van Utrecht. Setstanden dames SVV 1: 11-15, 15-2, 7-15 en 9-15. Dames 3e divisie Utrecht 2-SVV 21-3 In een rommelige wedstrijd heeft het tweede damesteam van SVV/Stam echt moeten vechten voor de overwin ning. De eerste set werd nog vrij mak kelijk gewonnen, ook al begon Utrecht aardig in het spel te komen en dicht bij kroop: 13-15. De tweede set was een slechte voor SVV. Vooral omdat de passes niet goed aankwamen, kon er geen goede aanval opgezet worden en Utrecht profiteerde daar van door met 15-9 te winnen. De derde en vierde set werden gekenmerkt door spanning. Er waren lange rally's te zien aan beide zijde en SVV wist een paar keer een forse achterstand in te halen. In de derde set heeft SVV met 8-1 achtergestaan en in de vierde set met 13-8. Toch wisten de dames op het be slissende moment terug te komen en wonnen beide sets: 14-16 en 15-15. Dames distriktsklasse Pugna - SVV 3 3-1 Vol goede moed zagen de dames van SVV 3 de wedstrijd tegen Pugna tege moet. Eén van de sterkere tegenstan ders uit hun klasse. Door het romme lige spel van de tegenstander werd ook SW wat nonchalant. Een goed opge bouwde voorsprong van SVV werd door fouten zo weer weggegeven. Af en toe liet SVV leuk spel zien, maar het mocht niet baten. De wedstrijd werd met 3-1 verloren. Setstanden: 15-11, 14-16,15-5 en 15-12. Dames 3e klasse SW 7 - Unicornus 3 3-0 De eerste wedstrijd na de winterstop startte wat moeizaam. De setstand 15-13 zegt eigenlijk .genoeg; veel lange rally's maar te weinig beweging. In de tweede set namen de dames van SW 7 als vanouds het heft weer in handen. Helaas was, pas van een blessure ge nezen, René Douma de dupe van een grove misstap onder het net door van de tegenpartij, hetgeen betekent dat zij weer geblesseerd is. De set werd des ondanks met 15-1 gewonnen. In de der de set bleek dat het team nog wat onder de indruk was; het spel verliep stroef in het begin en hoewel het spel niet slecht was, kon er maar weinig gescoord worden. De spirit kwam toch weer terug en SVV 7 maakte de wedstrijd af met een 15-6 setwinst. - Weer 2 punten en een nog steeds on geslagen SVV 7. Dames 3e klasse SW 8 - Leos 51-3 Omdat deze tegenstander als eerste ge noteerd stond in de competitie wist SW 8, dat ze er hard tegenaan moes ten. De eerste set ging aanvankelijk gelijk op tot 8 punten, daarna maakte Leos het met een zeer harde aanval af: 8-15. In de tweede set ging het goed met SVV 8. Door taktische ballen wist SVV het spel van de tegenpartij te ontregelen en won met 15-6. In de derde en vierde set bleek Leos toch een te sterke tegenstander en door de ze sets te winnen met 4-15 en 7-15 was het 1-3 verlies voor SVV een feit. Dames 4e klasse Leos 10-SVV 9 2-2 Wat een keer te verwachten was, is ge beurd. SVV 9 heeft 1 punt verspeeld en daarmee nu 3 verliespunten. De eer ste set was er tot 10-5 nog geen vuiltje aan de lucht. Dit veranderde alras en het werd 11-11. SVV 9 was toen nog wel in staat de set winnend af te slui ten met 11-15. De tweede set ging slecht en Leos ging steeds beter spelen. Bij 13-6 kwam SVV nog terug tot 13-11, maar de set ging naar Leos: 15-11. De derde set was een dieptepunt in het SW 9 team; ze geloofden er niet meer in en speelden meer tegen zichzelf dan tegen Leos: 15-11. De vierde set was iets beter. Toch kwam SVV nog met 13-8 achter te staan. Met een beetje geluk en beter spel werd het nog 13-15 voor SVV. Heren 4e klasse SW 4 - Leos 9 3-0 Met het zwak spelende Leos hadden de heren SVV 4 niet veel moeite. Af en toe liet SVV het spel uit de handen glijden, zodat de tegenstander iets te rug kon komen. Toch kon Leos niet echt gevaarlijk worden voor dit sterke re SVV. Een terechte 3-0 overwinning voor de heren uit het vierde. Setstan den: 15-10,15-6 en 15-8. Overige uitslagen: Meisjes Olympia bl - SVV bl3-0 setstanden 15-13,15-6 en 15-8 Meisjes Olympia b2 - SVV b33-0 setstanden 15-2,15-5 en 15-4 Meisjes Olympia cl - SVV cl: 2-1 setstanden 15-8,10-15 en 15-10 Jongens BG&SV cl - SVV cl0-3 setstanden 3-15,11-15 en 15-17 Heren SW 5 - Spirit: 3-0 (reglementair, omdat de tegenstander niet kwam Programma: Donderdag 17 januari Beukendal: Dames 20.00 uur SVV 3 - Vollkei 2 20.15 uur SVV 4 - Vollkei 3 21.30 uur SVV 5 - Vollkei 6 21.30 uur SVV 6 - Odis 21.30 uur SVV 9 - Olympia 7 Heren 21.30 uur SVV 2 - Lovoc 2 Jongens 19.00 uur SVV al - Leos al Heren 20.15 uur Keizer Otto - SVV 3, Naarden Vrijdag 18 januari: Heren 21.00 uur Renswouw - SVV 1, Barneveld Zaterdag 19 januari Dames De Bunt 15.00 uur SVV 1 - Gemini 17.00 uur SVV 2 - Leos 17.30 uur AGAVS 2 - SVV 7 Dorpshuis S'berg 15.30 uur Spirit 5 - SVV 8 Midland- A'foort Meisjes 13.00 uur SVV al - Vollei al De Bunt Meisjes SW al - Vollkei Al De Bunt Meisjes De Trits-Baarn 08.45 uur SVV bl - Vollkei bl 10.30 uur SVV b2 - Vollkei b2 09.30 uur SVV b3 - Vollkei b3 10.15 uur SVV cl - SVV c2 08.45 uur SVV cl - Vollkei cl 08.45 uur SVV c2 - Leos cl Jongens 11.00 uur SVV cl - Vollkei cl Het eerste herenteam behaalde een moeizame overwinning op Tiemstra-- Nijmegen. Het tweede herenteam won zeer verrassend met 3-0 van Harder wijk. Het eerste damesteam won regle mentair met 3-0 van Harderwijk omdat deze dames twee uur te laat kwamen. Olyrnpia-Tiemstra 3-2 Het begin van deze wedstrijd werd ge kenmerkt door verscheidene opslag- fouten van Olympia. Er werd romme lig gespeeld en Nijmegen wist uit te lopen tot 10-7. Via goede staffel aanval len wisten ze verder uit te lopen tot 13- 7. Olympia herstelde zich goed en kwam terug tot 14-11. Het beslissende punt bleek moeilijk te zijn voor Nijmegen, maar uiteindelijk scoorden ze toch en werd de stand op 15-11 bepaald. Olympia opende de score in de tweede set en liep gelijk uit naar 4-0. Nijmegen nam een time-out maar wist niet te voorkomen dat Olympia verder uitliep naar 6-0. Toch herstelde Nijmegen zich goed. Van 9-1 kwamen ze terug tot 9-8 en bepaalden de eind stand via 14-8 op 15-10. l-l. Olympia begon goed, maar Nijmegen hield goed bij tot 3-3. Het leek toen of Nijmegen het welletjes vond en liep vervolgens uit naar 3-7. Olympia vocht goed terug en kwam tot 7-7. Het tij leek gekeerd, nu was het Olympia die uitliep naar 10- F. C. Kuljperstraat 26 Het straatje naast A.H. Tel. 24827 Zaterdag 12 januari j.1. vond de derde wedstrijd plaats in het kader van de vijfkamp tussen de ploegen van de zwem verenigingen: "Blauwe Schuur" uit Amerongen, "Duinkikkers" uit Soest, "Larsheim" uit Leersum, "VZC" uit Veenendaai en "Woestduin" uit Doorn. Deze derde wedstrijd, die door de Duinkikkers was georganiseerd, moest vanwege het ontbreken van een wed- strijdbad in Soest, gezwommen wor den in Doorn. Ook in deze derde wedstrijd werd met enthousiasme en veel inzet gezwom men. Daar in het recreatieve zwem men zowel zeer ervaren zwemmers als beginnelingen tegen elkaar in het strijdperk treden, zijn verrassingen niet van de lucht. De wedstrijden zijn derhalve volledig open m.b.t. de einduitslag. Juist dit onvoorspel bare element maakt het recreatieve zwemmen zo plezierig en aantrekkelijk voor de kinderen. Iedereen heeft kans om te winnen; ook de minder sterke zwemmers. De einduitslag werd deze keer: 1. Woestduin 93 ptn. 2. Duinkikkers 168 ptn. 3. Blauwe Schuur 176 ptn. 4. VZC 202 ptn. 5. Larsheim 266 ptn. De individuele resultaten van de Duin kikkers volgen hieronder 25 m. rugslag m,o. 8 Rianne Burgers 34,7 Gerdi Groothuis 29,3 j.o. 8 Ronald v. Ophoven 25,9 Jasper v. Pinksteren 26,6 m.o.lOCorinaBorsje 24,0 Lisette Elsinga 24,4 j.o.lOMichelMoonen 24,9 Bastiaan Marsman 25,7 25 m. schoolslag: m.o. 8 Gerdi Groothuis Rianne Burgers j.o. 8 Jasper v. Pinksteren Ronald v. Ophoven m.o. 10 Lisette Elsinga Corina Borsje j.o. 10 Bastiaan Marsman Michiel Moonen 25 m. vrije slag: m.o. 12 Annemarieke Kingma Nicolette du Rieu j.o. 12 Jeroen Hartman Robert v. Oevelen 25 m. vrije slag: m.o. 14 Anuschka v. Drie Nicoline de Zoete j.o. 14 Boris v. Oppen Edwin Wabeke 29.1 33.3 23,9 29.2 25.0 22.2 25.1 24.4 20.3 18,0 20.0 25,7 43,7 41.1 46,1 42,9 8. Nijmegen kwam echter nu ook goed terug tot 10-10 en liep daarna weer uit. Toch was het Nijmegen dat twee punten verschil wist te behalen15-17. Olympia wist dat de volgende set de be slissende kon worden. Zich hiervan be wust speelden ze geconcentreerd en 'wisten makkelijk te winnen: 15-9. Het spel was nu helemaal open. Nijmegen liep in eerste instantie via 10-6 uit naar 13-8. Olympia reageerde echter net op tijd en vocht terug tot 13-13. Nijmegen was duidelijk geschrokken. Olympia maakte hier gebruik van en behaalde de beslissende punten. 15-13 in de de beslissende set voor Olympia en tevens een 3-2 overwinning in eigen huis over Tiemstra Nijmegen. Olympia 5-Vollkei 7 3-1 In een goede wedstrijd heeft het vijfde herenteam haar tweede plaats verste vigd. Aangemoedigd door het meegeko men publiek werden de eerste twee sets vrijwel moeiteloos gewonnen. Door een goede pass kon er veelvuldig worden gevariëerd. In de derde set verslapte de concentratie en de heren keken constant tegen een achterstand aan. De laatste periode van deze set was erg spannend, maar er werd helaas verloren. In de vierde set liep alles weer goed en deze werd dan ook zonder moeite gewonnen. 50 m. rugslag: m.o. 14 Nicoline de Zoete 51,0 Anuschka v. Drie 55,8 j.o. 14 Edwin Wabeke 48,3 Boris v. Oppen 1.00,5 100 m. vrije slag: m.b. 14 Ellis Volger 1.33,0 Anita v. Looyengoed 1.49,6 j.b. 14 Michael Terlouw 1.21,2 RoelTabois 1.39,6 estafette 4 x 25 m. vrije slag: Annemieke Kingma, Nicolette du Rieu, Jeroen Hartman, Robert v. Oevelen 1.25,7 estafette 4 x 25 m. wisselslag: Ellis Volger, Anita v. Looyengoed, Michael Terlouw, Roel Tabois 1.30,1 De totaalstand van de vijfkamp, na 3 wedstrijden is nu 1. Woestduin 387 ptn. 2. Duinkikkers 451 ptn. 3. Blauwe Schuur 463 ptn. 4. VZC 495 ptn. 5. Larsheim 623 ptn. Programma 17-01-85 Naarden, De Lunet, d2a 20.15 Keizer Otto 2-Olympia S 4 17-01-85 Soest, Beukendal, mab 19.00 Olympia S A3-Mintonet Al d3c 19.00 Olympia S 6-Spirit 4 dia 20.15 Olympia S 2-V. S. d4d 21.30 S.V.V. 9-Olympia S 7 h3d 19.00 Olympia S 5-Devu h2b 20.15 Olympia S 4-V.I.F. 2 17.-1-85 Scherpenzeel, De Heuhorst, dd 21.00 Set Up-Olympia S 18-01-85 Hilversum, Kerkelanden, maa 19.00 Spokers A2-01ympia S A2 18-01-85 Leusden, De Korf, h3c 20.15 Leos 6-Olympia S 6 18-01-85 Bunschoten, De Kuil, d3d 21.15 Unicornus 2-Olympia S 5 18-01-85 Ermelo, Calluna, hlb 19.30 Pauwervoll-Olympia S 3 19-01-85 Amersfoort, Midland jaa 14.15 Spirit Al-Olumpia S A119-01- 85 Baarn, De Trits mbd 08.45 Olympia S b2-Surf b2 mbc 10.30 Olympia S Bl-Surf Bl mcc 09.30 Olympia S Cl-Surf Cl mcd 09.30 Olympia SC2-S.V.H.C3

Soester Courant | 1985 | | pagina 15